Unieke filmbeelden over keerzijde Zuid-Afrika TV COMMENTAAR Radio en televisieprogramma's Heerlijkheden Documentaire Roeland Kerbosch vanavond op televisie 'Boycot wijnen uit Zuid-Afrika' INSPECTEUR RAYNOLDI en zijn ARRESTANTE Even puzze WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1978 RADIO EN TELEVISIE TROUW/KWARTET In Van Gewest tot Gewest wordt de geïnteresseerde kijker vanavond meegenomen naar Vianen, het kaste lenstadje bij uitstek en één van de oudste heerlijkheden in ons land. Het deed reeds van zich spreken ten tijde van het Karolingische Rijk. dus voor de tiende eeuw en daarna gingen Hol land, Gelderland en Utrecht om het plaatsje touwtrekken. Vianen wist zich echter te handhaven, al wissel den wel de geslachten die er heer en meester waren. De Brederodes kregen de heerlijk heid in bezit door het huwelijk van Johanna van Vianen in 1414. Behou dens een onderbreking van zeven Jaar bleven zij er de baas tot in het mid den van de zeventiende eeuw. Daarna zagen de bewoners de blazoenen nog twee keer wisselen, namelijk in die van de familie Dohna en Van de Lip- pe. Het laatstgenoemde geslacht ver kocht de heerlijke rechten in 1725 aan de Staten van Holland. Vianen valt op door een bijna recht hoekige plattegrond, een intakt ge bleven omgrachting van het voorma lige kasteel, en de aanwezigheid van verscheidene bouwwerken en karak- door Ton Hydra tortsUtke geveltjes die het middel- eeuwse stadsplan hebben gesierd. Er is geen sprake van een ingedommeld plaatsje, want Vianen groeit en krijgt zelfs landelijke betekenis, dank zij die oude centrale ligging en het toe nemende verkeer dat een tweede gro te brug over de Lek noodzakelijk maakt. Mocht u belangstelling hebben voor oude plattegronden dan ligt de Klei ne Monumenten Atlas van Arthur Steegh binnen uw bereik. Daarin zijn maar liefst 666 Nederlandse nederzet tingen beschreven en in kaart ge bracht. In Van Gewest tot Gewest wordt ook aandacht besteed aan het Internatio naal Opleidingscentrum voor Lucht- kartering te Enschede. Dit instituut kwam wegens plaatsgebrek los te staan van zijn basis. Dat is Delft, want daar was het wijlen professor Schermerhom die niet alleen de grondslag legde voor de Nederlandse Luchtkartering maar ook zijn aan de Technische Hogeschool verbonden afdeling internationalefaam be zorgde. Het gebouw met toren stond aan de Kanaalweg. Daar zag ik professor Schermerhom weieens wandelen, want als jongen ging ik graag kijken naar de roeiers van Laga, die hun botenhuis schuin tegenover hadden. Zo n onderwerp bepaalt je erweer eens bij dat de tijd een sneltreinvaart heeft. Hebt u de eerste aflevering van Nico las Nickleby gezien? Dan neemt u zich waarschijnlijk voor, morgen be slist deel twee te volgen. Ik vermoed, dat de meerderheid van de kijkers het verhaal kent en zich desondanks laat boeien. Dit kan duiden op affiniteit met de boeken van Charles Dickens, maar ook de kwaliteit van de serie moet in de aantrekkingskracht een enorme rol spelen. De kwaliteiten van spel en verfilming worden door de BBC tot het gebruikelijke peil gerekend. Voor Nederlandse maatstaven echter lig gen ze nog steeds op zeer hoog niveau. Als hier deze hoogte wordt bereikt, zou er (terecht) heel wat tam-tam gemaakt