lieuw begin van Go Ahead Excelsior wordt ruim beloond Voetbalstaking in Spanje dichterbij Franse renner Fussien na ongeluk overleden Eredivisie 1978-1979 )p Brand moet geschonden structuur Deventer formatie herstellen lachtendag I tweekamp Partijen nog verder uit elkaar Eerste divisie start met veel strafschoppen en één rode kaart IERDAG 24 AUGUSTUS 1978 SPORT TROUW/KWARTET 15 Matty Verkamman R Samen met de beminnelijke en onverstaanbare dr Frantisek Fadrhonc legde rand ooit de basis voor een bloeiperiode bij Go Ahead. Dat was in de late jaren zestig, de Deventer club in de top van de eredivisie streed. Een nieuwtje was dat toen, die rrentie vanuit de provincie voor de machthebbers Ajax en Feyenoord. Go Ahead leverde periode tal van internationals af, al werden die dikwijls door de topclubs Feyenoord eider), Ajax (Rijnders) en vooral PSV (Strik, Hoekema, Veenstra, Ressel) opgekocht, mede door het toen nog regelmatige toptalenten producerende jeugdhuis kon Go Ahead eruime tijd aardig handhaven. Daar is de laatste jaren dus verandering in gekomen, met gatieve uitschieter het vorig seizoen, dat maar net niet op degradatie naar de eerste e uitliep. rand is inmiddels weer terug Adelaarshorst. Als part-timer, ft docent aan het CIOS in en, begeleidt hij dit seizoen de lige continuïteit snakkende er- jnist. Brand wist van tevoren niet meer het „oude" Go Ahe- aantreffen. Maar dat het zo'n op in Deventer, was, dat heeft errast. In de media heeft hij laatste maanden uitvoerig en itisch over verhaald. „Geen maar een staalborstel heb ik >dig", is inmiddels een bijna gevleugeld worden. gezegde van hem ge- lUIO CITY Er werd gis- niet geschaakt in de imp om de wereldtitel Karpov en Kortsnoj in io City op de Filippijnen, het zou te dol zijn als het ;dag rustig bleef rond dit waarin Karpov een 3-1 irong heeft. leren werd een spoedver- £ring van FIDE-officials »uden met als meest inte- knte onderwerpen de zon- ril van Kortsnoj en de stoel Karpov. Voorwaar bran ie kwesties. Karpov klaag- tver de weerkaatsing van tsnojs zonnebril waar vol- I sommige Russen speciale jen uit zouden komen, pov had er vooral last van lat Kortsnoj nu eenmaal langer is maar het is niet de FIDE om over de li- Unslengte van Kortsnoj doorslaggevend compro- te bewerkstelligen. Zo'n ipromis kwam er dan ook i Er zal nog nader over (roken worden. tsnojs klacht over de pie- Ie stoel van Karpov kon de |E ook al niet tot een eind- ktel verleiden. Een drup- li; olie lijkt de eerste oplos- 'maar of dit werkt bij Kar- i derde stoel (de eerste t vertoonden enig onge- FIDE kwam wel tot een 6sing over de vraag hoe Isevoorstellen uitgevoerd ten worden. Omdat Kar en Kortsnoj tegen elkaar 9 iken en niet met elkaar sen te communiceren It een remisevoorstel nor- 1 nog wel op de gewone Ier gedaan te worden, r als een speler nog minder vijf minuten bedenktijd 1 t dan moet hij het voorstel scheidsrechter Lothar nid indienen die weet hoe te handelen. Nuae staat de zestiende >o|j op het programma. ivisie NAC-Ajax (20.00 uur), FC VW-FC Den 10). P8V-AZ'67 (20.00). Oo Ahead-Haar- I Zondag: FC Twente-PEC/ZwoHe Vo- 1 Utrecht. Roda JC-MW, Feyenoord- Me-Sparta. (te divisie ngen—Telstar Igen—Helmond Sp. 5 {enAmsterdam M IrCambuur thtDen Bosch —teenWillem II SCVeendam •Amersfoort chap—SVV ï—i 1—0 2—1 iond Sport-Elndhoven. FC Amster- dlngen. FC Den Bosch-FC Oronin- 'i H-Excelslor, Veendam-FC