oessein haalt fel It naar Amerika Basken zijn zeer luidruchtig ranse president verliest prestige Somoza aanvaardt bemiddeling VS Mauretanië praat met Polisario "etnam- ?jina is fjgeschort en Jordanië zijn het grotendeels eens Verdwenen moslem- leider zou 'veilig en wel' terug zijn fhlreis Demonstratie tegen uitwijzing Felle discussie over grondwet n-' Strijd in en om Rhodesië neemt toe Hakenkruisen in Londen op Joodse begraafplaats ^erke positie in parlement, maar veel sociale ontevredenheid el ÉSDAG 27 SEPTEMBER 1978 BUITENLAN TROUW/KWARTET n h •*N, CAIRO, JERUZALEM (AFP, UPI, Reuter) De Jordaanse koning Hoessein meent yfc Verenigde Staten „op geen enkele manier ln de buurt komen" van zijn voorwaarden ,enrrede in het Midden-Oosten. Hoessein verklaarde dit aan het einde van het bezoek van de i dehe president Assad aan Amman met wie hij het in grote lijnen eens is. niet op de basis die wij ln het recente campagne zou in hoofdzaak ten doel verleden voor ons gezien hebben." hebben, een meerderheid van Pales- De Egyptische vice-premier Hassan tijnse burgemeesters en notabelen er- el Tohami is gisteren naar Genève toe te brengen, de overeenkomsten vertrokken voor een onderhoud met van Camp David te steunen, de Saoedische koning Khaled. Toha >r Uns opmerkingen, die de felste Hoe zijn, kwamen aan de voor- - pvan zijn besprekingen met de st ie reizende Amerikaanse am- 'pr<eur Alfred Atherton. Atherton prefe Amman verslag uitbrengen |n besprekingen ln de Arabl- jolfstaten, Egypte en Israël, vezen dat hij het afgelopen Ie gezegd had dat belangrij- jingen in de akkoorden van avid moesten worden aange- verklaarde Hoessein gisteren: if dat een volledige bestude- de positie (van het top in lavid) noodzakelijk is." PARIJS (UPI) Mauretanië heeft begin september met vertegenwoordigers van de Democratische Arabische Sa- haraanse Republiek (RASD) besprekingen gevoerd. De RASD is de door het Frente Polisario, de bevrijdingsbe weging van de westelijke Sa hara, gestichte regering in ballingschap. Volgens het maandblad Afrtque-Asie zou tussen 9 en 16 september gespro ken zijn over een voorlopig akkoord om het conflict tussen Mauretanië en het Frente Polisario te beëindigen. Afrique-Asie citeert 'serieuze diplo matieke kringen' die menen dat 'tij dens de onderhandelingen de Maure- taanse delegatie zich bereid verklaar de om de soevereiniteit van het Fren te Polisario te erkennen en, om de stichting van een staat (mogelijker wijs in het begin verbonden aan Mau retanië) te aanvaarden in een deel van de voormalige Spaanse Sahara die troepen van (de inmiddels afge zette) president Oeld Daddah illegaal had bezet'. Een dergelijke overeenkomst tussen Mauretanië en het Frente Polisario zou Marokko in de kou laten staan. Sinds bijna drie jaar bestrijden Ma rokko en Mauretanië samen de guer rillastrijders van het Frente Polisa rio, die steun van Algerije ontvangen. De Mauretaanse delegatie zou echter geweigerd hebben de aanspraken van het Frente Polisario op de gehele westelijke Sahara te erkennen. Dit omdat het noordelijke deel van de Sahara onder Marokkaans bestuur staat. Tijdens de onderhandelingen zou Mauretanië hebben voorgesteld om de wapenstilstand in het Ma"retaan- se deel van de Sahara te handhaven totdat er een definitieve overeen komst is gesloten. De huidige wapen stilstand tussen Mauretanië en het Frente Polisario loopt 15 oktober af. Volgens Afrique-Asie zullen de onder handelingen tussen Mauretanië en het Frente Polisario op 10 oktober in Parijs of Genève worden voortgezet. De huidige onderhandelingen zijn tot stand gekomen door de bemiddeling van de Franse president Giscard d'Estaing en de president van Ivoor kust, Felix Houphouet-Boigny. TEHERAN (AFP) Imam Moessa Sadr. geestelijk leider van de SJia- moslems in Libanon, die al bijna een maand is verdwenen, is „veilig en wel Maar een woordvoerder van de Sjia-leiders in de