FAMILIEBERICHTEN Marokkaan hangt zich op in politiecel Tom Erich (67) overleden Brits instituut kernwapens dicht Zaak-Folke^ toch in huk van bewarii M BEKENDMAKING BEKENDMAKING provinciaal bestui vannoord-hollanc DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1978 TROUW/KWART kunnen van maandag tot en met vri|dag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond <s dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur 24-8-83 24-8-78 Goedemorgen Moeder Borst hartelijk gelukgewenst met uw 95-ste verjaardag en een fijne 'dag toege wenst door uw kinderen. IJmuiden. 1978. Opa en Oma Klijnsma rijn we dankbaar en blij dat zij hun 45-jarig huwe lijksfeest mogen vieren. Hartelijk gefeliciteerd. Hans-Paul. Saskia, Karin. Clarissa. Annemiek, Christian. Esther, Mirjam. Marieke. Mark EBEN HAEZER 1928 23 augustus 1978 In familiekring mochten wij dankbaar gedenken dat onze lieve ouders en grootouders J. A. van Amerom en J. van Amerom-van Noort vijftig jaar getrouwd zijn. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. 2252 XP Voorschoten, Wijngaardenlaan 42 Zoekt eerst het koninkrijk Gods en Zijn gerechtigheid Dit was de tekst die onze lieve ouders en grootouders H. van Mansom T. A. van Mansom-van Rietschoten 50 jaar geleden bij hun huwelijk meekregen. Geen garantie voor een onbezorgd leven maar wel de basis voor een leven door Gods zegen begeleid Zij en wij zijn dankbaar voor al het goede gedurende die afgelo pen 50 jaar genoten. Hun kinderen: Rie en Bert, Aalsmeer Cobie en Gert, Diemen Nettie en Jan. Aalsmeer Rietje en Kees. Diemen Marry en Herman, Heerhugowaard en alle kleinkinderen. Ieder die hen met deze dag wil gelukwensen is van harte welkom op zaterdag 2 september a s. van 17.00- 18.30 uur in „De Schuilplaats" aan de Mauritslaan te Diemen. Diemen, 24 augustu* 1978. Pr. Margrietstraat 33. Ik zal in het Huis des Heere ver blijven tot in de lengte van dagen. Psalm 23 vers 6 B Na een kortstondige ziekte is van ons heenge gaan onze lieve moeder, grootmoeder en over grootmoeder Klazina Wit-de Munnik weduwe van Nicolaas Pieter Wit in de ouderdom van 86 jaar. Wezep: Annie en Henk de Groot-Wit Leo en Wies Wit-Hart Randburg (Z.A.): Nico en Martha Wit-Kreder Zwolle: Joris en Sini Wit-Kamphuis Rimbey (Can.): Harry en Annie Wit-Faber Kleinkinderen en ac hter kleinkinderen Zwolle. 21 augustus 1978. Bejaardencentrum „De Esdoorn", kamer 117. Corr.-adres: Kon. Wilhelminalaan 27, Wezep. De begrafenis zal plaats hebben donderdag 24 augustus om 11.30 uur op de begraafplaats Bergklooster. Vooraf zal in het bejaardencentrum een rouw dienst worden gehouden welke om 10.30 uur aanvangt. Gelegenheid tot condoleren voor de dienst van 10.00 tot 10.20 uur. Indien u de begrafenis wenst bij te wonen wordt u verzocht tijdig aanwezig te zijn. Wij danken God dat Hij ons de tijd gaf om het afscheid heel bewust te kunnen beleven. Wat de toekomst brengen moge mij geleidt des Heren hand Lied 293 vers 1 Zo ging van ons heen onze lieve man vader en opa Arie Mol Op de leeftijd van 66 jaar. 's-Gravenhage: M. A. F. Mol-Dane 's-Gravendeel: H. Mol L. J. Mol-Grootenboer Strijen: J. H. Mol M. A. Mol-Troost 's-Gravendeel: M Mol en kleinkinderen 's-Gravendeel. 23 augustus 1978 Strijenseweg 123. Gelegenheid tot condoleren in de aula van het bejaardenhuis „Immanuel". Hiesveltstraat 1 te 's-Gravendeel op vrijdagavond van 7.30 tot 8 30 uur De begrafenis zal D.V. plaatshebben op de nieuwe algemene begraafplaats op zaterdag 26 augustus a s. vanuit de aula van „Immanuel". Vertrek aldaar om 12.00 uur. Hij zal alle tranen van hun ogen afwissen. De dood zal niet meer zijn. Noch rouw. noch geklaag en pijn zullen er meer zijn. Die op de troon zat zei: Ik maak alles nieuw. Deze woor den zijn getrouw. Openb. 