Koper van zendpiraat was failliet z Kamer eist duidelijkheid FAMILIEBERICHTEN /cabernet\ dan jou Onderzoek rechtsaf sL door rood Bonn weigert uitlevering van Kroaten Gevangen weigert te DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1978 TROUW/KWARTET H 16 kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeh|k van 18 00-20 00 uur. De Here nam nu ook tot Zich onze lieve en zorgzame vader en grootvader Johan Hendrik Vogel sinds 1 juni j.l. weduwnaar van Adriana Wilhelmina van Os in de leeftijd van 75 jaar. Utrecht: E. Vogel K P. Vogel-den UW Asca en Johan Soesterberg: J. P. Koornstra-Vogel J. Koornstra Wico en Dianne Utrecht: A. H. Vogel H. Kroon-Vogel A. M. C. Kroon Anneke Breukelen: A. W. van Halum-Vogel R. van Halum Michel en Robert Breukelen, 12 september 1978 Willink van Collemstraat 6 Correspondentieadres: R. van Halum. Mecklenburgstraat 3. Breu kelen. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleantie in de Gerefor meerde kerk. Straatweg te Breukelen a.s. vrij dag 15 september van 19.30 tot 20.00 uur en na afloop van de teraardebestelling in de aula. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden in de Gereformeerde kerk te Breu kelen zaterdag 16 september a.s. om 13.30 uur. Deze dienst wordt geleid door Ds W. Molenaar. In aansluiting daarop zal om 14.30 uur de begrafenis plaatsvinden op de Nieuwe Alge mene Begraafplaats, Zandpad te Breukelen. Na een werkzaam leven gaf de Hemelse Vader op 12 september aan onze geliefde zwager Johan Hendrik Vogel geboren 30 januari 1903, de rust, die de aarde hem niet geven kon. Zaandam: A. van Os R. van Os-Schouten Amsterdam: W van Os E. van Os-van Muyswinkel Heb Ik u niet gezegd, dat gij, indien gij gelooft, de heerlijkheid Gods zien zult? Johannes 11 vers 40 Heden is in Vrede ontslapen onze lieve en zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder, zuster, schoonzuster en tante Berdina Borst-Tienhoven weduwe van Thomas Borst, in de ouderdom van 82 jaar. Huissen Th. Borst Sr. M. Borst-van den Hooven Rotterdam A. H. Borst Rotterdam J. Geleijnse-Borst P. Geleijnse Alphen aan den Rijn P. Ambachtsheer-Borst C. Ambachtsheer Voorburg B. Borst E. Borst-van der Heiden Rotterdam A. Borst E. Borst-Berghuis Kleinkinderen Achterkleinkinderen en verdere familie Rotterdam. 12 september 1978 Rosenveldtstraa' 55b Correspondentieadres: Von Geusaustraat 125 2274 RH Voorburg Geen bezoek Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag a.s. in de rouwkamer van „de Rustenburg", Mathenesserlaan 500 om 10.45 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats ..Oud-Kralingen". Kralingseweg 334. Aankomst aan de begraafplaats circa 11.50 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de kapel op de begraafplaats. Na een kortstondig ziekbed nam de Here he den uit ons midden weg. onze zorgzame vader, pleegvader, groot-, overgrootvader, broer, zwager en oom. Jan Huijser weduwnaar van Johanna Jacoba Weda eerder weduwnaar van Jannetje van den Berg in de ouderdom van 91 jaar. D. Rijsdijk-Huijser C. Rijsdijk K. Huijser C. Huijser-Monster P. van der Jagt-van der Gaarden Klein-, en achterkleinkinderen en verdere familie Rotterdam. 12 september 1978 Hingmanstraat 11. Correspondentieadres: Hordijk 39, Rotterdam 3026 Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 19.30-20.30 uur in de aula van de begraafplaats te Barendrecht, Scheldestraat. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 16 september 12.00 uur op de Ned. Herv. be graafplaats te Rotterdam-IJsselmond. Vertrek van het woonhuis Hingmanstraat 11 11.45 uur. „De Heer i* mijn Herder". Na zeer veel moeilijke jaren is tot onze droef heid van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster, tante en nicht. Theodora van der Keemel in de ouderdom van 75 jaar. Canada: M. van der Keemel H. van der Keemel-Schoemaker en verdere familie. 