aparte wereld /an een hotel I/U o< Staatsloterij 2e trekking produktie-assistent(e) vrije universiteit WINKELEN PERSCOMBINATIE N.V. ALGEMEEN VOORTGEZET ONDERWIJS NSDAG 22 AUGUSTUS 1978 1 tor Jan Roelfs nilSTERDAM „Jaarlijks moet ik aan bestek voor een bedrag van ongeveer acht- a a nduizend dollar (ruim 20.000 gulden) bijbestellen als aanvulling op onze steeds slinkende orraad. We raken vrijwel dagelijks bestek kwijt door activiteiten van gasten-souvenirjagers, lar ook als gevolg van het feit dat heel wat vorken, messen en lepels met voedselrestanten in afvaltonnen terecht komen. Bestek bestel ik in Italië". ns E. Verhoef, sinds vijf jaar chef- njoper voor Amsterdam-Hilton, be- g ouwt de bestekaffaire als één van routinezaken. Hij is één van de personeelsleden, een groep van oialf nationaliteiten, achter de wijermen van het nu zestien jaar Hilton-hotel aan de Apollolaan, jikzaam in een van die twee in aar vloeiende hotelwerelden. De itbare wereld van de gast, veelal wereldreiziger, met de „glamour" ijperfecte service van het tophotel, onzichtbare wereld achter de iren, met de aanduiding „staff jv y" alleen toegankelijk voor per- at eel, het domein van de „werkbij- ja De hotelconsumenten én de ho- itjproducenten. feite is hij de inkoper voor een' jer-market en tevens voor een rt warenhuis. Zijn inkoop leidt tot -4 dagelijkse verkoop, zonder toon- ak, verloopt volgens een even spec- ulair als dynamisch proces. Hij ipt kleurpotloden in voor de jong- gasten in de koffiebar, matrassen binnenvering een matras gaat ■^11 vier jaar mee stukjes toilet- p (120.000 eenheden per jaar), ar ook brood, groenten, vlees, w.c.- ler, lampen, gordijnen, ijs, tot bit- "len toe. ïmie de strijd tegen bestekverlies heb- we een overeenkomst met een houder in Durgerdam, die regel- tig de tonnen komt legen var- fcsvoer en een premie ontvangt "[het terugbrengen van gevonden ek. Op die manier komen er hon- jden stuks bestek terug". Ie souvenirjacht in een hotel moei te beteugelen? „Nagenoeg niet, calculeren dit verlies in, zoals ook I glasbreuk, zo'n tienduizend stuks jaar. Dat is natuurlijk niet alles, em de badlakens, die zijn erg in k. Die textiel komt van Cyprus, nerkt met het H.I, Hilton-Interna- nal. Er zijn steeds gasten die zo'n >en in hun koffer stoppen, mede als wijsstuk" voor thuis: We zijn in iterdam geweest! Onze hoofdpor- De Wit kan mooie verhalen ver over badlakens, die ons altijd ruwweg 9,-- per stuk kosten. zijn onze flacons bad- omzet 70.000 per jaar." Voor loef zijn dit allemaal zakelijke 'laangelegenheden, zoals ook het leuwen van de t.v.-toestellen op kamers. n telefoontje er tussendoor: het taurant wil aanvulling van houten 1 bakken. Verhoef maakt een notitie ontvangt een drukker hij heeft vijf die een ontwerp voor ag sterke badges (gedragen amkaartjes) laat zien. „Ik koop ook materialen in voor de schoon- akdienst, die mag nauwkeurig ngeven hoe of het model moet zijn. houd zo veel mogelijk met ktijkwensen rekening". ruin klontje In verband met de vele alleen staanden onder de buitenlandse werknemers beschikt Amster dam-Hilton over een eigen pensi ontehuis in de omgeving, waarin maximaal 35 personen, ook ge zinnen, worden gehuisvest. Paul Hartog, hoofd van de debiteu ren-administratie, woont er als coördinerend huismeester. Hartog is voorzitter van de per soneelsvereniging, ten dele ook een sportclub, met activiteiten, die vooral de gastarbeiders waarderen. Binnensporten zijn populair. De kantine is een geza menlijk project, is in de avondu ren onder meer als discotheek beschikbaar. „We houden excur sies voor onze buitenlandse me dewerkenden om hun kennis van het land te vergroten. Een groot succes is onder meer met hen te gaan zeilen op de Westeinder Plas. Een derde deel van ons personeelsbestand voelt zich be trokken bij de personeelsvereni ging". maar een eersteklas