leven met transfers Post hoopt op komst Zoetemelk Boekovski: boycot Spelen in Moskou Wildgroei onder wedstrijdmakelaars «Eens in de 12 maanden uitverkoop op Spangen Eredivisie 1978-1979 Als opvolger voor kopman Hennie Kuiper Opnieuw lederlaag ubaans lonkbalteam Capes: Geen kans in Praag" Wereldrecord Russische lopers Driessens terug in wielersport Contract met River Plate erg vaag IAMCERS 1INSDAG 15 AUGUSTUS 1978 SPORT TROUW/KWARTET kGloor Richard Matthijsse OTTERDAM Wie zich aan een prognose waagt over de L estaties van Sparta in het nieuwe seizoen doet er het beste in enige terughoudendheid te betrachten. De laatste jaren ■rschenen er aan de vooravond van het competitie-gebeuren armerende artikelen, die een en al zwartgalligheid ademden, parta is immers door de nood der financiële omstandigheden El idwongen eenmaal in de twaalf maanden uitverkoop te juden om, zoals voorzitter drs Cor van Rijn het zo plechtig eet uit te drukken, „de continuïteit van het betaalde voetbal waarborgen". orig jaar omstreeks deze tijd was et helemaal raak. Terry Lees, Dries isser en Henny Michielsen gingen ren vlot van de hand als het vee op e markt van 's Hertogenbosch. Ie- ereen, die zich maar enigszins ver- 45 nocht voelde aan Sparta, schreeuw- e moord en brand. En hoe moest het ®8 tel met de training gaan, toen Spar- l). i's avances met een Engelse oefen- leester op een fiasco uitdraaiden? itelndelijk gelukte het toch om een lan van „tweede garnituur", de wer- eloze oefenmeester Cor Brom, aan trekken. Enfin, iedereen kent het ervolg. Sparta verbaasde, ondanks e aderlatingen die het had onder aan, de voetbalwereld met verfris- >nd en gedurfd voetbal. Het eind 39: an 't liedje was dat Brom, de meest egeerde trainer in Nederland was en nei aor Ajax voor de neus van Feye- ei oord werd weggekaapt. In zijn klei ig volgden spits Ray Clarke en ver- ediger Wim Meutstege, twee smaak- iakers die een belangrijk aandeel adden geleverd in Sparta's opmer- elijke competitie-verrichtingen. lok dit keer is er bij het bestuur van parta geen moment reden voor pa- lek geweest. Dank zij de „zegenin- m" van het transfersysteem (Sparta een fel tegenstander van afschaf- ng ervan-RM) is de financiële situa- e wat minder zorgwekkend dan oorheen. En dank zij de creativiteit an het scoutingsapparaat is de door e Roemeen Mircea Petescu getrain- t selectie van jong bloed voorzien, lit door het bestuurslid Hans Sonne- eld geleide apparaat blijkt over een ijne speurneus te beschikken. De see amateurs (Wouter Holverda en drie van Tiggelen) konden tijdens t oefencampagne moeiteloos en met icces worden ingepast. Op aan- me rang van Petescu werd verder Louis hei in Gaal van FC Antwerp aangetrok- 9.00en- terwijl als opvolger van Ray larke diens landgenoot Stuart John irker (24) zijn opwachting op Span- in maakte. uur im3. iet merkwaardige is dat de verrich- ^gen en mogelijkheden van de der- divisieclub Chesterfield afkomsti- spits nog nooit door een Spartaan bekeken. John Parker is een on- :nde speler, die nog geen hon- Iduizend gulden heeft gekost en rvan men verwacht dat hij Clarke II zal doen vergeten. Toch is het op moment nog de vraag of Parker het gestelde doel kan voldoen, it al na de eerste training klaagde over rugklachten die na een me- :h onderzoek werden aangeduid een „blokkering van een van de lewervels". Hoewel met name Sonneveld zijn uiterste best de blessure te bagateliseren, zit :u met het probleem dat hij zijn iwe aanwinst nog niet éénmaal loorlijk heeft kunnen testen. Een ;st frustrerende situatie voor de imeen, die nu met een „gat" in de valslinie zit. Blijft de vraag of de essure van de Brit bij de eerste uring in Nederland niet