Dordrecht, t-8C Heerenveen, 8W-Fortuna 80. hap-Heracles. <EN Tijdens de training voor zijn et werelduurrecord achter de grote J overdekte banen is Fred Rompel- Jiportpaleis van Antwerpen na een tb val gekomen. HIJ had niets gebro- Tt worden bekeken ot de aanval op il vanwege de fikse schaafwonden P nog wel door kan gaan Brand heeft onder meer met verba zing geconstateerd dat er de aflopen drie jaar met miljoenen is gesmeten. De winst van bijna twee miljoen (dank zij de transfers van Van Mar wijk, Amtz en Van Deinsen) is veran derd in een verlies van een miljoen. Hij is geschrokken van het volstrekt niet meer functionerende jeugdhuis en heeft gesteld dat het geen wonder is dat de spelers door het gigantische verloop aan trainers (na hem waren dat op een rij Barry Hughes, Leo Beenhakker, Hans Kraay, Jan Noter- mans. Wiel Coerver en als vaste inte- rimcoach Henk van Brussel) en ma nagers (Piet Bergström, Brandts, Kraay, Peter Stephan, Bob Maas kant) op den duur niet meer wisten waar zij aan toe waren. Joop Brand heeft dan ook een somber beeld ge schetst van het huidige Go Ahead. Dat heeft hij bij andere clubs wel meer gedaan: zich zelf indekken. Brand houdt het er in interviews vooralsnog op dat het sombere beeld een reëel beeld is. Dat lijkt merk waardig, want Go Aheads spelersbe stand is op het oog toch van meer dan middelmatige eredivisie-kwaliteit. Go Ahead's enige speler die de op- en neergang praktisch in z'n geheel heeft meegemaakt verdediger Johnny Oude Wesselink is het ech ter eens met de visie en de gepeperde kritiek die zijn oude/nieuwe trainer naar voren heeft gebracht. Hij zegt: „Het publiek had nu wel eens recht op deze informatie. Alles is altijd bin nenshuis gebleven. Brand is keihard in z'n oordeel over deze club geweest, maar dat kan slechts verhelderend werken. Ik had dat al veel eerder van die andere trainers verwacht, maar die hebben zich stuk voor stuk laten manipuleren." Volgens Oude Wesselink is Brand in volle gang met de herstelwerkzaam heden, die ook een betere sfeer bin nen de selectie beogen. Oude Wesse link houdt zich enigszins op de vlakte waar het de interne problemen van vorig jaar betreft. Hij stelt bij voor baat: „In het verleden was ik de flap uit van Go Ahead. Daar heb lk regel matig problemen mee gehad. Maar laat ik dit zeggen: er stonden spelers op een voetstuk, terwijl hun presta ties dat zeker niet rechtvaardigden. Het is een publiek geheim, dat vooral een speler als Stef Walbeek regelma tig ter discussie stond. De zeer grote verschillen in salariëring Walbeek en Van Kooten zijn beiden goed voor een bedrag dat boven een ton ligt werken dienaangaande al gauw wrij ving in de hand binnen een spelers groep. Oude Wesselink: „Dat vind ik overigens wel het zwakste argument om iemand aan te vallen, diens sala ris. Als je een contract tekent dan moet je later niet over een ander zeuren." Volgens de rijzige verdediger is er onder leiding van Brand al sprake van verbetering. „Er komt lijn in. De sfeer is goed. Go Ahead heeft eigen lijk alleen maar een goed seizoen no dig om uit de narigheid te komen." Hij onderschrijft de woorden van Brand dat de spelers in de loop der jaren door de voortdurende wisselin gen aan de top uit hun evenwicht zijn geraakt. „Je wist het op den duur werkelijk niet meer. Neem allleen het laatste jaar, eerst Coerver, vervolgens Maaskant en dan Van Brussel. Elk