Iraanse heilige plaats Qom zei niet waar hij zich bevindt. Deze mededeling steunt vol gens de woordvoerder op aanwijzin gen, die de Syrische president Assad van de broer van de Imam heeft ge kregen. De oorspronkelijk uit Iran afkomsti ge Imam is op 1 september verdwe nen na een reis in Libië. Libië stelt sindsdien nog steeds dat hij op 31 augustus uit Tripoli naar Rome was vertrokken. •sident Assad verbleef giste- iman aan het begin van een D6lG2T8,tl6 langs verschillende Arabi- 6 iten. Gistermiddag vertrok hij loedi-Arabië. Jordanië en Sy- het grotendeels over de be- van de situatie eens te zijn. waar er meningsverschil- zei Hoessein: „Er zijn vrij- i in deze fase." Volgens Hoes- len zowel Jordanië en Syrië ^htvaardige vrede „maar niet r mi wil Khaled het Egyptische stand punt over de akkoorden van Camp David uitleggen. De Egyptische on derminister van buitenlandse zaken, Boetros Ghali ontving gisteren met het zelfde doel de Arabische ambas sadeurs in Cairo. Ghali liet weten dat Egypte zijn uiterste best zal doen om Jordanië ertoe te bewegen mee te doen aan de besprekingen. Maar als Hoessein zou blijven tegenstribbelen zou Egypte, aldus Ghali, alleen met Israël in zee gaan. Volgens het Egyptische dagblad Al Masa zullen hoge Israëlische functio narissen binnenkort naar Cairo rei zen om de vredesonderhandelingen voor te bereiden. Voorwaarde is na tuurlijk dat het Israëlische parlement akkoord gaat met de ontruiming van de Joodse nederzettingen in de Sinal- woestijn. De vredesbesprekingen zul len volgens Al Masa plaats vinden op het niveau van ministers en zullen alle politieke, economische en mili taire aspecten van de akkoorden van Camp David omvatten. Goedinge- lichte kringen in Jeruzalem weten te melden dat de Israëlische minister van defensie Ezra Weizman mogelij kerwijs aan het hoofd van de Israëli sche onderhandelingsdelegatie zal staan. Israels premier Begin heeft gisteren in het parlement gelobbyed voor steun voor de akkoorden van Camp David. Begin lijkt zich minder zeker te voelen ten aanzien van de vraag hoe groot de meerderheid die voor de akkoorden zal stemmen zal zijn. Gis teren eiste hij van de afgevaardigden van de Likoed dat zij als blok voor de akkoorden zullen stemmen. Eerder had Begin verklaard dat partijleden volledig vrij zouden zijn in hun stand puntbepaling. Geen zorgen aar j fsSjNG (UPI, Reuter) - r. jï heeft gisteren de be ndingen in Hanoi over de ,e°!mst van de ethnische i o^zen in Vietnam opge- ingrt. Dit ging gepaard met s ejschuldiging dat de Vlet ten de deur voor onder- elingen sluiten. Dit k het Chinese persbureau 3uA China. boe(rsbureau citeerde de Chinese onderminister van kjandse zaken Tsjoeng Hsji- gdie op de achtste bijeenkomst e ^tioi stelde dat zijn delegatie ^agen was een opschorting voor en dat de delegatie spoedig tonoeking zal terugkeren om ver mag de onderhandelingen uit te ge.h. Hij voegde er echter aan is qe hebben nog steeds hoop op ichtiteindelijke regeling van het >t. fem van de Chinese burgers in n nh via onderhandelingen. Wat an treft staat de deur voor onder- ee ingen altijd open", voo lof'inese delegatieleider beschul-. den zal stemmen omdat hij vrede met MANAGUA (Reuter, UPI, AP) President Anastasio Somoza heeft een Amerikaans aanbod om te bemiddelen in het conflict met de verenigde oppositie aanvaard. Volgens waar nemers wijst dit erop dat de president zich allerminst zeker voelt van zijn positie ondanks het succes van zijn strijd tegen het Sandinistische Bevrijdingsfront. De Amerikaanse bemiddeling is aan geboden door de ambassadeur van de Verenigde Staten in Panama, William Jordan, die momenteel na een rond reis door verschillende Latijns-Ame- Valuta rikaanse landen een bezoek brengt aan Nicaragua. Nicaraguaanse func tionarissen ontkenden de berichten dat Jordan bij Somoza op diens aftre den zou hebben aangedrongen. organisaties. Dit front riep op 24 au