worden, Naast mij ligt de publicatie die de BBC rondstuurde. Niet meer dan een velletje met drie foto's en wat tekst, zonder maar ook een woord van ophef over de eigen prestaties. De namen van de spelers zijn niet groter gedrukt dan de korte beschrijving van de inhoud. Daarin wordt alle aandacht gericht op Dic kens en de door hem onvergeeflijk gemaakte personages. Laat ik er dan maar aan toevoegen dat het verfijnd genot verschaft wan neer de kijker oog heeft voor de wijze waarop deze karakters door de spe lers la Dickens worden getypeerd en hoe dicht zij in hun verschijning de originele prenten benaderen. Deze se rie is in haar soort een „heerlijkheid". Een grandioos eerbetoon aan de man die als weinig anderen speciaal voor televisie lijkt te hebben geschreven. Maar dan wel meer dan honderd jaar voor dat het medium ging functio neren. ASTERIX EN DE OLYMPISCHE SPELEN Van een onzer verslaggevers Op een vuilnisbelt scharrelen zwarte Zuidalrikanen rond, op zoek naar de restjes welvaart, weggegooid door rijkere landgenoten. De een vindt wat voedsel, de ander kleding. Een kind is dolblij met een strandbal en blaast hem op. Men zegt wel eens: een vuilnisbelt is de spiegel van de samenleving. Deze woorden worden bewaarheid in de nieuwe film van de cineast Roe land Kerbosch over Zuid-Afrika. waarin deze beelden van een vuilnis belt getoond worden. Onder de naam „Apartheid; Inzicht, Uitzicht" zendt de VARA in een VARA-visle-specitil deze film om 21.22 uur uit op Neder land 2. In maart werd van dezelfde filmer een film over Zuid-Afrika uit gezonden met de naam „Stemmen uit het vagevuur". Kerbosch heeft beide films in het geheim opgenomen. Dat was ook de reden dat hij aan de eerste film niet zijn naam wilde verbinden. Hij wilde terug naar Zuid-Afrika voor het maken van de film, die vanavond op het scherm verschijnt. De 45 minu ten durende documentaire heeft Ker bosch met een kleine super 8-camera opgenomen in de maanden juni en juli. Unieke beelden over de keerzijde van de Zuidafrikaanse samenleving, beel den die niet vaak op de Nederlandse televisie te zien zijn, vertellen over het leven van de onderdrukten in dat land. de zwarten. Ze tonen de armoe de. de vaak miserabele levensom standigheden, de vluchtelingen en de Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Boycot Outspan Actie vraagt speciale aandacht voor de beelden in de film van Roeland Ker bosch over de wijngaard Meerlust. Boycot Outspan heeft eerder dit jaar al op een boycot van Zuidafrikaanse wijnen aangedrongen. In een persbe richt wijst de BOA op de verslaving van de arbeiders aan de wijn en op het schamel loontje (25 gulden per week) dat ze verdienen. Volgens BOA wordt deze vorm van slavernij door verslaving ook in ande re takken van landbouw toegepast. „Officieel is het systeem al lang afge schaft, maar door de winst die het de boeren oplevert wordt het in de prak tijk nog veelvuldig toegepast." aldus BOA. In de brief herhaalt Boycot Outspan haar eerdere oproep om de Zuidafri kaanse wijnen te boycotten, omdat deze wijnen, hoe heerlijk, rond, vrien delijk en mild ze ook genoemd wor den, door de manier waarop ze gepro duceerd worden „bloedwijnen" zijn. „Wie de feiten kent zal bij het drinken ervan