dacht anders over voetbal. Als speler werd je van de ene naar de ander kant geslingerd. En het bestuur elk jaar maar roepen dat er naar continuïteit werd gestreefd." Elf jaar betaald voetbal bij een en dezelfde club hebben Oude Wesselink naast voldoening ook veel ergernis bezorgd. Om de woorden van Brand uit te diepen dat de spelers de dupe zijn geworden van alle wissels, is hij bereid om al zijn trainers te typeren; het zijn in de meeste gevallen geen vrolijke karakteristieken. „Fadrhonc was vooral menselijk. Technisch en taktisch sterk. Zonder meer een goede trainer. Dat hij later bij het Nederlands elftal niet is ge slaagd heeft volgens mij te maken met het verschil in mentaliteit tussen voetballers uit het oosten en het •westen." „Hughes was enorm enthousiast en wilskrachtig. Hij probeerde echter Engels voetbal met ons te spelen, terwijl het qua materiaal helemaal niet kon. Van dat Engelse voetbal is hij nu trouwens teruggekomen. Hug hes maakte de fout dat hij spelers op verkeerde plaatsen zette, hoewel hij taktisch toch goed was. Hij maakte die fouten in z'n enthousiasme." „Beenhakker was jong, enthousiast, stond tussen de spelers en dat pakte verkeerd uit. Sommige spelers zagen het verschil niet meer tussen de trai ner en een medespeler. Het was ook een gekke situatie. Buiten de training zei je Leo tegen hem en op het veld was het meneer Beenhakker. Als trai ner had ik niets op hem tegen, hij gaf een fijne training Ftenhakker stond niet sterk ten opzichte van de lei ding." „Kraay was hier alleen om carrière te maken. Ik weet dat hij door mensen buiten Go Ahead om goed in het zadel is geholpen, terwijl hij hier wei nig heeft gepresteerd. Hij was een man met een enorme image-building, deed zich keihard voor, maar was waarschijnlijk ^ich zelf niet. Kraay heeft zich bij Go Ahead slecht gema nifesteerd." ORLEANS De Franse wielrenner Jean-Jacques Fussien (26) Is gisteren in een ziekenhuis in Orleans overleden aan de gevolgen van een ongeval dat hem maandag overkwam. Hij reed tijdens een trainingsrit achter op de caravan van een Nederlandse toerist dicht bij zijn woonhuis in Fontainebleau. Het duurde toen lang voor Fussien geïdentificeerd kon worden omdat hij geen papieren bij zich had. Gezien zijn ernstige hoofdverwondingen werd besloten Fussien niet in Fontainebleau maar in Orleans in het ziekenhuis op te nemen. Jean-Jacques Fussien reed dit Jaar als kopman bij een door Raphael Geminiani gelelde Jonge profploeg. Hij had in het peloton de bijnaam „Fufu" omdat hij nogal eens onmiddellijk na de start in de aanval filde gaan. Dat maakte hem bij sommige collega's populair maar anderen hadden er een hekel aan omdat ze met name in Tour de France zodoende nogal vroeg wakker werden geschud. In 1975 reed Fusien als knecht voor Luis Ocana. Hij behaalde toen in Spanje vijf overwinningen. Een jaar later won hij alleen een etappe in de Ronde van de Oise. Vorig jaar vond Fussien geen sponsor en reed hij in een door de Franse wielerbond in het leven geroepen ploeg, zodat enkele werkloze renners toch aan de gang konden blijven. Dit Jaar won Jean-Jacques Fussien een etappe in de Ronde van de Middellandse Zee. In het eindklassement van de Tour de France werd hij als 73e geklasseerd. Joop Brand de puinruimer van Go Ahead „Notermans, daar kon je uren mee praten over voetbal. Het tegenbeeld van de kort en bondige Kraay. Ik vond hem