egering Peru kondigt de noodtoestand af aos breekt net Frankrijk Moskou: Carter traineert SALT Israël is op zijn hoede Het nooit voltooide onderzoek naar $e moord op Martin Luther King Kabinetscrisis IJsland opgelost Staking van mijnwerkers derde week in ietnam lonkt naar Amerikanen McGovern: stuur een leger naar Cambodja Communist wordt premier ustitie liet vele vragen onbeantwoord /OENSDAG 23 AUGUSTUS 1978 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 djoor Herman Amelink n ^STERDAM De regering e:m Peru heeft de noodtoe- 5 ind afgekondigd voor de ijngebieden van het zuiden dp het midden van het land in ts rband met de nu al meer je&n twee weken durende sta- iejng van mijnwerkers. Het ojirgerlijk bestuur in deze ge- eden is overgedragen aan op militaire commandanten. iefc nieuwe maatregelen van de Peru- g nse regering vormen het voorlopige ogtepunt in een spiraal van econo- di sche en politieke spanningen. Aan- in ding tot de staking van de mijn- rkers is het ontslag van 320 colle- 's een Jaar geleden. De mijnwerkers llen dat deze mensen weer in dienst doprden genomen. De oorzaak van de :t iking is echter gelegen in de econo mische maatregelen die de regering van plan is te nemen en waarvan gevreesd wordt dat ze enorme sociale gevolgen zullen hebben. De regering van Peru. die aankijkt tegen een buitenlandse schuld van een kleine twintig miljard gulden, is onlangs met het Internationale Mo netaire Fonds een aantal financiële regelingen overeengekomen die neer komen op een sterke besnoeiing op de overheidsuitgaven. Van de 1,2 mil joen die in de publieke sector werken, zullen een kleine 40.000 mensen ont slagen moeten worden. De ministe ries en de hoofden van staatsonder nemingen zullen de bevoegdheid krij gen om te bepalen wie er de laan uitgaan. voedselprijzen De regering heeft inmiddels aange kondigd dat er geen plannen bestaan voor een verhoging van de prijzen van de eerste levensbehoeften, maar op de begroting is de post voor voed selsubsidies aanzienlijk besnoeid. De vrees dat de prijzen de komende maanden sterk, zullen stijgen lijkt daarom ook gerechtvaardigd. Tot nog toe heeft alleen de rechtse Accion Popular de maatregelen van de militaire regering toegejuicht. De cntristische APRA en de Christelijke Volkspartij hebben tot op heden geen commentaar op de maatregelen wil len geven. Alleen de linkse Revolutio naire Socialistische Partij (PSR) heeft de plannen veroordeeld. Er is de regering momenteel veel aan gelegen de bestaande sociale onrust in te dammen. Vooral de staking van de mijnwerkers kost elke dag handen vol geld. De uitvoer van koper, zilver, lood en zink, gezamenlijk genoeg voor zeventig procent van de inkom sten van het land, ligt nu volledig stil. De regering verklaarde begin deze week dan ook dat de te nemen maat regelen bedoeld waren „om de pro- duktle veilig te stellen en ondermij ning van maatregelen die de nationa le economie nieuw leven moeten in blazen, te voorkomen." De afgekon digde noodtoestand houdt in. dat het leger gemachtigd is zonder schriftelij ke toestemming arrestaties te ver richten en huizen te doorzoeken. Te vens kan het burgers verbieden het land te verlaten of hun de toegang tot het land ontzeggen. Verder kunnen de militairen verdacht personen de porteren en is het recht van vergade ring opgeschort. Vergeefs verbod De afgelopen week heeft de regering de staking van de mijnwerkers uit drukkelijk verboden, maar dezen hebben zich tot dusver niets van dit verbod aangetrokken. Vorige week maandag demonstreerden zo'n 10.000 mijnwerkers door de straten van de hoofdstad Lima om kracht bij te zet ten aan hun eisen. Die eisen omvat ten, behalve de terugkeer van 320 collega's, erkenning van hun vak bondsleiders en loonsverhogingen. Na het verbod op stakingen hebben de acties zich nog verder uitgebreid. Behalve de mijnwerkers zijn er ook andere sectoren actief voor verbete ring van lonen en arbeidsvoorwaar den, Zo legden in mei de onderwijzers