ier keer strafschoppen München hoopt weer op Bayern Roda rekent op Nanninga Sensatie in Palma winnaar van emotionele finale tegen Anderlecht Flamengo met acht man winnaar Martin Jol reserve &n van ids lletiek Bert Jacobs: 'In de voorbereidingsfase draaide het prima' Eredivisie 1978-1979 Wereldtitel Ken Roberts 5 21 AUGUSTUS 1978 TROUW/KWARTET P 8 RH 11 Verkamman DAM Middels strafschoppen heeft Ajax het 703-toernooi gewonnen, maar dat feit maakte id in het Olympisch Stadion minder emoties los is a die er in de eerste helft van de finalewedstrijd 'erlecht ontstond. AZ eindigde als derde. daar uiteindelijk door de Brusselaren vanaf gezien. Maar een logisch gevolg van alle emotie was wel dat de wed strijd een uiterst verbeten karakter kreeg. Of er een Europa Cup was te zijn doel nog aan het verdienen, zo werden de messen ge tikte Simon Tahamata scherpt. In wezen was dat zonde, om dat er tot aan het incident sprake was van een alleszins attractieve wed strijd. Met Anderlecht als de betere ploeg, maar ook aan aanvalslustig Ajax. Sören Lerby trapte de bal al in de beginfase hard op de paal en Dick Schoenaker was tot twee keer toe ongelukkig in de afwerking. Het uit gebalanceerde Anderlecht kwam hal verwege aan de leiding. Haan bereik te met een vrije trap Rob Rensen- brink wiens vleugelvoorzet door Mar tens tot voorbij Piet Schrijvers werd verlengd: 0-1. Na de rellen was Haans middels zijn befaamde afstandsschot nog voor rust dichtbij de tweede goal, maar Ajax dat vrijdagavond 2-2 speelde at nam de zwaarbelaagde tegen Fluminense en via strafschop- twart niet. Munaron kreeg pen de eindstrijd had bereikt hield de zaak in doorsnee aardig gesloten. Al speelde Rensenbrink kort na rust de afweer in z'n eentje uit, waarop Ruud Geels van korte afstand onge bruikelijk faalde, tegenstander in het ge- Merkwaardig was dat Ajax geen •on werd vervangen door voordeel uit het kwantitatieve over- ^erde Nico de Bree, waar- wicht kon putten. Anderlecht bleef met tien man in wezen even gevaar lijk als met elf. Het was dan ook amper verwonderlijk dat de Belgen middels een „Nederlands" doelpunt weer voorkwamen. Op een pas van Haan draaide Geels zich als een schicht van Van Dord weg. ontweek op het laatste moment een grove trap van Everse en schoot secuur en hard raak: 1-2. Dat bezorgde Anderlecht weer enige rust. Maar niet voor lang. Want Van Binst legde Lerby neer. waardoor Clarke een strafschop mocht nemen: 2-2. Ook met die straf schop was Anderlecht het echter he lemaal niet eens getuige de vele pro testen, die tenslotte voor geel voor Dusbaba leidden. {de 35ste minuut toen na naker (1-1) de vlam in de Terwijl Anderlechts doel- iunaron de muur bij een [je trap op maar enkele im van Dord die het gat op mikte. Scheidsrech- •rrevoets die er bij zijn trijd nog wel zo'n van had willen maken, ïUijk daarop de centrale tn onverkwikkelijke rel. lerlanders Dusbaba en werd hij besprongen en geven dat dit nooit een ïunt kon zijn. De Neder- gel dat bij dergelijke niet meer tot in den de tegenpartij gewacht len, is in België onbe- n raakte zo over zijn het wedstrijd voorwerp iet hoofd van Berrevoets it nam de zwaarbelaagde vart niet. Munaron kreeg •rt. een plastic prent die Meen geleden in Istanbul ♦efenwedstrijd tegen Feh- Dtabene ook al kreeg ge- Bij die gelegenheid tegenstander in het ge in werd vervangen door xde Nico de Bree, waar- Idspeler Ronnie Martens fleze omstandigheden hy- |k trainer Raymond Goet- '|fi kant werd gehaald, len zorgden voor een on- van 7 minuten, ook al irlecht even van plan was tier te spelen. Aangezien "I ongetwijfeld de gage op qIS komen te staan werd •ant»*-- i. "-vn-: PALMA De Braziliaanse vereniging Flamengo