toen echter al te slap. Daar heb ik achteraf ook wel gelijk in ge kregen. De moeilijkheid met Noter mans was dat hij problemen schiep in plaats van ze op te lossen." „Coerver is een verhaal apart. In z'n enthousiasme sleepte hij je eerst mee, maar later zag je hoe tegenstrij dig hij eigenlijk was. Als je met hem discussieerde sprak hij zich zelf drie keer tegen. Hij had de gewoonte om de eerste de beste jeugdspeler een wereldcarrière te voorspellen. Dat ging vaak ten koste van de routiniers. MADRID Het gevaar van een staking door Spaanse voet ballers op 2 en 3 september, de eerste speeldag van de Spaanse competitie, is na het afbreken van de onderhandelin gen tussen de Spaanse voetbalbond (RFEF) en de Spelersvak- bond (AFE) eerder vergroot dan afgenomen. Bondsvoorzitter Pablo Porta en een delegatie van de AFE, waarvan driekwart van de beroepsvoetballers lid is, onder leiding van Real Madrid-speler Quino vonden elkaar slechts op één punt. Reden voor Quino na afloop te verklaren, dat de AFE geen aanleiding ziet de staking af te gelasten. Porta kwam aan de eis van de spe- strijd tegen Liverpool werd zijn team lersvakbond met betrekking tot de zoekgespeeld. Twee doelpunten (van uitbetaling van achterstallige spe- Souness en Dalglish; binnen vijf mi- Dan hoorde ik dat hij tegen zo'n lerssalarissen tegemoet. De Spaanse nuten beslisten het duel. Dalglish jonge speler zei: die Oude Wesselink clubs zullen gemaand worden de voegde er voor de zekerheid in de 74e joh dat is toch niks Jij bent veei 8chulden aan de spelers, die zo'n hon- minuut nog een derde treffer aan toe. beter. Ik ben vaak erg kwaad op hem derd pesetas (drie miljoen geworden, maar Coerver is er ander- Kulden) beloopt, op korte termijn te zijds de man niet naar om kwaad op v<>ldoen- te blijven. Toch is hij de grootste teleurstelling uit mijn hele loopbaan Het werd het em*e agendapunt waar- geweest." over overeenstemming bereikt werd. Een tweede voorwaarde van de spe- ..Brand bracht mij Indertijd in het lersorganisatie: afschaffing van de betaalde voetbal. Ik was een long leeftijdsgrens ln de derde divisie, ventje en hij kon bij mij dus geen werd door Porta 111 overweging kwaad doen. Hij is wel veranderd Is Benomen. Het reglement van de lang zo dwingend niet meer hij is RFEF schrijft voor, dat verenigingen Chelsea behaalde zijn eerste zege meer een docent geworden HU treat 016 de derde divisie uitkomen, door een doelpunt van Tommy Lang- --'4. - slechts twee spelers boven de 23 jaar mogen opstellen. Dit om te voorko men dat de derde divisie verandert ln een soort „bejaardenhuis" voor be roepsvoetballers. waardoor de door stroming van Jong talent belemmerd kan worden. Naast Liverpool behaalde ook Ever- ton zijn tweede zege van het nieuwe seizoen door na een 0-1 achterstand Derby County met 2-1 naar huis te sturen. Kampioen Nottingham Fo rest kwam tegen Coventry niet verder dan 0-0. Dit was overigens de enige wedstrijd in de eerste divisie waarin-- geen doelpunten werden gemaakt. er van uit dat iedereen individueel goed bezig kan zijn op de training." SELECTIE Nico van Zoghei, Jan Endeman, Hen- nie Spijkerman, Arjan Kluitenberg, Wim Berckenkamp, Jan Groeneweg, Teun Kist, Martin Koopman, Kees van Kooten, Jo Körver, Tommy Kris- tiansen, Jan Ligtenberg, Dwight Lo- deweges, Harry Oosterwijk, Johnny Oude Wesselink, Jacques van de Pas, Hans Salfischberger, Dick