slechts een wrange smaak erva ren," aldus Boycot Outspan Actie. mensen die dürven te spreken. Zo filmde Roeland Kerbosch in Cross roads. de voorstad van Kaapstad die binnenkort met de grond gelijk ge maakt zal worden, omdat het Vorster en de zijnen onder meer niet zint dat daar illegaal vrouwen en kinderen wonen. Duizenden zwarten hebben daar nu nog hun thuis. De bulldozers staan echter al klaar om deze voor stad met haar duizenden zwarte be woners weg te vagen, net zoals al eerder met Modderdam gebeurd is. De bewoners moeten dan maar zien hoe zij zich redden en een nieuw onderkomen vinden. Verslaving Arbeiders op een Zuidafrikaanse wijngaard, die worden zoet gehouden met een flesje wijn. In de film vertellen zwarte landarbei ders, die dagelijks van zes uur 's mor gens tot zes uur 's avonds op een wijngaard werken, over hun magere verdiensten en hun wijze van leven. Naast hun hongerloontje worden ze zoetgehouden, liever gezegd ver slaafd" gehouden, met een fles wijn voor ieder aan het eind van de lange dagtaak. Bij het zien van deze arbeiders en ook anderen in de documentaire dringt de vraag zich op of deze mensen niet een enorm risico lopen, wanneer ze zich zo uitgebreid laten filmen en onder vragen. Kerbosch beweert dat hij steeds van tevoren met de personen in de film gesproken heeft over de risico's die ze zouden kunnen lopen. „Ze realiseerden het zich en wilden graag praten en gefilmd worden," zo zegt Roeland Kerbosch. „Deze Zuid afrikanen leven onder zo'n druk dat ze elke dag wel gearresteerd kunnen worden." Niet alle ondervraagden waren bereid aan de blanke cineast eerlijk ant woord te geven. Vrouwen in het thuis land Ciskei vertellen in het Engels hoe goed ze het hebben en zeggen dan lachend tot elkaar, in hun eigen stam taal, hoe ze de filmer beet hebben genomen. Vertederend en triest tege lijk. deze beelden. Aan de film werken verschillende per sonen mee. Zo vertelt de hoofdredac teur van The World Percy Goboza, het blad dat niet meer uitgegeven mocht worden, zijn ervaringen. Ook de Nederlandse correspondent Wil lem Offenberg voor de KRO. NOS en NRC-Handelsblad. komt aan het Roeland Kerbosch woord. Offenberg verwacht binnen kort uit Zuid-Afrika gezet te worden. Verder zien we in de film Alec Borai- ne, vice-voorzitter van de Progressive Reform Party, oppositiepartij in het parlement, Steve Kahanovitz, voor zitter van de studentenraad van de universiteit van Kaapstad. Gqabi, een voormalig journalist, die tien jaar op Robbeneiland gevangen zat en Oswald Dennis, leider van een school project in Tanzania. Dit project is bedoeld voor de vele jonge vluchtelingen uit Zuid-Afrika. Deze vluchtelingen kunnen kiezen uit twee opleidingen; een educatieve of een militaire. Na een opleiding op deze scholen kunnen ze op alle Afri kaanse universteiten terecht. Met deze film, die onder meer gefinan cierd is door NOVIB/Gast aan tafel, wil Kerbosch proberen geld los te krijgen voor deze vluchtelingenpro- jecten. Bij het maken van de documentaire ging het Kerbosch niet in de eerste plaats om de Apartheid in Zuid-Afri ka. Kerbosch vindt zelf de sociaal- economische strijd van de zwarten in Zuid-Afrika het belangrijkst. „Wan neer je een eind maakt aan de Apart heid. dan nog blijft