ÈJ amro bank Terwijl de videorecorder uw favoriete programma opneemt, verdient u even een paar mille op uwhypotheeklasten. U KUNTTERECHT BIJ ELKE AMRO BANK. GIRAAL BELEGGEN BU AMRO KAN IN DE VOLGENDE VORMEN. DE BELEGGINGSMAP De Amro Bank: voor alle beleggers. Vanal 12 april goedkoop vliegen naar Athene! Zelfverzekerde mensen sturen nu deze bon op. centraal beheer ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1978 TROUW/KWARTET AMRO'S BELEGGINGSADVISEUR OVER EEN NIEUWE MOGELIJK HEID TOT MEER VERANTWOORD BELEGGEN. De Amro Bank heeft een nieuw type beleggingsfonds ontwikkeld. Waarom is het nieuw en waarin verschilt het van de bestaande fondsen? In Nederland beleggen alle beslaande fondsen óf in aandelen óf in obligaties: de huidige fondsen bestaan dan ook vrijwel uitsluitend uit óf aandelen óf obligaties. De Amro Bank heeft nu een fonds samengesteld dat uit zowel aandelen als obligaties bestaat Dat is dus het nieuwe. Je zou het een mengfonds kunnen noemen. Wat is het voordeel van zo'n mengfonds? De gedachte erachter is de volgende: Elke belegger wil profijt van zijn beleggingen. Daarom verandert hij ook steeds in de samenstelling van zijn portefeuille. Hij verkoopt het ene aandeel om een ander te kunnen kopen en dat doet hij ook met obligaties. Alleen in de praktijk blijkt dat wijzigingen in alleen het aandelenpakket of alleen het obligatiepakket minder invloed hebben op het uiteindelijke resultaat van de belegging dan de keuze in welke verhouding het aandelenpakket tot het obligatiepakket moet staan. DE BASISBESLISSING LIGT BIJ AANDELEN OF OBLIGATIES. De basisbeslissing ligt bij aandelen of obligaties. Te werk gaan vanuit deze visie noemen wij Fundamenteel Beleggen. U pleit dus voor een voortdurende keuze tussen die verschillende pakketten? Ja. Fundamenteel Beleggen legt de nadruk op de basiskeuze. Op de verhouding aandelen - obligaties. In plaats van de latere keuze van welk aandeel of welke obligatie. Maar dat kan de belegger nu toch ook al doen? Dat is juist. Maar het betekent wel dat hij voldoende ingevoerd moet zijn. In koersverloop, in economische ontwikkelingen in binnen-en buitenland. En hij moet de tijd hebben. De meeste mensen komen daar niet aan toe. En voor hen heeft de Amro Bank die nieuwe mengfondsen ontwikkeld, waarin dus die verhouding aandelen- obligaties wisselt Wie bepaalt die verhouding? De belegger zel£ in samenspraak met de Amro-beleggingsadviseurs. Er is een keuze uit twee varianten: de Amro Aandelen Kombinatie, voornamelijk uit aandelen samengesteld, en de Amro Obligatie Kombinatie die de nadruk op obligaties legt DE VERHOUDING TUSSEN AANDELEN EN OBLIGATIES BINNEN HET NIEUWE FONDS WORDT STEEDS AANGEPAST Binnen dit gegeven bepalen de Amro- specialisten voor beide varianten de meest gewenste verhouding tussen aandelen en obligaties. Op die manier maakt de belegger een juist gebruik van de know-how van de Amro-specialisten. Akkoord. Maar als de belegger de keuze van de pakketten of de samenstelling ervan zelf wil bepalen? De belegger die zelf wil kiezen en alleen de selectie van de afzonderlijke aandelen of obligaties wil overlaten aan de Amro- specialisten, kan via de Amro Bank participeren in de aandelenbeleggings fondsen Robeco, Rolinco, en het Amro Pierson Fund (APF), het obligatiefonds Rorento en het Amro Obligatie Fonds (AOF). Voor wie zijn deze aandelenfondsen obligaliefondsen en mengfondsen aantrekkelijk? Juist omdat het fondsen zijn, zijn ze niet alleen voor de grote belegger interessant, maar ook voor de kleine belegger, INTERESSANT VOOR ELKE BELEGGER. die door middel van zo'n fonds een grote mate van risicospreiding verkrijgt Zijn er buiten aandelen of obligatie pakketten nog andere vormen van beleggen? De Amro Bank kent vele vormen. De geldrekening bijvoorbeeld. Dat is een spaarrekening die een goede rente biedt en waarop men zijn geld, dat op dat moment niet belegd is in effecten, kan onderbrengen. En dan is er ook nog de goud- en zilverrekening. Goud- en zilverrekening? Die zijn uitsluitend bedoeld voor mensen die de risico's, die verbonden zijn aan deze belegging, aandurven. Door het girale karakter ervan zijn de kosten van storting en opname duidelijk lager dan de kosten bij aan- en verkoop van baar goud en zilver. Wilt u een Amro Beleggingsrekening openen, dan kunt u zich laten inschrijven bij uw eigen Amro