A r Pit brieven van lezers hoofdanalist(e) groepsleider Bezwaren tegen verbod invoer zeehondebont Onrust over giftige stof in glitterlamp 'ITT betaalde veel smeergeld' I ARC STICHTING BRONOKO-NEBO ^^/paedago#^ centrum GROEPSLEIDER 1 leraar/lerares AVO 1 leraar/lerares AVO docente docent(e) didactiek/methodiek docenten AMANUENSIS docent(e) Engels docent(e)/n SATERDAG 4 NOVEMBER 1978 TROUW/KWARTET 29 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859. Amsterdam Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld binnen. Dit is 7;0 van hetgeen we nodig hebben, de rest moet dus geza menlijk door anderen worden opge bracht. met de verzekering van rege ringszijde dat sociaal zwakken en modale werknemers er niet op achter uit gaan. Ieder is ervan doordrongen dat er ingeleverd zal moeten worden, maar dan te beginnen bij z n buur man. En als je dan uw gezegde: „niet bij brood alleen" in 't vaandel draagt, zal je moeten zeggen. Verbeter de toestand en begin bij je zelf. Vlaardingen M. Boot Gift Wereldraad (10) Naar aanleiding van het goedpraten van de gift van de Wereldraad aan de terroristen, door Garfieid Todd. wijs ik op het artikel in De Tijd van 27 oktober. Hans Bruininx die onderwij zer is in Mozambique, wijst daar in voorzichtige bewoordingen op de toe stand in Mozambique. Hoewel daar enige miljoenen r.k. en protestanten wonen en de rest van de bevolking animisties is. wordt daar getracht de godsdienst in zijn geheel uit te roeien. Priesters, dominees en religieuzen mogen geen propaganda voeren. Het dopen van kinderen beneden de 16 jaar is verboden. Er mag geen gods dienstonderwijs meer worden gege ven. De christenen mogen alleen in een kerk in Namuno ter kerke gaan, maar zij mogen geen kinderen bene den 16 jaar meenemen. Er zijn al 2400 kinderen naar Cuba gezonden om on derwezen te worden in de marxisti- £he leer. Logisch is het. dat wanneer t Patriottisch Front dat uit Mo zambique opereert, de macht in Rho- desië in handen krijgt we dezelfde toestand krijgen en dat zal voor de daar aanwezige blanke en zwarte christenen geen blij vooruitzicht zijn. Zeist A. H. van Kooten Niekerk Schaatsplank De plank met wieltjes is verboden. Voetballen op straat mag al lang niet meer. Moet dan alles opzij voor het snelverkeer? De plank met wieltjes is gevaarlijk. Komt er een jongen mee op straat dan wordt de plank in be slag genomen, hoe lang hij er ook voor gespaard heeft. Het is heus niet gevaarlijker dan rolschaatsen of b.v. hockeyspel en minder gevaarlijk dan autorijden! Mensen laten wij vragen om één autoloze zondag per maand of per twee maanden. Dan kunnen wij nog eens al en toe vrij ademhalen en kinderen kunnen zonder gevaar spelen! Almelo M.A. van der Valk-Blok Middenschool Het artikel van Piet Hagen in uw krant van 28 oktober roept bij mij nogal wat bedenkingen op. De titel is feitelijk juist, maar bevat duidelijk een afkeurend waardeoordeel: het „terughoudende" beleid van Pais zou te veroordelen zijn omdat Nederland daardoor achterblijft bij de interna tionale ontwikkeling. De veelvormig heid van ons onderwijs, weer vergele ken met het buitenland, zou iets min der goeds zijn en de keerzijde van die veelvormigheid zou selectie beteke nen, dus ook af te keuren. „Geïnte greerd" onderwijs betekent bij P. H. de middenschool, en de door de staat verplichte dwangschool („Over de hele linie in te voeren") zou voor Nederland begerenswaardig zijn. Re sultaten in Engeland, Zweden en de BRD zijn voor de schrijver blijkbaar voldoende rechtvaardiging om in ons land over te gaan op het „één en onvervaard naar de middenschool". De lotgevallen van de middenschool in de USA en de SU zijn door schrij ver maar gemakshalve overgeslagen. Ik vind het artikel zeer onvoorzichtig, en geschreven met weinig besef van