ïegin: GeenVS-regeling Arafat wil praten met president Irak Herkomst daders aanslagen West-Duitsland onduidelijk Weinig ruimte voor Portugese formateur Sadat naar VS met afgerond voorstel ;ieuwe klip Rhodesië-conferentie raël speculeert op deelakkoord Palestijnse eenheid hersteld IRA en radicale sympathisanten verdacht Angola legt conflict met Zaïre bij Socialistisch verzet groeit ■fr WEER door Hans da Jong Weerrapporten lider warm Strandweer Conflict Indiase regeringspartij duurt nog voort Bern geeft hoge Rus inreisvisum BUfTENLAND TROUW/KWARTET 5 or James Dorsey ÏUZALEM De Israëli- e premier Begin heeft gis- n na afloop van het kabi- beraad gezegd, dat hij ende maand met concre- ieuwe ideeën naar Ameri- ;aat voor de sluiting van duurzaam akkoord in het ien-Oosten. Begin her- de zijn verzet tegen apar- Imerikaanse vredesvoor- en. Alleen de rechtstreeks iet conflict betrokken par- i kunnen voorstellen op leggen, aldus de premier. iruzalem houdt men rekening le mogelijkheid dat men tijdens sprekingen, die in Camp David i worden gehouden tussen pre- Begin, president Sadat en de ikaanse president Carter, ge- gen zal worden om akkoord te met een principe-verklaring. In aëlische opvatting mag een der- e verklaring echter niet te veel et lijf hebben. De Israëli's gelo og steeds dat hoewel Egypte gelopen maanden haar stand- heeft verhard Sadat nog al- ot een afzonderlijk akkoord met bereid is, wanneer dit voor hem gezichtsverlies betekent het slop ^ordt in Jeruzalem niet uitgeslo ot premier Begin in Camp David iet principe van de terugtrek- van de Israëlische troepen uit ezette gebied akkoord zal gaan. adat moet dan wel inhouden dat i overgangsperiode van vijf jaar <uw over dit principe gesproken gorden. Op deze manier zou het isproces in het Midden-Oosten 1 ogenblik voorlopig uit het slop 1 ien zijn. Maar zodra men in een tadium over de daadwerkelijke gaat praten, lijkt een akkoord ze basis vrijwel uitgesloten. ?lraëlische minister van buiten- zaken Mosje Dajan vatte dit inde, tijdens een bijeenkomst ijn aanhangers, de richtlijnen 0 de Israëlische opstelling in David samen. Dajan keerde Jegen een Egyptisch-Israëlische pe-verklaring. Naar zijn mening 'l n de onderhandelingen zich op °fete zaken toespitsen. Dajan zei lening te zijn, dat er bepaalde 1 nten in het Egyptische stand- 0 zitten die een voortzetting van CAIRO (Reuter, UPD Niet alleen Israël, maar ook Egypte bereidt zich terdege voor op de komende topont moeting in Camp David. In Cairo werd gisteren bekend dat de nieuwe Egyptische voorstellen ook veiligheidsga ranties voor Israël omvatten. De voorstellen bevatten, aldus Cairo een praktische formulering voor de terugtrekking van Israël uit de bezette gebieden en voor het bereiken van een omvattende vredesregeling. „De Egyptische voorstellen zullen gebaseerd zijn op veiligheidsgaranties voor alle betrokken partijen en op het prin cipe dat alle Palestijnen het recht hebben om hun eigen toekomst te bepalen," aldus het voorstel. De Egyptische minister van staat, Boutros Ghali, en de Amerikaanse ambassadeur in Cairo, Herman Eilts, hebben zaterdag met elkaar gesproken over de top in Camp David. Behalve Sadat en Boutros Chali zullen ook de Egyptische minister van buitenlandse zaken Kamel en Sadats adviseurs Has san Kamel en Hassan Toehami aan het overleg in de Verenigde Staten deelnemen. De Egyptische president Sadat zal voor zijn overleg in Camp David nog een bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Giscard