Hansen willen amenwerken bij i'okker-project Roald Dahl, solo-vlieger Zeven-dorpen-gemeente Rheden heeft raadhuis 'Werkgroep Israël werd niet echt geweerd' atwikkeling 'F 28-Super' m omgekomen in ^ndende auto stal halve bijeen vreest nieuwe van aanslagen panga terug ar Namibië ^de Indiase 'i^eringspartij -er hersteld Architect maakte het 'even' acht miljoen goedkoper Hervormde stichting Klachtrecht tegen proefverlof bij tbr voorgesteld. Veendam wenst spreiding van Zigeuners Herdenkingsmunt en reünie Hoogezand-Sappemeer viert 350-jarig feest lOAG 18 AUGUSTUS 1978 TROUW/KWARTET j onze Haagse redactie N HAAG Frankrijk wil met Nederland samenwerken bij ontwikkeling van een nieuw verkeersvliegtuig, de F28- cr van Fokker. Die bereidheid kan niet los gezien worden een eventuele aanschaf van het Franse gevechtsvliegtuig guet Atlantique door Nederland. blijkt uit het antwoord van mi- r Wiegel, waarnemend bewinds van economische zaken, op vra- lit de Tweede Kamer. De AUan- ^WERPEN (ANP) De vijftigja- R. van Damme uit Hulst in ws-Vlaanderen is gisteravond op -10 bij het Belgische Brecht om men. De auto. waarin het slacht- zat, raakte door onbekende oor- in brand, reed door de midden- en kwam uiteindelijk in het cgewas tot stilstand. ILOORD (ANP) De 67-jarige Meijer uit Kampen is bij een xsongeluk op rijksweg 50 in de loostpolder omgekomen. Hij toen hij de weg overstak door irsonenauto geschept. verdovende middelen 1 een onzer verslaggevers) ERDAM De 22-jarige R. U. otterdam heeft bekend ook in •rdam-Zuid zes inbraken te heb- ;epleegd. Hij kwam de woningen In met gebruikmaking van een l sleutel en nam in totaal voor edrag van circa ƒ33.000 aan tl sieraden weg. Hij had het geld om zich verdovende middelen chaffen. die reeds in het Huis van ng verblijft, had daarvoor en- i inbraken gepleegd in Zwijn- ht, waar onder meer sieraden en ter waarde van circa ƒ20.000 gestolen. 1HINGTON (DPA) De Ameri- ee geheime dienst CIA vreest 5e betrekkelijke rust op het ge- van het internationale terroris- n het komende halfjaar zal wor- verstoord door een nieuwe golf aanslagen in West-Europa. Vol- een rapport dat een commissie ^het huis van afgevaardigden j gepubliceerd, is de CIA vooral cht voor het gevaar van West- e terreurorganisaties. Hoewel de [ronkelijke anarchistische lei- laar dood zijn, vormen hun groe- een nog steeds een grote bedrei- aldus het rapport. het oordeel van de CIA zullen lestijnse vraagstuk, de af schei- iwegihgen in Europa en de iid in Zuid-Afrika ook het in- ionale terrorisme stimuleren. erikanen zijn volgens de vervangende minister van jus- lenjamin Civiletti al begonnen atregelen ter voorkoming van tische acties op de Olympi- i (Winterspelen die begin 1980 te Placid in de Staat New Yrok in gehouden. pEN (Reuter) Andrea Sjipan- je dissidente voormalige leider Be SWAPO, wil volgende week i Namibië terugkeren om er een fezingscampagne voor zijn nieu- Irtij de SWAPO-D te beginnen, nga heeft twee jaar gevangen en in Tanzania en Zambia en is (gs vrijgelaten Wegens ver- d verraad werd hij door de lei- 'an de Namibische onafhanke- Bilsbeweging Sam Noejoma uit VAPO gezet, ga zal direct na aankomst in de Istad van Namibië, Windhoek zoek brengen aan de VN-verte- ardiger in dat land, de Fin Ah- Hij zal hem vragen de vrijla- verkrijgen van ruim duizend astrijders, die zich in 1976 bij adden aangesloten. DELHI (Reuter, UPI) De ge- fn in de regeringspartij van In- Janatapartij, zijn bijgelegd, ormalige minister van blnnen- i zaken Charan Singh, die door |er Morarji Desaj was ontslagen, ^oreitter van de partij worden. is de ruzie over de leiding i Janatapartij voorbij. u Singh krijgt de bevoegdheid 'ee van zijn aanhangers in het H te benoemen. Bovendien zul- ministers, die in juni aftraden •test tegen Singhs ontslag weer oude positie