Engelse kerk met humor en intelligentie gefilmd Radio en televisieprogramma's Kostelijke sfeer rond Oblomow TV COMMENTAAR Bekroonde documentaire van Anthony Thomas hier Alle kappers en grimeurs kunnen in NOS-dienst INSPECTEUR RAYNOLDI en zijn ARRESTANTE VRIJDAG te AUGUSTUS 1978 Motorische traagheid die voortkomt uit indolentie. ligt mij niet. Eerlijk gezegd, krijg ik er de kriebels van. Er zijn geschriften van Russische schrij vers. waar ik niet doorheen kom. - Toch zit daar iets in dat aantrekt. Wordt zon verhaal in scène gezet, voor film of toneel, dan kan het als een magneet gaan werken. Dit effect hangt natuurlijk in hoge mate af van de kwaliteiten bij de uitvoerenden. Vereenzelviging met de ..Russische ziel" is een eerste vereiste, maar net zo belangrijk is het vermogen om de toeschouwer de illusie voor te toveren van de authentieke mentaliteit en sfeer. Ik meen dat de makers van de televi siefilm Oblomows Liebe dat vermo gen ruimschoots hebben bezeten en ook wisten te etaleren. Zelfs de kij kers die anders vluchten wanneer een Slavisch spel wordt aangekondigd, durf ik te adviseren bij Oblomow een poosje in de buurt te blijven. Die kerel is weliswaar zo landerig dat je aanvankelijk denkt er een chrbnische geeuw aan te zullen overhouden. door Ton Hydra maar er la veel dat de aandacht blylt trekken. De sfeer in deze Duitse film is koste lijk. Om met een liedje te spreken: het zijn de kleine dingen die het doen. Die zo echt Russische aandacht voor het minuscule detail; soms niet meer dan een gebaar, een lichte verande ring van intonatie of het wat langer dan normaal vastpennen van de ca mera. Handeling zit er nauwelijks in het verhaal, maar het wordt ingevuld en opgepoetst met charme en humor. Ik zou bijna zeggen: on-Duitse hu mor, heel fijntjes en net als de dialo gen met een ondertoon. Afwisselend melancholisch, sensitief of vol ironie. Het zo weinig bij ons passende stem mingsbeeld is er de oorzaak van dat men zich niet gauw zal gaan vereen zelvigen met Oblomow en met de Olga en Agafja, de twee vrouwen die in zijn leven een rol spelen. Je blijft toeschouwer, wel echter één die zich verbaast en nog vaker vermaakt Re gisseur Manfred Bieler schijnt daar op duidelijk te hebben gemikt. Wat mij betreft is het hem gelukt. Ik heb genoten van de typeringen, van de dialogen met tintelende trekjes, van de psychologische onderstromen en van de manier waarop de scènes zijn opgebouwd. Dit laatste is een kunst stuk apart Om een dadenloos mens in een vrijwel handelingloos spel zo neer te zetten en van entourage te voorzien dat het de moeite van het kijken waar blijkt, daarvoor moet je heel wat in je theatermars hebben. Titelrolvertolker Wolgang Reich- mann is royaal getalenteerd. Hij bezit wat de Engelsen noemen een overtui gende „presence". Reichmann hoeft de anderen niet weg te spelen om dominerend aanwe zig te zijn. Het gevolg: harmonische scènes omdat ook de tegenspelers hun kans krijgen om een paar regis ters open te trekken. Let u maar eens op hoe razend knap Oblomows huis knecht gestalte en geest krijgt. Daar is in een bijrol een acteur vim het eerste plan aan de gang. Ik zie het onze „sterren" niet nadoen. RADIO EN TELEVISIE Nu heb ik nog niets verteld over de schrijver. Iwan Gontsjarov leefde van 1812 tot 1891. Zijn door de Duitse televisie bewerkte roman Oblomow liet hij spelen in het midden van de vorige eeuw. De periode waarin hij aan zijn roman bezig was. Gontsjarov bleek al vroeg een meester te zijn in de