EO-directeur: Linkse clan bepaalt wat op tv komt mmmmm de straal die de wereld zal veranderen... TV COMMENTAAR Radio en televisieprogramma's Het kind uit en in de maat I Tijdsein wordt een identiteitsprogramma voor radio en tv INSPECTEUR RAYNOLDI en zijn ARRESTANTE Universiteitsraad tegen uitwijzen kerk-Marokkanen SEPTEMBER Even puzzelen 5 6 1 I9 H<? 16 DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 RADIO EN TELEVISIE TROUW/KWARTET 4 In ..Eén. twee. uit de maat" eer. radlombriek van de NCRV wordt vanavond een begin gemaakt met een serie over opvoeding en onder wijs. De titel van de eerste door He- leen van Herk en Inge Kortlang sa mengestelde aflevering geeft meteen ,de kern aan. Het gaat om ..Het veran derde kind". Mensen voor wie opvoe den hun studie of beroep is, geven de veranderingen aan. Het zijn er nogal wat. Minder gehoorzaam, eigenzinni ger. agressiever, verminderend con centratievermogen. lawaaiig, brutaal, egocentrisch en niet meer tot verwon dering in staat. Ik noem er maar een paar. Natuurlijk wordt ook nagegaan, waar de oorzaken kunnen schuilen. Aan de algemene omstandigheden heeft de oorlog stellig bijgedragen. In die tijd kwam ook het kind lelijk in de ver drukking. Bij de bevrijding waren er dan ook velen bezield met het goede voornemen, vooral dat kind het beste te geven. Mevrouw prof. Bladergroen: Alles draaide om het kind. maar we zijn dóórgedraaid". Nu zitten wij met door Ton Hydra lingen met ontwikkelingsstoornissen is schrikbarend groot, zo zegt zij. Speurend naar redenen kwamen de samenstelsters van het programma tot de ontdekking, dat vrijwel alle lijnen terugvoeren naar het gezin. Een onderwijzeres noemt het gezin de grote boosdoener. Steeds meer kinde ren groeien op in onvolledige gezin nen of in gezinnen, waar de ouders te weinig aandacht geven aan hun kin deren. Zij hebben het te druk met eigen hobby's of hangen voor televi sie of radio. De kinderen hangen mee. voelen zich bedolven onder de vloed golf van Informatie, zonder dat zij daarover kunnen praten. Zij gaan te laat naar bed. worden nerveus en geprikkeld en balen ondertussen dat de ouders hoegenaamd geen tijd voor hen hebben. Deskundigen verklaren hieruit, waar om veel kinderen zich niet lang met iets kunnen bezighouden en eigenlijk langs alles heen vluchten. Storingen in de motoriek kunnen het signaal zieleleven. En ook daarvoor wijst de pijl naar het gezin, dat een thuisha ven behoort te zijn. maar het veelal niet meer is. Dan mist het kind rust en het gevoel van geborgenheid. Deze uitzending zit. zonder moralisti sche gedoe of betweterigheid vol waardevolle ..opstekers". Als er één vinger wordt opgestoken, gaat die in de richting van volwassenen. „Wij zijn misschien te weinig echt opvoe- .dend bezig." „We vergeten wel eens, dat wijzelf ook moeilijke kinderen waren. Er is dikwijls sprake van ver wennerij uit gemakzucht. In plaats van dat kinderen leren, dat zij door te vragen worden overgeslagen, valt nu veeleer „kinderen die zwijgen, zullen het zekér niet krijgen". Wat zij onder andere zouden moeten krijgen, dat zijn beter op het kind afgestemde televisieprogramma's waar zij meer mee zouden kunnen doen dan met die zoethoudertjes van vijf minuten voor de kleuters of de zogenaamde jeugdseries die vooral Harmonie Een voorbeeld van harmonieus