Ajax: kater na triomf Britse spitsen nog niet alles FEYENOORD 'OUDERWETS' TEGEN PSV Afscheid van Cruyff 'Voetbalvervuiling' van MVV wordt rijkelijk beloond PEC-Sparta, armzalig spelletje voetbal Overwinning dank zij benutte strafschop van Mansveld valt te bescheiden uit HAND AG 2 OKTOBER 1978 SPORT TROUW/KWARTET Van onze sportredactie AMSTERDAM Er bestaan concrete plannen om Johan Cruyff op 24 oktober te laten optreden In een elftal met AJa- cleden uit de glorieperiode van het begin van de jaren zeven tig. De Amsterdamse club had in die periode naast Cruyff ook coryfeeën als Piet Keizer, Sjaak Swart, Tonny Pronk en Gerrie Mühren in de gelederen en veroverde met dat gezel schappen enkele keren de Europa Cup voor landskam pioenen. Deze reünie, die in Amsterdam plaats vindt, is bedoeld als af- scheidswedstrijd voor Cruyff. De tegenstander is nog niet be kend. De vroegere stervoetbal ler van Ajax en Barcelona staat overigens nog volop in de belangstelling. De Engelse eer ste divisieclub Chelsea beweert een bod op Cruyff te hebben gedaan, maar de betrokkene ontkent dat. „Ik heb nooit ge hoord van Chelsea-directeur Brian Chairman, dus ik weet ook niets van een aanbod." Cruyff blijft bij zijn belofte, dat hij alleen te hooi en te gras wedstrijdjes zal spelen (zoals onlangs een paar keer met de New York Cosmos) en niet van plan is om in dienst te treden ?an één vereniging. „Ik zal het aanbod van Chelsea ook nege ren, wanneer dat het deelne men aan een aantal competi tiewedstrijden betreft. Op die basis kun je geen professioneel voetbal spelen." Matena MAASTRICHT Grensrech ter Henny Matena, die de vori ge week tijdens de ontmoeting PSV-Vitesse getroffen werd door een gedeelte van een vlag- gestok, was zaterdagavond in het geheel niet actief. Matena voelde zich te ziek om scheids rechter Egbert Mulder te assis teren. De Emmenaar werd in allerijl vervangen door de Rot terdammer Nico van der Heij den, maar die bleek vlak voor het begin van de wedstrijd MW-Ajax niet op het appèl te zijn verschenen. Toen Mulder via de stadionspeaker om as sistentie verzocht, kreeg hij de spontane medewering van de gepensioneerde arbiter Cees de Bruin, die aldus het scheids rechterlijke trio completeerde. Jong Oranje ZEIST Jong Oranje zal dins dag 10 oktober in Breda een oefenwedstrijd spelen tegen NAC. De wedstrijd vindt plaats in het kader van de voorberei ding voor het Europese kampi oenschap voor ploegen onder de 21 jaar. Jong Oranje speelt zijn eerste wedstrijd in dit toer nooi op dinsdag 14 november tegen Oost-Duitsland in Rostock. Cosmos MADRID Na drie nederla gen in West-Duitsland en een gelijkspel tegen Chelsea heeft Cosmos de eerste overwinning tijdens de Europese tournee geboekt. In Madrid werd Atle- tico met 3-2 verslagen. Bij rust 'was de stand nog 0-0. Alle doel punten vielen tijdens de laat ste achttien minuten. Voor Cosmos scoorden Chinaglia (72e minuut), Bogicevic (77e) en Seninho (79e), voor Atletico Rubio (80e) en Leivinha (87e). Atletico speelde overigens zon der de Spaanse internationals. WK 1982 ZüRICH In een redactioneel artikel heeft de FIFA in haar officiële orgaan de richtlijnen aangegeven omtrent de organi satie van de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal met 24 deelnemers. Voorzitter Havelange is een ferm pleitbe zorger van de verhoging van het aantal deelnemers in de eindronde van 18 naar 24 en heeft