l€ TWENTE WACHT OP VERJONGING I [raay wil pust bij AZ landhaven R )efensie Athletico irobleem voor Ajax Schakers voeren klein gesprek Twijfels rond knie van René van de Kerkhof ^ssures in smalle selectiegroep teisteren Spitz Kohn Ruime zege van Connors -manager in Ipswich kritisch ten opzichte van pers inst voor beide clubs van grote economische betekenis Karpov biedt mondeling remise aan Minder publiek bij Europa Cupduels Snelle winst volleyballers Kees Bregman geen aanvoerder meer NSDAG 27 SEPTEMBER 1978. 1NSDAG SPORT TROUW/KWARTET P 13 - RS 15 - H 17 r Richard Matthijsse ICHESTER Het hoort naai bij het Europa-cup- is: de vaak nietszeggende itingen van de spelers, de s roerende getuigenissen trainers en managers die al is hun ploeg bij voor- kansloos, een succesje zien zitten. Bluf of psy- ogie, wie zal het zeggen. In de kleurloze industriestad ihester verschilt het draaiboek [het returntreffen tussen Man- ;r City en FC Twente vrijwel van wat elders rond de Europe- elden is te zien of te horen. Het optimisme omtrent een gunstig resultaat staat bij beide teams hoog in het vaandel geschreven. Manager Tony Book (44) in 1969 voetballer van het jaar: „Ik ben vol vertrouwen. Als we nu. na het gelijke spel (1-1) in Twente geen ronde verder komen lukt het nooit meer". Zijn tegenspeler Spitz Kohn: „Iedereen denkt dat we kansloos zijn, maar als we het achter dicht kunnen houden zijn we met een doelpuntje gered". Voetbaljargon van de bovenste plank dus. De papieren van Manchester City staan echter strikt objectief bezien wat beter dan van de Enschedeërs. De ploeg heeft geen blessureperike len. Brian Kidd, twee weken geleden in Enschede afwezig wegens een voet blessure maakt in de spits zijn op wachting. Dit betekent dat de donke re 19-jarige Roger Palmer naar de reservebank verhuist. Hij krijgt daar gezelschap van de produktieve aan valler Ron Futcher. Deze speler moet aan de kant blijven omdat hij na een Amerikaans avontuur te laat werd aangemeld bij de UEFA. Problemati scher liggen de zaken voor Spitz Kohn, die gisterenavond nog niet in staat was zijn formatie prijs te geven. Heini Otto is er in elk geval niet bij terwijl het meespelen van Bert Strijd- veen nog onzeker is. Wellicht posteert Kohn Piet Wildschut, zoals zaterdag tegen FC den Haag, weer op het mid denveld. Wie op de zwakke punten van FC Twente let signaleert regel matig een stereotiep spelpatroon, een gebrek aan schotvaardigheid, kracht, snelheid, agressiviteit en persoonlijk heid waarvan een groot aantal facto ren mede verband houdt met het ver grijzen van het elftal. Het inpassen van jeugdige talenten verloopt moei zamer dan eigenlijk wel zou moeten. Weliswaar zijn de afgelopen competi tie spelers als Wildschut en Thoresen er in geslaagd een vaste plaats in het keurkorps te bemachtigen, maar nog altijd is het gezicht van FC Twente nagenoeg hetzelfde als een jaar of zeven geleden. Sptz Kohn is al een kleine twee jaar bezig met de gewenste verjonging van zijn elftal. Hij doet dat met de bedoeling het proces zo snel mogelijk af te ronden. Zeker toen de ploeg in het seizoen '76-'77 proef draaide was het ook voor Kohn duidelijk dat het afscheid van de oudere generatie voetballers bij FC Twente (Oranen, Jeuring, Drost. Van der Val, Pahl- platz en Van Iersel) naderde. Jeuring en Oranen vloeiden op natuurlijke wijze af en Thoresen verdrong