op groeien komt. eveneens vanavond, naar ons toe uit de Derde Wereld. Het televisieteam van de NCRV dat de Eeuwfeest-actie van de Unie School en Evangelie ondersteunt, bezocht in Mendoza een school die voor heel Argentinië uniek is. In de toestand en het bevattings- en aanpassingsver mogen van gehandicapte kinderen treden opmerkelijke verbeteringen op. omdat zij er temidden van gezon de kinderen mogen op trekken. De kijker krijgt sterk de indruk, dat de sfeer in de Dokter Schweitzer- school en de genegenheid van de leer krachten er veel toe bijdragen dat zelfs kinderen met hersenafwijkingen het normale onderwijstempo onder de knie krijgen. In een wijngaard bij de school legden Jan en Rita Huys- kens vast, met welk een benijdens waardige eenvoud en oprechtheid de leefregels van Christus voor de kinde ren zichtbaar en toepasbaar worden gemaakt. Met steun uit Nederland hoopt men daar, na de verwezenlij king van een technische school, het analfabetisme onder volwassenen (in Mendoza nu nog twintig procent) te- ASTERIX EN DE OLYMPISCHE SPELEN ae geDaKKen peren en net aantal leer- zijn dat er iets hapert aan het diepere ouderen dierbaar stemmen. rug te dringen. r 1/ —I FERD'NAND Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Een beperk te clan van meestal links en eenzijdig georiënteerde pro grammamakers bepaalt wat er op de televisie komt. Dat is de mening van de EO-direc teur. drs L. P. Dorenbos, die daaraan gisteren op de pers conferentie van zijn omroep nog toevoegde, dat zeventig procent van de Nederlandse programmamakers links is. ..Een storvloed van ellende, depressie en politieke eenzij digheid is het gevolg.'' Hij zag dan ook de televisie de onder gang van de mensheid bevor deren. Het is geen wonder dat deze boude bewering een felle discussie tot ge volg had. Journalisten hadden kritiek op de stelligheid waarmee de EÖ naar buiten optreedt en uitsluitend die vi sies geeft waarvan wordt aangeno men dat ze gebaseerd zijn op de bij bel. De vraag werd dan ook gesteld of de EO zelf niet erg eenzijdig is. De heer Dorenbos die beloofde zich hierover te bezinnen, geloofde wel. dat overheid en omroep een stuur groep zouden moeten instellen voor een kritische begeleiding van de me dia omdat Nederland anders ten gronde gaat door een geestelijke mi lieuvervuiling. Het eerste Jaar zou een miljoen gulden moeten worden uitge trokken voor de stuurgroep Nader Bekeken weg De EO zal het winterseizoen voortaan laten beginnen op 1 september in plaats van op 1 oktober, zoals de meeste omroepen doen. „Tijdsein" wordt de nieuwe titel voor de actuali teitenrubrieken voor televisie en ra dio. Op televisiegebied betekent het dat de bestaande rubriek Nader Be keken komt te vervallen. De actuali- Julie Lewis speelt de hoofdrol in de gelijknamige serie Rebecca die de EO binnenkort op het scherm brengt. teit zal minder worden bijgehouden en meer aandacht zal worden besteed aan trends ln de samenleving, die intensief zullen worden becommenta rieerd. De eerste aflevering van Tijdsein-tv op 5 september zal worden gevuld met de Amerikaanse documentaire „Is er leven in de ruimte?" Aandacht wordt besteed aan de motieven ach ter „het kostenverslindende ruimte onderzoek om de evolutiegedachte te bevestigen dat er leven in de ruimte Huwelijk Tot de zelfgemaakte