hotel moet dat bieden. Je moet er wel achteraan. We gaan ook naar de visafslag in IJmuiden." Haring-perikelen „Ik kreeg ons hotel in Dubai aan de telefoon. Of ik ervoor kon zorgen, dat ze daar de nieuwe haring konden krij gen voor een party van de Nederland se kolonie. Wanneer en wat het kost te? Ze hadden uiteraard geen idee van de onzekerheden rondom de komst van de Hollandse nieuwe. Ze wilden ze ook nog vers. Ik heb er een zending in diepvries heen gestuurd, in verband met de gezondheidsbepa ling op haring. Er was geen Neder landse kok om de haring schoon te maken, dat moest toen een buiten landse kok doen." Hans Verhoef zwaait met grote vel len: het dagelijkse „voedselspoor- boek", staten, cijfers, produkten, vooral voor de keukenbridages. Die werken in ruimten, waarin men el kaar niet voor de voeten loopt, eerder in een mini-auto van aanrecht tot aanrecht kan rijden, met op de route koelkamers (soms zaaltjes), waarin je met je hele familie kunt klapper tanden. Wat ook onder meer van verre komt, is de Japanse rijstwijn en de tequilla, uit Mexico. Wijnen koopt Hilton voor zijn Europese vestigingen in Parijs centraal in. De „jaren" liggen in een wijnkelder, waar weinigen toegang hebben. Een binnenhuisarchitecte een Hiltonse adviseert vanuit Brussel voor de wandversieringen. Verhoef: „Ik zorg ook voor de perso- neelskleding, koop de confectie in voor kamermeisjes, kelners, koks, portiers, enzovoort. Die aankleding is dan bij de linnenkamer in beheer." chef-inkoper, met een hotellerie- ipbaan kris kras door Europa, eft het bruine rietsuikerklontje ntroduceerd. Een snufje bij de drie kersoorten, die Hilton presenteert, isten willen graag weten waar het tel deze koopt. Iedere dag komt er s brood. Er is een bakkerij die gunning heeft voor nachtarbeid, nze gemiddeld driehonderd gasten dag betalen tien tot twaalf gulden or een ontbijt, dan mogen ze best a vers brood aantreffen. We laten Dodjes bakken volgens een door 5 voorgeschreven model." «wel er meer gedronken wordt dan (iet verleden en er een verminderde langstelling bestaat voor overdadi- maaltijden, blijven gasten overwe- ïd vleeseters. Naast vlees van top- aliteit, afkomstig van de binnen- dse markt, laat ik vlees uit Schot- id komen, vlees van de „Aberdeen ick Angus", een rasrund, dat onder er uitstekende „steaks" oplevert, komt ook vlees van een specifiek vee uit de Verenigde Staten, rib t been, overeenkomstig de Ameri- anse smaak. De zendingen worden ingevroren per schip vervoerd, zetten hier ongeveer 150 kilo per om. Dan laat ik nog de sector leg buiten beschouwing." groenten? Regelmatig ga ik, of medewerker, naar de Centrale rkthallen in Amsterdam-West, >r aankoop van bloemen en plan- bezoeken we kwekers in Aals- fcr. We zijn er telkens op uit direct eerste seizoengroente of seizoen- ichten te hebben: kersen, bessen, ten, jonge asperges. Wel duur, Orgeltje Zijn laatste verhaal, allerminst zijn laatste ervaring. „Komt er een memo randum van Curagao-HUton. Ze heb ben een party in Hollandse stijl aan genomen, vragen of we even een klein straatorgeltje kunnen sturen. Ze we ten wel, dat ze daarvoor in Amster dam moeten zijn. Perlee. de Amster damse „orgelkoning", zegt: „Niet doen, vanwege de grote kans op be schadigingen tijdens het vervoer en de ongunstige invloed van het kli maat op de gevoelige apparatuur." Bovendien had hij geen straatorgel tje beschikbaar. Nou ja, we proberen dan door te douwen, omdat je in de hotellerie wel leert zoveel mogelijk het onmogelijke waar te maken. Daarom contact opgenomen met Wil lem Duys, die met zijn „Vuistshow" in aanraking komt met de meest unieke persoonlijkheden. Na veel moeite kreeg ik diens geheime tele foonnummer. Willem Duys riep door de telefoon: „Er is in Friesland een gepensioneerde orgelbouwer, die maakt wel zo'n ding voor je. En dan moet je ook nog mr Romke