terugkeren. De de partij begon de regering isaj steeds meer parten te spe- 'tele weken geleden kwam ook eigen positie in gevaar door m dat zijn 52-jarige zoon cor- tique is met de Orion van de Ameri kaanse Lockheed-fabrieken, kandi daat voor de vervanging van de ver ouderde Neptune-vliegtuigen, die nog bij de marine in gebruik zijn. Dit najaar maakt de Nederlandse rege ring een keuze. De Franse bereidheid om met Fokker in zee te gaan kan de concurrentiepo sitie van de Atlantique tegenover de Orion verstevigen. Die positie is toch al vrij sterk, omdat de aanschaf van de Atlantique het Nederlandse be drijfsleven veel werkgelenheid zou opleveren. De aankoop van het Franse gevechts toestel kan nog een winstpunt voor de vliegtuigindustrie in ons land be tekenen. Volgens minister Wiegel zal de industrie, bij de aanschaf van de Atlantique, een sterker positie krij gen in de onderhandelingen over het Europese Airbus-project. De minister hecht veel waarde aan nieuwe mogelijkheden voor de indu strie. „Slechts door het verwezenlij ken van een eigen nieuw vliegtuig project of door een aanzienlijk aan deel in een nieuw Europees project kan de toekomst worden veiligge steld," aldus Wiegel. Ook de produk- tie van de F28-Super, waarvan Fok ker grote verwachtingen heeft, zou door meerdere Europese landen aan gepakt kunnen worden. KINDERBOEKENKINDERBOEKENKINDERBOEKENKINDERBOEKENKINDERBOEKENKINDERBOEKENKIND Bij het nieuwe boek van Ro ald Dahl een paar bijzonder heden over de schrijver: in 1916 in Wales uit Noorse ou ders geboren, naar kost school en public school ge stuurd. Vervolgens lid van een expeditie naar de bin nenlanden van Newfound land: in 1934 bij de staf van Shell in het Oosten. Na vier jaar naar Tanganyika gezon den, het volgende Jaar dienst genomen in de RAF en ge vechtsvlieger geworden. In de woestijn van Libië ernstig gewond, later toch opnieuw dienst als gevechtspiloot, in Griekenland en Syrië. In 1942 naar Washington als luchtmacht-attaché, en daar begon hij met schrijven. Van af 1945 doet hij niet anders. Zijn korte verhalen zijn in vele landen vertaald; „Kiss Kiss" en „Over To You" zijn beroemd. Toch schreef Dahl in die dertig jaar nog geen vijftig verhalen. De reden is dat hij weigert een verhaal te schrijven zolang hij geen ij- zersterke plot heeft. Dat kost gedachtekracht, en tijd. HIJ herschrijft zijn werk vele ma len, en een week voor een eerste pagina is niets bijzon ders. Het resultaat is prachtig ge polijst proza, een sterke ver teltrant, levendige karakters. Een zwarte humor van de soort die je niet vaak tegen komt, en vaak een ironisch of macaber einde. Veel van zijn leven is in zijn verhalen terug te vinden, ook al zegt hij niet over zichzelf te schrijven. Be kend zijn de zes kinderboe ken die hij schreef: „SJakie en de chocoladefabriek", „De fantastische meneer Vos", en andere. Voor wie wil weten hóe hij schrijft: gewikkeld in kamer jas of oude deken, in zijn tuinhuis in Buckingham shire, met potlood. Hij is ge trouwd met de actrice Patri cia Neal, zij hebben vier kin deren. Zes verhalen Voor hen, nu in de lange moeilijke fase die je onder gaat wanneer je geen kind meer bent maar ook nog niet volwassen (en voor bijna alle anderen dus) heeft hij nu „Het wonderlijk verhaal van Hendrik Meyer" geschreven, zes verhalen, al neemt Hen drik de grootste plaats in. Te rijk en te egoïstisch om te trouwen, precies op kleren, zomers in Londen, 's winters bij rijke vrienden in St Tro- pez of daaromtrent. Mensen zoals Je ze overal ziet rond dobberen in dat soort plaat sen. Het zijn niet bijzonder slechte mensen. Maar goed zijn ze ook niet. Ze zijn van geen belang. Ze zijn gewoon versiering. Ze hebben alleen één ding gemeen: nog rijker te willen worden dan ze al zijn. In de bibliotheek van een landhuis waar hij