leelt van hertevlees rekt belangstelling MRO vereenvoudigt beheer van effecten 'Stadsvernieuwing niet aantasten' )e Wit kritiseert komende Arbeidsraad tikker naar VS oor Iraanse order Geen steun voor Brits vangstverbod haring lbsidie gevraagd voor pioniersbedrijven Sigrip 'welzijn' moet uit Arbeidsomstandighedenwet idvies voortaan in richting van fondsen Groepsvluchten naar Israël goedkoper Per jaar 50 miljoen nieuwe banen nodig EG-commissie: Engelsen voorbarig WINKELEN Werkgevers oneens met ir. Vredeling Reserves sociale fondsen uniformer Dollar iets lager NSDAG 23 AUGUSTUS 1978 FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET 17 een onzer verslaggevers ;ST In een studie van het Instituut voor Veeteeltkundig Onderzoek „Schoonoord" wordt leit voor het geven van subsidie aan bedrijven, die zich met de teelt van herten willen ighouden. De subsidie zou onder één voorwaarde moeten worden gegeven: de bedrijven eten volledige inzage geven van hun teeltresultaten. studie, verricht door drs. A. A. J. der Leun, „uitgeleend" door de :tie Landbouwkundig Onder van het ministerie van land- r, wordt erop gewezen dat zowel ieuw-Zeeland als in West-Duits- de teelt van herten als vleesleve- lers in opkomst is. In Nieuw-Zee- beloopt het aantal vleesherten g tot veertigduizend. In Schot- worden op dit gebied nog uitge- le proefnemingen gedaan, terwijl ederland de belangstelling voor hertenteelt merkbaar gaat en. tog Van der Leun vroeg zich in 'j itudie af of de teelt van vleesher- 1 en zinvolle verbreding zou kun- 9 ijn van de Nederlandse veeteelt. vraag blijft overigens goeddeels 2|antwoord. Hij formuleert het al- „Het eventuele perspectief van irtenteelt blijkt vooral te worden 'aid door de conclusie, dat ge- - hertevlees minstens 50 procent ^der zal moeten zijn dan lams vlees. Een eventuele markt zou vóor- al in West-Duitsland liggen." Hobbyboeren In Nederland komt belangstelling voor hertenteelt vooral van wat Van der Leun noemt, „mensen aan de rand van de landbouw." Dit zijn: bui tenwonende mensen met een stukje land, hobby-boeren. In West-Duits land is dat ook min of meer zo. Duit sers, die zich met de hertenteelt be zighouden, zo heeft drs Van der Leun daar vernomen, hebben, als ze al geen graaf of baron zijn, toch wel een kas teeltje. Zeventien Westduitsers hebben een vergunning voor de experimentele hertenteelt. Zo'n vergunning moet men hebben met het oog op de voor de „hertenwei" noodzakelijk hoge af rasteringen en de landschappelijke aspecten daarvan. Illegale hertente lers zijn er echter heel wat meer dan zeventien. Geslacht wordt er in de Bondrespu- bliek niet veel, aldus Van der Leun. Wel is er een soort windhandel ont staan in fokmateriaal, dat internatio naal veel duurder is geworden dan met de vooruitzichten van de herten- teelt strookt. In Nieuw-Zeeland is de hertenteelt helemaal een aangelegenheid van be- roepsboeren, maar daar heeft zich nu een merkwaardige marktonwikkeling voorgedaan. Omdat men de teelt nog wilde uitbreiden heeft men daar de afgelopen jaren alleen mannelijke dieren geslacht. Nu echter worden ook de mannetjes in leven gelaten, omdat men hun gewei wil oogsten. Windhandel Er is, vertelt Van der Leun, een wind handel ontstaan in hertegewei, waar van de huid nog niet is afgeveegd. De huid is namelijk een erg gewilde grondstof voor de Oosterse farmacie. Er wordt een afrodisiacum van ge maakt, een middel dat erotische pres taties pretendeert op te voeren, en geneesmiddelen voor allerlei kwaal tjes. De chinezen zijn er dol op. zodat er een flinke export van hertegewei- huid naar China is ontstaan, terwijl de opbouw van de Nieuwzeelandse hertevleesmarkt in de war is ge stuurd. In Nieuw-Zeeland beraadt men zich er nu over of men niet toch maar de helft van de herten moet afslachten om ook die markt te ont