Noordwijk in spoor van Vogels I odan Boys: Tien is te veel VUC erg lief voor Eindhoven theden ok erder ACV: te angstig tegen Veendam ansrol voor aanvaller Jan Willem Bogers Loting Hagenaars overschatten tegenstander -Amsterdam op schot in Gouda Cees Zwamborn naar Ajax Operatie Klijnjan >AG 21 AUGUSTUS 1978 SPORT TROUW/KWARTET 9 STERDAM Naast Drdwijk is Rheden de twee- amateurclub die de eerste de van de strijd om de VB-beker heeft overleefd. Rhedenaren deden dit ove ns via een zege op een an- amateurvereniging, igeveen. De drie andere on- aalde zondag clubs werden, nals de overige zaterdag- ms in de eerste ronde uitge- akeld, al was het in het ge- van VUC (2-3 tegen Eindho- en TOP (1-2 tegen Willem op het nippertje. karakteristieken van de Istrijden uit de eerste ronde het toernooi om de KNVB- er zijn: EDEN-HOOGEVEEN 2-1 22. en 36. Van Elden 1-0 2-0, 88. Pot (strafschop) 2-1. eidsrechter: Klinkers. Toe- ouwers: 1000. c-eindhoven 2-3 (0-2) Van Vleut 0-1, 43. Jacobs 0- 17. Wim van Alkemade 1-2, Schapendock 1-3, 81. Wim Alkemade 2-3. Scheids- iter: Bakker. Toeschou- s: 1700. felsior-cambuur 2-0 - 38. Van der Ende 1-0,85. uplander 2-0. Scheidsrechter: pas. Toeschouwers: 2000. GRAAFSCHAP-HEL- ND SPORT 4-1 (2-1) 16. iders 1-0, 36. Koenders 2-0, Kreekels 2-1, 65. Brinks 3-1 Wanders 4-1. Scheidsrech- Draaisma. Toeschouwers: /-heracles 1-2 (0-0) Pijtsman 1-0, 85. en 89. trom 1-1 en 1-2. Scheids- ïter: Jonker, toeschouwers: -willem ii1-2 (1-0) 12. dol 1-0, 75. Van Rooy 1-1, Heere 1-2. Scheidsrechter: it. Toeschouwers: 3000. kaart: Samardzic (Willem den bosch-geldrop (1-0) 38. Kamps (straf- up) 1-0, 52. Van Berloo 1-1, De Haas 1-2, 65. en 68. Pee- 2-2 en 3-2, 88. Van der st 4-2, 89. Adriaanse 5-2. eidsrechter: Van der Laar. Schouwers: 2000. ■dordrecht-fc amers- jdrt 3-0 (0-0) 51. Evers 1- 13. en 75, Bijl 2-0 en 3-0. eidsrechter: Severijns. Toe- luwers: 1300. Gele kaart: (FC Amersfoort). °JGENINGEN-FC GRO- hïGEN 1-0 (1-0) - 41. Van vKlift. Scheidsrechter Beuk- a. Toeschouwers 3100. Gele irt Van der Sluis (Wage- 'r£en) «fttuna sc-edo 2-1 1-0, Van Straaten 1-1, "llay 2-1. Scheidsrechter ■i Swieten. Toeschouwers £r1 renveen-telstar 1-0 89. Jaap de Blaauw 1-0. iidsrechter Oetelmans. chouwers 4200. Gele Krone. door Matty Verkamman VLAARDINGEN In de eerste KNVB-bekerronde struikelt er elk jaar wel weer een eerstedivisieclub over een amateur- vereniging. Dat is vervelend voor de betaalde clubs, want Jan Publiek heeft het in die gevallen al gauw over een afgang. Het is bij voorbaat ondankbaar voetballen voor de eerstedivisio- nisten, want afgezien van de premie, die in de eerste divisie van twee- tot vierhonderd gulden voor een overwinning va rieert, valt er niets te verdienen. De topamateurs die trouwens ook niet zelden met premies werken voelen zich ovkerdreveenUwa^de8aan gehecTmotrworde^ isTo'n6^ De Amsterdammer Slemmer scoort het vijfde doelpunt voor zijn ploeg tegen Jordan Boys. gangspunt niet ongunstig. Wie in de loop der jaren tal van dit soort krachtmetingen heeft gezien, stelt zich langzamerhand de vraag of die amateurs in veel gevallen nog wel recht hebben op die rol van het on dergeschoven kind. Het is allang een gegeven, dat ongeveer de helft van de clubs uit de eerste divisie qua kwali teit niet zoveel beter is dan