Icpc DIRECTEUR MM CHRISTELIJKE LERARENOPLEIDING ZWOLLE koördinator (mnl./vrl.) DOCENT(E) vc logopedist(e) docent(e) scheikunde INNOVATIEPROCES MIDDENSCHOOL katholiek pedagogisch centrum Handelskennis Biologie LERAAR GYMNASTIEK LERAAR MOTORVOERTUIGEN TECHNIEK docent(e) Nederlands leraar/lerares biologie Stichting Schoolbegeleiding Delft en omstreken - Leraar/lerares Natuurkunde/wiskunde Leraar/lerares wiskunde 1e gr. directeur A. Eerste medewerker/ster B. Medewerker/ster A ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1978 TROUW/KWARTET Vanwege de Vereniging de Samenwerkende Landelijke Pedagogische Centra, waarin samenwerken het Algemeen Pedagogisch Studiecentrum, het Christe lijk Pedagogisch Studiecentrum en het Katholiek Pedagogisch Centrum, wordt de begeleiding van het innovatieproces middenschool verzorgd door een projektgroep van momenteel 21 leden (pgBERK). Deze groep wordt gekoordineerd door een drietal koördinatoren. Elk der L.P.C. levert een koördinator. - Het K.P.C. wil graag in kontakt komen met gegadigden voor de funktie van De taakstelling van deze koördinator is tweeledig: samen met zijn/haar kollega-koördinatoren verricht hij/zij de beleidsvoorbereiding voor en de koórdinatie van de projektgroep. vertegenwoordigt hij/zij de projektgroep in de L.P.C.-stuurgroep middenschool, waar het beleid t.a.v. de middenschoolaktiviteiten van de L.P.C. wordt bepaald, vertegenwoordigt hij/zij de projektgroep naar externe instanties, binnen het K.P.C. participeert hij/zij vanuit de 7 K.P.C.-leden van de pgBERK in diverse beleidsvormende groeperingen. In voorkomende gevallen vertegenwoordigt hij/zij het K.P.C. Voor deze funktie zijn de volgende kwaliteiten vereist: een voltooide universitaire studie of studie van vergelijkbaar niveau, leidinggevende kapaciteiten, kennis van of ervaring met veranderingsprocessen in het voortgezet onderwijs, ervaring met het werken in gekompliceerde samenwerkingsverbanden. Bekendheid met het innovatieproces middenschool strekt tot aanbeveling. Van de kandidaten wordt verwacht dat zij achter de uitgangspunten van de middenschool staan. Voorts worden zij geacht op basis van een katholieke levensvisie de doelstelling van het centrum te onderschrijven: "Het bevorderen van de verbetering en de vernieuwing van het onderwijs in pedagogisch, didaktisch en methodisch opzicht. Het laat zich daarbij leiden en inspireren door katholieke beginselen". Standplaats: 's-Hertogenbosch. Aanstelling: zo spoedig mogelijk. Salariëring: volgens de richtlijnen voor medewerkers van Landelijke Pedagogische Centra (maximaal f 6.397,- per maand, salarisniveau 1.6.1978). Rechtspositie: zoveel mogelijk overeenkomstig die van rijksambtenaren. Geïnteresseerden kunnen een infor matiepakket, waar in het aktiviteiten- plan van de pgBERK is opgeno men, opvragen bij mevr. E. van Delft. Verdere informatie over deze funktie kan verkregen worden bij drs. B. van der Krogt, telefoon (073) 21 54 35 Belangstellenden worden uitgeno digd hun uitvoerige sollicitaties met vermelding van curriculum vitae en referenties, zo spoedig mogelijk te richten aan het bestuur van het K.P.C.. postbus 482. 