Den Haag negeert advies van welstandscommissie Jonge mensen zoeken kamers, laat ze niet in de kou staan! Minister Tuynman stelt tracé rijksweg 11 vast Oude Stadhuis beveiligd Bij bouwplannen voor de Schilderswijk KORT KaadSI Facties nota. dié in de regio ter inzage heelt Zlin net eens ke richting. in de polder Kerk en Leiden wil weer bijdrage van rijk voor stadsvernieuwing Subsidie voor LOZ-radio REGIO DEN HAAG door Chris Bruijnius DEN HAAG B en W van Den Haag hebben een advies van de welstandscommissie genegeerd en zich opgesteld achter het woningbouwplan Jacob Catsstraat (de zogenaamde derde bouwplaats in de Schilderswijk). Als de onderhandelingen tussen gemeente en rijk over bouwkosten en huurprijs nu snel kunnen worden afgerond, zou men wellicht over enkele maanden kunnen beginnen met de uitvoering van de eerste fase van het plan: de bouw van 165 woningen. Aan de bouwplannen (voor in to taal 250 woningen) is twee jaar ge werkt door een bouwteam, bestaan de uit vertegenwoordigers van de Christelijke Woningbouwvereni ging Patrimonium, de gemeentelij ke diensten voor Stadsontwikke ling en Volkshuisvesting, de Bewo nersorganisatie Oranjeplan en Schilderswijk, het Huurderscomité Schilderswijk en het architectenbu reau Leo de Jonge Het resultaat van deze arbeid strookte echter geenszins met de ideeén die de Wel standscommissie heeft over „stede lijk wonen". Het plan tast volgens de commis sie de karakteristieke kenmerken van de Schilderswijk aan. In een wijk als deze zijn onder meer een relatief hoge bebouwingsdichtheid, dikwijls gesloten bouwblokken en een duidelijke begrenzing van stra ten en pleinen noodzakelijk, aldus de commissie. Daarmee onder scheidt het „stedelijk wonen" zich van het wonen in uitbreidingsgebie den. zoals Zoetermeer en Maria- hoeve. Plannen overmaken Meer genuanceerd zette de Wel standscommissie in de bouwplan nen vraagtekens bij het verkeers vrij maken van grote delen van het plangebied, de (te lage) dichtheid van de bebouwing en de aantasting van het in de wijk aanwezige stra- tenpatroon. Verder zouden de hui zenblokken best wat hoger mogen worden, terwijl de commissie de voorgestelde bebouwing rond te handhaven woningen in het zuid westelijk deel maar een vreemd contrast vond oproepen. Conclusie: voorstel afgewezen. Huiswerk moet worden overgemaakt. B en W hebben het advies naast zich neergelegd. Het dagelijks be stuur van Den Haag kan zich best verenigen met de nu gemaakte plannen en zal tevens verdere ver traging van de nieuwbouw in dit gedeelte Schilderswijk willen voor komen. Want aan tegenslag heeft het wethouder Hardon ook bij dit stukje stadsvernieuwing niet ont broken. Grote dwarsligger was de Vereni ging tot het Verschaffen van Wonin gen aan Minvermogenden, een van oorsprong Joodse charitatieve in stelling die de Van Ostadewoningen in haar bezit heeft. Deze huisjes moeten worden gesloopt om ruimte te maken voor het volledige bouw plan. Maar een jaar lang heeft de vereniging pertinent geweigerd de woningen aan de gemeente te ver kopen. Volgens het bestuur wilde de overgrote meerderheid van de be woners hun huis helemaal niet uit. De gemeente had maar met een plan moet komen waarin was uitge gaan van het behoud van de uit 1885 daterende volkswoninkjes, die nog in redelijke staat verkeren. Dreigementen Toen de vereniging in haar weige ring bleef volharden werd de ge meente boos. Men dreigde met een onteigeningsprocedure en later zelfs met het onbewoonbaar verkla ren van een groot deel van de wo ningen (een foefje om de zaak bij onteigening voor een prikje over te nemen). De vereniging protesteerde fel tegen deze „rotstreken" en