's-Gravenhage, 12 september 1978. Correspondentie-adres: Westduinweg 1515. Scheveningen. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden op de Algeme ne Begraafplaats ..Westduin'". Ockenburgh- streat te 's-Gravenhage"Loosduinen, maandag 18 september om 13.00 uur De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets. Onze lieve moeder en oma Gerritje Smink geb. Heerdink sinds 1965 weduwe van Barend Smink is op 81-jarige leeftijd overleden. Zij was met haar liefde en zorg het middelpunt van onze familie. Wij zijn bedroefd over haar heengaan, maar getroost door haar gelovig leven. Amsterdam. E. Smink Bilthoven. H. B. Smink A. M. Smink-de Rooij Eddy en Willy Marie-Annette en Sander Caroline Luciana Arnhem, G. Smink Amsterdam, H. Smink Amsterdam, H. de Klark-Smink J. J. de Klark Annelies Eveline Klijndijk, W. Smink G. Smink-Fisser Amsterdam, 13 september 1978 Dulongstraat 72 De begrafenis zal plaatshebben maandag 18 september om 12.30 uur op de Nieuwe Ooster begraafplaats aan de Kruislaan. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Liever geen bloemen. „Gij omgeeft mij van achteren en van voren. Gij legt Uw hand op mij. Het begrijpen is mij te wonderbaar, te verheven, ik kan er niet bij" Heden nam de Heere toch nog onverwacht van ons weg mijn lieve man en altijd voor ons zorgende vader en grootvader, Klaas Jakob Bolt. op de leeftijd van 65 jaar. G. Bolt-Brinkman Eindhoven: Fokko en Claire Menno en Lieke-Maaike Voorburg: Leo en Margreeth Dirk Apeldoorn: Harm en Dorien Reinder en Jaap Zoetermeer: Klaas en Josien Janneke en Mariska Best: Menno en Anneke Daniëlla. Voorburg, 11 september 1978. Vijverhof 22. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen Op zaterdag 16 september D.V. om 10.00 uur zal de dienst van Woord en Gebed gehouden worden in de Opgangkerk, Laan van Oosten burg 21. Voorburg. Na de dienst gelegenheid tot condoleren in de kerk. waarna de teraardebestelling in familie kring zal plaatsvinden. Heden overleed in volle verzekerdheid zijns geloof onze beste zwager Dirk Vonder geliefde man van Elske Rinsma Hippolytushoef. 12 september 1978. Leeuwarden: A. Rinsma Y. Rinsma-van der Leij Hardegarijp: K. Rinsma R. Rinsma-Terpstra Spijk (Gr.): T. Klevering M. Klevering-Rinsma Heemstede: B. Adema A. Adema-Rinsma Godlinze: D. Poort A. Poort-Rinsma In plaats van kaarten Na een lang, intens, pijnlijk ziekbed is ingesla pen en tot zijn Heere gegaan Henk Simon Jan Kalf geboren 24 augustus 1914 Zo benauwd en verloren als hij zich voelde, tegenover de Heere God bevestigde God zelf de Doopbelofte aan zijn hart, waarin Vader. Zoon en Geest elk hun heerlijk aandeel opeisen aan het werk om een verlorene te zaligen. God is goed voor slechte mensen. Wij hadden een heel gelukkig leven. Zijn liefhebbende vrouw T. Kalf-Visscher mee in naam van de kinderen en schoonzoon, de moeder, schoon ouders en schoonfamilie Zijn lichaam is op verzoek ter beschikking van de medische wetenschap gesteld. Gelieve niet te telefoneren maar te schrijven Geen bezoek geen bloemen Mr. Geertswei 21. Hervormde Pastorie. Wijnjewoude Rouwdienst te Wijnjeterp zondag 17 septem ber 1978 om 19.30 uur. „Bij U Heer is de Levensbron" De Here heeft van ons weggenomen onze lieve vader, groot- en overgrootvader Gerrit Jan Antonie Zwijnenberg weduwnaar van Everdina Gijsbers sedert 1953 Hij mocht de leeftijd van 87 jaar bereiken. Meppen (Dr.): J. Zwijnenberg W. Zwijnenberg-Verrij Schagen: E. Kramer-Zwijnenberg Ens (N.O.P.): W. Schippers-Zwijnenberg H. Schippers Middelburg: G. H. Krepel-Zwijnenberg P. Krepel Portland (USA): A. E. Appel-Zwijnenberg C. Appel Zwolle: H. Schutte F. Kappert Edmonton (Can.): I. F. Spetter-Zwijnenberg T. Spetter klein- en achterkleinkinderen Zwolle-Berkum, 13 september 1978 Erasmuslaan 50, kamer 311. Corr.