d'Estaing brengen. Verder is hij door de Ca nadese premier Trudeau uitgeno- digd voor een bezoek aan Canada, na afloop van de topontmoeting. In Cairo is ook bekend gemaakt dat Sadat direct na aankomst in de Verenigde Staten een onder houd onder vier ogen met presi dent Carter zal hebben. Daarbij zal Sadat er vermoedelijk bij de Amerikaanse president op aan dringen zich niet langer als onpar tijdige bemiddelaar op te stellen, maar eventueel met eigen voor stellen te komen. Na afloop van de topontmoeting zal Sadat een ont moeting met de Oostenrijkse bondskanselier Kreisky hebben. De Marokkaanse minister van buitenlandse zaken Mohammed Boecetta heeft voorgesteld een vergadering te houden van Arabi sche staatshoofden na afloop van de topontmoeting in Camp David. Deze ontmoeting zou begin okto ber in de Marokkaanse hoofdstad Rabat moeten worden gehouden. De Syrische krant Tisjrin beschul digde de Verenigde Staten er gis teren van „oorlogswolken over het Midden-Oosten te verspreiden" en schreef dat de topontmoeting in Camp David anti-Arabisch van karakter is. Er kunnen slechts twee overwinnaars te voorschijn komen uit het topoverleg, aldus de krant, en dat zijn Israël en de Verenigde Staten. de onderhandelingen mogelijk ma ken, ondanks het feit dat Israël niet kan instemmen met dit standpunt. Egypte eist namelijk dat Israël zich uiteindelijk terugtrekt uit alle sedert 1967 bezette gebieden. Dajan erkende dat Israël in Camp David haar voorwaarden op tafel moet leggen waaronder een akkoord over de toekomst van de westelijke Jordaanoever mogelijk is. Volgens deze richtlijnen moet Israël het recht behouden om zich overal op de weste lijke Jordaanoever en in de Gaza- strook te vestigen. Dajan benadrukte dat daarvoor een militaire aanwezig heid in de bezette gebieden nodig blijft. Zo'n regeling houdt niet in dat Israël zich ook met de dagelijkse gang van zaken van. de plaatselijke bevolking moet bemoeien, „omdat wij een miljoen Arabieren niet willen besturen." Geen versoepeling Hoewel Dajans standpuntbepaling op het eerste gezicht een versoepeling van de Israëlische houding lijkt, staat nu al vrijwel vast dat dit standpunt door Sadat, die het in het verleden al als negatief omschreef, in Camp Da vid zal worden verworpen. Premier Begin heeft, vanuit zijn eigen overtui ging bezien, een grote concessie ge daan door bereid te zijn na een over gangsperiode van vijf jaar opnieuw over de souvereiniteit van de westelij ke Jordaanoever te praten. Verder heeft Begin zich bereid verklaard over de mogelijkheid van een territo riaal compromis op de westelijke Jor daanoever te onderhandelen, wan neer dit door de Arabieren zal worden voorgesteld. Reeds tijdens de besprekingen van de Amerikaanse, Egyptische en Israë lische ministers van buitenlandse za ken verleden maand in Groot-Brit- tannië. bleek Dajan veilig concessies te kunnen doen over een territoriaal compromis. Hij weet namelijk dat zoiets door Egypte van de hand wordt gewezen en dat de Arabieren nooit op eigen initiatief een dergelijk voorstel op tafel zullen leggen. Hetzelfde geldt voor het in Groot- Brittannië door Israël gedane aanbod om na een periode van vijf jaar nog eens over de souvereiniteitskwestie te praten. Souvereiniteit is een kwes tie van principes. In Cairo vraagt men zich af waarom de discussie daarover uitgesteld moet worden. Tijdens zijn toespraak van het afgelopen week einde benadrukte Dajan dat deze kwestie niet onmiddellijk opgelost hoeft te worden. Verder benadrukte