Schneider, Rene Smit, Jan van der Veen, Stef Walbeek, Wim Woudsma. NIEUW Wim Berckenkamp (Gouda). Jan Lig tenberg (eigen kweek), Harry Ooster wijk (Lettele), Rene Smit (AZC), Jan van der Veen (San Jose). VERTROKKEN Harry Rooseboom (FC Groningen), Bert Strijdveen (FC Twente), Mario Vuskovic (naar Joegoslavië). TRAINER Joop Brand (nieuw). De AFE ging niet in op een voorstel van Porta de staking op te schorten om gelegenheid te scheppen voor nieuwe onderhandelingen. Voorzitter Quino was van mening, dat de RFEF voldoende tijd heeft om het probleem over de leeftijdsgrens voor drie sep- Frankrijk tember op te lossen. 1 ley in de 42e minuut van het duel tegen Wolverhampton Wanderers. Tegen het eind van de wedstrijd moest de scheidsrechter de spelers voor zeven minuten naar de kant halen, omdat het veld werd bestormd door groepen vechtende supporters. UlUlagen: Birmingham City-Middlesbrough 1-3. BrUtoT Clty-Norwich City 1-1. Coventry Clty-NoU Unnham Forest O-O. Everton-Derby County 2-1, Ipswich Town-Lhrerpool O-S. Manchester City-Ar senal 1-1. Queens Park Rangen-West Bromwlcti Albion 0-1, Southampton Bolton Wanderers 3-2. Wolverhampton Wanderers-Chelsea 0-1 Arnold Mühren Arnold Mühren heeft zijn debuut bij Ipswich Town niet met een overwin ning kunnen vieren. In de thuiswed- door Richard Matthijsse ROTTERDAM Het vriendschapsverbond dat Excelsior en Feyenoord onlangs hebben gesloten en dat wederzijdse steun op technisch en medisch gebied behelst, vraagt om een snelle inwerking-treding. Met name de selectiegroep van de eerste divisieclub kan een injectie van enkele Feyenoorders die nog niet rijp zijn voor het grote gebeuren, best gebruiken. Trainer Vaclav Jezek van Feyenoord staat echter nog niet te springen om tijdelijk enkele van zijn krachten af te stoten, omdat hij nog niet weet, wat zijn team in competitieverband zal gaan presteren. Een te billijken houding van de Tsjech, maar zijn collega Thijs Libregts moet intussen maar zien, hoe hij met zijn kwaliteits arme formatie de nodige punten bij-, eensprokkelt. Het vertrek van Van der Spek. Stafleu en Meijer plus de blessures van Van de Munnik en Nijs- Van onze sport correspondent ROTTERDM Scheidsrechter Jan Beek zal de KNVB rapporteren dat Nol de Ruiter van sportclub Cam buur gisteravond zijn boekje te bui ten is gegaan. De Ruiter die zich tien minuten voor het einde van bet duel tegen Excelsior verschrikkelijk op wond over de strafschop die aan de Rotterdammers werd toegekend ren de toen tegen alle instructies in uit - tv..uzijn dug-out om in woord en gebaar uiti« xijn misnoegen Racing Strasbourg!) heeft de voor sprong ln de Franse competitie met één punt vergroot. Strasbourg won zelf de uitwedstrijd tegen Lille, maar naaste belager Bordeaux kwam te gen bekerwinnaar Nancy op eigen veld niet verder dan 0-0. Metz. de club van Wim Suurbler, kreeg op de derde plaats gezelschap van Saint Etienne, dat Nantes met 3-1 versloeg. Metz speelde gelijk tegeft kampioen Mona co: 1-1. hoofdbrekens bezorgd. En zijn nieu we aanwinsten Dekker (door Feye noord uitgeleend) en Damsma (voor een jaar door NAC afgestaan) moeten zich in hun nieuwe werkomgeving nog aanpassen. Desondanks overleefden de Rotter dammers afgelopen zondag de eerste bekerronde. Dat gebeurde tegen SC Cambuur (2-0), uitgerekend ook gis teravond de tegenstander. Wat com petitieleider Jan Huijbrechts heeft bezield om de Friezen