-adres: J. Zwijnenberg, Mepperstraat 23, Meppen (Dr.). De begrafenis zal plaatshebben a.s. zaterdag 16 september om 12.00 uur op de begraafplaats „Bergklooster" te Zwolle. Vooraf zal een dienst van woord en gebed plaatsvinden in de aula van de Monuta Stich ting, Potgietersingel 7 te Zwolle, aanvangende 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de Monuta Stichting. Geen bloemen - geen toespraken. Ps. 4 3 Ik kan gaan slapen' zonder zorgen, want slapend kom ik bij U thuis. Alleen bij U ben ik geborgen. Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in een veilig huis. Hierbij geven wij U kennis van het nog onver wachte heengaan van onze moeder, behuwd-, groot overgrootmoeder en schoonzuster Alida Wesselina Hendrika Knap weduwe van Adrianus de Wit op de leeftijd van 89 jaar. Bilthoven: S. P. de Wit A. de Wit-Pronk De Bilt: P. W. A de Wit Th. M. de Wit-Tak Kleinkinderen en achterkleinkind Amsterdam. R. Vos-Bergström Eist (Gld.): H. de Wit Bilthoven, 12 september 1978 „De Koperwiek". Corr.-adres: Paltzerweg 65, Bilthoven. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 15 september om 14 uur in de aula van „De Koperwiek", Koperwieklaan 3 te Bilthoven. waarna de teraardebestelling om 15 uur zal plaatsvinden op de begraafplaats „Den en Rust", Frans Halslaan te Bilthoven. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Voor het warme medeleven na het plotseling overlij den van onze lieve Ellen Irene Veerman zeggen wij hartelijk dank. Familie Veerman Bodegraven, september 1978, Cortenhoeve 16. Bij deze willen wij doktoren en verplegend personeel van de Verpleeghuizen Bloemendaal en Dorestad hartelijk danken voor de liefdevolle verzorging wel ke onze moeder en oma Johanna Catharina Maria Brouwer-Smeele heeft ondervonden gedurende de afgelopen jaren. Familie Brouwer Delft Wij willen u hartelijk danken voor de trouw die u aan mijn man en onze vader Jan Baars getoond hebt tijdens zijn ziekte, en voor het oprechte medeleven dat wij na zijn overlijden mochten ervaren. Mede namens mijn kinderen, F J. Baars-Lazet Lienden, Oudsmidsestraat 22 september 1978. Het bestuur van Ver. voor Prot. en Basisonderwijs te Rotterdam-! met ontroering kennis genomen i lijden van de heer F. van Galen Het bestuur gedenkt met dankbaarhr vele werk dat door hem in dienst van h{ Chr. Onderwijl in Rotterdam-Zuid is Namens het bestuur: J. Daane. voorzitter Mw. H. M. de Haan. secr.ej Rotterdam, september 1978. tèer Ruim drie maanden na het overlijden vae moeder moeten wij U berichten dat, 0 onverwacht te Saas Fee (Wallis), van 0 heengegaan onze lieve zorgzame var 81 grootvader Wilhelm Hendrik Vegt weduwnaar van Wilhelmina Maartje van Os op de leeftijd van 81 jaar. Amersfoort: J. J. Vegt W. Vegt-van Lankeren Mimi Minette Delft, 7 september 1978 Roland Holstlaan 823 Correspondentieadres: Robert Kochst 3817 JM Amersfoort. De bijzetting in het familiegraf zal pli ben op de begraafplaats „Oud Eik en I Laan van Eik en Duinen 38 te 's Gravfc vrijdag 15 september a.s. om 14.30 uutq Vertrek van Roland Holstlaan 823 or If Gelegenheid tot condoleren na afloop begrafenisplechtigheid in de ontvan van de begraafplaats. DANKBETUIGING Graag zouden wij op een meer persooi willen reageren op de blijken van medele\ gen na het overlijden van mijn innig gel| onze lieve vader en opa Jan den Heijer De belangstelling, zowel bij de begrafeni:. telijk, was echter zo groot, dat dit ons niet i ij De Here God heeft ons, óók door uw aller te bijzonder willen troosten. Naast Hem, danken wij u daar heel hartlk Gouda, september 1978 W. den Heijer-Jongejan kinderen en kleinkinderen lel Hierbij willen wij onze hartelijke dank be ie allen die met ons hebben