psychologische waarneming. Dit blijkt wel uit de tekening van zijn personages. Hij moet hen goed heb ben gekend. Zelfkennis zal hij even eens in ruime mate hebben bezeten, want je hebt als toeschouwer voort durend het gevoel dat autobiografi sche elementen meespelen. De ironiserende toon die door het hele stuk merkbaar is, kan worden opgevat als een niet te nadrukkelijke kritiek op de toenmalige Russische maatschappij die mensen kweekte als de vegeterende en zelfs voor de liefde nog te apathische figuren als Oblomow. Kritiek tevens op het ver nederende bestaan waartoe de lijfei gene was gedoemd. Daarom werd de knecht toegerust met een lichtelijk opstandige natuur. Laatste opmerking: de VARA presen teert in Theater Thuis alweer een uitschieter! door Riet Diemer FERD'NAND "li HILVERSUM Zondagavond zendt de KRO-televisie de filmdocumentaire over de kerk van Engeland uit: „The good, the bad and the indifferent". In het Nederlands zal de docu mentaire „Goeden, slechten en onverschilligen" gaan heten. De maker, de Engelsman Antony Thomas, heeft zijn opmerkelijke werkstuk bedoeld als een persoonlij ke visie op de kerkelijke gang van zaken in zijn land. Dit programma, dat hij heeft gemaakt voor Yorkshire television, wordt al geruime tijd met spanning in ons land verwacht van wege de roep die er in Engeland van uit is gegaan. Verleden jaar op de Internationale christelijke televisie- week in Montrcux werd de documen taire zowel met de prijs van de jury. als met de publieksprijs onder scheiden. Thomas' indringende reportage over de Engelse kerk getuigt van een bij zondere intelligente en humoristische manier van regisseren. Op onderhou dende wijze weet hij de kijker deelge noot te maken van zijn kijk op de harde werkelijkheid, zijn kritiek op de kerk en zijn liefde voor uitingen van diezelfde keik. En zijn werk ge tuigt dan ook wel van bezorgdheid. hebben. Hoe machtig de Kerk van Engeland verder is blijkt alleen al uit het bezit van gebouwen en landerij en. ter waarde van twintig miljard gulden. Er hoeft niet alleen gedacht te worden aan een Westminster Ab bey of een St Pauls Cathedral, maar ook aan kantoren en flatcomplexen. De inflatie blijft echter niet voor de deur van de kerk stilstaan en datzelf de geldt voor de kerk als verzameling van gelovigen. In vijf jaar zijn 550 kerken overtollig verklaard. De kerk van Engeland is in een crisis, consta teert Thomas. Hoewel zestig procent van de Engelse bevolking is gedoopt bezoeken slechts zeer weinigen de zondagse diensten. Dankzij de monu mentale waarde van veel prachtig bewaard gebleven historische kerk gebouwen is de belangstelling van de toeristen doordeweek veel groter. Niet uiterlijk Maar wat is de kerk van Engeland9 Toen Thomas begon moet hij er wel achter zijn gekomen, dat voorlopig het einde niet in zicht was. want er blijken enorm veel variaties onder het kerkelijk vaandel mogelijk te zijn, van rooms-katholieker dan Rome tot een tongentaai sprekende pinkstergemeente en van de officiële Angelicaanse kerk tot een kleine plattelandsgemeente, waar de domi nee zijn kudde per ponywagen be zoekt. Op een andere manier zou een even grote variatie voor de dag ko men als er ooit eens een documentai re over de kerk van Nederland zou worden gemaakt, of van de kerk van welk westers land dan ook. Uitgangspunt vormen filmbeelden van De Kerk van Engeland, de Angli caanse kerk, die wordt geregeerd door het parlement. De Koningin die aan het hoofd staat opent de synodes En dat is dan nog