topama- teurclubs. Het feit dat de doorsnee top-amateur niets meer voelt voor een minimaal contract in de eerste divisie, staat daar niet los van. Die semi-profs trainen nog wel vaker en dat wil in confrontaties met amateurs nog al eens de enkels van de Vlaar- dingse spits Wim Tijl voor de bal aan (zeven overtredingen) en bovendien veroorzaakte hij bij de 1-2 stand vol strekt onnodig een penalty, toen hij Danny Molendijk twee keer be sprong. De van Haarlem overgeko men doelman Dick Dortmundt redde bij die gelegenheid zijn team door een afdoende reflex op de elf meter van Ted Hesling Na het afscheid van de karaktervolle Kees Spaanderman, moet Noordwijk in verdedigende zin misschien nog nog wel eens de doorslag geven. Maar g™" STSSSffiSSSSt in snplt.pohnisnh nnv.ioht. is Pr rtilrwiils ajKe mPreng van_?x amateunnberna in speltechnisch opzicht is er dikwijls geen verschil. Zaterdagavond, bij FC Vlaardingen- Noordwijk lag de zaak zelfs nog een tikkeltje „scherper". Als collectief en zeker per speler waren de zaterdag- amateurs gewoonweg beter dan de kleurloze contract-arbeiders uit de Rijnmond. Dat was toch een eigen aardig gezicht, hetgeen de Vlaarding- se trainer Theo Laserom droevig ge stemd moet hebben. Noordwijk, de (veel) betere ploeg dus, won de uit wedstrijd alleszins verdiend, al was de uitslag gezien het verschil te krap: 1-2. Dat laatste zal uiteindelijk elke rood- broek een zorg zijn geweest. Want voor het eerst, na mislukte pogingen tegen Helmond Sport, Haarlem en De Zwervers werd de tweede ronde in de „grote" beker bereikt. Een succes. Noordwijk wekte bij FC Vlaardingen een beetje de indruk dat het wellicht in de voetsporen van het zoveel be sproken IJsselmeervogels kan tre den. De tijd zou nu rijp zijn voor nóg aansprekender successen in het be kertoernooi. Net als IJsselmeervogels enkele jaren geleden, is Noordwijk gerijpt door een uitgebreide kern die al jaren op elkaar is ingespeeld. De ploeg telt nauwelijks zwakke plek ken, al wilde intimidatievoorstopper Van der Veen zijn ploeg nog wel eens in verlegenheid brengen door onge controleerde acties. Van der Veen is op grond van zijn meedogenloze re putatie in eigen (zaterdag) kring al geen populaire tegenstander. Zater dag zag hij in zijn dadendrang ook tional Jaap van Kesteren op de lin kerflank). In de andere twee linies zit het wel goed. De middenvelders Kees Karstens, Albert Spaanderman en Sjoerd Boot herbergen voldoende kwaliteiten in zich en waren zaterdag in elk geval beter dan hun respectie velijke tegenstanders Stans, Lohman en Jansen. In de voorhoede heeft Noordwijk zijn allerbeste speler lopen: linksbuiten Jan Willem Bogers. Het is onbegrijpe lijk dat kennelijk geen enkele eredivi- sieclub op het idee komt om dit schit terende talent aan zich te verplich ten. Bogers lijkt in zijn bewegingen veel op Rensenbrink, neemt ook de zelfde grote stappen. Zowel op links tegen Bep de Ruyter als op rechts tegen Joop van Dop, was hij zaterdag met zijn gewaagde acties vaak weer ongrijpbaar. De Ruyter raakte al lengs meer geïrriteerd en besloot diep in de tweede helft tot een aanval van achteren op de enkels die ongetwij feld pijnlijk geweest zal zijn voor Bogers. De artistieke speler kende zijn beste moment in de 20-ste minuut van de eerste helft. Met een serie