ubbers twijfelt aan voorstellen van Hofstra rijs benzine loet omhoog Iraanse bezetters in hongerstaking Interpol doet niets aan oorlogsmisdadigers J M inflatie sterk gedaald is: i •feO 2000 open ftltoperaties -lerzoek na Afgeval J 4 ^enrijkers ni vuurwapens '"gehouden Zuidafrikaan naar Leids ziekenhuis: oproep tot protest Drie mensen in auto gedood Trekker kon niet tijdig stoppen: dode Meisje kreeg op Java haar stem terug Politie ontdekt wapenvoorraad Echtpaar in cel om verzet tegen defensiekunde Amsterdam moet zigeunerfamilie onderdak geven 'Niet duidelijk waarom' ^%fd«etw«knta Kamerlid Stoffelen: Europese conventie snel ondertekenen paviljoen richting protest Rita DAG 25 AUGUSTUS 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET jnze sociaal economische redactie HAAG Nu de inflatie zo sterk is gedaald, is het de vraag of de voorstellen van prof. T ra voor inflatieneutrale belastingen nog wel door moeten gaan. Dit standpunt huldigt de voorzitter van de CDA-fractie in de Tweede Kamer, oud-minister Lubbers, in een artikel i KVP-blad. De werkgeversverbonden VNO en NCW daarentegen dringen in een brief aan jenng juist aan op invoering van de voorstellen-Hofstra op 1 januari aanstaande. noodzaak beschikbaar arbeidsaan-" bod zo goed mogelijk te gebruiken." Financiering Het probleem draait eigenlijk om de belasten van winsten en ren- spaargelden wordt nu geen g gehouden met de inflatie, st en de rente wordt nu nog j als inkomsten behandeld, is het bedrag goeddeels nodig wjgeldontwaarding te compense- of. Hofstra heeft een uitge- ilan ontwikkeld om hieraan I te maken. De keerzijde daar- at verliezen en rentes op geld- n niet volledig kunnen worden jkken voor de belastingen. Het 1($are deel zou kleiner worden ite de inflatie erger is. Dit zou oeten gelden voor rente van le eken voor een eigen huis. VNO willen deze aftrek van hypo- efente echter onverlet laten, le (Meer nieuws over de brief van de werkgevers staat op pagina 21». Het artikel van Lubbers behandelt de bezuinigingsnota „Bestek'81" van het kabinet-Van Agt. Het kabinet wijst daarin het idee om meer werk nemers aan te stellen bij overheid en financiering, betoogt Lubbers. Tot nu gesubsidieerde instellingen, van de toe gaan de voorstanders van het idee hand. Oppositieleider Den Uyl ziet in ervan uit dat de extra aan te stellen dit idee juist een belangrijk hulpmid- arbeidskrachten via de overheid zou delinde strijd tegen de werkloosheid. den moeten worden betaald. Maar Drs Lubbers verwijt het kabinet een Lubbers vindt dat dit „niet of slechts .nogal schrale en negatieve behande- gedeeltelijk" zou behoeven gebeuren. 1-1 1 TT!T fnitn t li i f *9 (~1 /fa hl 1TITOT ling" van dit idee. „Hiermee is de kous niet af. Er blijven immers de In feite betekent dit dat de burger, of de gebruikmakende lokale ge- ten in de niet-commerciële diensten sector) en aan de andere kant de van pagina 1 cieringstekort op de begro- erde eerder al een flinke woor- ling op tussen de president- AG (ANP) De begelei- ïpmmissie hartchirurgie acade- 1» ziekenhuizen verwacht dat de ische centra uiterlijk in 1980 _ilijk tenminste tweeduizend irtoperaties zullen verrichten, r Gardeniers-Berendsen heeft ister van onderwijs ad interim >r aan de Tweede Kamer mee- in Antwoord op vragen. tUZEN (ANP) De 28-jarige :R. F. Lüdicke, in dienst van ta GHH, die bij Dow Chemical /fleuzen schoonmaakwerk ver- gistermorgen onder verdach- handigheden in het Julianazie- S te Terneuzen overleden. De Bs in de nacht van dinsdag op Jag aan het werk op een ladder l,im naar beneden omdat hij .Tiwel voelde. Daar zakte hij in fen werd naar het ziekenhuis j3t. Aanvankelijk werd ge- aan acrylnitraatvergiftiging, bdat een achttal collega's het- <werk hadden gedaan en geen je gevolgen ondervonden, ,°ian de doodsoorzaak getwij- :™fendaag wordt er sectie ver- aanwijsbare zinvolle activiteiten (de meenschap, zelf