Verzet tegen commissariaat Lanser 'Alleen eng-seksuele aspect op beurs' Tandheelkundig centrum werkt met snoepreisjes BAREND DE GRAAFF Hertelling stemmen in Groesbeek waarschijnlijk Nota's met Brazilië uitgewisseld SER-commissie behandelt veto twee ondernemingsraden sleepbootbedrijf Nieuwe raad dinsdag niet bijeen 'Geen netwerk van commissariaten in één hand' Mogelijkheid van fusie bij FNV in studie Felle kritiek in Rotterdam Centrum voor voorlichting tandheelkunde MAAIKE VAN SINEA De terugkeer Uraniumlevering Confectie hoopvoller Marokkanen Verkeersleiders schorten actie op Protestantse stichting handhaaft bezwaren tegen manifestatie Ditmaal geen stuurgroep Rita ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET 3 Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Een speciale SER-commissie onder leiding van prof. dr. mr. W. C. L. van der Grinten heeft in een besloten zitting het veto behandeld, dat twee ondernemingsraden van Smit Internationale hebben uitgesproken tegen de benoeming van oud-CNV-voorzitter J. Lanser tot commissaris bij dit bedrijf. De ondernemingsraden van het Rot terdamse sleepbootbedrijf hebben op de hoorzitting van de SER-commissie een reeks juridische en persoonlijke bezwaren tegen Lanser geuit. Zij me nen dat de oud-CNV-voorzitter aan hen is opgedrongen en dat elke ver trouwensrelatie met hem ontbreekt. Smit Internationale heeft de heer Lanser onlangs gevraagd toe te tre den tot de raad van commissarissen in verband met zijn grote kennis van de arbeidsverhoudingen en de soci aal-economische ontwikkelingen. De ondernemingsraden van de bedrijf sonderdelen Smit Spido, Smit Tak, Van een onzer verslaggevers GROESBEEK In Groesbeek zullen zeer waarschijnlijk de bij de gemeenteraadsverkiezingen in mei uitgebrachte stem men opnieuw geteld moeten worden. Gedeputeerde staten hebben gisteren namelijk besloten dat de zeventien nieuw- verkozen raadsleden niet toegelaten kunnen worden en wel op grond van de wijze waarop de stemmen geteld zijn. Dinsdag zal in ieder geval de nieuw gekozen raad niet bijeenkomen en zullen er dus ook geen wethouders gekozen kunnen worden. Donderdag avond vergadert de gemeenteraad in zijn oude samenstelling. Het is moge lijk dat deze besluit tegen de beslis sing van gedeputeerden in beroep te gaan. Niet alleen de oude raad kan in beroep gaan, ook ieder van de oude raadsleden individueel kan dit doen. evenals ieder van de nieuw gekozen raadsleden. De termijn waarbinnen beroep aangetekend kan worden is veertien dagen. Bij de verkiezing in mei kwam de PPR één stem tekort van een raads- zetel. De beslissing van gedeputeer den werd genomen naar aanleiding van een bezwaarschrift van het PPR- raadslid J. Norp. De geschillenkamer uit gedeputeerde staten kwam giste ren tot de conclusie dat ln Groesbeek niet de officiële telmethode gebruikt is. Zo werd er geen gebruik gemaakt van de volgens de kieswet voorge schreven 'turflijsten'. Bij het opma ken van de uitslag is in Groesbeek volgens gedeputeerden niet de vereis te zorgvuldigheid in acht genomen. Door het besluit van gedeputeerden lijken de raadszetels van de heer J. van Eist en Th. van Kesteren (beiden onafhankelijk! gevaar te lopen. Ook zij hebben uiteraard de mogelijkheid in beroep te gaan. In totaal werden in mei in Groesbeek 9441 stemmen geteld. Smit Lloyd en de Nieuwe Rotterdam se Sleepdienst hebben wèl hun toes temming gegeven aan de benoeming van Lanser. De ondernemingsraden van Smit Internationale Havensleep dienst en Smit VOS spraken echter hun veto uit. De voorzitter van de raad van com missarissen, oud Shell-directeur G. Wagner heeft zich niet bij dit veto willen neerleggen en hij heeft zich gericht tot de Sociaal Economische Raad, die in dit soort geschillen uit spraak doet. Tegen deze uitspraak is geen beroep mogelijk. De Vervoersfederatie heeft zich van het optreden van de ondernemings raadsleden gedistantieerd. De federa tie heeft erop gewezen dat het