over het »fd is gezien. Iets wat door Sonne- vled met klem wordt tegengesproken. Sonneveld: „Parker is uitvoerig ge keurd. Hij is per se niet met een blessure naar Sparta gekomen. Het is ook niet zo dat wij iemand hebben gekocht met verborgen gebreken. Het is onbestaanbaar dat onze tipge vers in Engeland ons hebben willen flessen." Petescu zit echter met de gebakken peren. De ambitieuze, pas 36-jarige Roemeen wil, zoals elke trainer, pres taties. „Ik besef heus wel dat mijn voorganger Brom bij Sparta een uit stekende naam heeft opgebouwd. Een vijfde plaats, de halve finale in het bekertoernooi en vooral specta culair voetbal, dat heeft hij allemaal bereikt. Zulke prestaties nog verbete ren, of zelfs gelijk houden, dat is vanzelfsprekend geen eenvoudige zaak en als het door welke omstan digheden dan ook wat minder gaat, dan loop je als trainer het risico dat er naar jou wordt gewezen". Met een typisch zuidelijk handgebaar vervolgt hij echter: „Maar voor ieder een is het trainersvak toch een ris kante zaak. Als Brom Ajax straks niet direct kampioen maakt net zoals Ivic deed zal hij ook kritiek krijgen te verwerken hoe goed hij ook heeft gewerkt. En wat doe je er als trainer nu bijvoorbeeld aan als je degradeert met een elftal dat gewoon te weinig kwaliteit heeft. Al Sluit Petescu daar mee de discussie over het trainersmé tier af, het is duidelijk dat hij met zijn laatste opmerking zijn eigen situatie bij Telstar bedoelde. In vergelijking SELECTIE Luuk Balkestein, Pim Doesburg, Louis van Gaal, Leendert de Goey, Wouter Holverda, Ton Marljt, Stuart Parker, Arie van Staveren, Dick Stuy van de Herik, Adrie van Tiggelen, Michel Valke, Jo van Zoest. NIEUW Stuart Parker (Chestefield), Louis van Gaal (FC Antwerp), Wouter Hol verda (Roodenburg), Adrie van Tig gelen (Oud-Beijerland). VERTROKKEN Ray Clarke (Ajax), Phil Henson (te rug naar Engeland), Wim Meutstege (Ajax), Jos Peltzer (SC Cambuur), Loek Bijl (FC Dordrecht), Geert Jan sen (FC Dordrecht). TRAINER Mircea Petescu (nieuw). met de werksituatie in Velsen, is hij bij Sparta van de hel in de hemel gekomen en daarom voelt Petescu er niets voor om nu al rekening te hou den met eventuele nieuwe teleurstel lingen. Uiterst optimistisch ventileert hij zelfs: „Ik zie nog genoeg groeimo gelijkheden bij Sparta. De meeste spelers zijn nog zo jong dat je mag verwachten dat er nog meer uit te halen is. En Sparta's voetbalschool zal straks weer nieuw talent opleve ren. Zo'n speler als Lengkeek bijvoor beeld, zeventien pas, UEFA-rechts- buiten, kan in de komende jaren doorbreken. En zo zijn er nog wel meer te noemen. Ik ben blij met die voetbalschool. Ik zal me er ook veel laten zien, zodat er een duidelijke band groeit met de betaalde selectie- groep". Maar ondanks die voetbal school en het daaraan gekoppelde inventieve scoutingsapparaat van de Rotterdamse club zal ook Petescu, als hij langer dan een seizoen op het Kasteel blijft, moeten leren accepte ren dat gerijpt talent keer op keer van de hand moet worden gedaan om de kastekorten te dekken. AARLEM De tweede dag van de laarlemse honkbalweek is gister- 'ond afgesloten met opnieuw een errassend resultaat. Wereldkam- ioen (bij de amateurs) Cuba moest ïderom het hoofd buigen. Ditmaal leek Zuid-Korea te sterk. De Azia- m wonnen voor 5300 toeschouwers een partij die drie uur en tien linuten duurde met 6-3. lefst vijfmaal vloog de bal over het ik. Twee keer was de Cubaan Ar- lando Capiro daar voor verantwoor- ilijk. Jerder op de dag behaalde Japan zijn |?peede triomf door Australië kans- te laten: 14-2. Een zege opge duwd uit veertien honkslagen op Ier Australische werpers, die in to- J lal slechts zes man op drie-slag