de pedagogische problematiek die aan de orde is. Het geheel vormt een enorme simplificatie, waarin geen en kel argument direct relevant is voor goed onderwijs. Dat „geïntegreerd" onderwijs tot een middenschool moet voeren is geheel onjuist (het woord „integratie" heeft hier een ongewone betekenis en werkt daarom mislei dend). Ik ben vóór onderwijskundige integratie, maar tegen een verplicht stellen van een middenschool en wel op sociale, psychologische en etische gronden. De overvloedige kritiek op de langst toegepaste middenschool systemen in de USA, Engeland en Zweden wordt door P. H. in het ge heel niet aangeraakt. Hengelo drs. J. K. Reestman De letter doodt Met betrekking tot de betekenis van Jezus' woorden in Mattheus 23. de verzen 9 en 10 is het volgende op te merken: Jezus sprak hier tot zijn dis cipelen en tot de scharen die Hem eveneens volgden, in de taal van den Hemel. Deze taal is voor de aardse mens moeilijk te verstaan (Joh. 3:12). Dit is de taal uit de wereld van het geloof in Hem, de plaats in de heme len, waar de openbaring van Jezus Christus plaatsvindt. Concreet: Jezus spreekt deze woorden voor de oren van de wedergeboren mens, de mens die uit God geboren is. „Wie oren heeft die horeGod is dus zijn Vader, en wie uit God geboren is, kent niemand meer naar het vlees (2 Cor 5:16). Jezus getuigt daar ook zelf van in Marcus 3:35. In Hebr. 7:3 vin den we de bovenaardse staat der we dergeboren mens aangegeven: „zon der vader, zonder moeder, zonder ge slachtsregister Het: „Eer uw va der en uw moederis voor hen die (nog) onder de Wet leven. De weder geboren mens is vrijgemaakt van de Wet, dus van de betekenis der Wet voor het aardse leven. Amerongen P. Reede Boete-premie Niet alleen rokers, drinkers en onge zonde eters zouden extra premie moeten betalen om hun extra grote risico te dekken, maar ook de auto-1 mobilist en de bromfietser en motor rijder. Al te lang hebben de fietsers en de gebruikers van openbaar vervoer te veel premie betaald om het risico van anderen te dekken. Baarn D. F. Wegerif Verkeerde paard (slot) De heer Stelwagen stelt, dat de men sen met inkomens van 12.000 gulden per maand en meer eerst maar eens flink aangepakt moeten worden. Nu. daar ben ik het volkomen mee eens. maar dat gebeurt heus wel. Maar weet men wat het opbrengt wanneer de hogere inkomens verantwoord fors worden aangepakt? Wel. als niet de helft van die mensen naar het goed kopere buitenland trekt, komt daar maximum 600 miljoen gulden van CDA gelukt Dick Hooyer ziet het CDA als „een visieloos gerommel" en „vervalt daar door in een groot pessimisme". Geen wonder, want hij ziet het CDA door een vertekende bril. Van de heer Rooker begrijp ik, dat alleen de ARP de evangelische radicaliteit in pacht heeft en dat naar zijn zeggen KVP en CHU nooit veel evangelische radicaliteit aan de dag hebben ge legd. Maar dan kent hij óf de geschie denis niet. óf hij geeft aan dat begrip een eigen verwrongen vulling. Mag ik beide heren en allen die met dezelfde ergernis en intenties rondlopen en ik weet iets van geest en ontstaan van 't CDA dit zeggen: staakt uw po gingen om het CDA kapot te schrij ven. U bereikt het tegendeel. Het CDA is er, blijft er en is énders en méér dan u voorgeeft. Tot Paulini sche radicaliteit behoort nadrukke lijk: „De een achter de ander uitne- mender dan zichzelf". Hoofddorp P. J. Rijpstra Grondslag CDA Het CDA aanvaardt het Evangelie vervat in de Heilige Schrift als richt snoer. Van de CDA-leden wordt ver wacht dat zij instemmen met grond slag en doel van het CDA. Elk lid heeft gelijke rechten en plichten. Het is daarom niet nodig CDA-leden bij het vervullen van functies nogmaals te vragen of zij wel gelovig zijn. Die bevoegdheid heeft uitsluitend de Kerk, die bevoegdheid heeft geen en