gustus een algemene staking uit om Somoza tot aftreden te bewegen. Een rechtbank in Londen heeft gisteren de hechtenis van de Westduitse Astrid Proll, die in de Bondsrepubliek gezocht wordt wegens het lidmaatschap van de Baader-Meinhof gro«ep, met een week verlengd. Deze maatregel werd genomen in afwachting van een officiële uitspraak over het uitwijzingsverzoek van West-Duitsland. Buiten het gerechtsgebouw demonstreerden ongeveer dertig mensen tegon de uitwijzing. Ze zijn van mening dat uitlevering betekent dat bet leven van de 3I-jarige Astrid Proll gevaar loopt. De secretaris van de conservatieve partij, de enig toegelaten oppositie partij van Nicaragua. Roberto Velez Barcenas, noemde het Amerikaanse bemiddelingsvoorstel positief. Hij be treurde dat dit niet eerder gebeurd was. Voordat bekend werd dat Somo za de Amerikaanse bemiddeling had geaccepteerd, had de conservatieve partij al een vergadering uitgeschre ven met de bedoeling zich uit alle parlementaire organen terug te trek ken, waardoor het Somoza onmoge lijk zou worden nog langer vol te houden dat Nicaragua een democra tie is. Velez zei dat aan onderhande lingen met Somoza zal moeten wor den deelgenomen door het brede op positiefront (FAO), een coalitie van partijen, werkgevers- en werknemers- Somoza zou zich bereid hebben ver klaard tot onderhandelingen, omdat hij er zich van bewust is dat het Sandinistisch Bevrijdingsfront niet verslagen is. maar zich hergroepeert voor een nieuwe aanval. Verder ont breekt het Somoza momenteel aan buitenlandse valuta om de plat ge schoten steden te herbouwen. De algemene staking die op 24 augus tus werd uitgeroepen lijkt overigens geleidelijk te verlopen. Het openbaar vervoer en andere algemene voorzie ningen als elektriciteit, post en tele foon, werkten gisteren weer. Ook wer den hier en daar weer banken geo pend. De Nationale Garde gaf giste ren een verklaring uit dat de situatie in het hele land weer volledig nor maal is. De duizenden gevluchte Nl- caraguanen werden uitgenodigd te rug te keren naar hun land. Overigens zijn de staat van beleg en een uit gaansverbod van twaalf uur nog steeds van kracht. Ofschoon Begin zich weinig zorgen maakt over de stemuitslag vandaag of morgen in de Knesseth wil de pre mier dat de akkoorden van Camp David met de grootst mogelijke meerderheid in het parlement wor den goedgekeurd. Tijdens een ruim twee uur durende vergadering van de Knesseth-com- missie voor buitenlandse zaken en defensie wist Begin zijn tegenstan ders niet te overtuigen. Niettemin liet Israëls oud-premier Rabin weten dat men in de commissie van mening was dat de akkoorden met gemak goedge keurd zouden worden. Bovendien verklaarde Rabin dat de Arbeiders partij voor goedkeuring zou stem men. In kringen van de Nationaal Religieuze Partij, die deel uitmaakt van de regering, verluidt dat haar minister van onderwijs Zwoelon Hammer ten gunste van de akkoor- Van een medewerker MADRID De aanslagen van de ETA, die zaterdag het leven kostten aan een politiefunctio naris in Vitoria en maandagochtend aan twee leden van de Guardia Civil in San Sebastian, hebben veroordelingen uitgelokt van alle politieke partftjen en vakbonden in Baskenland. Se Vietnamezen ervan niet van zijn tot een vreedzame oplos- in het probleem te komen. Hij Dtevens de beschuldiging dat m de besprekingen van Hanoi wekt „om geweld te camoufleren stabende de besprekingen te on- Vietnam had de bespre- lanj doen verworden tot een forum coljjn anti-Chinese propaganda, ks i lamiderhandelingen over de toe- t aivan de ethnische Chinezen in hetn werden op 8 augustus in iet [geopend, maar tot nu toe is lanjnelding gemaakt van voort- terwijl zich in toenemende botsingen voordeden aan de is-Vietnamese grens. De be- igen volgden op de exodus van RIJlan 160.000 mensen vanuit Viet- i deaar het zuiden van China. Tegelijkertijd is er in politieke krin gen grote