zich ver veelt ontdekt Hendrik een magisch verhaal uit Bom bay, over een man die zonder ogen kon kijken, en daar veel geld mee verdiende. Zijn leermeester was een yogi die zijn gebeden zwevend boven de grond verrichtte en de man uit het verhaal door concentratie, het moeilijkste wat er op de wereld bestaat, zover bracht. Hendriks inte resse is gewekt: als hij, de oneerlijke gokker, zichzelf dót kan leren (de kaarten van achteren te herkennen) zal hij in elk casino van de we reld fortuin maken: alles hangt immers af van het om keren van één enkele kaart. Met het boekje als yogi (goe roe) oefent Hendrik concen tratie (op zijn eigen gezicht, want Hendrik is Hendrik) en werkelijk, hij leert de kunst. Na drie Jaar gaat hij naar een casino, wint, wint in alle lan den en steden, en beseft ten slotte dat hij miljoenen per maand kan verdienen. Maar wat ermee te doen? „Het begon tot hem door te dringen dat van alles waar Je zoveel van kon krijgen als Je wou het plezier af was. Van geld helemaal. Zou het pro ces dat hij doorgemaakt had zijn leven veranderd heb ben?" Dat heeft het. Hendrik strooit bankbiljetten uit zijn ramen om te zien wat de mensen doen; krijgt op zijn donder van een politieagent „geef het liever aan weeshui zen, ik weet hoe het daar is". Een idee. Een jaar later staan Hendriks miljoenen op een Zwitserse bank, ze willen daar toch nooit weten waar geld vandaan komt, of waar het naar toe gaat; en onder allerlei valse identiteiten dringt hij alle casino's bin nen en wint overal. Tonnen voor zijn Weeshuis-stichting. Vol absurditeiten, dit ver haal, herkenbaar voor Dahl. 'De Zwaan' Maar aangrijpender vond ik „De Zwaan", het verhaal over twee Jongens die een zwakker kind bijna dood treiterden, en met niet gerin ge middelen. Dahl schuwt het noemen van de vreselijke hedendaagse feiten niet: het Jennen van zwakkeren, het rammen met fietskettingen. het „de beuk erin jagen" bij voorbijgangers, het vernielen van treincoupé's, hier het gruwelijke avontuur onder de trein, en het doodschieten van alle vogels waar de klei ne jongen nog juist naar had zitten kijken en die hij be schermde. Tot de zwaan op haar jongen toe. Ze binden hem de bebloede vleugels van de doodgeschoten zwaan aan zijn armen en schieten op hem in een boom. deze kinderen, grootgebracht in gezinnen waar gewelddadig heid alledaags is. „Er zijn mensen die, als het ze teveel wordt en het uiter ste van ze wordt gevraagd gewoon in elkaar zakken en opgeven. Maar anderen, al zijn het er niet veel, zijn om de een of andere reden on overwinnelijk Je komt ze te gen in oorlogstijd, maar ook in vredestijd. Kleine Peter was één van de laatsten" Vliegt er een witte zwaan door het dorp? Valt het ge wonde kind neer in zijn moe ders tuin? Dit verhaal, magisch én rea listisch, heeft mij heftig ont roerd. Autobiografie In de kleine autobiografie „Een buitenkansje vertelt Dahl nuchter en ingehouden van zijn leven vol onderkoel de humor, en ook fel: over het vreselijke leven van een negenjarige op de „public school", die natuurlijk hele maal niet „public" is, maar particulier en zeer duur; later op Repton School onder het bewind van de latere aarts bisschop van Canterbury, welke heilige man ranselpar tijen uitvoerde die beestach tig waren. Geen wonder dat Dahl toen aan schrijven nog niet dacht Dat was later, door Gertie Evenhuis toen hij de beroemde Fores ter een kloek vliegverhaal zou vertellen, maar het ten slotte zelf maar opschreef. „Een zacht eitje heet het. en het is een uiterst knap relaas van een piloot die met zijn brandend vliegtuig neer stort. Zonder snorkend hel dendom, vol lichte melan cholie. Er zijn ook wenken over het schrijven als vak: je moet fantasie hebben, doorzet tingsvermogen, zelfdiscipli ne; je bent in niemands dienst. Niemand zal je onts laan als