kele politieke partij, ook het CDA niet. Wel zal en kan worden gejet op de politieke overtuiging van hen. die CDA-functies bekleden. Voor het me ten van het christelijk geloof heeft alleen de Kerk de maatstaf van Chrsi- tus. De jjolitieke maatstaf van de politieke overtuiging van elk lid heeft alleen de desbetreffende politieke partij. Ook dus het CDA. Het laten tekenen van geloofsovertuigingen is zinloos, omdat die handtekening een momentopname is terwijl de ontwik keling van het geloof geen moment opname, maar een voortdurende stro ming in de tijd. Voorburg J. Keijzer Sr Grondslag CDA (2) Als CDA-leden niet rechtstreeks aan spreekbaar zijn op de basis van Schrift en confessie, hoe zou het re formatorisch volksdeel zich dan thuis kunnen gevoelen in het vage CDA- uitgangspunt, als bij voorbeeld de zogenaamde „evangelische inspira tie" In het program „Niet bij brood alleen", waarin deze Bijbelse tekst slechts ten halve wordt aanvaardt. Degenen, die getrouw wensen te blij ven aan de vaste koers naar Schrift en confessie-en programma's daarop gebaseerd, zien zich nu genoodzaakt opnieuw een partij-politieke keuze te maken door zich aan te sluiten bij SGP of RPF wier beginsel-program ma's, met behoud vban eigen iden titeit zich stellen onder het gezag en naar de normen van het Woord Gods. ook voor het maatschappelijke en staatkundige leven! Wageningen W. Berghuis Neutronen-granaat (2) In Trouw van 1 november acht de heer J. B. Tillema zich door de feiten gedwongen, voor de invoering van de neutronengranaat te zijn. Hij bidt wel dat die nooit gebruikt zal hoeven te worden. Het lijkt mij toch beter om de Heer niet te verzoeken en dus het IKV te ondersteunen met: „Help de kernwapens de wereld uit: om te be ginnen uit Nederland". Zijn mening (van de heer Tillema) wordt o.a. ge vormd door de vrees voor de 27.000 Sovjet tanks^ Ik zou zeggen; het is nog veel erger want het Oostblok beschikt ook o.a. over atoomwapens. Het gevolg van het uitbreken van de hel van een volgende oorlog zal zeker voor Nederland een radioactief maanlandschap zijn binnen vijf mi nuten na het begin der vijandelijkhe den. Oorlog is moord en zelfmoord. Laten wij om te leven en te overleven ons zo snel mogelijk ontwapenen, want als wij de bommen niet afschaf fen. schaffen de bommen ons af. Daar komt nog bij dat onze „solidariteit met het vrije westen" dat zoveel on recht in de wereld in stand houdt, die solidariteit niet waard is. Ook import walvisprodukten Amsterdam D. Veenstra Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Veel bezitters van een zogenaamde glitterlamp maken zich zorgen naar aanleiding van be' richten dat deze lampen een gevaar lijke vloeistof zouden bevatten. In Zeeland worden sinds enkele dagen op bijna alle politiebureaus vrijwillig deze lampen Ingeleverd om ze te la ten vernietigen. Een glitterlamp bestaat uit een gla zen bol of kolom die is gevuld met een vloeistof en waarin zilverpapieren strookjes zitten. Door de warmte van de gloeilamp gaan deze „glitters" be wegen. In een aantal kranten ver scheen deze week het bericht dat in België, waar deze lampen erg popu lair zijn, een dertienjarige jongen is overleden nadat hij de damp had ingeademd van een kapotgevallen glitterlamp. Volgens het ministerie van volksge zondheid en milieuhygiëne zijn de glitterlampen geheel of gedeeltelijk gevuld met trichlooretheen, een ma tig giftige stof. Als de lamp breekt komen er dampen vrij. die wanneer de ruimte geheel is afgesloten tot ademhalingsmoeilijkheden kunnen leiden. Door goede ventilatie kan dat echter worden voorkomen. Het ministerie raadt de mensen die zo'n lamp niet meer in huis willen hebben aan. deze niet in de vuilnis bak te gooien, maar naar de plaatse lijke keuringsdienst van waren te brengen. De vloeistof kan niet zo maar worden verwerkt, omdat er bij de verbranding zoutzuur vrij komt. De lampen die in Zeeland zijn ingele verd, worden bij het chemische be drijf DOW in Terneuzen vernietigd Wat de dood van de Belgische jongen betreft, wees een woordvoerder van het ministerie van volksgezondheid erop dat nog niet is vastgesteld of er verband bestaat tussen de gebroken glitterlamp en het overlijden. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het voorgeno men verbod op de invoer van walvisprodukten en zeehon debont is opnieuw vertraagd nu er onverwacht bezwaren zijn gerezen. Het produktschap voor margarine, vetten en oliën verzet zich tegen het eenzijdige invoerverbod, met name vanwege het feit dat Rotterdam een belangrijk centrum blijkt te zijn voor de handel in potvisolie. Tegen een invoerverbod van zeehondebont is bezwaar gemaakt door de Deense re gering en de Canadese ambassade in Nederland. Het verbod op de handel in produk- ten van bepaalde bedreigde dieren is een onderdeel van de wet bedreigde uitheemse diersoorten, waarbij vorig jaar het houden van en de handel in talloze levende uitheemse dieren werd verboden. Het was de bedoeling de afgelopen zomer ook al een groot aantal dieren aan te wijzen die niet in dode staat mogen worden verhan deld. Het verbod betreft ook delen van deze dode dieren. Dit nieuwe besluit moet het onder meer mogelijk maken omstreden produkten als schildpadsoep, potvisolie en dergelij ke te verbieden. In het ambtelijk overleg over de lijst van dieren werden aanvankelijk geen bezwaren naar voren gebracht over het opnemen van walvissen op deze lijst. Totdat via het ministerie van landbouw en visserij het produkt schap voor margarine, vetten en oliën bezwaar aantekende tegen het voor genomen verbod. Het blijkt nu dat de handel in potvisolie veel groter is dan aanvankelijk werd aangenomen. De waarde van de handel in potvisolie bedraagt voor Nederland zo'n 75 mil joen gulden. Onhaalbaar Het produktschap heeft geen be zwaar tegen een verbod op walvispro dukten. maar dat zou dan wel ever de gehele wereld moeten worden inge voerd. hetgeen overigens een onhaal bare zaak is. Bovendien zou het vol gens bepalingen van de Europese Ge meenschap niet mogelijk zijn. dat Nederland eenzijdig beperkende han delsmaatregelen treft. Dan zou eerst de Europese commissie daar overeen stemming oveT moeten bereiken. Het verbod op eenzijdig beperkende han delsmaatregelen geldt echter niet voor regelingen op het gebied van de volksgezondheid en de beschermde dieren en planten. CRM heeft over deze zaak advies gevraagd aan het juridisch bureau van de EG en hoopt dat komende week binnen te krijgen. Tegen een verbod op de handel in zeebont zijn door de Deense regering bezwaren gemaakt, eveneens op grond van bepalingen van de EG. De Denen menen dat een dergelijk ver bod niet mogelijk is. Ook de Canade se ambassade heeft bezwaren inge bracht tegen het voorgenomen ver bod. Overigens hebben de bonthan delaren in Nederland al geruime tijd terug besloten vrijwillig af te zien van de import van zeehondevellen. Het ministerie van CRM hoopt de onver wachte problemen zo snel mogelijk op te lossen, zodat ook dat deel van de wet bedreigde uitheemse diersoor ten in werking kan treden. WASHINGTON (AP) - De Ameri kaanse beurscommissle SEC heeft de communicatiemaatschappij ITT er van beschuldigd tussen 1970 en 1976 op illegale wijze, miljoenen dollars te hebben betaald aan buitenlandse re geringsfunctionarissen en bedrijven De SEC kwam tot deze beschuldiging naar aanleiding van rapporten van negen verschillende landen die over de ITT hadden geklaagd Volgens de commissie hebben de steekpenningen ITT honderden mil joenen dollars opgeleverd Deze in komsten werden geboekt op fictieve posten van de ITT zelf en haar