hij, dat hij de annexatie van deze gebieden door Israël of zelfs door Jordanië niet zou adviseren, maar over vijf jaar zullen wij bij elkaar gaan zitten om te zien hoe de toe komst van deze gebieden eruit gaat zien". Israëlische commentatoren hechten in dit verband veel belang aan een eerder door Dajan gemaakte opmer king. De minister vroeg zich toen af: „Wie weet waar Carter, Sadat of zelfs Begin vijf Jaar vanaf nu zullen zijn?" Aan deze uitlating ligt de overtuiging ten grondslag dat binnen vijf Jaar de situatie op de westelijke Jordaanoe ver zodanig veranderd zal zijn, dat de souvereiniteitskwestie ook anders is komen te liggen, een verwachting die vanuit Israëlisch standpunt bezien niet zo irrieel is, gezien de voorkeur van Israël van gebied boven vrede. Mochten de Egyptenaren de Israëli sche strategie doorzien en is Sadat niet bereid akkoord te gaan met de benadering van Begin, dan houdt de Israëlische premier altijd nog de mo gelijkheid van een „permanente, ge deeltelijke vredesregeling" open. Die regeling zou gebaseerd moeten wor den op datgene wat Israël en Egypte al bereikt hebben. Israël is bereid zich terug te trekken uit de Sinaï-woestijn met handhaving van de joodse neder zettingen in het noordoosten vsn dit gebied en een beperkte militaire aan wezigheid. Tot nog toe heeft Sadat niets willen weten van een dergelijk voorstel, omdat het neerkomt op een aparte regeling die er op gericht is Egypte in het Midden-Oosten conflict te neutraliseren. éBURY (Reuter, UPI, AFP. AP) tn conferentie van alle bij de eje-Rhodesië betrokken partijen ejosse schroeven komen te staan ijp opnieuw een ernstig verschil Iening heeft geopenbaard tus- e Rhodesische premier Ian en de leiders van het Patriot- ifront Joshua Nkomo en Robert dp iJoET (UPI, AP) De )<t van de Palestijnse be- fgsorganisatie Jasser heeft een voorstel aan- voor een verzoenings- stek met de Iraakse presi- Al Bakr. Dit bericht twee dagen nadat Ara- et de leider van het Volks- iejvoor de Bevrijding van 'Itina, Habasj, overeen- jien de onderlinge ge- jen van mening bij te 'Arafat verklaarde zich giste- eid om met de Iraakse presi- praten, zo werd meegedeeld |lochammed Mechdi, de voor de commissie voor Ameri- j-Arabische betrekkingen. zal nu ooi proberen Syrië bij prek te betrekken. Vandaag de in de Verenigde Staten Moegabe. Ian Smith zei gisteren in een rede voor de radio en de televisie dat zijn regering er eerst zeker van wil zijn dat men haar niet vraagt de Rhodesische strijdkrachten te ontbinden alvorens zij akkoord gaat met deelname aan de door Engeland en Amerika voorge stelde conferentie. Vrijdag had Smith gezegd niet onwelwillend te staan te genover zo'n conferentie. Nkomo en Moegabe verwierpen gis teravond Smiths voorbehoud en daarmee is het doorgaan van de con ferentie onzeker geworden. „We wil len best aanvaardbare elementen uit wonende Mechdi naar Damascus voor een gesprek met president As sad. Later deze week reist hij door naar Bagdad. Arafats PLO en Irak zijn al geruime tijd in een verschil van mening gewik keld over het beleid inzake de kwestie Midden-Oosten. Irak verwijt de PLO- leider een onvoldoende harde hou ding aan te nemen. Nu er een verzoe ning op komst is tussen de radicale en gematigde Palestijnen. lijkt een ontmoeting tussen Arafat en de Iraakse president niet uitgesloten. Dat ook Syrië aan een dergelijk over leg zal deelnemen, moet, gezien de gespannen verhouding tussen Syrië en Irak. nog betwijfeld worden. Akkoord De eerste stap