Opnieuw Zuidmolukkers in arrest in Waalwijk FAMILIEBERICHTEN Betrokken bij 'godsdienstoorlog' Irak wijst Syriër uit Contacten met Z. Afrika gelaakt Palestijnen beraden zich SDAG 23 AUGUSTUS 197b I TROUW/KWARTET 13 Difliinnen van maandag tot en met vrijdag telefo- Tsch van 9.00-19 30 uur opgegeven worden op flfcmmer 020-913456 i zondagavond 'S dit alleen mogelijk van 00-20 00 uur der j plemorgen oop van Hoeven iclelijk gefeliciteerd W 74ste verjaardag. Ton, 'V Kees en Hans. Goedemorgen oma hartelijk gefeliciteerd met uw verjaardag Annie - Jan Niels Anja In plaats van kaarten ïzijn D.V zondag 27 augustus a.s. 25 jaar ge ard. ijons hiermede wil feliciteren is van harte welkom ins thuis op donderdag 31 augustus van 15.00- uur en van 20.00-21.30 uur. Gé en Beert Korenberg ""lpeerboerderij „Jagerslust" jenbosweg 4 RR Wierden, augustus 1978 Maar, gelijk geschreven staat: Wat geen oog heeft gezien en geen oor heeft ge hoord. en wat in geen mensenhart is opgekomen, al wat God heeft bereid voor degenen, die Hem liefhebben. 1 Corinthiês 2 9. Vader in de hemel heeft opgenomen in ijn Eeuwige Heerlijkheid, Zijn kind, mijn ihtgenote, onze moeder en grootmoeder. Jacoba Maria Magdalena Wellensiek echtgenote van Rink Hooijsma de ouderdom van 86 jaar. Hilversum: R. Hooijsma Enschede: J. Hooijsma P. M. Hooijsma-Hulsbos Karen, Tako, Egbert Groningen: P. J. W. Hooijsma Rink, Betty, Rijk, Marleen Velp: J. M. M. Bruijel-Hooijsma H. D. Bruijel Frits, Daan Harderwijk, M. Westera-Hooijsma B. Westera Rik. Alice Almelo: T. Hooijsma J. Hooijsma-van Doorne Helena, Michael, Tira 21 augustus 1978 ergweg 20. loeder is thuis opgebaard, alwaar liever geen ezoek. )e rouwdienst, te leiden door de weleerwaarde Ds. F. H. von Meyenfeldt, zal worden :houden op vrijdag 25 augustus a.s. 's mid- iags om 1 uur in de aula van de Nieuwe Ugemene Begraafplaats aan de Bosdrift te lilversum, waarna de teraardebestelling al- laar zal plaatshebben. ïelegenheid tot condoleance na de teraarde- testelling in de aula van bovengenoemde be graafplaats. lod nam plotseling van ons weg onze lieve boer, zwager en oom Hendrik Mulder echtgenoot van G. Eikelboom op de leeftijd van 53 jaar. '1 U Hoogeveen: B. Wimmenhove-Mulder H. Wimmenhove iij Den Haag: G. Braaksma-Mulder ?i B. G. Braaksma Rijswijk: B. Verkerke-Mulder C. J. Verkerke Harderwijk: F. Rozema-Mulder J. E. J. Rozema Hazerswoude: H. Havers-Mulder K. Havers nichten en neven 21 augustus 1978. I lankbaar dat wij haar zo lang in ons midden nochten hebben, heeft de Heere, na een kort iekbed, toch nog onverwacht van ons wegge- omen, onze innig geliefde en zorgname Moe- e, Groot- en Overgrootmoe Tjitske Bakker-van der Kloet i de ouderdom van 92 jaar edert 22 maart 1962 weduwe van Bralt Bakker oals ze zelf zei, wilde ze graag naar boven, raar geen ouderdom of jaren tellen. Psalm 68: 10 oude berijming ïrootegast 20 augustus 1978 e Gast 4 Leek: Fr. de Vries-Bakker A. de Vries Heiloo: K. Breeuwer-Bakker W. Breeuwer Soestdijk: J. Henstra-Bakker Groningen: K. Bakker E. Bakker-Meinema Emmeloord: A. Bakker W. Bakker-Reitsema klein en achterkleinkinderen >e rouwdienst word gehouden donderdag 24 ug. 13 uur in de Geref. Kerk te Lutjegast ïelegenheid tot condoleren na de begrafenis „De Kandelaar", nast de Geref. kerk. Correspondentieadres: K. Bakker. Florisstr. a Groningen. God nam onze lieve, zorgzame man, vader en grootvader Arend Beeftink geliefde echtgenoot van Anna Catharina Crum op 82-jarige leeftijd tot Zich. Wat God doet, dat is welgedaan. Middelburg: A. C. Beeftink-Crum W. G. Beeftink A. C. Beeftink-Verheule Wageningen: Aart en Marie-Louise Tilburg: Marieke Middelburg, 21 augustus 1978 Henry Dunantlaan 204 De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden in de Getuigeniskerk, A. Lauwe- reyszstraat 6. op vrijdag 25 augustus a.s. om 13.00 uur door Ds W. M. de Bakker. De grafleg ging zal plaatshebben op de algemene begraaf plaats te Middelburg om ongeveer 13.