Pahl- platz. Dit seizoen lijkt Kees van Iersel door de komst van Stnjdveen de vier de routinier te gaan worden die een stap terug zal moeten doen. Voor Drost en Van der Val staan de opvol gers nog niet in de rij. De enige jeug dige speler die een kans lijkt te ma ken zich op korte termijn in de basis te spelen is Roel Smand. maar hij is een aanvaller en kan derhalve één van de twee oudgedienden niet op volgen. Kohn wordt dus gedwongen het duo Drost-Van der Vall voorlopig te laten staan of te schuiven met zijn in feite niet zo brede selectie. Want de rest van het spelerspotentieel is of nog te jong of kwalitatief nog ontoereikend om nu al op een vaste positie in het elftal aanspraak te maken. Een ander probleem voor FC Twente is dat de financiële armslag bij de Enschedese club aan de bescheiden kant is. Illus tratief in dit verband is het feit dat het geld geïnd door de verkoop van Arnold Mühren aan Ipswich Town niet is aangewend voor versterking van de selectie. Het geld werd ge bruikt om de schuldenlast te verlich ten. Spitz Kohn zit door dit alles in een moeilijk parket. De verjonging moet worden doorgezet maar tegelij kertijd wordt van hem verwacht dat zijn team zich elk jaar kwalificeert voor één van de drie Europacup-toer nooien. En als FC Twente vanavond tegen Manchester City wordt uitge schakeld zal dat opnieuw een grote financiële strop betekenen. „Maar het is nog niet zo ver", liet hij giste renavond strijdlustig weten. „Het is niet de eerste keer dat we een orkaan over ons heen krijgen. Iedereen weet wat er op het spel staat Daarom ben ik toch optimistisch". BUENOS AIRES Jimmy Connors, de kersverse open Amerikaanse kam pioen heeft in Buenos Aires door een overwinning met 5-7,6-3.6-3 op Björn Borg de „Obras Sanitarias '78'. een viermanstoernooi. gewonnen. Ilie Nastase legde beslag op de derde plaats door de Argentijn Jose Luis Clerc met 6-7, 6-3, 6-1 te verslaan. Viermanstoernoolen zijn officieel niet toegestaan door de internaUonale tennisfederatie. maar er zijn nog nooit sancUes tegen de deelnemen- den genomen. Connors en Borg zijn uitgenodigd om deel te nemen aan een achtmanstoer- nooi. dat van 11 t/m 17 december in Montego Bay bij Kingston op Jamai ca wordt gehouden. De hoofdprijs bedraagt daar 180.000 dollar. De ove rige geïnviteerden zijn Vitas Gerulai- tis, Roscoe Tanner. Arthur Ashe. John McEnroe. Dick Stockton en Ilie Nastase. Dit evenement gaat vooraf aan de ..Masters", het etndtoernooi van de grand prix in New York. waar half januari nog hogere prijzen op het spel staan. ïr Matty Verkamman WICH Als we Hans Kraay mogen geloven, dan is er s aan de hand wanneer AZ'67 de eerst komende tien jaar i kampioen van Nederland wordt. Ongevraagd stelde de lager van de haperende topclub gisteren die termijn aan >rde, toen hij uit zich zelf een beschouwing wijdde aan, als l het een bejaardenhuis, de zalvende rust van dit moment Ie Alkmaarse Hout; dat dan in verband met de resultaten tot dusverre de hoge verwachtingen aanzienlijk he lmen. ly heeft dat ook geconstateerd, r nochthans meent hij: „Het haamste doel blijft goed. aanval- voetbal. We willen de mensen seren en daarnaast, natuurlijk zo hoog mogelijk eindigen, t staat AZ'67 niet alleen in. want lien van Gelder, Stephan en ikamp ook met hun clubs. We tevreden met een plaats bij de jnste drie." rustige situatie dus bij de ambi- le Noordhollanders? Vlak