EO-program- ma's in Tijdsein-tv behoort een serie van vier documentaires over het hu welijk. Uit gesprekken met echtparen moet blijken dat „het huwelijk een goede zaak is. een werkstuk van God voor de mens en daarom goed voor de COflfiTCS mens en zijn samenleving" „Al- ternatieve samenlevingsvormen die voor de wetgever meer en meer ac ceptabel worden kunnen het huwe lijk nimmer vervangen en zijn daar om ondeugdelijk en verwerpelijk," al dus de begeleidende informatie. Ein dredacteuren van de identiteitsbepa- lende rubriek Tijdsein zijn: Willem J. J. Glashouwer en A. P. de Boer. Glas houwer zal zich verder bezighouden met een vervolgserie van tien pro gramma's op „De Bijbel Open". Werd in de vorige serie de ontstaangeschie- denis van de Bijbel behandeld, nu zal het gaan over de ontstaansgeschiede nis van de wereld. Onder de verzamel naam „Vóór het leven" zal regisseur Leo Slingerland drie programma's maken over de problematiek rondom abortus, euthanasie en psychiatrie. De programma's zullen in het voor jaar op het scherm komen en in aan sluiting zal een congres worden geor ganiseerd. Communicatie Conferentie over Evangelie en Media. Voor ruim hon derd genodigden uit de wereld van radio, televisie en krant zal deze van 20 tot 23 oktober in Amsterdam wor den gehouden. Tot de sprekers be hoort Vladimir Maximou. een naar Frankrijk uitgeweken Russische dis sident. Tevens zal een film over de Russische Christenen in première gaan. die de Engelse regisseur Jere my Murray-Brown voor de EO heeft gemaakt. Deze komt op 24 oktober op het scherm. Op dramagebied moet de EO, die nog nimmer een poging heeft onderno men zelf iets van de grond te krijgen, het met een buitenlandse aankoop doen. Rebecca heet de serie van vier afleveringen, waarvan de eerste op 12 september Is te zien. Het is een Britse verfilming van het Engelse boek „Re becca van Sunny-brook Farm" met Julia Lewis in de hoofdrol.Veel nieu we zaken bevat het programmapak ket van de EO voor het komende seizoen verder niet. Herhalingen kun nen worden verwacht van het zo ge waardeerde „Het kleine huis". Herha lingen zullen er ook zijn van de serie van dr Francis A. Schaeffer „Hoe zouden wij dan leven?" waarin wordt afgerekend met het humanistisch denken. Dr Schaeffer is inmiddels begonnen aan het vervaardigen van een tweede serie, waarin hij zich af vraagt wat er met het menselijke ras gaat gebeuren. Tenslotte werd bekendgemaakt dat het aantal EO-leden 175.000 be draagt. waarvan er 90.000 abonnee op het programmablad Visie zijn. Onder de leus „Allemaal stukjes EO" zal een ledenwervingsactie worden ge houden. 30 Veertien dagen geleden had hij hem onmiddel- ilijk de deur gewezen en vanmorgen had hij hem een hoefijzer naar het hoofd geslingerd, dat hij. door snel te bukken, nauwelijks wist te ontwij ken. Naar alle waarschijnlijkheid was er nu nog een derde bij gekomen die met zijn veranderde identiteit op de hoogte was. en in dat geval de gevaar lijkste: de hoofdrechercheur Ray- noldi. Het enige wat hem geen zorgen baar de was de houding van de oude man. Door de bedreiging met zijn Bever- wljkse familie had hij hem goed klein gekregen. De inkopen voor levenson derhoud die hij hem had opgedragen, had hij nauwkeurig uitgevoerd en uit de namen van de winkeliers op de verpakkingen bleek dat hij overeen