wees erop dat zij de woningen keurig en zonder gemeenschapsgelden onder hield en de gemeente haalde bak zeil. In de wetenschap dat een ontei geningsprocedure Jaren zou duren ging men niet tot actie over. Het was de ledenraad van de vere niging die uiteindelijk Den Haag tegemoet kwam. Op een algemene ledenvergadering werd in mei van dit jaar besloten de onderhandelin gen over verkoop te openen. Voor zitter mr S. V. Langeveld: „We kon den het niet meer waarmaken om de woningen nog jarenlang in goede staat te houden. Geen haalbare kaart met zulke lage huren." Hij verwacht overigens dat de onder handelingen over verkoop van de in totaal 109 woningen enkele jaren zullen duren. In die periode zou fase twee van de bouwplannen niet kun nen worden verwezenlijkt. Nog geen huurprijs Maar ook de aanvangsdatum van de uitvoering van fase één is nog onduidelijk. De onderhandelingen tussen rijk en gemeente over bouw kosten en subsidies, waaruit ten slotte een huurprijs voor de woning wetwoningen te voorschijn moet komen, duren voort. Ervaringen in de Molenwijk hebben geleerd dat zo'n gesprek een aardige vertraging kan opleveren. En van gemeentezij de benadrukt men dat b en w pas een bouwvergunning zullen verle nen als de huurprijs bekend is. Een woordvoerder van de woning bouwvereniging Patrimonium schat heel voorzichtig dat de aanne mer Intervan, die met de bouw zal worden belast, over enkele maan den de eerste paal zal kunnen heien. Tenslotte moeten ook nog zes men sen in het Hooftslaantje en de Ja cob Catsstraat van een andere wo ning worden voorzien. Mocht alles toch voorspoedig verlopen dan wordt de Jacob Catsstraat volgens plan in twee fasen verrijkt met 40 tweekamer-, 71 driekamer-, 76 vier- kamer- en 63 vijfkamerwoningen. De Van Ostadewoningen, die de gemeente Den Haag in haar bezit tracht te krijgen. Renovatie VOORBURG B. en w. van Vi burg willen de woningbouwveri ging „Combinatie '71" twee lenin verstrekken voor de financiering -i de kosten van de renovatie van h complex van 120 woningwetwol gen in 't Loo. De leningen zijn 2," 0,5 miljoen gulden groot, zo blijkt het voorstel dat binnenkort dooi Voorburgse raad besproken nj worden. De woningwetwoningen li de Prinses Beatrixlaan, Mgr. Steelaan, Dormaellaan, David manlaan en Prinses Irenelaan zijl het begin van de zestiger jaren bouwd. De uit te voeren werkzaam den bestaan in hoofdzaak uit het' nieuwen van het raamwerk, het beteren van de uitrusting van k kens en badruimte, het verbete van de elektrische installatie en vernieuwen van de dakbedekking, woningwetwoningen krijgen bot dien, voor zover het meergezinsl zen betreft centrale verwarming stallaties. STRANDLOOP Bij het badcen- trum Langevelderslag in Noordwij k start vanavond om half acht een door Haak-Novo georganiseerde strand- loop. De afstanden zijn vier en acht kilometer en het inschrijfgeld be draagt 2,50. POPPENTHEATER Het Rei zend Poppentheater van de Gronin ger Jozes van der Berg brengt vanaf vandaag een viertal voorstellingen in Den Haag. Op het plein Leyweg Steenwijklaan is vanochtend om half elf de eerste voorstelling te zien. De zelfde voorstelling voor kinderen is woensdag te zien om half elf en drie uur en donderdag om half elf voor de laatste maal. Speciaal voor volwasse nen zijn er vanavond en donderdag avond om half negen twee voorstel lingen. ZOMERAVONDZANG In de Oude of Andreaskerk van Katwijk is morgenavond om acht uur weer de wekelijks internationale zomerzang- avond gehouden met medewerking van koor en/of solisten. De toegang is gratis. WERKTHEATER - In een grote tent bij het parkeerterrein in de Veste is vanaf woensdag het