het werk neer. waardoor drie miljoen kinderen thuis moesten blijven. De onderwijzers kregen van iedereen ge lijk voor hun eisen, maar de regering hield vol dat er geen geld voor loons verhogingen was. Verder worden er acties gevoerd door 7.000 spoorweg mensen op de lijn tussen de stende Cuzco en Arequipa, de arbeiders bij de scheepswerven en het bankperso neel. Aan deze sociale onrust wordt nog een nieuwe dimensie toegevoegd door de boeren, die in het kader van inmideels door de regering opgehe ven Nationale Agrarische Federatie (CNA), die onder leiding staat van Avelino Mar, op 2 september een massale demonstratie in Cuzco willen houden. Daar worden op die dag zo'n 50.000 boeren verwacht. De boeren willen dat de militaire regering niet steeds tussen belde komt in het be leid van de landbouwondernemingen,. die werden opgezet in het kader van de agrarische hervorming. Verder gaan de boeren protesteren tegen de hoge rentetarieven, die zij als een bedreiging ervaren voor de agrari sche hervormingsmaatregelen en als een eerste stap om het land weer terug te geven aan de vroegere groot grondbezitters. Grondwet De verantwoordelijke minister voor de maatregelen van de regering is Javier Silva Ruete. minister van fi nanciën. Hij is van mening dat alleen een restrictief economisch beleid Peru van het bankroet kan redden. Aan de militairen de taak om de sociale onrust die deze maatregelen tot gevolg hebben, in te dammen. Ondertussen houdt de medio geko zen grondwetgevende vergadering zich bezig met het opstellen van een nieuwe constitutie, in het kader waar van over twee Jaar vrije algemene verkiezingen moeten worden gehou den. Voorlopig lijkt het twijfelachtig of het ooit zover zal komen. h ,r, ARIJS (AP, UPI) Laos heeft zijn diplomatieke betrekkin-' un met Frankrijk verbroken. De Laotiaanse regering heeft le Franse diplomaten in de hoofdstad Vientiane de opdracht igeven het land te verlaten. Dit is gisteren door het ministe- van buitenlandse zaken in Parijs bekend gemaakt. lgens normaal diplomatiek ge- klèilk zal nu ook de diplomatieke dj tegenwoordiging van Laos in Pa- worden gesloten. Een woordvoer- van het Franse ministerie zei gis- ;aifen dat alle Laotiaanse diplomaten n en het eind van deze maand hi inkrijk wel zullen hebben verlaten, et inkrijk heeft gisteren geen reden injgegeven voor de feitelijke diploma- ke breuk tussen beide landen. In bekendmaking stond alleen dat de -^wijzing van het Franse ambassa- jersoneel „de laatste in een lange van onvriendelijkheden" was. e Franse aanwezigheid irriteerde Laotiaanse regering," aldus een ordvoerder in een toelichting. >or ite dertig juni, toen Laos voor het ut een groot aantal Franse diplo- ,4ten uitwee^, gaf Parijs wel een "^jnduiding van de oorzaak van de he. „De Laotiaanse autoriteiten g-pberen hun daad te rechtvaardigen pr te denken dat wij de opstande- jgen steunen," zo verklaarde het .„knse ministerie van buitenlandse T*en toen. Er bestaat in Laos, dat in or75 geheel onder communistisch be- |ur kwam, nog steeds verzet tegen huidige regering. Sindsdien heeft jfinkrijk ongeveer tienduizend Lao- lanse vluchtelingen opgenomen. Etos is het tweede land in Indochina xtioeger Frans koloniaal gebied) armee Frankrijk de diplomatieke nden verliest, Cambodja, geleid is»r een zeer radicaal en bloedig be-, retod, wees de Fransen twee Jaar gele- anm al de deur. v ietnam tO' c.'ttnam, het derde Indochinese land enkele jaren geleden een machts- seling doormaakte, lijkt contac- met westerse landen aanmerke- beter op prijs te stellen. Het land lerhoudt goede betrekkingen met inkrijk (dat ook heel wat Vietna- se vluchtelingen herbergt) en pro beert momenteel zelfs de banden te versterken met de Verenigde Staten. Met dat doel onthalen de Vietname- zen momenteel acht leden van het Amerikaanse congres. Het achttal had gisteren een eerste gesprek met de Vietnamese premier Phan Van Dong. Na afloop verklaar den enkele Amerkanen de Indruk te hebben dat