komstig de bevelen op verschillende adressen slechts kleine hoeveelheden gekocht had. Toch stond hij op toen hij gestommel hoorde in de slaapkamer naast de zijne. „Wat doe je, oude baas?" Hij had het licht uitgelaten maar met zijn aan het donker gewende ogen zag hij de oude man omhoogkomen naast diens bed. „Ik kan niet slapen." „Ik denk dat je aan het bidden bent." Teon hij geen antwoord kreeg, zei hij er achteraan: „Dat kan nooit kwaad." De verslagenheid van de oude man deed hem even zijn eigen moeilijkhe den vergeten. Hij voelde er zich zelfs wat door opgemonterd, een gewaar wording die hij altijd ervaren had als hij te doen kreeg met mensen die in de put zaten. „Hij is de enige aan wie door B. NIJENHUIS J. H. Kok NV Kampen Speciaal vandaag Een congres dat eerder is te verwach ten Is de Europese Evangelische AMSTERDAM (ANP) De universi teitsraad van de universiteit ln Am sterdam heeft zich in een motie, die met algemene stemmen werd aange nomen, uitgesproken tegen uitwij zing van de groep van 182 illegale Marokkanen ln de Amsterdamse kerk De Duif De raad acht het niet onwaarschijnlijk, dat de 182 bij te rugkeer in Marokko aan ernstige ver volging zullen worden blootgesteld Daarom dienen zij alsnog te worden gelegaliseerd. ADVERTENTIE Steeds groter wordt het aantal toepassingen in industrie, wetenschap en wapenkunde "van de laser - de straal geconcentreerd licht die nu al een beiangri|ke rol speelt in oogchirurgie. bi| beton en staal snijden, bij voor spellen van aardbevingen en in de driedimensionale projectie. Zal de laser ook voor opwekking van schone energie, die de komende eeuw nodig zal zijn. kunnen gaan zorgen-' -w- -w- y-* Een van de 23 artikelen ln Het Beste van IIpxf- L-c Wat met de Wadden? is een tweedelige film van Jo Erkens en Maurice Nijsten. Ned. 1/19.55 Met een luchtige documen taire geeft de NCRV reliëf aan het vijfenzeventigjarig be staan van de Kon. Ned. Korf- balbond. Ned. 2/21.20 De NOS herhaalt de voor de Prix Italia ingezonden film Een Van Gogh aan de muur. Ned. 1/22.10 In Hier en Nu een reportage over nieuwe ontwikkelingen op de Firato. Nieuwe moge lijkheden als teletekst en viewdata. Verder gaat men dieper in op de uitslag van een enquête over de positie van de vrouw in Nederland. Ned. 2/22.10 Sport: Europese atletiek- kampioenschappen in Praag. Ned. 1/23.10 Slaven in onze tijd is een Duitse documentaire over kin derarbeid in Marokkaanse ta- pijtfabrieken en de handel in meisjes uit Thailand voor prostitutie in Europa. Duits. 1/21.15 'Het veranderde kind' opent een NCRV-serie over onder wijs en opvoeding. Hilv. 1/21.20 In AVRO-Donderdagavond o.m. Jacob van Eycks variaties op „Wilhelmus van Nassau- wen" en Royal Fireworks Mu sic van Handel. Hilv. 2/22.30 je vertellen mag dat ik hier ben." „Wie?", vroeg de oude man. Hij was nog nauwelijks in staat zijn gedach ten in een bepaalde richting te blij ven leiden. „Nou. tegen wie ben je aan 't bidden? Hij helpt je toch niet." „Nee." zei de oude man. Hij had een ouderwets ijzeren bed met koperen knoppen op de hoeken en op een ervan steunde hij zich terwijl hij ge bogen in het donker stond. Opstan dig van onmacht herhaalde hij: „Nee." „Wat nee?" „De wolven." zei Wapenveld, starend naar de schemerige vlqk van zijn slaapkamerraam. „Het is niet zo beleefd van je. oude knaap, om