meegeleefd tijdei en na het overlijden van mijn innig gelieig onze zorgzame vader. Willem Hendrik van HouwelL Graag hadden wij u persoonlijk willen maar door de zeer vele reakties is oü( mogelijk. J. van Houwelingen-de Jong Jeanette en f4 ijs Hardinxveld-Giessendam, september 19! Peulenlaan 10. MIDDELBURG-DEN HAAG (ANP) Het radioschip „Aegii" van het piratenstation Radio Del Mare is ten minste voor een deel betaald met geld dat ls onttrokken aan een faillis sement. De Hagenaar G. van D„ die het schip heeft gekocht, is in april 1975 failliet verklaard bij vonnis van de arrondissementsrechtbank in Den Haag. Omdat dit faillissement nog steeds loopt zijn de schuldeisers in deze zaak nu benadeeld. Om de schuldeisers van Van D. in ieder geval voor een deel schadeloos te stellen, heeft de curator in het faillissement, de Haagse advocaat mr. Dassen, bij de rechtbank in Mid delburg een civiele procedure aange spannen tegen de verkoper van het schip M. H. uit Colijnsplaat. De advo caat hoopt de koopovereenkomst nie- tig te kunnen laten verklaren en de verkoper te veroordelen tot terugbe taling van de 35.000 gulden die Van D. reeds heeft betaald. Mr. Dassen heeft beslag laten leggen op het schip, waarvan H. nog steeds eigenaar is. Van D. heeft de Aegir weliswaar al feitelijk in gebruik ge had, maar juridisch was van levering nog geen sprake. Mr. Dassen baseert zijn vorderingen op het feit dat H. in strijd met de wet heeft meegewerkt aan het onttrekken van middelen aan een faillissement. De Haagse advocaat heeft besloten tot het aanspannen van een procedu-' re om te voorkomen dat nog meer mensen de dupe worden van de fail liete Hagenaar. Hij kan geen stappen tegen Van D. ondernemen omdat zijn verblijfplaats niet bekend is. Eerder deze week werd beslag gelegd op het radiozendschip, dat in een storm was losgeslagen van de ankers en dat voor de Zeeuwse kust werd opgepikt door een sleepboot. Het ligt nu in de haven van Rotterdam. Vervolg van pagina 1 Het PvdA-Kamerlid Ter Beek had gisteravond aan het eind van het de bat niet veel behoefte meer aan die opheldering: hij diende al een motie in, waarin werd gesteld, dat de rege ring ten onrechte een export-vergun ning in het vooruitzicht heeft gesteld, nu voor de PvdA duidelijk is gewor den, dat er in feite geen sprake meer is van een voorbehoud. De Tweede Kamer wil ook duidelijk heid van het kabinet over de vraag of het parlement het laatste woord krijgt over de levering van verrijkt uranium aan Brazilië in 1981. PvdA, CDA en D'66 eisten gister avond aan het begin van het nieuwe Urenco-debat duidelijkheid over de positie van het parlement bij de uit eindelijke toetsing in 1981 over de vraag of er op dat moment voldoende waarborgen zijn dat Brazilië het gele verde verrijkt uranium niet voor de fabricage van kernbommen zal ge bruiken. De meerderheid van de Tweede Kamer ging er gisteren van uit, dat in 1981 de regering eerst de Tweede Kamer haar standpunt zal mededelen alvorens de definitieve ex portvergunning af te geven. Vervol gens kan de Tweede Kamer over dat regeringsstandpunt debateren en eventueel uitspreken niet aan Brazi lië te willen leveren. Als dan het kabi net kenbaar maakt toch te zullen leveren, kan de Tweede Kamer de regering via een motie van wantrou wen naar huis sturen vóór dat met de exportvergunning wordt afgegeven. CDA-woordvoerder Van Houwelin- gen gisteren hierover: „Het parle ment kan nee zeggen tegen de leve ring. en via een motie van afkeuring het kabinet naar huis sturen. Het moet duidelijk zijn dat er dan niet geleverd zal kunnen worden." D'66-woordvoerder Brinkhorst dien de gisteren een motie in waarin werd vastgelegd dat de Kamer zich over het vervuld zijn het voorbehoud moet kunnen uitspreken alvorens in 1981' een exportvergunning