Jan Raas doet afstand an troon in prof-ploeg Onrust bij AZ sterk overdreven' Water poloteam toont even ware gezicht i ^netemann en Zoetemelk nu ook beschermde renners emise zonder spelen lson Pessoa wint [icours op CHIO Arie Hassink: >Met Wagtmans kun je op de tafel dansen' Royale overwinning op Canada Van Marwijk naar MVV lutaties bij personeel volgens Cees Molenaar door uitselecteren van kwaliteitsmensen Verheyen geen jeugdtrainer Nederlands duet eindigt zevende Eredivisie 1978-1979 JERDAG 26 AUGUSTUS 1978 SPORT TROUW/KWARTET fNAU Jan Raas heeft voor morgen afstand gedaan van recht de enige kopman in de Nederlandse profploeg te i Raas meent dat zijn vorm van dit moment niet zodanig is hij de verantwoording op zich kan nemen. De macht zal ien verdeeld tussen Jan Raas, Gerrie Knetemann en Joop «melk, die ieder als beschermd renner zullen vertrekken. Z tno STAD In de zestiende )roken partij in de tweekamp om wereldkampioenschap schaken /ictor Kortsjnoj en Anatoli Kar- zonder verder te spelen remise engekomen. De stand is 3-1 in voordeel van wereldkampioen ov. Wie het eerst zes gewonnen jen op naam heeft staan, is we- ampioen en kan tweederde van zet (550.000 dollar) op zijn ban- ening bijschrijven. De verliezer jt het restant. econdant van Kortsjnoj, de Brit- rootmeester Raymond Keene, de puntverdeling voorgesteld de secondant van Karpov, de Oifrsche grootmeester Joeri Balas- fatuurlijk door tussenkomst van arbiter, in dit geval de Tsjech 2e zet van Kortsjnoj, onder cou- afgegeven, hield in dat zwart de pion op de B-lijn sloeg met zijn (Tb6xb2), waardoor beide spe- n het eindspel met één toren en inbionnen zouden opereren. De ze- ende partij wordt vandaag ge- d. Kortsjnoj heeft wit. STERDAM De Braziliaan Nel- v( Pessoa heeft met Moet et Chan- Chopin het laatste onderdeel van CHIO Rotterdam van gisteren progressief 'springconcours om rijs van de haven) gewonnen. Hij n I in de barrage met tien combina- loutloos, hetgeen 55 punten bete- le. Ook de Ier Splaine en de Oos- ker Simon kwamen tot dit pun- taal, maar waren langzamer dan ia. !an Heins was de enige Nederlan- e. die de barrage bereikte, en werd Fernando zesde. Piet Liebregts, feitelijk de Nederland se ploegleider, waardeerde het stand punt van Raas. „Ik heb Jan in de jaren dat ik hem ken altijd als een eerlijke vent gezien, van hem had ik eigenlijk niet anders verwacht. Raas zelf: „Het is in het belang van mij zelf om open kaart te spelen. ADENAU Martin Havik zal morren Jos Schip per vervanren in de Nederlandse profwerploer. Schipper, die donderdag met de Nederlanders in Lommei koerste, heeft zich ziek gemeld. .Moge lijk een voorhoofdsholte-ontstekinr". zei ploeg leider Piet Liebregts. „In Lommei ging het eigen lijk al niet. Ik bad de keuze uit twee reserves, Martin Havik en Roy Schuiten. Ik heb gekozen voor Havik omdat die volgens mij op dit moment het sterkst rijdt van het tweetal." Vooral voor de volgende jaren. Als ik dit keer de volledige steun van de ploeg had gevraagd en er zou niets zijn uitgekomen, dan hoef ik het na tuurlijk nooit meer te doen. Ik heb het één keer meegemaakt dat wij steun gaven aan een renner, die in de laatste ronde riep: „Ik kan niet meer." Dat weet je toch al eerder: een dergelijke renner zal niet meer bij de anderen moeten aankloppen." Raas gelooft dat zijn vorm terug gelo pen is in de criteria na de Ronde