Ook hier herdenking Praag '68 ie e tekening van een lezer rouw Commentaar igenzinnig (1) "Igenzinnig (2) Landelijke manifestatie in Amsterdam, activiteiten in méér plaatsen 'Eigenlijk meer een protest' HET WEER door Hans de Jong Relaas over polio naar Tweede Kamer Weerrapporten Warmer Strandweer )Q 1 Ei iH 18 daar ook al angstaanjagend kunstje DAG 18 AUGUSTUS 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 is bijna ongelooflijk hoe Neer- grootste ambtenarenbond, Jgemene Bond van Ambtena- 1— ABVA in luttele spanne s het beeld heeft kunnen oproe- 1 van een eigenzinnige, zich om en niemand bekommerende nisatie. Toch heeft deze bond én week duidelijk gemaakt, het rleg met haar christelijke erorganisaties niet meer op s te stellen, niet de moeite te en nemen om over voorstellen de regering te willen praten en slotte het overleg in de eigen -^ratieraad van de FNV eigen maar flauwekul te vinden. <^ige week namelijk verbrak de 1 de contacten met de christe- organisaties en deze week de vraag naar het waarom, blijkt dan dat als grootste reiging wordt gezien, het voor van de regering de inkomens de ambtenaren en andere dvolgers (sociale verzekerings- ers) per half jaar een half int minder te laten stijgen. De ing vindt deze extra matiging deze groepen gerechtvaar- I, omdat zij in het verleden op ran punten zouden zijn overge- penseerd. Op zich is er niets gen, deze ongelijkheid recht blekken. De pijn zit echter in het dat dit met terugwerkende ht over een reeks van jaren turt. Zoiets als de werkgever, ontdekt dat hij zijn personeel ter irende tien jaar te veel heeft 6 aid en die rekening nu met g gwerkende kracht wil vereffe- Naar onze mening kan en de regering zo een rekening presenteren, omdat er op die lier van de rechtszekerheid lig overschiet. Jjj rtisch probleem voor de rege- Ar is dan echter wel, dat er de ft i ende jaren onvoldoende be- me igd zou worden en dat heeft, a s we weten, negatieve effecten onze werkgelegenheid. Er dus andere oplossingen sprak de bondsraad publiekelijk zijn onaanvaardbaar uit over de plannen van de regering, zoals die zijn vervat in Bestek '81. En dat terwijl de federatieraad van de FNV zich nog over deze kwestie moet uitspreken. Of anders ge zegd: de ABVA laat met dit pu blieke wapengekletter bitter wei nig ruimte voor de inbreng van de collega-bonden. De bond is boven dien niet geïnteresseerd in een toe lichting van de regering, want over haar plannen valt volgens een woordvoerder niet te praten. Kort om, het moge ongelooflijk klin ken, maar de ABVA is op een eigenzinnige, zich vooralsnog om niets en niemand bekommerende wijze bezig. moeten worden gevonden. Bij voorbeeld zou de regering kunnen overwegen, van het trendbeleid af te stappen om zelf als grootste werkgever het voortouw van de matiging te nemen. En dus trend setter te worden. Het bedrijfsleven zou dan moeten volgen, in plaats van de overheid het bedrijfsleven. Of als de regering dit niet uit voerbaar acht zou zij een grote re matiging over de gehele linie moeten bepleiten. De ABVA heeft een klein voorzetje in die richting gegeven door de volledige prijscompensatie te binden aan een maximum-inkomen van veer tigduizend gulden. En dat ondanks het feit, dat veel ABVA-leden méér verdienen. De honorering van deze eis zou echter nog onvoldoende zoden aan de dijk zetten. Er zal een nog grotere inkomensmatiging noodza kelijk zijn of er zal forser bezui nigd moeten worden in de collec tieve sector. Hieruit moge blijken, hoezeer de ABVA nog tekort schiet in een werkelijke bijdrage aan onze economische problemen. Met andere woorden, er is geen enkele echte aanleiding voor de ABVA zich nu in eigenzinnigheid te verschansen. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Ter herdenking van de gebeurtenissen van tien jaar geleden in Tsjecho- slowakije (de inval van de Russen in dit land, waardoor abrupt een einde kwam aan het democratiseringsproces, dat hier onder leiding van Alexander Doebtsek begon nen was) en als een protest tegen de wat men noemt on wettige aanwezigheid van de Russen in dit land, organi seert het landelijk comité Denk aan Praag '68 de ko mende week overal in ons land activiteiten. Dit comité is een paar maanden geleden opgericht, speciaal met het oog op deze herdenking. Jef Helmers. socioloog en leraar aan de sociale academie De Horst, is een van de oprichters van het comité. Tien jaar geleden was hij, juist ten tijde van de Russische invasie, met vakantie in Tsjechoslowakije. „Ik zat in Brno; daar was het gelukkig alle maal wat minder erg dan in Praag zeil. Er zijn daar toen geen doden gevallen, maar je was er toch wel getuige van hoe bewapende tanks de stad binnentrokken. Dat maakte een enorme indruk op mij. Vandaar dat ik het heel goed vind, dat wij, nu het tien jaar later is en er nog steeds sprake is van de aanwezigheid van Russische troepen in Tsjechoslowa kije, de inval herdenken. Niet alleen om het herdenken, maar veel meer als een protest tegen de schending van de mensenrechten in dat land en de onwettige aanwezigheid van Rus sische troepen, en ook als een onder steuning van het'verzet in dat land. Want er zijn de afgelopen tien jaar veel Tsjechen doorgegaan met hun strijd voor meer vrijheid." Verzet „Je ziet er nog steeds vormen van verzet, die uiteindelijk gekristalli seerd zijn in de verzetsbeweging Charta '77. De mensen die zich achter deze beweging scharen, lopen erg veel risico's, ze worden volledig geïntimi deerd en zo mogelijk geïsoleerd. Vooral nu de machthebbers het tien jarig „jubileum" van de invasie zien aankomen, zijn ze druk in de weer allerlei verzetsmensen weg te werken, omdat ze duidelijk erg benauwd zijn voor een grote demonstratie op de 21- ste augustus." „Zo hebben we gehoord, dat sommige ondertekenaars van Charta '77 naar het platteland verbannen zijn. Hajec bij voorbeeld mag pas in september weer terugkomen naar Praag, hij zit nu ergens weggestopt in een klein Een beeld uit Praag 1968: mensen op een truck vieren de vrijheid. dorp. Verder zijn er mensen van de oppositie gearresteerd en buitenland se journalisten uitgewezen. Een Brit se diplomaat, die men verdacht van steun aan de verzetsbeweging, is ook het land uitgezet. Nederlandse jour nalisten, die een visum wilden heb ben om juist in deze tijd naar Tsje choslowakije te komen, is dit gewei gerd. Ze kunnen pas weer in septem ber terecht. Kortom: men is heel bang om wat er de 21-ste zou kunnen gaan gebeuren." Lege treinen? Volgens berichten, die men bij het Nederlandse comité heeft binnenge kregen, zou het de bedoeling zijn dat op de 21-ste augustus het hele open bare vervoer in Tsjecho-Slowakije ge boycot wordt, zodat op die dag alle treinen, trams en bussen leeg door de straten rijden. Een zelfde protestde monstratie werd in 1969 één jaar na de Russische invasie gehouden. Ter gelegenheid van de herdenking zullen in een groot aantal Nederland se steden activiteiten worden georga niseerd, die uitmonden in een lande lijke manifestatie in Amsterdam, op zaterdag 26 augustus. Deze demon stratie begint 's middags om half twee op de Westermarkt, waarna men in optocht naar theater Carré trekt, waar om drie uur een solidari- teitsmanifestatie zal worden gehou den. Hier wordt het woord gevoerd door Milan Horacek, die op het ogen blik in het Duitse Frankfurt woont. Hij is daar hoofdredacteur van het blad Listy Blatter, dat bedoeld is voor de in het westen wonende Tsje chen. maar dat ook binnengesmok keld wordt in Tsjechoslowakije zelf. Hem zullen hier alle verzamelde handtekeningen worden aangebo den, in de hoop dat deze doorge speeld kunnen worden naar Tsje choslowakije, zodat men daar weet dat in Nederland mensen van allerlei rangen en standen en politieke ach tergronden achter de