betaalt." Dan zou aanwijsbare nog onvervulde behoef- meteen de werkelijke behoefte aan deze vormen van dienstverlening ge toetst worden. Dat is dan toepassing van het „profijtbeginsel." Drs Lub bers wil echter dat beginsel dan niet onverkort toepassen. Hij denkt aan een abonnementensysteem, waarbij met name rekening valt te houden met de hoogte van het inkomen van de gebruikers. Lubbers zou daarbij plaatselijke kruisverenigingen, sport verenigingen, woningbouwcorpora ties en dergelijke willen inschakelen. Daarbij is „mede-financiering door de overheid best denkbaar." De CDA-pojiticus vindt voorts dat de salariëring van de extra werkers in deze sectoren lager mag zijn dan in de commerciële dienstverlening, juist waar het inspeelt op overvloedig ar beidsaanbod. en het er niet om gaat de koopkracht van deze groepen vei lig te stellen. Lubbers denkt aan lage re beloning voor niet-kostwinners en bevordering van deeltijd-banen. APO'S Lubbers laat zich in zijn artikel ook positief uit over de „arbeidsplaatsen overeenkomsten" (APO's), die de vakbonden willen sluiten tegelijk met het afsluiten van CAO's. Wel vindt de oud-minister dat de discus sie rond de APO's tot nu toe te veel heeft gedraaid om de vraag hoeveel arbeidsplaatsen een onderhavig be drijf in stand zal moeten houden. Lubbers vindt dat de APO's veel meer zouden moeten gaan over de kwalitatieve kanten aan de werkgele genheid. Hij noemt zaken als: huma nisering van de arbeid, minder be roep doen op buitenlandse werkne mers, meer inschakelen van moeilijk plaatsbare werklozen en gedeeltelijk arbeidsongeschikten. Afremming van de uitstoot van werknemers naar de WAO, en ook: de verdeling van de loonsom. Lubbers gaat op dit laatste punt uit gebreid in. Opnieuw bepleit hij dat vakbonden en ondernemingsraden het „incidenteel loon" (promoties en dergelijke) tot onderwerp van overleg met de ondernemers maken. Lubbers gelooft niet in de mogelijkheden om 'TRICHT De Maastrichtse gltepolitie heeft twee Oosten- jaangehouden die vuurwapens hadden. Het zijn de 28-jarige Ti de 33-jarige A. J., beiden uit K1Jg. Ze reden op de E-9 en lie- len de lamp bij een routinecon- le politie trof ook een stiletto m handschoen met bloedspo- tgeknoopte nylonkousen en dat eveneens bloedsporen In de wagen waren twee ns en een grote hoeveelheid Inmiddels bekend dat de innen in hun land bekend inbrekers. Nagegaan wordt directeur van de Nederlandsche bank, de heer Zijlstra, en minster Andriessen. Zijlstra poneerde in deze discussie de stelling dat alleen een financieringstekort van vijf procent acceptabel is. Zou het tekort in 1979 zes procent bedragen, dan zou dat in het daaropvolgende jaar terugge bracht moeten worden tot vier pro cent. Volgens Zijlstra is de laatste jaren gevaarlijk ingeteerd op de re serves. De gevaren voor het aanwak keren van de inflatie zijn daarom groot, zo meent Zijlstra. De problemen van het tegenvallende financieringstekort worden nog eens vergroot nu het ernaar uit ziet dat de ombuigingsplannen van het kabinet voor grote groepen in de samenleving niet aanvaardbaar zijn. Oud-minister Lubbers, vice-voorzit- ter van de CDA-fractie in de Tweede Kamer, komt in een artikel voor de CDA-bladen langs andere weg ook tot de conclusie dat de benzine-ac- cijns omhoog moet. Directe belastin gen als de inkomstenbelasting stellen steeds meer voor, doordat die belas tingen zwaarder wegen naarmate de inkomens gemiddeld hoger worden. Daardoor neemt in verhouding de betekenis van indirecte belastingen (BTW, accijnzen) af. Drs. Lubbers vindt dat „zorgelijk" omdat juist die indirecte belastingen kunnen worden gebruikt om het bestedingspatroon te beïnvloeden, ten behoeve van se lectieve economische groei. Benzine Als voorbeeld noemt Lubbers dan de benzine-accijns. Het openbaar ver voer wordt snel duurder, zeker wan neer zoals het kabinet van plan is de tarieven worden