ons met wolven te verge lijken." Hij schudde zijn hoofd. „Je begrijpt het niet." Hij had die middag de boodschappen gedaan en was door de straten gegaan als door een boze droom. Toen hadden de kerstversie ringen hem een oud verhaal opge drongen dat hij zich vaag herinnerd had uit zijn jeugd: over een man die in de kerstnacht achtervolgd werd door wolven. Toen had die man gebe den en kort daarna een woning ge zien. zo ongeveer was het geweest, verlichte vensters die veiligheid bo den en waarachter hij had kunnen vluchten voor de wolven kwamen. „Dat was gelogen," zei hij. „Ze heb ben hem opgevreten, en als ze het toen niet gedaan hebben dan hebben ze het de volgende dag wel gedaan. Hij moest toch zeker weer verder?" „Je moet wel zorgen dat je je hersens bij elkaar houdt, oude knaap," zei Kroonduijgel ineens gepikeerd. „Je moet nog wat adressen voor me af, de komende dagen." „Dat heb ik wel begrepen, ja. Zoveel heb je wel uitgelaten. En ik heb on derhand ook wel begrepen wie je bent. Ik herinner me het wel uit de kranten. Jullie hadden hier vroeger een foto-atelier in de buurt en jullie hebben een roofoverval gepleegd op een bank. Een van jullie is doodge maakt door zijn vrouw; met haar ei gen kind erbij. En schiet me nou maar dood. dan kun Je ze in Bever wijk met rust laten." „Als jij zo graag dood wilde had Je jezelf al van kant gemaakt, oude jon ge," zei Kroonduijgel opgeruimd. „Nee, dat durf ik niet. daar heb je gelijk in. Zie je?: ik bén al opgevreten. Want als ik kiezen moet tussen de ellende die je mij vreemden laat aan doen en mijn eigen kinderen Hij brak af en zei toen ineens vol smarte lijke wanhoop: „Maak je geen zorgen, ik zal niet meer bidden." „Dat is ook goed. Misschien laat ik je wel leven als je netjes doet wat ik zeg?" „Of misschien wel niet, of misschien begeeft mijn hart het wel. maar dat geeft allemaal niks meer. Ik ben a) dood. Het licht van Christus He is uitgegaan vanavond en vannacU Ik denk dat het er nooit geweest is.' „Als jij dingen niet ziet die er ook niet zijn. is het met jouw verstand nog wel in orde." zei Kroonduijgel tevreden „Ga maar maffen, oude baas en ver der doe je de boodschappen die ik Je opdraag." Smekend zei Wapenveld: „Laat je dan Beverwijk met rust?" „Als je doet wat ik zeg." „Ik zei immers al dat ik dat doen ga"," zei de oude man kapot. De pijn en verwarring die hij in de oude man had aangebracht beroerde Kroonduijgel niet in het minst. Hij miste meer dan een kwart miljoen. Hij miste ook nog veel meer dan Jantje Verstakken. Hij miste alles en hij had het ook nooit bezeten. Terwijl hij weer liggen ging, over woog hij in hoeverre Rotterdamse Clara te vertrouwen geweest was, toen ze hem verteld had dat de twee Rotterdammers die hem en zijn vrouw destijds bij de overval behulp zaam geweest waren, geen cent van de buit gezien hadden. Ze hadden beiden hun straf uitgezeten en een van hen was ondertussen opnieuw gearresteerd voor een ander feit. „Je moet het spelen via Jantje Ver stakken." had ze gezegd. (Wordt vervolgd) Radio vandaag HILVERSUM I m e„ FM-kaaalen» NCRV 07 00 Nieuws 07 02 Het levende woord. 07.08 (S) Te Deum Laudamu». ge wijde muziek 07.30 Nieuws 07 41 Hier en nu. 07.55 (S) Vandaag donderdag, geva rieerd programma. 08.24 Tegen machte loosheid. causerie 08.30 Nieuws. 08.36 Gymnastiek voor de vrouw. 