21 4 en 5. en wij weten. dat. indien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis. Wij begeren temeer ons verblijf in het lichaam te verlaten en bij de Here onze intrek te nemen. 2 Cor. 5 1. Uw hart worde niet ontroerd, gij gelooft in God. gelooft ook m Mij. In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen: anders zou Ik het u gezegd hebben, want Ik ga heen om u plaats te bereiden. Joh. 14 1 en 2. HAAR PLAATS WAS KLAAR! Zo hebben wij afscheid genomen van elkaar. En nu is ze voor eeuwig thuis, mijn geliefde vrouw, onzer kinderen en kleinkinderen lieve moeder en oma Johanna Catharina Kiel op de leeftijd van 76 jaar en 9 maanden. Nu mag ze zingen het loflied. Heilig, Heilig is de Here der Heerscharen. Haastrecht, 20 augustus 1978. Dunantstraat 56 Haar liefhebbende man: A. Griffioen Zoetermeer: Jan en Jelly Culemborg: Riek en Dick Schalkhaar: Gré en Teun Gouda: Wim en Corrie Amsterdam: Riet pn Jan Leusden: Johan en Berty Naarden: Henk en Loes Hoogvliet: Arie en Ineke en kleinkinderen D.V. donderdag 24 augustus zal er een rouw dienst worden gehouden in de Gereformeerde Kerk, Hoogstraat 136 te Haastrecht Aanvang van de dienst om 11.00 uur, waarna de teraardebestelling om 12.00 uur zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats aan de Provincialeweg Oost te Haastrecht. „Onze ziekten heeft Hij op zich genomen en onze smarten ge dragen" Met grote verslagenheid delen wij u mede dat heden na een langdurige ziekte plotseling is overleden mijn lieve zuster, schoonzuster, en onze lieve tante Nel Willemsen-Bernard echtgenote van Harry Willemsen Waddinxveen, Jos Groenendijk-Bernard Theo Groenendijk Wim en Jeany Benno en Jasper Leiden, Hanne en Peter Paula en Bert. Utrecht, 22 augustus 1978 Prof. Fuchslaan 40 De begrafenis zal zaterdag 26 augustus a.s. plaatsvinden om 12.00 uur op de begraafplaats „Rhijnhof" te Leiden. (Bij het Haagse Schouw). Wie heeft lust de Heer te vrezen Psalm 25 6 Hiermede berichten wij U. dat onze lieve moe der, schoonmoeder en grootmoeder Elisabeth Hoekstra weduwe van Ynze Alkema op de gezegende leeftijd van bijna 81 jaar na een korte ziekte in vrede is overleden. 's-Gravenhage: A. van Ulden-Alkema G. van Ulden Ton, Ynze, Petra Zoetermeer: K. Alkema C. J. Alkema-Anema Arjen, Tjeerd. Niels 's-Gravenhage: S. Alkema C. M. Alkema-Hoekman Sietse. Ruurd, Margo Zoetermeer: L. Cino-Alkema C. Cino Els, Bart 's-Gravenhage: H. Alkema J. Alkema G. J. Alkema-Mulder Gysanne, Jan-Ynze Leidschendam: D. Alkema B. Alkema-te Nijenhuis Ynze, René, Arjan Apeldoorn: Jac. Alkema A. J. Alkema-van Delft Ynze, Margreet, Jeroen 's-Gravenhage. 22 augustus 1978. Minstreelstraat 82. Correspondentie-adres: Waaienberg 53. 2716 PC Zoetermeer. Geen bezoek aan huis Moeder is opgebaard in de rouwkamer van het Ziekenhuis Leyenburg, Leyweg 275 te 's-Gra venhage. alwaar gelegenheid tot afscheidne- men en condoleren van 6-6.45 uur. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden in de Cypres-kerk. Raaphorst 206 cp vrijdag 25 augustus a.s. om 2 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats Nieuw Eykenduynen, Kamperfoelie- straat 2A, 's-Gravenhage, om circa 3.15 uur. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een 31-Jarige Ma rokkaan die vandaag uitgewezen zou worden, heeft zich .gistermiddag op gehangen in een cel van het Amster damse politiebureau aan de Elands gracht. Hij gebruikte hiervoor zijn sokken die hij aan elkaar geknoopt had. De Marokkaan, volgens de poli- HILVERSUM De pianist Tom Erich is gistermiddag op 67-Jarige leeftijd tijdens een ongeval op de Wageningse berg overleden. Volgens de politie heeft Erich waarschijnlijk een hartaanval gekregen, waardoor de door hem bestuurde auto op de linker weghelft terecht kwam en bij na frontaal op een tegenligger botste. Tom Erich, belandde al op jeugdige leeftijd in de muziek. Hij was onder meer begeleider van Louis Davids en Lou Bandy. Kort na de tweede werel doorlog kwam Erich in vaste dienst van de AVRO. Behalve als solist, on der meer in de AVRO-foyer tijdens de pauzes van de Bonte Dinsdagavond trein, kreeg hij ook bekendheid als leider van ensembles als de „Papa vers", „Harmonetto", „Melodie en rit me" en „Toms prairie pioniers". Ook op de radio was Erich als pianist te beluisteren. Befaamd werden zijn kwartiertjes „Oud en nieuw van alles wat". tie zonder vaste woon- of verblijf plaats. werd op 21 juli aangehouden omdat hij illegaal in Nederland ver bleef. Volgens de verklaringen van de Marokkaan was hij sinds april in Ne derland. Volgens een woordvoerder van de Amsterdamse politie was de cel van de Marokkaan een half uur voor zijn zelfmoord nog gecontroleerd. De poli tie had dit volgens de woordvoerder niet kunnen voorkomen, tenzij de man naakt was opgesloten. Een groep bezetters van de Amster damse kerk De Duif heeft gister avond een „stille wake" bij het poli tiebureau gehouden. De bezetters, die zich verzetten tegen de uitwijzing van een grote groep Marokkanen, wil den met hun betoging bij het politie bureau medeleven en begrip tonen 'voor de overleden Marokkaan. Zij zien de zelfmoord als een gevolg van de kille houding van Nederlandse au toriteiten tegenover illegaal hier ver blijvende vreemdelingen. LONDEN (Reuter) De Britse over heid heeft een deel van haar onder zoekingsinstituut voor atoomwapens in 'Aldermaston gesloten. Met de maatregel, die „na overleg tussen de vakbonden en de directie" werd geno men. is een dreigende staking voorko men. Het onderzoek naar de twaalf ontdekte gevallen van radioactieve besmetting met plutonium is opge dragen aan Sir Edward Pochin. Hij verwacht drie maanden nodig te hebben. Sir Edward is voorzitter geweest van de gezaghebbende Internationa le commissie voor stralingsbescher ming, ICRP. Zijn eindrapport zal „zo openbaar mogelijk worden", ver klaarde het ministerie van defensie, „Hoewel er onvermijdelijk informatie in zal staan die geheim moet blijven." De sluiting van de afdelingen waar medewerkers met plutonium in con tact konden komen, zal duren „totdat geruststelling gegeven kan worden". Deskundigen vermoeden vooralsnog dat de geconstateerde besmettingen tot tweemaal -de hoeveelheid die volgens de ICRP-normen toelaatbaar is niet het gevolg zijn van een enkel incident, maar van een hoog alge meen niveau van plutoniumstof in delen van het instituut. De besmetting levert geen direct gevaar voor de gezondheid van be trokkenen op. Wel lopen zij een licht verhoogde kans om in de loop der jaren longkanker te krijgen. Het risi co is nog aanmerkelijk lager dan dat van het roken van sigaretten. MAASTRICHT (ANP) Het; lende Westduitse uitleverini van de bondsrepubliek voor het in Maastricht gevi tende RAF-üd Knut Folki vandaag door de rechtbank tricht behandeld in één der van het huis van bewaring in kort geding gestelde eis kerts om alsnog die rectff doen houden in het paleis van in de Maastrichtse binnem door de rechtbank-president, de Vries, afgewezen. Folkerts' raadsman, mr. W.