de volledig onder geschikte positie van de zwarte be staan zoals hij is, zo vindt Roeland Kerbosch. Hij had de telefooncel verlaten en was onwillekeurig blijven staan voor het hoedenmagazijn van mijnheer Bastonje, terwijl hij zich herinnerde tegen Jopie gezegd te hebben dat hij een lang en gelukkig leven zocht. Hij had Jopie er niet bij verteld dat dat dan voor de vrouw van Kroonduijgel zou moeten zijn. Lang en gelukkig was bij nader inzien wel wat overdre ven, bedacht hij nu, maar heel mis schien zou het voor haar wel wat leefbaarder kunnen worden in de si tuatie waarin ze zich nu bevond. Mijnheer Bastonje had wat kunst sneeuw op zijn hoeden gestrooid, die glinsterde in het lamplicht. Raynoldi vond het niet erg realistisch in deze klamme avond, terwijl hij stond te bedenken of hij hem erover moest inlichten dat bij Jopie de wissels weer verkeerd stonden. Tussen de hoeden door zag hij mijnheer Bastonje bezig met een koper. Hij had hem een hoed opgezet zonder sneeuw en deed een pas terug om de koper op te nemen. Hij had een jong, fris en actief gezicht en hij schudde even het hoofd, meteen weer een pas vooruit lopend waarbij Raynoldi zijn lippen zag bewegen. Toen nam hij de koper de hoed van het hoofd en zette er een ander op met zo'n vlug gebaar dat het een goocheltruc leek. De rechercheur besloot nog even te wachten met zijn inlichting. Het zou mijnheer Bastonje misschien een hoed kunnen kosten want het was een koper met een mis moedig, wantrouwend gezicht die elke gelegenheid te baat kon nemen om de winkel weer te verlaten. Mijn- Speciaal vandaag In Van Gewest tot Gewest: Nieuwkoopse Plassen, groei end Vianen, nieuwe jachtha ven in Scharendijke en oplei dingscentrum voor lucht kartering in Enschede. Ned. 1/18.59 Na Jouw wereld, mijn we reld, volgt Kenmerk (19.23), waar een eigen reportage over een door de VN aanvaard plan om Namibië eind dit jaar onaf hankelijk te maken. Ned. 2/18.59 De VARA vertoont Dag boek uit Zuid-Afrika, een film van Roeland Kerbosch over apartheid, inzicht en uitzicht. Ned. 2/21.22 Virginie is een Franse speelfilm over een ontvoering en de rol van politie en sen- utie-pers. Ned. 1/19.50 In Panoramiek een reporta ge over de politieke macht, die het Vaticaan en speciaal de Paus de laatste veertig jaar niet alleen ten aanzien van kerkelijke belangen, maar ook betrekking tot de niet-katho- lieke wereld hebben uitgeoe fend. Ned. 1/22.10 In het moderne Warschau speelt de Poolse film van Ag- nieszka Holland over een ad optieplan dat heel anders uitpakt. Duitsl. 1/21.15 Studio Sport: Wereldkampi oenschappen wielrennen en zwemmen. Ned. i;22.40 Op het Metzler-orgel in de Grote Kerk van Den Haag speelt Gustav Leonhardt wer ken van Jan Pietersz. Swee- "nck- Hilv. 4/14.02 Koos Postema presenteert Met het oog op morgen. Hilv. 2/23.00 door B. MJENHUIS J. H. Kok NV Kampen heer Bastonje scheen dat zelf ook te begrijpen want hij vatte hem met twee vingers van elke hand voorzich tig bij de schouders als begon hij een ouderwetse wals en draaide hem be hoedzaam onder een andere belich ting. Raynoldi schuifelde terug om dat hij op deze wijze in het gezichts veld van mijnheer Bastonje kwam en hij wilde hem niet uit zijn concentra tie halen. Op hetzelfde ogenblik