wikkelen. Wilde herten worden er uit Nieuw- Zeeland tamelijk veel uitgevoerd, al is de export de afgelopen vier jaar met 40.000 stuks per jaar afgenomen. Men komt namelijk wat dichter bij het doel: het wilde hert, een diersoort die ooit eens is geïmporteerd, maar er niet thuishoort, kwijtraken. Er wordt zelfs vanuit helikopters op de dieren geschoten. Intussen is Nieuw-Zeeland wel de grootste leverancier van hertevlees in de wereld geworden. De uitvoer waar de bedraagt één procent van het tota le exportpakket. West-Duitsland is de grootste afnemer. In Nederland, aldus Van der Leun in zijn studie, zal de hertenteelt in veel opzichten overeenkomen met de gang van zaken in wildrasters en vooral in hertenkampen. Uit oog punt van dierlijk welzijn zijn er dan Zinvolle verbreding van de Nederlandse veeteelt? ook weinig bezwaren te verwachten, meent de bioloog. Als soort komen damherten eerder in aanmerking dan edelherten. Reën zijn voor de teelt niet geschikt. Schieten Van der Leun raadt aan de voor de slacht bestemde dieren in de wel dood te schieten. Dat vindt hij een meer „humane" wijze van doden dan slachten, in verband met de bij het vervoer naar het slachthuis optreden de stress. Het vlees van herten uit wildrasters is niet aan een vleeskeuring onderwor pen. Bij geteelde herten zal daarin wel kunnen worden voorzien, al brengt de wijze van doden (in de wei dus) een andere gang van zaken dan bij slachtvee met zich mee. Het Instituut voor Veeteeltkundig Onderzoek zal vooralsnog niet tot ei gen biologisch-technisch onderzoek overgaan. Veel voordeliger is het be drijven te subsidiëren en die te ver plichten de teeltresultaten ter inzage te geven. i een onzer verslaggevers 5 HAAG Ir J. de Wit, voorzitter van het Nederlands 3 istelijk Werkgeversverbond (NCW) heeft gisteren scherpe 3 iek uitgeoefend op de Arbeidsomstandighedenwet, die in ;|Tweede Kamer wordt behandeld. de SER „ertussen gefrommeld" is. Het bengelt er niet alleen maar wat bij, maar introduceert tevens een gro te mate van rechtsonzekerheid, om dat het begrip subjectief geladen is. Geschrapt rede op een bijeenkomst, waar rit de „Van Calcar Veiligheids- uitreikte, wees hij op de nood- de voorgestelde constructie van rbeidsraad ingrijpend te wijzi- De overheid zou daarin niet de van de zetels mogen krijgen, éénderde, zoals de werkgevers- verknemersorganisaties. Onjuist hij ook het geven van stem recht aan overheidsvertegenwoordi gers, omdat de overheid dan in feite zichzelf adviseert. De voorzitter van het NCW hekelde ook de introduktie van het begrip 'welzijn' als doelstelling in de Wet. Het lijkt erop, zei hij, dat het begrip welzijn pas in een later stadium, en in ieder geval zonder raadpleging van Volgens ir De Wit is welzijn in de eerste plaats het terrein van het soci ale beleid van de onderneming, waar over de SER met een advies bezig is. Het sociale beleid is primair een zaak van de bedrijfsgenoten zelf. Daarin past niet, dat de Arbeidsomstandig hedenwet op straffe van vervolging kan worden gehanteerd om van over heidswege richting te geven aan het sociale beleid. De Wit wil daarom het begrip welzijn uit de wettekst ge schrapt zien. Tenslotte sprak de NCW-voorzitter zijn grote waardering uit over de grondgedachte en hoofdlijnen van de nieuwe wet, met name waar het vei ligheids- en gezondheidsbeleid een gezamenlijke taak van de bedrijfsge noten wordt. In de Veiligheidswet 1934 was de werknemer nog een te beschermen object. In de nieuwe wet wordt de werknemer van object tot subject, ofwel mededrager van het veiligheidsbeleid. Daarmee corres ponderen nieuwe rechten en plichten voor werknemers, die in het Wetsont werp zijn opgenomen, waaronder een ruime inspraakbevoegdheid. Ir J. de Wit. 50 1 TERDAM (ANP) De O Bank is gestart met I vereenvoudiging van ef- «ienbeheer- en advies voor