Amsterdams Werktheater te vinden. De leden van het werktheater verzorgen van don derdag tot en met vrijdag iedere mid dag om half drie een kinderprogram ma. Vanaf woensdag tot en met zater dag is er iedere avond om negen uur ook een avondprogramma. De toe gang tot beide programma's is gTatis: de werkgroep Stedelijke Activiteiten van Delft draait op voor de kosten. SAMENZANG In de Oude Kerk aan de Hoofdstraat in Noordwijk is morgenavond om half negen een in ternationale en interkerkelijke sa- menzangbijeenkomst. Medewerking wordt verleend door het Noordwij ks Bejaardenkoor „Zang en Vriend schap" en Jac. Plug (orgel). AVONDTOCHT Vanaf sport centrum „De Vliegermolen" in Voor burg start woensdagavond de laatste door de Wandelsportvereniging SDS georganiseerde Avondtocht. Inschrij ven tussen zes en zeven uur en het inschrijfgeld voor de afstanden tien en vijf kilometer bedraagt 2,50. Autosnelweg tussen Leiden en Bodegraven DEN HAAG Minister Tuynman van verkeer en waterstaat heeft, overeenkomstig het advies van de Raad van de Water staat. het tracé vastgesteld van rijksweg 11, de autosnelweg die in de toekomst tussen Leiden (rijksweg 4) en Bodegraven (rijksweg 12) komt te liggen. -—Het gekozen tracé komt grotendeels T> 1 „f Aï overeen met een variant uit de tracé- 1 gelegen. Het tracé ligt ten oosten van TA TI de rijksweg 4 zo dicht mogelijk tegen I IP|| 11 (l,ih de spoorbaan Leiden-Alphen aan den O Rijn aan, en buigt ten oosten van 1 J Hazerswoude-Rijndljk al ln zuidellj- J Zanen bUJit voldoende ruimte over voor een uitbreiding van Alphen aan DEN HAAG De delegaties uit de den Rijn. Ten oosten van deze plaats verschillende fracties van de Haagse volgt het tracé weer zo dicht mogelijk gemeenteraad hebben maandag de spoorbaan Alphen-Woerden om overeenstemming bereikt over het ten slotte met de omleidingsweg Bo- beleidsprogramma voor de komende degraven mee te buigen en zo aan te vier Jaar. De partijen maakten dit sluiten op rijksweg 12. gisteren in een kort communiqve bekend Omdat er nog niet is beslist over een toekomstige uitbreiding van Alphen, In overleg zijn nog een aantal tekst- blijft het mogelijk dat in de polder wijzigingen vastgesteld, die vooral de Kerk en Zanen te zijner tijd enigszins bedoeling hebben tekstgedeelten te zal worden afgeweken van het tracé, verduidelijken. De vertegenwoordi gers van CDA. D'66. PvdA en WD Men zal er daarbij van blijven uit hebben zich bereid verklaard op basis gaan dat het hier een autosnelweg van dit programma te onderhandelen betreft en dat er voldoende afstand over de samenstelling van het nieuw moet blijven tussen weg en be bou te vormen college van b. en w. Op het wing. Rijksweg 11 wordt de verbin- moment van overeenstemming was ding tussen Leiden en omstreken met de vertegenwoordiger van de een- Utrecht en Oost-Nederland, mansfractie van de PPR niet aanwe- zig. De Partij van de Arbeid heeft een De beslissing van minister Tuynman voorbehoud gemaakt voor haar om het tracé voor de rijksweg in één standpunt met betrekking tot de ver- keer vast te stellen, wijkt af van het koop van gemeentewoningen. Zoals standpunt van Provinciale Staten bekend is de PvdA fel gekant tegen van Zuid-Holland. BIJ de vaststelling verkoop van gemeentewoningen, van het streekplan Zuid-Holland- CDA. WD en D'66 scharen zich wel Oost hebben Provinciale Staten uit- achtér de zinsnede: .zolang er een te gesproken dat het tot 1990 ln elk kleine voorraad aan goedkope huur- geval niet nodig is om het stuk Al- woningen is, vindt geen verkoop van phen aan den Rijn-Bodegraven aan gemeente- en corporatiewoningen te leggen en er ook geen grond voor