altijd te danken aan de trouwlustigheid van Hendrik VIII. die van de paus niet mocht schelden van zijn eerste echtgenote en die zich toen zelf maar tot hoofd van de kerk uitriep. Een middeleeuw se situatie, die het in dit land vol tradities nog altijd goed blijft doen Aartsbisschoppen Aan de zijde van koningin Elisabeth bevinden zich bij de opening van de synode de beide aartsbisschoppen, die van York en die van Canterbury .En de kerk is zozeer „staat", dat bisschoppen zevenentwintig zetels in het hogerhuls bezetten, afgezien van de invloed die ze in het lagerhuis De voorkeur van Antony Thomas gaat klaarblijkelijk niet uit naar de officiële kerk. met uiterlijk vertoon en middeleeuwse gewaden die stijf staan van het brocaat. Dit alles houdt volgens hem veel meer de band met het verleden krampachtig vast dan dat de weg naar vernieuwing open staat. En hij vraagt zich in zijn com mentaar dan ook af of dit de heront dekking van de kerk van Jezus is. „Het is niet de kerk van Christus, de zachtmoedige, de verdrukte, maar de zegepralende en superieure", ant woordt hij zelf. Al te veel woorden hoeft hij niet te gebruiken, want met humor laten hij en camaraman Graham Barker, die uitstekend werk leverde, de beelden voor zich spreken. Wat te denken van de paars aangelopen zelfingenomen predikant, die in zijn praalgewaad rondstapt voor de kerkelijke televi sieopnamen. Hij is zo ijdel dat hij zonder het te hebben geweten voor een stukje lachfilm zorgt. Een van de vele stukjes overigens, want de hele film is doorspekt met geestige situa ties Ook andere kant Er is echter ook een andere kant van het christen-zijn in Engeland te bele ven. Antony Thomas heeft klaarblij kelijk veel op met de actieve predi kant Rex Neville Black, die met een luidspreker in de volksbuurten van Liverpool van het evangelie vertelt. Deze man komt verschillende malen in de film terug. Datzelfde geldt ook voor de pastor die onder psychiatri- De Engelse predikant Rex Neville Black gebruikt er een luidspreker voor om de be volking van een wijk in Li verpool over het evangelie te vertellen. sche patiënten werkt en die tracht zo goed mogelijk troost te brengen. De vraag is wel eens gesteld: is deze film niet te typisch Engels voor Ne derlandse kijkers? Nu hoeft daar in deze tijd dat een recordaantal van onze landgenoten de vakantie aan de overkant van het Kanaal heeft door gebracht. niet zoveel vrees voor te bestaan. En bij velen ligt de kennis making met de typisch Engelse volksaard nog vers in het geheugen. Die volksaard en de bijbehorende hu mor zijn genoeg te vinden in „The good, the best and the indifferent." als hij in Engeland deed. Hij ziet het echter nog niet dat zoiets ook in ons land gemaakt kan worden. Kritiek is in Engeland een vanzelfsprekende zaak. maar de man die in Nederland ooit heeft geschreven dat de schoe nen van de leden van de Gerefor meerde Gemeente-kerken beter of slechter gepoetst waren dan die van de hervormde bonders heeft het wel moeten weten. Zo zal een dergelijke film in Nederland wel nooit gemaakt kunnen worden, maar zondagavond van 22.05 tot 23.25 uur op Nederland I. kan ons kijkersvolk genieten van de verkeerde en de goede zaken van de kerk van Engeland. HILVERSUM (ANP) De NOS is bereid alle zeventien kappers en gri meurs van de onlangs failliet ver klaarde firma Michels b.v. in dienst te nemen. De NOS kon oorspronkelijk slechts ruimte vinden voor elf kap pers en grimeurs. De overige zes kon den alleen worden overgenomen in