oppositie staan. Verder zal het geld dat hier bijeen gebracht is, aan de heer Horacek wor den overhandigd. Bijeenkomsten Voorafgaand aan de 26e augustus zul len in plaatsen als Utrecht. Gronin gen. Rotterdam. Eindhoven en vele andere bijeenkomsten worden gehou den in bij voorbeeld vrouwenhuizen en studentenflats, waar inleidingen gehouden zullen worden over de spe ciale rol die de studenten in Tsjechos lowakije gespeeld hebben bij het ver zet en de democratisering (Jan Pa lach, die zich tien jaar geleden ver brandde uit protest tegen de Russi sche invasie was een student) of over de rol van de vrouw in Tsjechoslowa kije. Verder zijn er fakkeloptochten en nachtwaken in verscheidene plaatsen. (In Utrecht. Rotterdam, Groningen en Tilburg op de 21e au gustus). Het comité Denk aan Praag '68 heeft onder andere de steun gekregen van het Humanistisch Verbond. D'66, DS'70 en plaatselijke afdelingen van de PvdA. de PSP en de PPR. Geen steun Van de beweging Charta-Nederland, waarin kopstukken als minister Frans Andriessen en FNV-voorzitter Wim Kok zitting hebben, heeft het comité geen steun gekregen. Integen deel: dit comité heeft een persverkla ring uitgegeven, waarin het zich dis tantieert van de activiteiten van het comité Denk aan Praag '68. Het comi té vindt het onverstandig om leuzen ^♦Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859, 1 a*j&msterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een ^poekenbon te gebruiken, die duidelijke kritiek op de SowjetrUnie inhouden, aangezien de leden van Charta '77 daar wel eens last van zouden kunnen ondervinden. Jef Helmers zegt hierover: „Charta- Nederland en trouwens ook het be stuur van de PvdA zag liever, dat wij het alleen maar hadden over de schending van de mensenrechten in Tsjechoslowakije en dat wij niet zou den kikken over de rol van de Sowjet- Unie. Maar dat vinden wij nu Juist principieel fout. Wie zijn er immers de oorzaak van. dat het in Tsjechoslowa kije op het ogenblik zo'n ellendige toestand is? Rusland toch zeker. Dat Charta '77 zelf geen voorstander zou zijn van het aan de kaak stellen van de aanwezigheid van Russische troe pen in het land. is niet waar. getuige de verklaring die deze beweging zelf een week of drie geleden heeft uitge geven. Heel onomwonden stellen ze hierin vast dat de aanwezigheid van de Russische troepen in hun land onwettig is." 'Andere motieven' Bij Charta-Nederland en de PvdA spelen, waarschijnlijk ook andere motieven mee om ons niet te steunen Het feit dat een deel van ons comité afkomstig is uit de KEN (de Kommu- nistische Eenheidsbeweging Neder land) vinden zij een bezwaar. Met name de mensen van Charta-Neder land voeren dit als bezwaar aan." Wie inlichtingen wil hebben over manifestaties kan terecht bij C. Claassen. Adriën Milderstraat I2a. Rotterdam, telefoon 010-253254. Op een van de buitenlandpagina's hopen we morgen een uitvoerige be schouwing over Tsjechoslowakije te plaatsen. Onder meer een gesprek met Milan Horacek. die volgende week in Amsterdam zal spreken LEIDSCHENDAM (ANP) Op het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne is gisteren overleg ge pleegd over het verloop van de polio epidemie in Nederland. Aan het over leg namen onder meer deel staatsse cretaris Veder-Smit en dr. H. Bijkerk, hoofd van de afdeling infectieziekten van het ministerie. Tijdens het over leg is een stuk voorbereid voor de Tweede Kamer. Het zal een feitenre laas bevatten over de gang van zaken met de polio tot nu toe. Er worden geen beleidswijzigingen of nieuwe maatregelen in aangekondigd. Sinds het begin van de, epidemie in mei zijn er bij het ministerie honderd gevallen van polio gemeld. Na nog een paar late en zeer late plensbuien die gisteren vooral Noordoost-Nederland bezoch ten, staan we nu aan het begin van een wat warmere fase. De temperatuur gaat vandaag bij zuidwestelijke later