Vietnam bereid is zonder voorwaarden te gaan onderhandelen over het aanknopen van normale di plomatieke betrekkingen met Vere- .nigde Staten. „Als ze zouden kunnen, zouden ze morgen al beginnen," aldus de afgevaardigde Danielson. Totnu- toe schermde Hanoi vaak met de eis dat de Verenigde Staten een fors be drag aan herstelbetalingen (gespro ken werd van vijf miljard dollar) zou moeten storten. MOSKOU (UPI, Reuter) De Sowjet-Unle heeft de Ameri kaanse president Carter er opnieuw van beschuldigd de besprekingen over beperking van de strategische kernwapens te traineren. Volgens Moskou houdt dit verband met de parlementsverkiezingen die dit jaar in de Verenigde Staten gehouden worden. Een met pech kampende Russische onderzeeër is gisteren in zware zee bij de Far Oer eilanden stuurloos geworden door dat de sleeptros is geknapt. De 1250 ton metende onderzeeër die zaterdag naar de oppervlakte moest komen, omdat de kernreactor voor de voortstuwing diende te worden uitgeschakeld, bewoog zich aanvankelijk voort met een dieselmotor, maar die schijnt nu ook kaduuk. De Russische marine die de onderzeeër naar Moermansk wil brengen, heeft daar kennelijk een harde dobber aan. Bijgaande foto werd gemaakt door een verkenningsvliegtuig van de NAVO. In een hoofdartikel in het Russische partijblad Prawda schrijft ene profes sor Kremer dat Carter bezig is zijn spierballen te laten zien in de hoop daarmee stemmen te winnen bij de komende verkiezingen voor het con gres in november van dit Jaar. In verband daarmee lapt de Amerikaan se president zelfs eerder gedane be loften aan zijn laars, aldus de Russi sche professor. De Prawda herinnert in dit verband aan Carters belofte om de defen sieuitgaven met vijf tot zeven miljard te besnoeien. Verder gewaagt de krant van Carters toezegging om zo snel mogelijk met plannen en maat regelen te komen voor een bevriezing van de ontwikkeling van nieuwe wa pensystemen. Het partijblad refe reert aan een uitspraak van Napoleon die politici ooit een „handelaars in verwachtingen" heeft genoemd. In het Russische legerblad de „Rode Ster" wordt eveneens een aanval.ge daan op de Verenigde Staten. Dit land zou er steeds meer op uit zijn de politieman van de wereld te spelen. Daarbij verwijst het blad naar de Amerikaanse bemoeienis met Zaire. ooit gezamenlijk door Russen en wes telijke ondernemers is ondernomen. Hammer verklaarde dat de bouw van deze fabriek een duidelijke blijk is van wat redelijkheid en goede wil vermogen, ondanks de gespannen be trekkingen tussen de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie. WASHINGTON (AP, AFP) De Amerikaanse Senator George McGovern. ooit aan voerder van een massa-bewe ging tegen het Amerikaanse militaire optreden in Zuid- oost-Azië, heeft nu een plei dooi gehouden voor militair optreden in Zuidoost-Azië. Niet dat McGovern wil dat de Amerikaanse mariniers op nieuw de Vietnamese stran den bestormen. Maar hij vindt de toestand in Cambodja wel zo ernstig dat ingrijpen van een internationale strijd macht hem gerechtvaardigd lijkt. McGovern, in 1972 demo cratisch presidentskandidaat met als belangrijkste pro grammapunt beëindiging van de Amerikaanse oorlogsvoe ring in Vietnam, sprak maan dagavond over Cambodja in een vergadering van de Se- naats-commissie voor buiten landse betrekkingen. Hij he kelde de terreur van de huidi ge Cambodjaanse regering. Volgens hem zijn er sinds de communistische machtsover name in Cambodja 2,5 miljoen mensen omgekomen door on dervoeding, ziekte en execu ties. De Senator noemde de terreur in Cambodja een dui delijk geval van volkeren moord. Er mag alleen in de meest extreme omstandighe den militair geweld worden gebruikt, zo meende McGo vern, maar hij voegde daar di rect aan toe dat Cambodja vol gens hem zo'n uiterste geval is. „Is er ooit aan gedacht daar een leger heen te sturen om de regering af te xetten? Ik heb het nu over een internationaal vredesleger, niet over het korps mariniers van de