de Waard bellen, het maken van orgeldraaiboe ken is zijn grote hobby". Willem had gelijk, het kón allemaal, maar het ging kapitalen kosten! Cu rasao liet het afweten té duur voor een paar uur. Op mijn omzwervingen achter de schermen kom ik directeur Rudi Bausch tegen. Terwijl waarnemend chef-kok Otaki, en Japanse-Cana- dees zijn scheefgezakte muts recht zet om zich beter over een ketel te kunnen buigen teneinde te keuren wat geurt, vraag ik de directeur, die een Nederlander is: „Wat is nu het geheim van het runnen van een mam moethotel?" Letterlijk terloops zegt die. want zijn oproeppieper rumoert: „Iedere dag de moeilijkheden en de verrassineen vóór blijven!" Schoenen Gerard de Wit is helemaal vergroeid met de jonge geschiedenis van Am sterdam-Hilton, een sleutelfiguur, draagt sleutels op zijn revèrs. „Als ik tijd had gehad, zou ik al lang een boek hebben geschreven. Een hoofd stuk zou heten: Hotel op stelten." Hij herinnert zich een aantal jonge gas ten, die na een vrolijke dronk de schoenen van gasten op een verdie ping dan wel verwisselden of verstop ten. Hoewel er een schoenenluikje is, plegen nog heel wat gasten hun schoenen buiten de deur te zetten, uitnodigende werkstukken voor de twee poetsers, die in de nacht rond gaan. Dan in de morgen veel getelefo neerd met de receptie, boze gasten op sokken in de hal, geëmotioneerden, die een vliegtuig moeten halen, soms op één schoen lopen. De ervaring leert, dat verdwenen schoenen meest al in de plantenbakken worden terug gevonden. De Wit is zelfs een keer met een taxi naar een schoenwinkel in de Beethovenstraat gereden om een gehaaste gast van schoeisel te voorzien. Evenals Verhoef heeft ook hij een badlakenverhaal. „We hadden een or kest in huis, dus ook muziekinstru menten, veel trommen. Bij het inla den viel me iets op, er staken witte punten uit de bagage. Wat bleek? De heren hadden de trommen in badla kens gerold! Het waren Amerikanen, die zeiden, dat ze dat in de States altijd deden. „Hier ben je in Amster dam. Uitpakken of betalen." Ze von den het goed, dat we de rekening met een badlakenpost uitbreidden. "Verre buitenlanders vragen soms doodern stig: „Is Den Haag vandaag open?" Dan vele uiteenlopende vragen: om een po tot een invalidenstok, een se cretaresse of een zeilboot. Als het even kan leveren we élles. Die Ameri kaan, die een helicopter wilde huren om boven de delta te vliegen, zoiets, moet je kunnen fiksen." Een kwart van de hedendaagse hotel - bezetting is Amerikaans bezoek aam Europa duidelijk teruggelopen. Zoal f. bekend komen de Japanners opze'i- ten en die verkeren veelal in de veroj i- derstelüng, dat men in Europa J a- pans spreekt. „Geen dag zonder afwisseling, verve ling kennen we hier niet." aldus De Wit, die een privé-fotoplakboek b€ zit van het eerste uur dat boekde Jen spreekt en later in een nog eens oi te richten hotelmuseum een ereplaats verdient. Trainingsetage Marjo van Wijk, van huisuit aflrom- stig uit de hotellerie, is verantwo' orde lijk voor de personeelstraining, over eenkomstig de richtlijnen van HJilton- International. „Wie een goede inter nationaal getinte hotelopleidini g ach ter de rug heeft, ervaart dat de hotel lerie een ideale uitvalspoort is om de weg naar promotie op te gaan. Overi gens is het de Hilton-policy om intern een eigen aantrekkelijk promotiesy- steen te realiseren. „Bij ons is er voor iedere talentvolle koks jonge m toe komst. Voor iedere gespecialiseerde sector in ons bedrijf kennen we een mentor of een mentrice, dat is een principe niet een chef of e en chef fin, maar een oudere, ervaren werkne mer, die met „nieuwkomers" kan om gaan. Voor wie wat langer meeloopt en in Hilton wat ziet, is er s'traks het nieuwe bijscholingscentruni,. in het Basel-Hilton. We hebben een trai ningsetage. waar adspira nt-kamer- meisjes, overwegend bui tenlandse werkneemsters, in opleidir*? worden genomen. Eerst een halve kamer doen, dan een hele kamer.. Gaat dat allemaal naar wens, dan .'krijgt een meisje na twee maanden een eigen sectie. „Bestaat er nog steedf; belangstel ling voor het hotelbedrij/f?" „Zonder twijfel, heel wat jongereu vinden het hotelwerk aantrekkelijk;, avontuur lijk. Een feit is wel, dat je voor het lagere kader nauwelijks landgenoten kunt interesseren." Ambacht en techniek g.