08.45 (S) Wie weet waar Willem Wever woont-' 09.45 (Sl Onder de hoogtezon. 10.30 Nieuws. 10.33 (Si In 'talver, programma voor ouderen. 12.00 (S) Lichte muziek 12 15 Boer en tuinder 12.26 Mededelingen 12 30 Nieuws. 12 41 Kier en nu 12.55 (S> Middagpauze- dienst 12.15 (S) Een uur natuur. 14.15 (S) NCRV-Globaal. gevarieerd programma (15 30 Nieuws» 17 30 Nieuws. 17.32 Hier en nu. 18.00 (Sl Chansons d'amour. 18.30 Nieuws 18.41 (S) De wereld zingt Gods lof. gewijde muziek op verzoek. 19.45 (Sl Leger des Heilskwartier 20.00 (S) Draaischijf. 21.20 Eén. twee. uil de maat, programma over onderwijs en opvoeding. 21.40 (S) Oor-zaken, gesprek. 22.25 Zojuist versche nen. literair programma. 22.30'Nieuws. 22.40 (S) Van onze correspondenten. 22.50 Lichte grammofoonmuziek. 23.00 (S) De liederen van Schubert (14) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II <402 m en FM-kanalen) AVRO 7.00 Nieuws 7.11 Ochtendgymnas tiek 7.20 AVRO-klok. <8.00 Nieuws. 8 11 Radiojournaal). 8.45 De groenteman. 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Lust en pijn. discussie. 9 35 Waterstanden. AVRO: 9.40 Schoolradio. 10.00 Radio Lawaaipapegaai. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nieuws. 11.03 Radiojournaal). 11.30 Rondom twaalf. 12.15 Sportpanorama 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.25 Beurs plein 5. 13.30 'n Middagje AVRO. gevari eerd programma. (16.00 Nieuws. 16.03 Ra diojournaal). 17.00 13-Speciaal. jeugdpro gramma. OVERHEIDSVOORLICHTING 17.40 Den Haag aan de lijn. 17.55 Medede lingen NOS. 18.00 Nieuws. 18.11 Radio journaal. IKON: 18.30 Kleur, religieus pro gramma. AVRO: 19.00 AVRO-donderdag- avond, gevarieerd programma: 19.00 (S) Licht klassiek. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Slot- concert. 21.45 De koperen tuin, hoorspelse rie. 22.30 Klassieke muziek. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) TROS: 7.02 Vaak 's ochtends 9.03 (S) De Hugo van Gelderen show. 11.03 (S) Gerard de Vries draait op verzoek. 12.03 (S) Boter Klaas en prijzen. 14.03 (S) Adje's Gouden van Dagen Club. 15.03 (S) Tros Top-50 NOS: 18.:3 De vakaturebank. 18.10 (S) Avondspits. TROS: 19.02 (S) Poster 20.02 (S) Ferry Maat's Soul Show. 22.02 (S) Ses- jun op herhaling. 22.55 Mededelingen (NOS). 23.02 (S) LP Top 20. 0.02 (S) De Hugo van Gelderen show met LP-werk. 1.02-7.00 (S) De Nachtwacht. HILVERSUM IV (FM-kanalen) KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Badinerie. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Aan woorden voorbij.9.10 (S) Omroeporkest met solist: klassieke mu ziek. 10.00 (S) Klassieke pianomuziek. 11.15 (S) Recital. 12.00 (S) Rondom. reizen en trekken (VIII). 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Col lage van alledaags en zeldzaam. 15.00-17.00 Bij voorkeur: verzoeken. 3 4 8 10 13 14 '5 <6 I 17 18 '9 20 21 22 2) 24 25 26 27 UB 29 30 31 32 34 37 TV vandaag NEDERLANOI 10.30 14.00-14.30 NOS/NOT: J 18 55 NOS: De Fabeit*skrafw 18.96 Joumaai 18 .59 KRO: Tom A Jarry 190 KRO 19 55 Wat mat de Wadden' 20.45 De idetne Winem Ruts Snoa 21.37 NOS: Journaal 21.55 Den Haag vandaag 22.10 Beeldspraak 23.05 Journaal 23.10 E K Atletiek NEDERLANO II 18 55 NOS: Journaal 18.59 NCRV: Zo vader, zo zoon 19.25 Leven m Joegoslavië (5) 20.00 NOS: Journaal 20.27 NCRV: Nicholas Nickieby (3) 21.20 Korfbal een meidensporP 22.15 Hier en nu 22 55 Mensenkinderen (2) 23.15 NOS: Journaal DUITSLAND I 11.00 <Ki Journaal en actu aliteiten. 