op woensdag avond zo een verre reis te laten onder nemen, blijft een raadsel. En dan te weten, dat in de Rijnmond en omge ving nog drie andere noodlijdende eerste divisleclubs opereren. Als over het scheidsrechterlijke falen. Huijbregts wat inventiever was ge weest. hadden er gisteravond in Vlaardingen en Rotterdam zeker meer toeschouwers de tribunes be volkt dan nu. Begrijpelijk bovendien, want wat Cambuur zondag ln de bekerconfron tatie had laten zien, was abominabel slecht geweest. Dat vormde voor Li bregts een extra probleem. Zijn waar schuwende woorden aan het begin van het duel om de tegenstander niet te onderschatten, sorteerden zeker in de eerste helft nauwelijks effect. De Friezen, belust op revanche, hadden niet alleen het beste van het spe, maar wisten zich ook enkele levens gevaarlijke kansen te creëren. Het was aan het goede optreden van doel man Vermunt te danken, dat de scho ten van Wim Goozen en Gerrte de Jonge geen doel troffen. Kort voor rust deed zich overigens voor Cambuur een schitterende mo gelijkheid voor, de score te openen, maar Henk de Groot bleek niet bij machte de fraaie doorbraak van De Jonge doeltreffend af te ronden. Ex celsior had ln deze fase vooral aanval lend nauwelijks iets wezenlijks kun nen inbrengen. De jeugdige vuurlinie bestaande uit Van de Enden, Waslan- der en Ernst verspeelde wel de nodige energie, maar inhoudelijk stelden hun inspanningen weinig voor. Doel- dammers zich na rust herstelden. Met Roggeveen ln vooruitgeschoven posi tie oefenden zij een steeds grotere pressie uit op het Friese doel. Een pressie die bijna tot een treffer leidde, maar de opkomende rechter verdedi ger Tabbemee had niet meer de kracht en de kunde om zijn solo-actie met een beslissend schot te voltooien. Een doelpuntloze score zou derhalve een juiste afspiegeling van dit matige duel zijn geweest. Van de twee degradanten uit de ere divisie behaalde alleen Telstar een overwinning. De IJmonders wonnen de uitwedstrijd tegen FC Vlaardin gen. FC Amsterdam kwam in Gronin gen daarentegen niet verder dan een gelijk spel: 1-1. Een stand die reeds bij de rust was bereikt en bovendien stand te nemen, maar gezien de krachtsverhoudingen was het gelijke spel zondermeer een gerechtvaardig de uitslag. De eerste competitiedag in de eerste divisie leverde in totaal eén rode- en vier gele kaarten op. De meeste kij kers zaten in het Groningse Ooster park-stadion: 6200. Dat het desondanks toch 1-0 voor de thuisclub werd. kan volledig op het conto worden geschreven van scheidsrechter Jan Beek. Vier minu ten voor het einde, toen Roggeveen een duel met invaller Ferwerda uit vocht. struikelde de Excelsior-speler over zijn eigen benen, maar het lever de hem tot woede van heel SC Cam buur wel een strafschop op. Dick Ernst vonniste vervolgens de Friezen. Een merkwaardige ontknoping van een wedstrijd die geen winnaar ver diende. Exeellsor-SC Cambuur 1-0 (0-0) 86 Ernst (straf schop l 1-0. Toeschouwers: 1.000. Scheidsrechter Beek Excelsior Vermunt; Tabbemee. Roggeveen, Dekker, Damsma. Pattlnama. 8truls. Pot (Van Tour). Van de Enden. Waslander, Ernst SC Cambuur Roorda. Leper. Oroote. Andre Roosenburg. Ooozen. Claus. 8chouwenaar (Fer- werdsi, Vreeburg; Peltzer. De Jonge. De Oroot. FC Dordrecbt-FC Den Booch M (2-0) - 34. Evers 1-0, 37 Jansen 2-0. 