Is zaterdagavond winnaar geworden van het internationale voetbaltoernooi in Palma op Majorca. De Brazilianen versloegen in de finale de Spaanse kampioen Real Madrid met 3-1. De ruststand was 2-0. Voor de toeschouwers was dit een duel om voorlopig niet te vergeten. Op sensatie beluste kijkers kwamen niets tekort. In de 8e minuut opende Adao de score, die zeven minuten voor het rustsignaal tot 2-0 uitge bouwd werd door Cleder. In de tweede helft mocht Real na tien minuten een strafschop nemen. Tot groot ongenoegen van de Baziliaanse elf. die scheidsrechter Sanz op een dergelijke manier hiervan in kennis stelden, dat Ely het veld werd uitgestuurd. De rust keerde terug en Agular verkleinde de achterstand. Maar de ongeregeldheden waren nog niet voorbij. De ontmoeting ontaardde in een ordinaire schoppartij, waarvan twee Brazilianen het slachtoffer werden. Toninho en Cleder werden tweemaal geconfronteerd met de gele kaart, wat automatisch inhield dat de laatste rood was. Sanz boekte daarnaast nog eens vijf spelers en moest waarschuwend optreden tegenover alle Braziliaanse bankzitters, inclusief coach en veizorger. In de finale van het 703-toernooi omspeelt Geert Meier een Anderlecht-verdediger. Simon Tahamata kijkt (links) toe. HAMBURG In München is er weer hoop, de hoop dat Bayern in dit seizoen weer een toonaangevende rol kan gaan spelen. Enige seizoenen kampte Bayern. dat na de periode van Ajax ook driemaal achtereen de Europa Cupt won met een enorme inzinking. De trainers vlogen om het half Jaar de laan uit en toen Franz Beckenbauer de „bierstad" verwissel de voor een frivoler leven in de VS zakte de eens zo gevierde Zuidduitse ploeg ver weg. BIJ Bij internationale ijden in de Russische injov heeft Wilma Bar- het wereldrecord ver- fbeterd. Zij passeerde als de zeven meter grens stong van 7.07. Het oude "ld sedert 19 mei 1976 op de Oostduitse Siegrun *99. n jkuoskene, die in 1977 met seizoenprestatie ter we- rekening nam, vestig- ldrecord met een toe- ind van 1,8 meter per dit seizoen had de 25- ^Una afkomstige atlete tot verder gesprongen dan jiog goed voor de tweede [<4nprestatie achter de e Jodi Anderson, die tot {n was. :sJv werd de vierde „droom- ciroken. Eerder dit seizoen "Boris Zaitsjoek als eerste ^gepasseerd bij het kogel- "*0.14 mtr.), de Italiaanse 'lni de 2 meter bij het "m (2.01) en de Oostduitse ;Ile 22 meter bij het kogel- I). Het record van Bardau- jiet 21e wereldrecord van ïij li lef heeft tijdens internatio- r^jden in Postdam het re- el 400 meter scherper ge- lêjcht een tijd van 49,02 op ïWaarmee het oude record, otiaar bezit was, met 0,17 ilffd verbeterd. Het tweede ostdam kwam op naam duitse estafette-ploeg. De 10 brachten het wereldre- I4rter maal honderd meter ijonden. 1 i st-Berlijn werden atletiek- rganiseerd. In het ka- opening van de wereld- ppen zwemmen werd •mooi voor atleten en Het leverde prompt :ords op. De Poolse iperzyk liet op de 400 m de chronometers stil 44 seconden. Zij zou ech- r> dag de trotse bezitster S record. Zaterdag liep de 3t2ova nog sneller: 55,31. nummer drie op de ke Bruns-Kapercyns- de gelegenheid gebruik :ord op de 1000 meter stellen. Zij finishte in oude record werd daar- 11 seconden verbeterd. We commissie van de Ko- IWerlandse Atletiek Unie Verhoef alsnog aangewe- le atlete voor de 4 x 400 ploeg tijdens de Euro- nschappen in Praag. Zij Somen op de honderd en meter. ideur kreeg in Brussel, van Damme-memorial- de laatste kans om zich Op tweehonderd meter lstreep van de achthon- 'lel de Velsense definitief hd. Op het punt waar tl. moest de oud-Europe- npioene afhaken waar- g wel kon vergeten. Tine- k haar stijgende presta- ier door. De Roosendaal- -i de 