Vance: moeilijkheden vredesberaad voorbij Rechts tegen rechts in Texas Grensconflict Chili en Argentinië onopgelost 'Kamp voor jongeren' Indira Gandhi mikt weer op de top Oegandezen blazen Kagera-brug op Vriendschapsverdrag Moskou en Vietnam Israël wil financiële steun van VS Regeringswijziging in Buenos Aires Washington en Parijs laken persverklaring Enorme betoging van Iranezen Grensincident tussen Hanoi en China ZATERDAG 4 NOVEMBER 1978 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 twin- nden Dit i de tich- :hen- r sa- t ge- jon- ings- voor week ifend 't op ojec- Ge- reen nnen elijk- ui de D'6i bben r de spra- riode venv dslic korte frac- ngen werp daat- voor >eleid ird. inge- ipun- id op vaar elijk- e vier i om men- m te or de Lteer- Mole- WDl ming r. Te- van d ne- Is. voor g dat f vijf •richt plan- Vink i van le in noge- hoge taats- oden. grote voor ruim- iardi- dt de lenkt raak- ienin- i. Een erter- •t aklig- raart- urgh j-d t< an de s van g aan soci- it. Sa- iij de gehe- reden toe- Lan- mu- ymles er za wed an de Dl. De >loten ieuwe d van inge- an de maal de ge )f het inter 'lgenc plaat* Jeder ïbruili >lgeni at rij n Lei lopen rrmin r. oo» laling igdige de iopei WASHINGTON. BAGDAD (Reuter. UPI. AFP, AP) Bijna alle geschilpunten tussen Israël en Egypte bij het vredesoverleg in Washington zijn uit de wereld. Dit heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Cyrus Vance gisteren meegedeeld. Vance zei tijdens een persconferentie dat. als onderdeel van het verdrag. Israël en Egypte een document zullen uitwisselen over het üjdsbestek. waarin volledig zelfbestuur wordt toegekend aan de Palestijnen op de westelijke Jordaanoever. Zelfs als Jordanië niet bereid is deel te nemen aan onderhandelingen, die tot zelf-" bestuur op de oever moeten leiden dan kunnen Israël en Egypte zelf daarmee voortgaan door Palestijnen te laten deelnemen als leden van de Egyptische delegatie, aldus Vance. Volgens de Amerikaanse bewinds man moet er nog verder worden ge sproken over de redactie van de bijla gen bij het vredesverdrag. De drie delegaties zullen daaraan intensief blijven werken. De kwestie van de Israëlische nederzettingen op de wes telijke Jordaanoever is nog niet opge lost. Vance bevestigde dat premier Begin van Israël de Verenigde Staten om belangrijke financiële bijstand heeft gevraagd om de grote economi sche terugval als gevolg van het vre desverdrag op te vangen President Carter zal het verzoek met zorg bestu deren. aldus Vance. De Israëlische staatssecretaris van defensie Zippori heeft verklaard dat de besprekingen over de veiligheids regelingen voor de Sinai zo goed als rond zijn. Het grootste deel van het schiereiland zal worden gedemilitari seerd. maar dë Egyptenaren krijgen toestemming om één divisie te statio neren op een gebied tot 50 kilometer ten oosten van het Suezkanaal. Arabische top De landen van de Arabische Liga. die in de Iraaksehoofdstad Bagdad bij een zijn. blijven van mening verschil len over de vraag of en hoe Egypte moet worden gestraft voor haar deel name aan de akkoorden van Camp David. Irak heeft voorgesteld een an- ti-Israëlfonds te stichten van bijna twintig miljard gulden. Hieruit zou de strijd tegen Israël moeten worden be taald en Egypte ecoomische hulp worden verstrekt.De verdeling zou ongeveerhalf om half moeten zijn. Koeweit wilhet fonds nog groter ma ken namelijk 25 miljard. Over de stichting van zo n fonds zijn de lan den het helemaalnog niet eens. Het verzet komt vooral van een groep meer conservatieve landen onder aanvoering van Saoedi-Arabië. Om uit de moeilijkheden te komen zijn er binnen het kader van de top conferentie een aantal tweegesprek ken en mini-tops gehouden. Een Libi sche woordvoerder zei dat als er geen sancties tegen Egypte zouden worden genomen de top een mislukking zou worden. Zijn land zal geen enkele vorm van compromis aanvaarden. Toch houdt men er rekening mee dat er een compromis