streven van de ondernemingsraden naar een werknemerscommissaris uit het ei gen bedrijf op grond van de wet niet mogelijk is. Oud-CNV-voorzitter Lan ser wenst in dit stadium niet op de beschuldigingen, die tegen hem zijn ingebracht in te gaan. „Het is een zaak tusssn de raad van comissaris- sen en de twee ondernemingsraden. Ik speel daar op dit moment geen rol in. Eerst moet de SER maar een uit spraak doen. Ik vind het wel betreu renswaardig. dat ik nooit door de ondernemingsraden ben uitgenodigd voor een gesprek. Dat zou ongetwij feld misverstanden hebben opge lost," aldus Lanser. Veto In het burgerlijk wetboek ls geregeld dat de raad van commissarissen nieu we leden benoemt, tenzij de algeme- ne aandeelhoudersvergadering of de ondernemingsraad bezwaren maakt. Een veto heeft alleen rechtskracht indien aannemelijk kan worden ge maakt dat de kandidaat ongeschikt is of indien door de benoeming de raad van commissarissen niet meer naar behoren is samengesteld. Het beroep van de raad van commissaris sen tegen het veto werd gisteren be handeld door een speciaal uit het dagelijks bestuur van de SER samen gestelde commissie. Behalve prof. Van der Grinten zaten er ook werkge versvoorzitter mr. C. van Veen en de vice-voorzitter van de FNV, W. Spit. in. Tijdens de hoorzitting lieten de on dernemingsraadsleden weten dat zij liever voor een meer onafhankelijke instantie zouden zijn verschenen. „Dat oud-collega's een oordeel moe ten uitspreken over iemand die jaren lang een centrale rol in de SER heeft gespeeld, komt de onpartijdigheid van de rechtbank niet ten goede," aldus de werknemers, die ook tegen het besloten karakter van de hoorzit ting bezwaar maakten. Nietig Uit hun verweerschrift bleek dat de ondernemingsraden meenden dat aan de wettelijke bepalingen inzake het recht van aanbeveling van de ondernemingsraad en aan de ver plichting tot een behoorlijk voorover leg niet ls voldaan. Na de mededeling dat de raad van commissarissen Lan ser wilde benoemen, moest de onder nemingsraad van Smit Internationa le Havensleepdienst onmiddellijk een standpunt innemen. Gelegenheid om andere kandidaten voor te stellen was er volgens deze ondernemings raad niet. Een van de handboeken van commissie-voorzitter Van der Grinten citerend, merkten de onder nemingsraadsleden op dat in zo'n ge val het benoemingsbesluit nietig is In zijn verweerschrift wees de onder nemingsraad erop dat Lanser zich altijd groot voorstander heeft ge toond van meer invloed van werkne mers op de samenstelling van de raad van commissarissen. „Nu hij zelf in de praktijk van dat standpunt wordt geconfronteerd gaat hij aan de be zwaren van de gekozen leden voorbij. Verwacht mag worden dat een derge lijke kandidaat zich terugtrekt als blijkt dat van werknemerszijde ono verkomelijke bezwaren tegen zijn kandidatuur bestaan." aldus de on dernemingsraadsleden Bezwaar heeft de ondernemingsraad er ook tegen dat de raad van commis sarissen Lanser heeft gepresenteerd als een vakbondsleider met slechts één bescheiden commissariaat, ter wijl inmiddels bekend is dat hij zes commissariaten bekleedt. Historische breuk Het ontbreken van een vertrouwens relatie wordt volgens de onderne mingsraden veroorzaakt door het feit dat Lanser „in hoge mate verant woordelijk is voor een historische breuk in de Nederlandse arbeidersbe weging. die ernstige schade heeft toe gebracht aan de belangen van de Nederlandse werknemers.'' Lanser zou een stuwende klacht achter de breuk tussen FNV en CNV zijn ge weest. Ook zijn geheime adviseur schap bij OGEM en zijn opvattingen J. Lanser over de prijscompensatie pleiten vol gens de ondernemingsraadsleden te-1 gen een benoeming Tenslotte merkten zij op dat een be langrijk bezwaar tegen de heer Lan ser is dat hij zijn betrekking bij het CNV zou hebben opgezegd om ..be roepscommissaris" te worden. Uit het aantal commissariaten, dat hij mo menteel bekleedt wordt volgens de ondernemingsraad wel duidelijk dat „het netwerk van commissariaten in één hand. waartegen de vakbeweging zulke ernstige bezwaren heeft de 200 van Mertens door de heer Lan ser krachtig wordt nagestreefd." ..Aan dit soort commissarissen heb ben de ondernemingsraden geen be hoefte. Samenvattend zijn wij van oordeel dat uitgerekend de heer Lan ser niet de geschikte persoon ls om tot commissaris van Sm»t Internatio nale te worden benoemd en dat met zijn aanstelling de raad niet naar behoren zal zijn samengesteld," aldus het verweerschrift. Tot nu toe zijn alle geschillen over benoemingen in een raad van com missarissen in der minne geschikt. De uitspraak van de SER-commissie is daarom van principieel belang voor de benoemingsprocedures van leden in raden van commissarissen. Van onze soc.-econ. redactie AMSTERDAM De Federatie Ne derlandse Vakbeweging waarin NVV en NKV sinds 1976 samenwer ken gaat op een driedaags congres in december bekijken hoe een nog ver dergaande vorm van samenwerking een fusie gestalte kan krijgen De driehonderd vertegenwoordigers van de aangesloten FNV-bonden zul len zich tijdens dat congres in Am sterdam buigen over een resolutie van het FNV-federatiebestuur. waar in de marsroute naar een mogelijke fusie van de bij elkaar ruim een mil joen leden tellende federatie verder wordt uitgestippeld. Op het eerstvolgende congres eind 1981 zullen dan definitieve voorstel len over het al of niet aangaan van een fusie ter tafel komen. In de con gresstukken wordt formeel de moge lijkheid nog opengelaten dat de FNV- top straks tot de conclusie komt dat er helemaal geen fusie inzit, maar naar bet zich nu laat aanzien staat niets een volledig samengaan meer in de weg. ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Tandarts assistenten die werken bij het particuliere tandartsencen trum aan de Vlasmarkt in Rotterdam krijgen snoepreis jes aangeboden als zij een dagproduktie halen die hoger is dan vijfduizend gulden. Dat zei de heer P. Hanedoes van de Maatschappij voor tand heelkunde te Utrecht gisteren bij de opening van het eerste gemeentelijke tandartsencen trum in Rotterdam. Voigens de heer Hanedoes wordt in het centrum van de heer Van Wijk Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Maatschap pij voor tandheelkunde heeft honderdduizend gulden uitge trokken voor een tandheelkun dig centrum in het midden van het land waar uitsluitend voor lichting gegeven zal worden. Het centrum wordt voorlopig bemand met een tandarts en twee mondhygiënisten. Het centrum moet op 1 januari van het volgend jaar beginnen. Na een half jaar zal het project worden geëvalueerd, waarna besloten kan worden of ook ln andere plaatsen begonnen kan worden. Met name in Rotter dam bestaat veel belangstel ling voor een preventief wer kend centrum. Op korte ter mijn zullen besprekingen wor den gevoerd tussen de maat schappij en de GO en GD, of een dergelijk centrum ook in de Maasstad kan worden opgezet. gestrooid met weekeindjes Londen voor twee personen als de medewer kers zo'n hoge dagproduktie halen. Zowel vanuit de Maatschappij als vanuit de Rotterdamse GG en GD is hevige kritiek geuit op het particulie re centrum. Wethouder Schmitz (volksgezondheid) sprak vrijdag van het misbruik maken van de Rotter damse noodsituatie op het gebied van tandheelkunde. In Rotterdam is ondanks het nieuwe tandartsencen trum een tekort van ongeveer hon derd tandartsen. Ook noemde de wet houder het een kwalijke zaak dat in Rotterdam 31 tandartsen werken die uitsluitend particuliere patiënten wil len helpen. Mevrouw Schmitz wees voor wat het gisteren geopende en door vijf tand artsen te bezetten centrum betreft op het doortroomproces dat op gang ge zet kan worden. Het doorzetten van het initiatief, waarbij gemeente, ziekenfonds en tandartsen nauw samenwerken, naar andere plaatsen in Rotterdam (Zuid, IJsselmonde, Overschiet zal door haar worden gesteund. Spijkenisse In Spijkenisse werd vrijdag de tand artsenpraktijk „Waterland" officieel geopend waar drie tandartsen zullen gaan werken. Inhakend op de be staande tekorten aan tandartsen in deze regio zei de heer J. Boehmer daar dat het de tandartsen vooral in de noodgebieden aantrekkelijk ge maakt moet worden zich te vestigen. Het centrum in Spijkenisse is tot stand gekomen door samenwerking van de gemeenten en het bemidde lingsbureau van de tandartsenorga nisatie. Mede namens alle lezers en lezeressen feliciteren wij van harte onze meesterverteller schrijver van o.a.