korte draai en scoorde hij al solerend; een tot op de centimeter uitgemeten goal. De bepaald niet overtuigende scheids rechter Piet Bosman keurde het doel punt evenwel af op advies van zijn grensrechter, nadat hij eerst diens aanwijzingen had weggezwaaid. Nou ja, de actie was er niet minder mooi om. Op dat moment stond Noordwijk trouwens al met 0-1 voor. Rechtsbui ten John van Dijk had vijf minuten eerder met een voortreffelijk af standsschot doelman Peter Eikelen boom verslagen. Van Dijk, een man van het moment, Whs in het vervolg van de wedstrijd nog twee keer dicht bij een goal. Dat gaf, net als de 5-8 cornerstand, aan dat Noordwijk ster ker was. Tegenover de twee echt ge vaarlijke Vlaardingse momenten van Koevermans en De Ruyter, stelde Noordwijk voorts nog drie gemiste kansen van Ruud Bröring. Deze cen trale aanvaller besliste nochtans de partij. Want nadat Wim Tijl kort na rust gelijk had gemaakt (rebound, na een vrije trap op de paal van Hesling), strafte Bröring een blunder van de Joegoslaaf Mitrovic beheerst af: 1-2. FC VLAARDINGEN-NOORDWIJK 1-2 (0-1). FC Vlaardingen. Elkelenboom, De Ruyter, Mitro vic, Hesling, Van Dop; Jansen, Lohman, Stans (Duyster); Dany Molendijk, Tijl (Joop Molendijk), Koevermans. NOORDWIJK: Dortmundt; Plug (Plaatzer), Van der Veen, Tlo, Van Kesteren, Karstens (Sutdorp), Spaanderman, Boot; Van Dijk, Bröring, Bogers. DEN HAAG Het resultaat van de loting voor de tweede ronde (16e finales) van het toer nooi om de KNVB-beker, zon dagmiddag in de bestuurska mer van de amateur hoofdklas ser VUC in Den Haag verricht, is: FC Twente-Veendam, PSV-FC Dordrecht, FC Utrecht-Heeren veen, Ajax-Eindhoven, Sparta- FC VW, Volendam-Feyen- oord, Excelsior-AZ'67, Willem II-Roda JC, De Graafschap-Vi- tesse, Heracles-Den Boself, NAC-Go Ahead .Eagles, Wage- ningen-FC Amsterdam, Haar- lem-Noordwijk, Fortuna SC- Rheden, FC Den Haag-NEC, PEC-MW. De wedstrijden voor de tweede ronde worden op zaterdag 14 of zondag 15 oktober gespeeld. door Erik Oudshoorn DEN HAAG Een beetje geroutineerde voetbaltrainer be schikt veelal over een rijke schat van cliché-uitspraken om tegenover de media en het publiek de werkelijke achtergron den van het matige optreden van zijn ploeg te kunnen versluieren; de scheidsrechter was tegen ons, de ziekenboeg zit bomvol met kermende spelers, de spits was niet schotvaar dig, het programma is te zwaar, het veld was voor onze jongens te hard of te zacht, enzovoort. Het is nog maar een kleine greep uit een grote berg. In dit licht bezien blonk VUC- trainer Leen Admiraal wiens ploeg het bekerduel tegen Eindhoven met 2-3 verloor uit in originaliteit. Wat hij verkocht boorde elke voor spelling de grond in. Met open mond hoorde de journalisten zijn betoog aan: „Ik had mijn ploeg alleen de opdracht gegeven hun sportieve plicht te vervullen," kwam het er spontaan uit. En verder: „Uitdrukke lijk was gesteld: niet voluit gaan. Vorige week woensdag hebben we hier een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen DHC. Na een ongelukkige manoeuvre van onze lin kerspits Wim van Alkemade brak één van hun spelers, Jan Etienne, zijn been. Ik ben Etienne meteen de vol gende dag in het ziekenhuis gaan opzoeken, ten slotte past zoiets, niet in een vriendschappelijke wedstrijd. Van Alkemade kon er overigens