5201 AL 's-Hertogenbosch, t.a.v. de heer drs. G.A.J. Janssen, algemeen direkteur. ROTTERDAM Oe Christelijke scholengemeen schap „MAARTEN LUTHER'' (gelegen aan de rand van het Zuiderpark) vraagt per 1 oktober of zo spoedig mogelijk een FRANS 1e, 2e graad Gegadigden van Protestants Christelijke levensovertuiging wordt verzocht zich voor schriftelij ke sollicitatie te wenden tot de rector, de heer H Mackaij. Roer domplaan 42, Rotterdam Tele foon 010-816700 (school). ZALTBOMMEL Christelijke School voor M.A.V.O. Schoolstraat 1 tel.: 04180-2166 Gevraagd zo spoedig mogelijk LERAAR/LERARES: Combinatie tot een volledige weektaak met niet genoemde vakken is mogelijk. Van sollicitanten wordt verwacht, dat zij het Christelijk onderwijs uit overtuiging willen dienen. Voor inlichtingen en sollicitaties; G. de Jongh, direkteur, Maasdijk 52 - ROSSUM. tel.: 04182- 1245. 25 uur 20 uur Behoudens goedkeuring op de Rijksbegroting 1979 start in Zwolle per 1 augustus 1979 voor een beperkt aantal vakken een opleiding tot docent in het 2e en 3e graads gebied. Het bestuur van de Vereniging Protestants-Christelijke Lerarenopleiding voor Noord- en Oost-Nederland wil nu graag overgaan tot het benoe men van een die uiterlijk begin 1979 in dienst treedt Oeze nieuwe experimentele lerarenopleiding leidt docenten op voor het protestants-christelijk voortgezet onderwijs (havo. mavo. mbo, lbo). Met de hulp van een breed samengestelde werkgroep heeft het bestuur een eigen visie ontwikkeld over de wijze waarop de levensbeschouwing in de opleiding zal worden geïntegreerd Voorts heett het bestuur omschreven gedachten over de manier waarop een lerarenopleiding dienstbaar kan zijn aan een zich steeds ontwikkelend onderwas Van de directeur wordt venvacht dat hij het van harte eens is met de opzet van de opleiding die het bestuur voor ogen staat. Het is duidelijk dat hij. samen met de docenten, grote invloed kan hebben op de concrete vormgeving van de nieuwe opleiding. Gedacht wordt aan iemand met een te graads onderwijsbevoegdheid, een overtuigd voorstander van het protestants-christelijk onderwijs en beschikkend over een ruime ervaring bij het voortgezet onderwi|s Zij die belangstelling voor deze funktie hebben, krijgen op verzoek een concept expenmenteerplan toegezonden Voor informatie is de voorzitter. Ors. G. Veenhoven. beschikbaar Teletoon: 05200-15193 huis. 05200-33904 school Verzoeken om toezending van het concept experimenteerplan en sollicitatiebrieven (uiterlijk 15 september) aan de secretans van het bestuur. H van Hoogdalem. Schilligehamsterweg 2. Wmsum (Groningen) AMERSFOORT Chr. M.a.v.o.-school. Leusderweg 30 3817 KB AMERSFOORT Telefoon: 033-12166 HERHAALDE OPROEP Het Bestuur vraagt per t oktober a s of zo spoedig mogelijk daarna een voor 29 lesuren (jongens) Een v.b. is beschikbaar. Bevoegde sollicitanten, die het Christelijk On derwijs uit overtuiging dienen, en zo mogelijk met ervaring, kunnen hun brieven met uitvoeri ge inlichtingen sturen aan de directeur: J. Swank, de Roo van Alderwereltlaan 5, 3822 AA Leusden-Zuid. CHR. TECHNISCHE SCHOOL Amsterdamseweg 56 - EDE. Tel.: 08380- 10737. Gevraagd per 1 oktober a.s. of eerder: voor 22 l./w., waarvan 16 l.w. (praktijk motorvoertuigentechniek) als waarneming wegens ziekte. Schriftelijke sollicitaties per omgaande te richten aan de direkteur van de school. Christelijk Lyceum Scholengemeenschap voor V.W.O en H.A.V.O. Lindenlaan 23 3707 EP Zeist Vervanging wegens ziekte. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk voor een volledig aantal uren (naar een gedeelte kan ook gesolliciteerd worden). Het betreft een vervanging voor enige weken. Sollicitaties te richten aan de rector van de school, Drs. J. Dekker, Lindenlaan 23, 3707 EP Zeist, (tel. 03404-18751.) De rector is gaarne bereid inlichtingen te verstrekken. Het Bestuur van de N. H. Burgerschool voor MAVO, Domplein 4, 3512 JC UTRECHT (tel. 030-310623) vraagt een Datum indiensttreding: zo mogelijk onmiddel lijk: Lessentaak: 15 lesuren in de klassen 1, 2 en 3; met eventueel een deeltaak in de ex.kl. De benoeming geschiedt voor de duur van het lopende cursusjaar: herbenoeming voor een volgend cursusjaar is voor bevoegde docenten mogelijk. T.o.v. een voor verschillende vakgebieden be voegde docent is uitbreiding van de lessentaak mogelijk.' Schriftelijke sollicitaties zende men aan de di recteur G. J. van Kamp(schooladres), bij wie tevens inlichtingen zijn te verkrijgen. Stichting Schoolopleiding Delft e.o. vraagt op korte termijn bij het kleuter/lageronderwijs, voor 28 uur per week. Van hem^haar wordt verwacht: begeleidend te willen werken zowel bij het kleuter- als bij lageronderwijs open te staan voor preventieve aanpak van de logopedie mee te willen werken in het totale team van de Stichting Schoolbegeleiding Delft e.o. Salariëring is afhankelijk van leeftijd en erva ring. De rechtpositieregeling van de gemeente Delft is van toepassing (salaris, pensioen, ziektekosten, enz:). Nadere informatie: de heer F. de Joode, direk teur, telefoon 015-133111, toestel 2261. Sollicitatieprocedure: de selektiekommissie, waarin ook onderwijsgevenden vertegenwoor digd zijn, is samengesteld uit vertegenwoor digers van bestuur en medewerkers. Sollicitaties onder nr. 156 binnen 2 we ken, te richten aan het bestuur van de Stich ting Schoolbegeleiding Delft e.o., Markt 1-3, Postbus 2808, 2601 CV Delft. Aalten Christelijke Scholengemeenschap voor mavo, havo, atheneum Slingelaan 28, Piet Heinstraat 4. Rector: A. van Triest Wij zoeken nog steeds een beschikbaar aantal uren: 12 uur wiskunde en 14 uur natuurkunde, 2e en 3^ gr. Via interne verschuivingen is het ook mogelijk in boven staande vacature te benoemen een Indien gewenst is een woning beschikbaar. Onze scholengemeenschap telt deze cursus 1455 leerlin gen. We werken met heterogene brugklassen. Aan de persoonlijke begeleiding van onze leerlingen besteden we veel aandacht. Ook beginnende leraren proberen we zo goed mogelijk op te vangen en te begeleiden. Als u solliciteert, verwachten wij dat u zich, vanuit een christelijke levensovertuiging, volledig wilt inzetten voor uw werk aan onze school. Brieven met opgave van kerkelijke gezindte, bevoegdheden en referenties te richten aan de rector. Hij is bereid u alle gewenste inlichtingen te verstrekken. Tel. 05437-2772 (school), 3209 (huis). Huygens Lyceum Voorburg oecum. s.g. voor OVWO en HAVO Gevraagd per 1-9-78 een (C.M.L.S.-programma) voor 26 uur (v.b.) Per 1-9-78 kan deze functionaris als vervanger aangesteld worden. Per 1-10-78 kan hij in normaal dienstverband in de v.b. benoemd worden. Sollicitaties aan de rector drs G. H. A. Engberts, C. Vosmaerstraat 1. Telefonische inlichtingen kunt u verkrijgen bij de conrector, D. W. de Ruiter, tel. 01736-5250. SPRANG-CAPELLE ICHTUSSCHOOL voo MAVO Irenestraat 26 tel. 04167-3394 CHR. Het bestuur vraagt per 1 oktober a.s. of zo spoedig mogelijk daarna voor boven- staande school een Van sollicitanten wordt verwacht dat zij overtuigd voorstander