van Frankrijk. „Ik heb toen een griepje gehad. De criteria heb ik wel gereden, maar dat is natuurlijk heel wat an ders dan een wereldkampioenschap. Ik ben op dit moment niet honderd procent. Daarom heb ik die beslissing moeten nemen." Het besluit van Raas is niet in de eerste plaats veroorzaakt door de moeilijkheid van het parkoers waar op zal moeten worden gereden. „Ik zou overal elders precies hetzelfde hebben gedaan. Als ik niet ziek was geworden, zou er niets aan de hand zijn geweest, maar juist na dit zware seizoen durf ïk de verantwoordelijk heid niet aan. Het betekent natuur lijk niet dat ik in een ondergeschikte rol zal gaan rijden. Wij hebben drie man die beschermd zijn en afhanke lijk van het verloop zal worden beke ken of er gewerkt wordt voor Zoete melk, Knetemann of voor mij. Zelfs als ik tiptop was geweest zou het moeilijk genoeg zijn geworden. De hellingen hier trekken behoorlijk lang door en na een uur of vijf ga je dat wel degelijk merken." Jan Raas heeft zichzelf weer enigs zins teruggevonden in de Ronde van ADENAU Arie Hassink en ploeglei der Rini Wagtmans denken op dezelf de golflengte. Zij hebben een stuk gemeenschappelijke levenservaring De renner die zijn ziekte (tuberculo se» heeft moeten overwinnen om sportman te blijven, de ploegleider die een ernstige hartaanval door stond om te blijven leven. Twee mannen met een keiharde in stelling, die de confrontatie met el kaar niet uit de weg zijn gegaan Wagtmans. die geen streep toegaf, afgelopen woensdag, was de winnaar. Hassink voelde zich niet de verliezer omdat hij begreep te moeten werken onder een man die het beste met zijn renners voor heeft. Arie Hassink, de eigengereide en soms eigenwijze, is honderd procent gemotiveerd naar dit wereldkampi oenschap gegaan. Zijn zesde wereld kampioenschap waarin hij meent misschien zijn laatste kans te zullen hebben op een plaats op het erepodi um. „Er is", vindt Hassink, „wat ver anderd. Dit keer heb ik het idee dat ieder van ons zich volledig zal geven voor de ploeg. Mijn instelling is niet veranderd, wel die van de groep. In vorige kampioenschappen kwam het voor dat je na een paar ronden al de helft van de ploeg kwijt was, dan kun je niet meer voor een medaille rijden. Daarvoor heb je zes man nodig. Dat hebben wij nu en dat is de verdlenst van de coach." „Wielrenners hebben een stok achter de deur nodig en de coach moet er soms mee slaan ook. Wagtmans doet dat. Hij is actiever dan Middelink. Hij sleept je er aan je haren bij. Voor meelopers is geen plaats, alleen voor meewerkers „Hassink heeft acht jaar gewerkt on der Middelink en zijn instelling was altijd zodanig dat de coach er weinig aan moest toevoegen. Toch is ook hij tevreden met de wijziging. Hij meent dat na een bepaalde periode een nieuw gezicht aan de top altijd een aanleiding is tot nieuwe prikkels." „Ik ben altijd te vangen voor iets nieuws. Iedere dag dat je leeft, leer je bij ten slotte. Ik waardeer de streng heid van Wagtmans. Je proeft de erva ring die hij heeft, je profiteert van zijn koersinzicht. Ik heb zelden ie mand meegemaakt die zo veel ziet. hij wijst je onmiddellijk op je fouten Hij houdt de teugels strak, maar hij kan op andere ogenblikken met de jongens meedoen Wagtmans kar met de jongens op tafel staan dansen Hassink is een aantal jaren de onmis kenbare aanvoerder geweest van dr Nederlandse