- Maaike van Sinea-trilogie Een boeiende roman, die speelt iri de Middel eeuwen. Een jonge vreemdeling verovert het hart van de knappe Maaike. Hun geluk is echter van korte duur. Wanneer Maaike in verwachting raakt van de jonge vreemdeling wordt zij door haar adelijke familie verstoten. In een klooster moet zij haar kind ter wereld brengen Gebonden, 640 blz. 29,50. Barend de Graaft is een begaafd schrijver, die reeds vele tientallen jaren zijn lezers steeds weer op nieuw weet te boeien. Van zijn boeken zijn reeds meer dan 2 miljoen exemplaren ver kocht. De ontmoeting De belevenissen van Clais Dus, die na een verblijf van 25 jaar in Amerika, waarheen hij na een mislukte liefdesaffaire gevlucht was, weer terugkeert in zijn geboorteplaats. Zijn geliefde blijkt inmiddels getrouwd te zijn met zijn jeugdvriend! Gebonden, 205 blz. 13,90. De terugkeer Het vervolg op „De ontmoeting" Geb. 224 blz. 14,90 TRÉ3GE Het geslacht van Garderen Lange Hermen, de hoofdpersoon in dit boek brengt zijn jeugd door op de hoeve „De Garde". Na de dood van zijn nog jonge vrouw verkoopt hij de hoeve om zijn zoon voor predikant te laten studeren. Het geluk krijgt echter een dramatische wending, wanneer de aanstaande vrouw van zijn zoon om het leven komt. Gebonden, 608 blz. 26,50. Alle boeken van Barend de Graaff zijn verkrijgbaar bij uw boekhandel ZOMER KEUNINGBOEKEN - WAGENINGEN Barend-de Ckaaff BRASILIA (AFP) Brazilië en de drie landen die deelnemen in .Urenco (Nederland, West-Duitsland en Enge land) hebben gisteren ln Brasilia no ta's uitgewisseld. Daarmee is op nieuw de levering van verrijkt urani um door Urenco aan Brazilië een stap dichterbij gekomen. De uitwisseling vond plaats op het Braziliaanse ministerie van bulte- landse zaken ln aanwezigheid van minister Antonio Azeredo da Silveira ende aq^assadeurs van de dijie Eu ropese. laïjflén. pe Nederlandse am bassadeur. baron Bentinck, las na mens de Urenco-partners een memo randum voor waarin de betekenis van de nota's werd toegelicht. Het memorandum bevatte een zoge naamde „interpreterende verklaring" die één van de vier elementen is wel ke moeten voorkomen dat Brazilië atoomwapens maakt van plutonium, dat vrijkomt wanneer het afval van het verrijkt uranium, wordt opge werkt. De Braziliaanse minister zei dat de regering ln Brasilia „vastbesloten" is alle voorwaarden die aan de levering zijn gesteld na te leven. Nu denela'saijn uitgewisseld moeten de tonden zo snel mogelijk'een ak koord sluiten over de opslajf van ker nafval. Dit akkoord moet gereed zijrf op het moment dat BraziUë met de verwerking van het afval kan begin nen. Zoals gezegd kan uit dit afval door middel van opwerking onder meer plutonium worden gewonnen, dat kan worden gebruikt als „grond stof" voor een kernbom Het akkoord over de opslag zal ofwel ln het kader van het de Internationale organisatie voor atoomenergie (IAEA) moeten vallen ofwel een Ad-hoc regeling moe ten zijn. DEN HAAG De bijna gehalveerde Nederlandse kledingindustrie, die werkgelegenheid biedt aan nog onge veer 25.000 personen, wordt gecon fronteerd met hoopvollere ontwikke lingen. Volgens de Nevec. de vereniging van de confectie-industrie, is ln de eerste helft van dit Jaar een einde gekomen aan de sterke groei van de invoer uit zogenaamde lage-lonen-landen. Op merkelijk daarbij is, dat vooral de goedkope importen uit het Verre Oos ten en de Oostbloklanden, die de al gelopen jaren de grootste groei heb ben