naar verzoening onder de verschillende Palestijnse bewegin gen werd afgelopen zaterdag gezet. De leiders van de PLO en het Volks front, Arafat en Habasj, gaven afgelo pen vrijdag een communiqué uit, waarin zij pleitten voor „doeltreffend en snel optreden voor nationale een heid onder Palestijnse bewegingen". „De gevaren die de revolutie nu be dreigen," aldus het communiqué, „ei sen solide samengaan van alle vleu gels binnen het kader van de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie." Het volksfront voor de Bevrijding van Palestina trok zich in 1974 uit de PLO terug. Het akkoord dat nu geslo ten is zou het herstel van deze breuk betekenen. Volgens de schaarse be richten over het akkoord zou er weer één Palestijns leger komen. Het lei derschap van Jasser Arafat zou be vestigd zijn en men zou in principe overeengekomen zijn in eerste in stantie te streven naar een zelfstandi ge Palestijnse staat naast Israël. Ver der'zou door Arafats eigen organisa- .tie Fatach een openlijke verklaring tegen de conferentie in Camp David uitgegeven worden, waar de Ameri kaanse president Carter begin sep tember praat met president Sadat van Egypte en premier Begin van Israël. De schade op de luchtmachtbasis Lohausen, één van de doelwitten van de aanslagen. BONN (Reuter, UPI, AFP) Het is nog niet duidelijk wie precies de daders zijn van de reeks bomaanslagen in de nacht van vrijdag op zaterdag op Britse bases in West-Duitsland. Aanvankelijk dacht men dat de acht bommen waren geplaatst door leden van het verboden Ierse republikeinse leger. Deskundigen hadden namelijk vastgesteld dat de overblijfselen van Mnn«ïtpr<; de bommen precies leken op de res- iUUllölcia tanten, die zijn gevonden na aansla gen van de IRA in Noord-Ierland. In verband met deze ontdekking had Londen specialisten naar West-Duits land gestuurd. kans bestaat dat de Westduitsers in structies mee hebben gekregen van de IRA. Later is men echter teruggekomen op deze conclusie. Dat gebeurde nadat deskundigen een bom van 27 kilo onschadelijk hadden gemaakt. On derzoek van het projectiel heeft tot de conclusie geleid dat de bom wel door een expert is gemaakt maar dat hij verschilt van de IRA-bommen. Politiekringen in de Noordierse hoofdstad Belfast houden nu reke ning met de mogelijkheid dat West- duitse sympathisanten van de IRA verantwoordelijk zijn voor de aansla gen. Begin dit jaar zijn namelijk le den van de Rote Armee Fraktion in Ulster geweest en hebben daar ge sproken met leiders van de IRA. De Deskundigen van de Westduitse ex- plosievendienst hebben gisteren op nieuw monsters bekeken van de bom men. De enige mededeling, die zij hebben gedaan is dat er geen militair materiaal voor de bommen is ge bruikt. Een woordvoerder van het Britse leger heeft nog meegedeeld dat alle bommen van een verschillend type zijn gebleken en dat ze in sterkte uiteen liepen van twee tot 27 kilo. In totaal was voor 90 kilo aan explosief materiaal verwerkt. De bommen ontploften in serie bij verschillende legerplaatsen in een be perkt gebied. Op een door rondvlie gend materiaal licht gewond geraak te vrouwelijke soldaat na vielen er geen slachtoffers. Dat kwam hoofdza kelijk doordat de bommen aan de rand van de bases waren geplaatst en niet erop. Er werd wel schade veroor zaakt, vooral aan de basis in Krefeld. De getroffen legerplaatsen liggen alle binnen een straal van 30 kilometer van het hoofdkwartier van het Britse leger. de strijdkrachten in ons leger opne men maar de troepen