gekoppeld aan de algemene loonstijging. In verhou ding daarmee blijven de kosten van het particuliere vervoer achter. Lub bers concludeert dat, zeker wanneer de economische groei verder zou te genvallen, „verewaring van indirecte belastingen toch niet bij voorbaat uitgesloten moet worden." Lubbers' suggestie om het plan-Hofstra voor inflatieneutrale belastingen uit te stellen (zie elders in deze krant), zou voor 1979 ook lucht kunnen brengen in de problemen met de begroting. Uitstel van het plan-Hofstra brengt per jaar rond een miljard gulden meer belastinggeld in het laatje. Daar staat tegenover dat de CDA-top steeds minder voelt voor de bezuini ging op de sociale uitkeringen (beper king van de halfjaarlijkse automati sche verhogingen met een half pro cent). Als deze bezuiniging zou wor den getorpedeerd, zou een nieuw gat van eveneens een miljard gulden ont staan in de begroting, zij het dat dat gat klein begint en pas in 1982 de miljardgrens zou passeren. ADVERTENTIE EUROPA MEUBEL Omdat u niet elke dag meubelen koopt zoals bij voorbeeld Den Uyl wil de post incidenteel loon terug te drukken. Hij vindt beperking tot 1 a 1,5 procent, zoals het kabinet na streeft al een ambitieuze doelstelling. Lubbers wil deze loonpost echter grijpbaar maken en zo toepassen dat de beloningsverhoudingen verbete ren en de arbeidsmarkt beter gaat werken. LEIDEN (ANP) De Boycot Out- span Aktie heeft in een verklaring bezwaar aangetekend tegen een be zoek dat een medewerker van het Groote Schuur-ziekenhuis in Kaap stad, dr. J. Kane-Berman, zal brengen aan het academisch ziekenhuis in Leiden. De Zuidafrikaan wil in Lei den gegevens verzamelen over het ziekenhuis-informatiesysteem, het „ZIS". Dat is een computersysteem voor de centrale opslag van patiën tengegevens, waardoor een betere en snellere informatievoorziening in zie kenhuizen mogelijk is. Het systeeem, waarvan de netto-kostenbesparing wordt geschat op een a twee procent van het ziekenhuis-budget, is inge voerd in de academische ziekenhui zen in Leiden, Rotterdam en Utrecht. Binnenkort wordt het ook in Gronin gen toegepast. De Boycot Outspan Aktie zegt het verwerpelijk te vinden dat gegevens over een waardevol instrument voor de gezondheidszorg zomaar ter be schikking wordt gesteld aan de zie kenhuizen in Zuid-Afrika. Volgens de organisatie is de gezondheidszorg in Zuid-Afrika doordrenkt met apart heid. Men roept daarom alle werkers in ziekenhuizen die betrokken zijn bij de toepassing van het „ZIS" acht honderd alleen al in Leiden op om druk uit te oefenen op de beleidsorge- nen, teneinde tot stopzetting van de samenwerking met Zuidafrikaanse ziekenhuizen te komen. Tevens hoopt Boycot Outspan Aktie Nederlanders die gegevens hebben uitgewisseld met Zuidafrikaanse collega's dit heb ben gedaan in „een vlaag van vakidi oterie, en dat zij, zich realiserend waarmee zij bezig zijn, op hun schre den zullen terugkeren." DEN BOSCH (ANP) Bij een bot sing van twee personenauto's in Den Bosch zijn gisternacht drie mensen omgekomen. De slachtoffers zijn de 25-jarige M. S. Kerckhoffs uit Til burg, de 24-jarige C. A. Halewijn uit Vlijmen en de 23-jarige R. W. de Rouw, eveneens uit Vlijmen. Een van de twee auto's raakte door de botsing yan de weg en kwam in een vijver bij het provinciehuis terecht. Volgens de politie gebeurde dat door hoge snel heid. Op overweg UTRECHT Op een met automati sche halve overwegbomen beveiligde overweg in Utrecht is een auto. be stuurd door de 81-jarige mevrouw G. M. Rensing uit Utrecht, in volle vaart door de gesloten overwegbomen gere den. De auto botste tegen een passe rende locomotief en werd een eind meegesleurd. De bestuurster werd zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht, waar zij is overleden. DELDEN (ANP) De 34-jarige B. H. V. Nijenhuis uit Ambt-Delden is gis teren bij een verkeersongeval op de rijksweg bij zijn woonplaats