kantoor. Wilt u daar nog éven mee wachten, en de zaken eerst persoonlijk bespreken, dan bent u bij de Amro Bank natuurlijk eveneens van harte welkom. Op de dag dat het fonds uw opdracht ontvangt volgt omrekening in partici paties. Van elke storting en opname houden de rekeningafschriften u op de hoogte. Zo houdt u overzicht. Participaties zijn vrij van bewaarloon. De uitkeringen worden comform uw wens óf bijgestort op uw Amro Privérekening, óf herbelegd in nieuwe participaties. Ook van deze wijzigingen houden rekeningafschriften u op de hoogte. I Fondsen, die in aandelen beleggen, de aandelenfondsen: - Amro-Pierson Fund - Robeco - Rolinco II Fondsen die in obligaties beleggen, de obligatiefondsen: - Amro Obligatie Fonds - Rorento III Fondsen die gemengd in obligatie! én aandelen beleggen, mengfondsj - Amro Obligatie Kombinatie (nadruk op obligaties) - Amro Aandelen Kombinatie (nadruk op aandelen) IV Geldrekening V Goudrekening VI Zilverrekening Als u deelneemt in een van Amro's beleggingsfondsen ontvangt u een rekeningenmap waarin u afschriften v uw beleggingen en van de wijzigingen kunt opbergen. Indien u in méér dan één beleggings soort deelneemt, ontvangt u na iedere wijziging een nieuw totaaloverzicht. Ook al belegt u in verschillende fonds dan krijgt u toch één rekeningnumme Zodat u niet bang hoeft te zijn voor allerlei verschillende (en dus verwarrende) nummers. Wilt u meer weten over de beleggings vormen die de Amro Bank u biedt en hoe deze afgestemd kunnen worden o uw specifieke wensen? Kom dan eens praten in een van onze vele Amn kantoren. p- De brochure "Fundamenteel Beleggen y ligt er alvast voor u klaar. gevestigd te Amsterdam. uitgifte van nominaal f 150.000.000,- 8 pCt obligaties 1978 per 1979/1988. koers van uitgifte zal uitedi|k op woensdag 30 augustus 1978 vóór beurs worden bekendgemaakt. inschrijving van heden tot vrijdag 1 september 1978,15.00 uur, op de voorwaarden van het prospectus d.d. 25 augustus 1978 bij de kantoren van ondergetekenden. Storting vrijdag 29 september 1978. prospectussen en inschrijvingsbiljetten, alsmede -tot een beperkt aantal- exemplaren van de statuten van Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. en van haar jaarverslag over het boekjaar 1977 zijn verkrijgbaar bij de kantoren van inschrijving. amsterdam-rotterdam bank n.v. pierson, heldring ft pierson n.v. Amsterdam. 25 augustus 1978. moEMENin voor non-stop toerisme, voor alle jaargetijden. het land waar waar u altijd u zich welkom is. thuis voelt. Attractieve en welverzorgde groeps- en individuele vakantiereizen, en voor iedere leeftijd: a. waterkuren tegen rheumatismc, in het mooie Karpalengebergte, in Felix cn llerculane, 14 - 21 dagen alles inbegrepen vanaf 1050,- b. gecombineerde reizen Boekarest-Istanbul 11 dagen alles inbegrepen vanaf 930,- c. herfstrcis naar Boekarest 8 dagen alles inbegrepen vanaf 7^. Retourprijs v.a. A75 gid Informatie/boe king: Perscombinatie Wibautstraat 131 Amsterdam Tel 020-913456 Fijn die moderne techniek. Geeft u de ge legenheid om uw vrije tijd in te delen, zoals u dat zelf wilt. Zo kunt u bijvoorbeeld de match van uw fa voriete club voor de eeuwigheid vastleggen en tegelijkertijd even duizenden guldens verdienen. Het nuttige en het aangename vereend, zo gezegd. Hoe u al die duizenden guldens kunt ver dienen? Heel eenvoudig, door uw hypotheek on der te brengen bij Centraal Beheer. Aannemend althans dat een gemengde hypotheek (hypotheek met levensverzekering) voor u interessant is. Voor wie is de gemengde hypotheek interessant De gemengde hypotheek is zo gekonstru- eerd dat u het maximale profijt geniet van de fis- kale aftrekbaarheid van hypotheekrente. Dit is dan ook typisch een hypotheekvorm voor mensen met hogere belastbare inkomens (zeg boven 40 mille), die een hoog percentage belasting betalen. Hoe hoger immers het percentage belasting dat u betaalt, hoe belangrijker uw aftrekposten. Betaalt u bijvoorbeeld over de top van uw inko men zo'n 50% belasting, dan betekent een extra aftrekpost van f 10.000,-dat de fiskus hiervan zo'n f 5.000.- voor zijn rekening neemt." Dit belasting voordeel kan vaak meteen maandelijks worden verrekend met de loonbelasting. 