iockeydames |g altijd ilgeslagen i Onderzoek naar foutieve begroting voor Spelen Veel kritiek op tweekamp i itiek (i NSF de p-oting Verwacht verlies volleyballers Uitsluiting Patrese winst op Argentinië: 2-1 Problemen rond Tarrantini Burgemeester Drapeau ondervraagd naar 1 miljard dollar opgelopen verlies Oost-Duitsland veel te sterk: 3-0 r; Karpov vraagt uitstel van 25ste partij Nederland tweede op UE F A-lijst Winterspelen in Lake Placid 30 miljoen extra Ad Paulen ziet voor Israël oplossing Jaan de Graaf: schorsing van twee wedstrijden >0- r 3 22 SEPTEMBER 1978 SPORT TROUW/KWARTET P17-R21-HS19 ;ter in t d Sm i in rote V D Nederland, reeds zeker van een plaats in de halve van het derde wereldbekertoernooi hockey van de dat in Madrid wordt gehouden, heeft het prestigeduel rgentinië met als inzet de eerste plaats in groep A, met jnnen. Daarmee zegevierde het betere hockey over het ockey, zoals dat door Argentinië werd gespeeld. Dit kwam vooral in de eerste helft tot uitdrukking, toen Nederland zich al spoedig een veldoverwicht verwierf, dat niet alleen resulteerde in negen strafcorners tegen Argentinië slechts één maar ook in twee doel punten, gescoord in de achtste mi nuut rechtstreeks uit een strafcomer (de laatste van een serie van drie op rij) door Toos Bax en in de 22e mi nuut door midvoor Elsemieke Hillen in de tweede rebound van de zevende strafcomer. Het leek een alleszins vei lige voorsprong, die in de tweede helft door de Argentijnse meisjes echter fel werd aangevochten. er Onvlee DAM „Enerzijds de georganiseerde i theorie volledig er- Is belangrijke maat- lijke organisatie voor sijnsbeleid en ander- jrdt het de middelen en om zijn functie in iijnsbeleid te realise- fot deze conclusie inkheer mr W. H. D. van Ufford, voorzitter iederlandse Sport Fe- gisteravond in zijn mmmJ>aar op de deze week sperde rijksbegroting i de sport betreft. Met een nog grotere energie wierpen zij zich na de rust in de strijd, forceer den een aantal strafcorners en kregen in de 19e minuut door de goed leiden de Duitse scheidsrechter Barbel Ai- chinger een strafbal toegewezen. Het was de kans voor Argentinië om een bruggehoofd te slaan naar een beter resultaat. Vivian Saccone buitte deze kans feilloos uit 2-1. Maar ondanks het feit dat Nederland door deze tegenslag was aangeslagen en geen goed kon doen in de ogen van de Nieuwzeelandse scheidsrechter Gooder, die vrijwel elke aanval van Nederland met een schrille fluittoon tot staan bracht zij zag fouten, die voor ieder ander oog verborgen ble ven bleef Oranje aan de winnende hand. Tegen het einde ging de ver moeidheid, mede veroorzaakt door de hoge temperatuur, dermate zijn in vloed doen gelden, dat er nauwelijks nog iets constructiefs uit beide ploe gen kwam .Nederland had zelfs tegen het einde het heft weer volledig in handen. Het bleef echter 2-1. men de begroting van de Ing II sportzaken voor f79 naast elkaar legt," zo ,dan schijnt het alsof de Argentinië dat dne jaar geleden in is toegenomen met wereldtoemooi ta West-Berlün Het is echter slechts Nederiand van een plaats ln de fina- t als men het toegestane «s afhield, is er niet in geslaagd deze 1978 vergelijkt met de krachttoer te herhalen, ofschoon het 979 dan blijkt dat er spra- «r wel aUe kracht voor heeft aange- n teruggang van 866 000,-. wend- Het powerhockey van de Ar- gentijnse dames, uitgevoerd in een hoog tempo, maar zonder veel sys teem, werd in de eerste helft door Nederland op knappe wijze van de scherpe kanten ontdaan door de su perieure wijze waarop het zich over de (kunst) grasmat bewoog. De Ne derlandse aanvallen golfden in vloei ende stijl op het Argentijnse doel af. waarin Alfonso zich bekwaam van haar taak kweet. Tegen het schot, dat