irritatie ontstaan over uit latingen gedaan door Baskische par lementsleden op de partijdag van de nationalistische partij van Basken land, de Alberdi Eguna. Deze partij dag, die zondag jl. gehouden werd in Egypte wil. Direct daarna zal hij zijn Vitoria, werd bijgewoond door meer functie als minister neerleggen om dat hij het oneens is met de ontrui ming van de Joodse nederzettingen in de Sinaï. De politieke correspondent van de Israëlische militaire radio-omroep meldt, dat de V.S. begonnen zijn met het opnemen van contact met burge meesters en notabelen op de westelij ke Jordaanoever. De correspondent zegt dit uit een bron vernomen te hebben, die nauwe betrekkingen on derhoudt met het Amerikaanse con sulaat in Jeruzalem. dan 100.000 Basken en droeg een geëxalteerd nationalistisch karakter. PNV-parlementslid Xabier Arzallus viel de andere politieke partijen fel aan. De regeringspartij UCD en de oppositionele socialistische en com munistische partijen werden door de Baskische nationalist op één hoop geveegd als partijen „die zich niets aantrekken van de geest van het volk". „Als de nationalisten er niet waren geweest was er niets bereikt in de verdediging van Baskische belan gen en rechten", aldus Arzallus. Dit consulaat zou, op instructie van Korrel ZOUt het Amerikaanse ministerie van bui- tenlandse zaken, Palestijnse burge meesters en notabelen op de hoogte willen brengen van zijn uitleg van de akkoorden van Camp David. Deze Worden dit soort uitlatingen meestal met een korreltje zout genomen als onderdeel van het gewone politieke steekspel tussen de partijen dit maal hebben de andere politieke par tijen ongewoon venijnig gereageerd. De PSEO herinnerde eraan in de par lementsverkiezingen van afgelopen jaar meer stemmen verworven te heb ben dan de PNV. De Baskische seperatisten hebben de laatste maanden heel wat politieke moorden gepleegd. Direct doeli van de ETA is de „Spaanse politiekorpsen" te verwijderen uit de Baskische pro vincies en een bolwerk op te werpen tegen de nieuwe Spaanse grondwet. Het is deze nieuwe grondwet die niet alleen bij de ETA maar ooi: bij de rechtse PNV en de ln Baskenland sterk vertegenwoordigde radicaal linkse nationalistische groeperingen ontstemming heeft gewekt. Het zo fel begeerd „recht van zelfbeschikking van Baskenland" is buiten de tekst gebleven. Bij de discussies in het par lement is het enige malen tot felle botsingen gekomen tussen de Baski sche nationalisten enerzijds en de overige partijen anderzijds over „hoe ver de autonomie van Baskenland moet gaan" en over de status van de provincie Navarra die volgens de PNV (in dit geval gesteund door de linkse oppositie) opgenomen moet worden in het autonome Baskenland. Grondwet De angst in Madrid dat de ONV de nieuwe grondwet niet zal steunen is nauwelijks verminderd door de aan vaarding in de grondwetscommissie van de senaat van een aanhangsel bij de nieuwe grondwet, dat de „fueros" de „historische rechten" van Basken land herstelt. Deze „fueros" werden al in 1839 afgeschaft, een jaartal dat door de Baskische nationalisten ge zien wordt als een triest begin van de zeer centralistische heerschappij van Madrid over de Baskische provincies. Over de precieze betekenis van een eventueel herstel van de fueros zijn de historici en Juristen verdeeld. Ze ker is dat het niet gaat om het letter lijk instellen van een aantal wetten die 140 jaar geleden werden afge schaft. Het gaat eerder om de politie ke herkenning van het eigen karakter van de baskische natie en om de juridische relatie aan te geven tussen Baskenland en het centrale gezag. De aanvaarding van het bijvoegsel bij de grondwet over de „fueros" in de grondwetcommissie van de senaat, betekent echter nog niet dat dit bij voegsel inderdaad opgenomen wordt in de tekst van de nieuwe grondwet. De regerings-UCD is fel gekant tegen de opname van het bijvoegsel en heeft al aangekondigd