niets aan doen, maar de regionale pers reageerde de volgende dag wel met boze stukjes." Leen Admiraal, voorheen trainer van CVV en Excelsior Maassluis, bekent ronduit dat hij zich veel aantrekt van hetgeen er in de kranten wordt opge tekend. „Natuurlijk, dat doet elke «Peter Onvlee A Binnen tien minuten spatte de droom van Ger |k en zijn Jodan Boys al uiteen. Een door Co Stout ien hoekschop en een kopbal van Martin Wiggemanse en al in de negende minuut de vooraf zo gevreesde achterstand tegen FC Amsterdam op het bord. „Vanaf oment," wist ook Perdijk, de trainer van de zaterdag- ïklasser, „was het een verloren wedstrijd." werd het uiteindelijk na ne- minuten voetbal in Gouda. hoog uitgevallen," zegt Per en opstekertje zo vlak voor de tie," aldus Cor van der Hart, Jtnstrever bij de Amsterdam- en resultaat dat inderd&ód [g uitviel en waaruit op geen .wijze blijkt, dat Jodan Boys negentig minuten lang voet- ift willen spelen en ook speel- duel kreeg geen moment iets t op een schoppartij zou kun- ten, open en indien mogelijk jfend voetbal was van Goudse fpt tegen beter weten vooraf ebg wel even, maar als je reëel je ook dat een nederlaag 1 is." Toch had Ger Perdijk in Dop naar het voor een zater- n^deklasser nog altijd wel wat vfiche" treffen slechts Volen- De Zwervers bereikten even- tweedeklassers het grote sbekertoernooi gedaan wat was. Dinsdagavond was hij Olympisch Sta- ^voorbeeld een van de meest dseerde kijkers geweest bij het 1fussen de FC Amsterdam en Tinaamse kampioen Voor- I^Een treffen dat de Amster- rfS met 4-2 wonnen, maar ach ter niet maatgevend was voor lau waarop de formatie van ran der Hart zich op dit mo- I beweegt. „Er was weinig te jien Amsterdam de inzet had pizoals nu tegen ons, was het geworden. Trouwens: NEC Jr met 12-0 van Voorwaarts. Tt voldoende over de kracht Jodan Boys had, naast het complete beeld van de tegenstander, méér te gen. Het klasseverschil dat er tussen een ex-eredivisieploeg en een ama teurtweedeklasser bestaat om te be ginnen. Maar daarnaast het feit, dat de Amsterdammers bijna competitie- klaar moeten zijn woensdagavond start de eerste divisiestrijd en con ditioneel een grote voorsprong bezit ten. Temeer, daar Jodan Boys' selec tie in totaal pas vier keer voor een trainingssessie aantrad. „Pas na de bouwvak zijn we begonnen. Het had geen nut eerder te trainen. Er waren er gewoon onvoldoende aanwezig ge weest. Al met al zaken waardoor ver lies normaal is." FC Amsterdam kende desondanks nog enige angst voor de bekercon frontatie met de Goudse ploeg. Van der Hart: „Het blijvn gekke wed strijden tegen amateurs. Maak je niet snel genoeg een doelpunt of komt je tegenstander voor te staan, dan krijg je het erg moeilijk. Nu was dat geluk kig niet het geval. Ook na de rust (0-3, red.) heb ik de jongens gezegd dat ze dóór moesten blijven gaan." FC Amsterdam kende aan de 0-10 score achteraf desondanks zelf niet teveel waarde toe. „Het zegt nog niet veel." Belangrijker was het feit dat de 'ploeg aantoonde ondanks het verlies van de naar FC Twente vertrokken Otto en de naar De Graafschap met ex-trainer Pim van der Meent meege reisde Veenendaal opnieuw het nodi ge talent in huis te hebben; de van De Germaan overgekomen Rini Slem mer bijvoorbeeld, de op het midden veld acterende Hans