aan particulieren. Reden is sol verlies van 35 miljoen de bank per jaar op het tctenbedrijf lijdt. Alle fi- rfciële instellingen in Ne tland gezamenlijk lijden jaar 100 miljoen verlies «(leze sector. >4 vereenvoudiging omvat twee pun- een concentratie in de adviesge- en een simpeler beheersvorm. eerste punt houdt in dat de parti- ere belegger voortaan niet meer 230 plaatsen doch slechts in 70 (RO-kantoren terecht kan voor ad- ia len over afzonderlijke effecten. Jerkt advies is in het vervolg mo gelijk in ieder van de 850 filialen. Deze wijzigingen zijn onderdeel van een meerjarenplan, aldus de bank. De tweede wijziging is dat de particu lier die minder dan een ton via de AMRO-Bank wil beleggen niet meer het advies krijgt dit in afzonderlijke aandelen of obligaties te doen. Hij blijft vrij afzonderlijke ter beurze ge noteerde fondsen via de bank te ko pen maar het advies van de bank zal in deze gevallen gaan in de richting van een aantal beleggingsfondsen. Wanneer het om aandelen gaat zijn dit met name het Amro-Pierson Fund, Robeco en Rolinco, bij obliga ties het AMRO Obligatiefonds en Ro- rento. Verder zijn er nog twee nieuwe mengfondsen (AMRO aandelen kom- binatie en AMRO obügatie kombina- tie, voorts de Geldstallingsrekening en de girale goud- en zilverrekening. Achtergrond van deze duidelijk ge- een onzer verslaggevers TTERDAM Ir. A. Stikker, topman van Rijn-Schelde- ■olme (RSV) is naar de Verenigde Staten vertrokken om r enige rimpels met betrekking tot verwachte Iraanse Nfer voor de bouw van acht marine-fregatten glad te strijken, .^onderhandelingen tussen Iran en RSV verlopen overigens wens. probleem vormt nu de motor, lopnee de fregatten moeten wor- uitgerust. RSV bouwt voor de erlandse marine fregatten, die Rolls-Royce motoren zijn uitge- Iran, dat vrijwel dezelfde fregat- vil, heeft echter het grootste deel de oorlogsvloot uitgerust met bren van General Electric. Dit 70 ite concern probeert nu zijn mo- in de mogelijke overeenkomst en RSV en Iran te krijgen. jCADO, een dochteronderneming Unilever verliest mogelijk 35 ar- iplaatsen in de vestigingen te :o J>onebeek en Zwolle. Binnen de p polyesterharsen is nog een on- 95 |oek aan de gang dat waarschijn- in het eerste kwartaal van 1979 worden afgerond. Volgens de di- le wordt alle moeite gedaan dege- die moeten verdwijnen elders len Scado of Unilever aan werk te URA (bouw) verwacht voor 1978 hogere omzet dan over 1977. ziiials in dat jaar geven de order- 9 efeuilles van de beide werkmaat- ppijen (Dura Aannemings Maat- jlppij en Duro Woningbouw) vol- r;'pde reden voor dit optimisme. De omzet bedroeg in 1977 300 min, ter wijl gezien de eerste helft van 1978 ontvangen opdrachten voor 170 min de prognose voor 1978 325 min is. NEDAP (Nederlandsche Appara- tenfabriek) heeft de omzet in het eer ste halfjaar ten opzichte van dezelfde periode van 1977 zien stijgen met ruim 5 pet tot 11,3 min. De winst voor belastingen bedroeg 0.4 min tegen ongeveer 1 min in de eerste zes maanden van 1977. Dit werd ver oorzaakt door de al verwachte grote aanloopkosten van twee nieuwe pro jecten. aldus Nedap. De produktie- van de twee artikelen is nu volledig op gang, zodat voor het tweede half jaar nog nauwelijks aanloopkosten hoeven te worden verwacht. De winst voor belastingen over heel 1978 kan daardoor naar de huidige schatting van het bestuur het peil van vorig jaar van 2 min zelfs nog overtreffen. BASF: Het resultaat voor belastin gen bij dit Duitse chemische concern daalde in het eerste halfjaar van 664 tot 536 miljoen mark. De omzet ging achteruit van 10.74 tot 10.63 miljard mark. richte adviezen is de ervaring van de bank dat verantwoord spreiden van kleine vermogens nauwelijks meer mogelijk is. Overigens is iemand die bijvoorbeeld 70.000 aan effecten bij de AMRO in beheer heeft niet ver- SCHIPHOL