je niet aan je werk gaat; en niemand zal je een standje geven als je het erbij laat zitten. Het helpt een hoop als je gevoel voor hu mor hebt, en de schrijver die zijn werk geweldig vindt krijgt moeilijkheden". In dat „rode schriftje" staat de noti tie: „Jamaica, en het jonge tje dat een reuzenschildpad gevangen ziet worden door inheemse vissers. Jongetje pleit bij zijn vader voor het kopen en loslaten van de schildpad. Wordt hysterisch. Vader koopt de schildpad. En dan? Misschien gaat jon gen mee met schildpad, of zoekt 'm later op." Daaruit ontstond „De Jongen die met dieren praatte", en aan het eind is niemand zeker of men de Jongen ooit teruggezien heeft. Er is geen reden het niet te geloven. Ook niet het verhaal van de lifter, of De Schat van Mildenhall (Ro meins zilver in akker, en de toestanden rondom de boer die alles verbergt). Perfectionistisch Dit soort schrijven doe je niet op een achtermiddag, Dahl is een perfectionist. Soms blijven de krabbels in zijn schriftje vijf of tien jaar ongebruikt, maar veelbelo vende worden altijd ge bruikt, en ze laten zien uit wat voor dunne draden een kinderboek of een verhaal uiteindelijk geweven wordt. Het verhaal bouwt zichzelf, breidt zich uit onder het schrijven. „Maar het beste komt als je aan je schrijftafel Zit. Alleen kun Je niet begin nen als Je niet het begin van een intrige hebt." Herriet Freezer heeft dit boek nog kunnen vertalen, in helder Nederlands; Tom Ey- zenbach maakte fascinerend spookachtige tekeningen, prachtig passend (de vlieg- tuigdroom!). Roald Dahl is ook als schrijver een solo vlieger, met kop en schou ders boven het gewone volk uit. in een eerlijk gevecht met het leven. Ook voor ou deren zeer aanbevolen. Unie boek. 22.50. Van een onzer verslaggevers RHEDEN/DE STEEG De gemeente Rheden, die aan de Veluwezoom langs de IJssel ligt en uit zeven dorpen bestaat, heeft een nieuw raadhuis gekregen. Het staat in De Steeg op een plek waar zich eens een gerenommeerd hotel De Engel bevond Vijfentwintig jaar heeft het ge duurd voordat Rheden in het bezit van een raadhuis is gekomen waar in praktisch alle diensten zijn ge concentreerd (al blijven in enkele dorpen dependances bestaan). Het gebouw is meer dan zestig maal duurder geworden dan het aanvan kelijke plan dat van begin '50 da teerde. Rheden dacht toen een gemeente huis te kunnen bouwen voor 325.000 gulden. Het tegenwoordige komt op 21 miljoen gulden. Daarbij moet opgemerkt dat de gemeente sinds dien aanmerkelijk groeide, dat de inflatie een rol speelde en dat de eisen van nu en toen nogal verschil len. Anderzijds dient ook een huza renstukje van de architect, de Pool N. J. J. Gawronski, die in Engeland studeerde en in Nederland werk zaam is. te worden vermeld. In '75 besprak de raad zijn ontwerp, waar mee 29 miljoen gulden gemoeid was; men wees hem af, want men vond het veel te duur. Twee maan den later was er een nieuw ontwerp:. kleiner, soberder en acht miljoen gulden goedkoper. Boeiend Vestigingsplaats werd tenslotte toch weer De Steeg, waar ook het oude gemeentehuis stond. Maar daar was tussen de dorpen wel enig gekrakeel aan vooraf gegaan. Bur gemeester en wethouders hadden voor Velp gekozen. De raadsleden uit de andere dorpen veerden echter op. want hun dorp zou toch meer geschikt zijn. Intussen hebben de 250 ambtenaren de nieuwe behui zing betrokken. De afdeling voor lichting van de gemeente Rheden tekent hierbij aan dat daarmee „een boeiend stuk gemeente-partij en dorpspolitiek beëindigd is". Rheden is nu in het bezit van een modern, doelmatig en ook represen tatief gemeentehuls dat (volgens de adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten) de slagvaar digheid van het bestuur zal bevor deren, past in de gedachten van een dienstverlenend centrum, en een vriendelijk uitnodigend