wordt gevonden HOUSTON Nog spannen der dan de strijd om de gou verneurspost is hier in Texas de race voor de zetel in de nationale senaat in Washing ton. Senator is, na het presi dentschap, de belangrijkste politieke functie die een poli ticus zich kan wensen. Wie eenmaal in de senaat zit zit daar voor zes jaar en dat is meestal lang genoeg om een veilige aanhang op te bouwen voor herkiezing. Als een zit tende senator serieus wordt bedreigd, trekt dat daarom direct de aandacht, en dat is nu het geval in Texas. De Texaanse senator die het bij de verkiezingen van dinsdag erg moei lijk krijgt is de Republikein John Tower, niet de eerste de beste. Tower zit al in de senaat sinds 1961 toen hij de zetel veroverde die net door vice president Lyndon Johnson was ach tergelaten. Als Republikein kon hij de verkiezingen winnen omdat de De mocraten het te druk hadden met onderlinge ruzies Sindsdien heeft Tower steeds genoeg vertrouwen bij de Texaanse kiezers weten te behouden om zijn baan in Washington veilig te kunnen stellen Hij is uitgesproken conservatief. Hij heeft steeds consequent de belangen van de grote bedrijven behartigd, stemde tegen vrijwel alle voorstellen om de zwarte minderheid vooruit te helpen en is een typische havik als het gaat om zaken als buitenland en militair beleid. Nadeel Het is een reputatie die hem bij zijn door Rimmer Mulder achterban in Texas bepaald geen kwaad doet. Maar John Tower blijft een Republikein en dat is in Texas nog steeds een nadeel. Daarom is hij in direct gevaar gekomen nu hij het voor het eerst op eigen kracht moet opnemen tegen een echte Texaanse Democraat: in 1972 kon Tower nog. profiteren van de enorme klap die de' Democratische partij zichzelf in he; behoudende zuiden bezorgde door de liberaal George McGovem als presi dentskandidaat te nemen Towers uitdager, de 43-jarige vrijge zei Bob Krueger. is geen onbekende in Washington. Al vier jaar is hij lid van het Huis van Afgevaardigden. In die tijd heeft hij zich bepaald niet ontpopt als een verlichte nieuwko mer. De pressiegroepen die in Was hington het stemgedrag van iedere politicus nauwkeurig bijhouden, plaatsen hem een heel eind rechts van het centrum. In zijn campagne presenteert Krueger zichzelf ook als een gematigde conservatief met oog voor de belangen van de particuliere ondernemers. Hij probeert bewust de stemmen van rechts te halen in de hoop dat de meer verlichte democra ten hem toch wel zullen verkiezen boven Tower. Die hoop lijkt gerechtvaardigd ..Als je moet kiezen tussen een man die in tien procent van de gevallen goed stemd en iemand die wel dertig pro cent haalt, kies je toch maar die laat ste". legde een jonge Democraat mij uit Typerend voor de strategie van Krue ger is verder dat hij zich zakenman noemt. Niet helemaal eerlijk, want Bob heeft zich juist nooit zo erg be moeid met het beheer van het vermo gen dat zijn vader heeft vergaard. Hij verdiepte zichzelf liever in de Engelse letteren. Nadat hij zijn studie in het Engelse Oxford had afgemaakt be gon hij een loopbaan aan de bekende Duke universiteit in North Carolina. Een respectabele staat van dienst, maar een zakenman heeft in de Texaanse politiek nu eenmaal meer kans dan een Oxford-intellectueel. Trucs Bob Krueger. die feitelijk al ruim een jaar op verkiezingspad is. heeft To wer het vuur na de schenen gelegd. De Republikein heeft zijn uitgaven voor propaganda al moeten opvoeren tot drie miljoen dollar Op dit mo ment is het een nek-aan-nek-race Als verkiezingen zo spannend zijn. sluipen er al gauw allerlei trucs bin nen die onder de ..gemene streken" vallen Zo verspreidden de Krueger- mensen onlangs een artikel uit een krant in Tennessee Het stuk ging over een niet met name genoemde senator voor wie de secretaressen zelfs in de lift niet veilig waren. Zon der rechtstreeks van laster te kunnen worden beschuldigd, wekten de hel pers van Krueger zo toch mooi de indruk dat Tower een rokkenjager