plaats' gereserveerd behoeft te worden. Spoed met aanvrage is geboden LEIDEN Indien de Leidse gemeenteraad binnenkort be sluit de wijken Pancras-oost en De Camp en het gebiedje tussen de Haven en de Zuidsingel als stadvernieuwingsgebied aan te wijzen, zal haast gemaakt moeten worden met de aanvraag voor de financiële bijdrage van het rijk. De termijn, waarin zo'n bijdrage in het kader van de zogenaamde interim- sladoregeling aangevraagd kan worden, loopt medio septem ber af. Snel werken is geboden, want als de minister instemt met de aanwijzing tot stadvernieuwingsgebied zal nog heel wat administratief werk verricht moeten worden. Het raadslid Beijen (PPR) maakte tijdens een commissievergadering over deze zaak bezwaar, dat de raad de plannen voor de drie gebieden vanwege de geboden spoed „voor de flauwekul" zal moeten vaststellen. Wethouder Waal (ruimtelijke orde ning) wees er echter op, dat de raad bij de verdere uitwerking van de plannen de beslissingen neemt. De bijdrage van het rijk is nodig om de wijkverbetering kracht bij te zet ten. Voor de uitvoering van de be stemmingsplannen voor de stadver- nieuwingsgebieden De Kooi, Noor derkwartier en Maredorp die mo menteel in behandeld zijn, stelt mi nister Beelaerts van Blokland 44 mil joen gulden subsidie in het vooruit zicht. De gemeente had 52 miljoen gevraagd, maar een onderdeel van het plan voor Maredorp het open graven van de Lange en van de Stille Mare wees de minister af. Parkeergarage Tijdens de commissievergadering zei het raadslid Ranner (PvdA) bevreesd te zijn, dat de in de plannen voor Pancras-oost voorgestelde bouw van een parkeergarage aan het Ir. Dries- senplein definitief was. Het struc tuurplan voor de Leidse binnenstad bevat een aantal alternatieve loca ties. Wethouder Waal stelde Ranner gerust door erop te wijzen, dat de parkeergarage louter om practische redenen in het plan opgenomen was en dat dit niet zonder meer betekent dat de garage ook gebouwd wordt. DEN HAAG Iedereen kan het oude stadhuis aan de Haagse Groenmarkt binnenlopen. Daarom is het nodig de in het gebouw aanwezige kostbare kunstvoorwerpen beter te beveiligen. Hiertoe zal een beveiligingsinstalla tie worden aangebracht, die door middel van geluids- en lichtsignalen meldt, wanneer een bepaalde ruimte betreden wordt. Op stap in Den Haag Het Haags Vacantie-Comité heeft voor vandaag en morgen het volgende op het programma staan DINSDAG 22 AUGUSTUS Schevenlngen de gehele dag kan men Ezeltjerijden op het strand. 8 uur: Vtstrip (Vaarten en ver trek: Dr Lelykade). 8 30 uur: Dagtocht „De Glazen Stad" Vertrek: Busplateau Centraal Station. Prijs: 23.- PP 10 uur: Bootdagtocht „Rotter dam-Deltawerken" tot 19 uur. Vertrek: Wlllemsplein. R'dam Prijs 21.50 (Kinderen 4 t/m 14 )r 10.75.1 10 uur: Tentoonstelling „Van klokkenspel tot stereoklank" ln Ned Postmuseum. Zeestraat 82. tot 17 uur. Entree 50 cent. (Tot 14 Jr 25 cent.» 10.30 uur: De „Zomerland Jeugdshow" in Clubhuis De Fr am, Beetsstraat 200. Kaarten k 1.-. 10.30 uur: Kinderprogramma in én door Rondreizend Poppen theater Jozef v d. Berg op plein hoek Lelyweg Steenwijklaan. 10 30 uur: De Grote of 8t. Ja- cobskerk is gratis te bezichtigen tot 15.30 uur. Ingang: Kosters woning, Rond de Grote Kerk 12. 11 uur: Beklimmen Haagse To ren (ook om 13.30 en 15 uur). Kaarten verkrijgbaar bij de in gang aan de Torenstraat. 12.30 uur: Op en rond de Groen markt: Het Straattheater Holle Bolle Buik tot 13.45 uur. 13.30 uur: Touringcar-exkursie „Royal Tour". Kaarten ft 16.-. (T/m 10 jr 8.-.) Vertrek: VVV- kantoor Schevenlngen. 14 uur: „Feestje Bouwen" met Mieke van Ingen ln Aula Scho lengemeenschap 8imon Stevin. Zuidlarenstraat 59. Kaarten k S 1.