De KLM en de Israëli sche luchtvaartmaatschappij El Al zullen, wanneer de betrokken overhe den daarvoor toestemming geven, het Ité-groepstarief op de lijnvluch- ten tussen Amsterdam en Tel Aviv verlagen. Deze verlaging heeft be trekking op het winterseizoen 1978- 1979. Met deze verlaging zal het volgens een KLM-woordvoerder voor de Ne derlandse reiswereld mogelijk zijn vluchten naar Israël te organiseren per KLM of El Al-lijndienst vanaf 700 per persoon, inclusief een ver blijf van een week in dit land. Een dergelijk arrangement kost nu onge veer 950. De nieuwe tarieven zullen gelden van 1 november 1978 tot 31 maart 1979. GENèVE (Reuter) Tussen nu en het jaar 2000 zal extra werkgelegen heid geschapen moeten worden voor 1,25 miljard mensen. Per jaar komt dit neer op ongeveer evenveel ar beidsplaatsen als er mensen leven in Frankrijk of Groot-Brittannlë (circa 50 miljoen). De werkloosheid zal ver der toenemen, zo stelt het bureau voor de statistiek van de Internatio nale Arbeidsorganisatie, ILO. In een rapport stelt de ILO dat de werkzame - ?reldbevolking rond de eeuwwisseling - 'in gegroeid tot 2,5 miljard rr nsen Ir 1976 namen 1.6 miljard r: isj.. .el aan het arbeids proces -N st de grotere behoefte aan arbeidsp... tsen als gevolg van de groei van de actieve bevolking moet er ook nog werk worden gevonden voor ongeveer vijftig miljoen werklo zen en -v. veer 300 men die geen volledi igtaak hebben. De problemen zullen zich voor .de derde wereld, zo stelt de ILO. Lr zal daar werk gevonden moeten worden voor niet minder dan 1.06 miljard mensen. Dat is ongeveer 85 procent van de 1,25 miljard ar beidsplaatsen die omstreeks de eeuw wisseling gecreëerd moeten zijn. plicht een verandering in zijn porte feuille aan te brengen. Aan de andere kant heeft de AMRO Bank liever de adviesgeving willen vereenvoudigen dan dat men de klant voor een advies laat betalen zoals de ABN sinds enige tijd doet. Bij de AMRO Bank vindt men het niet juist de klant te laten betalen voor een speciaal onderdeel van de totale dienstverlening, al hoeft dat geen eeuwige wet te zijn. Slapende beleggers Een onderzoek heeft volgens drs L. Lammers, directeur Beurs en Advies, uitgewezen dat van de 240.000 effec tenklanten van de bank er 235.000 particulieren zijn. Hiervan houdt zich 60 procent vrijwel nooit, 30 procent redelijk geregeld en 10 procent zich zeer intensief met zijn effectenbezit bezig. Van de particuliere depots bij de bank heeft 87 procent een waarde van onder de 100.000,-. Van de particu liere cliënten woont 62 procent in een plaats waar te zijner tijd een van de zogenaamde moederkantoren geves tigd zal zijn. Het effect van de plannen zou vol gens de bank zijn, dat de nu vrijwel slapende portefeuilles tot iets meer leven zullen komen. De zeer actieve klanten zullen, als zij bij het nemen van hun beslissingen iets minder te gen de bank aanleunen, niet veel min der actief worden. Al met al verwacht men een licht positief effect op de beurs. BRUSSEL De Europese Commissie heeft haar steun geweigerd aan het Britse voornemen om het verbod op de haringvangst te verscher pen. Het standpunt van de commissie werd dinsdag ter kennis van de regering in Lon den gebracht. Landbouwcommissaris Finn Gunde- lach verklaarde in Brussel, dat zolang de Europese ministerraad zelfs nog geen poging heeft gedaan om de be trokken problemen op te lossen. Groot-Brittannie kondigde afgelopen week aan, dat per 24 september een verbod op de haringsvangst in de Ierse zee zou ingaan. Daarmee zou in alle Britse wateren, met uitzondering van de Schotse Clyde, het vissen op haringen verboden zijn. Volgens politieke waarnemers heeft de Europese Commissie nog niet zo zeer bezwaar tegen het vangstverbod, dan wel tegen het tijdstip dat daar voor uitgekozen is. De Britse maatre gel zou namelijk