Shell helpt hoofd wasserij Ontdek al z'n pluspunten tijdens een proefrit. 325 Chrysler Simca dealers in Nederland staan voor u klaar. DUIN EN BOSCH NIEUW: DE 1309 SX. AUTOMATISCH. OM MAAR EEN VAN Z'N PLUSPUNTEN TE NOEMI Pingelen CHRYSLER SIMCA 1309 SX. EEN KLASSE APART. EES Slecht aanslaan Slecht opwarmen Afslaan Hoog verbruik Vapour-lock Olieverdunning Vervuiling inlaatsysteem VRIJDAG 3 NOVEMBER 1978 TROUW/KWARTET PS12-R» VRIJI 4> De funktie omvat: - het geven van leiding aan 15 medewerkers (o.a. wit- en bontwasserij, chemische wasserij, mangel- en strijkkamer, perserij, naaikamer en kleer makerij). Op de wasserij zijn met arbeidstherapeutische doeleinden plin. 25 patiënten geplaatst; - het bewaken van de textielgoed- beweging. De aan te stellen funktionaris moet in het bezit zijn van het diploma witwasserij; het diploma chemische wasserij strekt tot aanbeveling. Salarisgrenzen f2.171,-en f3.517,-. De overige rechtspositieregelingen zijn afgestemd op hetgeen bij de over heid gebruikelijk is. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer A. J. van Rijn, telefonisch bereik baar onder 02518-59101, tst. 2420. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 10 dagen richten aan het hoofd personeelszaken van het ziekenhuis. Het Provinciaal Ziekenhuis "Duin en Bosch" te Castricum, psychiatrisch zieken huis met ca. 750 plaatsen vraagt in verband met vertrek van de huidige funktionaris een Automatische transmissie maakt een auto nog niet èf. Daarom is 't in de nieuwe Chrysler Simca 1309 SX maar één van de vele pluspunten die tot een nóg groter rij-comfort bijdragen. De nieuwe 1309 SX: 1.6 liter motor. Z'n comforta bele rijpres- taties heeft 1309 SX be halve aan de auto matische trans missie ook' aan 'n nieuwe krachtige motor te danken die 88 DIN pk (62,9 kW) levert. De nieuwe 1309 SX: stuur bekrachtiging. Zowel in de stad als op de grote weg stuurt de 1309 SX direkt en gemakkelijk. Inparkeren kunt u bij wijze van spreken met één pink doen. De nieuwe 1309 SX: Speed-control. Bijzonder snufje voor een auto in deze categorie. Voor extra rijcomfort bij lange ritten op de snelweg. U hoeft eigenlijk alleen maar te sturen en onge acht de weg- en weersgesteld heid houdt de 1309 SX de door u vooraf ingestelde snelheid aan. Raakt u het gas- of rempe daal even aan, dan schakelt de Speed-control onmiddellijk weer uit. Met de Speed-control kunt u 'n constante snel heid aanhouden. Zo spaart u brandstof. De nieuwe 1309 SX: luxueus uitgevoerd. 't Summum van comfort. Met nieuwe velours bekleding in aangename, rustige kleuren. Betere geluidsisolatie. Verder voorzien van elektrisch be diende ramen in de voor portieren, getint glas, volled verstelbare hoofdsteunen, vier lichtmetalen velgen, inbouwkit voor stereo-radio bestaande uit antenne en lu sprekers in de voorportiere Plus achterruit-en koplamp wisser/wassers. Tegen mee prijs leren bekleding en ele tromagnetisch slot om alle 4 de portieren tegelijk te sluit Welke andere auto bied dit allemaal voor f. 20.995,' (incl. BTW, af importeur. Wijzigingen voorbehouden). Het mengsel van lucht en benzine hoort geleidelijk te verbranden. Gebeurt dat niet, CHRYSLER Waar je een nooit de schuli Al sta je er niet elke dag bij stil.de motor van een moderne auto is een gekompliceerd stukje techniek. En eigenlijk is het verbazing wekkend dat die motor - uitzonderingen daargelaten - het maar zelden laat afweten. Minder bekend is evenwel.dat die auto motor uiterst gevoelig is voor de kwaliteit van de benzine,die hij krijgt toegediend. Benzine is namelijk een uiterst inge wikkeld produkt.dat aan allerlei - soms tegenstrijdige - eisen moet voldoen. Om'ns duidelijk te maken hoe nauw dat luistert, hebben we op een rijtje gezet wat uw auto kan gaan mankeren als de benzine niet zo goed zou zijn als hij nu is. Benzine verbrandt alleen in dampvorm. Bij een koude start moet de benzine daarom zo snel mogelijk verdampen. Als de gewilligheid daartoe.de „vluchtig heid" van de benzine, onvoldoende is, slaat uw auto moeilijk of helemaal niet aan. Als de motor eenmaal loopt moet hij ook snel op temperatuur komen. Dat lukt alleen als de benzine zo volledig mogelijk verbrandt, want dan ontstaat de meeste verbindings warmte. Benzine moet dus niet alleen snel beginnen met verdampen, het moet daar ook zo min niogelijk warmte voor nodig hebben. Verdamping vraagt warmte. Daardoor kan het in de carburateur zo koud worden, dat de waterdamp in de lucht gewoon bevriest. Een ijslaagje kan dan de toevoer afsluiten, waardoor de motor afslaat. Shell benzine bevat daarom een speciale toevoeging die ijsvorming tegengaat. De verbrandingswaarde van een liter benzine wordt bepaald door de dichtheid. Als die te laag is, heeft de auto meer benzine nodig om dezelfde prestaties te leveren. Een hoger verbruik dus. dan gaat de motor „pingelen" Benzine moet daarom een voldoende hoog octaangetal hebben. Benzine moet, zoals gezegd, snel ver dampen. Maar ook weer niet te snel, want dan kunnen er dampbeden in de benzineleiding ontstaan, met het gevolg dat de toevoer stag neert en de motor afslaat. Alweer een verdampingskwestie. Als de benzine niet volledig verdampt,druipt er benzine langs de cilinderwanden in het carter, waardoor de smeerolie wordt verdund en de smering minder goed wordt. „Doorblaasgassen"die via het carter worden teruggevoerd naar de carburateur, kunnen het inlaatsysteem vervuilen, waardoor de afstelling onnauwkeurig wordt. Shell benzine bevat daarom ASD, een toevoeging die vervuiling tegengaat. U ziet: een hele waslijst van mogelijke kwalen. U kunt er echter gerust op zijn dat benzine zelden of nooit dergelijke problemen zal veroorzaken. Als u er al eens last van krijgt is zelfs de kans groot.dat het aan uw auto ligt en niet aan de benzine. Echt slechte benzine wordt er in Nederland gelukkig zelden verkocht, wel goede en nog betere. Wij menen in alle bescheidenheid dat Shell benzine tot de beste behoort. Niet alleen omdat er ASD in zit.ook omdat we pas tevreden zijn als we de allerhoogste kwaliteit bereiken. Dat zijn we tenslotte aan onze stand verplicht. Als u meer informatie wilt, bel dan even 010 - 696112 of schrijf naar Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., Antwoordnummer 175,3000 VB Rotterdam. Een postzegel is niet nodig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 14