kon- in uitschakelen. p ot de derde innings slaagde de star inde werper van de Aussies, Ray ':hell erin de Japanse aanval in idwang te houden maar toen in die ïgbeurt linksvelder Kikuchi met man op het honk de eerste home- losliet was de bres geslagen. Wl)er»: r--Korea: 8hl Jlm Kim <6>/j lnn.l: 3-3-5-1; Dong Chol (27/j lnn.l: 5-1-4-0 Rogello Garcia (7 lnn.l: 6-2-6-1; BraudlUo Pnt (i inn.1; 1-0-1-0. J-Kou-r Hyo Jo HJang en Hae Chang Lee. Armando Capiro 2 en Antonio Munoz 6-1 «IXGSCIJFERS. Sn 0-0-2-2-0 3-0-4-3 Wlê 0 0-0-0-1-0-1-0-0 'XIJfer* 'AN:Kida 17 lnn 7-0-5-1 Manadeillnni 1-1- 'oki .1 mn i 0-0-1-0 AUSTRALIe: Ray Mlt- P'3 inn.i: 2-3-4-1 Robert Surplice i2* i inn.i 2-4- 'ohn Rams ten (l'/j lnn.l: 0-4-2-0 Brian Wonna- lnn.l: 2-4-4-1. lERl'NS: Kikuchi en Sekl Australië Dean NIJMEGEN Deze week heeft Peter Post een gesprek met Joop Zoetemelk over de opvolging van Hennie Kuiper als kopman voor de grote etappewedstrijden. Kuiper kwam tijdens de Ronde van Frankrijk al tot een akkoord met de Franse ploeg van Mau rice de Muer. Het afgelopen weekeinde werden definitieve afspraken gemaakt en kwam het ook vast te staan dat Kui per volgend seizoen geen kop man meer kan zijn voor de Post-ploeg. Voor zijn opvol ging staat Zoetemelk als hoogste genoteerd op het ver langlijstje van de Amstel- veense ploegleider. Post: „Ik werk het liefst met renners uit eigen land. Ik denk dat Zoetemelk wel oren heeft naar mijn voorstellen, vooral omdat de toekomst van de wielersport in Nederland er geweldig uitziet." Zoetemelk toonde zich bij de start van de Profronde van Nederland wel geïnteresseerd in een gesprek met Post. „Voor het wereldkampioen schap beslis ik voor welke ploeg ik volgend jaar rijd. Misschien blijf ik wel bij mijn eigen ploeg, want beide sponsors gaan door. Of ik dat Inder daad doe, hangt af van de kwaliteit van de knechten." Van verschillende kanten werd er ge suggereerd dat Post ook interesse zou hebben in de Belg Pollentier. die we gens fraude op de dopingcontrole uit de Ronde van Frankrijk werd gezet en op het ogenblik een schorsing van twee maanden uitzit. Post: „Ik heb Pollentier geen enkel aanbod gedaan. Ik weet nergens van. Nogmaals Zoetemelk staat voorop. In plaats van Kuiper wil ik hem het liefste hebben. Komt Joop niet over. dan geloof ik dat ik liever doorga met de romp van de ploeg van dit jaar. Met Johan van de Velde en Henk Lubberdlng heb ik jonge talentrijke renners, die zich in de toekomst in het grote rondenwerk gaan ontwik kelen." Zoetemelk misschien bij Post. Pol lentier in elk geval niet. De Vlaming, in zijn land tot „martelaar" verheven, kreeg van verschillende ploegen zeer lucratieve aanbiedingen. Hij tekende Walter Planckaert op weg naar zijn zege in de proloog van de Proftour gigantisch jaarsalaris op zijn bankre kening is Pollentier immers nog niet gerehabiliteerd. Vrienden praatten hem de ploeg-Post aan. Die „schone" equipe zou het beste klimaat voor hem zijn. Post is zo verstandig zijn ploeg ook schoon te houden. Peter Post heeft gisteren geweigerd om Hennie Kuiper op te nemen in zijn ploeg voor dc Ronde van Neder land. De gevallen Tour-vedette maakte zaterdag in Kamerik zijn ren tree in het peloton en zinspeelde op de Proftour om zich op het wereld kampioenschap te kunnen prepare ren. Ploegleider Post weigerde echter op zijn verzoek in te gaan. „De ploeg was al opgesteld." motiveerde Post. En: „Ik zou een ander moeten teleur stellen, terwijl die zich al meer dan een week voorbereidde op deze Ronde." Die renner was Piet van Katwijk. Maar zijn deelneming vormde niet de hoofdreden van Post om Kuiper bui ten de ploeg te laten. Doorslaggevend was vooral het feit dat Kuiper vol