dien de andere zendgemachtigden bereid zouden zijn een deel van de kosten die zij voor kap- en grimewerk maken over te maken aan de NOS. Die bereidheid bestond aanvankelijk niet. Op de laatste vergadering van het college programmaleiders televi sie. Waarin alle zendgemachtigden vertegenwoordigd zijn, bleken de om roepen van gedachten veranderd. De. NOS heeft de minister van CRM toe stemming gevraagd de zeventien in dienst te nemen. „Maar als hij het te zwaar had rook te hij sigaretten." Hij lachte genoege- lijk. „De laatste tijd zag je. hem nooit meer met een pijp. U heeft toch geen moeilijkheden, mijnheer Raynoldi?" Hij schudde zijn hoofd. „Met mevrouw ook alles goed? En de stoommachine?" „Nou moet je even stil wezen, Jopie. Ik moet even nadenken." Zijn geest had ineens toegeslagen. Het zou wel gekomen zijn door de gedachte aan die kippeveren, maar ineens had hij een vriend van hem weer voor zich gezien, zoals die in de oorlogsjaren en ondergedoken in een kippenhok op de Veluwe. twee glazen schijven over elkaar geslepen had om de tijd te doden. Ach ja. patuurlijk: Jopie was bezig een telescoopspiegel te slijpen. Maar waarom? „Nadenken, ja", zei Jopie gretig, „dat doe ik ook graag." Hij scheen vastbesloten zoal niet de rechercheur dan toch de stilte te verdrijven. „In de gevangenis heb ik ook een boel nagedacht. Eigenlijk moet het hele gevangeniswezen op de helling, neem nou alleen maar de sexuele proble men. Kijk es. mijnheer Raynoldi, dat ze een mens ophokken is nog tot daaraan toe. maar waarom mag een mems daar nou niet zijn vrouw ont vangen voor de geslachtelijke ge meenschap? Hij mist toch al genoeg, nietwaar? Hij zou eigenlijk Hij sloeg ineens zichzelf voor het hoofd. „Dat is stom van me. De buur vrouw heeft een kopje suiker van me geleend en ik had beloofd het even terug te komen halen. Het is namelijk al een bejaard mensje." Als een zin uit een oud verhaaltje voegde hij er- door B. NIJENHUIS J. H. Kok NV Kampen «I or is Party's Dat gebeurt niet in de laatste plaats op de familiale bazaars en „Teapar- ties" met de „home-made" cakes, waarop veel Engelse kerkgemeentes zo dol zijn. Er zijn opnamen van een soort snip- en snap-achtig feestje, want eens per jaar verschijnen de gemeenteleden in Edwardian stijl (kleding en kapsel uit de tijd van koning Edward VII. zoon van konin gin Victoria), ten bate van het kerkto renfonds. En deze mensen zijn zo ruimhartig, dat niemand zich geneert voor de camera te komen. Joop Reinboud is de bewerker van de documentaire voor Nederland. Hij zegt: „Veel in deze film zal misschien als typisch Engels overkomen, maar er zijn toch veel facetten in, die ook voor onze kerken op het vasteland van Europa gelden." Hij gelooft dat de film net zo goed Nederlanse kij kers tot nadenken kan stemmen, zo- Speciaal vandaag Koos Postema voert zijn Neder lands elftal aan. Ned. 2/20.27 Chimpansees, acrobaten en dan sers vullen de show op van de veel zijdige Tommy Steele, die zelf op treedt als Cyrano de Bergerac. Ned. 1/20.40 VARA-Visie brengt onthullingen over de Duitse firma Otrag, die in Zaïre raketinstallaties exploiteert. Volgens een onderzoek door mede werkers van VARA-Visie is destijds de streek, waar de installaties geves tigd werden, met geweld ontruimd. Een lid van de Zaïrese bevrijdings beweging vertelt dat daarbij zelfs executies zijn uitgevoerd. VARA-Vi sie zal voorts terug komen op het ombudsmanprogramma over ver krachting. Ned. 2/21.22 De VARA toont een Duitse ver filming van