van het Patriot tisch Front blijven het fundament," aldus Nkomo. Moegabe was nog af wijzender en stelde dat het Front het huidige bewind volledig omver wil helpen en dus ook de strijdkrachten vervangen. KINSJASA (UPI, DPA) De presi denten van Zaïre en Angola, Moboe- toe en Neto hebben het afgelopen weekeinde hun conflict bijgelegd. Aan een diner ter ere van zijn Angole se gast verklaarde Moboetoe dat met Neto's „historische bezoek" de grond slagen zijn gelegd voor het vreed zaam naast elkaar bestaan van beide landen, gebaseerd op eerbied voor de soevereiniteit en de territoriale on schendbaarheid van de ander. Moboetoe gaf als zijn mening dat de politieke leiders van Afrika meer contact met elkaar moeten hebben omdat hun politieke meningsver schillen zo gemakkelijker geregeld kunnen worden. Neto noemde zijn reis naar Kins jas a een belangrijke stap naar rust op het Afrikaanse con tinent. Hij gaf te kennen dat Moboe toe naar Loeanda, de hoofdstad van Angola, zal komen en dat dan moge lijk nog een derde ontmoeting zal volgen in een andere Afrikaanse hoofdstad. Van onze correspondent LISSABON De Portugese socialistische partij zal principi eel tegen de nieuwe regering moeten stemmen, wat ook haar programma zal zijn. Dat is de opvatting van ex-minister en vooraanstaand lid van de socialistische partij, Almeida Santos. >r -ihit V - mei bitterend weekeinde ligt ach- Een weekende met veel zon herse temperaturen. Er zijn i bereikt van 25 tot 27 graden, tier geschikt was het weer in de flag en avond voor de fietsers ^zag je ze gisteren veel! de ng bijna geheel liggen en de jatuur bleef tot vrij laat in de [doorsudderen. Het is een van beste weekeinden van deze geweest: eerder waren er in juli fraaie. Gistermorgen was er Jwestelijke richting een wol- ik te zien. Die hing samen met ak oceanisch koufront, dat op eilanden een weersverande- weeg had gebracht. Er vielen aatselijk matige tot sterke ;evolgd door enige afkoeling: 18 tot 21 graden. Wadding- de oostkust ving gistermor- neterregen, Birmingham2 2g'pd koufront drong als gevolg "h versnelling van de hoogte- boven het oostelijk deel van zaterdag werd op een 'an 10.000 meter hoogte al een 200 kilometer per uur uit 'ten waargenomen door tot "dzee en onze omgeving. Het lakte in de loop van de dag 'elden maar erg dreigend za- er niet uit. Toch kan het tot een plaatselijke bui of beetje lichte regen gekomen rtt name in het westen van het fvorens de opklaringen weer breder zullen worden. De tempera tuur zal niet meer de hoge standaard van zondag bereiken. Vandaag al zal het kwik bij een uit zuidwest wat oplevende wind niet hoger meer ko men dan 20 tot 24 graden, ook mor gen blijft de temperatuur in deze sec tor terwijl in de tweede helft van de week een wat actiever koufront de temperatuur opnieuw een duwtje om laag zal geven. Het zou me niet ver wonderen wanneer dan de middag waarden weer onder de 20 graden zouden blijven vooral wanneer een maal de westelijke tot noordwestelij ke winden een wat grotere kracht zullen hebben. De Amerikaanse com- puterkaarten geven later in deze week een duidelijke westelijke circu latie over een groot deel van de oce aan aan die zich voortzet tot over de Noordzee en onze omgeving. Een te rugkeer van de zomerwarmte is daar door wel zeer onwaarschijnlijk. Ik wil om eventuele misverstanden uit de weg te ruimen, nog even inha ken op de kanttekening .zonder com puter", geplaatst op het titelblad van het handvoorspellingsboekje van Chris Nell. Die opmerking zou name lijk kunnen suggereren, dat we maar beter dat boekje ter hand zouden kunnen nemen en de computers naar de schroothoop verwijzen. Die ge dachte geeft een vertekend beeld van de werkelijkheid. Ik heb een zwak voor natuurvoorspelling en ...