|l Bennekom uit Amsterdam, president gevraagd om de st S. Jurgens. voorzitter van de mer die het Duitse verzoek za delen, te laten verbieden da huis van bewaring te doen, ol verbod rechtstreeks aan de op te leggen. Volgens de pJ kan echter „gelet op de eigen woordelijkheid van de rech staat of hij zelf niet ingrijp^ beslissing van de rechter. De president vindt tevens, gronden aanwezig zijn om baat aan te nemen dat zich' rechtmatige toestand zal vo (hij bedoelt daarmee event perking van de openbaarheii e zitting). De beslissthg van gens om in het huis yan bew rechtzitting te houden is. ze dent mr. De Vries, niet in s: de wet op de rechterlijke org Op Zijn tijd heeft de Heer tot Zich genomen onze lieve vader en grootvader Wessel Bos weduwnaar van Henderika Huizinga op de leeftijd van 83 jaar, Romeinen 8 1 en 2 Oostzaan J. W. Bos T. M. Everaars-Bos A. Everaars Roden W. J. Bos J. Bos-Wieringa Groningen H. T. Bos G. Bos-Koster de Meern W. J. Bos G. Bos-Versluis en kleinkinderen. Heiloo 20 augustus 1978 Oudorp „Lauwershof" Correspondentieadres: Termijen 120, Heiloo Overeenkomstig de wens van vader heeft de begrafenis in stilte plaatsgevonden te Over- schild (Gr.). De Here nam tot Zich onze zwager en oom Wessel Bos weduwnaar van Henderika Huizinga op de leeftijd Van 83 jaar. Heiloo, 20 augustus 1978. Uithuizen: L. de Boer J. de Boer-Huizinga Hoogeveen: D. Huizinga Grijpskerk: A. Huizinga-Voogd Neven en nichten Met droefheid geef ik kennis dat de Heer onverwacht tot Zich heeft genomen mijn lieve, zorgzame tante Rensje van Veen weduwe van Dirk Arend Pekelharing op de leeftijd van 77 jaar. Mede namens de familie: Rens P. Yland-van Veen A. W. Yland Bussum, 19 augustus 1978. Iepenlaan 226. Corr.-adres: Nieuwe Hilversumseweg 25. De begrafenis heeft inmiddels in familiekring plaatsgevonden. Plotseling heeft de Here tot Zich genomen onze schoonzuster en tante Rensje Pekelharing-van Veen Weduwe van D. A. Pekelharing Namens de familie: IJ. Pekelharing Heden overleed onze lieve broer, zwager en oom Jacob van der Hoef op de leeftijd van 80 jaar. Die u roept, is getrouw; Hij zal het ook doen. 1 Thess. 5 24 Groningen. 22 augustus 1978. Korreweg 36 A. Namens de familie: A. van der Hoef H. B. van der Hoef Geen bezoek - Geen bloemen De rouwdienst zal worden gehouden op zater dag 26 augustus om 10.00 uur in de aula van de begraafplaats „Selwerderhof". waarna plm. 10 30 uur de begrafenis zal plaatshebben. Vertrek van het „Gebouw Esdoornlaan 187" om 9.30 uur Na de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer van de begraafplaats. Geheel onverwacht is j.l. zondagmiddag op 68- jarige leeftijd ontslapen onze onvergetelijke broer, zwager en oom Mr Hendrik Eringa Officier in de Orde van Oranje-Nassau Hij wist dat zijn leven met Christus geborgen was in God. 's-Gravenhage: J Eringa B. J. Eringa-Verkade Rotterdam: Chr. W. Eringa H. Modderaar Y. Modderaar-Eringa Rotterdam L. Eringa en neven en nichten Augustus 1978. Van ons is heengegaan in het vaste geloof in haar Heer en Heiland onze lieve tante, oud tante en huisgenote Jaapje Dijkshoorn geb. 22-10-1888, overleden 22-8-1978 Namens alle neven en nichten Fam. van den Beukei Fam. Dijkshoorn Fam. van de Kooy Fam. Zonneveld S. de Bruin-van der Spek Delft, 22 augustus 1978 Rotterdamseweg 217. Het heeft de Here behaagd onverwachts uit ons midden weg te nemen onze