wordt ver leend. Of die motie door de Kamer meerderheid gesteund zal worden lijkt niet zeker. CD A-fractie voorzitter Aantjes zei gisteravond dat het CDA (ADVERTENTIE) ACKERMANTAURANCE GEÏMPORTEERD DOOR: KOOPMANS BRUINIER B.V. AMSTERDAM het wel met de inhoud van die motie eens is, maar hij kwam met een eigen vrijwel gelijkluidende motie. Van Houwelingen vroeg gisteren aan de regering een wijziging voor te be reiden van de exportwet, waardoor er algemene kriteria zouden kunnen ko men voor momenten waarop Neder land wel en niet kernmateriaal aan andere landen levert. Volgens Van Houwelingen kan daarmee worden voorkomen dat er steeds op inciden tele punten door de Kamer over dit soort zaken gediscussieerd moet wor den. Voor fietsers DEN HAAG (ANP) 1 groep verkeerslichter p instanties vertegen zijn als de ANWB en terstaat, onderzoekt of het mogelijk is eer te maken, waarbij fi bromfietsers rechtsaf mogen slaan bij een^; staand verkeerslicht. Uitgangspunt van zoek is dat wachten i rood licht zinnig mo< blijven. De aanleiding dat volgens de werkl verkeersdiscipline in f ver te zoeken is en er rf door aanpassing vaij keersregels de ments beterd kan worden. Onderzoeken in de 1 uitgewezen, dat de veertig jaar gebj „rechtsaf-door-rood-r« niet onveilig is en dsL zienlijk wordt bespaa] en brandstof. De door-rood-regeling" dat het verkeer op I ten, die van verkef zijn voorzien, rechl^ slaan, ook al staan d lichten op rood. Wel j voorrang verlenen gangers en aan het j komende verkeer. BONN (DPA) - De Duitse Bondsre publiek zal de drie in ballingschap levende Kroaten LJoebomir Dragoja, Nikola Milicevic en Stjepan Bilandzic niet aan Joegoslavië uitleveren. Dit heeft regeringswoordvoerder Armin Grünewald gisteren op een perscon ferentie in Bonn bekendgemaakt. De Bondsregering zegt „na een diep gaand onderzoek van de feiten en de juridische kant van de zaak" tot haar afwijzende beslissing te zijn gekomen op grond van de bepalingen van het Westduits-Joegoslavische uitleve ringsverdrag. Reeds op 7 augustus had het gerechtshof in Frankfort de eventuele uitlevering van Dragoja en Milicevic ontoelaatbaar genoemd. Aan deze uitspraak is de regering gebonden. Ten aanzien van Bilandzic wiens uit levering het gerechtshof in Keulen toelaatbaar heeft genoemd, merkte Grünewald op dat tegen hem gerech telijke onderzoeken gaande zijn naar zaken die Bilandzic in het uitleve ringsverzoek ten laste worden gelegd. In een van deze gevallen is al een formele aanklacht geformuleerd. Bo vendien wees de woordvoerder er op dat de bewuste strafbare handelin gen in de Bondsrepubliek waren ge pleegd. Krachtens het uitleverings verdrag mag de betrokkene daarom niet worden uitgeleverd. Eind mei diende Joegoslavië in Bonn een verzoek om de uitlevering van acht Kroatische ballingen in. Een van hen is inmiddels naar Zweden uitge weken. Tevoren hadden de Joegosla vische autoriteiten vier jonge West duitsers aangehouden die in hun land worden verdacht van terroristische daden. Het zijn Brigitte Mohnhaupt, Rolf-Clemens Wagner, Peter Boock en Sieglinde Hofmann. De regering in Belgrado is bereid hen uit te leveren, als de Bondsrepubliek de gevraagde Kroaten stuurt Van een onzer redact*. AMSTERDAM Jacq 'I hartpatiënt, ingenieur, Malo in Bretagne, die get de beruchte gevangenis Parijs is dit weekeinde staking begonnen. Bruchet is begin juli omdat hij behoort bij I onafhankelijkheidsbewe organisatie is door de G voor een groot deel ontra i bomaanslag op het pal,, sailles. De familie van Bruchet, bezorgd maakt om zijn t erop dat de Franse justit bewijs van Bruchets scl voeren. Volgens de fafll geen elementen uit het op wijzen dat Jacque«to| dader of medeplichtige ten laste gelegde beschA».

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 16