gend jaar voor een Franse ploeg zal rijden. In dat licht gezien was de beslissing van Post begrijpelijk en normaal. De deelneming van Kuiper aan de WK komt hierdoor echter wel weer op losse schroeven te staan, maar is nog niet uitgesloten. Coach Piet Lie- bregts schrijft hem ten minste nog niet helemaal af. Liebreets: ..Het vorm af, die hij moet opdoen in de Belgische kermiskoersen." De Profronde van Nederland ging gis teren overigens van start met een individuele tijdrit, die gezien de af stand (zegge en schrijve 1200 meter) in feite niet meer was dan een uitge rekte sprint. Vandaar ook dat dit Vóórspel gewonnen werd door Walter Planckaert, een specifieke sprinter In de Ronde van Frankrijk won hij de massasprint in Brussel aan het einde van de eerste etappe. Jan Raas, ook niet de traagste als het op sprinten aankomt, eindigde gisteren op de tweede plaats. De prestaties van de gespecialiseerde tijdrijders bewezen ook dat deze pro loog als tijdrit te kort was. Didi Thu- rau werd slechts zesde. Gerrie Knete- mann eindigde nog achter de Duitser. De 30-jarige Walter Planckaert start vandaag in de Oranje leiderstrui voor de eerste etappe naar Heerenveen met een seconde voorsprong op groe- ne-truidrager Jan Raas. wiens feitelij ke achterstand slechts 0,25 van een seconde bedroeg. Proloog: 1 Walter Planckaert iBel-Merckx 1200 m In 1 2878. 2 Jan Raat .Nrd Post' 129 03 3 Daniel Willema iBel-Jossaiti I 29 13. 4 Jos Oljse- mar.s Bel Visser' 1 29 21. 5 Henk Lubberdlng Ned-Posf 1 2P26. 6 Dietrich Thurau iWDId Jos sart) 1 29 66. 7 Aad van den Hoek iNed Posti I 30 11; 8 Gerrie Knetemann iNed-Posti 1 30 23, 9 Gerrlc van Gerwen 'Ned-Harlngsi 1 30 24, 10 Frans van Looy iBel-Wlllekens) 1 30 30; 11 Ouldo van Calsier iBel-Merckxi 1 30 60. 12. Johan van de Velde 'Ned-Posti 1 30 61, 13. Plet van Katwijk iNed-Posti 1.3061, 14 Johan van de Meer iNed Koopmanti 1 3079 15 Ad Prinsen <Ned-Koop- 1) EDMONTON Onder aanvoe ring van kogelstoter Geoff Ca pes, die zaterdag bij de Spelen van de Gemenebest In Edmon ton de gouden medaille won met 19,77 meter, overwegen Britse werpers de komende Eu ropese kampioenschappen in Praag te boycotten. De werpers zijn van mening dat atleten uit West-Europa kansloos zijn te gen Oosteuropeanen omdat die verboden stimulerende midde len gebruiken. „Het heeft totaal geen zin om het op te nemen tegen Oosteu- ropese werpers wanneer men zich houdt aan de regels." Ca pes, die al meer dan tien jaar deel uitmaakt van de Engelse nationale ploeg zegt een princi pieel tegenstander te zijn van stimulerende middelen. De po litieman uit Huntingdon: „Het wordt tijd dat de Russen, Oost duitsers en andere Oosteurope- se werpers uit de strijd worden gehaald. Met het huidige mis bruik van stimulantia is het deelnemen aan internationale kampioenschappen voor ons alleen maar verspillen van tijd." aldus Capes. „Het zijn niet de beste atleten van de wereld. Zij hebben ge woon de beste dokters in Oost- Europa. Wij worden uitgela chen door onze Oosteuropese tegenstanders wanneer zij ho ren dat wij zoveel gecontro leerd worden op het gebruik van stimulerende middelen. Ik heb er genoeg van voor gek te worden versleten. Oost-Duits- land heeft 18 miljoen inwoners. Desondanks heeft het land ten minste twee medaillewinnaars op elk nummer. Engeland heeft drie maal zoveel inwoners maar is kansloos. Dat is geen kwestie van toeval. De enige manier om daar wat aan te doen is een groep experts naar landen als de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland te sturen en daar iedereen voortdurend te controleren. Een andere ma nier is geen records meer te erkennen voordat de betreffen de atleet of atlete is gecontro leerd