kortgeleden over dit on derwerp de besprekingen met de Spaanse voetbalbond, gast heer in 1982, geopend. De defi nitieve beslissing wordt ver wacht. als de Fifa het door de Spanjaarden opgestelde orga nisatieschema van het WK in 1982 over het aantal deelne mers, hoewel de FIFA geen pressiemiddel schuwt de uit slag op 24 deelnemers te laten neerkomen. Bij 24 deelnemers voorziet de FIFA het volgende plaatsings schema: het gastland en de we reldkampioen (Argentinië) plaatsen zich direct voor het eindtoemooi. Uit de gebruike lijke kwalificatieronden komen voorts tien landen uit Europa, drie uit Zuid-Amerika, één uit Azië, één uit Afrika, en één uit Noord- en Midden-Amerika plus de Caribische gebieden in aanmerking voor deelneming aan de finales in Spanje. Tot zover geen verandering ten op zichte van de huidige regeling. De overige zes finalisten zou den volgens de FIFA moeten voortkomen uit een herkansing voor twaalf landen, die ver deeld worden over drie groepen van vier. Er wordt een halve competitie gespeeld en de eer ste twee van elke poule gaan over naar de eindronde in Spanje. De twaalf landen zou den gerecruteerd worden uit Europa (4), Afrika (2), Noord en Midden-Amerika (1). Op welke wijze de twaalf zich plaatsen voor dit laatste red middel geeft de FIFA geen uit sluitsel. door Johan Woldendorp MAASTRICHT Zes seizoenen geleden: MVV wint in eigen huis met 1-0 van Ajax. Johan Dijkstra fabriceert het enige doelpunt. Zaterdag 30 september 1978: MW klopt Ajax opnieuw met 1-0. Andermaal is Johan Dijkstra de matchwin ner Dat laatste is louter toeval, het eerste minder. De Amster dammers hebben het in de Limburgse hoofdstad vaker erg moeilijk gehad, zodat het waarschijnlijk niet iedereen ver baasde, dat de fiere lijstaanvoerder in de Geusselt zijn eerste onvermijdelijke nederlaag kreeg te slikken. Het produktleve aandeel van Johan Dijkstra daarin is dus des te opmer kelijker. Normaliter is de zwartharige aanvoerder in zijn ploeg een onzicht bare kracht. Hij is aanwezig zonder op te vallen. Voetbalt sober, maar degelijk. Faalt nooit, maar trekt ook nimmer de aandacht naar zich toe. Hij schikt zich moeiteloos in zijn lot. Een voorstopper of verdedigende middenvelder oogt nu eenmaal zel den spectaculair. Ook zaterdag niet. De toeschouwers vergaapten zich tij dens de schaarse aanvallen van MVV liever aan de herboren en geslepen „goaltjesdief" Janusz Kowalik, de op geleefde vleugelspelers Jo Bonfrère en Bert van Marwijk de laatste werd nog niet zo lang geleden door AZ aan de kant geschoven alsof het een hulpeloze invalide betrof en de technisch vaardige Joegoslaaf Nebos- ja Brajovic in tegenstelling tot zijn landgenoten geen vertegenwoordiger van het ras 28 jaar oud en zeventig- voudig international die de hem geboden vrijheid dankbaar benutte. Tereijde: de pas 24-jarige Brjavic mocht naar Nederland emigreren, omdat de Joegoslavische leeftijds grens van 28 uitsluitend voor eerste divisiespelers geldt. Brajavic komt uit de op één na hoogste voetbalklas se uit zijn land. Trainer Leo Steeg- man: „We hebben hem een weekje op proef gehad en besloten daarna om hem te contracteren. We moesten ui teraard afwachten hoe hij zich zou ontwikkelen, maar hij is zijn geld dubbel en dwars waard. Een Neder landse speler van zijn niveau zou voor ons onbetaalbaar zijn." Terug naar Johan Dijkstra, eigenlijk een beetje ongewild de hoofdrolspe ler