Bouwmeester trainer. Ik heb dan ook bewust deze beslissing genomen. Ik wilde niet weer negatief overkomen bij het pu bliek. Als je pas bij een club in dienst bent getreden (Admiraal volgde Jan van der Lubbe op, die na negen jaar trouwe dienst inging op een aanbod van Velo, red.) moet je een beetje voorzichtig omgaan met dat soort dingen. En ik vind dat mijn spelers de opdracht voortreffelijk hebben uitge voerd. Een kleine nederlaag tegen één van de beste ploegen van de eerste divisie. Wat wil je nog meer? Ik heb de spelers na afloop stuk voor stuk gefeliciteerd met dit resultaat." Admiraal maakte ten minste één be oordelingsfoutje: Eindhoven is niet meer een van de beste formaties van de eerste divisie. Bij lange na niet. De elf van Rlnus Gosens heeft te veel aan kwaliteit moet inboeten. Lam bert Kreekels (Helmond Sport), Jos Dijkstra (gestopt) en Pleun Strik (NEC) verdwenen. Er kwam geen ver gelijkbaar materiaal voor in de plaats. Midvelder Johan Sulkers en rechterspits Fred van de Vleut schu wen nog te vaak de persoonlijke duels.De resterende oude kern, be staande uit ondermeer Leen War- naar, Henk Bloemers, Toon Jacobs en het brutale spitsspelertje Cees Schapendonk, zal de ploeg nooit bo ven de grijze middenmoot uit kunnen tillen. Vandaar ook dat VUC, vorig seizoen nog tweede in de race om de landsti tel bij de zondagamateurs, in staat kon worden geacht om de Eindhove- naren met een beetje meer aandrin gen uit het bekertoernooi te knikke ren. En bovendien: een beetje gretig aanvallend voetbal hoeft nog niet een onsportief karakter te dragen. Leen Admiraal verdedigt zich: „De laatste tien minuten, toen het eenmaal 2-3 stond, zag ik ook dat er veel meer in zat. Maar ja, dan sta je niet in het veld. Op zo'n moment ben je als trai ner tamelijk machteloos." VUC-Eindboven Z-3 (0-2) 15. Jacobs 0-1,20. Van de Vleut 0-2, 54. Van Alkemade 1-2. 50. Schapen donk 1-3, 66. Van Alkcmade 2-3. Scheidsrechter Bakker. Toeschouwers 1000. VUC: Van de Meer: Klein, Westgecst, Rljpstra, Van Andel; BuIJtelaar, Roos, Bok; Winkels, Mol, Van Alkemade. EINDHOVEN. Adjanski; Jonkers, Warnaar, Blij- derveen. Bruinen; Sners, Bloemen, Sulken; Van de Vleut, Schapendonk, Jacobs. Sporttoto Noordwijkspeler Rudi Bröring scoort de winnende treffer door Vlaardingen-doelman Eikelenboom te passeren. vaardig te kunnen zijn met name via de gemakkelijk met het hoofd en de voeten scorende Martin Wiggemanse (vier treffers) en in een André Wetzel een zeer sterke speler te bezitten, zelfs wanneer de tegenstand van Jo dan Boys wordt ingecalculeerd. „Ik verwacht niet." zegt Van der Hart bijvoorbeeld terecht, „dat de spelers ook in de competitie zo veel vrijheid zullen krijgen, Maar indien ze die vrijheid krijgen, kunnen ze er iets mee doen." Door het spel tegen Jodan Boys be wust breed te houden (Martin Wigge manse en de veel opkomende Rob rechts) creëerde FC Amsterdam zich in Gouda de kansen. Daarbij, dat wel, gesteund door de niet altijd even di rect ingrijpende Goudse defensie (laatste man Rob Vuyk, Cor Brokke, aanvoerder Theo Stekelenburg, en Remy Bonnier). Aan de andere kant maakte de verde diging van FC Amsterdam (met Paul van der Meeren in het doel en Leo de Leeuw als laatste man) een meer ge concentreerde indruk dan in de voor gaande oefenduels. Enkele keren werd er evenwel nog onnodig panie kerig ingegrepen (De Leeuw haalde bied onderuit, wat Bert Graafland de kans bood vanaf de strafschopstip in te schieten; Van der Meeren stopte de onzuiver ingeschoten bal) wat de ploeg in de competitie wel noodlottig kan zijn. JODAN BOYS-FC AMSTERDAM 0-10 (0-3) - 9 Wiggemanse 0-1,15. Wiggemanse 0-2, 30. Slemmer 0-3, 47 Wiggemanse 0-4, 60. Slemmer 0-5. 