was. De Republikein sloeg terug door er fijntjes aan te herinneren dat Krue ger nooit in dienst is geweest Hij werd afgekeurd Terwijl andere jon gens hun plicht deden zat Bob veilig in de studeerkamer gedichten te le zen. aldus de Tower-aanhang Op dit moment zijn beide mannen nog volop in de slag om de weifelaars naar hun kant over te halen. Volgens de peilingen ligt Krueger op dit mo ment iets achter maar is hij onmis kenbaar aan het inhalen. Op een persconferentie blaakte hij deze week dan ook van zelfvertrouwen De liberale Democraten zijn niet on verdeeld gelukkig met zijn succes Aan de ene kant zou het mooi zijn als een partijgenoot er eindelijk in zou slagen Tower te verjagen Aan de andere kant is met een zegen van Krueger waarschijnlijk voor jaren vastgelegd hoe de Democraten in het zuiden een opkomst van de republi keinen willen voorkomen: zij zullen er voor zorgen dat de republikeinen op de rechtervleugel nooit kunnen door breken naar de macht door zelf ook degelijke conservatieven in het veld te brengen. BUENOS AIRES (Reuter. UPI) Chili en Argentinië zijn er niet in geslaagd hun grensconflict bij de zuidpunt van het Latijns-Amerikaanse continent op te lossen. Chili heeft nu voorgesteld het ge schil voor te leggen aan het internationale hof van justitie in Den Haag, maar Argentinië wijst dit af. Zes maanden lang is gepraat over de afpaling van de territoriale wateren rond de Beagle-eilanden. die de ver binding vormen tussen de Stille en de Atlantische Oceaan. Het conflict heeft de twee landen op voet van oorlog met elkaar gebracht. In Argentinië zijn de afgelopen maan den grote legeroefeningen gehouden, en het heeft gedreigd alle Chilenen het land uit te zetten en het handels verkeer met buurland Chili te blokke ren. Steden werden in het duister gehuld om de Argentijnen voor te bereiden op mogelijke Chileense aan vallen. Argentinië, aldus waarnemers in Bue nos Aires, staat nu voor de keus in derdaad een oorlog te beginnen, of het uitblijven van overeenstemming te aanvaarden en zich daarmee, ge zien alle krijgshaftige taal. belache lijk te maken. Bemiddeling NAIROBI (Reuter, UPI, AP) Oegandese militairen hebben de enige brug over de Kagera-rivier opgeblazen. Oeganda heeft deze rivier tot de nieuwe grens met Tanzania uitgeroe pen, nadat het een strook van ongeveer 2000 vierkante kilome ter Tanzaniaanse grond had bezet. Omdat het regentijd is. stroomt de rivier zeer snel. Zij is op het ogenblik zo'n vijftig meter breed, zodat de ver sterkingen die Tanzania naar het ge bied heeft gestuurd voor grote moei lijkheden komen te staan. Vanaf Tan zaniaanse zijde is het gebied toch al zeer moeilijk toégankelijk; de bereik baarheid van Oegandese kant is veel groter. .ADVERTENTIE Opnieuw Rhodesische bombardemen ten op vluchtelingenkampen van Patriot tltch Front. Opnieuw honderden doden. De Tanzaniaanse troepen kunnen nu voor een tegenactie kiezen uit drie mogelijkheden: de rivier oversteken onder Oegandees vuur, het onderne men van een grote landing via het Victoria-meer of aan Roeanda toe stemming vragen voor een doortocht over land van het leger. Tanzania heeft in tegenstelling tot berichten dat de Kagera-brug vernie tigd was. laten weten dat de verbin ding nog steeds in tactis. Tanzani- aans luchtafweergeschut zou twee Oegandese toestellen hebben neerge haald. en de gevechten rond de brug duren voort, aldus de Tanzaniaanse verklaring. Tanzania heeft oud-militairen opge roepen voor herhaling. Zij zullen in het leger routine-taken overnemen, zodat de soldaten naar het front kun nen. Vrachtwagens, bussen en tank auto's zijn naar het gebied onderweg, maar kunnen zich door de regenval slechts langzaam verplaatsen. Oeganda eist het nu bezette gebied ten noorden van oe Kagera-rivier al jaren op. De aanspraken gaan terug tot 1870 toen Britten en Duitsers de grens tussen Oeganda en Tanzania langs de rivier legden. Overigens werd in een uitzending van de Oegan