Toos Bax uit de derde strafcomer afvuurde, had zij echer geen verweer: 1-0. edrag, dat toegestaan is ot stand is gekomen, is itenstaanders niet duide- toveel bedragen door het ran een duidelijke toelich- «zichtig zijn. Wel staat t post voor de landelijke i met 287,000,- is ge lat volgens Quarles van conflict. Want „wanneer t kant wordt gesteld de feid van de sport en door zelf aangetoond wordt tig de ontwikkeling van an is het onbegrijpelijk •ld de subsidie voor de organisaties bevroren le middelen om de groei len daardoor onmogelijk Drden. Dit zou nog enigs rijpen zijn, als duidelijk t een begin zou worden de toegezegde beperkte de professionalisering, aar is geen inzicht in te 'brek. uilen telen, igage- baar obare 'vloer Quarles van Ufford zei conomische situatie be- n voor het streven naar n. Hij verzet zich erte- iegroting voor de sport, in tot andere sectoren van verk, als één van de wei- ng laat zien inplaats van „Deze daling is ook niet emming met de door de le malen gedane uit- de sport een integrerend n het welzijnsbeleid is en als enige sector in finan- niet vooruit gaat. Het is strijd met de harmoni- het welzijn wordt nage- estuur zal alles in het om de begrotingspost nog verhoogd te krijgen, zullen uitgebreide com- tgaan aan de leden van .amer van de Staten Ge en heeft de georganiseer- hoop gevestigd alsnog s te krijgen. BIRMINGHAM De Argen tijnse voetballer Alberto Tar rantini, die een contract heeft getekend bij het Engelse Bir mingham City, zal voorlopig niet voor zijn nieuwe club mo gen uitkomen. Verwacht werd dat de Argentijnse internatio nal na een maand mocht spe len, maar deze termijn zal waarschijnlijk ver worden overschreden. Het grootste struikelblok voor de transfer van Tarrantini is het verkrij gen van een werkvergunning. Sinds de komst van drie andere Argentijnen (Ardiles, Villa en Sabella) naar Engeland hebben de Engelse clubs besloten tot een tijdelijke stopzetting van de komst van een aantal bui tenlandse voetballers. In een gesprek met het arbeidsbu reau, de League en de vereni ging van profvoetballers moest blijken hoe tijdelijk dit verbod was. De drie partijen zijn wel dichter bij elkaar gekomen, maar een aantal geschilpunten kon niet worden opgelost. Een woordvoerder van het arbeids bureau kon niet zeggen op wel ke termijn er weer over de kwestie Tarrantini gesproken zou worden. Birmingham City, dat in de En gelse League nog geen grote prestaties heeft geleverd, heeft voor de Argentijn een bedrag van 1.2 miljoen gulden betaald. Zo langzaam als de hele trans fer zich ontwikkelt, zo snel was het contact tussen Birming ham City en Tarrantini beklon ken. Tarrantini had zeer weinig bedenktijd nodig toen Bir mingham hem tijdens een va kantie in Spanje benaderde. MONTREAL De kostenraming voor de Olympische Spelen van 1976 in Montreal is begroot zonder voorafgaande kennis van de faciliteiten die voor een dergelijk project noodzakelijk zijn, en zonder kennis van de bouwplaats waarop die faciliteiten eventueel gebouwd zouden moeten worden. Deze verklaring heeft Jean Drapeau, burgemeester van Montreal, afgegeven tijdens de eerste openbare hoorzitting, die een onderzoek instelt naar de vraag hoe het verlies bij de organisatie van de Spelen kon oplopen tot een bedrag van één miljard dollar. Drapeau was de eerste getuige voor de speciaal in het leven geroepen commissie die onder leiding van van rechter Malouf. Jean Drapeau zei, dat de totale orga nisatiekosten van de Olympische zo merspelen in 1969, het jaar dat de stad bij het IOC de officiële kandida tuur moest indienen, beraamd waren op 80 miljoen dollar. Hierbij was men uitgegaan van de kosten, die de EXPO (wereldtentoonstelling) twee jaar eerder hadden belopen. „80 