i Atletiekunie een poppenkast der Velden weer spelen Mircea Petescu vraagt om tijd Tevredenheid bij Ajax over Honved Een gastvrij onderdak voor 7 liter stof en vuil! Servee Wijsen: 'Wim de Beer bang voor gezichtsverlies' Kortsnoj daagt Karpov en Fide voor rechtbank Zaan verrassend in halve finales NeVoBo zet onderzoek voort Sparta-trainer gaat gebukt onder verleden Overwinning voor Leiden ,TET j ZATERDAG 4 NOVEMBER 1978 SPORT TROUW/KWARTET 27 'an de gega- door Fred Buddenberg AMSTERDAM De bom. die in augustus na de nationale kampioenschappen in Groningen binnen de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie (KNAU) is gebarsten, heeft een grotere uitwerking gehad, dan een ieder had durven voorspellen. De bond, die de laatste twintig jaar een turbulente geschiedenis kent, dreigt onder aanvoering van Wim de Beer volledig op de klippen te lopen. Het is nu ruim anderhalf jaar geleden dat Wim de Beer het voorzitterschap van Jutte heeft overgenomen. In deze korte tijd heeft hij de KNAU op een dusdanig hellend vlak geplaatst, dat de afgrond onvermijdelijk lijkt te naderen. Wim de Beer is maatschappelijk ge zien een geslaagd man. Als directeur van een Amerikaanse computerfirma heeft hij echter niet veel te maken met tegenspraak. Hieruit is te verkla ren dat hij binnen de KNAU geen enkele vorm van inspraak duldt. Rond zijn persoon heeft hij een aan tal mensen verzameld (Van Drunen, Van der Sluis, Waterreus, Kappen- burg). die gewoon niet durven tegen te spreken. Diegenen, die dit wel doen, zet hij op een zijspoor. Een belangrijke rol in het afstoten van lastige" personen, speelt ook Hans Keizer, hoofd van de medische commissie van de KNAU. Keizer ge niet het vertrouwen van De Beer en maakt daar meer dan eens gebruik van. De medici hebben een enorme macht binnen de KNAU verkregen, omdat De Beer ieder lid van de com missie en in het bijzonder Hans Kei zer beschermt. Wanneer Keizer nu te maken krijgt met ongewilde tegen spraak. stapt hij naar de voorzitter en dreigt zijn functie neer te leggen, wanneer niet direct wordt inge grepen. Nagenoeg het gehele trainingskader heeft dan ook de pijp aan Maarten gegeven. Eerst werd Toine van de Goolberg (sprint) ontslagen en later trokken Jef Swinkels (werpen) en Ser vee Wijsen (springen) zich terug. In middels heeft ook Bob Boverman (midden en lange afstand) per 1 de cember ontheffing uit zijn functie ge vraagd. Voor deze mensen zijn ge deeltelijk geen vervangers aange steld en ook zit de KNAU nog zonder trainingscoördinator. Toch zijn op 21 oktober de centrale trainingen voor het komende winterseizoen gestart, om vooral de buitenwereld de indruk te geven dat alles naar wens verloopt. Na de afroming van het trainingska der heeft het bestuur nu haar zinnen gezet op de commissie opleidingen. Deze commissie heeft in een kort tijdsbestek een redelijk opleidings programma opgebouwd en kon bin nen de KANU altijd als een hecht blok functioneren. Nu het slecht gaat AMSTERDAM Viktor Kortsnoj. de verliezer in de tweekamp om het we reldkampioenschap schaken waarin de Rus Anatoly Karpov tegenstander was. zal Karpov en de internationale schaakfederatie (Fide) dagvaarden voor de rechtbank te Amsterdam. Kortsnoj heeft zijn advocaten Brod- beck uit Glarius (Zwitserland) en mr. Voute uit Amsterdam daartoe op dracht gegeven. Kortsnoj wil via de rechtbank vast gesteld hebben dat de uitslag van de beslissende 32e schaakpartij te Ba- guio Stad op de Philippijnen van onwaarde is en wil voorts dat de Fide gelast wordt de tweekamp voort te zetten bij de stand 5-5. Hij voert aan dat de Russische psy choloog Zoekhar in strijd met een gemaakte afspraak tijdens de 32e partij op de vierde rij van de toe- schouwerstribune. tegen welke in breuk de Fide zich niet heeft verzet. 