dese radio de weigering van Tanzania de Oegandese president Idi Amin te erkennen, als reden genoemd voor de gevechten tussen de twee landen. In 1971 vroegen de twee landen om bemiddeling door de Britse kroon, die bepaalde dat de strategische eilan den aan Chili toebehoorden. On danks de vooraf gemaakte afspraak dat de uitspraak zou worden aan vaard, heeft Argentinië zich hierbij nooit neer willen leggen. Het wordt dan ook niet toevallig genoemd, dat Argentinië niets voelt voor bemidde ling door het internationale hof van justitie. Overigens is één van de grootste havi ken in de Argentijnse militaire junta, admiraal Emilio Massera, onlangs af getreden. Hij heeft gezegd dat de tijd van praten over de eilanden nu voor bij is. De Argentijnse president Jorge Rafael Videla heeft gisteren drie ge pensioneerde officieren en twee bur gers tot ministers benoemd. De nieu we ministers zijn brigade-generaal van de luchtmacht Carlos Pastor - buitenlandse zaken. Alberto Rodri- quez Varela - Justitie, vice-admiraal David de la Riva - defensie, Juan Lierena Amadeo - onderwijs en vice- admiraal Jorge Fraga - sociaal welzijn. De ministers die blijven, zijn die van economische zaken - Martinez de Hoz en die van binnenlandse zaken - gene raal Albano Hirguindeguy. De wijzigingen werden al in augustus verwacht toen generaal Videla een tweede termijn als president begon. Zij werden verhaast door het plotse linge ontslag vorige week van de mi nister van buitenlandse zaken, vice- admiraal Iscar Montes. Jongens in het kamp in de rij voor voedsel voordat de bombardementen plaatsvonden. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het zwarte kamp in Zambia dat eergisteren door de Rhodesische luchtmacht werd aangevallen. herbergt slechts kinderen en had geen en kele militaire betekenis De op slagplaats die door de luchtmacht werd opgeblazen bevatte medi sche goederen, dekens en voedsel, zo zeggen althans Nannie Blau- weykel en Jan Stam die in mei van dit jaar door het medisch komitee Angola naar Zambia gestuurd werden om overleg te plegen met Rhodesische nationalistische lei ders over de opzet van een hospi taal. Het gaat volgens hen om twee kampen, het Victoriakamp waar vijfduizend gevluchte meisjes ge huisvest zijn en het kamp Jason Ziapappa. waar ongeveer zesdui zend jongens verblijven. De kam pen zijn door de ZAPU opgezet met hulp van het Hoge Commissa riaat voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties. Volgens Jan Stam komen er nog steeds onge veer veertig vluchtelingen per dag aan in de kampen, via Botswana, vanwaar ze met gecharterde vlieg tuigen naar de Zambiaanse hoofd stad Loesaka worden gebracht. VN-functionarissen schatten dat er ongeveer 35.000 Rhodesische vluchtelingen in Zambia ver blijven. De Zambiaanse regering en woordvoerders van ZAPU spreken ook over een vluchtelingenkamp met jongeren als bewoners, terwijl ZAPU-leider Joshua Nkomo het had over werkplaats van zwarte vluchtelingen. Bij de Rhodesische luchtaanval zijn zes doden geval len. wat minder is dan eerder werd gevreesd. De Rhodesische eerste minister heeft de veroordeling van de actie door de Verenigde Staten en Groot-Brittannlë. „huichelachtig" genoemd. Zij veroordelen, maar weigeren mee te werken aan een vreedzame regeling voor Rhode- slë. aldus Smith Het opperbevel In Salisbury heeft herhaald dat bij de aanval bases van guerrillastrij ders zijn getroffen. PARIJS (AFPi - De Verenigde Sta ten en Frankrijk hebben op de 20ste algemene UNESCO-vergadering naar aanleiding van de omstreden media- verklaring gesteld, dat zij niet kun nen instemmen met een resolutie, die staatstoezicht op de pers en de alge hele informatiestroom zou kunnen in houden. Frankrijk zowel als de Verenigde Sta ten verklaarde zich overigens bereid meer technische hulp te verstrekken, om ontwikkelingslanden in staat te stellen hun rol ln de communicatie te verbeteren. •De Verenigde Staten boden een pro ject van rond 