van de avond. Bescheidenheid is troef bij de hardwerkende captain. Wanneer hij herinnerd wordt aan zijn „historische" doelpunt tegen Ajax in 1972, klinkt het: „Dat is te lang gele den om na de goal van nu bij stil te staan. Ik ben geen voetballer, die grote wedstrijden in de eredivisie speelt. Ik doe mijn werk en pik af en toe een doelpuntje mee. Acht per seizoen, dat zit er altijd wel in." Mo menteel is Dijkstra zelfs één van de topscorers van zijn club, hoewel dat woord met een totaalproduktie van vijf in acht wedstrijden natuurlijk niet op zijn plaats is. Dat hij met twee treffers hoog genoteerd staat, mag vooral zijn frontstrijders worden ver weten. De sensatie van de eerste Ajax-neder- laag (die reeds in de vijfde minuut gestalte kreeg) verbleekte de indruk ken, die de wedstrijd als kijkspel ach- ter liet. Was dat niet het geval ge weest, dan had het volumineuze hoempa-orkest een schril fluitconcert ten beste moeten geven in plaats van een onuitputtelijke serie carnavals- deunen. Voor de niet clubgebonden kijker viel er weinig te genieten. Steegman blijft voorlopig de stelling verkondigen, dat anti-voetbal een soort heilig-verklaring verdient zo lang dat punten oplevert (en inder daad, MVV is met dat publiek-ver- achtend systeem binnen drie weken opgeklommen van de degradatiekan didaat naar middenmoter met een moyenne van één punt per wedstrijd) en Ajax poogde vergeeft de tempo machine te laten brullen, die dat ge doe over het algemeen wel afstraft. De champagne, die tijdens de weelde rige snelheidsshow tegen Athletico Bilbao rijkelijk werd geserveerd, had drie dagen later de mokerende na smaak van een schrijnende kater. Frank Amesen liep voortdurend te gen zichzelf te voetballen, Tscheu la Ling en Geert Meijer vielen alleen op, doordat hun rugnummer bij het pu- Piet Schrijvers en Wim Meutstege zijn verslagen. Johan Dijkstra is op weg naar het winnende doelpunt van MW. bliek bekend was, Ray Clarke verloor ieder kopduel van Barry Hulshoff betrouwbaar als in zijn beste Ajax- jaren en zelfs Ruud Krol (woens dag nog in een glansrol) bleef over eind bij de gratie van niet door scheidsrechter Mulder waargenomen overtredingen. Gelukkig was trainer Brom zo reëel om het verlies geen erfenis van de UEFA Cupwedstrijd van woensdag te noemen. In tegen stelling tot veel van zijn vakgenoten durfde hij er in bedekte termen voor uit te komen, dat goed getrainde profs twee zware wedstrijden in één week moeten kunnen spelen. „Nee, er is gewoon slechts gevoetbald. Je kunt wel kankeren op woensdag, maar daar schiet je niets mee op. De reali teit is gewoon, dat er met name in de tweede helft te weinig beweging in de ploeg zag en dat de wel aanwezige kansen niet werden benut." De realiteit is ook, dat Ajax zelfs in uitwedstrijden wordt geconfronteerd met ploegen, die zich voor eigen pu bliek massaal in hun strafschopge bied terug trekken. Trouwens, MVV liet de promotie vergezeld gaan van een ontstellend minderwaardigheids complex, want in de thuiswedstrijden tegen FC Twente (0-0) en FC Utrecht (1-0) deed het ook al zo ergerlijk aan voetbal vervuiling. Johan Dijkstra: „Ik geef toe, dat je normaal niet op deze manier kunt voetballen. Ons probleem is echter, dat we niet in door Matty Verkamman ZWOLLE Zelfs met een Britse spits aan weerskanten, heeft PEC Zwolle-Sparta za terdagavond niet meer dan een armzalig gelijkspelletje opgeleverd dat