een dag voor een bijeenkomst van de Europese minis ters van landbouw van kracht wor den. Bovendien had volgens Gunde- lach de kwestie al bij de conferentie van de betrokken ministers eind juli besproken kunnen worden. De Britse minister van landbouw en visserij heeft de maatregelen eenzij dig afgekondigd. Hij wilde echter wel goedkeuring van de Europese Com missie. In zijn antwoord heeft Gund«> lach er nog op gewezen dat een uil- begint op deze en de andere advertentie pagina 's ELKE OCHTEND OPNIEUW Nederlands Christelijk Instituut Volkshuisvesting: DE BILT Het Nederlands Christelijk Instituut voor Volks huisvesting heeft de bezuinigingsoperaties van het kabinet- Van Agt op het gebied van de volkshuisvesting niet zonder meer van de hand gewezen. Dit heeft het instituut meege deeld. Wel vindt het Instituut dat bij de komende beleidsom buiging in elk geval de stadsvernieuwing moet worden veilig gesteld en de verworvenheden van het individuele huursubsi diesysteem moeten worden gehandhaafd. Het NCIV ziet mogelijkheden tot be zuiniging in de subsidiëring van het eigen woningbezit en in een versnelde afbraak van objectsubsidies op be staande woningen. De prioriteit van de stadsvernieu wing wordt door het NCIV gebaseerd en verdedigd met verwijzing naar het feit, dat juist in de stadsvernieu wingsgebieden de slechtste woon toestanden worden aangetroffen en daar juist de categorie van de laagst betaalden wordt bereikt. Bovendien is daar, behalve van een individueel aspect, sprake van een sociaal effect. Het NCIV pielt in dit verband dan voor een stimulans in de vorm van objectsubsidie, dat wil zeggen ln ie der geval handhaven van de object- subsidies voor de bouw in de stads vernieuwing. omdat de gewennings- bijdrage onvoldoende is om het ver schil ln huur te overbruggen en het individueel subsidie door veel bewo ners niet als een aanvaardbare oplos sing wordt ervaren. Het NCIV wil bovendien de garantie-huurregeling, zoals die thans geldt voor vervangen de nieuwbouw in stadsvernieuwings gebieden, in een aantal gemeenten structureel van toepassing doen ver klaren voor alle gemeenten en uit breiden tot nieuwbouw in stadsuit- leggebieden, die bestemd zijn voor de herhuisvesting van mensen uit de stadsvernieuwingsgebieden evenwichtige benadering van de ei gen woning en d« huurwoning wordt gewaarborgd wil het NCIV naar een mengvorm van object- en subjectsub sidiëring zodanig, dat de subsidiebe dragen in verhouding komen te staan met het inkomen van de betrokkene. Ten aanzien van de subsidiëring van de bestaande huurwoningvoorraad is het NCIV van mening dat binnen de bestaande, politiek gevoelige syste matiek van jaarlijkse huurverhoging mogelijkheden gevonden kunnen worden om tot besparingen te komen met name door de procentuele huur verhoging te koppelen aan een bo dembedrag voor die gevallen dat de discrepantie met het huurniveau van nieuwe woningen anders onvoldoen de verminderd zou worden. sociaal economische Mengvorm breiding van het Britse haringvangst seizoen de lidstaten op verschillende manieren zou kunnen treffen. Hij stipte ook aan, dat de internationale raad voor de exploratie van de zee deze uitbreiding niet heeft voorge steld. Spanje heeft intussen verzocht op korte termijn onderhandelingen met de EG over de visserij te mogen beginnen. Vorig jaar hebben 121 Spaanse vissersboten toestemming gekregen binnen de EG-wateren te vissen maar er zijn problemen gere zen rond de 200-miJlszones. Wat de Europese Gemeenschap ver der betreft. Engeland houdt volgend jaar op 7 juni verkiezingen voor het Europese parlement. De stembussen blijven echter verzegeld tot 10 juni want eerst dan zullen in alle lidstaten verkiezingen hebben plaatsgehad. Wal betreft de regeling individuele huursubsidie wil het NCIV uitgangs punten en hoofdlijnen ervan