67. Wiggemanse 0-6. 68. Bouwmeester 0-7, 75. Swerls- sen 0-8, 83. Wentel 0-0. 89. Wentzel 0-10, Scheids rechter Manuel. Toeschouwers 2200 JODAN BOYS: Rodenberg; Brokke, Van Maaren. Vuyk, Stekelenburg; Bonnier. Happel, Alphenaar, De Jager. Graafland, Verschoor (Scheel) FC AMSTERDAM: Van der Meeren; De Jong. De Leeuw. Blanchl (Swart) Swerlssen; Stout, Bouw meester, Van der Merkt; Wetzel. 81emmer, Wigge manse. De uitslagen van de wedstrijden die voorkomen op het formulier van Sporttoto 33 zijn: Jodan Boys-FC Amsterdam 0-10 Excelslor-Cambuur 2-0 De Graafschap-Helmond Sport 4-1 Dordrecht-Amersfoort 3-0 VUC-Elndhoven 2-3 SVV-Heraclcs J-2 Fortuna SC-EDO 2-1 Veendam-ACV 3-1 Heerenveen-Telstar 1 -o Wageningen-Oronlngen 1-0 TOP-Wlllem II 1-2 Vlaardingen-Noord wijk 1-2 Den Bosch-Geldrop 5-2 Een Juist Ingevulde kolom ziet er als volgt uit. 2-1-1-1-2-2-1-1-1-1-2-2 Deelnemers 77.619 Inleg: 230.584 gulden Prljzen- bedrag: 109.527 gulden Eerste prijs: 43.811 gul den. Tweede prijs: 27.382 gulden Derde prijs: 38.334 gulden. door Leo Hoogerwerf VEENDAM De verwach ting dat Juist een club als amateurkampioen ACV in staat moest worden geacht om in de eerste bekerronde, tegen streekgenoot Veendam, voor een surprise te zorgen, is geen bewaarheid geworden. De semi-profs, die alleen na rust even in de problemen kwamen toen ACV tot 1-1 terugkwam bekroonden het voortdurende veldover- wicht met een terechte 3-1 zege. Het leek er, met. name in de eerste helft, op dat ACV zich al bij voorbaat uit het rijtje van mogelijke stuntploe- gen had geschrapt. De kortere voor bereidingstijd en het ontbreken van steunpilaren als Roland Manders (ge schorst) en Rolf Veneboer (gebles seerd) waren de oorzaak dat de Asser formatie met voorzichtigheid en angst in het bekertoernooi betaald voetbal debuteerde. Foppe de Haan. de nieuwe trainer van ACV, aanvullend: „We waren vooral bang dat Veendam conditio neel veel sterker zou zijn. Vandaar dat we met veel breedtespel en laag tempo dat gemis aan kracht wilden compenseren. Pas toen bleek dat het verschil in conditie helemaal niet groot was, gingen we gedurfder en beter spelen." De onjuiste taxering had in elk geval wel tot gevolg dat Veendam moeite loos het Initiatief mocht nemen. De formatie van trainer Joop Oldejans, die het bekerduel als een serieuze graadmeter voor de vorm van zijn team beschouwde, trachtte met se ries korte combinaties, in hoog tempo opgezet, vooral het hart van ACVs defensie op z'n deugdelijkheid te tes ten. Het middenveldtrio Seubers- Korte-Tiktak kon herhaaldelijk ver het strafschopgebied binnendringen, vooral omdat het ACV aan defensieve kracht op het middenveld ontbeerde. De Haan: „Dan merk je pas goed dat het zonder Manders een slok op een borrel scheelt. Het verdedigend even wicht ontbrak." Bovendien werden de pas in de Asser hoofdmacht opgenomen Stef Usma- nu (ex-Amboina) en het 18-jarige ta lent Hans