omgeko men. Hij kwam met zijn auto in de sloot terecht en overleed ter plaatse. Het ongeluk gebeurde toen een trek ker met oplegger op een andere weg niet meer kon stoppen voor vóór hem stilstaande personenauto's en door de berm naar de rijksweg uitweek, waarbij hij de auto van het slachtof fer mee in de sloot nam. DJAKARTA (Reuter. ANP) De vijftienjarige Caroline van der Vel de heeft na een behandeling op Java (aangeduid als: Javaanse ma gie en geneeskrachtige kruiden) na een jaar haar stem terug. Caroline merkte in augustus vorig jaar dat zij niet meer kon praten, nadat zij tijdens een vakantie op Vlieland longontsteking had opge lopen. Een jaar lang bezocht zij allerlei specialisten in Nederland, maar die konden niets voor haar doen. Caroline is een kleindochter van het voormalige hoofd van het district Patjitan in Oost-Java, Soekarno. Hij werd in de tweede wereldoorlog gedood. Zijn weduwe woont tegen woordig als mevrouw Van der Velde in Nederland. Zij wist haar klein dochter ertoe over te halen met haar mee te gaan naar Indonesië Tijdens deze reis kwam Caroline in contact met een doekoen, een van Op zoek naar gestolen caravans heeft een groep van 35 man rijks- en ge meentepolitie gistermorgen tijdens een actie op het woonwagenkamp aan de Huppeldijk in Utrecht, een verrassende vondst gedaan. Er wer den veertien vuurwapens en zeven duizend stuks munitie gevonden en in beslag genomen. Voorts werden onder meer twee gestolen caravans en twee eveneens gestolen auto's in beslag genomen. Vijf mannen werden gearresteerd. De aangehoudenen zijn drie broers, J. K. (23), L. K. (25) en J. J. K. (17), en verder J. van de Z. (30) en J. van der M. (39). BERLIJN (EPD) De Berlijnse werkgroep voor mensenrechten heeft bekendgemaakt dat een echtpaar in het Oostberlijnse stadsdeel Frie- drichshain gevangengenomen is om dat het een brief aan de raad van het stadsdeel had gezonden, waarin be zwaar gemaakt werd tegen defensie- onderwijs voor de kinderen van het echtpaar aan de middelbare school van Friedrichshain. Het echtpaar Harry en Renate Pohl werken volgens de werkgroep voor mensenrechten al jaren binnen de evangelische gemeente tegen onder wijs in haat en voor tolerantie en naastenliefde. Het echtpaar Pohl doet reeds langer dan een jaar pogin gen om vergunning te krijgen de DDR te verlaten. Op het hoofdbureau van politie be kijken agenten de wapenvondst. de mystieke traditionele genezers in Indonesië. Deze doekoen. Aba uit Malang. gaf haar een geneeskrach tig kruid genaamd djinten. een soort karwij. Ook kreeg Caroline van hem een stukje papier met Ara bische lettertekens erop. Zij moest dit verbranden en de as vermengen met haar badwater. Doekoen Aba voorspelde dat het meisje veertig dagen later, precies op de onafhankelijkheidsdag van Indonesië, haar stem zou terugkrij gen. Dat is gebeurd. Tegen verslaggevers in Soerabaja zei Caroline dat zij net zo goed kon spreken als vroeger. AMSTERDAM (ANP) De gemeen te Amsterdam moet de zigeunerfami lie Petaio een staanplaats geven bui ten het woonwagencentrum in de hoofdstad. Tot die conclusie is de afdeling rechtspraak van de Raad van State gekomen in een menings verschil tussen Amsterdam en de pro vincie Noord-Holland. De gemeente stapte vorige maand naar de Raad van State, omdat de provincie een beroep had goedge keurd van zigeunerleider Koka Peta io Hij was het niet eens met een beslissing van de gemeente om hem geen vast verblijfplaats te geven bui ten het officiële woonwagencentrud). Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land gaven Petaio gelijk en op zijn beurt heeft het college van GS nu de goedkeunng van de Raad van State. Formeel is de Raad van State het weliswaar oneens met de provincie, maar het gaat daarbij om een „offi ciële .vernietiging" van het besluit. Want zodra de provincie haar eisen aan de gemeente een legale stand plaats voor de zigeunerfamilie exacter formuleert, wordt het auto matisch goedgekeurd. AMSTERDAM Drie Molukse orga nisaties zullen zaterdag niet. zoals gemeld, op de Indonesische ambassa de in Den Haag bijeenkomen, maar elders. De heer J. J. Latuny van de prcr-Indonesische organisatie Rukun Maluku ontkent tegenover ons de zegsman te zijn van het ANP-bericht dat drie organisaties op de ambassa de zouden gaan overleggen over de manier waarop zij de plannen van minister Wiegel voor een gemengde Nederlands-Molukse commissie zcrn- den kunnen steunen. DEN HAAG (ANP) De negen Iraanse studenten die woens dag de Iraanse ambassade in Wassenaar enige tijd bezet hebben gehouden, zijn sinds woensdag in hongerstaking. Dit heeft de Haagse officier van justi tie mr. C. van Steenderen gisteren meegedeeld. Het is de officier niet duidelijk waarom de negen in honger staking zijn gegaan. „Ze hebben nog niet duidelijk gemaakt wat ze met hun hongerstaking willen bereiken", aldus Van Steenderen. De negen zitten opgesloten in een vleugel van het huis van bewaring in Den Haag. Ze worden daar apart be handeld, maar er is wel mondelinge communicatie tussen hen mogelijk. Zaterdag zullen ze voor de rechter commissaris bij de rechtbank in Den Haag worden voorgeleid. Bij de overgave van de negen Iranen is hun toegezegd dat zij vier tot vijf documenten naar het politiebureau mochten meenemen. Deze toezegging moest echter weer ingetrokken wor den toen een ambtenaar van het mi nisterie erop wees dat deze toezeg ging kon leiden tot „ernstige diplo matieke gevolgen voor de betrekkin gen met Iran". Dit heeft hoofdinspec teur Rijken van de Wassenaarse ge meentepolitie gisteren desgevraagd meegedeeld. Bij de overgave hadden de bezetters nog twee eisen gesteld die door de hoofdinspecteur waren afgewezen. Zo wilden zij dat bij hun overgave de pers en televisie en hun raadsman aanwezig zouden zijn. Weetal mogelijk iets te maken Tirteei -r-i i „Ik ben met de eis dat de documen ten konden worden meegenomen naar het politiebureau, waar ze weer aan ons zouden worden overhandigd, akkoord gegaan, toen bleek dat dit uiteindelijk hun enige els was waarop ze zich zonder geweld zouden overge ven. Ik heb me alleen totaal niet gerealiseerd dat er een verdrag be staat dat dit verbiedt", aldus Rijken. Een patrouille van de Wassenaarse politie heeft woens dag bij het bezette Iraanse ambassa degebouw nog drie Iraanse studenten aangehouden, die zich hoogstwaar schijnlijk bij de bezetters wilden voe gen. Zij liepen op de Rust en Vreugd- laan richting ambassade toen de eer ste politiewagen, gewaarschuwd door een stil alarm, aan kwam rijden. De drie hadden geldige Perzische paspoorten en zijn na verhoor door de politie vrijgelaten, omdat zij geen strafbaar feit hadden gepleegd. Even als acht van de negen bezetters kwa men de drie „laatkomers", uit West- Duitsland waar zij studeren. Zelf ont kenden zij iets met de actie te maken te hebben. De in de ambassade aangehouden Iraanse studenten variëren In de leef tijd van 27 tot 35 jaar. Zij hadden allen een geldig Perzisch paspoort en zijn student. Vier wonen in Berlijn, twee in Hamburg, een in Aken en een in Heidelberg. De laatste actievoer der woont en studeert in het Zweedse Uppsala onzer verslaggevers IjdN Enige personeelsleden an*zwakzinnigeninrichting Bol- an i te Druten hebben gisteren nstreerd tegen de inmid- jonnen bouw van een nieuw van deze stichting. De int dat de zes miljoen gul- de nieuwbouw gaat kosten, iteed kan worden aan huis- iuiten het terrein in kleinere leden. Daar zouden mensen gaan wonen die zich voorbe- terugkeer naar de maat- De demonstranten menen bouw van het paviljoen bin- hekken van het terrein de itsing in de maatschappij Van onze parlementsredactie DEN HAAG Interpol is niet het apparaat dat voor een internationale samenwerking kan gaan zorgen, wanneer het opsporing van oorlogsmisdadi gers