Verdere matiging inkomens bepleit Scholten deHema.; alleen! neuroloog psychiater SWEATSHIRT /PULLOVER 'Partijraad PvdA Bogaard stapt op als internationaal secretaris PvdA Amnesty pleit voor stervende dissident Blinden niet tevreden met Bestek '81 Chr. gereformeerde mannenbondsdag Vrijgemaakt- geref or meerden tegen vredeskrant Humanisten andere vraag bij volkstelling l Brand in carav twee slachtoffe FAMILIEBERICHTEN NOTARIS L A. C. H. M. VAN BAAR KANTOOR VERPLAATST AP0LL0LAAN 111 »">k En - VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1978 TROUW/KWARTE Van onze parlementsredactie UTRECHT De partijraad van de Partij van de Arbeid heeft zich gisteravond in Utrecht nagenoeg unaniem uitgesproken voor een verdergaande matiging van de inkomens dan het kabinet Van Agt in de komende jaren mogelijk houdt. De grotere matiging spoort globaal met een handhaving van de koop kracht van modale inkomens, daar boven moet men een stapje terug doen, de hogere inkomens een flinke «tap terug. De partijraad ziet in navolging van de nota-Den Uyl de grotere inkomens- matiging als een reëel alternatief voor de regeringsvoorstellen zoals die zijn vervat in Bestek'81. Die nota acht een besparing in de collectieve sector (overheidsuitgaven en sociale voorzieningen) nodig van tien miljard gulden. De partijraad denkt dat met vier miljard kan worden volstaan. Bo vendien zou de steunverlening aan het bedrijfsleven veel gerichter moe ten geschieden. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Wtm Bogaard treedt af als internationaal secretaris van de PvdA. Hij doet dit omdat hij meer i aandacht wil besteden aan de organi satie en mobilisatie van vraagstuk ken op internationaal niveau. Door dat Bogaard zijn werk als internatio naal secretaris op half time basis moest doen meende hij aan zijn dóel- stelling niet voldoende te kunnen vol doen. Mede door zijn werk aan de 'r Universiteit van Utrecht, voor hem de enige bron van inkomsten, kon hij I zich onvoldoende inwerken. Oppositieleider Den Uyl betoogde na drukkelijk dat ook de vakbeweging de keuze van de Partij van de Arbeid heeft gemaakt „Ook Wim Kok is bereid te praten over een min-lijn. Ik vind dat moedig. Het bewijst ook dat we een gemeenschappelijk front vor men," aldus Den Uyl. Hij verweet het kabinet met zijn voorstellen de situatie schromelijk te onderschatten. Het wentelt de om buiging af op de zwakkeren in de samenleving. Het doet te weinig om de werkeloosheid echt te bestrijden. De regering voert een illusiepolitiek, waarvan tienduizenden extra werklo zen het resultaat zullen zijn. De partijraad vond het niet juist dat de ambtenaren een ongedifferentieer de loonmatiging krijgen opgelegd, zonder dat wordt ingespeeld op de bereidheid bij ambtenaren om ten behoeve van meer arbeidsplaatsen een inkomensoffer te brengen. Men was het er ook over eens dat het parlement bij de algemene beschou wingen volgende week zich wel over de ambtenarensalarissen mag uit spreken, maar dat terughoudendheid gewenst is. Anders zou het overleg dat op het ogenblik tussen ambtena ren en regering nog aan de gang is, doorkruist kunnen worden. Het ver zoek van de ambtenarenbonden om die terughoudendheid dient te wor den gerespecteerd vond de partij raad. De partijraad stelde voorts vast dat verdergaande maatregelen nodig zijn om werknemers en overheid zeggen schap te geven over de aanwending van de door inkomensmatiging vrij komende gelden. OVERLEDEN De schilder, grafi cus en lithograaf Metten Koontttra is dinsdag in Amsterdam op 66-jarige leeftijd overleden. Hij kreeg grote be kendheid door zijn speelse vindingrij ke decors en decoraties bij boeken bals. OVERLEDEN In Zutphen is don derdag de vice-president van het Arn hemse gerechtshof, mr D. van Zeben overleden. Hij was 64 