amateurploeg bij we reldkampioenschappen. Die rol heef: hij dit keer vrijwel zeker niet. Wagt mans speelt niet zoals de Belgen (Dr Wolf) of de Oostduitsers (Hartnickt die op één kaart gokten. Hoewel iede; begrijpt dat Oosterbosch toch al; troef zal moeten worden gezien Wagtmans, spaarzaam met compl» menten gewoonlijk, meent dat Oos terbosch de mogelijkheden heeft een grote te wordeh De oudste man uit de Nederlandse ploeg. Hassink is met zijn 28 jaar maar drie jaar jonger dan Wagtmans. kan vrede hebben met het principe van de gelijkwaardigheid „Ik heb mi altijd in dienst kunnen stellen van dt ploeg. Toen Lammertink Nederland.- kampioen kon worden, heb ik voor hem gereden. Vorig jaar in Venezuela, heb ik het wel praktisch alleen mot ten doen, Dat zal dit keer niet weer zo zijn. Bert Oostevbosch, Theo de Rooy en Frits Pirard zijn geweldig in vorm op dit moment. Afhankelijk van het koersverloop zal blijken wie voor wie wat moet doen. Met Maas en Van Meer erbij geloof ik dat er erg veel kan worden gedaan. In deze groep zitten geen landverraders." Samen met Jan Raas zullen Gerrie Knetemann (links) en Joop Zoetemelk (rechts) de volledige steun krijgen van de profequipe op de WK. Nederland, maar hij denkt toch dat de tijd te kortts geweest. „Ik heb ook overwogen een week criteriums te laten schieten, maar ook dat zou niet hebben geholpen. De criteriums op zich zijn niet schadelijk. Wanneer je niet op je best bent maakt het weinig uit of je fietst of niet. Afzeggen helpt tegen de griep, niet rijden kost ook, want dan gaat je vorm net zo hard achteruit." Het besluit van Raas was voor Knete mann de normaalste zaak van de wereld. „Je moet reëel wezen, je moet jezelf kennen, weten waartoe je zelf in staat bent." Dank zij Raas is de positie van Kne temann in de ploeg sterker geworden, maar het maakt, volgens de terugge treden kopman, eigenlijk niet zo heel veel uit." Ook al is een wereldkampi oenschap een heel speciale wedstrijd, je volgt toch min of meer een tactiek die vergelijkbaar is met die in andere koersen. De ontwikkeling laat zich nooit voorspellen en het zal vaak ge noeg voorkomen dat de aangewezen kopman zich in dienst moet stellen van een ander. Daar heb ik nooit moeite mee gehad, bij ons in de ploeg in ieder geval heeft het altijd goed gewerkt." Sterker is natuurlijk ook de plaats van Joop Zoetemelk in de wedstrijd van morgen, hoewel toch in geen ge val Raas mag worden afgeschreven. De Zeeuw is slim genoeg om rucht baarheid te geven aan een lichte vormvermindering ten einde niet in alle opzichten door de werkelijk ster ken als de te kloppen man te worden beschouwd. Zoetemelk aanvaardt de enigszins ge wijzigde situatie, zoals hij zich ook zou hebben neergelegd bij het kop manschap van Raas omdat hij toch de zekerheid had dat rekening zou worden gehouden met zijn kansen als hij goed in de wedstrijd zou liggen. „Dit is een selectief parkoers. Wie op een gegeven moment van voren ligt, verdient bescherming en die zou ook gegeven worden, aan wie dan ook. De beste man van het moment verdient de meeste hulp. Wie de beste is blijkt pas tijdens de koers." WEST BERLIJN Het Nederlands waterpoloteam heeft gisteren een begin gemaakt met de bewijsvoering van de stelling, dat het in de onderste regionen niet thuishoort. Het won met 7-1 (2-0, 2-0, 1-0, 2-1) van Canada, waarbij coach Ivo Trumbic zijn spelers