voor de meen verwachte uitschakeling in Crste ronde van de UEFA Cup Ipswich Town (al gaan de naaste ökkenen bij AZ'67 van fifty-fifty Jen uit) was het best opmerkelijk kraay zo nadrukkelijk over het f Ie sfeertje repte. Tenslotte is men i competitie al door het superieu- f(jax in puntenaantal gedubbeld ijzen de meest recente prestaties jtr op een spoedig herstel. e voor de storm, zo zal menigeen [ust van nu vertalen, maar de pdeelzame Kraay niet. De mana- wijst louter naar het verleden lieer de inbreng van de gefortu- Üe broertjes Molenaar ter sprake Het was de oudste, Klaas, die {van mening was „dat je trainers itijd tot tijd wel eens bij moet Dat is anders geworden. denkt Kraay. Hij zegt; „Iedereen heeft een visie op voetbalzaken, ook de Molenaars, nu mogen uitgerekend zij nooit hun advies geven? Let wel: ik geef Kessler ook wel eens een ad vies, maar hij en niemand anders bepaald wat er met de achttien spe lers gebeurd die hem zijn toever trouwd. Dat licht contractueel alle maal vast, die dingen." Kraay kwam over die rust te spreken, zo zei hij, „omdat ik wel eens het idee heb, dat sommigen het best leuk zou den vinden wanneer er bij ons onrust ontstond". Hij trad niet in details, Kraay, maar hij doelde met die woor den kennelijk op de veelal kritische begeleiding in de pers van zijn club. Ja, ja, het koortje met Rijvers als dirigent is groeiende. Ook Kraay vind het waarschijnlijk tijd worden voor een positieve begeleiding van zijn club, al reageert hij tot nog toe min der obstinaat dan zijn zuidelijke col lega's. Toch gooide hij al een visje uit, met twee positieve voorbeeldjes: „We hebben op 't ogenblik een uitstekend jeugdteam met tal van UEFA-jeugd internationals. Volgend seizoen moe ten er een paar bij de selectie ko men." En: „Grote aankopen zijn voor ons niet meer te verwachten, te meer niet, omdat ik er inmiddels van over tuigd ben dat het transfersysteem een aflopende zaak is. Trouwens, dit AZ'67 oefent in Ipswich veel deskundige belangstelling. seizoen hebben we geen gulden uitge geven. Verkopen hielden de aanko pen in evenwicht." Goed, als we Kraay weer mogen gelo ven dan is AZ '67 bouwende. Geen paniekvoetbal meer van de geldschie ters, al luidt het grapje in Alkmaar ten aanzien van de huidige buiten landse vakantie van Klaas Molenaar: op vakantie? Naar welk stadion? AZ '67 moet vanavond op Portman Road in elk geval met de bekende selectie aan de slag. Het valt te vrezen dat het een hachelijke affaire wordt wanneer de Engelsen naar hun landsaard dus stormend op de aanval, gaan spelen. Ook gister hield trainer Kessler weer een heel betoog over het (volgens velen) weinig betrouwbare centrum van zijn verdediging en de buiten- spelval die maar blijft haperen. Ove rigens, ook sommige verdedigers blij ken niet al te gelukkig met die voort durend toegepaste val die er door Kraay indertijd is ingepompt. Voor Kessler is het trouwens ook even wennen. „Sinds mijn vertrek uit Ne derland in 1971 heb ik er in West- Duitsland bij Herta en in Oostenrijk bij Wacker Innsbruck niet veel meer mee te maken gehad. In die landen wordt er maar weinig gebruik ge maakt van de buitenspelval. Ik vind het een hulpmiddel (om in balbezit te op strafschoppen. Hier is Kees Kist aan de beurt onder komen) maar geen absoluut hoofd middel. Wij hebben er bepaalde moei lijkheden mee gehad, zoals thuis te gen Ipswich, maar