Mil joen was geen begroting, het was meer het aankweken van een soort financiële reserve. Hoe kan men een begroting opstellen, wanneer men geen plannen heeft, geen projecten en geen idee wat er moet gebeuren?" Toen in 1973 de defintieve plannen voor de Spelen ontvouwd werden, bleken de totale projectkosten opge lopen tot 330 miljoen dollar, een rui me verviervoudiging van het in prin cipe beraamde bedrag. Na afloop van de veertiendaagse gebeurtenissen was het werkelijke cijfer van de orga nisatiekosten 1,5 miljard dollar, wat een verlies van 1 miljard inhield. Gevraagd aan Drapeau of hij de plan ning voor de Spelen niet een tikkeltje „vreemd" vond, antwoordde de bur gemeester: „Als Je een film in omge keerde volgorde bekijkt, van het ein de naar het begin, komt het altijd wat vreemd over. Maar als je de film be ziet zoals hij bekeken moet worden, van het begin naar het einde, zie Je er niets bijzonders aan". Drapeau. die door premier Levesque van de pro vincie. waaronder Montreal ressor teert, als de voor de catastrofe ver antwoordelijke man wordt gezien, werd door de commissie kritisch ge vraagd naar zijn banden met archi tect Tallibert. De Franse ontwerper diende een rekening in van 14 miljoen dollar voor zijn werk aan de opbouw van de Spelen. Tot op dit moment werd aan Tallibert 6,8 miljoen uitbe taald. Drapeau ontkende dat hij bij zondere contacten had met Tallibert. Hij was niet voor mei 1971 in aanra king gekomen met de architect, die niet bevoordeeld werd boven andere collega's. „De ideeën van Tallibert waren de origineelste, en bovendien zeer indrukwekkend. Daarom werd hij verkozen boven drie andere (Ca nadese) architecten", aldus Drapeau. Jean Drapeau maakte tijdens de on dervraging een aanvankelijk gespan nen indruk. Een houding die later omsloeg in een zeer zelfvereekerde houding. Nederland bleef toonaangevend en de eerste Argentijnse strafcomer, die de Zuidamerikanen kregen toegewe zen, vermocht onze landgenoten geenszins te verontrusten. Het twee de Nederlandse doelpunt, dat Else mieke Hillen in de 22e minuut scoor de als bekroning van de zevende strafcomer, gaf een juist beeld van de krachtsverhouding: 2-0. Er kwamen nog meer kansen voor de Oranjemeis jes. maar de sterke afweer van Argen tinië hield verder stand. Nadat Elsemieke Hillen vanaf de be- ginbully swingend door de Argentijn se linies was getrokken om pas op het allerlaatste moment, ten koste van een strafcomer (de tiende te wor den gestopt ging Argentinië sterk in het offensief. De Nederlandse verde diging kwam onder druk, ging fouten maken en Argentinië kwam tot een serie strafcorners, waarbij Det de Beus enkele malen resoluut moest ingrijpen. Bij de zesde strafcomer stopte Suzan Bekker de bal met de voet op de doellijn hetgeen scheids rechter Aichiger niet was ontgaan. Strafbal. Vivian Saccone kende geen pardon: 2-1. Voorlopig zal Alberto Tarrantini alleen maar mogen trainen bij zijn nieuwe Engelse werkgever. PARMA Nederland heeft de eerste wedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap volleybal zoals verwacht mocht worden kansloos met 0-3 van Oost-Duitsland verloren. Binnen het uur sloegen de kracht-volleyballers uit Oost-Duits land de setstanden van 11-15, 6-15 en 7-15 bij elkaar. Canada, vandaag tegenstander van Oranje, deed het in de eerste wed strijd van de avond een stuk beter. De Canadezen verloren weliswaar met 3-1 van Bulgarije (15-11, 10-15, 5- 15,10-15) maar zij gingen fel strijdend ten onder. Dat laatste kon van Neder land beslist niet gezegd worden. De ploeg van bondscoach Jaap Korsloot stond als versteend in het veld. Hier door was vooral het stoppen van de Oostduitse opslag een enorm pro bleem. Want als er eens goed gestopt werd ging ook de