Vere nigde Staten," aldus de Sena tor. Hij kreeg van een functio naris van buitenlandse zaken te horen dat er geen plannen in deze richting waren overwo gen. Gisteren onderstreepte McGovern in een toelichting op zijn opmerkelijke vraag nog eens de onhoudbaarheid van de toestand in Cambodja. REYKJAVIK (UPI) De communistische kabinetsformateur op IJsland, Ludvig Josefsson, is erin geslaagd een akkoord tot stand te brengen tussen zijn eigen partij de sociaal-democrati sche partij van Benedict Grondal en de centristische Vooruit gangspartij van Olafur Johansson. TEL AVIV (UPI, Reuter) De Israëlische autoriteiten treffen dezer dagen uitgebreide Wiskundigen veiligheidsmaatregelen om goed voorbereid te zijn op eventuele aanslagen van de Palestijnen ten tijde van de begin volgende maand te houden Midden-Oosten topconferentie op Camp David in de Verenigde Staten. Op het vliegveld Ben Goerion vonden gisteren luchtalarmoefeningen plaats. De politie geeft aanwijzingen aan marktkooplui en scholieren over wat ze moeten doen als ze ergens een verdacht voorwerp ontwaren. Overal vinden controles plaats. Langs wegen zijn wegversperringen aangebracht om verdachte personen te kunnen aanhouden. Gisteren werd er opnieuw een tijd bom gevonden in het Joodse deel van de oude stad van Jeruzalem. Het was de twaalfde vondst van een bom in tien dagen. Leden van een comité ter voorkoming van bomaanslagen heb ben een bedrag van 550 dollar uitge keerd aan een man die een bom ont dekte, de politie waarschuwde en op die manier slachtoffers voorkwam. In Groot-Brittannië is gisteren bé kend geworden dat het vraagstuk van de veiligheid van Israëlische bur gers in juni al onderwerp van gesprek geweest is bij een uitwisseling van boodschappen tussen de Israëlische premier Begin en diens Britse ambt genoot James Callaghan. Begin ver zocht de Britse premier om toestem ming voor Israëlische veiligheids functionarissen om wapens te mogen dragen in Engeland. Dit vereoek werd door de Britten afgewezen. Bij een aanslag op een bus van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al in Lon den kwam afgelopen zondag een ste wardess van die maatschappij om het leven. Sedert de aanslag heeft de Britse regering de veiligheidsmaatre gelen op vliegvelden en andere be langrijke plaatsen verscherpt. De Amerikaanse president Carter heeft gisteren gezegd dat zijn komen de ontmoeting met premier Begin van Israël en president Sadat van Egypte een moeilijke kwestie wordt. Hij voegde er echter aan toe dat er algemeen gesproken momenteel een goed klimaat bestaat tussen Israël en Egypte. Carter wilde geen commen taar leveren op de recente Israëlische vergeldingsaanval in Libanon. Meer dan 200 wiskundigen die deelne men aan een internationale conferen tie in de Finse hoofdstad Helsinki hebben in een brief aan de Russische president en partijleider Leonid Breznjew gevraagd om toestemming voor de emigratie vari een aantal Russische wiskundigen. In een ver klaring van de wiskundigen doen zij een beroep op westerse geleerden door de Sowjet-Unie georganiseerde conferenties te boycotten uit protest tegen de schendingen van de mensen rechten in dat land. De president van de Amerikaanse onderneming Occidental Petroleum Armand Hammer heeft gisteren in de aan de Zwarte Zee gelegen stad Odes- sa een ammoniakfabriek geopend. De fabriek is het grootste project dat Tegen alle verwachtingen in zijn de drie partijen, die een ruime meerder heid hebben in het IJslandse parle ment, het eens geworden over het economisch beleid. Verder hebben de communisten, die verenigd zijn met enkele kleine linkse groeperingen in de Volksalliantie en die een Eurocom- munistische koers varen, verklaard dat zij zich niet zullen bemoeien met IJslands banden met de NAVO en evenmin met de aanwezigheid van de 3.000 Amerikaanse militairen op het eiland. Waarschijnlijk zal de leider van de communistische partij Ludvig Jo sefsson premier worden. De post van minister van buitenlandse