1500 meter tweede [^rse Mary Purcell in een De verlenging van twee maal 77> mi nuut bracht ten aanzien van de uit- v.d. Kerkhof (Deacy), Van der Kuy- deel strafschoppen miste Peter Arntz voor AZ en Zeze en Edinho voor de Brazilianen. Cor Brom van Ajax kan overigens bij Kees Rijvers van PSV te rade gaan over de sterkte van Atletico Bilbao, de tegenstander van Ajax in de eerste ronde van het UEFA-Cup-toernooi. PSV verslikte zich overigens in de Spaanse deelnemer. De finale van het toernooi in Bilbao werd door de thuis club glansrijk gewonnen met 4-2. De ruststand was 2-1 in het voordeel van de Spanjaarden. Het scoreverloop was: 3. Nunez 1-0, 23. Van der Kuylen 1-1, 25. Carlos 2-1, 56. Van der Kuylen 2-2 (strafschop), 60. Carlos 3-2, 84. Carlos 4-2. PSV speelde in de volgen de opstelling: Van Beveren; Krijgh (Stevens), Brandts, Van Kraay en Poortvliet, Smits (Postuma), Willy slag geen beslissing, het bleef voor de vierde keer 2-2, waardoor voor de vierde keer ook in het Amsterdamse toernooi penalties uitsluitsel moes ten brengen. Die nam Ajax het beste. Voor Anderlecht misten Rensenbrink en Van Toorn de eerste twee straf schoppen, voor Ajax miste alleen Meyer. Een serie van twaalf penalties bracht de beslissing ten aanzien van de der de en de vierde plaats, die in het voordeel van AZ'67 uitviel. Na 90 minuten was de stand bij AZ-Flumi- nense ook 2-2. Het scoreverloop was: Robertino 0-1, Kist (buitenspel) 1-1, Tol 2-1, Marinho 2-2. Op het onder- len, Rene v.d. Kerkhof, Lubse en Deykers. Feyenoord heeft zondag in de finale van het internationale toernooi in Antwerpen met 2-4 verloren van Naci- onal Montevideo uit Uruguay. Bij de rust leidden de Uruguayers met 1-2. De doelpunten van Montevideo wer den gemaakt door Freire (2), Carrasco en Dellar Bena, die van Feyenoord door Notten en Houtman. In dit toer nooi van Beerschot had Feyenoord de finale bereikt door met 2-1 te win nen van de gastclub Beerschot. De Rotterdammers kwamen door een doelpunt van Coninx met 0-1 achter, maar Peter Houtman stelde daarna de zege veilig door tweemaal doel te treffen. In Oporto won Sparta met 0-1 van de gelijknamige kampioen van Portu gal. Arie van Staveren scoorde het winnende doelpunt. NAC heeft in een vriendschappelijke wedstrijd het Belgische Kortrijk met 1-2 verslagen. Van Poucke scoorde vlak na rust het doelpunt van Kort rijk. Toet, ex-Den Haag en nu spelend vQpr Kortrijk, passeerde zijn eigen doelman en Van Gils bepaalde vier minuten voor het einde de eindstand op 1-2. VRijdagavond speelde NAC voor vierduizend toeschouwers van wege het 150-jarige bestaan van de KMA in Breda tegen het militaire elftal. Na een attractieve strijd verlo ren de militairen: 3-2. Een Voorschotens elftal, samenges teld uit de vierdeklassers SVLV en Randstad Sport, heeft met 0-10 verlo ren van Volendam. De ruststand had voor de Voorschotenaren een veel prettiger aanzien: 0-2. Voor Volen dam scoorden Kraal (3), Plat (2), Bond (2), De Boer, Visser en Kwak man. Er waren ruim 2500 toeschou- Volendam verloor zondag op eigen veld met 3-4 van FC Luik. Bij rust HAARLEM heeft de Surinaamse kampioen Voorwaarts een nederlaag toegebracht. Zondag werd het in Haarlem voor ongeveer 1200 toe schouwers 4-0. Beek bepaalde In de 32e minuut de stand op 1-0. Na de rust brachten Van de Berg (2) en wederom Beek de eindstand op 4-0. Scheidsrechter Gans deelde een rode kaart uit in dit „vriendschappelijke" duel aan de Voorwaarts-speler Voorn wegens het slaan van een tegenstan der (Masefield). FC Twente won in België met 3-0 van FC Luik. De doelpunten kwamen op naam van Gritter en Bos (2x). In Apeldoorn bracht Vitesse het ver schil van een eredivisieclub en een amateurvierde klasser tot uitdruk king in een 0-8 overwinning. Alba tross was het slachtoffer. In Bruinisse beleefde de FC Den Haag een opkikkertje door een 6-0 zege op de Bruseboys (vierde klasse zaterdagamateurs). Go Ahead Eagles versloeg in Deven ter het Belgische Lierse SV met 3-2. Bij rust was de stand 2-1. Score ver loop: 13. Van Kooten 1-0. Jovasevic 1- 1. 