aanval meteen draaien. Dan passeerde Wim Theeu- wissen met goed geplaatse smashes de Oostduitse verdediging. Verder was het aan Nederlandse zijde armoe troef. Aanvaller Loek Willemstein, die in de derde set werd gewisseld voor Bert Reparon: „Het leek wel of wij lijm aan onze zolen hadden. Nie mand bewoog en nam iets van een ander over. Oost-Duitsland had een makkie aan ons." En Frank Con- standse vulde aan: „Wij zijn in Neder land zulke moeilijke opslagen niet gewend. Het kostte te veel tijd om ons daarop in te stellen. Oost-Duits land kwam in het rimte en bleef dat." Het verschil met het vroegere Oost duitse team van coach Kurt Rodde (die een rode kaart kreeg wegens pra ten tegen de scheidsrechters) is dat men nu met een zeer gevarieerde aan val opereert. Via de prima spelverde ler Wolfgang Welse hadden de aan vallers geen moeite om de traag wer kende Nederlandse defensie steeds gemakkelijk te passeren. Nederland staat met de wedstrijd tegen het zeer sterke Bulgarije voor de boeg voor de taak om in ieder geval de ontmoeting met Canada in winst om te zetten. Anders heeft men in de halve finales reeds een verliespartij op het conto. Het is daarom raadzaam de wedstrijd tegen Oost-Duitsland heel-snel te ver geten. Uitslagen groep A: Italië BelgiC 3-0, Chtna-Egypte 3-0 Groep B Mexico-Venezuela 3-1, Polen-Fln- land 3-1. Polen-Venezuela 3-0 Groep C Brazlllê- Tuneslê 3-0. Groep D Argentlnte-Cuba 0-3. Japan- Hongarije 3-1. Cuba-Japan 3-1. Oroep E: Bulga- riJe-Canada 3-1, Nederland-Oost Duitsland 0-3 Groep F: Roemenie-Verenigde Staten 3-0, Zuid Korea-Tsjecho Slowakije 3-2. ïde bel de ■tr- fcrkws >e koninklijke wlelrenunie tes Zoontjes aangesteld als Idrijders De 34-Jarige Zoon- die zelf een verdienstelijk eest. zal de ploeg voorlopig begeleiden. strijd om het Nederlands iljarten kader 71/2 Is ln Wy- In de eerste ronde won de k spelende Wtlly Steures In i van Hans Sundquest uit caramboles om 153 Verder •vermans iZundert) ln zes- Vet (Berkhout). De score 213 njaarden Angel Abascal en bben op de rede van Hayllng wedstrijd voor het wereld- Hlen ln de Flying Dutchman De Spanjaarden, die eerder derde race. klommen daar- de plaats ln het algemene wordt aangevoerd door de 'Ische kampioenen Joerg en vijf races nemen de gebroe- twaalfde plaats ln met 67.0 aces stonden zij nog derde 21e met 101.0 punten en Ie met 16,0 punten. ide bekercompetitie van het de ontmoeting Nlcols won met 0-6. is de beslisslngswed- n de softbalteams van Kinhelm Kinhelm won rde daardoor naar de 'artier degradeert BAGUIO STAD Titelhou der Anatoly Karpov heeft uis- tel gevraagd voor de 25ste partij van de schaaktwee kamp tegen Viktor Kortsnoj. De partij zal nu morgen ge speeld worden. Als reden gaf de Russische delegatie op dat Karpov zich goed wil voorbe reiden op de komende partij. Het verzoek om uitstel werd gedaan door Igor Zaitsev, acht minuten voor het ver strijken van de afzegtermijn. In de partij van morgen speelt Karpov met zwart. Het is te danken aan de Amerikaan Bobby Fischer dat er op dit moment nog geen wereldkampioen is. Vóór zijn strijd tegen Karpov in 1974 (die op het laatste moment niet doorging) eiste Fischer dat er niet een vast aantal partijen zou worden gespeeld. Karpov en de FIDE accepteerden dit en de toen ontstane regel bestaat nu nog steeds. Vóór 1974 was degene die na 24 partijen de meeste punten had wereldkampioen. Onder die regels zou Karpov dus al wereldkampioen zijn geweest, want na 24 partijen staat hij met 4-2 voor. De 27-jarige Karpov heeft nu nog twee overwin ningen nodig voor de titel en insiders menen dat dit door zijn vermoeidheid nog wel wat problemen zal opleveren. Na bijna Uen weken schaken gaat men Baguio Stad beginnen met het berekenen van de