50 miljoen gulden aan om ruimte ln nleuwssatellieten ter beschikking te stellen van ontwikke lingslanden om de communicatie van afgelegen gebieden te verbeteren Een ander Amerikaans project voor ziet in particuliere en overheidshulp ten behoeve van regionale opleidings centra voor Journalisten in de derde wereld. idpA. MOSKOU (Reuter, UPI, AFP) De Sowjet-Unie heeft giste ren in Moskou een verdrag van vriendschap en samenwerking met Vietnam getekend. Het is voor het eerst dat de Sowjet- Unie dergelijke banden met een zuidoost-Aziatisch land aan gaat. De ondertekening van het verdrag werd rechtstreeks op de Russische televisie uitgezonden, een zeldzame gebeurtenis. Het officiële Russische persbureau Tass verklaarde gistermiddag dat de besprekingen zich hadden afgespeeld in een sfeer van „broederlijke vriend schap en volledig gelijkgestemde op vattingen" Deze formulering was aanmerkelijk positiever dan die eer der deze week werd gebruikt. Toen had Tass het over „kameraadschap pelijke eerlijkheid" een term die nor maal wordt gebezigd als men flink van mening verschilt. Maar dit strookte niet met de hechte betrek kingen. die Moskou en Vietnam nu onderhouden. Radio-Hanoi heeft gisteren gemeld dat bij een grensincident tussen Viet- namezen en Chinezen woensdag zes Chinese soldaten zijn gedood. Aan Vietnamese zijde vielen gewonden, maar hoeveel is niet gezegd. Volgens de lezing van Hanoi waren de Chine zen de grens overgetrokken en had den ze het vuur geopend op de Viet- namezen. Een Vietnamees legerblad schreef gisteren dat China het inci dent heeft uitgelokt en dat Cambodja medeplichtig is. Vietnam heeft bij de Chinese zaakgelastigde officieel ge protesteerd tegen het incident Inmiddels groeit de spanning in het zuidoosten van Azië. De Verenigde Staten hebben al de aandacht van de veiligheidsraad van de VN gevraagd voor de mogelijke escalatie in het conflict en Moskou heeft al laten we ten dat ze net als bij voorgaande conflicten aan de kant van Hanoi staat en dat „elke poging tot agressie in de kiem moet worden gesmoord AFP) TEHERAN - In de stad Qom. het religieuze centrum van de Sjiieten ten zuiden van Teherans, zijn volgens de Perzische radio ongeveer 200.000 mensen bijeengekomen om tegen de sjah en voor diens tegen stander Ajatollah Khomeini te de monstreren. De menigte, die door an dere burgers wordt voorzien van drank en voedsel, zou een plein in Qom hebben omgedoopt in „Khomei- niplein". Eerder waren de demon stranten naar het huis van Sjiieten- leider Ajatollah Sjariat Madari ge gaan en hadden daar gebeden. De radio zei dat de sjah bereid is met de leider van het oppositionele „nati onale front". Karim Sanjabi, te spre ken. Deze heeft nog onlangs een ge sprek gehad met Ajatollah Khomeini in Parijs. De sjah heeft woensdag met de voormalige premier Ali Amini overleg gepleegd. Amini wordt in po litieke kringen gezien als mogelijke opvolger van de huidige premier SJarif-Emami Een beschouwing over Iran staat op pag. 15 (ADVERTENTIE, NICARAGUA nü heeft de demokratische vakbeweging uw solidariteit nodig, f GIRO 19 18108 t.n.v. CLAT-Nederland, Nw. Gracht 47, Utrecht.: Ook voor infomap. door Johan ten Hove In maart vorig jaar werd premier Indira Gandhi, met haar regerende Congrespartij, bij de algemene verkiezingen verpletterend verslagen. Teleurgesteld en verbitterd kondigde zij aan de Indiase politiek voor goed te verlaten. Morgen, twintig maanden later, doet ze mee aan tussentijdse verkiezingen in het district Chikamalagoer, in de zuidelijke deelstaat Karnataka. De kans bestaat dat ze als oppositieleider terug keert in het Indiase parlement. Daar is wel iets aan vooraf gegaan. Al spoedig na haar verkiezingsnederlaag kwam mevrouw Gandhi terug op haar be sluit en intrigeerde zodanig in de Congres partij dat deze voor de zoveelste maal scheurde In januari van dit jaar liet zij zich op een nict-officiële vergadering van leden van de partij tot „voorzitter