doorgemaakt, zijn gedaald. Van Invloed op de dalende Import- groei ls ook. dat de nieuwe mode (combinatiemode met qua kleur, des sin en styling op elkaar afgestemde kledingonderdelen) vaak ln kleine se ries wordt geproduceerd en daarom minder geschikt ls voor produktie in lage-lonen-landen. Verder is de grote groei uit de jeans- sector. De grote merkproducenten in dit genre richten zich nu op de vrije- tijdskleding in andere materialen Ook dit betekent een vermindering van de invoer van het typische blue denim-produkt. Franse en Amerikaanse mode-ont wikkelingen wijzen voorts ln de rich ting van kwalitatief en modisch meer ontwikkelde produkten voor de Jeug diger consument, die ook in Neder land meer interesse voor kleding krijgt. Er ls in dit opzicht sprake van meer produktie en afzetkansen voor modische japonnen en ook voor her- enlüeding in nieuwe stijl. Ook dezt produkten lenen zich minder goed voor lange importlijnen naar goedko pe massaproduktiecentra. Voor dt rest van 1978 mag daarom gerekend worden op een verdere afzwakking van de lmportgroel en betere produk tiekansen bij de eigen industrie, al dus de Nevec. Vervolg van pagina 1 DOMBURG (ANP) De vijfjarige Petra Jacobse uit Oostkapelle. die zondag dood in de duinen werd aan getroffen. blijkt te zijn gedood door haar vijftien jarige pleegbroer Ge rard M Petra werd zondagmiddag na een intensieve zoekactie gedeeltelijk ontkleed in het duingebied van Oost kapelle teruggevonden. PARIJS (DPA) De Franse lucb' verkeersleiders zullen hun op 25 au gustus begonnen langzaam-aan-actie maandag opschorten. Een woord voerder van de vakbond van ver keersleiders zei vrijdag in Parijs dat daarmee de weg wordt vrijgemaakt voor een hervatting van de onderhan delingen met de Franse overheid over de eiseti van de actievoerders Hij beklemtoonde dat deze eisen on danks de opschorting, onverkort ge handhaafd blijven. De luchtverkeers leiders eisen een salarisverhoging, be tere technische apparatuur om mee te werken, uitbreiding van het perso neelsbestand van de Franse verkeers torens en erkenning van hun recht om te staken. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/ROTTERDAM „Na onze ervaringen destijds is er voor ons geen aanleiding om ten opzichte van de beurs over seksualiteit een ander standpunt in te nemen dan tegenover die van 1976, twee jaar geleden," zegt drs. A. de Groot, directeur van de Protestantse Stichting voor Verantwoorde Gezinsvorming. De manifestatie wordt nu, evenals die van 1976, gehouden in het Ahoy'-complex in Rotterdam. Zij is geopend tot en met 10 september. DEN HAAG (anp) De Kroon heeft Wn besluit van de gemeneteraad van "".ardinxveld-Giessendam om geen [eld beschikbaar te stellen voor het j fpenstellen van het gemeentelijk 'embad op zondag, vernietigd. „Onze mening is zelfs ver sterkt." zegt de heer De Groot „Voor ons is Indertijd al duidelijk aangetoond dat deze tentoonstelling geen goe de zaak ls. Het karakter ervan is geheel hetzelfde gebleven. Weer zien wij het wóórd „sek sualiteit" op alle aankondi gingen in grote letters ver meld met ergens daaronder ln heel kleine letters het begrip „menselijke relaties". En die menselijke relaties zijn nu juist de hoofdzaak." „Wij moeten er voor oppassen de seksualiteit te zien als iets dat met van alles en nog wat heeft te maken. De idee dat de seksualiteit alles bepaalt is even onjuist als het lichten van dat begrip uit het mense lijk gebeuren en het bezien ervan als een op zichzelf staande factor. Tijdens de beurs wordt alleen het eng- seksuele aspect benaderd en daarmee komt voor mij de vraag op of deze expositie de seksualiteit meer bespreek baar maakt. Seksualiteit is in gebed in de menselijke rela ties en dat moet altijd duide lijk blijven. Niet de seksuali teit is primair, zoals de beurs suggereert, maar de menselij ke relaties zijn primair. Men kan beide begrippen wel on derscheiden maar niet scheiden." De heer De Groot vertelt, dat er tussen