op het gebruik van stimu lerende middelen. Je moet de controle absoluut waterdicht maken. Als de Oosteuropese atleten zouden weten wat voor vergif zij slikken om hun pres taties te verbeteren, zouden zij zich dood schrikken." PODOLSK Een Russische ploeg bestaande Vladin Ir Podoliako. Niko lai Kriov, Vladimir Malozemkin en Anatoli Retsjniak heeft bij wedstrij den in Podolsk het wereldrecord op de 4 x 800 neter verbeterd en ge bracht op 7 minuten en 8,1 seconden. Het oude record stond op de dag af twaalf jaar op naam van de Westduit- se ploeg bestaande uit Kinder, Adams. Bogatzski en Kemper. NIJMEGEN Lomme Driessens (67) keert terug in de wielersport. De voor malige ploegleider van Fausto Coppi, Rik van Looy. Eddie Merckx en het laatst van Freddy Maertens. wordt volgend seizoen manager in de Belgi sche ploeg, waarvan Ton Vissers ploegleider is. Op deze manier komen Vissers en Driessens opnieuw tot sa menwerking. OSS In Oss speelde Haarlem gelijk tegen de hoofdklasser TOP. Vos zette de eredivisieclub in de zesde minuut od achterstand Pas na rust kon Mei- LONDEN De Russische dissident Wladimir Noekovs Boekovski die in Groot-Brittannië verblijft, heeft maandag in de Times opgeroepen tot een boycot van de Olympische zomerspelen van 1980 in Moskou. Boekovski schrijft dat het politieke klimaat in de Sowjet-Unie niet strookt met de geest van de Olympische Spelen. Als men de Spelen zou bijwonen, aldus de dissident, zou dat de indruk wekken dat men instemt met het opsluiten van mensen in gevangenissen en psychiatrische ziekenhuizen omderwille van hun overtuiging. Boekovski wijst erop dat de Sowjet-Unie 2.000 atleten naar Moskou zal uitnodigen in 1979 voor de pre-Olympische Spelen, maar dat zij heeft laten doorschemeren dat concurrenten uit niet-bevriende landen niet geaccepteerd worden als het niet om uitzonderlijke atleten gaat en geen journalisten zullen worden toegelaten van media die de Olympische gedachte niet gunstig zijn gezind. „Ik vraag iedereen die op de bres staat voor de vrijheid zich ervoor te beijveren dat de spelen van Moskou zuilen worden overgeheveld van Moskou naar Montreal, waar de in 1976 gebouwde faciliteiten nog steeds beschikbaar zijn." aldus Wladimir Boekovski. Leedvermaak bij Sparta's verzorger Klamer en Pim Doesburg om de krukken van Frank van Weerdenburg. Links probeert aanwinst Stuart Parker mee te lachen. door Matty Verkamman ROTTERDAM Door de naaste betrokkenen bij de organi satie van het eerste Rotterdam-voetbaltoernooi zijn de afgelo pen dagen weinig fraaie woorden gewijd aan de Argentijnse „spijbelaar" River Plate. Onbetrouwbaar, corrupt en typisch- Zuidamerikaans waren de gangbare kwalificaties toen de tevoren als publiektrekker aangewezen Argentijnen vrijdag niet kwamen opdagen. River Plate, met z'n vijf internatio nals. zal ook ongetwijfeld geen fris spelletje hebben gespeeld. De berich ten uit Madrid, waar het toerende gezelschap niet in het vliegtuig naar Nederland was te branden, wezen in derdaad op kwade trouw van Argen tijnse zijde. Maar door de massale verontwaardiging ten opzichte van River Plate is de ondermaatse organi satie vanuit Nederland toch te veel op de achtergrond gedrongen. Met veel tamtam werd vrijdag al aan gekondigd dat River Plate een scha declaim van een half miljoen gulden tegemoet kon zien. Twee dagen later zette Feijenoords juridische adviseur mr A. F. A. van Velzen echter meteen al vraagtekens achter die gepeperde eis. Terecht stelde hij dat het heel moeilijk aantoonbaar was hoeveel toeschouwers er door de handelwijze van River Plate waren weggebleven. Daarnaast schijnt hij bepaald niet onder de indruk te zijn gekomen van het contract dat de