-aan hand in hand in de gestroomlijnde catacom ben, waar zich de dienstverlenende grote en kleine hartkamers bevinden. „Hier zorgen we voor da energie, is de veiligheidsdienst en wordt de brand preventie in het oog ge houden. In ons TROUW/KWARTET P6 RH11 negen v< erdiepingen hoge gebouw zit ten derf ;ig brandmelders, directe lij nen me t de brandweer," aldus zegs man G'trard van Toornenberg. „Na tuurlijk, ontvangt ons personeel regel matig instructies en wordt getraind om bij onverwachte situaties paraat te zijn.'" Het ge: jprek vindt plaats in het ketel huis: e t wordt duizend liter stookolie per da« gebruikt, waarbij gestreefd wordt naar vijf tot tien procent be- sparin g van het jaarlijkse energie- verbru dk. In dit kelderareaal, met de timmf jrlleden, de elektriciens, de ma- chinis ten, de koeltechnicus, de stof feerde ir-reparateur. de schilder en de onder houdsdeskundige voor de even uitge' areide als kostbare machine- en keuk< ïnapparatuur, wordt de aircon ditioning begeleid en kan de geluids technicus worden opgeroepen. Eet,-stijlen Mey er doet sales en banquets. Wat het 1 aatste betreft, de grote diners, is er d eze ervaring: „Wanneer er zeven- hon. Jerd mensen (uiteraard is het ook wel minder), willen dineren, vergt dat volgt.-ns de klassieke methode be diening aan tafel een brigade van veertig man. Voor een deel zijn de „sit-«down-maaltijden" vervangen door het informele buffet, de meer sociale stijl, de mensen willen heen en weer lopen, niet de hele avond naast dezelfde mensen zitten. Je hebt dan ooi»; het showelement, als de schuif- wand open gaat, ontplooit zich een cul bnair aantrekkelijk schouwspel. Stilus, dat is het hotel verkopen, de be d.den, in binnen- en buitenland, de sla tg om bijvoorbeeld de congressen. Er zijn over het algemeen vier catego rie «ën gasten: de zakenman, de gr oepstoerist, de individuele toerist er t de congressist. De concurrentie is tc «genomen, zeker in Amsterdam en o mgeving, die er de laatste tien tot v Ijftien jaar grote hotels hebben bij- g,«kregen, die niet alleen van invloed z ijn geweest op het personeelsverloop mderling. De komst van Hilton- Schiphol is nauwelijks van invloed geweest op de bezettingsgraad van Amsterdam-Hilton. Bij grote ontvangsten, recepties van formaat en banketten worden „reser- •visten" opgeroepen. Aan de Apollo- !laan hebben ze er tientallen op een 'lijst staan. Studenten? „Een ge ring aantal, overwegend ervaren mensen, die part-time beschikbaar zijn, die al eerder bij ons waren en de weg in het huis kennen." Piccolo's, chasseurs, zijn er vrijwel niet meer en zo ja, dan vormen ze een bezienswaardigheid. „Nederlandse jongetjes krijg je niet meer voor deze juniortaken," zegt Bob Huygen, erva ren bagagist, hulpvaardige verwelko- mer van de gasten. De beroepsaan duiding verwijst naar bagage, is een algemeen begrip. Koffers dragen en de gast, na het balieceremonieel, be geleiden naar de kamer en het woon genot van de kamer toelichten, de eerste vragen beantwoorden. „Reizigers uit de Amerika's vragen herhaaldelijk hoe laat het is, voelen zich door het tijdsverschil de eerste dagen onzeker. De mensen sjouwen veel minder mee dan vroeger, zijn makkelijker geworden. Je ruikt wie er voor het eerst in een groot hotel komt. In het algemeen is het publiek minder blasé, ook niet zo zorgeloos als vroeger. Op de kamers blijven bij uitzondering aangebroken flessen whiékey en