zuidelijke wind hoger oplopen dan giste ren. Er is een begin gemaakt met een opmars in de richting van 25 graden. Dat zal het gemakke lijkst zijn in Zuid-Nederland. Ge beurt het vandaag niet, dan ver moedelijk morgen wel. Tijdens het weekeinde kan de tempera tuur op den duur zelfs nog iets hoger komen met medewerking van de zon. De zon wordt bevor derd door een uitloper van een hoge drukgebied in de Golf van Biscaje. Volgens de computer- kaarten van donderdagmorgen zou dit naar de Alpen doorlopen, gisteravond gaf Bracknell noordwest-Duitsland als lokatie op. wel enigszins verrassend. Tegelijkertijd ligt boven het midden van de oceaan een de pressie die voor de zomer nogal diep is, te weten 971 millibar. Dit minimum komt zelf niet dichter bij maar.de bijbehorende fronten wel. Van een eerste warmtefront zullen we weinig bespeuren, maar een koufront kan in de loop van het weekein de de bewolking doen toenemen en met name zondag kans geven op enige regen of onweer. In het front zou zich over Frank rijk wel eens een afzonderlijke golfstoring kunnen ontwikkelen, wat de oostwaartse beweging van het front kan afremmen. Voor de eerste helft van volgen de week zijn overwegend winden uit zuidwestelijke richting te verwachten bij gematigde mid- dagtemperaturen, waarbij het binnenland uitersten tussen 20 en 22 graden kan halen en dat is bepaald niet slecht. Gisteren zoals gezegd nogal bui ig weer in het noordoosten, waar tot twee maal toe onweer werd waargenomen. Ameland lag twee maal in het schootsveld: het donderde er 's morgens in de vroegte tussen kwart over zes en kwart voor zeven en in de namid dag en vooravond begon het lie ve leven opnieuw. Vakantieme dewerker Bolt schatte de neer slag donderdagmiddag op ca. 10 millimeter. Later werden on weersmeldingen ontvangen uit de stad Groningen en Zuidhorn (temperatuur om zeven uur daar slechts elf graden.en ook vanuit Gorredijk, waar het tus sen zeven en acht uur hevig plensde, konden in noordelijke tot noordoostelijke richting pik zwarte luchten worden waarge nomen. Het is wel te hopen dat dit echt de laatste randstoring is geweest. In zuid-Beijerland is met een goed geijkte en uitstekend op gestelde apparatuur over het tijdvak 1 tot en met 15 augustus een gemiddelde etmaaltempera- tuur van 15.9 (normaal 17 gra den) graden Celsius berekend bij een opvang van 23 millimeter regen. In de omtrek van dit stati on viel meer neerslag. En dan als uitsmijter nog wat informatie over telefonische weerberichten, ontleend aan het weekblad Schuttevaar, geba seerd op een brief van het KNMI. Voor de scheepvaart en de wa tersport in de kustwateren is er het scheepsweerbericht dat vier maal per etmaal via Schevenin- gen Radio wordt uitgezonden namelijk om 5.40, 11.40, 17.40 en 23.40 uur zomertijd. Voor de wa tersport is voorts in de uitzen ding van 5.45 en 6.45 uur via Hilversum I een verwachting op genomen voor de Nederlandse kustwateren en het IJsselmeer. Het telefonische weerbericht 003 wordt overdag om de twee uur „ververst" te weten om 6.30, 8.30, 10.30 enzovoort. Voor de regio Rijnmond is er een apart telefo nisch weerbericht, dat zes keer per dag wordt „ververst" en te bellen op 010-375472. Vandaag: op de meeste plaatsen droog strandweer met zon, het meeste in het zuidwesten. Wind terugdraaiend west naar zuid west, tijdelijk matig. Luchttem peratuur 19 tot 22 graden, van noord naar zuid en zeewater 17 tot 18 graden. Verdere vooruit zichten: zaterdag ook aan het strand warm. weer Temp. Amsterdam licht beu 17 De Bilt half bew 17 Deelen zwaar bew 17 Eelde zwaar bew 18 Eindhoven half bew 18 Den Helder zwaar bew 17 Rotterdam licht bew 17 Twente regenbul 17 Vllsslngen onbew 18 Zd Limburg licht bew 19 Aberdeen licht bew 16 Athene licht bew 28 Barcelona half bew 28 Berlijn onweer 18 Bordeaux half bew 23 Brussel licht bew 20 Frankfort zwaar bew 20 Oenève lirhl bew 22 