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de graflegging in de aula op de begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Met leedwezen ontvingen we het bericht van het overlijden van onze gepensioneerde ad- junct-direkteur Arend Beeftink Tot op hoge leeftijd heeft hij zich verbonden gevoeld met onze Christelijke Pedagogische Academie. Bestuur, medewerkers en oud-me dewerkers van de academie. Middelburg, 21 augustus 1978. Na een moedig gedragen lijden, is van ons heengegaan onze lieve en zorgzame Moeder, Schoonmoeder en Oma Roelfina Scholten weduwe van H. F. van der Meer. op de leeftijd van 65 jaar. „De Heer is mijn Herder". Psalm 23. Ulestraten: J. H. van der Meer M. van der Meer-Kwint Frank Marcel Zeist: J. H. van der Meer Nijmegen: H. H. van der Meer G. van der Meer-van der Heide Marjoleine Vught: T. R. van den Bos-van der Meer Indra Sishta Zeist: R. van der Poel-van der Meer L. van der Poel Barbara Zeist, 20 augustus 1978 Laan van Vollenhove 2405. Correspondentieadres: Brugakker 42-18, Zeist. Moeder is opgebaard in het rouwcentrum aan de Prins Hendriklaan 23 (bij busstation) in Zeist. Condoleantiebezoek aldaar, woensdag 23 au gustus van 20.15-21.00 uur. De crematieplechtigheid zal plaats vinden in het crematorium „Daelwijck", Floridadreef 7 te Utrecht op donderdag 24 augustus om 15.00 uur aula 1. Vertrek van rouwcentrum te 14.15 uur. Heden heeft de Here, voor ons geheel onver wacht, tot zich genomen, mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader, broer en zwager Piet de Jong echtgenoot van H. Cortus op de leeftijd van 65 jaar. Velp: H. de Jong-Cortus Piet en Wilma Bianca Johan en Reini Peter, Remco Dieren: Ibe en Tineke Irma, Orne Velp: Henk en Ria Cor Arnhem: Jannie en Richard Marcel, Olaf, Monique, Louis Velp: Reinoud en Gera Velp (Gld.), 20 augustus 1978 Willemstraat 7a. Liever geen bloemen. De overledene is opgebaard in het mortuarium van „Het Ziekenhuis", Pres. Kennedylaan 100 te Velp, bezoek aldaar van 18.00 tot 19.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op vrij dag 25 augustus a.s. om 13.30 uur in de Gere formeerde Kerk aan de Parkstraat te Velp, waarna de teraardebestelling zal volgen op de begraafplaats „Heiderust" te Rheden, om streeks 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren voor de rouw dienst om 13.00 uur in bovengenoemde kerk. Langs deze weg willen wij een ieder hartelijk bedanken die tijdens de ziekte en na het overlij den van onze vader, groot- en overgrootvader Louwrens Rietveld hun medeleven hebben betoond. Uit aller naam: J. Rietveld Wieringerwerf, augustus 1978. Van een onzer verslaggevers WAALWIJK De gemeentepolitie van Waalwijk heeft gister morgen opnieuw zeven Zuidmolukkers aangehouden, die er van worden verdacht betrokken te zijn bij de „godsdienstoor log" in het klein, die op 9 augustus leidde tot vernielingen in woningen van de Zuidmolukse woonwijk en tot een schiet partij. De gisteren gearresteerde zeven Zuid molukkers brengen het aantal perso nen in voorarrest op veertien. Vorige week werden al negen Zuidmoluk kers voorgeleid aan de officier van justitie in Den Bosch, waarvan er twee op vrije voeten werden gesteld. De moeilijkheden tussen twee groe peringen van het Islamitische deel van de Zuidmolukse gemeenschap kwamen tot een uitbarsting toen op 9 augustus 's morgens om half vier de ene groep de woningen van de andere binnenstormde. Er werd geschoten, met een molotovcocktail gegooid en BAGDAG (AP. UPI) Irak heeft gisteren de Syrische diplomaat Wael al Jabiri, een politiek adviseur van de Syrische ambassade in Bagdad uitge wezen op beschuldiging