'AMSTELVEEN Zaan '69 heeft zich verrassend geplaatst voor de hgdve finales van de volleybalbeker. In Am stelveen won Zaan '69 met verbazend veel gemak van AMVJ: 0-3. De set standen waren: 9-15. 13-15 en 9-15. De uitslag was daardoor verrassend dat beide ploegen in de afgelopen maanden verschillende oefenwed strijden tegen elkaar hadden afge werkt, die alle zeer eenvoudig door AMVJ werden gewonnen. binnen de atletiekunie. ziet het be stuur de commissie als een rotte plek in de (nog rottere) appel. De grootste oorzaak hiervan zijn de geruchten dat Tonie van de Goolberg in deze commissie plaats zou nemen. Van de Goolberg is ontslagen als trainer, maar is niet buiten de poorten van de KNAU verwijderd. Hans Keizer heeft alle contacten met de commissie ver broken. omdat hij bang is dat de commissie, die op 707,- CRM-subsidie draait, te veel macht krijgt. Als boos doener heeft Keizer aangewezen Jef Swinkels, de ex-vakgroeptrainer wer pen en lid van de commissie opleidin gen. Keizer heeft de commissie ver zocht Swinkels te laten vallen. Na ruggespraak met De Beer heeft Kei zer gedreigd zijn functie neer te leg gen, wanneer Swinkels niet ver dwijnt. De zoveelste portefeuille- kwestie rond Keizer, die door zijn verbondenheid met De Beer onge twijfeld in zijn voordeel zal worden beslist. Hiermee zou het bestuur opnieuw een „lastig" persoon kwijt zijn. De conse quenties van het ontslag van Swin kels zullen echter groter zijn dan de KNAU kan overzien. Het is duidelijk dat het aantasten van een commissie opleidingen wel eens grote gevolgen kan hebben voor de nabije en verre toekomst. Van de altijd al falende lange termijnplanning binnen het KNAU-bestuur is ook ditmaal geen enkel spoor te ontdekken. Servee Wijsen, de ex-vakgroepstrai ner springen, die na enige duistere manipulaties van het bestuur per 1 november zijn functie heeft neerge legd. denkt dat de gevolgen al snel merkbaar zullen zijn: „Mijn indruk is dat de commissie in zijn geheel op stapt, wanneer Swinkels inderdaad ontslagen wordt. Dit heeft uiteraard verstrekkende consequenties, maar eigenlijk is het niet eens zo'n slechte oplossing. Het is goed dat de zaak los komt en meer mensen gaan inzien dat het helemaal misgaat binnen de KNAU. De zaken moeten nu maar eens openlijk op een rijtje worden gezet en het moet afgelopen zijn met de beslissingen, die achter de rug van iedereen om worden genomen." Ook de gang van zaken rond het vertrek van Servee Wijsen kan mot vraagtekens worden gelardeerd. Bui ten medeweten van Wijsen om, heeft de atletiekunie maanden geleden al geprobeerd Pet-er van Wijk, op dat moment assistent van Wijsen. als vakgroeptrainer springen te installe ren. Na de Europese kampioenschap pen in Praag hoorde Wijsen dat hij in de toekomst als assistent van Van Wijk zou gaan fungeren. Wijsen: „Ik kreeg 24 uur bedenktijd, maar ik heb geen moment geaarzeld en heb on middellijk mijn functie opgezegd. In de rol van assistent zou ik geen enke le inspraak meer hebben in beleids kwesties. Het bestuur heeft zich aan een aantal afspraken niet gehouden. Zo was bij voorbeeld afgesproken dat eerst de nieuwe trainingscoördinator zou worden aangesteld en dat daarna de mogelijkheden van de bestaande vakgroeptrainers zouden worden be keken. Het bestuur heeft op eigen houtje paniekvoetbal gespeeld en ik pas ervoor in een stroomversnelling te raken, waarvan ik niet weet waar toe die leidt." De' aanstelling van een nieuwe trai ningscoördinator verloopt op een ma nier die doet denken aan een poppen kast. Nadat Anton Huiskes al snel een vergissing bleek te zijn. benader de de KNAU Joop Waterreus voor deze functie. Waterreus kon totaal niet opschieten met de vakgroeptrai ners en stapte op 29 mei op. De situa tie was hem boven het hoofd gegroeid en hij verklaarde niet te kunnen wer