'Hierbij dient volledigheidshalve hel volgende vermeld: naarmate hel totaal van uw aftrekposten hoger wordt, zakt zakt u in het schijventarier. en daalt het gemiddeld hskaal voordeel. In de meeste gevallen echter is het netto Hskaal voordeel toch minstens 45%. Geen aflossing. maar lossing-ineens. Bij een gemengde hypotheek betaalt u geen aflossing, maar premie voor een levensverzeke ring. U blijft dus gedurende de hele looptijd de volle belasting aftrek genieten. Aan het eind van de looptijd wordt de door u betaalde cn door ons opgespaarde premie gebruikt om het geleende bedrag grotendeels of geheel af te lossen. Bij overlijden komt uiteraard meteen het ver zekerde bedrag vrij. zodat nabestaanden geen hoge hypotheeklasten meer hebben. De premie voor de levensverzekering is niet fiskaal aftrek baar. dus is het erg belangrijk dal die zo laag mogelijk is. Centraal Beheer is hierin een van de voordeligste. Hoe komt het dal Centraal Beheer zo voordelig is? Eerlijk gezegd wordt een deel van het premie- voordeel door uzelf verdiend. Centraal Beheer werkt namelijk niet via tussenpersonen, maar direkL Dit betekent dat u zelf rechtstreeks uw hypotheek bij ons moet aanvragen. Gegevens verstrekken, formulier invullen, u kent dat wel. U bent nu zelfs al een beetje bezig: kleine lettertjes lezen, beetje nadenken.Maar ja 't kan u ook aardig wal schelen. Vergelijkt u onze premies maar eens met die van andere verzeke ringsmaatschappijen. Geïnteresseerd? Leest u dan nog even verder, want er komen nog meer interessante voordelen. Rentewinst die niet wordt belast De verzekeringspremies die u betaalt voor uw gemengde hypotheek worden belegd, en ver dienen rente. Deze rente wordt voor het grootste deel aan uzelf toegerekend. De meeste maat schappijen sparen de verdiende rente voor u op. en voegen deze bij het verzekerde kapitaal, waar door u aan het eind van de rit een bedrag over houdt. Door de geldontwaarding echter, is dat be drag legen de tijd dat het wordt uitgekeerd (zeg over 25 of 30 jaar) weinig meerwaard. Centraal Beheer doet hel anders: het aan u toegerekende deel van de rentewinst wordt meteen in korting gebracht op uw bij Centraal Beheer toch al lage verzekeringspremie. Deze korting is geheel belas tingvrij! Een voordeel zonder dubbele bodem. Het is beslist niet zo. dat wij goedkoop zijn met de premie en "duur" met de rente. Vergelijk onze rentetarieven maar met die van andere maatschappijen: de rentetarieven ontlopen elkaar nooit veel. Hoeveel hypotheek wenst u Afhankelijk van uw leeftijd en inkomen kan Centraal Beheer gaan tot 80 of zelfs 125% van de taxatiewaarde. Wat doet u als uw oude woning nog niet verkocht is? Bij Centraal Beheer bestaat de mogelijkheid van een z.g. "overbruggingsfinanciering", om u te helpen in de periode dat uw bestaande woning nog niet verkocht is. Een paar premie voordelen Op onderstaande premiebedragen is de rentekorting reeds in mindering, gebracht. De rentekorting wordt berekend aan de hand van het rendement op staatsleningen. In dit voorbeeld de staatsleningen op 1-8-78 (7.28%). Gratis volledig uitgewerkt kostenoverzicht. Als u de onderstaande bon opstuurt krijgt u van ons nadere dokumentatie plus een aanvraag formulier. Stuur dat formulier dan weer ingevuld aan Centraal Beheer (dat verplicht u tot niets), dan krijgt u van ons een volledig uitgewerkte offerte, toegesneden op uw persoonlijke situatie. Met een door de computer berekende kostenprognose voor de volle looptijd. Snel even opsturen dus die bon hieronder. Vooral als u nog geen videorecorder hebt. en u er in de gauwigheid best een zou willen verdienen. ng ebl eel tra 1 ooi e e e «er Premie voor een basishvpotheek per f 100.000.- (1) (verzekerd bedrag 75%). Leeftijd man duur van de hypotheek 25 jaar 30 jaar 20 1810 1369 30 1875 1447 35 1933 1518 40 2024 1641 45 2180 (2) (1) overige bedragen naar rato (2) eindleeftijd max. 70 jaar Ik ben geinteresseerd in de grote voordelen van een gemengde hypotheek. bij Centraal Beheer. Stuur mij meer uitvoerige dokumentatie I plus een aanvraagformulier voor een offerte." I Naam:I I I I Straat:I I I I'Plaats:I I I Postcode:I I I In ongefrankeerde envelop opsturen aan I Centraal Beheer. Antwoordnummer 297. I 7300 VB Apeldoorn.Telefoon 055 - 79 2213. I i. cntrjjl Beheer is ren vereniging mei maatschappijen voor levensverzekering, schndeverzekcnng informatieverwerking. financiering hypoihckcn cn leasing Postbus "00. Apeldoorn i£4

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 40