toeriep: „Kijk wat er gebeurt als je met plezier speelt". Waar dat op sloeg, bleef enigszins onduidelijk. Van gedurfd, open aan- valsspel was geen sprake. Wel van het benutten van numerieke meerderhe den en het verhinderen van doelpun ten bij situaties met een man minder, dus van het uitvoeren van steriotiepe spelpatronen, die het waterpolo als kijkspel een geringe amusement swaarde bezorgen. Tweemaal werd die voorspelbare gang van zaken onderbroken. Snelle uitvallen bij zes tegen zeven leverden treffers op van Ton Buunk (4-0) en Eddie van Es (6-0). Meest opvallende speler was Dick Nieuwenhuizen. Hij scoorde driemaal en werd er twee maal uitgestuurd. De Canadezen wa ren taktisch zo weinig onderlegd, dat zij pas tegen scoorden, toen zij voor de vijfde maal een man meer in het water hadden (7-1). Scoreverloop: eerste periode: Stro- boer 1-0 (7-6), Nieuwenhuizen 2-0 (7-6). Tweede periode: Nieuwenhuizen 3-0 (7-6), Buunk (4-0 (6-7). Derde periode: Nieuwenhuizen 5-0. Vierde periode: Van Es 6-0 (6-7), Buunk 7-0, Gross 7-1 (7-6). In de strijd om de vijfde tot en met de achtste plaats won Roemenië met 6-5 van West-Duitsland en liet de Vere nigde Staten Bulgarije nog eens dui delijk merken (12-2), dat het uitslui tend door Nederlandse onmacht in een te hoge categorie was beland. Het verlies van de Westduitsers tegen het geboorteland van hun coach Fi- roiou was het resultaat van de droevi ge prestaties van de spelers. Vijftien honderd toeschouwers in het Span- daubad waren getuige van een luste loos spelend gastland, dat door Roe menië dat de incideptvolle ontmoe ting tegen de Sovjet Unie (7-8) nog niet geheel verwerkt had, moeiteloos naar de nederlaag werd gespeeld. Voor de Roemeense coach in West- duitse dienst kwam de klap extra hard aan Hij immers, had al ruim voor aanvang van het wereldkampi oenschap aan een ieder verklaard, dat zijn zevental minimaal de bron zen medaille zou behalen. Firoiou kan nu alleen nog maar hopen op een zesde plaats. or Matty Verkamman KMAAR AZ'67 is een commercieel voetbalbedrijf, dat -or de Zaanse Klaas en Cees Molenaar in en wordt gehouden. Deze zakenmensen schoten £n het "tin van de jaren zeventig het toen zieltogende AZ met een te financiële injectie te hulp. De Molenaars hebben van et af aan geen geheim van hun bedoelingen gemaakt: ivoetbal in de Alkmaarder Hout. Het is intussen zover. Hg seizoen debuteerde AZ in het Europese bekervoetbal en (nei werd het eerste grote succes door het winnen de KNVB- :er binnengehaald. gerekend dat succes werd over- yiduwd door grote interne proble-% A|. De veel besproken Cor van derv l) was bij die bekerfinale tegen nog de winnende coach, maar i op dat moment al dat hij moest ijnen. Die climax was typerend de onrust in Alkmaar. Trainers anagers hebben elkaar de laat- |jaren in een snel tempo opge- Waar het ook zo kapitaal- itige PSV met zijn op continuïi- richt beleid epn lichtend voor voor AZ zou moeten zijn, wordt (oord-Holland doorgaans oppor- ltisch gehandeld. In enige rust de top werken is er bij AZ'67 niet ianier waarop AZ zijn ambitieu- ilannen wil verwezenlijken was oornaamste onderwerp van ge- in dit interview met Cees Mole- De teneur in het verhaal van ;naar is dat „het wel meevalt met iSt". fcnaar was in ieder geval bereid r'"te praten en dat is al heel wat, (t bij AZ wordt er tegenwoordig II eens een interview geweigerd, [ens