dat stond niet los van de scheidsrechter (Westduitser Redells) die het immers in eigen land niet gewend is. Wat dat betreft ben ik blij dat er nu een Belg (Van Langen- hoven) fluit. Maar ik lig niet wakker van dit punt". >r Johan Woldendorp 6TERDAM Terecht trekt niemand in het Ajax-kamp de vergelijking met vorig jaar. h startte de onbetwiste leider van het gezelschap eredivisieclubs het Europa Cup- lientuur in september 1977 even slecht als dit seizoen. De uitwedstrijd tegen de Noorse Ihouder Lilleström leverde een schokkende 2-0-nederlaag op, maar bijna iedereen was er i overtuigd, dat Ajax die vergissing in eigen omgeving probleemloos goed zou maken. Met werden de goedwillende, maar weinig kunnende Skandinaviërs afgedroogd. euw moet Ajax tegen een 2-0- irstand opboksen, doch de goede van de (nu al) kandidaat-lands- Jioen ten spijt, is de horde Athle- Bilbao aanzienlijk moeilijker te en dan het clubje Noorse vrijbui- in de overeenkomstige fase van ifgelopen seizoen. De Basklsche >e is gehard door vele UEFA- avonturen twee jaar geleden g het door tot de finaleronde, die gens verliezend werd afgesloten beschikt over een verdediging, oorgaans goed in staat is om het ek aan aanvallend vermogen te Denseren. De generale repetitie, ie formatie van de eveneens Ische trainer Koldo Aguirre 'dag voor zichzelf organiseerde, 9 papier voor Ajax nauwelijks (gevend. etico benadrukte tegen het van isief talent overlopende Valencia heeft de beschikking over de corer van het wereld kam pioen- p in Argentinië. Mario Kempes, e Duitse gangmaker Rainer Bon dat het in verdedigend opzicht heeft v.te vrezen. De 35-jarige man Jose Angel Iribar was op- w de grote héld. Hij hield het in ompetitie overigens teleurstellen- alencia van treffers af en had op nanier een zeer wezenlijk aandeel et 0-0 gelijke spel van zijn club. laat zich gemakkelijk raden, met welke strategie Athletico Bilbao Ajax tegemoet treedt. De 4-3-3-formatie, die zaterdag werd ingezet, zal zeer waarschijnlijk een nog defensiever gezicht krijgen. Het is aannemelijk, dat trainer Aguirre linkerspits Rojo zal terugtrekken op het met Villar, Irureta en Nunez (of, indien de laatste niet hersteld blijkt te zijn van een lichte blessure, Vidal, de maker van het tweede Athletico-„doelpunt") dicht bevolkte middenveld. Athletico hoeft zich geen zorgen te maken om zijn botte aanvalswa pen en heeft in een bui van frivoliteit zelfs een vraagteken achter de naam Dani geplaatst. Danl, een koos naampje voor Daniel Ruiz Bazan, was de enige Bask, die in Argentinië deel uitmaakte van het Spaanse elf tal en met één doelpunt vijftig pro cent van de armetierige produktie van de elitegroep van trainer Kubala voor zijn rekening nam. De schutter werd onverwachts in opspraak ge bracht. omdat Brom hem twee weken geleden ten overstaan van de Spaan se sportpers een gangster noemde. Ajax' oefenmeester bedoelde het niet zo. maar haalde toch de kranten, aan gezien er tussen hem, de tolk en de nauwelijks over de grens pratende Spaanse journalisten een Babyloni sche spraakverwarring ontstond. Zo zeker als het meespelen van Dani genoemd kan worden, zo zeker is ook de absentie van de ervaren midden velder Churruca. Hij is met een spier blessure in Bilbao achtergebleven. Hoe de wedstrijd ook uitpakt, een langdurig Europees voetbalavontuur is voor beide clubs van grote econo mische