aardig paste bij het kale vermaak: 0-0. PEC wacht zodoende nog steeds op de eerste winst in de eredivisie en Sparta noteerde pas het tweede buiten-Rotter damse punt. Op het gevaar af andermaal voor 'negatief' te worden versleten door de betroken clubs, moet gesteld worden dat PEC-Sparta een modale, dus ta melijk grauwe, eredivisie-gebeurtenis was. De spelers die een aan-sprekend 'extra' in brachten waren gauw ge teld: Hendriksen en Valke die hun onderlinge strijd met aardige acties opfleurden, plus de Sparta-aanvallers Van Zoest en Morgan. Van Zoest is een rechtsbuiten met originele bewegingen, die tenminste het lef heeft om een tegenstander uit te spelen. PEC's linksback Hamming ondervond dat aan den lijve en bleef ondanks zes aanslagen op Van Zoest, waarvan drie in het eerste kwartier, niet op de been. Sammy Morgan is inmiddels een ver haal apart. De Noordierse ex-interna tional is voorwaar geen toonbeeld van sportiviteit, maar de luchtge vechten die hij voor de goal ontke tent, zijn alleraardigst om te zien. Morgan komt als voetballer het afde- lings-niveau niet te boven, maar zijn collega-piloten Clarke en (in mindere mate) Nanninga zijn ook geen types voor intelligent combinatiespel. Des ondanks zijn zij van grote waarde voor respectievelijk Ajax en Roda JC. Morgan voerde zaterdag een pri- vé-oorlog met PEC's superbonkige voorstopper Hendriks, die, zo meldt de commerciële clubkrant van deze week, uitgerekend de levensgezel is van een balletpedagoge; hoe hebben ze elkaar kunnen vinden. Hendriks en Morgan waren een complete wed strijd aan het bakkeleien, maar stap ten, zo te zien, toch als goede maatjes van het veld. Morgan trouwens met een gele kaart op zak, die hem terecht door de met weinig persoonlijkheid uitgeruste Draaisma werd voorge houden; de spits trapte woest op doelman Van Geffen in. Bij een ver gelijkbaar geval, Hoekstra liep Does burg van de sokken, werd er merk waardigerwijs geen straf uitgedeeld. De aandacht voor Morgan en Van Zoest doet wellicht vermoeden dat Sparta een aanvallende wedstrijd speelde. Dat was echter niet het ge val. Trainer Petescu had het achteraf voornamelijk over de verbeterde or ganisatie in de achterhoede en op het middenveld. De nadruk op die ele menten geeft een beetje de problema tiek van de Roemeen aan. Petescu is tactisch ongetwijfeld goed, maar het valt voor hem te vrezen dat men daar in het toch al zo voetbal-verzadigde Rotterdam geen boodschap aan heeft. Petescu zegt voortdurend dat het niet reëel is om het huidige Spar ta met het (attractieve) Sparta van vorig jaar te vergelijken. Hij baseert zich op het vertrek van Clarke, Hen- son en Meutstege. De vervangers Morgen, Van Gaal en Van Tiggelen reiken niet direct tot het niveau van hun voorgangers, maar zijn aan de andere kant ook weer niet zo erg veel minder. Bovendien: Henson werd vo rig seizoen pas laat een vaste keus en Meutstege speelde helemaal niet zo goed. Organisatie, het is mooi, mooier zou nog zijn wanneer Sparta weer een onbekommerde, aanvallende ploeg werd. Dat kón met een hechte afweer en offensieve talenten als Jansen, Valke, Van Zoest en Van Staveren. Bij PEC debuteerde de Schot Meivin Holden, die van de Engelse derde divisieclub Blackpool werd aange trokken. Holden is 1.90 meter lang, dus sterk in de lucht, maar niet al te vlug. Vooralsnog kon hij geen klaar heid verschaffen of hij de door PEC betaalde 