vastge legd zien in de Woningwet. Om bij de subsidiëring van het eigen woningbe zit te voldoen aan de els, dat een DEN HAAG - De Commissie Sociale Verzekeringen van de Sociaal Econo mische Raad wil dat de verschillende sociale verzekeringsfondsen hun fi nancieringsbehoeften vanaf 1979 vol gens meer gelijke normen gaan bere kenen. De commissie verwacht daar van een gunstig effect op de premies voor 1979 en volgende jaren. Een spe ciale commissie heeft die normen voorgesteld in een rapport over reser vevorming in de sociale verzeke ringen. Dit staat in het interlmadvies van de Commissie Sociale Verzekeringen aan de ministers Albeda van sociale zaken en Ginjaar van volksgezond heid en Milieuhygiëne. In het interim advies stelt de commissie de bewind slieden voor .lig ministeriële richtlijnen ui' vaardigen om te breiken Lu. u >evolen financie ringsnormen n voor de premie- besluiten en -v n voor 1979 wor den gehanteerd D.i laatste geldt ove- riierc :?og niet voor de fondsen van tvet en '.vcrkloosheidswet. De 8ER-commisMe .ui dat de sociale verzekeringsraad daarover nader on derzoek verricht. De SER-commlssie vindt verder dat de sociale verzeke ringsfondsen de mogelijkheid moe ten krijgen om tor voorziening ln hun tijdelijke financieringsbehoefte vreemd geld te lenen, in het bijzonder bij de andere social4fondsen Huidi ge bepalingen staan die mogelijkheid in de weg De commissie adviseert de regering de fondsen van die bepalin gen vrijstelling te verlenen. Van onze redactie DEN HAAO De werkgeversorgani saties VNO en NCW zien weinig brood in de ideeën van Europees commissa ris ir Vredeling ter bestrijding van de werkloosheid. De Europees commis saris (lid van het dagelijks bestuur van de EEG) wil vooral de bestaande werkgelegenheid beter verdelen. VNO en NCW schrijven nu in een brief aan Vredeling dat het paard achter de wagen wordt gespannen wanneer bepaalde maatregelen ertoe leiden dat de loonkosten voor de be drijven worden opgejaagd. Ook Vre deling zelf vindt dat dat niet zou mogen, maar volgens VNO en NCW zou dat toch gebeuren wanneer Vre- delings ideeën in praktijk worden ge bracht. De werkgevers wijzen onder meer op zaken als een vijfploegen dienst ln de staalsector en de petro chemische industrie zonder evenredi ge loonsverlaging. Dergelijke maatre gelen zouden bovendien niet terugge draaid kunnen worden wanneer de werkgelegenheid zelf weer zou toene men aldus VNO en NCW. AM8TERDAM De dollar Is giste ren iets goedkoper geworden op de Europese valutamarkten. Dit gebeur de overigens na een dag, die een van de rustigste was van de laatste we ken. In Amsterdam daalde de note ring van ƒ2,17'/, tot ƒ2,16 en in Frankfort kwam de Amerikaanse munt opnieuw iets beneden 2 mark. Maandag was de dollar voor het eerst sinds ongeveer veertien dagen boven deze grens gekomen. VISSERIJNIEUWS IJMUIDEN. 770 t| tong. I kisten tarbot en friet. 46 kisten kabeljauw. 10830 kisten koolvis 298 kisten schelvis. 20 kisten wijting, 7 kisten schol. 3 kisten schar. 2 kisten haring. 20 kisten makreel. 67 kisten dlverte Pnjren per kilogram tarbot gr tong 21 BI. gr m tonf 17-06. kJ.m tong 14—Of. 14 81: 11 l£ tong 1 11-18, tone II 8-10, Per 40 kilogram tarbot 333, griet 190, kabeljauw I 188. kabeljauw II 185, kabeljauw III 124, kabel jauw IV 108. kabeljauw V *8 68. schelvis I 96 88. schelvis n 84- 44 *rhelvl» 171 58—44. schelvis IV 46—34, 40, makreel I tl. makreel II 22 makreel III 48. poontjes 54. schol m 188—154 rhol IV 104 94 wijting III 47--38 r poon 230 horstaigkreel 59- 28. ham met kop 110-80 ler.g i jb witte koolvla 390, koolvis I 47. koolvia II iJ.42 koolvis ril 70 63. koolvU IV 48 44 BESOMMINGEN var .«-har 81-78. Besommingen KW '.23 100 400.— Vol ends ra 8 2 000 IJ muiden 18 2 450,- UmuMteo 34 28 380.-

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 17