namens de orga nisatie optredende Inter Football- medewerker Ruud Bonewit met Ri ver Plate heeft gesloten. Zolang de zaak „onder de rechter" is valt van mr Van Velzen weinig infor matie te verwachten, maar zondag had hij van de organisatoren reeds vernomen dat er bijvoorbeeld geen boeteclausule ln het contract was op genomen. De nabije toekomst moet nog uitwijzen of er eigenlijk wel een echt contract was en zo Ja, of dat goed dan wel slecht in elkaar zat. Insiders menen vooralsnog dat Bone wit teveel vertrouwen in een Argen tijnse of 8paanse makelaar heeft gehad. Hoe dan ook, op voorhand valt aan te nemen dat Feijenoord (dat overigens elk financieel risico bij de sponsors had gedropt) het moeilijk zal krijgen om geld van River Plate los te krij gen. De tussenpersoon Bonewit staat namelijk bij de Europese Voetbal Unie (UEFA) slecht aangeschreven. In het verlangen om bij River Plate verhaal te halen, zit enige steun van de UEFA of de eveneens in Zwitser land zetelende wereldvoetbalbond FIFA er bepaald niet in. Bij navraag in Bern bleek de UEFA gisteren al op de hoogte van de kwes- tie-River Plate. En ofschoon de zaak op zich toch weinig amusant is, kon de Zwitser Eberle, die zich bij de UEFA bezighoudt met het al dan niet uitreiken van licenties aan de wed strijdmakelaars, een lachje niet be dwingen. „Ja, ja. Bonewit hè. Er ligt hier nog een niet-gehonoreerde aan vraag om een licentie van hem. Jam mer voor Feijenoord." Ter nadere in formatie: nadat eerst het omstreden bureau Inter Football nul op het re quest had gekregen, werd ook aan Bonewit, die de UEFA vertelde dat hij niets met Inter Football had te maken, geen licentie verstrekt. In die kwestie heeft het Nederlandse ex-bestuurslid van de UEFA, Jos Co- Ier, een belangrijke rol gespeeld. Co- Ier berichtte „Bern" zeer regelmatig over Inter Football, heeft bijvoor beeld weieens verteld dat het telefo nisch antwoordapparaat van Inter Football soms naar Bonewit ver wijst De pret in Bern om de mislukking van Bonewit is wel begrijpelijk. Want die overkoepelende organisatie streeft er al geruime tijd naar om de wildgroei in de voetbalmakelaardij wat in te dammen. Wanneer de UEFA van de betrouwbaarheid van een ma kelaar is overtuigd een aanbeve ling van een nationale bond heeft daarbij het gewicht van een geloofs brief dan wordt pas een licentie verstrekt. De betrokkene dient dan wel een waarborgsom van 20.000 Zwitserse francs te storten. Het is die licentiehouders allang een doorn in het oog dat hun handel ondergraven wordt door Illegale makelaars, zoals Bonewit. Zo schijnt de als betrouwbaar te boek staande Westduitser Günther Bach- mann die zich net als de onlangs overleden Fransman Ukralnczyk nooit met de spelershandel heeft be ziggehouden van plan te zijn om alle nationale bonden nog eens te wijzen op het illegale werk van zovele schnabbelaars. Eberle zegt in dat ver band: „Het is in principe zelfs verbo den om met illegale wedstrijdmake laars te werken. De aangesloten bon ten te houden. Maar anderzijds be grijp ik dat die bonden ln de praktijk relatief machteloos staan. Wel zou den de clubs moeten begrijpen dat ze bij eventuele moeilijkheden met weg blijvende clubs sterker staan wan neer er met een erkende makelaar le gewerkt." Jan Huijbregts, de secretaris van het betaalde voetbal, onderschrijft dt mening van Eberle dat het moeilijk b om iets tegen die niet-erkende make laars te ondernemen. Over het Rot terdam-toernooi zegt hij bijvoor beeld: „Feijenoord vraagt bij ons dat toernooi aan. Wanneer die club dan besluit om een bepaalde tussenper soon ln de arm te nemen om clubs te contracteren, dan is dat in wezen onze zaak niet. Wij krijgen elk Jaar