pockets achter. Bij het boekingssysteem wordt onder meer met rode kaartjes gewerkt. Rood be tekent, dat er extra aandacht moet worden besteed, zoals aan dat stam hoofd uit Afrika, dat zijn vrouwen naar de keuken zond om zijn specifie ke maaltijden te regelen". Huygen is ook secretaris van de on dernemingsraad: „We hebben hier een vooruitstrevend personeelsbe leid, we waren een van de eerste ho tels, die vaste salarissen invoerden en al vijftien jaar geleden de 42-urige werkweek instelden. Er is regelmatig contact met Personeelszaken en di recteur Bausch, die zeer geporteerd is voor een democratisch overleg." Het is wel duidelijk, een internatio naal hotel is een wereld op zich, met de eigen „security", die nauw samen werkt met de veiligheidsmensen, die vorstelijke personen, ministers, mag naten enzovoorts omringen. Dan is er een onderling afgesproken geheim herkenningsteken, opdat de diensten wederzijds weten wie wie is. Een boeiend continuebedrijf, waar Toon Hermans en Kojak babbelden met de geboren Jordaner Willem D. Smit, hoofdbarkeeper, die veel meer weet dan hij vertellen mag. „Er zijn aan deze bar heel wat miljoenen za ken gedaan, meneer. Het Marriott- hotel, aan het Leidseplein, nou dat is voor een belangrijk deel geboren aan deze bar." Hij herinnert zich John Lennon, de toppop-beatle. Gerard de Wit weet nog, dat deze figuur bij het ontbijt beslist geitemelk wenste. Dat is toen geregeld. Verhoef, chef inkoop, (rechts) met Jan Timman, hoofdmagazijnen, in Chef-kok Gtampzaolo Baroncini, is tevens een beeldkunstenaar. Zijn prominente gasten, die tijdens het diner hun afbeelding in kunstwas op de tafel willen zien prijken, dan heeft de opperkok aan een foto voldoende om v/rr-f - lt :.\rr-.rn voïtTorr. 671e Staatsloterij, 2e trekking, 21 augustus 1978. Een extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie b op het nummer: 075100 Troostprijzen van 2.000 op nummer 075100 van elk van de andere series. Een extra prijs van 100 000 is gevallen in de serie v op het nummer: 093688 Troostprijzen van 2.000 op nummer 093688 van eik van de andere series. Prijzen van 50.000 zijn gevallen op alle nummers: 052050 5 000 zijn gevallen op alle nummers: 051342 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 019198 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 018473 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 061905 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 012742 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 075454 1.000 op alle nummers eindigende op: 8733 400 op alle nummers eindigende op: 579 200 op alle nummers eindigende op: 909 100 op alle nummers eindigende op: 166 100 op alle nummers eindigende op: 716 50 op alle nummers eindigende op: 26 50 op alle nummers eindigende op: 01 15 op alle nummers eindigende op: 8 Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking wor den geïnd. JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. Tel. 023-320481 Haarlem (bij de Ridderstraat) Kennisgeving Gedeputeerde staten van Utrecht brengen bij deze ter algemene kennis, dat de door hen opgemaakte en aan provinciale staten toegezonden ontwerp- provinciale begroting der inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1979, incl. bijvoegsels, alge meen verkrijgbaar wordt gesteld tegen de prijs van 21,- per exemplaar, ex clusief kosten van verzen ding. Gedeputeerde stateh voornoemd. Overeen komstig het oorspronke lijke, de griffier der staten. begint op deze en dë andere advertentie pagina's ELKE OCHTEND OPNIEUW Management opleiding voor non-profit organisaties De cursus Management voor non-profit organi saties is bedoeld voor het hoger- en middenkader en maakt duidelijk, waarom het geven van lei ding aan dienstverlenende en non-profit organi saties zoals ziekenhuizen, scholengemeen schappen. verenigingen, charitatieve instellin gen. verpleegtehuizen, kruisorganisaties, reli gieuze instellingen, sekretariaten van instellin gen en organisaties in de overheidssfeer een professionele aangelegenheid is geworden. Aan de hand van cases worden de diverse pro bleemstellingen en technieken, die liggen op het gebied van communicatie, management en or ganisatie aan de praktijk getoetst. Duur van de cursus: I jaar. Uitvoerige documentatie ligt bij ons klaar. Bel voor inlichtingen (070) 26 4081 of/end deze bon naar het ISW. Antwoordnummer 40. 