zei iemand „Dag. mijnheer Raynoldi" tegen hem en hij zag dat Blijster naast hem stond. Blijster was de correspondent van een van de provinciale bladen hier (de Oostnederlandse Ochtend post), een lange, wat vage vrijgezel van ongeveer zesentwintig jaar. „Dag, Blijster." „U bent nog laat op pad." Raynoldi wierp even een blik door de winkelstraat. „Dat ben ik dan met nog een heleboel.' Blijster lachte. Raynoldi had met de lach van Blijster nooit zo goed uit de voeten gekund omdat die naar zijn smaak wat te overdadig was. Niet bepaald onaangenaam maar hij hield te lang aan op een manier of Blijster daar zelf niets aan doen kon, als had hij een vliegwiel op gang gebracht dat te lang doordraaide. Het was Raynoldi overigens niet onaange naam want zolang Blijster lachte vroeg hij niets. Hoewel hij een paar goedige honde-ogen had kon hij ver velende stukjes schrijven. Niet zozeer omdat hij een vervelende jongen was maar de tijd van de harde journalis tiek was aangebroken en Blijster moest mee. Persoonlijk zou het Ray noldi overigens een zorg zijn of er over hem geschreven werd en hoe er over hem geschreven werd, maar de commissaris was de laatste jaren erg gevoelig geworden op dit punt. „Hoe gaat het met je detective, Blijs ter?" vroeg hij. Blijster had hem eens verteld dat hij met een detective be zig was. „Kalm aan. kalm aan." zei Blijster getemperd. „De plot moet natuurlijk :rk S >or >F goed zijn en zonder de se toch ook niet, vindt u wel als hij achter de schrijfm zwol de sex in zijn ged'achjonl fluim die niet los wilde kol hij kwam uit een familie wi 0 soort zaken nooit gesprok „Vast niet," zei Raynold tisch, want hij had niet gi we „Ze zullen het vreten," z4ci( ineens weer vurig over zijl hij nog niet had. „Eigenlij eens een paar mooie ii moeten geven voor het q heer Raynoldi." „Kun je daarvoor niet Hummels gaan?" „Die laat me ervoor betal Ja, dat zal wel, dacht Rayn pe mels was een van zijn re ,ie geweest, maar Raynoldi h u rust voor hij hem eruit ge na een indrukwekkende 00 gen, culminerend in het van een vrijend paaide, voorliefde voor de gummilj het in een zenuwcrisis tetge,VJ neurotische verdachte. „NPP of ik.' had Raynoldi tegen saris gezegd. Heel eenvou) nog niet geweest; de hele ke reut officiële instantie; te pas gekomen maar Ri het gewonnen (hij bescl altijd nog als zijn zaak) en dig was Hummels privé-<"_ „Of heeft u misschien and(ek voor me, mijnheer Rayno) Raynoldi begreep dat het krant ging. „Je hebt gisl persconferentie gehad?" een dik woord maar zo het nu eenmaal. „En di dagen geleden de coi koningin nog."# „Ik bedoelde eigenlijk iel Hij sprak over de coi koningin alsof deze een g( „Ik heb vanmorgen een hoofd gehad van een d< Blijster begon een hele tiji "Dat was een goeie." „Nietwaar?" „Gaat u mee een kroketjej heer Raynoldi? Ik moet een fuif en dan neem ik een paar kroketten. Wat genlijk, hè?: als er een fi ze mij er altijd bij. Ik wi het komt maar het is eei zeggen ze: komt Blijster o „Dat kan ik me best Blijster. Jij^bent een echt „In mijn boek komen oo geestige dingen voor. Ik w heleboel." „Daar reken ik vast op. (Word Radio vandaag HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen). TROS 7.00 Nieuws 7 02 (S) Ontbijt r o? 17 30 Nieuw». 