jaar oud. Mr Van Zeben was werkzaam als rector van het Raio, het instituut voor rech terlijke ambtenaren in opleiding. BURGEMEESTER Met Ingang van 1 november is de heer A. W. Lips benoemd tot burgemeester van Moer- kapelle. Hij is dertig jaar gemeentese cretaris van die gemeente en belij dend lid van de Nederlands hervorm de gemeente. Hij is lid van het CDA (CHU). Onderhond F-16 Sergeant eerste klas Henricus van Buuren van de vliegba sis Leeuwarden van de koninklijke luchtmacht is op de basis Edwards van de Amerikaanse luchtmacht on- derhoudsspecialist geworden van de tweede in de VS geproduceerde F-16 onderscheppingsjager voor de Ameri kaanse luchtmacht. Zijn naam is, zo als bij de Amerikaanse luchtmacht gebruikelijk, op het vliegtuig aange bracht. De tweede voor de Ameri kaanse luchtmacht in de VS geprodu ceerde F-16 is woensdag door de fa brikant General Dynamics aan de Amerikaanse luchtmacht afgeleverd. Bevelhebber Per 1 maart volgend jaar is schout bij nacht H. L. van Beek (47), bevelhebber der zee- strijdkrachten, tevens chef marine staf. Hij zal dan vice-admiraal B. Veldkamp opvolgen. Schout-bij- nacht Van Beek is na zijn opleiding tot zeeofficier vanaf 1949 onder ande re geplaatst geweest op schepen in Nederland, het voormalig Nederlands Indië en Nieuw-Guinea. Hij is adjudant geweest van de staatssecretaris van defensie (mari ne). voerde het bevel over de fregat ten Van Speijck en Isaac Sweers, was sous-chef van de marinestaf en later eskadercommandant. Van 1977 is hij plaatsvervangend chef van de mari nestaf. Twee andere functiewisselin gen. die in de loop van 1979 zullen plaatsvinden: schout-bij-nacht R. H. Post (48) volgt per 1 juni schout-bij nacht J. G. C. van de Linde op als directeur personeel, commandeur ir T. P. J. M. Stoltz volgt 15 augustus schout-bij-nacht J. L. Langenberg op als directeur materieel. DEN HAAG (ANP) Amnesty Inter national is een spoedactie begonnen voor de onmiddellijke vrijlating van de Russische dissident Danylo Sjoe- moek die stervende is aan maagkan ker. Amnesty eist zijn vrijlating op medische gronden, zoals bepaald in artikel 100 van de Russische wet op correctieve arbeid. Danylo Sjoemoek zou in 1987 worden vrijgelaten, hij is nu 64 Jaar oud, en heeft al 34 jaar gevangenisstraf ach ter de rug. Momenteel zit hij een straf uit in een speciaal werk- en opvoe dingskamp in Mordovië, één van de strengste in zijn soort. Volgens Amnesty International is Danylo Sjoemoek verschillende ma len en op verschillende gronden gear resteerd. Zijn memoires vormden vol gens Amnesty International de aan leiding voor zijn laatste veroordeling in 1972. Vervolg van pagina 1 meer inzicht gegeven in de cijfers rond de vervanging van de verouder de Neptune-patrouillevliegtuigen van de marine. Indien de Neptunes wor den vervangen door dertien nieuwe Amerikaanse Orion-toestellen dan zal dat, prijspeil 1978, 633 miljoen kosten. Worden de Neptunes vervan gen door de Franse concurrent, de Atlantic dan zal dat 897 miljoen kos- NIJMEGEN (ANP) De sociale uit keringen zijn op het huidige niveau absoluut ontoereikend voor blinden en slechtzienden die ervan moeten leven. Elke vermindering van de soci ale uitkeringen moet dan ook van de hand worden gewezen. Dit is de me ning van de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden (NVBS). In het NVBS-blad „anders bekeken" schrijft voorzitter Knep- pers dat de bestaande voorzieningen voor blinden en slechtzienden geen voldoende tegemoetkoming in de kosten van een visuele handicap op leveren. Hij wijst erop dat in diverse Europese landen een compensatiere geling bestaat voor blinden en slecht zienden. De NVBS roept haar leden op mee te doen aan de protestdemonstratie die de Nederlandse gehandicaptenraad op 3 oktober in Den Haag zal