Oblomow, het verhaal van de Russische schrijver Gont- scharow. Ned. 2/22.02 In AVRO's Sportpanorama repor tages van het voetbaltoernooi Am sterdam 703. Ned. 1/22.45 Wereldkampioenschappen wiel rennen en de atletiekwedstrijden in Brussel. Ned. 1/23.20 De Taaishow van Jan Roelands gaat over „zeggen en schrijven". Hilv. 2/10.00 Het Symfonie-Orkest van de Süd- westfunk speelt werken van Schu bert, Prokofjef en Bartók. Hilv. 2/20.05 aan toe: „En ze is slecht ter been. Het Leger des Heils Raynoldi schudde het hoofd. „Ze kan nog best uit de voeten," zei hij. „Ga door." Het was duidelijk dat Jopie er graag even tussenuit gewild had. Hij fronste even als een spreker die zijn blaadje was kwijtgeraakt. „Nou goed, neem nou Keep Zwart. Keep Zwart krijgt zijn vrouw op bezoek in de recreatiezaal, dus Keep aan de ene kant van het tafeltje en zijn vrouw aan de andere kant en wat doet dat mormel? Ze trekt de bloes naar bene den en de rokken omhoog en Keep wist niet of hij eerst onder of boven de tafel zou kijken en we lachten ons allemaal te barsten, maar voor Keep was het beroerd genoeg, want wat gebeurt er Hij wachtte, maar niet voor het effect, naar het Raynoldi voorkwam. „Wat gebeurt er?" herhaalde hij. „Er gebeurt ditHij scheen er opnieuw uit te raken en een ogenblik hield hij luisterend het hoofd scheef. „Wilt u niet liever een aardig stukje televisie zien. mijnheer Raynoldi?" „Je zou vertellen wat er gebeuren ging." zei Raynoldi. Zo. zo, dacht hij, dus Jopie slijpt een telescoopspiegel. Een heel geduldwerkje. Zou Jopie er zoveel voor over hebben om naar de maan te kunnen kijken? „Keep koopt van zijn kantinegeld een soepbord," vervolgde Jopie rad, steeds bezig de stilte te verdrijven, „en hij maakt er een wandbord van met „Zoals het klokje thuis tikt. tikt het nergens" erop en bloemtjes er omheen en dat ziet een bewaarder de dikke Lucas die is anders toch ook de beroerdste nog niet en die zegt: Keep. nou wil ik 'em toch ook nog even aan de voorkant zien, de holle kant dus en daar had Keep de man nelijke geslachtsdelen in geboet seerd." Typen als Jopie. dacht Raynoldi, waren altijd uit op de stuntverhalen. Ze waren wel waar. natuurlijk, maar er was op ditzelfde gebied bijfek bielere gevangenen een veel tragiek, meer naar binnen Zoals die vrouw met haar twi jes een van tien en een vanP' naar Raynoldi geschat had. toen net van een verhoor terjurt men en terwijl hij door de gia], nisgang liep had die man j andere einde van de gang zwaaiend tegen zijn vrouw ei- ren bij het afscheid; met teil armen omhoog: „Nou, daag' genlijk alles ongezegd gelated derzijds terugschuifelend en j^1 armen omhoog. „Nou daag", weer eens en nog eens: „Nou d anders maar niets, en vervló hij gedacht, die gang is hierj lang. Het was slechts een helft dier gedachten die zich hier me iigi hield, dé andere helft bleef a Jopie geattendeerd. Want wi je met een sterrekijker nog m< kijken dan naar de maan? N sterren dus, planeten, neveb het heelal was eigenlijk veel voor een eenvoudig hoofj cheur om het hier in de gai even na te lopen Of voor di< huis. Als verrekijker. Chani gedachte verwierp hij onmij Dat was niets voor Jopie. „Dan kom ik nu op de ps: en psychologen," zei Jopie di „Die kunnen van mij allei kelere krijgen. Wat wij hebl ten, dat is een groot terrein maal gezellige huisjes erop dereen zijn familie kan ontv; een tuintje erbij voor wie dai heeft." Toén trok hij het valli onder zijn eigen redenering, natuurlijk met een gevang( voor wie zich niet aan di