zijn van het chris telijk onderwijs en kerkelijk meelevend. Inlichtingen bij en sollicitaties aan de secretaris van het bestuur: de heer A. Zonneveld, Vrijhoe veplein 4, Sprang-Capelle (N.Br.); tel. 04167- 2089 Stichting voor de Leerplanontwikkeling De S.L.O. zal, op korte termijn, een sub-afdeling Centrale Registratie Leermiddelen (CRL) instellen. Deze Centrale Registratie Leermiddelen zal een bestand met bibliografische, .vakinhoudelijke en onderwijskundige gegevens over leerboeken opbouwen. De CRL dient per vak- of vormingsgebied en per onderwijssector of schooltype een overzicht te geven van de verschillende leerboeken die er op de markt zijn, alsmede beschrijvingen van de voornaamste karakteristieken van de leerboeken aan de hand van een model. Met behulp van dit overzicht en de daarbij behorende beschrijvingen kan de gebruiker een inzicht krijgen in de mogelijke verschillen. Als zodanig kan de CRL een ondersteunende rol spelen in het proces dat optreedt wanneer een onderwijsgevende of een schoolteam een methode gaat kiezen. De CRL voert het secretariaat van de Adviesgroep Leermiddelen (ALM). Als aanzet is een proefperiode van 2'/2 jaar voorzien. Op grond van de evaluatie van de bereikte resultaten wordt beslist over de voortzetting en uitbreiding van de CRL. Voor de sub-afdeling CRL worden gevraagd een (vac.nr. 0156/7826) Tot de taak van de aan te stellen medewerker/ster behoort onder andere - het leidinggeven aan de sub-afdeling gedurende het experiment - het ontwikkelen, vaststellen en in stand houden van procedures en methoden t.b.v. de CRL; het (mede) ontwikkelen en bijsturen van beschrijvingsmodellen het (doen) opbouwen, inrichten, ontsluiten en toegankelijk maken van een collectie leerboeken; het (doen) beschrijven van deze leerboeken volgens een standaardmodel; het (doen) publiceren van de beschrijvingen - het voeren van het ALM-secretariaat - het initiëren van volgende fasen en verdere ontwikkeling van de CRL. Functfe-eisen: a. opleiding voor en ervaring in het onderwijs; b. duidelijke interesse voor leermiddelen-problematiek; c. goede sociale en contactuele eigenschappen; administratieve vaardigheid; d. een onderwijskundige studie strekt tot aanbeveling. (vac. nr. 0156/7827) Tot de taak behoort onder andere - het verwerven, ontsluiten en toegankelijk maken van de collectie leerboeken, binnen de gestelde regels - het beschrijven van leerboeken volgens een standaardmodel - het gereed doen maken van katernen van beschrijvingen voor publikatie. Functie-eisen: a. onderwijsopleiding vereist; b. interesse voor leermiddelen-problematiek- c. administratieve vaardigheden. Aanstelling: De Algemene Burgerlijke Pensioenwet is van toepassing. Het salaris wordt vastgesteld volgens B.B.B.R.A. voor functie A: schaal 103 (max. f 3874 per maand), carrièremogelijkheden tot f 4335 per maand aanwezig. voor functie B: schaal 89 (max. f 3358 per maand), carrièremogelijkheden tot f 3874 per maand aanwezig. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer P. Hanse, postbus 2041, 7500 CA Enschede, telefoon 053-840840 Sollicitaties: Binnen 14 dagen na verschijnen van deze oproep aan de directeur van het Bureau, drs. B. Wildeboer, postbus 20417500 CA Enschede. Op ae enveioppe, brief en eventuele bijlagen dient het vacaturenummer te worden vermeld S 073

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 26