houden. De betoging is met name gericht te gen de plannen van de regering met betrekking tot de sociale uitkeringen. BAARN De bond van christelijke gereformeerde mannenverenigingen in Nederland houdt zaterdag 30 sep tember zijn vijftigste bondsdag. Ds. B. Bijleveld uit Bussum zal refereren over „De betekenis van de eredienst voor het geloofsleven". ten. Het Franse toestel is dus duur der, maar kan toch aantrekkelijker zijn, omdat Fokker er meer werkgele genheid door krijgt. De Fransen zijn namelijk bereid op zijn minst twaalf Fokker F 27rvliegtuigen te kopen en mogelijk ook mee te werken aan de ontwikkeling van een nieuw Fokker vliegtuig, de F 28 super. In de voort gaande onderhandelingen zal Neder land proberen de Franse beloften op dit punt hard op papier te krijgen. Minister Scholten wil dit jaar nog een definitieve keus tussen beide typen maken en tot bestelling overgaan. De zaak komt half oktober in de minis terraad ter sprake, maar verdergaan de onderhandelingen daarna worden niet uitgesloten. r. elling moetent- i telijke stromif' Tijgen, vindt L— neen voorzitte? verbond. Dit is Van een onzer verslaggevers HASSELT In een gemeenschappe lijke verklaring hebben de jongeren van het GPV en de (vrijgemaakt-) gereformeerde jeugdverenigingen zich uitgesproken tegen de vredes krant van het interkerkelijk vredes beraad (IKV). De vredeskrant is vol gens hen eenzijdig, onwerkelijk en onbijbels. Zij vinden de grote aandacht voor de westerse wapenproduktie eenzijdig. De groeiende macht van het War- schau-pact wordt in de krant niet voldoende benadrukt. Onwerkelijk noemt de verklaring het streven naar eenzijdige uitbanning van kernwapens, omdat dat het be oogde doel (een vreedzamer samenle- vind) niet dichterbij zal brengen. Een pleidooi voor afschaffing van kernwa pens behoort wil het realistisch zijn samen te gaan met een ade quate opvoering van de conventione le strijdmacht. De verklaring acht het gebruik van de bijbel door het IKV tenslotte selectief en daarom onjuist. De anti-oorlogsstemming die de Vre deskrant ademt, berust niet op bij belse gronden, zo menen de vrijge maakte jongeren. HILVERSUM (ANP) Het If tisch verbond heeft ernstigl ren tegen de vraagstelling in f telling van 1981. Deze vraat werkt volgens het humanisü bond eenzijdig in het voordw kerkelijke gezindten. Omq overeenstemming kon reikt met het centraal burea^f statistiek, hebben de hu zich nu met een klacht gewe^ commissie voor de statistiel Tweede Kamer. In de vraagstelling moeten langrijke geestelijke i gelijke kans krijgen, Tielman, algemeen humanistisch verbond. hem van belang, omdat een eerlijke verdeelsleutel liw;. den gevonden voor overhellij dies voor geestelijke verzor|elï menlevingsopbouw en radii, j zendtijd. De tot nog toe gebrr y vraag naar de „kerkelijke gP r gaat volgens drs. Tielman uil go bevooroordeelde, dus wetenievi lijk onverantwoorde ondersdli. Het verbond vindt, dat de de taak heeft, het geestelijk! Nederland op een verantwoqVS nier in kaart te brengen. op) RODEN Twee mannen zijn om het leven gekomen brand in een caravan. Sla* zijn de 23-jarige Melle Sap jarige Albert Luders. Hun^ stond op een camping in 1 zoon van de campingbehe< woensdagavond rook uit dej komen. Samen met zijn vad^ hij de brand. Toen brandweeï tie op het terrein verschenq^(' caravan binnengingen, blekekn de bewoners te zijn overleLS] vermoeden bestaat dat een mannen in bed heeft liggen ije, in slaap is gevallen. Door deEgj wikkeling zouden ze toen be dwelmd. ^w De beide slachtoffers ha<k r avond op de Roder jaarmarkt^ bracht, waar ze een kermisex ze hadden geholpen. ert r li Kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is d»t alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur Vandaag, vrijdag 29 september vieren wij in familie kring het feit dat onze ouders Ds. H. R. Timmerman en M. L. Timmerman-Hoekendijk 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Hun kinderen en kleinkinderen wensen hen een blijde dag toe. B. van Dijklaan 4. 