betekenis. Ajax heeft de EC- recettes niet officieel in de begroting opgenomen, feit is wel, dat de gaten, die ontstaan doordat slechts zelden het vereiste bezoekersaantal van 18000 wordt gehaald, heel aardig met „neveninkomsten" gedempt kunnen worden. Niet voor niets had de on langs afgetreden voorzitter Jaap van Praag berekend, dat het doelpunt, dat Juventus op 1 maart dit jaar in de laatste minuut tegen Ajax scoorde (en indirect de uitschakeling van de Amsterdammers in het Europa Cup 1-toernooi tot gevolg had), de club een half miljoen kostte. Ook Bilbao is gewend om met weel derige bedragen te goochelen. Gigan ten als Barcelona en Real Madrid die dit seizoen een omzet van respec tievelijk 28,5 miljoen en 21 miljoen gulden hopen te halen mogen dan meewarig om Athletlco's miljoenen nota lachen (inkomsten gedurende het seizoen 1977-'78: 6,3 miljoen gul den, winst: tien procent van dat be drag. begroting voor dit voetbaljaar: ƒ8.800.000). voor Spaanse begrippen zit de enthousiast op het Europese front strijdende Baskische club royaal boven het gemiddelde. door Theo Reitsma EINDHOVEN De knie blessure van René van de Kerkhof is vandaag onder werp van gesprek tussen de rechterspits van PSV en zijn clubarts Van de Bra- kel. „Bij hun conclusie leg ik me neer", zegt Kees Rij vers, de trainer van PSV en eventueel kan hij dan ge dwongen zijn tot het weg strepen van Van de Kerk hof uit zijn opstelling voor de Europa-Cup-wedstrijd tegen Fenerbahce. Rijvers heeft het wekenlange ge tob van zijn grillige vedette aange grepen tot een discussie over de rol van een topsporter en opgeroe pen tot een besef dat bij de voet ballers lang niet altijd leeft. „Het eerste wat een individuele sport man aan het eind van een seizoen doet is zo snel mogelijk herstellen van sluimerende blessures. Ken nelijk gebeurt dat in het voetbal niet want in de twaalf jaar dat ik trainer ben heb ik zeker al in tien van die twaalf Jaar in de beginpe riode van een competitie met bles sures gezeten die hun oorsprong in een oud seizoen vonden." René van de Kerkhof klaagt al enige weken luidruchtig over een knie die hem pijn oplevert en een slijmbeurs bevat. Rijvers heeft die klachten aangehoord en neemt ondertussen het standpunt in dat zijn speler zo lang moet doorgaan alvorens een behandeling te on dergaan die hem enige tijd buiten de formatie zal brengen. „Dat is in het belang van de ploeg en dan mag hij best een aangepaste trai ning doen en rust nemen daar waar nodig is". Als gevolg van die houding speel de Van de Kerkhof de laatste we ken lang niet altijd of vroeg hij voortijdig om wisselingen gedu rende een duel. Vanmorgen ko men Van de Brekel en Van de Kerkhof tot een oordeel over de vraag of dat nog langer verant woord is of dat er nu ingegrepen moet worden. Rijvers hoopt op een prolongatie van de huidige toestand met een optreden van avond. zondag tegen Feyenoord en ook nog de week daama tegen Roda JC. „Maar ik kan niet oorde len of dat verantwoord is. De spe ler zelf moet natuurlijk beslissen". De trainer Ls aan het denken gezet door de opmerking van René van de Kerkhof dat hij al aan het eind van het vong seizoen klachten René (1) en Willy van de Kerkhof over zijn knie had. Zelf is dat Rijvers nauwelijks opgevallen. De speler vertrok vervolgens naar het wereldkampioenschap en maakte dat vol. „Daarna heeft PSV de internationals bewust vier