ken in een organisatie waarin mensen zitten zoals Van de Goolberg. Na Wa terreus trad hoofdbestuurder Jan Thijssen op als interim-coördinator. Thijssen, die tien jaar in het hoofdbe stuur heeft gpzeten en de beker van verdienste heeft gekregen, hield het voor gezien na de onverkwikkelijke ontslag-procedure van Van de Gool berg. In het trainingsplan is opgeno men dat ontslag van vakgroepstrai ners primair een zaak is van de coör dinator en niet van de sectie wed strijdsport. Thijssen heeft bij het ont slag van Van de Goolberg geen enke le zeggenschap gehad en besloot op te stappen. De volgende kandidaat was Bob Bo verman. die buiten de geplaatste ad vertentie om, benaderd werd door De Beer en Waterreus, die tot ieders ver bazing weer op de voorgrond trad. De Beer en Waterreus komen met Bover man op 23 september tot een voorlo pig akkoord en besloten wordt op 30 september de benoeming openbaar te maken. De Beer en Waterreus zien echter over het hoofd dat de sollicita tie nog loopt tot 1 oktober. In ijltem po wordt een vergadering van de ad- ZURICH Bij Ajax heerst tevredenheid na het resultaat van de loting voor de derde ronde van het UEFA-Cuptoernooi De Amsterdammers zullen uitkomen tegen het Hongaarse Honved Boedapest De eerste wedstrijd wordt op 22 november in het NEP-stadion in Boedapest gespeeld. De return zal op 6 december in Amsterdam worden gespeeld. Penningmeester Brandsteder vermoedt dat het duel in het Ajax-stadion wordt afgewerkt. Honved. dat in Boedapest altijd heeft gespeeld in de schaduw van Ferencvaros en MTK. schakelde in de eerste ronde het Turkse Adanas- por (6-0 en 2-2) uit. In de tweede ronde ontdeed Honved zich van het Roemeense Politechnica (4-0 en 0-2). Onzekerheid dus troef. „Het enige dat je kunt zeggen", vond Ajax-trainer Cor Brom. „is dat de club thuis veel doelpunten maakt." Cor Brom vond verder dat Ajax geen klagen had over de nieuwe tegenstander. „Eerst uit, dat is niet slecht. Hiernaast zijn er natuurlijke sterkere clubs denkbaar, zoals de vier clubs uit West-Duitsland en de drie uit Engeland." Het resultaat van de loting in Zürich was Esbjerg (Den)-Hertha BSC (W- Dl). Honved Boedapest (Hon)-Ajax (Ned), AC Milan (Ita)-Manchester City (Eng), Valencia (Spa)-West Bromwich Albion (Engl, Borussia Mön- chengladbach (W-Dl)-Slask Wroclaw (Pol). VFB Stuttgart (W-DIi-Dukla Praag (Tsj), Rode Ster Belgrado (Joe)-Arsenal (Eng) en Strassbourg (Fra)-MSV Duisburg (W-Dl). Servee Wijsen kon zich niet verenigen met de nieuwe trai- ningsopzet voor het komende winterseizoen en heeft per 1 november zijn functie neergelegd. viescommissie belegd. In deze advies commissie heeft Waterreus zitting, die na protesten van de commissie opleidingen zich terugtrekt. De ad viescommissie spreekt zich op 27 sep- tembér unaniem uit tegen de aanstel ling van Boverman. Op dit moment loopt de sollicitatie procedure met Chris Buitelaar, die na de afwijzing van Boverman zijn kan didatuur heeft gesteld. Achter de rug van Buitelaar om, heeft vice-voorzit- ter Bart Kappenburg Wil Westphal benaderd voor de functie van coördi nator. Wil Westphal lijkt ook de beste papieren te hebben. Bob Boverman, die per 1 december het nationale trai- ningsvlak verlaat, gaat zich verdien stelijk maken in het district West, L waar Westphal coördinator is. Het is is echter bang voor gezichtsverlies en vrijwel zeker dat Kappenburg in de zal de zaken niet graag terugdraaien, loop van de tijd het trainingsplan van Primair staat dat zijn belang geen West wil projecteren op het nationale deuk krijgt. Wanneer De Beer ieder- plan. Hierdoor wordt Westphal coör- een aan de kant blijft schuiven, moet dinator en keert ook Boverman terug, hij zelf de cursussen gaan geven. Of hij laat dit opknappen door pionnen, Met over twee jaar de Olympische die