houdt." „Hier en daar zit wel Iets wat je zegt," zei Raynoldi1 „maar je brengt het alleen verkeerde moment ter sprak< „Hoezo?" „Omdat ik geloof dat er bij ji deur iets in het ongerede g( nu dè geranium niet op de bank staat." Ondanks Jopii .gepraat had hij een zachte i het keukenraam gehoord en er zeker van dat het ook de niet ontgaan was. „Daar zul je buurvrouw hebl de suiker," zei hij, kwiel gaande. „Ik denk het niet. Ik denkt een psychopaat is met proel Jopie's ogen werden strak v; en hij ging weer zitten. „Gaat u dan voor mijn part ni toe," zei hij wrokkig, „daar toch op zitten wachten." Wordt u< Radio vandaag HILVERSUM I (298 m. eo FM-kanaleni KRO 7 00 Nieuws 7.02 Het levende woord 7 08 <S> Lichte muziek met om 7 30 Nieuws en om 7.41 Echo. 8.30 Nieuws 8.36 Gym nastiek voor de vrouw. 8.45 (Si Lichte muziek, met om 10.30 Nieuw*. 11.00 (S) Operette en musical. 12.00 (S) Lichte mu ziek met om 12.00. 12.50 en 13.15 Kwis. 12.22 Wij van het land. 12.26 Mededelingen, 12.30 Nieuws en 12.41 Echo 14 00 (S) Geva rieerd programma. (15.30 Nieuws.) 16.00 (S) Spreekuur. 17 00 (S) Metropole orkest. 17 30 Nieuws. 17.32 Echo magazine 18 00 Niet alles staat in de folders toeristen- informatie. 18.19 (S) Pierement. 18.30 Nieuws 18.41 Marktberichten i.s.m. KNBTB 18.44 (S) Filmklapper 19 30 (S) Edwin, praten en zingen. 20 00 (S) In ant woord op uw schrijven verzoekplaten 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws 22.40 (S) Zomergoal muziekprogramma en actuele sportzaken. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II (402 ro. en FM-kanalen) NCRV 7.00 Nieuws. 7 11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Te Deum Laudamus. 7.54 Op de man af. 8.00 Nieuws. 8.11 Hier en nu. 8.25 Vandaag vrijdag. 9.00 Politiek en sa menleving. NOS 9 10 Spiegel van Belgie. 9.35 Waterstanden. 9 40 Oud en wijs ge noeg 10.00 De Taaishow. 10.30 NOS- Jazzportret. 11.00 Nieuws. 11.03 Meer over Minder. 12.30 Koffiedik OVERHEIDS VOORLICHTING 12.49 Uitzending voor de landbouw NOS 13.00 Nieuws NCRV 13 II Hier en nu NOS: 13.30 Vonken onder de as. 13 45 Onder de groene linde 14.00 Aspekten van de kamermuziek. 15.00 Ver haal. 15.30 Zoeklicht op Nederland. (16.00 Nieuws.) VPRO: 17.00 Welingelichte krin gen. 17 45 SYMBIOSE 17 55 Mededelin gen. 18 00 Nieuws. 18 11 Embargo 18.45 God's Eigen Radioprogramma. NOS: 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Europees Concertpodium. (20.52- 21*12 Het woord is aan de dichter.) 22.00 Horizon. 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23 55-24 00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM -kanalen) EO- 7.02 (S) Tiidsein 9.03 (S) De muzikale fruitmand. 10.03 (S) Te elfder ure. TROS: 11.03 (S) Polderpopparade. 12.03 (S) Nederlandstalige top-10. NCRV: 13-30 (S) Pop-contact. 15.03 (S) Elpee-pop. NOS: 16.03 (S) Nationale hitparade. 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) Avondspits. VOO: 19.02 (S) De Nederlandse top-40 VPRO: 20.02 (S) Vpro-vrijdag-op-drie (22.55 Mede delingen) 23.02 (S) Amigos de Musica AVRO 1.02 (S) Radio Pandora. 2.02 (S) Gewoon. 2 uur radio. 4.02-7.00 (S) 'n Nach tje Avro. HILVERSUM IV (FM-kanalen) NOS: 7.00 Nieuws. 7.02 Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws. (9.02 Stof van eeuwen. 10.00 (S) Vrijdag- morgenconcert: klassieke muziek. 12.00 (S) Klassieke pianomuziek. EO: 13.00 (S) Klankspiegel: concertgebeuren uit heden en verleden. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Klank bord. 14.20 (S) Orgelconcert. 