8181 G. A. Heerde. „Vaste rots van mijn behoud" Gezang 174 1 oude berijming Na zeer veel moeilijke jaren heeft de Here tot Zich genomen mijn lieve man. onze zorgzame vader, grootvader en overgrootvader Dirk Staal Ridder in de Orde van Oranje-Nassau in de ouderdom van 93 jaar. Diemen: A. M. Staal-van Zadelhof Abcoude: Jac. Staal A. M. Staal-de Pijper Abcoude: Joh. Staal D. Staal-Oostenrijk kleinkinderen en achterkleinkinderen Diemen. 28 september 1978 „Probezo", Arent Krijtsstraat 48 Liever geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 2 oktober om 15 uur op de begraafplaats „Rust oord". Weesperstraat 84 te Diemen. Vertrek van huis om 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Als zij trekken door een dal van balsem struiken, maken zij het tot een oord van bronnen. Welzalig de mens, die op U vertrouwt. Psalm 84. In vol vertrouwen op zijn Heer en Heiland is van ons heengegaan mijn lieve man en onze lieve zorgzame vader Willem Antonie Bijl op de leeftijd van 47 jaar. „De Heer is mijn Herder." P. A. Bijl-Bezemer Erik Klaas Elburg, 27 september 1978 Hanzestraat 78 Geen bloemen en geen toespraken Liever geen bezoek aan huis Dienst van Woord en Gebed maandag 2 okto ber om 13.00 uur in de Gereformeerde Kerk, Paterijstraat, Elburg, geleid door de weleer waarde heer Ds L. J. Oomkes. De begrafenis vindt plaats om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Elburg. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de .begrafenis in de Gereformeerde kerk. „Wie in Mij gelooft zal leven, ook al is hij gestorven" Op 24 september 1978 is in dit geloof ontslapen onze zeer geliefde en zorgzame moeder, be huwd- en grootmoeder, zuster en tante Hendrika A. van Herwaarden geboren Van Es sedert 1957 weduwe van Johannes Alexander van Herwaarden op de leeftijd van 87 jaar Noord wijk. D J. van Herwaarden T van Herwaarden-Boersma Sietske Jan Pieter Karei Oegstgeest: H. A. van Herwaarden-Wildeboer Noord wijk: B. W. van Es neven en nichten Noordwijk, 28 september 1978 Oude Zeeweg 60. De begrafenis heeft heden plaats gehad op de Begraafplaats „Westerveld" te Driehuis (ge meente Velsen). Heden overleed geheel onverwachts op de leef tijd van 83 jaar mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Dirk Hermanus Scholl Ridder in de Orde van Oranje Nassau J. D. M. Scholl-Tuyt F. S. K. Scholl C. M. Scholl-van Osnabrugge Vivian Scheveningen, 27 september 1978 Stevinstraat 27 De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van het ziekenhuis „Sint Antoniushoeve" te Leidschendam. Bezoek dagelijks van 16.00 tot 18.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de aula van de begraafplaats „Westduin" te Den Haag/ Loosduinen, op maandag 2 oktober a.s. om 14.00 uur, waarna de bijzetting in het familie graf zal plaatsvinden aldaar. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis plechtigheid in de ontvangkamer van de be graafplaats. Velen zeggen: Wie zal ons het goede doen zien? Verhef over ons het licht uws aan- schijns, o Here! Psalm 4 7 Voor ons nog onverwacht ontsliep in de hope des eeuwigen Levens, mijn geliefde vrouw, onze zorgzame moeder en lieve oma Alida van de Lagemaat-Koningen op. de leeftijd van 79 jaar Uit aller naam: G. van de Lagemaat Amsterdam. 27 september 1978 Huize „De Kimme", Beemsterstraat 546 Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek zaterdag middag van 4-4.30 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni ging P.C.B u.a.. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 2 oktober om 11 uur op de Noorderbegraaf plaats aan de Buikslotermeerdijk te Amster dam. Vertrek van Pettenstraat 38 ongeveer 10.30 uur. te AMSTERDAM Keizersgracht 294 bericht hierbij dat zijn is naar te Amsterdam, tel. 020-710.111. God heeft Thuisgehaald mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader Hendrik Antony Johannes Kaemingk op de leeftijd van 63 jaar. De mens is als gras en zijn heerlijkheid als een bloem in het veld. Het gras verdort, en de bloem valt af, maar het woord van de Heer blijft eeuwig. 1 Petrus 124 Aal ten: G. J. Kaemingk-Swijtink Eefde: Lyda Amersfoort: Zieny en Hans Aal ten Herman en Yvonne Aalten, 28 september 1978 Ludgerstraat 67 De begrafenis zal D.V. op maandag 2 oktober a.s. op de begraafplaats „Berkenhove" in fami liekring plaatsvinden. Daarna wordt om 14.30 uur een rouwdienst gehouden in het Uitvaart centrum Romienendiek 2a te Aalten. Degenen^die de overledene de laatste eer wil len bewijzen worden hierbij beleefd uitgeno digd. Gelegenheid tot condoleren na de rouw dienst. Heden overleed in de zekerheid van zijn geloof onze zeergewaardeerde zwager en oom H. A. J. Kaemingk echtgenoot van G. J. Swijtink. Beamsville Canada J. B. Swijtink J. Swijtink-Eikelboom Doesburg G. B. Haverkamp-Swijtink J. Haverkamp Bredevoort E. G. Swijtink J. B Swijtink-Heusinkveld Amsterdam D. W. Swijtink J. Swijtink-Gerritsen Bredevoort Joh. H. Swijtink J. H. Swijtink Aal ten J. H. Heinen-Swijtink G. H. Heinen W. D. Swijtink H. H. Swijtink-Stronks J. G. Swijtink R. Swijtink-Moedt Den Haag E. Swijtink-Vellekoop H. Vellekoop Aalten A. H. Swijtink B. H. Swijtink-Wildenbeest Nichten en neven Aalten. 28 september 1978. Heden werd geheel onverwacht van mij weg genomen mijn geliefde zuster Elske B. Bolman op de leeftijd van 68 jaar. H. C. Bolman Soest, 28 september 1978 Aagje Dekenlaan 12 De overledene is opgebaard in de aula van het ziekenhuis „Zonnegloren" te Soest; aldaar geen bezoek. Geen bezoek aan huis De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 2 oktober om 12.00 uur op de algeme ne begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Tijdens onze vakantiereis door Indonesië, het land waar mijn man zo veel van hield, heeft God op 21 september te Trètes plotseling tot Zich genomen mijn innig geliefde man, onze lieve vader en opa Sjouke Dijkstra op de leeftijd van ruim 64 jaar, na een zeer gelukkige echtvereniging van 32 jaar. Johannes 14 vers 2 en 3. Nieuw Balinge: J. Dijkstra-Bosma Damwoude: Cora en Jan Nieuw Balinge: Fetze en Hiltje Agnes Sjouke Groningen: Thea en Hans Haulerwijk: Lo en Baukje Nieuw Balinge, 27 september 1978, Robertusweg 32 De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 4 oktober om 14.30 uur vanuit de Gereformeerde kerk te Noordseschut. Gelegenheid tot condoleren van 13.15 uur tot 13.45 uur. Aanvang van de rouwdienst om 14.00 uur. Wegens ziekte met spoed gevraagd r" waarnemend en/of kb ii w; pij Tel.: 04492-1645 aa: Matthéüs 11 Tot onze diepe droefheid werd van ons ^aj nomen onze lieve iSf Jolanda Maria Lubbers ar< op de leeftijd van 29 jaar. ïn „Zij heeft de rust gezocht Jan Bruning H. J. B. Lubbers Hij O. A. Lubbers-San Giorgi 'n, Juliette en Vito, Floriana zo Fredo en Vera, Floris in, Roswitha en Frits 6 o iel J. D. Bruning j,;, H. Bruning-Bakker jn Meta en Peter, Martijn Lr Marianne Amsterdam. 26 september 1978 Graaf Florisstraat 17'" De begrafenis zal plaatsvinden maanj oktober om 14 uur op de Nieuwe Ooi graaf plaats aan de Kruislaan te Amstc Voor de vele blijken van medeleven ona tijdens de ziekte en na het overlijden i - geliefde vrouw en onze lieve moeder, groov grootmoeder Sjoeke Westerterp-Bergern betuigen wij u allen onze hartelijke dank. Namens allen: L H. Westerterp pe( Westerstraat 217, Enkhuizen. eei

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10