- .14 uur: Noordzee trip (ook om 16 uur). Kaarten én vertrek: dr Le lykade. 16 uur: „Zwemvierdaagse" in zwembad Overbosch. 19 uur: De Oem. Sportkar staat op het speelterrein Schutters- dreef. Tot 21 uur sport en spel voor volwassenen. 20 15 uur: DILIOENTIA: Fons Jansen 5, aan de vleugel Frans Oudhoff. 20 15 uur NED CONORESOE- BOUW: De musical „Foxtrot". 20.30 uur: Programma voor vol wassenen in én door Rondrei zend Poppentheater Jczef van den Berg op plein hoek Le lyweg Steenwijklaan. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Scheveningen: de gehele dag .kan men Ezeltjerijden op het strand. 8.15 uur: Dagtocht „Hollands Midden" per touringcar met een boottocht Loosdrechtse Plas sen en bezoek Muiderslot. Prijs: 40,50 p.p. 8 uur: Vistrip; kaarten én ver trek: Dr Lelykade. 10 uur: Bootdagtocht „Rotter dam-Deltawerken" tot 19 uur. Vertrek: Willemsplein. R'dam. Prijs: 21,50. (Kinderen 4 t/m 14 Jr 10.75.) 10 uur: Tentoonstelling „Van klokkenspel tot stereoklank" in Ned. Postmuseum. Zeestraat 82. tot 17 uur. Entree 50 cent. (Tot 14 jr 25 cent.) 10.30 uur: De „Zomerland Jeugdshow" op het schoolplein Zonnebloemstraat 70. Kaarten a 1.-. 10.30 uur: Op het plein hoek Leyweg-Steenwij klaan is een kinderprogramma in én door Rondreizend Poppentheater Jo zef van den Berg 10.30 uur: De Grote of 8t. Ja- cobskerk is gratis te bezichtigen tot 15.30 uur. Ingang: Kosters woning. Rond de Grote Kerk 12. 11 uur: Beklimmen Haagse To ren (ook om 13.30 en 15 uur). Kaarten verkrijgbaar bij de in gang aan de Torenstraat. 12 uur: Haagse Toren: Carillon concert tot 13 uur. 13.30 uur: Touringcar-exkursie „Royal Tour". Kaarten k 16,-. (T/m 10 jr 8.-.) Vertrek: VVV- kantoor Scheveningen. 14 uur: „Feestje Bouwen" met Mieke van Ingen op schoolplein Mient 351. Kaarten k ƒ1.-. 14 uur: Noordzeetrip (ook om 16 uur). Kaarten èn vertrek: Dr Le lykade. 15 uur: Op het plein hoek Ley- weg/Steenwijklaan is een kin derprogramma in én door Rondreizend Poppentheater Jo zef van den Berg 16 uur: „Zwemvierdaagse" ln Openluchtzwembad Over bosch. 19 uur: De Gem. Sportkar staat op het speelterrein Vlaskamp'C. Reinierszkade. Tot 21 uur sport en spel voor volwassenen. 20.15 uur: DILIOENTIA: Fons Jansen 5, aan de vleugel Frans Oudhoff. 20.15 uur: NED. CONGRESGE BOUW: De musical „Foxtrot" 21 uur: THEATER AAN DE HAVEN: Kabaret Kwartoverelf met 'n Avondje Zeeziek. ZOETERMEER De meerderheid van het college van Zoetermeer zal de gemeenteraad voorstellen de Lokale Omroep Zoetermeer alleen nog maar te subsidiëren voor wat betreft de radio-uitzendingen. Deze subsidie moet worden gezien tegen de achtergrond van de mo gelijke komst van een regionale radio-omroep, iets waarover in ge westelijk verband wordt gespro ken. Het college van Zoetermeer keerde zich unaniem tegen subsi diëring van lokale radio en tele visie. De subsidie zal voor drie jaar wor den verstrekt, waarmee aan de LOZ een stuk zekerheid wordt ge boden. In het derde jaar zal een evaluatie van de radio-uitzendin gen plaats moeten vinden, mede gericht op de ontwikkeling die er dan is naar een eventuele regiona le radio-omroep. Het voorstel van b. en w. wordt niet gesteund door wethouder H. J. Oskam (PvdA). Oskam wil geen subsidie verlenen omdat er geen zekerheid is dat er daadwerkelijk een regionale omroep van de grond zal komen. De voorgestelde subsidie bedraagt 1,50 per inwo ner. Dat zou voor komend jaar een bedrag van ongeveer ƒ90.000 be tekenen. Woningwetwoningen VOORBURG Voorburg gaat binnen korte tijd uitspreken over definitieve vaststelling van de lei gen voor de bouw van een comp van 144 woningen aan