doch terondernemingen. Alleen in Chili heeft het bedrijf reeds minstens 400.000 dollar betaald aan politici die tegen het regime van Al lende gekeerd waren. Ook in Indone sië zouden twee dochterondernemin gen betalingen hebben overgemaakt op buitenlandse bankrekeningen en in ruil daarvoor 157 miljoen dollar aan contracten in de wacht hebben gesleept. De SEC heeft ongewoon strenge maatregelen voor de ITT geëist waar onder vervanging van de huidige di rectie en 10.000 dollar boete voor ie dere dag dat het bedrijf weigert gege vens beschikbaar te stellen over du bieuze betalingen aan het buiten land. In het rapport werden geen na men genoemd van buitenlandse be drijven of regerinsfunctionarissen die met de betalingen te maken hebben gehad. Andere landen die betrokken waren bij de betaling van steekpen ningen waren Iran. de Filippijnen. Algerije, Nigeria. Mexico, Italië en Turkije De Stichting Bronovo-Nebo beheert twee ziekenhuizen: de Diakonesseninrichting Bronovo met 405 bedden en het Nebo- Ziekenhuis met 135 bedden. In verband met huwelijk en vertrek naar het buitenland van de huidige funktio- naresse dient binnenkort .n het klinisch- chemisch en haematologisch laboratorium de funktie vervuld te worden van Het laboratorium is goed geoutilleerd en heeft plm. 50 medewerkenden. Het ziekenfiDis Bronovo is een opleidings ziekenhuis waarin vrijwel alle specialismen worden uitgeoefend; in het Nebo-Zieken- huis bevindt zich een afname-eenheid. Voa' deze funktie wordt gedacht aan een klivisch-chemisch analist(e) op tenminste k*BO-A niveau met: pen leeftijd van ongeveer 30 jaar goede kontaktuele eigenschappen leidinggevende capaciteiten zo mogelijk ervaring in een dergelijke funktie. Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleidingen ervaringen bedraagt mini maal f 3105.41 en maximaal f 3710,51 per maand. De arbeidsvoorwaarden zijn geregeld in de CAO voor het Ziekenhuiswezen. Nadere inlichtingen kunnen telefonisch worden verkregen bij Dr. R.K.A. van Wermeskerken, hoofd van het laboratorium, of mevr. J.F.J. Jansen, hoofdanaliste, tel. 070 - 26 41 41, resp. toestel 417 en 413. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gezonden aan de afdeling Personeelszaken, Postbus 96900, 2509 JH Den Haag. onder ^^^^ermelding van de letters KC. Bronovok Bronovolaan 5. Den Haag, tel 070 -264141 In verband met het vertrek van het huidige zoeken wij namens het team van een gezinsvervangend tehuis op protestants- christelijke grondslag, op korte termijn kontakt met gegadigden voor deze funktie. Het betreffende GVT heeft 24 bewoners I v-van gevarieerde leeftijd en niveau. Van kandidaten verwachten wij: minimaal 25-jarige leeftijd beleidend lidmaatschap van een protestants-christelijk kerkgenootschap afgeronde opleiding; te denken valt aan: OPM +VSID. MBO IW, HBO-IW, Z- opleiding ruime ervaring in de Z-zorg (minimaal 4 jaar) bereidheid en bekwaamheid om in team verband samen te werken. Nadere informatie wordt graag verstrekt door het hoofd Personeelszaken, Otto Wursten. De Stichting Het Sociaal Paedagogisch Centrum te s Gravenhage biedt hulp aan geestelijk gehandicapten en beheert daartoe twee inrichtingen, een observatie en behandelingscentrum, drie kinder dagverblijven en 14 gezinsvervangende tehuizen. üw sollicitatie kunt u richten aan het hoofd Personeelszaken van de Stichting Het Sociaal Paedagogisch Centrum. Hogeweg 18.2585 JD Den Haag. s. Tel. 070 514411 den haat Van Arkel Instituut-Soest Binnen een team, dat zeer moeilijk opvoedbare jongeren begeleidt, 1 bestaat de vacature van Van hem verwachten wij: - minstens 21 jaar te zijn - over (levens)ervaring te beschikken duidelijke structuur te kunnen bieden aan een groep zorg te hebben voor de individuele jongeren met ons te willen werken vanuit een