38. Koerver 2-1.61. Kristiansen 3-1. 89. Van der Borght 3-2. Scheidsrech ter: Ram. Toeschouwers: 4000. was de stand 2-4. Het scoreverloop In wnurienhpr.r ppr t was als volgt: 17. Slivo 0-1,19. Bond 1-. Ji olaatseHik? d£SJïïL«ï' 1, 20. Janssen 1-2, 22. De Groote 1-3, na een mststanrf tan H' 34 Jaan Jonk 2-3 41 Binet 2-4 88 ruststand van 2-0. Koko Hoek- Kraa? 3-4 Scheidsrechter Corver! Toeschouwers: 1000. Er Waf6n 2000 toeschou- Sinds zaterdag geloven alle suppor ters opnieuw in Bayern. De oorzaak daarvan was dat Bayern in het Olym- piastadlon met niet minder dan 6-2 MSV Duisburg letterlijk van het veld speelde. Vooral Gerd Müller was in een beste vorm. Keer op keer was hij een gevaar voor de verdediging van Duisburg, daarnaast scoorde Müller twee doelpunten. De andere treffers kwamen op naam van Breitner, Au- genthaler, Rumenigge en Niedermay- er. Büssers en de Oostenrijkse inter national Jara waren succesvol voor Duisburg. Bondstrainer Helmuth Schön sprak na deze wedstrijd: „Als ik Müller in een dergelijke vorm zie spelen heb ik ergens nog de stille hoop dat hij op zijn besluit terugkomt niet meer in het nationale elftal te spelen. Maar ik ken hem en weet dat hij dat niet zal doen. Jammer." Martin Jol, de van FC Den Haag overgenomen verdedi ger, stond niet In de basisopstelling. Hij mocht de wedstrijd vanaf de re servebank bekijken. Tot nu toe is de leiding van Bayern niet zo tevreden over de prestaties van de ex-Hage naar. Hertha B8C-FC Kalserslautern 0-3, FC Köln-8V Darmstad 3-1, VFB Stuttgart-FC Neurenberg 4-0, VFL Bochum-Fortuna DOsseldorf 2-2, Wcrder Bremen HSV 1-1, Borussla MOnchcngladbach-Bo- russla Dortmund 2-2. Bayern MQnchen-MSV Duis burg 6-2, Arminla Bielefeld Schalke 04 3-2, Eln- tracht Framkfurt-Eintracht Braunschweig 3-1. LONDEN Nottingham Forest, de landskampioen van Engeland is op de eerste speeldag van de Leaque een punt kwijt geraakt. Dat gebeurde in de thuiswedstrijd tegen Tottenham door Theo Reitsma KERKRADE Wat valt er eigenlijk tegen in te brengen, wanneer Bert Jacobs verrassend zegt: „We hebben de beste voorhoede van Nederland". Niet veel meer dan wat hij ook zelf als bezwaren aanvoert. „Vermeulen moet het waarmaken. Koster kan constanter in zijn prestaties zijn." Maar, kom niet aan Nanninga, want die staat bij Jacobs en Roda JC op een voetstuk. Fit en zelfverzekerd is hij, geïnteresseerd in een uitstekend seizoen. Vorig jaar werd er flink met de buldel gerammeld bij de Limburger club. Met Jongbloed, De Jong en Lees was er de impuls van een geroutineerd stel. Aan het eind van het seizoen las Roda JC het resultaat af: zesde. Bij het begin van een ander seizoen is de groep van zestien van een Jaar terug uitgebreid met twee man: Mommerts en Riemens. Was het dan ditmaal niet zo nodig? Manager Coerver: „Je kunt wel willen kopen, maar het moet ook kunnen. Vorig jaar wilden we en hadden we geld door de transfer van Van der Lem." Roda heeft zich nooit ongelukkig ge voeld met die verhuizing, want Rot terdam tastte dieper in de zak dan Limburg voor mogelijk hield. Deze keer zat Pierre Vermeulen te lonken naar een verhuizing, maar de interes se, die halverwege nog zo groot was bleek niet concreet vertaald te wor den. Roda hield het daarom gedwon gen op het invoegen van één jeugd speler: Mommerts. zoon van een va der. die in de mijnstreek