goed luisteren, maar totaal geen Spelen van Moskou in het vooruit- verstand van atletiek hebben." zicht, is de toekomst van de atletiek- sport in Nederland in dikke nevelen gehuld. Geen trainers, geen coördina tor, geen internationale contacten, geen competente medische staf, gro te verdeeldheid binnen het bestuur, verloedering van talent en veel eigen belang bij een aantal personen staat de ontwikkeling huizenhoog in de weg. Servee Wijsen denkt dat een oplossing voor de onhoudbare situa tie niet voorhanden is: „Het belang van de atleet, waar alles toch om hoort te draaien, is een wassen neus. De atleet staat niet centraal. Anders had men Van de Goolberg meegeno men naar Praag, om zijn elf atletes te begeleiden. Het zou van grootheid getuigen wanneer een aantal mensen een stap terug wilden doen. De Beer Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Het weer mee mogen spelen van Ad van der Velden bij de competitiewedstrijden voor PVC/Blokkeer bete kent niet. dat de NeVoBo het onderzoek naar vermeende betalingen aan volleyballers gaat stoppen. Volgens Ad Pol man. de directeur van het bondsbureau van de NeVoBo: ..Mochten Van der Velden van de NeVoBo wel degelijk bij PVC/Blokkeer spelen. Daar gaat het onderzoek in eerste instantie helemaal niet om. Het gaat erom of sommige spelers geen buiten hun proporties rakende vergoedingen krijgen. Dat onderzoek doen we naar aanleiding van een aantal perspublikaties. waarbij grote bedragen gemoeid zouden zijn". Het bericht, dat Ad van der Velden met ingang van 20 november, de dag dat het duel tussen Corbulo en PVC Blokkeer plaatsvindt, weer mag spe len was voor de NeVoBo volkomen nieuw. De toestemming voor Van der Velden om weer aan de competitie wedstrijden te mogen deelnemen, kwam tot stand na een overleg tussen de vroegere sponsor van Van der Vel den en mr. Bannink. Deze laatste is raadsman van de heer Wijffels, de sponsor van de Vughtse ere-dlvisie vereniging WC. Deze laakte het op treden van Van der Veldens vroegere sponsor zo dat hij hem zijn advocaat ter beschikking stelde Deze advocaat wist in eerste instan tie te bereiken dat Van der Velden wel beker- en Europe Cup-wedstrij- door Richard Matthijsse ROTTERDAM Naast ontslag is een van de ergste dingen, die een trainer in het betaalde voetbal kan overkomen dat zijn werkwijze door zijn eigen spelers publiekelijk ter discussie wordt gesteld. Mircea Petescu, de Roemeense trainer van Sparta, zal ongewijfeld rood aangelopen zijn toen hij enkele weken geleden uit publikaties kon vernemen dat enkele van zijn volgelingen'de buik zo langzamerhand vol hadden van de wijdlopende taktische besprekingen van hun oefenmeester. Die voor de Roemeen pijnlijke uitlatingen vloeiden uiteraard voort uit de tegenvallende prestaties van Sparta. Petescu wordt elke keer maar weer geconfronteerd met de resultaten van het vorige seizoen, toen Cor Brom nog de scepter zwaaide. Sparta speel de inderdaad in die periode opmerke lijk fris aandoend voetbal, dat de tribunes van het Kasteel weer rede-, lijk (maar nog lang niet genoeg) vul de. Tot op heden hebben de Rotter dammers door allerlei nauwelijks aan te wijzen oorzaken de vorm van de vorige competitie nog niet bereikt. En dan fungeert de trainer als Kop van Jut. Hoewel Cor Brom al bijna (ADVERTENTIE) Ketel-inhoud 7 liter. Eén van de vele redenen om Nilfisk in huis te halen. De stoere stofzuiger uit Denemarken Nilfisk b v - Diemen.Tel 020- 9943 01.toestel 113 weer een half jaar van Spangen is verdwenen, waart zijn geest nog rond. Dat werd vorige week. toen de Ajax- coach het bekerduel tegen FC VVV bijwoonde, nog eens geaccentueerd. Na afloop in het spelershome (De Ridderzaal) hingen de Spartanen aan de lippen van hun voormalige oefen- meester. Brom. die de ene keer als een uiterst