-voor spellers en zoals bekend voor weerfol- klore. Het komt een enkele keer voor dat de „kijker te velde" het wat de verwachting op korte termijn betreft beter heeft dan wat dan wordt aange duid als „de computer", in wezen is dat de meteoroloog, die de computer gegevens vertaalt tot een hanteerba re verwachting. Maar het gaat niet aan op grond van een of twee missers meteen maar te concluderen dat de ouderwetse natuurmethode de betere zou zijn. Niet inbegrepen bij deze oordeelsvormen zijn dan nl. de keren dat de „computer" het wel beter doet dan de man in het veld. Ik heb een beetje de indruk, dat dergelijke ge vallen bewust of onbewust worden verzwegen of doodgewoon vergeten en daardoor krijg je dan een soort selectie, die als bewijs moet dienen voor een door de persoon in kwestie geponeerde stelling. Opvallend is de koudegolf in de Roc ky Mountains. Op de berg Holmes in het Yellowstone Park viel 31 centime ter sneeuw. De sneeuw dwong zomer- kampeerders hun tenten af te breken. Wisconsin werd getroffen door twee wervelstormen. In het oosten van Illi nois kwamen 40.000 huisgezinnen door onweer tijdelijk zonder elektrici teit te zitten. Vandaag wolkenvelden en ten hoog ste een beetje lichte regen of een buitje vooral in het westen en noord westen. Ook opklaringen. Zwakke la ter matige zuidwestelijke wind. Lucht 20 tot 22 graden, zeewater 18 graden. Verdere vooruitzichten: eerst nog vrij warm. daarna koeler met minder warm cd&A 21 22 5' ^g§§ j je^Q am**H*t n-i ii-Oo "W rapporten weer temp. neerslag' Amsterdam licht bew 2« 0 De Bilt onbewolkt licht bew Eelde zwaar bew 27 25 0 Rotterdam licht bew 26 0 Vliaslngen Ucht bew 26 0 Zd Limburg zwaar bew 27 half bew Athene onbewolkt 31 0 Barcelona Berlijn Ucht bew Bordeaux zwaar bew Brussel Frankfort onbewolkt Oenfrve onbewolkt Helsinki onbewolkt- Innsbruck Ucht bew 26 Klagenfurt onbewolkt 24 0 Kopenhagen onbewolkt Lissabon Locarno 0 Luxemburg onbewolkt 0 Madrid onbewolkt Malaga onbewolkt Mallorca München onbewolkt 0 Nice 0 Oslo 0 Parijs onbewolkt 0 Rome Ucht bew Spilt Stockholm zwaa: bew 24 Zürtch 26 0 Casablanca Istanbul onbewolkt 26 0 Las Palmas New York Tel-Avlv Tunis onbewolkt De ex-minister, die gezien wordt als de „strateeg" van de harde oppositie van de socialisten tegen president Eanes, gaf zijn mening zaterdag in een interview aan het dagblad A Luta. Vorige week faalden de pogingen om een regering op politieke basis te lor- meren. De aangewezen eerste minis ter Nobre da Costa is daarna begon nen met de formatie van een regering van louter onafhankelijken. Naar ver luidt zouden Inmiddels zes minister sposten reeds gevuld zijn. De partijlo ze directeur van de Bank van Portu gal Silva Lopes zou de belangrijke post van minister van financiën en economie gaan bezetten. Daarmee zou de voortzetting van de tot nog toe gevolgde economische politiek gega randeerd zijn. Voor de omstreden post van het ministerie van landbouw en dat van buitenlandse zaken zou Nobre da Costa nog geen ministers gevonden hebben. Ondemocratisch De socialistische partij-strateeg Al meida Santos gaf als zijn persoonlij ke mening dat een regering van al leen onafhankelijken ondemocra tisch en dus ongrondwettelijk is. Zon der omwegen critiseerde Almeida Santos