zaken komt in handen van een sociaal-de mocraat. De communisten hebben drie keer eerder meegedaan aan een regeringscoalitie op IJsland sedert 1948. In het begin van de Jaren zeven tig was Josefsson minister van visse rijzaken. Als zodanig heeft hij veel te maken gehad met de kabeljauwoor log tegen Engeland, die ontstond naar aanleiding van een uitbreiding van de visserijgrens door IJsland. De nieuwe coalitie wordt gevormd door twee partijen die gewonnen heb ben bij de eind Juni gehouden verkie zingen en door één verliezer. De Volksalliantie van aankomend pre mier Josefsson won één zetel en ging naar veertien zetels. De sociaal-de mocraten stegen met vijf naar veer tien zetels. De vooruitgangspartij zakte vijf zetels naar twaalf. Daarmee beschikt de regering over een meer derheid van tien zetels. in( ïii )als we nooit meer met absolute zekerheid kunnen vaststellen aan lke vorm van gekte de Romeinse keizer Caligula precies leed, wie Jack Ripper nu precies was en of Mata Hari werkelijk schuldig was aan ilonage, zo zal de mensheid ook nooit een voor iedereen overtuigend twoord kunnen geven op de vraag wie in de jaren zestig van de ntigste eeuw nu de werkelijke moordenaars waren van John Kennedy Martin Luther King. t aan de jongste dag zullen er publikaties tt waarin „nieuw licht" wordt geworpen deze raadselen. Daaraan zal de commis- uit het Amerikaanse Congres die de Itieke moorden uit jongste geschiedenis i de Verenigde Staten nu opnieuw onder- Ikt niets kunnen veranderen. O,* b<arm' iee is niet gezegd dat al die inspan- n van die Congresleden, hun mede- rkers, hun getuigen en al die journalisten irom heen verspilde moeite zijn. Mis- len produceren ze met elkaar zelfs wel rapport dat de grote meerderheid van aanschouwers als waarheid wil accepte en dat het vertrouwen in de Amerikaan- Justitie, rechtspraak en politiek zal ver- rken. Maar het zal onmogelijk zijn om bij irbeeld alle aanhangers van alle samen- iringstheorieën over de moord op presi- )t Kennedy tevreden te stellen. Binnen kortste keren zullen er daarom nieuwe chriften verschijnen waarin opnieuw zal rden geknaagd aan de officiële lezingen. Is die opnieuw vastgesteld gaan worden. >ssiei laatste woord mogen we dus niet ver- chten van de speciale Congres-commis- maar op één punt kan ze in elk geval zeer nuttig werk doen. De Congres-leden kunnen ten minste iets van de schande wegnemen dat het dossier over één van de schokkendste politieke moorden uit de Ver enigde Staten werd gesloten nog voordat er een echt diepgravend onderzoek had plaatsgevonden. Want de Amerikaanse au toriteiten hebben negen jaar geleden wel erg gemakkelijk de zaak van de moord op de zwarte predikant King afgedaan. In de zaak-Kennedy is ten minste nog een com missie op het hoogste nationale niveau aan gewezen om de ware toedracht vast te stel len. In de zaak-King is het overgelaten aan de justitiële autoriteiten van de staat Ten nessee. die ten slotte niets beters wisten te doen dan het op een akkoordje met de advocaat van de verdachte te gooien. Die verdachte heette James Earl Ray en, laten we wel wezen, er was genoeg bewijs tegen hem voor een stevige aanklacht. Ray, toen 41 jaar, had een leven van misdaad achter de rug. Op 4 april 1968 de dag dat King werd vermoord, verbleef Ray in een pension in de stad Memphis. Tennessee, recht tegenover het Lorraine Motel, de plaats waar King werd vermoord. Zijn vin gerafdrukken werden later gevonden op het geweer, waarmee King werd vermoord Di rect na die rampzalige april-dag vluchtte hij door Rimmer Mulder via Canada naar Europa van waaruit hij als huurling naar Afrika probeerde te komen. Op acht juni eindigde zijn vlucht op een Londens vliegveld waar de douane ontdek te dat er iets aan zijn paspoort mankeerde. Bekentenis Ray, als beroepsmisdadiger enigszins be kend met de strafrechtspraak, oordeelde zelf kennelijk ook dat hij geen kans had en bekende schuld. In ruil voor zijn bekentenis kreeg hij 99 Jaar