ook zijn voetbalsporen verdiende, en op het aantrekken van een Zeeuwse ama teur: Chris Riemens uit Serooskerke. Coerver: „We zijn in Nederland alle maal wat rustiger met uitgaven ge worden. Dat is een goede ontwikke ling. Alleen als er Iets verkocht wordt kan er werkelijk wat worden ge daanRoda is overigens ook wel tot voorzichtigheid gemaand door de toeschouwersaantallen van het laat ste competitiejaar. Die lagen rond de 10.500 gemiddeld. Voor het komende seizoen is er toch al sprake van specu latie, want de uitgaven vereisen een gemiddeld bezoek van twaalfduizend mensen. Coerver is altijd van mening geweest, dat Roda een ploeg moest zijn. die aansloot bij de wensen van de toe schouwers. „Hier in deze oude mijn streek wil men een hard werkende ploeg zien." Dat sluit aan bij de wen sen van trainer Jacobs en mogelijk zijn beiden vorig jaar enigszins te leurgesteld in de arbeidsijver van de spelers. Jacobs pareert vragen in die richting met de verwijzing naar de lange afwezigheid van Nanninga. Zo trekt hij veel van wat vorig jaar krom was recht. „In de voorbereidingsfase op het nieuwe seizoen kun je het al weer zien. Die lange staat er weer echt en prompt draait alles prima. Wat ik me van De Jong had voorge steld zie je er nu in de combinatie met Nanninga uitkomen." Jacobs is nog verbaasd over het feit, dat zijn spits niet optimaal in Oranje meedraaide. „Dat men niet wist. wat hij werkelijk kon blijf ik onbegrijpelijk vinden. Dan kende men hem zeker niet vol doende of men heeft geen verstand van voetbal. Zo'n speler is in de hele lengteas van het veld voortreffelijk bruikbaar. Verdedigt mee indien no dig. kaatst als het nuttig is, biedt zich aan en is voortreffelijk in het zestien meter gebied. Nou Ja wat wil Je meer." Bert Jacobs Nanninga, in de slotfase van de vori ge competitie hersteld van zijn rug problemen. en aangesloten bij de Ne- SELECTIE Jan Jongbloed, Joop Dacier, Peter de Wit. Leo Ehlen, Johan Toonstra, John Pfeiffer. Sten Ziegler, Theo de Jong, John Meuser. Leo Degens. André Broeks. Terry Lees. Michel Mom- mertz, Adrie Koster. Dick Nanninga, Jens Kolding, Pierre Vermeulen. Chris Riemens. NIEUW Chris Riemens (Serooskerke), Michel Mommerts (eigen kweek) VERTROKKEN Geen. TRAINER Bert Jacobs. derlandse elftalgroep, meldde zich, evenals Jan Jongbloed, een weekje later dan de rest van het Roda-gezel- schap voor de voorbereiding op het komende seizoen. Een vakantie op Sardinië („ik heb geen voetballer ge zien en zo hoort het ook") heeft hem uitgerust bij de Limburgse club te ruggebracht en bij het begin van vier nieuwe contractjaren heeft ook Dick Nanninga veel trek in de comptetle. Argentinië heeft hij meegemaakt als een boeiend evenement en verrast incasseert hij de bekendheid, die hij internationaal aan dat toernooi heeft overgehouden. „Ineens staan er men sen bij je in de bloemen)zaak, die er over willen praten. Laatst nog lui uit Marokko." Dat de rode kaart in de wedstrijd tegen West Duitsland daar bij veelal de leidraad van de nieuws gierigen ls deert hem niet. Nuchter zal Nanninga in de komende maanden het centrum moeten zijn van de bewegingen van Roda JC. Aan het begin van zijn nieuwe vierjarige contract beantwoordt hij ook graag zelf aan de verwachtingen. Roda heeft al iets aan de investering die met zijn contract ls gedaan overge houden, want voor de eerste maal in het bestaan werd de club uitgenodigd voor een internationaal toernooi. In het Italiaans Ascona was men geïnte resseerd in Roda uit Nederland met de internationals Jongbloed en Nan ninga. Hotspur dat de laatste maand vaak in het nieuws ls geweest omdat twee Argentijnse voetballers werden aan gekocht. Villa en Ardiles. In Enge