kosten van de schaaktweekamp. De vice-president van de FIDE, Florencio Campoma- nes, ontkent dit, maar de rekening bedraagt volgens velen al meer dan vier miljoen gulden. Vanuit de kran tewereld is al veel kritiek geuit op Campomanes. die ook de organisator van de tweekamp is. De regering had er beter aan gedaan al het geld te spenderen aan het wereldkampioen schap basketbal, dat volgende maand op de Filippijnen wordt ge houden Hier komen ploegen uit de hele wereld naar toe en dit zou wel de gewenste publiciteit voor het land opleveren Er wordt nu alleen maar over schaken gepraat, aldus de krant Times. Ook wordt er op aangedrongen om de tweekamp voortijdig te beëindigen. De winnaar krijgt nu 350.000 dollar en de verliezer strijkt 150.000 dollar op. Er wordt nu gesuggereerd om belde schakers 100.000 dollar te geven en de tweekamp als geëndigd te verklaren. De tweekamp is door velen al bestem peld als een belachelijke farce, die het schaken alleen nog maar schade kan aanrichten. De tweekamp ls dui delijk geen propaganda meer. Dat de kosten zo hoog oplopen komt natuurlijk door de lange duur van de tweekamp. Hotelrekeningen stapelen zich dag na dag weer op. Het pro bleem van de te hoge kosten had volgens Campomanes niet zo groot geweest als er wat verdiend had kun nen worden aan sponsors. Besprekin gen met enkele kandidaat geldschie ters ketsten vlak voor het begin van de titelstrijd echter af. En dan de moeilijkheden rond de schakers zelf. die zich vaak gedragen als een stel kinderen. De volksliede ren, de vlaggen, de psychologen, de hypnotiseurs en zo zijn er nog zoveel andere kwesUes die de Interesse van de bewoners van de Filippijnen voor het schaken al tot nul heeft doen dalen. De Amerikaanse president Carter heeft het gemeentebestuur van Los Angeles een hart onder de riem gesto ken door federale hulp te beloven bij de veiligheidsproblemen, die onge twijfeld zullen opdoemen als de stad ln 1984 de Olympische zomerspelen organiseert, zoals ln de bedoeling ligt. Dat hangt nog af van de stemming, die het Internationaal Olympisch Co mité volgende maand houdt, waarna de gemeenteraad en het Amerikaan se Olympische Comité het contract met het IOC van hun kant nog moe ten goedkeuren. Volgens Tom Brad ley is de belofte van Carter van be lang om de laatste hindemissen te nemen. In een brief, die op 19 septem ber is gedateerd, zet Carter uiteen, dat de federale regering van de Vere nigde Staten reeds is betrokken bij de veiligheidsmaatregelen voor de komende pan-Amerikaanse spelen ln Puerto Rico en de winterspelen van 1980 in Lake Placid. Hij vindt het nog te vroeg om te kunnen vaststellen waaruit de federale hulp aan Los An geles kan bestaan, maar zo eindigt Carter zijn brief: „Ik verzeker u dat wij alle noodzakelijke en doelmatige hulp zullen geven". BERN Nederland neemt na vier seizoenen Europees bekervoetbal de tweede plaats in op de lijst, die aan het eind van het seizoen 1978)79 uit sluitsel moet geven over het aantal clubs dat per land mag deelnemen aan het toernooi om de UEFA-cup. Als Nederland een plaats bij de eerste drie weet te halen in het seizoen 1980/ 81. kunnen vier ere-divisieclubs in het seizoen 1980/81 om de UEFA-cup gaan strijden. De lijst is het gevolg van het feit, dat de Europese voetbalbond, de UEFA. met ingang van het seizoen 1980/81 de toewijzing van het aantal clubs per land wil systematiseren. De resulta ten van elk land in de Europese be kertoernooien gedurende de seizoe nen 1974/75 tot en met 1978/79 tellen mee in de berekeningen. Uit die bere keningen komt een getal, een soort „voetbalcoëfficiënt" over vijf Jaar. aan de hand waarvan een ranglijst wordt samengesteld. De ploeg met het hoogste coëfficiënt komt op de eerste plaats. De landen die de plaat sen 1 tot en met 3 bezetten aan het eind van de vijf seizoenen, mogen in 1908 vier clubs laten meedoen in het „derde" bekertoernooi. De nummers 4 tot en met acht krijgen drie verte genwoordigers. 