7.41 Aktua I. 8.30 Nieuw». 8 36-8 45 Gymnastiek voor de vrouw). 10 00 (S) Lachte orkestmuziek- 1030 Nieuws 10 33 (S) Kom een* langs in Scheveningen. gesprek en muziek. 11.45 (S) Café-Chan- tant. 12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Aktua II 13 00 fS) Raad een lied. of niet. telefoonspel. 13.30 (S) Sport na sport, jeugdprogramma 14.00 (S) Specialiteiten a la carte, klassieke verzoeken. 15.00 (S) Als dat zou kunnen, verzoekplaten. (15.30 Nieuws). 16.30 (S) Kernpunt, gesprekken. 17 20 OVERHEIDSVOORLICHTING Ne derland en de Derde Wereld. 17.30 Nieuws. 17.32 Aktua-Magazme. 18.30 Nieuws. 18.41 (S) Lichte orkestmuziek. 19.00 (S) Zomaar midden in de week, gevarieerd program ma 22.00 fS) Een mondje Frans 22.30 Nieuws 22.40 Aktua IV. 23.00 (S) Swinging and dreaming. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 VARA'S Zomerkwartaal, gevari eerd programma. 8.00 Nieuws. NOS: 9.20 Je moet wat worden, informatief program ma. 9.35 Waterstanden. VARA: 9.40 VA- RA's Zomerkwartaal (11.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13.30 Oude schoollliedjes. 13.45 Grammofoon- muziek. 14.00 VARA's Zomerkwartaal, toeristische informatie. 15.30 Operettef ragmenten. 16.00 Nieuws. 16.03 De draak, B B. en de onderwereld, hoorspelserie. 16 40 Grammofoonmuziek. 17.00 (S) VA RA's Zomerkwartaal: muziek uit de film en musical. 17.35 R.V.U.: arbeid en inko men (4). 17.55 Mededelingen, SOS- en poli tieberichten. 18.00 Nieuws. 18.11 (S) VA RA's Zomerkwartaal, actualiteiten, sport en muziek. 19.30 (S) Brassband magazine. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) VARA-Klassiek: klassieke orkestmuziek. 21.20 (S) Het zout in de pap, gedichten. 21.45 (S) Klassieke kamermuziek. NOS: 22.15 Open School, voorlichtingsprogramma. 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen). KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op ver zoek, met verzoekverhalen. 12.03 (S) Drie tussen de middag. (13.00 Nieuws). 14.03 (S) De Theo Stokkinkshow. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) Avondspits. 19.30 (S) Langs de lijn: sport en muziek. (19.38 Paardekoersen. 19.52 NOS-Visrubriek). 22.55 Mededelingen. 23.02 (S) Nos-jazz. 0.02 (S) Take it easy. 1.02 (S) Muzekuul. 2.02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 4.02-7.00 (S) De achternacht HILVERSUM IV (FM-kanalen). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende Woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus. 7.30 (S) Preludi um. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Vivaldi vocaal. 10.00 (S) Orkestpalet. 11.15 (S) Platen- nieuws. 12.00 (S) Tafelmuziek, met om 12.00 Pianowerken uit de Romantiek en om 12.30 Middagconcert: moderne en klas sieke muziek. 13.30 (S) Zangersportret. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Kerkorgelconcert: oude muziek. 14.30 (S) Sopraan en piano: klassieke liederen. 15.00 (S) Vertolkers be luisterd. 16.00 (S) In kleine bezetting. 