14.45 (S) Snaar en spel. gitaarmuziek. VPRO: 15.00- 17.00 (S) Muziek op vier: Een Boheems duodrama en andere Tsjechische muziek. TV vandaag NEDERLANOI 18.90 NOS: De FabeMefcrart 18.95 Journaal 18.98 AVRO OeRaHycrosa'978 19.90 Geheenen der zee. wmsene 20 40 Een spectate Tommy Steele 21.95 The blue night, tv-eene 22.45 AVRO'» Sportpenorema presenteert 23.15 NOS: Journaal 23.20 Sport extra NEDERLAND II 18.40 TELEAC: VoorKhting dwreoverzorgmg 18 55 NOS: Journaal 18.59 Space 1999. tv-sene 21.37 NOS: Jounttal 20.27 VARA: Nederlands elftal 20.57 Airs fair. tv-sene 21.22 VARA-VISIE 22.02 Theater thuis de liefde van Oblomov tv-spei 23.42 NOS: Journaal DUITSLAND I 11 00 (K) Journaal en ai u- aliteiten. 11 25 <K> Der Schatz im Silbersc speelfilm 13.10 <K> Sport 13.55 K' Pers. verzicht 14 00-14 10 iKi Journal 17.18 K Journaal 17 15 <Ki Filmrepo:- iK) Reportage. 18.45 (K) Der 7 Sinn. 18.50- 19 00 (K) Journaal (Regionaal program ma NDR: 19 00 (K> Sportoverzicht. 16.30 'Ki Actualiteiten 19 45 iK) Kleuterpro- grumma. 19.55 (K) Ach. du lieber Himmel. tv-serie. 20.25 (K) Regionaal magazine 20.59 iK) Programmaoverzicht. WDR 19.00 (K) Strichweisc heiter. tv-serie. 19.10 (K) Unter einem Dach, tv-serie. 19.35 (K) Serie reportage* 20 15 (K) Actualiteiten magazine 20.45 <K. Amusementsprogram- m i 21 00 iK) Journaal. 21.15 (z/w) Em Alibi zerbneht. speelfilm. 22.50 <K) Repor tage 23.30 <K- Actualiteiten, met politiek overzicht 2-» 00 iK» Der 7 Sinn. 0.05 (K) D;,. U; ...nek. tv film 1 20-1 25 (K) Jour naal DUITSLAND II 17 00 (Ki Documentaire ió tK) Journaal. 17.55 (K) Ein Affe im Ha us. tv-sene. 18.10 <K) Catweazle. tv- sene. 18.35 (K) Actualiteiten en muziek. 19.20 (z/w) Western von gestern, tv-serie. 20.00 (K) Journaal. 20.30 (K) Reportages. 21.15 (z/w) Gauner gegen Gauner, tv-serie. 22.05 (K) Amusementsprogramma. 23.00 (K) Actualiteiten. 23.20 (K) Cultureel maga zine. 23.50 (K) Sport. 0.40 (z/w) Strassen- sperre (Gas Oil), speelfilm. 2.00 (K) Jour naal. DUITSLAND III (NDR WDR) WDR III 1930 (Ki Kleuterprogramma. 20.00 (K, Journal 3. 20.15 (K) Informatief program ma Vanaf 21.00 uur Gezamenlijk Pro gramma; 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Do cumentaire 22.00 (K) Documentaire serie 23 00-0.25 (K) Schule der Frauen, tv-spel. BELGIE (NEDERLANDS) NET I, 18.5C (K) Kleuterprogramma. 19.05 (K) Religieus programma. 19.35 (K) Cultureel program- ma 19.38 (K) Mededelingen en Morgen 19.45 (K) Journaal en sport. 20.20 (K) Weer bericht. 20.25 (K) Documentaire serie. 20.50 (K) Born Free, speelfilm. 22.20-22.35 (K) Journaal. NET II 18.50-20.25: Zie NET I. 20.25 (K) Muziekprogramma. 21.15 (K) Poéziepro gramma. 22.15 "(K) Informatief program ma. 22.30-23.15 (K) Sport. BELGIE (FRANS) 18.00 (K) Kleuterpro gramma. 18.05 (K) Kinderprogramma 18.30 (K) Les enfants des autres. tv-serie. 18.45 (K) Documentaire. 19.15 (K) Regio naai magazine 19.28 (K) Weerbericht- 19.30 (K) Journaal. 19.5C (K) The prisoner, tv- serie. 20.40 (K) Informatief programma 21.40 (K) Journaal Vul horizontaal in: 1. meetlat. 2. beeltenis. 3. kal voorwerp om een zeis aan te i steile helling. 6. koddige nat 7. moeraskoorts. Bij juiste invulling leest m< cirkeltjes de naam van een Oplossing vorige puzzel Hor. 1. moed. 4. ram. 7. por 9. radar, 11. nel, 12. eland, oma, 16. om, 17. snede, 1 Nerva, 23. glee. 24. even, 2 vlet. Vert. 1. moa. 2. orde. 3 etalo 5. are, 6. melomaan, 7. pr ramen, 13. nadeel. 17. stek 20. Eli. 22. vet

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4