nog eens het ontslag van de regering-Soares door president Ea nes. Eanes zou volgens Santos mis leid zijn door zijn adviseurs. Het is nu alsof de politieke partijen in hetstraf- bankje moeten zitten, aldus Almeida Santos. De mensen die zo redeneren vergeleek hij met de personen die het fascisme rechtvaardigden na de val van de Eerste Republiek in 1926. De dictatuur zou toen volgens die men sen onvermijdelijk zijn geweest om dat de politieke partijen en zo'n cha os gemaakt zouden hebben. Almeida Santos vindt daarom dat de socialis ten tegen het programma van de nieuwe regering zullen moeten stemmen. Het programma zal ingevolge de grondwet binnen tien dagen na de installatie van het kabinet die deze week wordt verwacht moeten wor den gepresenteerd. Wordt het pro gramma verworpen dan valt daarmee ook de regering. Maar de grondwet voorziet in dat geval dat de demissio naire regering de lopende zaken af handelt tot nieuwe verkiezingen. Vol gens Almeida Santos is dat een de mocratische oplossing uit de huidige Impasse waarmee de grondwet weer recht gedaan zal worden. Communisten mlddagtemperaturen onder 20 gra den bij een in kracht toenemende west tot noordwestenwind. HOOGWATER dinsdag 22 augustus: Vlissingen 5.22-11.14, Harlngvlicttluitea 5 29-18.55. Rotter dam 7.18-1» «2. Scbevenlngen 6 29-19.15, IJmul- den 1.04-19.12, Den Helder U.41-U.42. Harlingen 1.11-11 49. Delftijl 3.3S-1S.4S. Om het programma van de regering te kunnen verwerpen zullen de socia listen het van de houding van de communisten moeten hebben. De communistische partijleider Alvaro Cunhal was vrijdagavond op een zeer druk bezochte massameeting erg kri tisch over de regering die nu in de maak is. Maar hij kritiseerde tegelijk ook de socialisten die het volgens de communisten allemaal zo ver hebben laten komen. De communisten heb ben nog niet duidelijk toegezegd te gen de regering te zullen stemmen. Zij vinden eigenlijk dat eerst de soci alisten over de brug zouden moeten komen met een aantal toezeggingen of afspraken over een gezamenlijke koers. NIEUW DELHI(Reuter) Charan Singh, die als Indiaas minister van binnenlandse zaken is ontslagen, heeft het aanbod geweigerd voorzit ter te worden van de aan de macht zijnde JanatapartlJ. Dit is gisteren in Nieuw Delhi meege deeld door ex-minister van gezond heid Raj Narain die op 30 Juni samen met Slngh de laan werd uitgestuurd. Narain zei dat Singh niet van plan is verantwoordelijkheid in de partij te aanvaarden. Slngh die op een na de belangrijkste man in de regering was. had laten weten dat hij het compro misvoorstel niet kon aanvaarden om dat hij de verklaring niet wil intrek ken waarin hij melding had gemaakt van corruptie op het hoogste rege ringsniveau. BERN (Reuter. AP) - Zwitserland heeft een inreisvisum verleend aan de Sowjet diplomaat Geli Dneprowskl die een functie heeft gekregen bij de Verenigde Naties in Gene2ve. Over dé benoeming van de Rus is nogal wat deining ontstan omdat Dneprowskl in de westerse pers omschreven werd als een lid van de Russische dienst KGB. Naar aanleiding van deze be richten heeft de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Waldheim een onderzoek laten Instellen dat vier dagen geleden werd afgesloten. Vol gens Waldheim waren er geen eiten op tafel gekomen die de beschuldi gingen konden bevestigen. Voor de beslissing van de Zwitserse regering de diplomaat een Inreisvisum te ver lenen is dit doorslaggevend geweest

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5