9 tot en met 21 twee, en beneden de 21 één. In totaal zijn er 64 plaatsen te verdelen. Opvallend is dat landen als Italië en Engeland, die op het ogenblik vier vertegenwoordigers in het UEFA-be- kertoernooi hebben, één club zouden moeten „inleverenDe eerste drie plaatsen worden bezet door West- Duitsland, Nederland en België. De „tussenstand" na vier seizoenen Is: I. West- DuiUland coëfficiënt 38.617. 2. Nederland 35.95. 3. Belgie 33.9 (op basis hiervan zouden deze landen tier plaatsen toegewezen krijgen Drie plaatsen 4 Spanje 29.4. 5. SovjeUUnie 29.05. 6. Engeland 28.999. 7. Italië 22.666. 8. Oost-Duitsland 22.25. Twee plaatsen: 9. Joegoslavië 21.75. 10. Frankrijk 21,0, 11 Hongarije 18.15. 12. Portugal 15.75. 13. Polen 14,85. 14. Tsjechoslowaklje 14,0,15. Oosten rijk 13.7, 16. Oriekenland 13.5. 17. Zwitserland 12.9. 18. Schotland 12.25. 19. Bulgarije 11.0, 20. Zweden 10.9, 21. Turkije 9.0. De overige landen krijgen een plaats. LAKE PLACID De kosten voor de bouw van accommodaties voor de Olympische winterspelen van 1980 in Lake Placid zullen 14 miljoen dollar (ruim 30 miljoen gulden) hoger zijn dan aanvankelijk geraamd was. De totale kosten van de winterspelen zullen daardoor komen op 117 mil joen dollar (250 miljoen gulden). Ronald Mackenzie, de voorzitter van het organisatiecomité in Lake Placid, verklaarde dat de hogere kosten te wijten zijn aan accommodaties, die niet waren voorzien toen de oorspron kelijke begroting werd opgesteld. Het geld moet worden besteed aan de uitbreiding van de woonruimten voor de sportlieden en verbeteringen aan de bestaande sportaccommodaties. Aanvankelijk rekende men in Lake Placid met een stijging van de kosten met 18 tot 20 miljoen dollar. BANOKOK De voorzitter van de Internationale atletiek- federatie (LAAF), de Nederlan der Adriaan Paulen, heeft ver kondigd dat hij mogelijkheden ziet om de problemen rond de eventuele uitbanning van Is raël van de Aziatische spelen op te lossen. Paulen zag drie mogelijkheden om tot een op lossing te komen. Eén daarvan was dat Israël niet zou uitko men in een direct tweegevecht of in teamsporten. De tweede was dat Israël zich zou aanslui ten bij Europa en de laatste, en voor deze Aziatische spelen veruit meest aannemelijke op lossing, was dat Israël zich zou aansluiten bij Europa en dé laatste, en voor deze Aziatische spelen veruit meest aanneme lijke oplossing, was dat Israël officieel wordt uitgenodigd en daarna zal verklaren van deel neming af te zien. Tijdens de laatste Aziatische spelen in Teheran gingen Ara bische deelnemers de directe confrontatie met Israëlische concurrenten uit de weg. Paulen zei verder dat de IAAF niet kon voorbijgaan aan het feit dat Israël lid was van de federatie van de Aziatische spelen en als zodanig moest worden uitgenodigd voor de spelen. „Er zijn echter ook nog andere overwegingen." aldus Paulen. „We kunnen de spelen niet zo maar opgeven. Er is al te veel werk besteed aan de voorbereiding ervan." Paulen vertrekt binnenkort naar Tokio waar hij een andere delicate kwestie zal bespreken, namelijk het eventuele lid maatschap van de volksrepu bliek China van de IAAF. Chi na heeft reeds een aanvraag ingediend, maar het probleem blijft wat er met Taiwan, de officiële vertegenwoordiger van China binnen de IAAF, moet gebeuren. De regels van de IAAF schrijven voor dat een land door slechts één bond ver tegenwoordigd kan worden. Paulen is echter een andere mening toegedaan. „Mijn opi nie is, dat alle atleten over de hele wereld