Helsinki regen 16 Innsbruck regenbui 17 Klagenfurt onweer 16 Kopenhagen zwaar bew 18 Lissabon onbew 27 Locamo half bew 26 Londen licht bew 21 Luxemburg hall bew 18 32 Madrid onbew Malaga onbew 27 Mallorca regen 26 MUnchen regenbui 17 Nice licht bew 23 Oslo licht bew 20 Parijs half bew 21 Rome half bew 23 Spilt onbew 27 Stockholm half bew 22 Wenen zwaar bew 21 ZQrlch half bew 20 Casablanca onbew 23 Tunis zwaar bew 3.20-17.27; Schevenlngen 4.18-16.48; IJmui- deo 1.13-13.47; Deo Helder 9.40-21.47; Harllnceo 11.42- Delfcijl 119 11.29 I <n De berg van ruim vierhonderd korte verhalen die de redactie van de NCRV-gids binnenkreeg op de oproep aan de abonnees om herinneringen aan hun chris telijke school van vroeger op te schrijven, kostte de jury dagen werk. Alles moest gelezen en her lezen worden, want uit de prijzen- pot (totaal ƒ3450) konden maar vijfentwintig inzenders beloond worden. De jury is er nu uit, de winnaars zijn bekend en hun verhalen zijn in voorgaande gidsen afgedukt. Uit die (Jeugd-)herinneringen van de schrijvers en schrijfsters wordt wel duidelijk dat er sinds dien veel op school veranderd is. Kinderen zullen nu wel vergelijk bare opmerkingen maken, maar in de verhalen gaat het om bij voorbeeld psalmversjes in de oude berijming. Zo moesten op de Amsterdamse Keuchenius- school zoals toen op zoveel scholen de leerlingen na de bijbelvertelling hun thuis geleer de psalmversje opzeggen. Het ging om psalm 118 vers 13: „Ge zegend zij de grote Koning", en in het bijzonder om de laatste re gels: „Dindt d'offeixlieren dan met touwen, tot aan de hoornen van 't altaar". Eén voor één zeg den de kinderen een of meer re geltjes, en Jaantje was bij het één na laatste aan de beurt. „Bindt de officieren dan met touwen", sprak ze, waarop de meester glimlachend reageerde: „Als ze dat eens deden! Misschien zou de wereld iets vrediger zijn". De klas heeft de clou niet helemaal be grepen. Op een andere school vertelde de onderwijzer zo sober mogelijk en met zo weinig mogelijk bloed het verhaal van Johannes de Doper. De volgende ochtend mocht een jongetje het terugvertellen: „Nou, en toen brachten ze het hoofd van Johannes de Heer op een schoteltje binnen'. Een ander jongetje sprong op en riep: „Wel nee. die heb ik gisteravond nog voor de radio horen zingen!" Weer een ander kort verhaal maakt melding van het opstel van een lagere school-jongetje. Hij had er boven gezet: „Heden zult gij met mij in Parijs zijn". Een moeder herinnert zich haar eerste schooljaar op een Lim burgse school. Ze was het enige protestantse kind tussen al die rooms-katholieke kindertjes. Ech happy voelde ze zich daar niet, vooral niet toen een klasgenootje haar voor eens en voor altijd dui delijk maakte dat er een hemels breed verschil was tussen room sen en protestanten: de roomsen zouden later naar de hemel gaan en de protestanten alleen maar naar het paradijs Kattekwaad haalden de kinde ren vroeger net zo goed uit als nu. Een NCRV-lid beschrijft hoe zij eertijds op „haar" school met de bijbel samen met een vriendinne tje twee feestelijke narcissen in de inktpot zette: „De bloemen werden groen-blauw, de inktpot was leeg en de meester kwaad". Tot slot de herinneringen van een toen kersverse Juf van een school in een veenkolonie. Ze stond er voor de eerste klas. Op de eerste schooldag wachtte ze de ongeveer veertig nieuwe leer lingen op die aangemeld waren. Ook al geen kleinigheid, maar die veertig werden er vierenzestig. In de propvolle klas wilde één nieu- welingetje maar niet ophouden met huilen, en allengs stak het kind tien klasgenootjes aan die zachtjes meejammerden. Wat juf ook probeerde, er kwam geen eind aan het gesnik. Jopie huilde niet. Hij vroeg de juf om een verhaaltje te vertellen. „Ja Jo pie". verzuchtte ze. „als ze het allemaal zo gTaag wilden, zou ik dat zeker doen, maar door al dat huilen kan ik mezelf