karakter heeft, waarbij de openbaarheid ten opzichte van de burger mede tot uitdrukking komt. Deze opvatting heeft ertoe geleid dat de hele bene denverdieping als voortzetting van het voetgangersplein overgaat in de afdeling, waarin de ingezetenen in formatie kunnen krijgen en terecht kunnen voor allerhande zaken. De eerste verdieping bevat onder meer de ruimte voor het bestuurlijk apparaat en een raadsel in de vorm van een achthoek met een verhoogd podium voor publiek, pers en amb tenaren. In het kader van de één- procentregeling zorgden drie kun stenaars uit de eigen gemeente voor de decoratieve aankleding van het gebouw. Van de provincie Gelder land kreeg de gemeente voor de tuin een kunstwerk cadeau van de monumentaal kunstenaar Piet Sie gers uit Velp: drie lange opgeslepen stalen inkervingen, die door het weerkaatsende licht het effect weer geven van de op enige afstand stro mende IJssel. Tuin-architect was P. Blaauwboer. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Er is geen sprake van dat de scholengroep van de werkgroep Israël zou zijn geweerd door de Bedrijfs- en Schooljeugd (BSJ) van de hervormde stichting Jeugd- en Jongerenwerk in Amsterdam. DEN HAAG (ANP) Het Tweede Kamerlid mevrouw Wessel-Tuinstra (D'66) heeft gesuggereerd een formeel klachtrecht in te stellen, dat het be langhebbenden mogelijk maakt be zwaar te maken tegen het verlenen van proefverlof aan ter beschikking van de regering gestelde personen. Het Kamerlid doet de suggestie in vragen aan staatssecretaris Haars. Aanleiding voor de vragen vormt een moordzaak onlangs in Hoeven, waar bij een jongeman samen met een vriendin twee bejaarde mensen en hun dochter om het leven bracht. Het tweetal werd kort daarop aange houden. Mevrouw Wessel wijst erop dat de jongeman zich tijdens een proefverlof had onttrokken aan zijn begeleiding. DP inncpmen was fpr hp*rWkkinp van de regering gesteld en opgeno men in het rijksinstituut van psycho patenzorg in Avereest. Functionaris sen uit die inrichting zouden volgens mevrouw Wessel hebben gezegd dat men zich daar steeds bewust is ge weest van het gevaar dat de jonge man voor zijn omgeving betekende. Zij vraagt de staatssecretaris welke activiteiten zijn ontplooid om hem op te sporen. Ook wil zij weten welk beleid in Avereest wordt gevoerd ten aanzien van verlofregelingen en hoe de controle daarop wordt uitgeoe fend Wel is het zo, dat de delegaties binnen de BSJ niet tot overeenstemming konden komen, omdat deze niet kon den voldoen aan de voorwaarden, zo als de werkgroep Israël die had ge steld voor samenwerking. Dit zegt het bestuur van de hervorm de stichting Jeugd- en Jongerenwerk (JJW) in een commentaar op de be richtgeving hierover gisteren in Trouw, die „eenzijdig" genoemd wordt. Het bestuur heeft tevergeefs het verzoek gedaan aan de samen werkende actiegroepen, die voorlich ting geven aan scholieren en werken de Jongeren, om alsnog aan het ver langen van de scholengroep van de werkgroep Israël tegemoet te komen. Dit heeft geen resultaat opgeleverd en het JJW-bestuur betreurt dat, Van een onzer verslaggevers VEENDAM Een hoorzitting over het toelaten van Zigeuners in Veen- dam is gisteravond met veel gejoel gepaard gegaan. Slechts enige in stemming was er toen de wethouder van sociale zaken A. Oldenburg zei. dat toelating door een brede laag van de bevolking moet worden gedragen. Uit een enquête die onlange werd gehouden, is gebleken dat het desbe treffende dubbeldorp Ommelander- wijk-Zuidwending voor vijfennegen tig procent tegen is. Inmiddels heeft het Rijk toegezegd vrijwel alle kosten te zullen dragen. Er zullen tevens een vertrouwensman een een project-coördinator kunnen worden aangesteld, terwijl extra on- derwijs-faciliteiten zijn toegezegd. Het gaat om ongeveer vijftig tot zes tig