gevangenisstraf in plaats van de elektrische stoel. Daarmee was de kous af. De rechtzaak hoefde daarna niet langer dan twee uur te duren: de rechter hoefde alleen maar de identiteit van de verdachte en de strafmaat vast te stellen. Op zichzelf is zo'n koehandel tussen de justitie en een verdachte niets bijzonders in de Verenigde Staten. Sterker nog, het over grote deel van alle strafzaken wordt zo afgehandeld. Het systeem neemt justitie en rechters veel werk uit handen en bezorgt de verdachten een wat mildere beoordeling. Maar dit geval schreeuwde nu juist om een uitputtende behandeling, waarbij wel alles tot op de bodem werd uitgezocht. Nu bleef het publiek zitten met de vraag: heeft Ja- mes Earl Ray in zijn eentje gehandeld, of VörWauing was hij slechts de gehuurde uitvoerder van een door anderen uitgedacht moordplan.? was geworden van een samenzwering. Er waren in de zuidelijke staten genoeg rijke, machtige blanken die zijn bloed wel konden drinken. Ray leek in alles veel op een huur moordenaar. Bovendien waren er allerlei aanwijzingen dat hij werd „gesponsord". In april 1967 ontsnapte hij uit de gevangenis in de staat Missouri. Tot aan het moment van zijn arrestatie leefde hij er goed van. Hij stak zich goed in de kleren en reed in een dure auto kris kras door de Verenigde Sta ten. En na de vierde april had hij geld en valse papieren genoeg om via Toronto en Madrid naar Londen re reizen. En dan zijn er nog allerlei merkwaardige gebeurtenis sen in Memphis op de dag van de moord. Het fatale schot werd volgens de politie gelost vanuit het pension tegenover het Lorraine Motel, waar King op een balkon stond. Maar tenminste één getuige heeft direct na het schot een man uit de bosjes vlak voor het motel zien wegvluchten. En kele zwarte politiemensen en brandweerlie den die die middag in de wijk van het motel waren, werden kort voor de moord ergens anders heen gecommandeerd. Een klein half uurtje na de moord ving een jongeman in Memphis op zijn radio politieberichten op over een achtervolging van een witte Ford Mustang, de auto van de moordenaar. Een zwaar bewaakte James Earl Ray en zijn advocaat tijdens de hoorzittingen van het Amerikaanse Congres, vorige week, over de moord op Martin Luther King. De politie ontkende later dat er zo'n Incl. dent was geweest. Het lag immers erg voor de hand te den ken dat de zwarte leider King slachtoffer Ray zelf heeft de verwarring later nog gro ter gemaakt. Vechtend voor zijn laatste kans op vrijheid zei hij niet dat hij inder daad was gehuurd maar kwam hij nader hand met het verhaal dat hij onschuldig was en op zijn beurt ook slachtoffer was van een complot. Vorige week heeft hij dat nog eens herhaald voor de Congres-commissie. Sleutelfiguur in het complot is volgens Ray een man die zich Raoul liet noemen en met een Spaans accent sprak. Deze Raoul zou hem hebben gehuurd voor smokkel-karwei- tjes. Het geweer waarmee King werd ge dood. zou door Ray eind maart zijn gekocht en een dag voor de moord in Memphis door hem aan Raoul zijn overgedragen. Een half uur voor de moord had Ray zijn .compaan Raoul met het geweer en munitie achterge laten in het pension van waaruit het fatale schot werd gelost Het vervelende voor Ray is dat deze Raoul absoluut onvindbaar is. Het verhaal helpt hem daardoor niet veel. Maar het sticht wel nieuwe verwarring in een zaak die negen jaar geleden al ingewikkeld genoeg was Er is sindsdien wel iets gedaan om de blunder van het niet voltooide onderzoek goed te maken. Zo heeft het ministerie van Justitie onder president Ford nog eens uitgezocht of de FBI destijds betrokken was geweest bij pogingen de zaak-King in de doofpot te stoppen. Het ministerie vond geen bewijs voor een dergelijke betrokkenheid. Het is onwaarschijnlijk dat de Congres-commissie met veel spectaculairder vindingen zal ko men. Hoe langer het geleden is, hoe moeilij ker de ware toedracht immers is vast te stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7