de voltallige parlementszitting over de nieuwe grondwet er voor te zorgen dat het bijvoegsel verdwijnt uit de grondwet- tekst. Tegen deze achtergrond zijn de felle vertogen op de partijdag van de Bas kische nationalistische partij van grote betekenis. De Invloedrijke 80- jarige Manuel de Irujo. senator voor de PNV. lichtte het verband tussen de „fueros" en het politieke geweld in Baskenland toe. „Het bijvoegsel over de „fueros" kan de eerste stap zijn naar vrede in Baskenland. Als het bijvoegsel niet aangenomen wordt en van zijn betekenis wordt ontdaan dan weten we niet wat de grenzen zullen zijn van de reactie in Basken land". Met andere woorden: Als we onze zin niet krijgen kan de reactie wel eens zeer gewelddadig zijn. SALISBURY (Reuter. UPI) De strijd in en om Rhodesië begint steeds grotere vormen aan te nemen. De afgelopen dag zijn, volgens een militair communiqué van de regering ln Salisbury 43 mensen bij gevechts handelingen om het leven gekomen. Deze maand zijn er in totaal 725 men sen gedood, wat een gemiddelde is van 28 per dag. Vorige maand be droeg dat gemiddelde vijftien. Bij deze gemiddelden is nog niet eens rekening gehouden met de vele hon derden doden die gevallen zijn bij recente Rhodesische acties in Mo zambique en Zambia tegen militaire eenheden van het patriottisch front. LONDEN (DPA) In de Londense wijk Golders Green zijn op een Joods kerkhof op rond 150 grafstenen ha kenkruisen geschilderd en leuzen aangebracht als „Weg met de Joden", zo is gisteren bekend geworden. De politie had nog geen daders kunnen opsporen. 1 Bert van Panhuis Ta anse president Valéry Giscard d'Estaing staat weer met beide .™p op de grond. Het prestige dat hij en zijn premier Raymond Barre Jf'lnet de verkiezingsoverwinning van dit voorjaar hadden verworven Ik geslonken. Dat kan tenminste de conclusie zijn uit het verzet op •Bil schaal tegen Barres economische programma en de slechte resulta- 20lnnr de regeringspartijer bij een aantal tussentijdse verkiezingen. trant en een intrigant. (Maar wat dit laatste betreft: welke Franse politicus is dat niet?) Servan-Schreiber heeft wel bijzonder veel vijanden, met name in de gaullistische par tij. Daar krijgt men het schuim op de mond bij het horen van de naam JJ-SS. Joker De gaullistisch leider Jacques Chirac beti telt hem zonder uitzondering als „joker". Het staat vast dat een deel van de gaullis ten het zondag niet kon opbrengen op de radicaal te stemmen en liever de eenvoudi ge Lotharingse Tondon in de Nationale Ver gadering hielp. Die stap was eenvoudiger omdat men wist §lk eeen verrassine. JJ-SS is niet do- dat het verlies van één regeringsgezinde zetel de positie van president en premier niet in gevaar brachten, een voorkennis, die men in maart niet had. Het is te simpel om hgste stembusnederlaag was afgelo- d fcndag in de Oostfranse stad Nancy, i Ifcoest Jean-Jacques Servan-Schreiber, jenaer van de regeringsgezinde radicalen, t idetel opnieuw verdedigen omdat de Paj tutionele raad onregelmatigheden tin ïtdekt in de campagne van afgelopen Servan-Schreiber, de leider van de ïgsgezinde radicalen, zijn zetel op en verdedigen omdat de constitutinele n 1! nregelmatigheden had ontdekt in de >rzj igne van afgelopen maart. Servan- i h ber won toen met 22 stemmen voor- mifr op een totaal uitgebracht aantal ve 000 op zijn socialistische rivaal ve Tondon. kv. a-Schreiber verloor en dik. Dat was Uk geen verrassing. JJ-SS is niet po- anjin Frankrijk. Zijn optreden is onfrans ■R[ adoreert de Amerikaanse stijl van bedrijven hij is arrogant, recalci- de nederlaag van Servan-Schreiber uitslui tend aan diens persoon te wijten. Eerder waren er al drie „tussentijdse" gehouden, waarbij het resultaat van de regeringsgezin de kandidaat zeer teleurstelde en komende zondag gaat er naar alle waarschijnijkheid in Parijs een gaullist voor de bijl. En niet de eerste de beste. De socialiste