zigeueners die in semi-permanen- te woningen worden ondergebracht in de buurt van de woonbebouwing. Het is de bedoeling hen in de loop van drie tot vijf Jaar onder te brengen in huizen, eventueel ook in andere dor pen dan Ommelanderwijk en Zuid wending. Het gemeentebestuur ver wacht dat dit vooral in de kern van Veendam kan gebeuren. Een groot deel van de inwoners was gisteravond bij de hoorzitting aanwe zig. De heer Staneke van het ministe rie van CRM afdeling woonwagen zaken deed een beroep op hen eraan mee te werken dat de groep Zigeuners niet nog eens een winter in kommervolle omstandigheden in La ren (N-H) hoeft door te brengen. Na mens de bevolking werd een beroep op het gemeentebestuur gedaan de Zigeuners niet te concentreren in een kleine leefgemeenschap, maar ze on der te brengen in de gehele gemeente. Men meent dat dit voor beide groepe ringen. gezien hun verschillende leef- pA tronen b*W u maar respecteert het antwoord. In de praktijk is het nu eenmaal onmoge lijk dat én het Palestina Comité én de werkgroep Israël gezamenlijk naar buiten toe optreden. Dat is een onmo gelijke eis, aldus een woordvoerder van de hervormde stichting. Van de tien samenwerkende actiegroepen hebben er negen gekozen voor het Palestina Comité en ook de werk groep Israël heeft ontkennend geant woord op de vraag of dan de scholen- groepen maar moesten worden weg gestuurd. Vastgesteld is dat er geen overeen stemming kon worden bereikt en het JJW-bestuur ziet op dit moment ver der geen opening meer. tenzij de werkgroep Israël haar voorwaarde om samen met het Palestina Comité naar buiten te treden zou laten val len. Mocht men deze in feite onmoge lijke eis laten vallen, dan kan de zaak ten aanzien van begeleiding van het scholenwerk door de hervormde stichting Jeugd- en Jongerenwerk op nieuw worden bekeken, aldus een woordvoerder. Van een onzer verslaggevers HOOGEZAND Hoogezand- Sappemeer heeft driehonderdvijf tig Jaar bestaan. Behalve dat er eind september een feestweek wordt georganiseerd, wordt er ook een herdenkingsmunt uitgegeven. De munt, die is ontworpen door de heer J. J. Frieling uit Kollum, zal worden vervaardigd van zowel goud (driehonderd stuks) zowel als zilver (tweeduizend) en in tom- bak legering van koper, tin en zink (vijfduizend). De prijzen zijn respectievelijk 375 gulden. 42,50 en vijf gulden. Op de munt- zijde is een deel van een tweestui verstuk terug te vinden dat oor spronkelijk in 1635 door de stad Groningen werd uitgegeven. Dit motief werd gekozen omdat Gro ningen de ontginningen in de veenkoloniën Hoogezand en Sap- pemeer beheerde. Het muntstukje, dat een jager werd genoemd, toont een voerman met paard, die de schepen door de kanalen trok. Aan de beeldzijde van de herdenkingsmunt is een scheepsjager met een paard dat een turfschip trekt, te zien. Ook de scheepsbouw en de vanouds in Hoogezand-Sappemeer gevestig de landbouwindustrie zijn in de munt verwerkt, evenals de wapens van Hoogezand en Sappemeer De herdenking slaat op het feit dat in 1628 het Winschoterdiep gereed kwam. waardoor de venen van het Sappe- of Duivelsmeer droog liepen. De eerste bewoners vestigden zich er. in hoofdzaak veenarbeiders, gevolgd door hand- werks- en kooplieden. De nog steeds bestaande scheepsbouw kwam tot ontwikkeling. Toen de landbouw tot ontwikkeling kwam. ontstond ook de landbouwverwer- kende industrie: aardappelmeel en kartonindustrie. Inmiddels hebben zich ook allerlei andere industrieën gevestigd. De gemeente telt thans rond de vijf endertigduizend inwoners. Onder deel van de festiviteiten in de week van 23 tot en met 30 septem ber is een reünie van oud-ingezete nen, voor wie 150 plaatselijke krachten een speciale revue zullen opvoeren. Het ontwerp van de herdenkings munt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9