11.25 (K) Tv-portret. 12.25 (K) Wetenschappelijk programma. 1235 (K) Informatief programma l3"20 (K) Um- sehau 13 55 <K) Persoverzicht. 14.00-14.10 <K) Journaal. 17.10 <K) Journaal. 17.15 (Kl Informatief programma. 18.00 (K) Kinder programma. 18.50-19.00 (K) Journaal (Regionaal programma: NDR 19.00 (K) Documentaire. 19.30 (K) Actualiteiten. 19.45 (K) Zandmannetje. 19.55 <K) Mr Car- lis und seine abenteuerliche Geschichten. tv-serie. 20.25 (K) Regionaal magazine. 20.59 <K) Programmaoverzicht. WDR 19.00 (K) Amusementsprogramma. 19 05 (K) Natuurserie. 19.15 (K) Tennis lieber als Kanonen, tv-serie. 20.15 (K) Actualiteiten 20.45 (K) Erlesene Verbrechen und makel- lose Morde, tv-serie. 21.00 (Kt Journaal. 21.15 (KJ Reportage. 22.00 (Ki Spelpro- gramma. 22.45 (K) Sport. 23.30 (K) Actuali- teiten. 24.00 (K) Operettemuziek. 0.50-0.55 (K) Journaal. DUITSLAND II 17.00 (K) Discussie 18.00 (K) Journaal. 18.10 (K) Tekenfilmserie 18.35 (K) Actualiteiten en muziek. 19.20 (K) Franklin gegen Reubner und Reubner. tv- film. 20.00 (K) Journaal. 20.30 (K) Muzikaal amusementsprogramma. 22.00 <K) Jour naal. 22.20 (K) Filmreportage 23.05 (z/w) Auf der Insel, tv-spel. 0.10 (K) Journaal. DUITSLAND III (NDR WDR) WDR III 19.30 (K) Kleuterprogramma. 20.00 (K) Journaal 3. 20.15 (K) Sympathy for the devil, film. Vanaf 21.00 gezamenlijk pro gramma: 21.00 (K) Journaal 3. 21.15 (K) Elvis that's the way it is. documentaire film. 23.00-0.50 (K) Edvard Munch, Noors Zweeds tv-spel (2). BELGIC (Nederlands) NET 1 18.50 (K) Tekenfilmserie. 19.10 (K) Jongerenpro gramma. 19.35 (K) Verkeerstips. 19.40 (K) Mededelingen; Morgen. 19.45 <K) Journaal. 20.10 (K) Stationsflat. komische serie. 20.35 (K) Panorama. 21.00 (K) Filmmagazine. 21.50 (K) Atletiek. 22.30-22.45 (K) Journaal. NET II Van 18.50 tot 20.10: zie net I 20.10 (K) Amusementsprogramma. 20.55 (K) Do cumentaire serie 21.45-22.25 (K) Concert. BELGIC (Frans) 18.00 (K) Kleuterpro gramma. f8.05 (K) Kinderprogramma. 18.30 (K) La folie des bétes, tv-serie. 18 45 (K) Festival-agenda. 19.15 <K) Regionaal magazine 19 29 (K) Weerbericht. 19.30 (K) Journaal. 19.50 (K) Programmaoverzicht. 20.00 (Ki Verkeersmagazine 20.05 (K) In- domptable Angelique, film. 21.30 (K) Film magazine. 22.20 (K) Journaal. 22.35-23.35 (K) EK Atletiek. 23.35 (K) Journaal Horizontaal: 1. schaaldier. 4. zoutzie derij. 7. slotsom. 10. gemeenteweide. 12. volkomen ontwikkeld insekt, 14 vlaktemaat. 15. vis. 17. kleefstof. 18. nagerecht. 20. lof. 21. al. 22. teken ifl de dierenriem. 24. ogenblik, 26. tel woord. 27. jongensnaam, 29. groente. 31. scharnier. 33. palmriet, 35. voeg woord. 36. voorlichting, 37. oprolbaar zonnescherm. Verticaal: 1. rivier in Rusland. I boom. 3. mand. 4. horizon, 5. verdie ping. 6. leidsel. 8. bevel. 9. nachtvogel 11. bedreven. 13. soort aap. 16. roofvo gel. 19. behoeftig. 20. Europeaan. 23 meisjesnaam. 25. organische verbin ding. 26. eekhoorn (gew.) 27. vaas. 28 bid (Lat.) 30 jongensnaam. 32. plech tige gelofte. 34. zwaardvis. Oplossing vorige puzzel 1-2 graan. 2-3 nergens. 1-4 galgant, 3-4 spaat. 3-6 stumper, 4-5 trommel, 5-8 luier. AOAMI

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4