van het Con gres" kiezen. Zij beschuldigde de officiële Congrespartij in het algemeen en haar voor zitter Brahmahanda Reddy in het bijzonder ervan geen leiding te kunnen geven aan het Indiase volk en al evenmin effectieve oppo sitie te kunnen voeren. Reddy verklaarde Gandhi's verkiezing tot voorzitter onwettig en de scheuring in de partij was een feit. Mevrouw Gandhi's vleugel en de officiële vleugel van de Congrepsartij gingen in fe bruari gescheiden de verkiezingen in in de deelstaten Karnataka en Andhra Predesj, waar Gandhi's vleugel een stevige overwin ning behaalde. Reddy trad af als leider vnn de officiële Congrespartij, die sinds die tijd ronduit een puinhoop is. De eigenlijke op positie wordt momenteel gevoerd door Gandlfi's Congrespartij, en als zij de verkie zingen in het district Chikamalagoer wint. kan ze in het parlement de leiding ervan overnemen Scherpe tong Het is duidelijk dat de regerende Janata- partij van de huidige premier Morarji Desai er alles een gedaan heeft om te voorkomen dat een politieke krachtpatser als mevrouw Gandhi met haar scherpe tong en haar nationaal charisme. terugkeert in het parle ment. De partij heeft een aantal zwaarge wichten in de campagne geworpen om haar eigen kandidaat Veerednra PatiJ te steu nen. Patil is vrijwel onbekend, hoewel hij van 1967 tot 1971 eerste minister was in de deelstaat. De Janata-campagne werd geleid door de voortvarende socialistische minister v^n in dustrie. George Fernandes. die uit het ge bied komt en de bevolking in haar eigen taal kan toespreken. Indira Gandhi spreekt haar volgelingen meestal in het Engels toe en moet gebruik maken van een tolk Mevrouw Gandhi en George Fernandes kunnen gevoeglijk eikaars aartsvijanden genoemd worden, hetgeen zeker heeft bijge dragen tot de hardheid van de campganes Fernandes heeft tijdens de 21 maanden durende noodtoestand onder het bewind van premier Gandhi gevangen gezeten en hij bewaart aan zijn drie maanden eenzame opsluiting geen al te prettige herinneringen. Verder is zijn broer Lawrence door de folte raars van Gandhi zo gemarteld, dat hij maanden na de noodtoestand nog ver pleegd moest worden. Zoals bij de meeste verkiezingen in India van na maart vorig jaar is ook hier de noodstoestand inzet geweest. Fernandes en de zijnen hamerden op de dictatuur, de onvrijheid en de gedwongen sterilisaties ten tijde van de noodtoestand Maar dat heeft volgens ooggetuigen niet al te veel indruk gemaakt. Het aantal mensen dat naar de toespraken van de Janata-leiders luisterde was beduidend minder dan het aantal dat te hoop liep om mevrouw Gandhi te zien en horen 'Leugenaar' Zij verdedigde de noodtoestand met alle kracht en zei dat „onze programma's om de armen en de ontrechten in India te helpen zeer succesvol waren totdat de Jar.ata-rege- ring aan de macht kwam". Zij vertelde tevens verhalen over „honderden en hon derden harijans fonaanraakbaren) die in het noorden van India bij conflicten met grondbezitters door de politie gedood en verbrand werden", waarna Fernandes haar uitmaakte voor een „geboren leugenaar". De gemoederen in het district zijn zo hoog opgelopen dat de deelstaatregering voortij dig een eind heeft gemaakt aan de campag nes en de para-militaire politie er aan te pas moest komen. Bij de rellen werd een negen tien jarige studente gedood en raakten 85 mensen gewond. De Janata-partij staat niet sterk in haar verweer tegen mevrouw Gandhi en haar Congrespartij. De partij heeft tot op heden geen alternatief weten te bieden voor de vroegere Congresregering: zij is sterk ver deeld en de .regering van Desai wordt ge plaagd door een aantal grove schandalen waar de zoons van Desai en minister van defensie Jagjivam Ram tot over hun oren inzitten. Als mevrouw Gandhi de verkiezin gen van morgen wint hebben Desai en de zijnen er in het parlement een geduchte tegenstander bij gekregen Indira Gandhi

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7