lieve man, vader en grootvader Drs D. Schouten op de leeftijd van 76 jaar Voormalig directeur van het Willem Oranje college te Waalwijk Officier in de Orde van Oranje Nassau echtgenoot van N. M. van Peursen eerder gehuwd met C. Roorda kinderen en kleinkinderen Waalwijk 23 augustus 1978 Mr. van Coothstraat 54 De ter aardebestelling zal D.V. plaatsvinden op zaterdag 26 augustus om 11.30 uur op de Ned. Herv. begraafplaats te Besoyen. De rouwdienst hieraan voorafgaand zal om 11.00 uur aanvangen in de Ned. Herv. kerk te Besoyen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Herv. Gemeentecentrum „de Rank" Geen toespraken. Geen bloemen. Algemene kennisgeving Op 22 augustus 1978 overleed mijn lieve man. onze lieve vader en grootvader Jan Baars oud-gemeentesecretaris van de gemeente Lienden hij werd 72 jaar. Psalm 146 3 berijmd Lienden: F. J. Baars-Lazet Morenhoven (W.Dld): J. W. M. Baars M. F. Baars-van 't Hoff Jan-Erik Margreet Elsbeth Utrecht: G. M. Baars Groningen: W. M. Baars Lienden, Oud Smidsestraat 22. Gelegenheid tot condoleren op vrijdagavond van 19 tot 21 uur in het Verenigingsgebouwtje naast de kerk. De dienst van Woord en Gebed zal genouden worden op zaterdag 26 augustus a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Lienden. aanvang 13.30 uur. De begrafenis zal in familiekring plaatsvinden Geen bloemen Met grote verslagenheid hebben wij kerj genomen van het onverwachte, plotseli overlijden van onze gewaardeerde kollega f vriendin Nel Willemsen-Bernard Docente huishoudkunde aan de Stichting (if leiding Leraren te Utrecht. Wij denken aari haar als een zeer toegew docente die haar studenten op zeer persooi |S ke wijze wist te motiveren^ Studenten, meèèyye'fjcers, dire! J1 en bestuur van de S!<Jl. •uTlO' l 1953 JUBILEUM 1SÏ! Vandaag 24 augustus is het 25 jaar gfca den dat de fam. Jongste Tuinstraat Krimpen a/d Ijssel, de verzorging van agentschap Trouw De Rotterdammer op zich nam Hartelijk gefeliciteerd Inspectie Trouw Kwartet. Gedeputeerde staten van Drenthe maken bekend, dat van de 4'/»% obligatielening provincie Drenthe 1952 groot 10.000.000,- bij loting voor aflossing op 1 oktober 1978 zijn aangewezen de obli gaties met de eindgetalleiT 18. 67. 29. 34 en 21. De betaling van deze obligatie geschiedt ten kantore van de Bank Mees en Hopd N V. te Amsterdam en te 's-Gravenhage, Z2 van de Bank Morgan Labouchére N V. te 355 Amsterdam en van de Nederlandscht aaB Middenstandsbank N V. te Amsterdam Rotterdam en 's-Gravenhage Van de in het verleden uitgelote obligaties 3^1 werden nog niet ter betaling aangeboden de nummers 2763, 8063 en 9398. Gedeputeerde Staten van Noord-Holl; geven kennis, dat het ontwerp streekp voor het Amsterdam-Noordzeekanaal gebied van vrijdag 1 september 1978 en met vrijdag 15 december 1978. voor een ieder ter inzage ligt op de Provinciale Griffie van Noord-Holland. Dreef 3 te Haarlem, op de secretariee van de gemeenten Aalsmeer. Amstelv Amsterdam. Bennebroek. Beverwijk, Bloemendaa! Diemen. Haarlem, Haarlemmermeer. Haarlemmerliede e Spaarnwoude. Heemskerk, Heemsted Ouder-Amstel, Uithoorn. Velsen, Zaan en Zandvoort. alsmede op de in even vermelde gemeenten gevestigde openbare bibliotheken Zij vestigen er aandacht op. dat vanaf 16 oktober a.s ieder schriftelijk bij Provinciale Staten Noofd-Holland te Haarlem bezwaren indienen tegen vorenbedoeld ontweri Haarlem, 8 augustus 1978 Gedeputeerde Staten van Noordf W van der Knoop, voorzitter C.Harinck. griffier

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10