Huisman (eigen kweek) me teen aan een grondige krachtproef onderworpen. Hoewel zij niet onver dienstelijk acteerden, moest routi nier Jan Schipper herhaaldelijk corri gerend optreden bij gevaarlijke ac ties van Jos Brink. André Brouwer en Jurrle Koolhof, die evenwel vaak te lang treuzelden om voor serieuze kan sen te kunnen zorgen. Dat Veendam toch met een 1-0 voor sprong de rust inging, was te danken aan Jan Schipper, die de bal knullig verspeelde aan Roelof Jan Tiktak. Profiterend van zijn beweeglijkheid en snelheid kon hij 1-0 laten aanteke nen. De ban was gebroken, maar Veendam weigerde het karwei af te maken. Het gaf ACV. dat in de eerste helft niet verder was gekomen dan enkele speldeprikjes van Jan Menne- ga, de gelegenheid te proberen het povere duel naar een hoger niveau te tillen. Afstandsschoten van Hans Huisman, Jan Postma en Jan Dijk stra onderstreepten dat ACV na rust aan agressie en lef had gewonnen. In de 24e minuut vond dat zijn bekro ning in de gelijkmaker, toen een vrije trap van Jack Soumeru door Bert Hooyer werd doorgekopt naar Jan Mennege. De amateurinternational buitte de afwezigheid van „klever" Wim Swart uit en gaf een knappe demonstratie van zijn schutterskwa- liteiten: 1-1. Veel tijd om aan een bekerverrassing te denken was er niet, want twee mi nuten later verspeelde Gerard de Roo de bal aan Jurrie Koolhof die fraai inschoot: 2-1. De strijd leefde op en daarmee ook Veendam. De Olde- jans-equipe trok energieker ten aan val, waarbij meer dan voor rust de vleugels werden benut. Zeven minu ten voor sluitingstijd gaf Jos Brink de zege meer glans, toen hij in de re bound een solo van Koolhof was op de vuisten van Hoekman gestrand scoorde: 3-1. De Haan tenslotte over zijn eerste officiële optreden met ACV: „Je kon goed merken dat de ploeg nog in de opbouw zit. Voor Veendam begint de competitie woensdag al, voor ons pas over drie weken, De dwang om te presteren is dan ook veel minder." VEENDAM-ACV 3-1 (1-0). 23 Roelof Jan Tiktak 1 0. 69 Jan Mennega 1-1, 71. Jurrle Koolhof 2-1. 83 Jos Brink 3-1. Scheidsrechter: Jansen Toeschou wers: 3500. VEENDAM: Krol; LlkllkwatU. Swart. Cornells (Brinkman». Wlerengo, Seubers, Korte. Tiktak Koolhof. Brouwer, Brink. ACV; Hoekman; Usmany. 8chlpper, Hulsman. De Roo; Postma. Soumeru. Dijkstra; Hooyer. Menne ga, Volkerts (Van der Vcldei. Lotto LOTTO 33 Deelnemers 1373 405 Inleg: 2.878 907 gulden Prljzenbedrag. 367481 gulden Eerste prijs 478.618 gulden. Tweede prijs: 136.748 gulden. Der de prijs: 205 122 gulden Vierde en vijfde prijs 273.496 gulden De winnende getallen zijn 4 - 10 - 16 - 23 29 33 Rcservegelal: 14. WE8TDUITSE LOTTO De winnende getallen in de V/ostdultsc Lotto zijn: 4 7 17 35 36 42 Reservegetal 49 SPIEL 77 Het winnende getal in Hp*l 77" AMSTERDAM Ajax heeft de 26- jarige Cees Zwamborn van FC Vlaar dingen overgenomen. Zwamborn is een voorstopper. Hij zou volgens Ajax gerechtigd zijn In Europees be kervoetbal uit te komen. Ajax deelde namelijk mee dat Zwamborn reeds voor 15 augustus het contract onder tekende. maar dat zijn definitieve overgang afhing van de medische keuring. DORDRECHT - Jan Klijnjan kan twee maanden niet voor FC Dor drecht spelen. De oud-international heeft een beschadigde binnenmenis-

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9