nuchter en laconiek mens door het leven gaat en een andere maal heftig geëmotioneerd kan rea geren, sprak als een bezetene over voetbal. Zijn opvolger, Mircea Petes cu, stond op enige afstand het toneel tje, stilzwijgend gade te slaan, zonder dat een spoor op zijn gezicht verried wat op dat moment werkelijk in hem omging. Broms belangrijkste gesprekspartner was Pim Doesburg, de eerste Spar taan die zijn bezwaren tegen Petescu openlijk naar buiten bracht. Een re cent citaat: „Petescu wil iedereen la- teru meepraten. Je krijgt van die oe- venoze discussies waar niemand wat aan heeft. Hij zei eens tegen de verde digers: wat vinden jullie ervan? Ik (Doesburg-RM) heb toen onmiddel lijk gereageerd en gezegd: niet doen trainer, dat is uw zaak. Een trainer moet zeggen: pats zo spelen we en verder geen gezeur. Wat heb je aan zes verschillende meningen waar je een uur over zit door te zaniken. De trainer krijgt het toch alleen maar op zijn boterham. De spelers zullen tij dens het. seizoen niet ontslagen wor den als het slecht gaat. maar een trainer heeft die kans wel". Belangrijkste tegenspeler van Does burg is Michel Valke, die wèl een grote waardering voor zijn trainer kan opbrengen. Valke: „Brom is niet te vergelijken met Petescu. Brom was een liefhebber van duurlopen. Die doet Petescu niet. Hij praat veel meer met je dan Brom. Ik heb veel per soonlijke gesprekken met Petescu. Hij is erg menselijk. Hij leert me veel taktische en technische snufjes en zelf vind ik zijn uitvoerige taktische besprekingen geen bezwaar, al zijn ze Mircea Petescu heeft het etiket van een kleurloze trainer: „Wat de mensen zeggen, daar trek ik me niets van aan". Morgan. Met name de komst van Pe- tesöu's aankoop Louis van Gaal staat in deze weken nogal eens ter discus sie. „Van Gaal is en geval apart", aldus Petescu. ..Hij kan voetballen, alleen draait hij momenteel niet goed, omdat de organisatie nog niet in orde is", Petescu wenst zich niet achter allerlei drogredenen te ver schuilen ter verklaring van een enke le minder geslaagde wedstrijden. „In een één tegen één situatie zijn we in defensief opzicht nog niet waar we zijn moeten. We worden dan vaak uitgespeeld. Maar de kwaliteit is er om daarin verbetering te brengen. Een continu-beleid is verre te verkie zen boven paniekachtige maatrege len op korte termijn. Je moet elke speler persoonlijk benaderen en naar zijn eigen kwaliteiten beoordelen. Die moet je zien te perfectioneren zonder te proberen een tegen zijn aanleg indruisende speelwijze op te leggen". Voor Petescu is Michel Valke op dit moment een verhaal apart. De 19- jarige middenvelder, die vorig sei zoen een spectaculaire entree in de eredivisie maakte, heeft zich dit sei zoen nog niet zo kunnen doen gelden. Petescu: „In zijn eerste jaar bij Spar ta was hij voor de tegenstanders een onbekende figuur. Hij kreeg toen veel meer de kans om zich uit te leven. Nu echter wordt hij iedere keer weer aan een strenge mandekking onderwor pen en is het voor hem veel moeilijker om in balbezit te komen. In het begin had hij het er moeilijk mee. maar de laatste wedstrijden is er een verbete ring tè bespeuren. Zonder zich aan al te harde tackles te bezondigen, kan Michel nu al vaker een balletje aan nemen. En die geslaagde aanpassing heeft zijn zelfvertrouwen vergoot. En dat is niet bereikt met harde taal. maar door lange gesprekken waarin naar de beste oplossingen werd ge zocht". den mocht spelen, maar tot 1 januari 1979 geen competitiewedstrijden. Achtergrond hiervan was. dat de aan staande Rijswijkse gymnastiekleraar in januari van dit jaar een overeen komst tekende met de vroegere spon sor van Blokkeer dat hij die sponsor bij de overgang naar Corbulo, dat eind vorig seizoen zijn eigen sponsor kwijtraakte, zou volgen. Van der Velden