van inmen ging in recente sociale onrust in de Iraakse hoofdstad. een man werd in zijn been getroffen door een kogel. Bij de inval in de woningen waren 18 Zuidmolukkers betrokken van de godsdienstleraar, die in 1972 naast de oude godsdienstleraar werd aange steld. Deze was altijd de priester en leider, de imam, van de gehele Islami tische gemeenschap geweest, totdat de nieuwe godsdientleraar vorig jaar door de jongeren tot imam werd uit geroepen. Dit leidde tot een conflict, waarbij de gemeenschap werd gesplitst in een groep pro en contra de nieuwe imam. De Zuidmolukse gemeenschap van Waalwijk telt 400 personen, van wie een deel de Islamitische godsdienst belijdt. De moeilijkheden hebben inmiddels geleid tot het vertrek van zeven Zuid molukse gezinnen naar Ridderkerk. Zij willen niet terug naar Waalwijk, met als gevolg dat het ministerie van CRM thans woonruimte elders in den lande voor deze gezinnen zoekt. Tonny van Dommelen uit Amster dam is in Tokio onderscheiden met de Ten-i-chi-plaquette en hij kreeg ook een miljoen yen, de eerste prijs in het eerste wereldgoochelcon- cours. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede-Kamerle den Knol en De Hamer (PvdA) heb ben de ministers van buitenlandse, zaken, onderwijs en wetenschappen en crm gevraagd na te gaan of het opschorten van het cultureel verdrag met Zuid Afrika op dit ogenblik wordt geschonden. Als voorbeeld noemen de leden de contacten van het Kernfysisch Versneller Instituut in Groningen met Zuid Afrikanen. Professor Lemmer zou afgelopen maandag een studiebijeenkomst heb ben gehouden in de Zuidafrlkaanse Witwatersranduniversiteit. Zij vra gen de ministers er bij dit soort instel lingen op aan te dringen zich te hou den aan de opschorting van alle con tacten met Zuid Afrika in dit ver band, totdat de verbreking van bet cultureel verdrag definitief is. BEIROET (UPI, AP. Reuter) Bin nen Palestijnse kring worden mo menteel krachtdadige pogingen on dernomen om te komen tot een ver sterking van de Palestijnse eenheid. Leden van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina confereer den gisteren met leden van het rivali serende pro-Syrische Volksfront „al gemeen commando". Dit gesprek vond plaats twee dagen na een soort gelijke ontmoeting tussen het Volks front en de pro-Syrische Palestijnen die zich verenigd hebben in de Saika- groepering. Het Volksfront-initiatief loopt paralel met pogingen van Jasse Arafat om een betere samenwerking tot stand te brengen tussen Al Fatach en de ande re Palestijnse groeperingen. Arafafc zelf sprak gisteren met functionaris^, sen uit Saoedi-Arabië, onder wie ko ning Khaled, kroonprins Fachd en minister van binnenlandse zaken prins Nayef Ben Abdel Aziz. De Pa lestijnse Bevrijdingsorganisatie heeft geprobeerd te bemiddelen tussen het linkse Zuid-Jemen en het pro-Saoedl- sche Noord-Jemen. Het gemeentebestuur van Hilversum vervult hiermede de droeve plicht om kennis te geven van het overlijden op 19 augustus 1978 van de heer Dr. P. J. Platteel van 16 mei 1968-31 augustus 1976 burgemeester van Hilversum De heer Platteel heeft met grote bekwaamheid en toewijding het burgemeestersambt alhier vervuld en zich daardoor zeer bijzondere ver diensten jegens de plaatselijke gemeenschap verworven. Aan zijn grote erkentelijkheid voor de uitste kende wijze van ambtsvervulling heeft het gemeentebestuur uiting gegeven door de heer Platteel bij zijn afscheid als burgemeester de legpenning in goud der gemeente Hilversum toe te kennen. Zijn nagedachtenis zal met ere in onze herinne ring blijven. Hilversum, 22 augustus 1978 Het gemeentebestuur voornoemd: Mr. W. R. van der Sluis, burgemeester Mr. K. H. J. Dorren, secretaris. Heden nam de Heer tot Zich, voor ons nog onverwacht, onze zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zuster, schoonzus ter en tante Theresia Maria van der Kaaden-Nijs weduwe van Maarten van der Kaaden op de leeftijd van 85 jaar. W. van der Kaaden J. van der Kaaden-Boogert T. Boogert-van der Kaaden J. A. Boogert J. J. van der Kaaden E. van der Kaaden-Kleingeld M. van der Kaaden P. A. van der Kaaden-de Vries klein- en achterkleinkinderen ROTTERDAM, 21 augustus 1978 Huizen Siloam Correspondentie adres: W. van der Kaaden, Rozenlaan 59 Moeder ligt opgebaard in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 470. Gelegenheid tot rouw- en condoleancebezoek donderdag van 19-19.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden D.V. vrij dag 25 augustus om 14.45 uur in de aula van de begraafplaats Oud Kralingen, Kralingseweg 334, waarna de begrafenis vanuit de aula zal plaatshebben op voornoemde begraafplaats. Vertrek vanaf Rozenlaan 59 om 14.15 uur. Na een welbesteed leven riep God tot Zich Zijn kind, mijn bijzonder lieve man, onze heel lieve vader, pake en opa Jacob Spoelstra praktiserend lid van het Ned. college voor natuurgeneeskunde, op de leeftijd van 68 jaar, na een fijn huwelijk van 37 jaar. Heer, waar dan heen? tot U alleen! Gij zult ons niet verstoten; Uw eigen Zoon heeft tot Uw troon de weg ons weer ontsloten. Gez. 449 vers 3 (liedboek voor de kerken) Drachten: Renie Spoelstra-de Groen. Haren: Jan Spoelstra Saakje Spoelstra-van den Berg Oss: Inneke van der Heide-Spoelstra Dick van der Heide Rinske en Irko Drachten: Lieuwe Spoelstra Marjan Spoelstra-Jonkmans Margriet, Jacoba en Renie Leersum: Truus Visser-Spoelstra Klaas Visser Drachten. 22 augustus 1978 Eikesingel 8 Gelegenheid tot condoleren donderdagavond 24 augustus van half 8 tot half 9 in de Zuider- kerk, Burg. Wuiteweg 71 te Drachten. Een dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op vrijdagmiddag 25 augustus om half 2 in de Zuiderkerk, Burg. Wuiteweg 71 te Drachten, waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de begraafplaats „Slingehof", Zuider- hogeweg 78 te Drachten. „Als ik, omringd door tegenspoed, bezwijken moet, schenkt Gij mij leven." God nam uit ons midden weg mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder Angélique Johanna Christina Kleefman-Matla op de leeftijd van 59 jaar. Zeist: P. J. Kleefman Assen: Peter en Loes Zeist: Anke en Cor Margriet en Gerrit Harmie Zeist, 21 augustus 1978 Nijenheim 1227 Liever geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in rouwcentrum van Tellingen, Jufferstraat 1 (bij het Rond) te Zeist. Gelegenheid tot condoleren aldaar don derdag 24 augustus a.s. van 19.00-20.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in het Kerkelijk Centrum Zeist-West, de Clomp 3301, op vrijdag 25 augustus a.s. om 13.00 uur. Daarna zal de begrafenis om 14.00 uur plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Zeist. God nam voor ons geheel onverwacht tot Zich, mijn lieve zorgzame man en onze onvergetelij ke vader, schoonvader en opa Herman Christiaan Theodoor Douma Ridder in de orde van Oranje-Nassau in de ouderdom van 76 jaar. 's-Gravenhage: M. M. Douma-van der Kruk Oshawa (Canada): G. J. Douma L. Douma-van der Eerden 's-GraVenhage: D. Douma H. M. Douma-Zwaagstra Spijkenisse: T. M. Schellinger-Douma R. I. Schellinger en kleinkinderen 's-Gravenhage, 20 augustus 1978 Meloenstraat 99 Liever geen bezoek aan huis De overledene is opgebaard in het Rouwcen trum, Van Diemenstraat 167 te 's-Gravenhage. Bezoek woensdagavond van 7-8 uur. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden in de Duitse kerk, Bleijenburg 3B op donderdag 24 augustus om 12.