Cees Molenaar heeft dat be lde achtergronden. Hij zegt om te bnen: I hebben de laatste tijd nogal wat hte ervaringen met de pers gehad _4> van Praag zegt dat hij inzake de I eelt op zijn ziel heeft gekregen, hebben wij zeker niet, als wij Jien beledigd dan voelen wij ons beledigd. Er zijn pertinente on- theden geschreven. Ik bedoel met iTlle die berichten over de komst 'Michels en het daarmee gepaard- jide vertrek van Kraay. Geloof u Michels is nooit aan de orde ge- ;Jkg: Toch zegt een journalist van Noordhollandse krant dat hij D»Oi liels in die dagen bij u in Zaan- heeft gezien. oord: „dat zal dan wel. ik heb l niet gezien. Misschien heeft hij .■fin onze zaak gewinkeld. Michels heeft zelf in de media verkondigd dat hij geen contacten met ons had". Vraag: Kraay voelt intussen ook al niets meer voor een interview. Hij heeft me eens gezegd dat hij het niet hoeft, omdat het niet in zijn contract staat. Een beetje merkwaardige be nadering van de public relations. Antwoord: Kraay houdt daar niet zo van, van interviews. Dan kan ik ook niet helpen. Ik heb de laatste maan den ook elk interview geweigerd. U bent de eerste sinds lange tijd, omdat ik Trouw een betrouwbare krant vind. (Molenaar lacht vriendelijk). Vraag: Gaat het goed met AZ'67? Antwoord: „We zijn tevreden en zeker wanneer iedereen nog wat harder gaat werken." Vraag: Maar u wilt nog meer, nog hoger met AZ? Antwoord: „Nee hoor. dat staat piet voorop. Ik hoor steeds maar dat die Molenaars zon drang hebben om kampioen te worden. Dat is niet waar. hoewel we een kampioenschap best leuk zouden vinden. Maar we zijn ook tevreden wanneer we bij de bovenste vier eindigen." Vraag: Echt waar? Antwoord: Dan zijn we dik tevreden, ja" Vraag: U hebt indertijd het profvoet bal in Alkmaar gered, maar u bent er middels zakelijk niet minder van ge worden. Antwoord: „at zakelijk voordeel voor deel heeft meegespeeld, maar dan op de achtergrond. Het voetbal was het belangrijkste, de reclame voor onze zaak beschouwden we en nog steeds als meegenomen. Met die AZ- krant (een maandelijks blad dat met „positieve" voetbalstukjes en Wasto- ra-reclame wordt gevuid-red.) zijn wij bijvoorbeeld gelukkig. Het zakelijk voordeel dat we via AZ hebben gekre gen, is niet meetbaar." Antwoord: Daar wordt op dit mo ment weer over gesproken. Kraay houdt zich er mee bezig. Het pro bleem is dat ook AZ niet meer aan zijn financiële eisen kan voldoen. Wij zouden hem er graag bijhouden, want hij is verschrikkelijk kundig. Je moet tegenwoordig drie maanden van te voren een afspraak maken om bij hem in zijn praktijk in Rotterdam terecht te kunnen". Vraag: Welk bedrag is er dan mee gemoeid om hem bij AZ te houden? Antwoord: „Het gaat om enkele Het moment waarop Georg Kessler (midden) een éénjarig contract tekent, rechts de persschuwe Hans Kraay Vraag: AZ heeft de afgelopen jaren nogal een onrustig en ongelukkig personeelsbeleid gevoerd, waar het de staf betreft. Antwoord: „Dat is sterk overdreven. U moet het zo zien: de club is natuur lijk nauw verbonden met de Mole naar-holding. In dat bedrijf zitten kwalitatief goede mensen. Die kun nen snel beoordelen of je al dan niet met kwaliteitsmensen in de club te doen hebt. Begrijpt u? Bij andere clubs blijven sommige mensen langer hangen omdat daar minder snel over de kwaliteit kan worden geoordeeld. Zo moet u dat zien." Vraag: Brand, Kraay, Notermans, Van der Hart, Burgwal, Bonewit. Een zwak wervingsbeleid dan? Antwoord: „Ik zeg u dat het allemaal wel meevalt. Alleen Notermans is te licht bevonden. Hij paste niet bij de spelers. Over Van der Hart is een hoop drukte gemaakt, maar hij heeft zelf gezegd dat hij het een half jaar op proef wilde proberen. Na dat half jaar was zijn contract afgelopen. Wat moet je dan. als iedereen inmiddels tegen hem is? Ik geef toe dat het nare kanten van de voetballerij zijn. maar het is niet anders. Trouwens, onze trainers worden uitstekend betaald, financieel is de zaak prima afgewik keld. Burgwal is ons slechts een korte tijd van dienst geweest. Dat was ook de afspraak. Hij heeft goed werk ge daan. En Bonewit. ja. die heeft met het Feyenoord-toernooi pas weer be wezen dat hij geen kwallteitsman is. Dat hebben we dus ook vroegtijdig gezien." Vraag: In die kwestie met Van der Hart heb ik me vooral geëgerd aan die Troost en Van Rompu van de medische staf. Wat die allemaal maar zeiden over Van der Hart; je kreeg de indruk dat ze zelf trainers met een A-diploma waren. Antwoord: „Ja, kijk eens, we kunnen niet iedereen een pleister op de mond plakken. De medische staf is in die zaak vierkant achter de spelers gaan staan. Daardoor zijn die opmerkin gen cok van die kant in de pers ge komen." Vraag: Gaat Troost (een in AZ-krin- gen bijzonder gewaardeerde fysio therapeut, red.) trouwens echt weg? Vraag: U bent het niet met mij eens, maar ik vind het personeelsbeleid van AZ „onrustig". Clubs als PSV en FC Twente, de bekende voorbeelden, hebben succes door hun op continu ïteit gericht beleid. Dat zit er bij AZ niet in. Antwoord: „AZ heeft ook succes, wij zijn bijvoorbeeld boven FC Twente geëindigd. En van onrust binnen de ploeg merk ik in ieder geval niets. Het is een prima ploeg. Begrijp me goed, ik gun PSV het succes van harte, maar die club heeft gewoon geluk gehad met een man als Rijvers. Ik denk dat wij met Kessler nu ook zo'n goede trainer hebben aangetrokken. Ik verwacht veel van de samenwer-' king tussen Kessler en Kraay". Vraag: Maar voor hoe lang heeft Kessler dan een contract? Antwoord: „Voor één jaar. In decem ber gaan we bekijken of we er een meerjarig contact van maken. Je moet er wel zeker van zijn dat de trainer bij de club past." Vraag: AZ trekt nogal snel nieuwe spelers aan wanneer het even tegen sit. Antwoord: „Ach. alles heeft zijn re den. En we handelen niet onverant woord. Verheyen was vorig jaar voor een dusdanige prijs te koop, dat we nooit schade zouden lijden. Dat is inmiddels wel gebleken, nu hij is ver kocht. Hetzelfde geldt voor Peter Ressel, die konden we voor een be scheiden prijsje krijgen. De trainer vindt het een ideale situatie. Hij heeft voor beide vleugels nu een dubbele bezetting. De Graaf en Tol voor de linkerkant en Ressel en Welzl. als hij weer hersteld is. voor de rechter kant". Vraag: Het is wel een verloop op de vleugels. Waarom moet Van Marwijk eigenlijk weg? Antwoord: „Van Marwijk moest niet weg, hem Is een vorstelijk contract aangeboden, maar daar ging hij niet mee akkoord. De trainer denkt dat Tol en De Graaf betere spelers zijn voor de positie op links. Dat verloop, ach. Ik heb al gezegd dat we iets sneller dan een ander over iemands kwaliteiten kunnen oordelen." Vraag: Uw broer heeft eens in een interview gezegd dat hij een trainer soms weieens