bedacht zich later en wilde van die overeenkomst af. Zijn vroegere sponsor wilde dat niet en hield hem aan dat tweejarig contract. Door een misverstand speelde Van der Velden echter wel de eerste com petitiewedstrijd voor de club waar hij bleef. PVC/Blokkeer, tegen AMVJ. RLVC. Dat wekte de toorn van zijn vroegfere sponsor. In de volgende wedstrijd tegen AMVJ in Amstelveen was Van der Velden er dan ook niet bij. Door een aantal afwijkende ex- cusses kwam de zaak aan het dag licht. Ook de boeteclausule van vijf tigduizend gulden als Van der Velden de overeenkomst tot voorlopig niet spelen zou overtreden Mede onder druk van de perspublika ties besloot de NeVoBo een onder zoek naar de wel pf niet. vermeende buiten proporties staande betalingen te gaan verrichten. „We gaan daar dus mee door. Het hang helemaal van de antwoorden af. welke maatregelen we zullen gaan nemen", aldus NeVo- Bo-directeur Ad Polman LONDEN Nederlands basketbal kampioen Leiden is in Londen de strijd om de Europa Cup begonnen met een overwinning. Leiden zege vierde met 88-96 over Chrystal Pala ce. dat bij de rust al tegen een 36-56 achterstand aankeek. Topscorer bij Leiden was Plaat met 16 punten. Lei den komt volgende week uit tegen de Zweedse kampioen Soldertalje. dat in Spanje met 105-87 verloor van Ba- dalona. EBBC maakte een goede kans de tweede ronde van het Europa-Cup 2 toernooi te bereiken In Den Bosch won de Nederlandse bekerhouder voor 900 toeschouwers met 83-67 van Hapoel Tel Aviv. De ruststand was 50-40. Programma Eredivisie Vandaag: MVV-AZ'67 FC Utrecht-Haarlem PEC Zwolle-Go Ahead Eagles N AC-PS V na de kritiek van enkelen van ons wei korter geworden". Brom en Petescu zijn inderdaad niet met elkaar te vergelijken. Het laat zich begrijpen dat sommige Sparta nen moeite hebben met de omschake ling. De Roemeen, die na zijn teleur stellende ervaringen met Telstar kor te tijd de illusie heeft gehad, dat hij bij Sparta een paradijselijke situatie zou aantreffen, is daar nu wel van teruggekomen. Petescu: „De huidige impasse is voor een deel op te lossen door het kweken van een taktische eenheid. Dat is echter niet gemakke lijk. In principe zijn evenwel de moge lijkheden aanwezig. Alleen zal het tijd kosten. Typerend voor ons is dat de zwakkere prestaties niet voort vloeien uit een conditioneel gebrek, maar door problemen op het organi satorische vlak". Niet te ontkennen valt overigens dat Petescu in voor hem moeilijke om standigheden van start is gegaan bij de Rotterdamse voetbalclub. Het ver lies van Clarke, Meutstege en Henson kon slechts voor een deel worden gecompenseerd door Van Gaal, Van Tiggelen. De Engelsman Stuart Par ker en de op het allerlaatste moment gecontracteerde Noordier Sammy Morgen: Sparta-AJax NEC-FC Den Haag FC Twente-FC VVV Volendam- Vitesse Roda JC-Feyenoord Eerste divisie Morgen wordt dan Sparta-AJax ge speeld. Oftewel Petescu contra Brom. Wat er ook in het veld gebeurt, de Roemeen zal zich, in tegenstelling tot zijn collega, te allen tijde onder con trole houden. Dat heeft Petescu al het etiket opgeleverd, dat hij een kleurloze oefenmeester is. „Wat de mensen zeggen, daar trek ik me niets van aan. Wat koop is er nu voor om als een idioot te keer te gaan. De FC Groningen-FC Dordrecht resultaten zullen daardoor heus niet FC Wageningen-SC Heerenveen beter worden". Petescu zal, in tegen- FC Vlaardingen-Fortuna SC stelling tot enkele van zijn collega's, Eindhoven-KC Heracles waaronder sinds deze week ook Cor Telstar-De Graafschap Brom. nimmer verwijten aan het Helmond Sport-SVV adres van de pers richten Wat die FC Amsterdam-SC Amersfoort schrijft, is zijn verantwoordelijkheid, SC Cambuur-SC Vecndam niet de mijne". Verstandige taal. FC Den Bo»ch-Hillem II

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 27