53 Peelers 2-1 Scheidsrechter Ram, 1500 toeschouwer* Oele kaart voor Kamps (FC Den Botch) wegens onderuithalen van een tegenstander Heractes-SC Amersfoort 1-0 (1-0) - 17 Van Oost rom 1-0 (strafschop). Scheidsrechter Jansaen, 3500 toeschouwers. De Graafschap-SVV 5-1 (1-1) - 7 Jan Koenders 1- 0. 24 Peltsman 1-1, 50. PoUto 21.63 Jan Koenders 3-1. 74 Hlddlnk 4-1. 80 Van Veenendaal 5-1. Scheidsrechter Klinkers, 4100 toeschouwers FC Vlsardlngen-Telstar 0-1 (6-1) 33. VanToorO- 1 Scheidsrechter Bakker. 15O0 toeschouwers Oele kaart voor Oorschot (Telstar) wegens te hard spel Wagenlngen-Helmond Sport 4-6 (3-0) 5. Van der Ley 1-0. 8 Blsch 2-0. 29 Leushuls 3-0.88 Hazethek- ke 4-0 Scheidsrechter Mulder. 2500 toeschouwers Rode kaart voor Van de Wassenberg (Helmond Sport) wegens trappen en onderuit lopen twee man Roorda van Cambuur kon dan door twee strafschoppen tot stand ook, in tegenstelling tot het tweede was gekomen. Stout trof vanuit een bedrijf, de schermutselingen voor doel en strafschopgebied rustig ga deslaan. Het was opvallend, boe de Rotter- elfmetertrap voor Amsterdam doel. terwijl Bakker vanaf de stip voor Groningen een treffer scoorde. Beide ploegen kregen in het tweede bedrijf nog voldoende mogelijkheden om ai re Groolngea-FC Amsterdam 1-1 (1-1) 21. 8tout 0-1 (strafschop), 36 Bakker 1-1 (strafschop) Scheidsrechter Weerink. 6200 toeschouwers Oele kaart voor Bouwmeester (FC Amsterdam) wegens het onderuit halen van een tegenstander Blanch) (FC Amsterdam) kreeg een waarschuwing wegens spelbederf on 5-1. Metz-Monaro 11, Angers-Valenciennes 1-0, Saint sUenne-Nantes 3-1. Nlmes-Relma 4-0. Nice- Paris 8t- Germain 1-3. Parts F C.-LavaJ 2-2. Stand: 1. Strasbourg 12 punten. 2 Bordeaux 10 punten. 3. 8alnt éUenne en Metz 9 punten, 5 Bast ia 8 punten. Ajax Ajax heeft de eerste wedstrijd van het internationale voetbaltoernooi in Valencia tegen het Argentijnse Hura- can met 4-3 verloren. De ruststand was 2-2. De Argentijnse doelpunten werden gescoord door international Houseman (25e minuut uit strafschop en 54e), Ferrero en Cabrera. Voor Ajax scoorden Everse (33) en Lerby (39e en 77e). PSV won in Woensel van de gelijkna mige tweede kiasser met 11-1. BIJ de rust leidden de Elndhovenaren al met 4-1. Doelpunten van PSV kwamen van Lubse (5), Van der Kuylen (2L Postuma. René van de Kerkhof, Jan sen en Van der Velde (eigen doel). Het tegendoelpunt kwam van Paul Wou ters. Er waren 3000 toeschouwers. t FC Den Haag won ln het Haagse Zuiderpark met 5-0 van de Surinaam se kampioen Voorwaarts, na een rust stand van 4-0. De Haagse doelpunten werden gemaakt door Goemans (2).' Schoenmaker (strafschop), Hoekema en Van Leeuwen. Er waren 2700 toe schouwers. In Brussel speelden RWDM en Benfl- ca gelijk, 1-1. De rust ging ln met l-(£ door een doelpunt van Nico Jansen. Na de pauze maakte Humberto ge lijk. In het Brusselse stadion bevon den zich 12.500 toeschouwers. Eredivisieclub MW won ln Eysden met 4-0 van de eerste klasse amateur club van die naam De ruststand was 1-0 Smeets en Kowalik scoorden bei den twee keer. Dertienhonderd men sen woonden het duel bij. Uitslagen van andere oefenwedstrij den: CW-Feyenoord 1-2, Zwart Wit '28-Militair elftal 1-4, Kozakken Boys- NAC 2-2. De zaterdagamateurciub Dovo heeft ln Veenendaal. ondanks een 0-1 ach terstand ln de rust, gezegevierd over FC Utrecht. Na een doelpunt van Leo van Veen. scoorde Herman van Veen endaal twee keer voor Dovo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 15