40.000 pond waard is. Verder dan een enkele doorkopbal kwam hij nog niet. Nu trof Holden het niet dat hij tegen Marijt moest beginnen, want dat is tenslotte niet de slechtste voorstopper die er in de eredivisie rond loopt. Tenslotte: ook PEC en Sparta han teerden, als zo veel Nederlandse clubs, tot in den treure de buitenspel- val. Zelfs bij uittrappen van de kee pers, werd het lapmiddel beproefd. Eredivisie MVV—Ajax UtrechtNEC PEC—Sparta NAC—Den Haag TwenteAZ '67 Volendam—Haarlem Roda JC—Go Ahead Feyenoord—PSV VitesseVVV 1-0 uitgesteld 1—1 1—0 1-1 14 27- 7 13 16- 3 11 20- 5 11 11- 5 9 12- 6 6-3 8 10- 9 8 10-11 5-9 8 14-18 7 22-19 6 9-13 6 9-15 5 7-11 5 5-11 5 5-12 5 6-19 5 4-22 Zaterdag: NEC-MW, Sparta-FC Utrecht. FC Den Haag-PEC Zwolle. Oo Ahead-Volendam. PSV-Ro- da JC. AZ 67-NAC. Zondag: Haarlem-FC Twente. FC VW-Feye- noord, AJax-Vttesse. Eerste divisie Vlaarding en—Groningen 01 EindhovenExcelsior 00 TelstarDordrecht 13 Helmond Sp.—Heerenveen 20 Amsterdam—Fortuna SC 1—1 Cambuur—Heracles 21 Den Bosch—Graafschap uitgesteld Willem II—SVV 3—2 Veendam—Amersfoort 4—0 staat zijn om het spel te maken. Te gen Volendam hebben we dat gepro beerd, maar toen verloren we prompt met 2-0. Je wordt gedwongen om met counters successen te boeken. Als nieuweling streef je er naar dertig punten te halen. Deze overwinning is daarbij niet ingecalculeerd; dat is dus een meevaller. Wanneer we redelijk safe staan, zullen we inderdaad moe ten proberen een ander soort voetbal te spelen." MVV-AJax 1-0 (1-0) Dijkstra l-Ó. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 21.000. MVV: Baetsen, Kerstges. Lacrolx. Hulshoff. Schrljnemakers. Quaden. Dijkstra. Brajovic. Bon- frere. Kowalik en Van Marwijk Ajax: Schrijvers, Meutstege, Krol. Van Dord. Ler- by, Erkens. Amesen (Zwambom). Tahamata, Ling, Clarke en Meyer. Groningen Fortuna SC Excelsior Amsterdam Graafschap Wageningen Willem II Heracles Eindhoven Veendam Cambuur Den Bosch Dordrecht Heerenvecn Amersfoort Telstar SVV Helmond Sp. Vlaardingen 12 8- 2 11 17- 8 11 12- 8 10 8- 4 9 13- 7 9 12- 6 9 10- 8 9 10- 8 8 5-2 8 13-11 7 6-7 6 7-8 6 7-13 6 6-14 5 11-14 5 9-12 4 9-16 4 12-21 3 4-10 Zaterdag: Fortuna SC-Helmond Sport FC Vlaardingen. enveen-Telstar, Heracles-FC Amsterdam. De Graafschap-SC Cambuur, 8W-FC Den Bosch. SC AmersfoortWUlem H. Topscorers dat alleen maar snelheid uit de wed strijd haalt en zo zeiden de spelers van Ipswich Town woensdag nog na de triomf op AZ'67 vol ergernis een teken van eigen zwakte is. Het is prima dat er steeds weer clubs in de grootste problemen komen, die con sequent op buitenspel spelen. Zo kroop Sparta zaterdag door het oog van de naald, toen Hamming bij een randgeval mocht doorgaan. In vrije positie draaide de Zwolse verdediger zich evenwel in moeilijkheden en raakte eerst de zijkant van de paal en vervolgens het zijnet. PEC Zwolle-Sparta O-O. Scheidsrechter Draals- ma. Toeschouwers: 5500. Oele kaart voor Morgan (Sparta) wegens provocerend optreden. PEC Zwolle: Van Oelfen, Komelis. Israel. Hen driks, Hamming, Hendriksen, Hoekstra. IJzer man. Van 't Land (Rasmussen), Holden en Jans (Banhotfer). Sparta: Doesburg. Jansen. Balkesleln. Marijt. Van Tiggele. Van Zoest. De Ooey. Van Gaal. Valke. Morgan en Van Staveren. WATKINS GLEN Carlos Reute- mann heeft op het circuit van Wat-, klns Glen de grote prijs van de Vere nigde Staten gewonnen. Reutemann behaalde hiermee zijn vierde zege EREDIVISIE 1 Kist (AZ '67) 8. 