16.25- 17.00 (S) Muziek van eigen tijd. TV vandaag NEDERLAND I 15 30 VARA Jabber»** 15.51 Sabu. de oMants jongen 17 06 Bofte Blauw 17.10 O* Mm van Ome VYftem 10.40 NOS: Trekking Staatsloten» 18.45 Toenebsche Tips 18.50 De labeitieskrant 18.55 Journaal 18.50 Van gewest lot gewest 19.50 Vigme. speelfilm 21.37 .Journaal 21.55 De Haag vandaag 22.10 Panoramiek 22.40 Stutho Spon 23.50 NOS: Journaal NEDERLANOH 18.55 NOS: Journaal 18.50 IKON: Jouw wereld, mijn wereld 19.24 IKON/KRO/RKK: Kenmerk 20.00 NOS: Journaal 20.27 SOCUTERA: Stuurgroep Sociaal Kulturele Aktiviteiten t.b.v. werkloze jongeren 20.32 VARA: Dancing Time (dl 2) 21.22 VARA: Visie Speciaal 22.02 All's far comedy sene 22.32 NOS: Journaal DUITSLAND L 11.00 (K) Journaal. 11.05- 13.00 (K) Sportprogramma. 13.05 (K) Actu aliteiten. 13.50 (K) Persoverzicht. 14.00-14.10 (K) Journaal. 17.10 (K) Jour naal. 17.15 (K) Muziekprogramma. 18.00 (K) Kinderfilm. 18.35 (K) Kinderprogram ma. 18.50-19.00 (K) Journaal. (Regionaal programma: NDR: 19.00 (K) Reportage. 19.30 (K) Actualiteiten. 19.45 (K) Alles schón mal dagewesen. tv-serie. 20.25 (K) Regionaal magazine. 20.59 (K) Program ma-overzicht. WDR: 19.00 (K) Amusement sprogramma. 19.15 (K) Informatieve serie. 19.40 (K) Reportage. 20.15 (K) Actualitei ten. 20 45 (K) Goocheltrucs.) 21.00 (K) Jour naal. 21.15 (K) Wer kauft die Hochzeitskin- der, tv-spel. 22.45 (K) Cultureel magazine. 23.30-24.00 (K) Actualiteiten DUITSLAND II. 17.45 (K) Gymnastiek voor kinderen. 17.55 (K) Kleuterprogram ma. 18.00 (K) Journaal. 18.10 (K) Flugboot 121 SP. tv-serie. 18.35 (K) Actualiteiten en muziek. 19.20 (K) Muziekprogramma. 20.00 (K) Journaal. 20.30 (K) Sportprogramma. 21.15 (K) Informatief programma 22.00 (K) Journaal. 22.20 (K) Starsky Hutch, tv- sene. 23.05 (K) Informatief programma. 23.10 (K) Sportprogramma. 0.25 (K) Jazz. 1.25 (K) Journaal. DUITSLAND III (NDR WDR). WDR III 19.30 (K) Kleuterprogramma. 20.00 (K) Journaal. 20.15 (K) Reportage. Vanaf 21.00 uur gezamenlijk programma: 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K> Documentaire serie. 22 00 (K Z/'w) Reportage. 23.15-23.55 (K) Klassieke kamermuziek. BELGIE (NEDERLANDS) NET I. 17.00 (K) Gevarieerd jeugdprogramma. 18.15 (K) Kleuterserie 18.40 (K) Kleuterserie. 18.45 (K) The Man from Atlantis, tv-serie. 19.35 (K) Mededelingen en Morgen. 19.45 (K) Journaal. 20.10 (K) Weerbericht. 20.15 (K) Happy Days, tv-serie. 20.40 (K) Documen taire serie. 21.05 (K) Amusements programma. 22.25 (K) Journaal. 22.35 (K) Sport 23.00-23.25 (K) Sport. NET II. Van 17.00-20.15: Zie Net I. 20.15 (z/ w) Midnight, speelfilm. 21.45-23.00 (K) Dre- amspeaker, drama. BELGIE (FRANS). 16.45 (K) Gevarieerd jeugdprogramma. 18.25 (K) Kleuterpro gramma. 18.30 (K) Les enfants des autres. tv-serie. 18.45 (K) Informatief programma. 19.15 (K) Regionaal programma. 19.29 (K) Weerbericht. 19.30 (K) Journaal. 19.50 (K) Comme en plein jour, tv-film. 21.05 (K) Amusementsprogramma. 22.25-22.30 (K) Journaal. Horizontaal. 1. zijde vai j hoofd, 4. witte suiker. 7. w stuk grond, 11. voedsel, 13 opstootje, 16. moerasvoge 1 gingstoestel, 18. zeepwatt stem, 22. deel van een v rucht, 25. sleepboot, 28. i genieting. 30. Kerkzang. Verticaal. 1 bosgod, 2. pa door. 4. honingdrank, 5. klos, 8. aanwezigheid, 9. o dwaas. 12. zangstem, 14. op schepen, 18. voort< hoofddeksel. 20. erg. 21. zaad. 23. dus (Lat.), 24. ree sel, 26. peulvrucht. 27 mond. Oplossing vorige puzzel, anker. 3 metro. 4. poten, eloge. 7. idool. GRONDEL.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4