zo'n tweehonderd verzoeken voor vriendschappelijke wedstrijden, meestal weten wij niet eens wie er als organisator optreedt. Wel is het zo dat wij de clubs op die officiële make laars wijzen. Die mensen werken ten slotte met standaard-contracten van de UEFA. waar bijvoorbeeld ook boe teclausules in zijn opgenomen." Hoewel Eberle dan begripvol ls ten opzichte van de reglementsovertre dingen in de diverse landen, is het toch eigenaardig dat een organisatie als de KNVB feitelijk zonder meer akkoord gaat met het verboden werk van, bijvoorbeeld, Bonewit. Van de voetbalbond die wel vaker merkwaar dig meegaand was in omstreden IF- zaken. kan moeilijk de rol van een speurende detective bij vriendschap pelijk- of toernooi voetbal worden ver langd, maar zonder reden de kop in het zand steken is het andere ui terste. ATLETIEK - Joachim Krug heeft vla een kort geding bereikt dat hij mag uitkomen ln de strijd om de Westdultae atletlektltels. die dit weekein de In Keulen worden gehouden. Krug. een uit Oost-Dultsland gevluchte kogelsloter. waa eer der wegens het gebruik van stimulerende mid delen geschorst De Westdultae aUeUek bond la ln hoger ben TAFELTENNIS Bert 8choofs. de huidige bondscoach van het nationale herentafeltennls- team. heeft een tweejarig contract aft speler getekend bij Alkmaar De vereniging wil met het aantrekken van de 32-Jange Rchoofs berei ken. dal de club ln december weer In de eredivi sie speelt Naast Schoofs spelen de Britten Trevor Taylor en Kennyan ln het eerste team. ZEILEN Norbert Vltha Is op de Oouwzee bij MonnJckendam Nederlands kampioen ln de Hometklasae geworden De laatste race werd gewonnen door Hans Wurst die tweede werd In het eindklassement De houder van de Open Nederlandse titel, de Engelsman Ken Herve, eindigde sla zesde WIELRENNEN Cees Bal zal op free lanceba- tls verder rijden voor de wielerploeg van Henk Koopman* Eerder waren er zodanige Interne moeilijkheden gerezen dat Bal zelfs ontslag was aangezegd De problemen tussen Bal en Koop- mans zijn uitgepraat. TURNEN De Nederlandse dameaploeg voor de wedstrijd tegen de ploeg van de volksrepu bliek China, die 19 en 20 augustus ln Drachten wordt gehouden, bestaat uit: Conny Zwarthoed. Monique Bolleboom. Ingrid BolJeboom. Mar leen Houter, Annelles Nljdam. Marijke Aamout- se en Marja Huytlng Deze Interland betekent voor de Chinese dames het begin van een toer- nee door Nederland met demonstraties In Delf zijl. Varsseveld. Breda en Amsterdam. Ook de Chinese herenploeg zal daaraan deelnemen BASKETBAL Jim Parks gaat weg als coach bij Donar uit Oronlngen Parks heeft het be stuur van de club verzocht hem vsn zijn con tractuele verpllchUngen voor het kortende set- zoen te ontheffen omdat hij een aantrekkelijker aanbieding heeft gehad van het Oostenrijkse Wienenberg UBC Als opvolger van Parks Is de An erikssn Orady Patrick Stewart aange trokken TENNIS - Jimmy Connors heeft In Indianapo lis de Anertkaanse tennlskan pioenschappen gewonnen door ln de finale de Spanjaard Joae Hlgueras terug te wijzen. De Spanjaard bood alleen In de eerste set enig verweer 7-5, fl-1. ALGEMEEN De federatie van de Oemene- bests pelen (COF) heeft zijn leden In de jaarlijk se algemene vergadering te Edmonton ge vraagd hun sportieve contacten n et Zuld-Afrl- ka te beperken Sir Alexander Ross. de voorzit ter van de COF. verklaarde dat Nigeria geen straf opgelegd zal krijgen Nigeria boycot de Oen ene bests pelen vanwege de deelnen Ing van Nleuw Zeeland. dat volgen* Nigeria wel sportie ve contacten n et Zuid-Afnka onderhoudt ADVERTENTIE IMIUKTI-I» GEÏMPORTEERD DOOR: NS. KOOPMANS BRUINIER B V. AMSTERDAM sf

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9