2500 XP Den Haag. Postzegel hoeft niet. Invullen met bloklettcrs s.v.p. Postcode -f plaats: Opleidingen jjjj Bedrijfctrainingen Instituut voor Sociale Wetenschappen. Wassenaarseweg39-41. Den Haag. Tel. (070) 264081 amsterdam De Dienst Personeelszaken zoekt een secretaresse die in staat is zelfstandig alle voorkomende werkzaamheden te verrichten zoals correspondentie, agendaplanning, archivering, de administratieve organisatie van conferenties en voorlichtingsdagen, het typen van verslagen en rapporten. Gedacht wordt aan een secretaresse met enkele iaren ervaring, die geïnteresseerd is in een afwisselende, drukke baan. Verwacht wordt een goede beheersing van de Nederlandse taal en stenografie en een efficiente organisatie van eigen werk. Een opgewekte, actieve instelling is van belang, evenals goede contactuele eigenschappen In verband met de leeftijd van de andere medewerkers bij voorkeur niet ouder dan 30 |aar. Nadere informatie wordt gaarne verstrekt door de heer A. Dassen, tel. 020-548 36 72. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer 020-1778. te richten aan de Dienst Personeelszaken Postbus 7161.1007 MC Amsterdam De Vrije Universiteit is gelegen aan de De Boelelaan 1105, Amsterdam-Buitenveldert is de uitgeefster van de dagbladen Het Parool, de Volkskrant en Trouw en een aantal week' en huis-aan-huisbladen, met name in de regio Noord-Holland. Wij zoeken op korte termijn een VOOR DE REISAFDELING (leeftijd 25-30 jaar) Deze afdeling organiseert en verkoopt buitenlandse vakantiereizen onder eigen beheer en verantwoordelijkheid. De produktie-assistent(e) zal in nauw overleg met de chef van de afdeling in het bijzonder worden belast met de volgende taken: inhoud, vormgeving en verwerking van speciale reisaanbiedingen, die hetzij in serie, hetzij eenmalig wórden uitgeyoerd, alsmede de administratieve verwerking daarvan. verkoopbevorderende activiteiten. organiseren van groeps- en zakenreizen. Voor deze functie denken wij aan een representatieve man of vrouw met goede contactuele eigenschappen, een brede algemene ontwikkeling en een goede talenkennis Ervaring in de reisbranche en lATA-kennis is beslist noodzakelijk. Indien u belangstelling heeft voor deze functie kunt u uw schriftelijke sollicitatie richten aan de personeelsafdeling van Perscombinatie N.V., Wibautstraat 131. Amsterdam, t a v mw. E. Verwil- ligen. De heer F. Herrewijn geeft graag nadere informatie (tel. 020-926870, toestel 392 of 362). CHRISTELIJKE TECHNISCHE SCHOOL „NIEUWE VAART" Kanaalstraat 31, Gouda. Tol. 01820-16077. Gevraagd in verband met ziekte met in gang van 28 augustus en voorlopig tot 30 september 1978 een leraar (volledig bevoegd onderwijzer) 31 les sen per week. Brieven met volledige inlichtingen omtrent onderwijservaringbevoegdheden/diplo ma's, levensbeschouwing, e.d., van sollici tanten, die het Christelijk Onderwijs voor staan, worden gaarne tegemoet gezien door de directeur, Dhr. M. J. Dijkshoorn, Elzenhof 16, Bodegraven (tel. 01726-13809.) Perscombinatie reizen Uw betreuwbare vakantiepartner Klik in het vakantieprogramma vol verrassingen zomer 1978. Gratis thuisgezonden als u de bon invult. Adres Plaats in open envelop zonder postzegel opsturen aan Perscom binatie Reizen, antwoordnummer 2792. Amsterdam

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 11