aangaat. Dit concludeert het Kamerlid mr. P. C. Stoffelen (PvdA). „Interpol voelt daar weinig voor. Men zegt dat het apparaat niet is bedoeld voor de opsporing van politieke verdachten en daar schijnen oorlogsmisdadi gers onder te vallen". Zul Gl* p kreeg van de leiding geen Kling om op het terrein te treren; daarom beperkte men ^het dorp en de poort van „Als voorbeeld kan ik Klaus Barbie noemen, die van oor logsmisdaden wordt ver dacht. Officieel heeft Interpol hem niet staan op de lijst van gezochten, maar hij komt er wel op voor als een zekere Klaus Altmanshausen. die in Bolivia wordt gezocht voor smokkelarij, maar niet als oorlogsmisdadiger. Ik zeg dit met walging, maar het is zo," aldus de heer Stoffelen. De heer H. L. Rensen van de centrale recherche informa tiedienst in Den Haag, waarin Interpol is ondergebracht, zegt dat in de statuten van dit „papieren" politieappa raat onder artikel 3 staat, dat men zich niet dient bezig te houden met militaire, politie ke religieuze en rassenmis- drijven. „Maar elk land be oordeelt zelf wat ze daar on der verstaat. Van geval tot geval wordt dat bekeken. En als een land ons waagt ie mand uit te leveren, dan be kijken we dat ook aan de hand van dat artikel. Hij wordt dan opgenomen in het binnenlandse opsporings blad. Een Interpol-opspo ringsblad bestaat niet Het komt wel voor dat landen in Europa een oorlogsmisdadi ger onder die politieke groep laten vallen. Ik meen dat Oostenrijk dat in het verle den wel eens heeft gedaan." Aanbevelingen Het kamerlid Stoffelen heeft dat samenwerkende opspo ringsapparaat genoemd in een van de twee aanbevelin gen. die hij voegt bij twee rapporten die hij maakt voor de Raad van Europa. Stoffe len maakt deel uit van de assemblee van de Raad van Europa als lid van de juridi sche commissie. Hij wil deze raad en de Nederlandse raad van ministers aanbevelen om de Europese conventie van 1974 zo snel mogelijk te on dertekenen. In die conventie is vastgelegd dat oorlogsmis drijven niet kunnen verjaren. De conventie is tot op heden alleen door Frankrijk onder tekend. In West-Duitsland wordt volgend jaar de verja ring van kracht. Er is dus haast bij. vindt Stoffelen. Ne derland heeft nog niet onder tekend, omdat men hier al die tijd van mening is geweest dat binnenlands de vervol ging goed is geregeld. De con ventie moet wel door een be paald aantal landen worden ondertekend, wil er van rechtskracht sprake zijn Zuid-Amerika Het Kamerlid is aan nog een tweede rapport bezig. Dat handelt over de uitlevering vanuit Zuid-Amerika Ernsti ge misdadigers zoeken vaak Kamerlid (PvdA) P. R. Stoffelen dat continent op, omdat uit levering zo goed als onmoge lijk is. Er bestaan twee ver dragen uit 1898 en uit 1902 met Zuid-Amerika. die van daag geen noemenswaardige rechtskracht meer hebben. In dit verband oppert Stoffelen de gedachte om via de Vere nigde Naties maatregelen te treffen. Als andere aanbeveling noemt Stoffelen een gecoör dineerde beleid voor opspo ring, aanhouding en vervol ging binnen Europa. Volgens hem faalt dat op het ogenblik volkomen. „Als er al sprake is van opsporing in de meeste landen, dan werkt dat volko men langs dergelijke activi teiten van andere landen heen Het Kamerlid wijst er op. dat is gebleken dat zijn werk veel aandacht krijgt van buitenstaanders „Wel licht door de gebeurtenissen van de afgelopen maanden is me duidelijk geworden dat' deze dingen bij veel mensen nog heel gevoelig liggen", al dus de heer 8toffelen. BROEKHUIZEN - De 77-jarige An toinette F. G. M. Aarts uit Broekhui zen (Limburg) is gisteren bij een ver keersongeval in haar woonplaats om het leven gekomen toen zij met haar fiets zonder uit te kijken de weg over stak en werd geschept door een per sonenauto. De wouw overleed ter plaatse. „U vroeg wat ik later wilde wordea; ik liet het u tien: branfl

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 3