land waren de kritieken op deze zet van Tottenham niet van de lucht „Verspilling van geld," zo zei men „Die Argentijnen wennen hier nooit." Wel Villa en Ardiles hebben in hun eerste competitiewedstrijd zeker niet geschitterd maar het Argentijnse duo zorgde er in ieder geval voor dat Tot tenham een 1-0 achterstand kon weg werken. Uit een voorzet van Ardiles scoorde Villa, nadat Martin Oneill voor Nottingham de score had geo pend. De 42.000 supporters van Not tingham die tijdens de wedstrijd her haaldelijk scandeerden,, Villa en Ar diles, wat een verloren centen", zwe gen. De wedstrijd begon overigens een kwartier later, omdat vele tiental len supporters bezit van de grasmat hadden genomen en niet wensten te wijken voor de spelers. Politie te paard joeg de menigte de tribunes in. Er vielen geen gewonden. Ipswich Town tegenstander van AZ in de eer ste ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars sneuvelde op de eer ste de beste competitiedag. Bij West Bromwich Albion stond het reeds na 20 seconden achter omdat Alistair Brown het openingsdoelpunt van dit seizoen voor zijn rekening nam. Clive Woods maakte nog wel gelijk, maar Tony Brown hielp West Bromwich aan de overwinning. Kenny Dalglish en Steve Helgway bezorgden Liver pool de 2-1 zege op Queens Park Rangers. Paul McGee doelpuntte voor Queens Park. GLASGOW In de Schotse eerste divisie is landskampioen Glasgow Rangers het nieuwe seizoen matig van start gegaan. Vorige week verlo ren de Rangers met 0-1 van Saint Mirren. Zaterdag liep het al niet veel beter. Hibernian hield de grote con current van Celtic op 0-0. Celtic deed het heel wat beter. Het boekte zijn tweede overwinning. Hearts was het slachtoffer. Arsenal-Leeds United 2-2, Aston Vll- la-Wolverhampton Wanderers 1-0, Bolton Wanderers-Bristol City 1-2, Chelsea-Everton 0-1, Derby County- Manchester City 1-1, Liverpool- Queens Park Rangers 2-1, Manches ter United-Birmingham City 1-0, Middlesbrough-Coventry City 1-2, Norwich City-Southampton 3-1, Not tingham Forest-Tottenham Hotspur 1-1, West Bromwich Albion-Ipswich Town 2-1. Aberdeen-Morton 3-1, Cel tic-Hearts 4-0, Hibernian-Rangers 0-0, Partlck Thistle-Dundee United 1-1, St Mirren-Motherwell 0-1. ADENAU Kenny Roberts, twee weken geleden in de regenrace op Silverstone tot Ieders verrassing tot winnaar uitgeroepen, heeft zondag als eerste Amerikaan een wereldtitel in de halve liter klasse veroverd. Hij slaagde er voor 100.000 toeschouwers op de Nürburgrlng ln de Brit Barry Sheene. de enige man die hem nog van de titel af kon houden, achter zich te houden. Een derde plaats voor de 26-Jarige renner uit Callfomië bracht hem ln de O rote Prijs van West Duitsland de wereldtitel. Shee ne ging met een achterstand van 1.1 seconde als vierde over de streep. Wil Hartog, die derde stond ln de competitie om het wereldkampioen schap. kwam halverwege de tweede ronde ten val. De Nederlander bleef ongedeerd doch zijn motor brandde uit en hij moest de strijd staken. Dat maakte dat hij terugviel tot de vierde plaats omdat de Venezolaan Johnny Cecotto. die tweede werd. juist één punt meer vergaarde dan de Neder lander. De Nederlandse renner Boet van Dui men werd ln de halve literklasse acht ste met een achterstand van ruim één minuut op winnaar Virglnio Ferrari uit Italië. Een voortreffelijke verrichting lever de ook de Zuidafrikaan Kork Balling- ton, reeds wereldkampioen ln de 350 cc-klasse. Dc 26-Jarlge renner zege vierde met grote overmacht ln de kwart literklasse. Hij heeft ln de com petitie om de wereldtitel een voor sprong van tien punten op de Austra liër Gregg Hansford, die op de .ring" tweede werd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 11