moest bijsturen. Hoe groot is uw invloed op de technische gang van zaken? Antwoord: „Dat zal wel lang geleden zijn dat mijn broer dat heeft gezegd. Onze invloed is niet groot. Wij geven alleen adviezen wanneer we daarom worden gevraagd." Vraag: Tenslotte, de belangstelling is vorig seizoen in Alkmaar iets afge nomen ten aanzien AZ. Antwoord: „Niet verontrustend. Dat had onder meer met onze. wat onge lukkige, start te maken." Vraag: Maar dit jaar wordt er weer met een nederlaag begonnen. MAASTRICHT - Bert van Marwijk (foto) heeft gisteren in Maastricht een contract ondertekend, dat hem voor de eerstvolgende drie seizoenen aan MW verbindt. De 26-jarige linker spits zal morgen in de eerste competi tiewedstrijd tegn Roda JC voor Maastrichtse formatie debuteren. Bert van MarWijk kwam drie jaar geleden van Go Ahead Eagles naar AZ'67. De frêle linkervleugelspele» gold als een groot talent. Voor 400.00U gulden verzekerden de gebroeden- Molenaar zich van zijn diensten. Van Marwijk kon echter zijn vooruitge snelde faam niet waarmaken en dr doorbraak bleef achterwege mede door vele blessures. Aan het einde vait het afgelopen sei zoen bood de Alkmaarse club Van Marwijk een nieuw contract aan. De speler weigerde dit te ondertekenen omdat zij salaris gehalveerd werd po gingen om de breuk te UJmne haalden niets uit ALKMAAR Eddy Verheijen zal dit seizoen niet optreden als schaatstrai ner van Jong Oranje. De voormalige schaatscrack heeft moeten afzien van een verbintenis met de KNSB omdat zijn dagelijkse broodwinning als le raar en conrector van een Alkmaarse scholengemeenschap teveel tijd op slokt. De KNSB zal met de commissie opleidingen uitzien naar een andere kandidaat WEST-BERLIJN - De Canadese van Nederlandse afkomst. Helen Vander- burg, heeft met Michele Calkins voor de tweede gouden medaille voor Ca nada bij het kunstzwemmen gezorgd Het Canadese tweetal veroverde dr gouden medaille bij de duetten. Dr tweede plaats was voor Japan me'. Masakoi en Yasuko Fujlwara. Pame la Tryon en Michele Barone (VS) ver overden het brons. Het Nederlandse duet. gevormd door Catrien Eyken cn Marijke Engelen, eindigde op de ze vende plaats. Eredivisie Antwoord: „Dat zegt u." HEDEN N AC-A ja* (20.00 uur) PSV-AZ'07 (20.00 uur) FC VVV-FC Den Haaf (18.30 uur) Go Ahead Eagles-Haarlem (19.31 uur) MORGEN FC Twente-PEC Zwolle Voleudam-FC Utrecht Roda JC-MVV Feyenoord-NEC Vitesse-Sparta SELECTIE Peter Amtz. Fred Filippo, Ja an de Graaf, Wim van Hanegem. Hugo Ho- venkamp. Kees Kist. Rizah Mesko- vic, Johnny Metgod, Kristen Ny- gaard, Jan Peters. Henk van Rijnsoe ver, Ronald Spelbos. Cees Tol. Loek Ursem, Gerrit Vooys. Kurt Welzl, Pe ter Ressel. NIEUW Peter Ressel (San José). Jaan de Graaf (IJsselmeervogels), Cees (Pier) Tol (Volendam) en Kurt Welzl <Wac- ker Innsbruck) VERTROKKEN Bert Ntjdam (FC Den Bosch), Mladen Ramljak (afgekeurd voor betaald voetbal), Theo Vonk (Volendam), Bobby Vosmaer 'afgekeurd voor be taald voetbal). Hans Mol (Telstar), Wlm van der Horst (FC Den Bosch), Bert van Marwijk (MWi TRAINER Georg Kessler (nieuw). Eerste divisie HEDEN SC Cambuur-Wafeninfen (18.30 uur) MORGEN Helmond Sport-EIndhoven FC Amsterdam-FC Vlaardingen FC Den Bosch-FC Groningen Willem II-Exeelslor Veendam-FC Dordrecht SC Amersfoort-SC Heerenveen SVV-Fortuna SC De Graafschap-Hcracles

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 29