de PSVG en andere organisaties die zich op het zelfde terrein gebleven over leg ls geweest. „ZIJ nemen eenzelfde standpunt ln als wij," zegt hij, „maEir dat is voor ons natuurlijk niet doorslaggevend. Voor ons zijn de verkeerde presentatie en de commerciële opzet de grootste bezwaren. Het steekt ons ook dat er géén stuur groep is." Gewoon commercieel Daarover zegt dr. J. van der Meer, directeur van de Rotter damse gemeentelijke genees kundige en gezondheids dienst: „Vorige maal was de aanvraag van een gemeente garantie aanleiding tot een stuurgroep. Er is van zo'n aan vraag ditmaal geen sprake. Er is dus géén stuurgroep Er zijn twee stands met duidelijke pornografie. Dat begrip heeft niets te maken met menselij ke relaties, is gewoon com mercieel. Er zijn discussies over Jeugd en seksualiteit, die vind ik wel zinnig. Er is ook een symposium over pedofilie (seksuele verhouding tussen volwassenen en Jonge kinde ren), maar dat ls een dusdanig gespecialiseerd onderwerp dat ik daarover nog geen oor deel kan geven. Belangrijk vind ik wat er allemaal op deze expositie gebeurt, hoe de mensen er op reageren." De beurs ging. ln tegenstelling tot die van 1976. open zonder enige plechtigheid. Twee jaar geleden slooh deze manifesta tie met een fikse verliespost, doordat het verwachte mini mum van 50.000 bezoekers lang niet werd gehaald. 'Onvermijdelijk' Organisator A. van Meeteren. die met zijn organisatiebu reau voor beurzen en tentoon stellingen twee jaar geleden het initiatief tot deze manifes taties heeft genomen. „Ik heb er niet zoveel moeite mee, dat er wat commercie is. dat is niet te vermijden Het gaat om een overzicht van wat er ln ons land functioneert Er is niets nieuw, de beurs biedt een pakket van wafrgf 1» en ln het programma komt volgens mij een degelijk en goed stuk voorlichting naar buiten De NVSH is er en de Rutgers Stichting, er is een stand van de COC, de Nederlandse vere niging tot Integratie van ho mofielen. van de Nationale commissie tegen ALCOHO LISME. Er is een expositie erotische kunst, waarvoor ver schillende Nederlandse kun stenaars hebben Ingezonden, er zijn, ook in stands van uit geverijen, boeken die beslist niet als „commercieel" dienen te worden aangemerkt. Be langrijk vind Ik de voorlich ting over Jeugd en seksuali teit, transseksualitelt, traves tie. geslachtsziekten en voor behoedsmiddelen en over be paalde seksuele situaties en verhoudingen Die voorlich ting is rilet altijd even zwaar wetenschappelijk, er zijn ook luchtiger zaken, zoals een ca baret Seksualeit is ook een speels gebeuren." clement op te treden tegen de onge veer vier- a vijfhonderd geregistreer de reguterisatieslachtoffers, van wie de 182 Marókkanen de meest opval lende groep zijn. In de brief dringen ze erop aan hen alsnog een verblljfs vergunning te geven. Ze vinden dat de Nederlandse over heid zelf verantwoordelijk is voor de nu ontstane situatie en het ls „strij dig met de gerechtigheid de meest weerlozen de prijs daarvan te laten betalen", aldus de kerken De Marokkanen die in het kerkge bouw De Duif in Amsterdam verblij ven hebben gisteravond verklaard niet akkoord te gaan met de beslis sing van de Nederlandse regering Volgens hen maakt het kablnetsbe sluit de situatie alleen nog maar ge compllceerder. ZIJ wijzen erop dat het kabinet ook geen respect heelt getoond-voor de vele ondersteunende groepen, vakbonden en kerkelijke In stanties. Zij verklaren wel voldaan te zijn over de veranderende mening van staats secretaris Ha ars en roepen ledereen op de zaak verder te steunen. „Voor ons Marokkanen betekent het een enorme tegenvaller. De hele week zijr. er beloftes gedaan en het is in feiU een morele marteling om nu weer t< moeten horen dat er een negatievi beslissing ls genomen." De Marokka nen hebben verklaard nog dit wee kelnde overleg te voeren over verdere acties. „Een beetje rechts.achteruit.en naar links.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 3