2. Clarke (Ajax) en Van der Kuylen PSV) 7.4. De Jong Roda JC» 6.5. AmeseD (Ajax), Llng (Ajax) en Mohorovlc (NAC) 5. 8. Koster (Roda JC). Meijer (Ajax). Morgan (Sparta>. Von Delnsen (Feyenoord), Orltter (FC Twente) en Vreysen (NAC). 14. Bleyenberg (Vitesse). Houtman (Feyenoord). De Oraal (AZ '87>. Salflshberger iQo Ahead), Schoenmaker (Den Haagt en Van Veen (Utrecht) 3. EERSTE DIVISIE 1 Van Pelt (Amersfoort) 7, 2 Engbersen iF8C> 6.3. HutUng (FSC) 5. 4. Koenders (De Oraalschap». Koolhof (Veendam). Kreekels (Helmond Sport). Oosterom (Heracles) en Patlnama (Excelsior) 4. Sporttoto Aantal deelnemers 193 558. Inleg: ƒ647.845.50. Prijzenoedrag ƒ307 726.81 Eerste prijs: 123 090,64. Tweede prijs: 76.931.65. Derde prijs: 107.704.31 De Juiste kolom ziet er als volgt utt: 133111313313 1. Lotto LOTTO 38 Aantal deelnemers: 803.289 Inleg: ƒ3.328.342.50. Prljzenbedrag 1.580.962.69. Eerste prijs: 553 338 94 Tweede prijs: ƒ158 098.27 Derde prijs: 237.144.40. Vierde en vijlde prijs, belden: ƒ318.192.54. 'Splel 77' De winnende getallen ln de loterij 'Splel 77' lul den: 6 9 1 4 1 2 7. Wcstdultae lotlo De winnende getallen ln de Westdultse lotto lul den: 4 5 15 32 37 42. Reservegetal: 43. door Richard Matthljsse ROTTERDAM Het verschil tussen PSV van woensdag avond dat met sterk voetbal de Turkse kampioen Fenerbahce de doorgang naar de tweede ronde van het Europa Cup toernooi voor landskampioenen belette en dat van gisteren was bijna ongelooflijk. Meer dan de bescheiden overwinning (1-0) van Feyenoord doet bevroeden, heeft PSV gelaten opge bokst tegen een Rotterdamse ploeg die zo opmerkelijk (ris en zo geestdriftig speelde, dat de toeschouwers de ploeg van trainer Jezek voor het eerst na lange tijd een ovationele hulde brachten. PSV dat zich in negentig minuten niet één mogelijkheid op een doel punt had kunnen creëren, dankt het uitsluitend aan het dappere optreden van invaller doelman Ton van Enge len (Van Beveren is nog steeds aan zijn rechterhand geblesseerd) dat de score beperkt is gebleven tot één doelpunt. „Als we met 4-0 hadden verloren, hadden we niets te zeggen gehad", meende Harry Lubse. Ook trainer Kees Rijvers was reëel genoeg om te erkennen dat zijn manschap pen volledig hadden gefaald. „We hebben een slechte wedstrijd ge speeld, maar voor de rest houd ik mijn mening over het elftal voor me. Ik wacht daarmee nog even tot we weer compleet zijn." PSV, dat muurvast leek te zitten, hppft vnn Fpv»nnnrd pppv millim*»*»»'' spelruimte gekregen. Typerend ln dit verband was de wijze waaop André Stafleu zich had voorgenomen zich in Willy van der Kuylen vast te bijten. Overal waar de donkere spelbepaler van de landskampioen opdook, ver scheen Stafleu aan zijn zijde. Stafleu: „Van der Kuylen maakte tegen die Turken vier doelpunten. Toen Ik dat hoorde, hoefte niemand meer iets te gen me te zeggen. De laatste tien minuten had ik zelfs nog lucht ge noeg over om me met de aanval te bemoeien". De aanvoerder van PSV beaamde volledig dat zijn tegenspe ler zijn opdracht tot in de perfectie had uitgevoerd. Maar het Is de vraag wanneer Van der Kuylen in staat was geweest Stafleu van zich af te schud den of de confrontatie voor de PSV'ers anders zou zijn uitgevallen. Willy van der Kuylen wijst de verkeerde kant op. Mansveld zet Feyenoord uit een strafschop op winst. Eindhovenaren ln staat Feyenoord in