weken vrijgegeven om bij te komen". René van de Kerkhof reidte in die periode voor vakantie naar Mexi co, keerde enthousiast terug en speelde een beginperiode in de competitie die erg sterk was. Rij vers: „De periode tussen de com petities is dikwijls lang genoeg om tussentijds na te laten gaan of een blessure door rust is genezen. Dat moet een voetballer er voor over hebben. De ontwikkelingen zijn in de loop van de tijd dermate ingrij pend geworen dat zo iets nodig is. Het niveau bij prestaties, het in komen van een club, is zo belang rijk dat Je dat van een prof moet vragen". In het géval Van de Kerk hof kan ik nu niet meer beoorde len of hij geestelijk niet harder toe was aan een vakantie dan aan een rustperiode louter voor zijn bles sure, lijkt hij ondertussen te den ken en te hebben uitgesproken aan de speler gedurende de laatste weken. Met of zonder Van de Kerkhof PSV staat vanavond als favoriet voor het bereiken van een plaats in de tweede ronde van het Euro- pa-cup I-toernooi ondanks de 2-1 achterstand die veertien dagen ge leden werd opgelopen. „Maar", zegt Rijvers daarover „ik blijf zeg gen dat Fenerbahce een ploeg heeft die bij ons in de midden moot van de eredivisie zou mee kunnen. En van een middenmoter winnen we meestal, maar er zijn ook duels waarin we daarvan wel eens verliezen". door Max Pam BAGUIO CITY De 26e partij om het wereldkampioenschap schaken tussen Anatoli Karpov (wit) en Viktor Kortsnoj is gisteren na 27 zetten in remise geëindigd. Voor de tweede keer in de match koos Karpov voor 1. c4, waartegen Kort snoj zich bijzonder onorthodox op stelde. Het werd een soort Hollands, dat door Karpov niet bijzonder agres sief werd aangepakt. Op de 22e zet stond zwart zelfs mogelijk een fractie beter, maar Kortsnoj gaf er de voor keur aan onmiddellijk naar remise af te wikkelen. Het was overigens Kar pov die remise aanbood. Hij deed dat trouwens mondeling en verrassend genoeg ontstpon zich een klein ge sprekje tussen de beide schakers. Kortsnoj, die lange tijd niet meer met zijn tegenstander had willen commu niceren, gaf nu antwoord en liet we ten met het aanbod akkoord te gaan. Wit: Karpov. Zwart: Kortsnoj. 1. c2- c4 e7-e5 2. Pbl-c2 d7-d6 3. g2-g3 f7-f5 (een wapen dat ook wel eens door Spasski is gebruikt) 4. Lfl-g2 Pb8-c6 5. d2-d3 Pg8-f6 6. e2-e3 Lf8-e7 7. Pgl- e2 0-0 8. 0-0 Dd8-e8 9. f2-f4 Le7-d8 (Luidt een uiterst curieus verdedi gingssysteem in) 10. a2-a3 Ta8-b8 11. b2-b4 Lc8-e6 12. Pc3-d5 (Misschien verdiende 12. b5 de voorkeur) 12. b7-b5 (een grappige manier om van de zet Tb8 gebruik te maken) 13. Lcl-b2 b5xc4 14. d3xc4 e5-e4 (Nu is de werking van Lg2 ingeperkt) 15. Pd5xf6 Le7xf6 16. Lb2xf6 Tf8xf6 17. Tal-cl a7-a5! (Creëert een sterk veld voor het paard) 18. b4-b5 Pc6-d8 19. Tfl-f2 (Karpov speelt weinig onder nemend. In Baguio werd aanbevolen 19. g4 om de zwarte stelling open te breken) 19.Pd8-b7 20. Lg2-fl Pb7- c5 21. Pe2-c3 (Enigszins verrassend: je zou zeggen dat het paard naar d4 streeft) 21. Le6-f7 22. Pc3-d5 ZURICH In het seizoen 1977/78 zijn er 440 722 bezoekers minder bij de wedstrijden in de Europese beker toernooien geweest dan het seizoen daarvoor. Deze getallen zijn gepubli ceerd in het officiële bulletin van de internaionale voetbalfederatie, de FIFA. In het afgelopen seizoen trokken de 249 wedstrijden in de toernooien om de Europese bekers voor landskam pioenen en