toch niet verstaanbaar maken?" Daarop keerde Jopie zich woedend om naar zijn schreiende achterbuur man: „Hou toch op met dat ge- Dit zijn moeder en kind brillen- langour (een kleine Aziatische apesoort) uit het dierenpark Wassenaar. Het jong logeert zoals gisteren in deze krant te lezen was voorlopig thuis bij hoofdverzorgster Cisca van der Ploeg in Oegstgeest, omdat de moeder even moet bijkomen van de zware bevalling. Zolang moe der en kind gescheiden zijn, mag apekind Ransje eens per dag op bezoek bij de moeder. blèr! Ik jank toch ook niet!" En wat de moeders en de juf samen niet bereikten, kreeg Jopie wel voor elkaar: de kinderen zwegen ogenblikkelijk. Zweden mag de naam hebben dat de emancipatie van de vrouw daar ver gevorderd is, volgens de vrouwen zelf is het ook daar nog steeds een echte mannenwereld. Weliswaar heeft 70 procent van de Zweedse vrouwen een volledi ge of gedeeltelijke baan en ver dienen ze evenveel als de man nen. maar de meesten van hen hebben een werkkring in de slechter betaalde beroepen. Daarom hoeven dé vrouwen te genwoordig niet meer voor gelij ke beloning te vechten, maar wel voor gelijke beroepskansen, zei Gunilla Millström bij de opening van het eerste vrouwenhuis van het land in de Zweedse stad Go tenburg. Over niet al te lange tijd hopen de vrouwen een tweede huls te openen in de hoofdstad Stockholm. Dat is nodig in dit welvaartsland, zei mevrouw Mill ström. omdat er zelfs hier nog zoveel te bevechten valt: duizen den vrouwen worden jaarlijks verkracht en slecht behandeld Ze durven meestal niet naar de politie en hebben hulp nodig, ie mand met wie ze hun problemen kunnen bepraten. Die vinden ze in het vrouwenhuis „De mensen denken dat in Zweden alles keu rig geregeld is", aldus mevrouw Millström. „maar in deze man nenwereld wordt nog altijd veel te weinig aandacht geschonken aan specifieke vrouwenproble men. Zo proberen we al Jaren voor elkaar te krijgen, dat elke vrouw desgewenst pijnloos kan bevallen, maar de dokters schij nen te denken dat dat onnatuur lijk is. Als het de mannen waren die kinderen moesten krijgen, zou je zien hoe gauw alles veran dert." 8preeuwen zijn best leuk, maar als ze met duizenden tegelijk op je dak komen kunnen ze, net als honden, katten, muizen, mensen en auto's, aardig wat last veroor zaken. Het hoofdbureau van poli tie in Lyon zit daar bijvoorbeeld mee. De dieren zitten met z'n duizenden in de bomen van de tuinen rondom het gebouw en maken daar zo n smerige boel en zo'n verschrikkelijk lawaai, dat er wel iets op gevonden moest worden. De politiemensen kwa men er achter dat één vogel de spreeuwen grote angst inboe zemt: de Vlaamse gaal. Is die in de buurt, dan verdwijnen de spreeuwen en ze komen nooit meer terug. In Nantes, waar ze met hetzelfde probleem gezeten hebben, kon een bandje geleend worden met het gekrijs van een vlaamse gaai er op. In de bomen worden nu versterkers gehangen. die 's nachts om de vijf minuten het voor spreeuwen angstaanja gende gaaiengeluid laten horen. Ook geen gehoor voor de buurt, want het gekrijs heeft een sterkte van honderd decibel. Bovendien mogen ze die band wel goed be waren voor de volgende, want de spreeuwen zullen zich wel fluks- met z'n allen een ander onderko men verschaffen. Een gedenksteen in de vorm van een betonnen blok met een gleuf en een opgeschilderd fietsertje is geen kunstwerk, en hoort dus niet thuis in het „podio del mon- do per l'arte" in de graanbeurs van Middelburg. Dat heeft direc teur M. L. van de Boezem van het „podio" waar in de vloer diver se bijdragen zijn Ingemetseld van kunstenaars uit de hele wereld de Eerste Nederlandse Wlelrij- dersbond (ENWB) laten weten, die de gedenksteen voor het „po dio" had aangeboden. Volgens Van de Boezem is fietsen geen kunst, maar heeft het alleen iets met kunstjes maken van doen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5