het recht hebben elkaar in competitieverband te ontmoeten, welk ras, kleur of godsdienst zij ook hebben." Volgens Paulen worden de pro blemen geschapen, doordat de nationale federaties verschil lende reglementen hebben. ZEIST Jaan de Graaf, de rechter- vleugelspits van AZ'67 heeft van de tuchtcommissie van de KNVB een onvoorwaardelijke schorsing van twee wedstrijden en tevens een boete van 200 gulden opgelegd gekregen. De oud-IJsselmeervogelsspeler kreeg in de wedstrijd tegen het Jeugdelftal van 8W na een overtreding de gele kaart. De straffen waren: A-spelers: C. Pel tem an <8W) één wedstrijd en een boete van 100 gulden. De lopende voorwaardelijke uitsluiting wordt ln stand gehouden M Steenbergen (8W1150 gulden boete en twee maanden geen aanvoerder. 8. An dre (Volendam) 100 gulden boete. B. Tabbemec (Excelsior) een wedstrijd en 100 gulden boete H Mul der) J (Vitesse) een wedstrijd voorwaardelijk - en 125 gulden boete. H. Quaars (NAC) 100 gulden boete en de lopende voorwaardelijke uitsluiting wordt ln stand gehouden J. Zuldersma (Fortuna SC) een wedstrijd voorwaardelijk en 100 gulden boete. E Merken (Fortuna 8C) een wedstrijd en 150 gulden boete H van Grlmsven (FC Den Bosch) een wedstrijd voorwaardelijk en 75 gulden boete. J Quaden (MVV) 100 gulden boete. P Gerards (MW| een wedstrijd voorwaardelijk om gezet ln een onvoorwaardelijk. J. de Oraaf (AZ'67j twee wedstrijden en 200 gulden boete. Boekingen A-spelers: J van Delnsen (Feyen- oordi. P. Verbeek 'Spartai, R. Krol (Ajaxi. A. Pattinama (Excelsior) en B. Negerman (Heeren- Schaken Regerend wereldkampioene scha ken Nona Oaprindashvlli uit de Sowjet-Unle heeft de 11de partij van de tweekamp tegen haar landgenote Maya Chlburdanldze gewon nen De 17-Jarige uitdaagster, die de afgebro ken partij zonder slag of stool opgaf, heeft nog een 6-5 voorsprong op de Utelhoudster Voetbal De Nederlandse eredivisieclub PEC Zwolle heeft een gesprek gevoerd roet de Britse aanvaller Mei Holden, die uitkomt voor hel in de derde dlvtale spelende Blackpool Holden werd aan het begin van dit seizoen door Blackpool overgenomen van Sunder land. Met de transfer was een bedrag gemoeid van ongeveer 250000 gulden. Hoeveel PEC bereid u te betalen voor de Britse aanvaller la nog onbekend. Atletiek 8teve Ovett. de Europese kampi oen op de 1500 meter en winnaar van het zUver op de 800 meter bij de Europese titel strijd In Praag, la er niet tn geslaagd het wereldrecord op de mijl (1609 mi te verbete ren. De Engelsman deed zijn poging In hal Blalet-stadion In Oslo en kwam uit op een persoonlijk record van 3 minuten en 52 8 seconden HIJ bleef daarmee 3 4 seconden verwijderd van het wereldrecord van de Nteuwsealander John Walker, die op 12 augus tus 1975 ln Oothrnburg 3 49 4 liep Ook bet Europese record, dat de Westduitser Thomas Wessinghage op 3 Jub van dit Jaar tn Stock holm op 3 52 5 bracht, bleef onaangetast De tussentijd van Ovett op de 1500 meter was 3 minuten en 37.0 seconden. NEW YORK De organisatoren hebben de Italiaanse Formule 1 coureur Ricardo Patrese uitgesloten van de grote prijs van de Verenigde Staten, die op 1 oktober op het circuit van Watklns Glen wordt verreden. Malcolm Currie. de directeur van de Amerikaanse grote prijs, wilde geen uitleg geven op het besluit om Patrese niet toe te laten. Hij meende dat de organisatoren het recht hadden om iedere coureur de toelating van de grote prijs te ontzeggen. Het is wel zeker dat het uitsluiten van Patrese op Watkins Glen te maken heeft met het dramatische ongeval op het Italiaanse circuit van Monza. Veel coureurs menen dat Patrese één van de schuldigen is aan het ongeluk dat de Zweed Ronnie Peterson het leven kostte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 19