eigen christelijk gelooi. Inlichtingen bij Drs A.J. Timmers. (02155) 17444 Sollicitatie te richten aan de directeur Kinderhuis Klein Engelenburg, Spoorstraat 1, Brummen, Tel. 05756-1557. Klein Engelenburg, een prot chr te huis voor 48 normaal opvoedbare kin deren. zoekt voor één van haar teams een enthousiaste Wij denken aan iemand die samen met drie collega's een huiselijk klimaat weet te scheppen voor een vertikaal gemengde groep van 12 kinderen in de leeftijd van 3-10 jaar Leeftijd vanaf 22 jaar. Opleiding M B O -inrichtingswerk Sollicitaties kunnen schriftelijk aan bo venstaand adres worden gezonden Christelijke Scholengemeenschap „Veluweplein/Koningstraat" voor LTO-LHNO-IHNO. vraagt m.i.v. 1 januari 1979 29 lesuren) (±12 lesuren) voornamelijk voor de afd IHNO-IHNO Sollicitaties z.sp.m. bij de direkieur van de Scholen gemeenschap, dhr. H. F. van Leeuwen, Veluweplein 1 te 's-Gravenhage. Tel. 070-886300 De Stichting Christelijk Onder wijs vraagt voor de Comeniusschool voor leao voor zo spoedig mogelijk een voor 10 uur handwerken Sollicitaties aan de directrice van de school: mevr. D C. Berghout. Spionkopstraat 9. Den Haag. telefoon 070-602046 HET BESTUUR VAN DE VERENIGING VOOR PROTESTANTS CHRISTELIJK ONDERWIJS VOOR ONDERWIJSGEVENDEN TE ROTTERDAM vraagt voor de Chr. Opl. school voor kleulerletd- sters ..De Voorpost Elzendaal 27 per 1 januari 1979 een voor 29 lessen per week. Ook naar een gedeelte van deze betrekking kan gesolliciteerd worden Vereiste bevoegdheden Pedagogiek M O -A met hoofdakte K.O. en/of studerend voor Peda gogiek M O -B Inl. bij en soil, aan dhr. J Peper. dir. der opl. school, tel. 010-323737 (school) of 01860-3783 (huis). I VERENIGING VOOR CHRISTELIJKE ONDERWIJS IN HET STICHT vraagt voor haar Chr. Beroepsschool "Nedervecht", Lieven de Keylaan 8. Utrecht-noord School voor: L.B.O 2-jarige onderbouw jongens en meisjes 2-jarige bovenbouw L H N O I.H.N.O. 4-jarig Zo spoedig mogelijk NAALDVAKKEN voor 4 - 8 lestijden AVO voor 26 LESTIJDEN (voor vervanging wegens ziekte) Van de gegadigden wordt verwacht, dat zij: ervaring hebben in het onderwijs, vanuit een Christelijke levensovertuiging met enthousiasme het werk willen doen Sollicitaties te richten aan het bestuur van bovenge noemde Vereniging, p/a Lieven de Keylaan 8. 3555 VZ Utrecht Inlichtingen bij de direktrice: E. H. Linzel-de Vries, tel 030-441026 (school), 020-728475 (huis) 's-GRAVENHAGE Chr. Scholengemeenschap "Groen van Prinsterercollege", Atheneum-Havo-Mavo, Albardaatraat 25 tal. 070-97 15 41. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk een voor 40 uur per week Na gebleken geschiktheid kan aanstelling m vaste dienst volgen Sollicitaties te ncht'en aan en inlichtingen te verkrijgen bi/ de rector de heer H van Unnik Telefoon 070 - 97 15 41 •s-GRAVENHAGE Chr. Scholengemeenschap 'Zandvliet'. V.W.O.-Havo. Bezuidenhoutseweg 40, tel 070-851902 Gevraagd voor zo spoedig mogelijk ter vervanging wegens ziekte tot t augus tus 1979 een voor 26 ie en 2e graads lessen of gedeelte daarvan. Sollicitaties onder vermelding van gods dienstige overtuiging te richten aan en inlichtingen te verkrijgen bij de rector de heer J W Jansen s-GRAVENHAGE Chr. Scholengemeenschap „Groen van Prinsterercollege". Atheneum-Havo-Mavo. Albardastraat 25, tel. 070-97 15 41. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk een Frans voor 16 uur 2e/3e gr Ook voor een minder aantal lesuren kan worden gesolliciteerd Van sollicitanten wordt verwacht dat zij het christelijk onderwijs van harte zijn toegedaan Sollicitaties, onder vermelding van godsdien stige overtuiging, te richten aan en inlichtingen te verkrijgen b<i de rector, de heer H van Unmk tel 070-971541 (school) en 070-558440 Ithuisl

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 29