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden om 2 uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen aan de Laan van Eik van Duinen te 's-Graven hage. Gelegenheid tot condoleren na de kerkdienst en na de teraardebestelling in de ontvang kamer van de begraafplaats. Eén dag na haar 25-jarig huwelijk nam God, toch nog vrij onverwacht, tot Zich onze lieve schoonzuster en tante Sarah van de Laar-Ponson Trooste de Here haar man Kees en de kinderen op Curagao, Navajosweg 19. Apeldoorn: A. van de Laar-Bruin Rotterdam: J. C. Haringsma-van de Laar T. P. Haringsma Alphen a/d Rijn: B. P. van de Laar A. van de Laar-Breddels Amersfoort: F. van de Laar B. C. van de Laar-Butte Veendam: W. M. van de Laar A. van de Laar-Klinkenberg Papendrecht: N. Kruithof-van de Laar H. Kruithof Neven en nichten Amersfoort, 21 augustus 1978. „Ik zal eeuwig zingen van Gods goedentierenheên" In het vaste geloof in haar Heer en Heiland is van ons heengegaan onze lieve zuster, schoon zuster en tante Martje Jantina Boonstra-Westera echtgenote Tjeerd Boonstra Groningen: T. Bos-Westera K. Bos Utrecht: A. Westera A. Westera-den Boon Smilde: J. C. Gorter-Westera S. Gorter Arapoti, Brasil: J. de Jonge-Westera H. de Jonge neven en nichten Zuidlaren, 22 augustus 1978 Geheel onverwacht heeft de Here uit ons midden weggeno men, onze geliefde oudste broer, zwager en oom Picter van Noort op de leeftijd van 71 jaar. echtgenoot van M. van Leening. Fam. van Noort Zwijndrecht, 20 aug. '78. 67 Douglas Road, Clacton on - Sea Essex, Engeland. Auto's aangeboden T.k. goede CITR. Dyane. rijdt prima. Vr.pr. f 600. Tel na 18 uur 020-421986 Zga.n. SIMCA 1100, 3 750, Adm. de Ruyterweg 136 A'dam. DATSUN 120 AF II. 5 mnd oud, schadevrij, weg. vertr. buitenl. Tel. 020-422233. EEN MINI-ADVERTENTIE STAAT GELIJK IN HET PAROOL. IN TROUW EN IN DE VOLKSKRANT. DIE DRIE KRANTEN BEREIKEN 1.3 MILJOEN MENSEN IN HET HELE LAND EN BIJNA DE HELFT VAN ALLE MENSEN IN AMSTERDAM. FORD TAUNUS 16L. 2 mnd. oud. 13.700 Tel. 020-944200. OPEL ASCONA 1600 N. mei gasmst. b j. mei 1976. kleur oranje, vr.pr. 10 000,-. Tel. 020-846732 OPEL GARAGE wil van zijn andere merken ingeruilde au to's af o.a.; Ford Taunus 1600 L, 1973, i.z.g.st. Ford EscorJ 1300, 197.3 eveneons i.z.g.sL Austin Allegro 1300 Super, eind 1974, voor zijn bouwjaar een plaatje Ford Cortina 1600 L. 1973, kenteken 78- Fiat 127, 1972, wel goed met mooi. legen ieder redelijk aannemelijk bod Tevens ver koop Opel Kadelt elk bj. met garantie, financiering en inruil mogelijk. Zaterdag geopend J. M. Kemperstr. 73. Tel. 020- 840282 Accessoires en onderdelen SLOPEBIJ ,.0E VURIGE STAART" heeft in voorraad grote partij gebruikte, onder delen van Landrover en Ro ver automobielen Jaagweg 10. Ilpendam (bi| Purmerend) Tel. 02990-27257 Te koop nieuwe SCHOKBRE- KERS. Alle merken 50% kor ting 020 837606 of 188163. Diversen ie jrs frans. geplaatst VU- A'dam. wil ruilen met Leiden., Tel 01899-12743. HET ONDERDELENHUIS heeft élle onderd. voor uw wasmach., stofzuiger of koel kast. Tolstr. 186. bij Amstel. tel 020-739380 Het adres voor die DISCO- FIEL die dat zoekt wat hij nergens vindt Keuze uit 50 000 stuks klassiek, popu lair. pop en 30 tot 50 pet korting Discostar. Damstraat 5, A dam Tel. 020-28904 WEST B V Verhuizingen en pianovervoer door geheel Ne derland. Tel. 020-844951. Voor al uw TIMMERWERK, zachtboard plafonds, houten wanden en schilderwerk. Tel. 076-131128 GOEDKOPE VERLICHTING? REON. Rozengracht 141-14$ 6 ETALAGES barstens VOL Centrale v. Pleeggezinnen A dam, zoekt in prov N.-H. en UTRECHT ONDERDAK voor boven 14-jarigen. Tegen ver goeding. Tel. 020-766720 - Voor al uw metselwerk, tegel werk. verbouwingen en win kelbetimmeringen. Tel. 076- 144067 Voor al uw verbouwingen, wmkelbetimmenngen en te vens renovatiewerk voor ge heel Brabant en Zeeland. Tel. 076-131128 Student Frans geplaatst in AMSTERDAM wil ruilen met LEIDEN Telef 01718-14632

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13