moeilijkheden te brengen. Op het middenveld liep Willy van de Kerk hof te „zwemmen" en ondervond Jan Poortvliet kennelijk zoveel hinder van een woensdag opgelopen been blessure dat hij zich zelden kon laten gelden. Trainer Rijvers verving hem zwak acterende Stevens verwisselde voor Janssen, maar die ingrepen had den nauwelijks effect op het wed strijdbeeld dat door de Rotterdam mers volledig werd beheerst. Zelfs toen de weer grandioos spelende Wlm Jansen plaats had gemaakt voor René Notten. had dat geen terugval it crot'nlrr T "Src 'chrt. spelers van Feyenoord fanatiek te keergaan, dat is bijna niet te geloven. De jongens willen als paarden wer ken. Ze schreeuwen elkaar voortdu rend aanwijzingen toe. Toen de wed strijd afgelopen was, waren ze ook totaal leeg. Maar wat geeft dat. als je op die manier toch de punten kunt pakken". Feyenoord manifesteerde zich. zoals het vrijwel in alle voorgaande wed strijden had gedaan, als een eenheid De wijze ook waarop een Wim van Til voortdurend diep ging en met een technisch begaafde speler als Ri chard Budding menig aantrekkelijke aanval opzette, was hartverwarmend. Dat Feyenoord zijn momenten van superioriteit niet in nog meer wapen feiten weet om te zetten, is voor trai ner Jezek het grootste probleem. Not ten en Stafleu hebben nog de beste kanse gehad om PSV naar een verne derende nederlaag te spelen, maar op het beslissende moment greep of doelman Van Engelen ln, of ontbrak bij de Feyenoorders de slagvaardig heid. De enige die daarbij nog het meest uit de toon viel. was Peter Houtman. Hij won in het Eindhoven- se strafschopgebied geen enkel kop duel met Ernie Brandts. Toen PSV in de laatste tien minuten vertwijfeld trachtte de gelijkmaker te forceren, was het echter juist Houtman die zijn verdediging te hulp schoot en Brandts tot tweemaal toe verhinder de in te koppen. Het ontwapenend spelende Feyen oord von d»i« «lnd« 'mi'» t(M w-"- van PSV. al ontstond het enige doel punt uit een door Van Til knap uitge lokte strafschop die door Mansveld zonder moeite werd verzilverd. De beslissing van Beek om het duel tus sen Van Til en Van Kraay met een 11- metertrap af te doen, deed manager Ben van Gelder na afloop enigszins Ironisch opmerken dat Feyenoord te gen PSV altijd een cadeautje krijgt. De druiven waren kennelijk voor Van Gelder te zuur. temeer ook daar Beek op het wedstrljdformuller vermeldde dat hij Brandts na een overtreding tegen Van Til de gele kaart had ge toond. Ook Deijkers werd opgeschre ven. BIJ Feyenoord kreeg Van Deln sen het geel na een charge van de Feyenoorder tegen Stevens. De wedstrijd tegen de Eindhovena ren leverde het bewijs dat de Rotter dammers, ondanks de afwezigheid van een door een spierblessure ge plaagde Van der Lem dit seizoen tot kennelijk veel ln staat zijn. Als de onwillekeurig straks weer terugke rende roep om een vedette geen al te negatieve uitwerking heeft op de se- lectiegroep zit een derde plaats er voor Feyenoord dit seizoen er zeker in. En dat is meer dan men aanvanke lijk mocht verwachten. Frljenoord rsv 1-0 (1-0) 23 Mansveld (straf schop) 1-0 Scheidsrechter Beek. Toeschouwers: 38 500 Oele kaarten voor Brandts <P8V> en Van Delnsen (Feyenoord). Deykers boeking Feyenoord. Treytel, Wijnstekers. Mansveld, Van der Korput. Brard. Van Til. Jansen (Nollen), Staf leu. Budding. Houtman. Van Delnsen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9