bekerwinnaars en om de UEFA-beker in totaal 5.236.914 toe schouwers, tegenover 5.677.636 in de 250 wedstrijden van het seizoen 1976/ 77. Het grootste verlies boekten de landskampioenen met 351.862, maar in dit toernooi werden twee wedstrij den minder gespeeld dan het seizoen daarvoor. In het toernooi van de be kerwinnaars werd één wedstrijd meer gespeeld dan in 1976/77. Desondanks bedraagt het toeschouwersverlies 120.841. Alleen de UEFA-beker laat een lichte stijging zien: 31.981 bezoe kers in hetzelfde aantal (126) ontmoe tingen. De FIFA noemt de ontwikkeling van de cijfers echter „bevredigend", zich daarbij beroepend op het gegeven dat er nog steeds een flinke percen tuele stijging is ten opzichte van het seizoen 1975/76. Lf7xd5 23. c4xd5 Pc5-d3 (Zwart be sluit onmiddellijk naar remise af te wikkelen) 24. Lflxd3 e4xd3 25. Ddlxd3 De8xb5 26. Dd3xb5 Tb8xb5 27. Tclxc7 Tf8-f7 Remise. Er is niets meer aan de hand: d5 valt. En als wit met 28. Tf7x Kf7x 29. Td2 zijn pion wil verdedigen, volgt eenvoudig Tb3. VENETIE Het Nederlands volley balteam heeft in Venetië de derde achtereenvolgende overwinning ge boekt. Binnen het uur werd de ploeg van de in Nederland spelende Bel&f Wil Gommeren weggetikt met de cij fers 15-2, 15-4 en 15-8. „Een lekkere opkikker voor de wedstrijd tegen Frankrijk", vond Loek Wlllemstein. „Een lesje ook voor de Fransen, want die wonnen ook wel in drie sets. maar met veel minder verschil." Coach Jaap Korsloot hield het dus op zijn vaste basis: de spelverdelers Ruud de Wit en Chris Smidt, aangevuld met de zeer goed spelende Frank Con- standse, de niet minder gemotiveerde Loek Willemstljn, Wim Thewissen en Onno Kalf. Alleen in de derde set moest Johan van der Veen bij het net de plaats innemen van Ruud de Wit. Toen dat gebeurde was de Belgische ploeg in feite al verslagen. Grootdeels door eigen schuld. Hun ageren tegen de Italiaanse scheidsrechter had on dermeer tot gevolg dat Luuc Beke in de tweede set en de motor in de Belgische ploeg Sjef Mol in de derde speelperiode het verdere meespelen ontzegd werden. Door de binnen het uur bereikte winst is Nederland in ieder geval al zeker van deelname aan de strijd van de 13 tot en met de 16de plaats. Naast Frankrijk zijn Roemenië en Honga rije daar de andere gegadladen voor. DUISBURG Kees Bregman, de Nederlandse ausputzer van MSV Duisburg, zal vanavond in Poznan in de tweede wedstrijd van het toernooi om de UEFA-beker tegen de plaatse lijke club Lech niet meer als aanvoer der op het veld komen. Zelfs het optreden van Bregman in Poznan is een verrassing, want verwacht mocht worden dat de straf die de als „moei lijk" bekend staande laatste man van het bestuur van MSV opgelegd kreeg, eveneens tot een schorsing van één of meer wedstrijden zou lelden. De ex- FC Den Haag-speler wordt door het bestuur een eigengereide houding ten opzichte van de trainer van de bun- desliga-Club. Rudolf Schaffstall, ver weten. Hij kreeg daarvoor een geld boete van 2500 mark. Bernhard Dietz is voorlopig aanvoerder want de tweede keus van de spelers, Rudi Sellger, kan wegens een blessure niet spelen. ADVERTENTIE Een sportieve man die goed gekleed wil gaan let op hetSturka-etiket Hij vindt het in kol- berts, blazers, vlotte kostuums en leren jacks. Inderdaad: sportieve mannenmode met allure. Informeer: tel 020176540.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 17