de Sint Ma nuslaan van de R.K. Bouwverenig „St. Martinus". In afwijking tot vorig besluit wordt de bouwven ging de volgende leningen verstn bijna negenhonderdduizend voor bouwrijp maken, ongeveer zes joen gulden voor het bouwen van 144 woningen, een kleine drieb ,1 derdduizend voor het aanbren van een centrale verwarmingsins M latie en ruim honderdduizend guli i voor het aanbrengen van een lif stallatie. Koppelstein LEIDEN Eind november wordt Leiden begonnen met de bouw woningen in de gebieden Koppelst en Boekhorst. In beide gebiet wordt door verschillende niet-c< mej-ciële bouwers, waaronder Stictiting Eigen Huis, Stichting Hl vesting Werkende Jongeren en de ningbouwvereniging De Goede ning, in totaal ruim 500 woninj gebouwd. De start van de bouw is pas mogelijk omdat de problen over de grondprijs onlangs zijn op lost. Die problemen leken aanvan lijk voor een aanzienlijke stagnatie gaan zorgen. Sociale Academie DEN HAAG Het college van b. \fc. van Den Haag heeft de staat cretaris van onderwijs en schappen in een brief laten we schoorvoetend in te stemmen me door het rijk voorgestelde lok voor de vestiging van de Haagse Si ale Academie op het Lamgroen. de H.S.A. heeft zich met dit alter" tief voor het op stedebouwkuni gronden geprefereerde plangej Forum akkoord verklaard. Doorl vaarding van deze vestigingsnfii' voor de H.S.A. zal de gemeen» terrein Groenesteyn van het rijkk nen verkrijgen voor de nieuwbo van de G.G. en G. D. Faraomieren DEN HAAG Vooruitlopend op door de gemeenteraad vast te std wijziging in de Verordening Rech G. G. en G. D. in Den Haag heeft college besloten reeds per 1 sept ber van dit jaar de bestrijding i faraomieren en kakkerlakken in ningen kosteloos te laten verrichl De door de gemeenteraad vast stellen wijziging dient per 1 jani van het volgend jaar in te gaan. 1 besluit van b. en w. is genomen i het oog op de te verwachten toena van klachten in het stookseizo Voor de bestrijding met chloorde* lokaas zal dit jaar twaalfduizend volgend jaar éénentwintigduia gulden moeten worden uitgetroki De Overdekte LEIDEN Met ingang van d week is het zwembad „De Overdek aan de Haarlemmerstraat in Leii weer geopend. Het zwembad w enkele maanden geleden naar leek voorgoed gesloten. B. en w. Leiden moesten echter onlangs 0 gaan tot het sluiten van het Zi landbad in verband met de aanwe heid van eternit en asbest in! gebouw. Een deel van het schc zwemmen in Leiden kwam daaró ernstig in de verdrukking, terwijl! een aantal zwemverenigin „droog" kwamen te staan. Druggebruik DELFT In Delft is vorige week nieuwe begeleidingscommissie i drugs, preventie en crisisopvang ïnstalleerd. De commissie krijgt taak de ideeën die in de Nota Dr Preventie en Crisisopvang ged zijn nader uit te werken. Vooni van de commissie wordt het PSP-raadslid Gré de Jong. AW leden zijn W. H. Dijkstra, werkzi op de Delftse afdeling welzijn, J. nen, arts, mevrouw mr. E. Lub, tie-inspectrice, A. Vollering. lid de bereikbaarheidsdienst van D en J. Koren, lid van het consult! bureau voor alcohol en drugs. Duizenden jongens en meisjes, die werken of studeren kunnen geen kamer vinden. En 'n dak boven je hoofd is het minste watje nodig hebt, vindt u ook niet? Als u een behoorlijke kamer of een etage vrij hebt. bel of schrijf dan even. Doet u het wel dire kt? Telefoonnummer: 635831 Adres: M.A.I.C. (Maatschappelijk Advies-en Informatiecentrum) - Huurkamers. Tasraanstraat 182, Den Haag. Publikatie van hei ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening in samenwerking met uw gemeente. DINSDAG 22 AUGUSTUS 1978 TROUW/KWARTET

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 6