Edwige Avice zal worden gekozen ten koste van de zitten de Christian de Malène, rechterhand van burgemeester Chirac en leider van de gaul listen in het Europese Parlement. Aan deze nederlagen voor Giscard en Barre ligt de ontevredenheid ten grondslag, die veel Fransen hebben over het economische beleid van de nogal technocratische pre mier. Gesterkt door de stembusuitslag van maart heeft Barre de kiezers als tegenpres tatie een zeer ingrijpend bezuinigingspro- gramma gepresenteerd. Hij wil de concur rentiepositie van Frankrijk op de wereld markt verstevigen en bovendien de snel gestegen geldontwaarding terugdringen. Die inflatie is hard op weg naar de tien- procentsgrens. Geen loonsverhoging Volgens Barre kan de economie van Frank rijk worden verbeterd door overheidssteun te onthouden aan ondoelmatig werkende bedrijven. Die moeten dan zelf maar uitma ken wat ze verkiezen: de bezem of het failliet. De bedrijven, die het kunnen bol werken mogen hun winsten verbeteren. Dat hanteerde prijsbeheersing op. Een reële loonsverhoging kunnen de Fransen volgens het economische programma vergeten. De lonen mogen aan de inflatie worden aange past maar dan is het uit. Bedrijven, die toch meer geven worden gestraft met het intrek ken van staatscontracten en stopzetting van bankkredieten. Het saldo van de plannen is voor de politie ke wereld niet alleen de oppositiepartij en, maar ook de gaullisten en een deel van de giscardlsten onaanvaardbaar. Want de Inflatie vliegt door de vrije prijzen om hoog, de werkloosheid is gestegen tot 1.2 miljoen en zal tegen januari de 1.5 miljoen zijn gepasseerd en de belastingen moeten omhoog. Barre redeneert dat wie mooi wil zijn nu eenmaal pijn moet lijden en dat na de operatie de situatie weer rooskleurig is. De tegenstanders vinden de prijs te hoog en zo te zien hebben ze de kiezers aan hun kant. Geen angst Jean-Jacques Servan-Schreiber „een joker". kan vla prijsstijgingen; Barre gaf ln dit verbamd de traditionele al dertig Jaar ge Giscard en Barre durven de confrontatie met grote delen van de bevolking wel aan. Per slot van rekening is de meerderheid in het parlement bijna negentig zetels groot en staan er geen verkiezingen voor de deur Een motie van afkeuring over het economi sche beleid, die volgende maand bij het begin van de nieuwe parlementszitting vrij wel zeker door de oppositie zal worden ingediend, heeft geen schijn van kans. Het wordt pas moeilijk als ln het regerings kamp zelf het verzet tegen Barres plannen aanwakkert. De gaullisten hebben al grote moeite met de ontwikkelingen de partij heeft altijd al meer plaats Ingeruimd in haar economische opvattingen voor de sociale kant dan de giscardlsten met hun klassieke liberalisme en het feit dat noch de premier noch minister René Monory van economische zaken tot de kudde van Chirac behoort zal het nog gemakkelijker maken om er verder een stokje voor te steken. Het is heel goed mogelijk dat Giscard over enkele maanden zijn premier aan de dijk moet zetten en het economische roer om moet gooien. Links ruziet Om de oppositie hoeft Giscard zoals gezegd zich weinig te bekommeren, daar likt men nog steeds de diepe wonden, die de neder laag van dit voorjaar heeft geslagen. De links-radicalen zijn hun charismatische lei der Robert Fabre kwijt. Hij is dood ver klaard nadat hij een opdracht van de presi dent om een onderzoek ln te stellen naar de werkloosheid had aanvaard. De communis ten vechten binnenskamers over de vraag of de strategie ruzie maken met de socia listen juist is of niet. En in de socialisti sche partij is de strijd om de opvolging van Francois Mitterrand in volle gang ook al heeft die nog niet laten blijken op te willen houden. Zolang men in de oppositie alle energie nodig heeft voor de eigen proble men kan Giscard zich rustig concentreren op de orde in het regeringskamp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7