Zeven BBC-documentaires over leven in Joegoslavië TV COMMENTAAR Radio en televisieprogramma's Een gesprek op de grens Er wonen niet alleen zwijgende en zingende boeren INSPECTEUR RAYNOLDI en zijn ARRESTANTE Even puzzelen VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1978 RADIO EN TELEVISIE TROUW/KWARTET In wn ziekenkamer ergens in ons land leeft de Journalist Louis Sinner voortdurend met de gedachte dat hem waarschijnlijk niet veel tijd meer rest. Zolang hij zich ertoe in staat voelt, wil hij blijven schrijven over zijn leven, zijn ervaringen als kankerpatiënt en zijn houding tegen over de dood. Sinner houdt rekening met de moge lijkheid dat een tumor van lieverlede de keelholte zal gaan afsluiten. De laatste medische ingreep zou resulte ren in het kunstmatig ademen en eten en het verlies van zijn stem. Sinner acht dit een mensonwaardig rekken van leven. HIJ wenst als com pleet mens te sterven De aan het Algemeen Dagblad ver bonden Journalist Is op een bijzonde re wijze voorbreid In 1973 maakte een jong echtpaar hem de wens ken baar, de vaak naamloos aangeduide ziekte waaraan de man leed en het sterven bespreekbaar te maken. Vanaf die dag begeleidde Sinner de zieke op de weg naar diens einde, dat kwam op 7 mei 1976 HIJ beschreef door Ton Hydra het verloop in veertig artikelen als een handreiking aan anderen, die met de ziekte te maken zouden krijgen Het probleem van de man en de vrouw die zijn vrienden werden, liet hem nadien niet los: op 16 juni van dit Jaar werd het zijn eigen probleem. Als u vanavond in het IKON-pro- gramma ..Een gesprek op de grens" van Louis Sinner kijkt, zult u merken, dat er een nauwe samenhang moet bestaan tussen het begeleiden van die ander en de verwerking van zijn persoonlijke ervaringen met de ziek te. En dat het bijhouden van een dagboek en dit televisiegesprek con sequenties zijn van een stellingname tegen de medische ethiek om het recht op een menswaardig sterven af te dwingen. Daarom stond Sinner erop. dat de IKON het gesprek nog bi] zijn leven zou uitzenden. ..Verkla ringen na de dood zeggen niet veel. Die worden gauw vergeten!" In het door Philip Engelen behoed zaam en met zo weinig mogelijk eigen inbreng samengestelde programma leest 8inner enkele dagboekfragmen ten voor. Daarin beschrijft hij realis tisch zijn ziektebeeld en het te ver wachten einde. Het wordt duidelijk, dat hij langdurig en diep heeft nage dacht over de zin van het leven en de relatie met zijn gezin. Duidelijk wordt ook. dat bij de nuch terheid en het uitingsvermogen van de journalist zich een intense emotie voegt Hij wilde eerst met zichzelf in het reine komen en vond toen een vorm van harmonie. Het gevolg is. dat hij nu alleen nog maar mensen om zich heen wil hebben, die zijn harmonie begrijpen. Als een mens zo met de afsluiting van het leven bezig is. maakt dat diepe indruk. Je luistert zwijgend toe. in het besef dat er enorm veel moed voor nodig is, om zo het eigen bestaan te doorschouwen. Ook al zegt 81nner dat doodgaan geen drama is. het straalt levensgroot van het televisie beeld af. Dramatisch is evenzeer zijn worsteling met het probleem van de vrijwillige euthanasie. De persoonlij ke verwerking daarvan zou hij alge mene geldigheid willen geven en er kend willen zien. Meer dan de nuchtere journalist is hier een heftig bewogen zieke aan het woord. Wij moeten dit wel bedenken, als er vragen rijzen. En dat zal onge twijfeld het geval zijn, want Sinner probeert de cirkel van problemen rondom het vraagstuk van euthana sie te verkleinen. Buiten beschou wing laat hij enige aspecten die hij niet in zijn denkwereld kan opnemen. Als agnosticus hangt hij de gedachte aan dat de mens geen kennis kón hebben van een boven de ervaring uit stijgende hogere macht. Daarom ook zegt hij, dat euthanasie niet een me disch. maar een politiek-Juridisch probleem is. Het getuigt van respect voor de naar het einde toe levende mens, dat de IKON dit diep-lndringende gesprek niet heeft ingekort om er direct een discussie aan vast te kunnen knopen. Meer bezonken zal erop worden inge gaan in het radio-programma „De andere wereld van zondagmorgen". ASTERIX EN DE OLYMPISCHE SPELEN T CAKJ M^T W4T SI X 4TAUJT4M 9TAAT M<T vAki C*i4*»VAL.ei<AT>< Mlp- Té wéBROKélM door Riet Diemer FERD'NANQ let Hein HILVERSUM Wie ooit eens voet op Joegoslavische bodem heelt gezet komt er na korte tijd achter voorlopig geen kenner van dit uitgestrekte land vol tegenstellingen te zullen worden. Nu hoeft niet iedere toerist zich direct een Den Dolaard te voelen. Hij schreef trouwens zijn romans in een vooroorlogse en dus geheel andere tijd. Maar er zullen heel wat ontdek kingsreizen nodig zijn om iets te begrijpen van Joegoslavië, een verzamelnaam voor zes deelstaten en twee provincies, die dankzij de vroegere geïsoleerde ligging elk met eigen historie, landschap, volksaard, taal en niet op de laatste plaats cultuur, begiftigd zijn. De BBC heeft de gevarieerdheid van dit land aangegrepen om zeven docu mentaires te maken over „Leven in Joegoslavië", zoals de NCRV de oor spronkelijke titel „The Jugoslav Way" vertaalde. Om misverstanden te voorkomen de leader, dat is het stukje film waarmee steeds een afle vering wordt begonnen, geeft nu niet direct het juiste beeld van dat Joe goslavische leven. Dat wordt niet be paald door zingende, dansende en pruimenjenever drinkende boeren en boerinnen Aan de andere kant moet worden toegegeven, dat de twee de len die ik van tevoren zag een veelzij- diger beeld gaven van land en volk. De NCRV zendt zaterdagavond vroeg, om 19 25 uur op Nederland 1. de eerste aflevering uit. Als we de toeristenbureaus mogen geloven, heeft het Joegoslavië dit Jaar niet aan belangstelling ontbroken. Hoe grillig de curves vaak zijn blijkt uit de cij fers van verleden jaar toen het land van Tito aanzienlijk achterbleef bij Griekenland en Portugal en natuur lijk Spanje Reclame Als een soort onbedoelde reclame hoeven de BBC-documentaires niet te worden beschouwd Maar Je kunt je wel afvragen waarom zo n serie nu niet ver voor het vakantieseizoen wordt vertoond. Aan de andere kant is het misschien ook wel zo. dat men eenmaal thuisgekomen meer behoef te heeft aan achtergrondmateriaal. Het is voor regisseur-schrijver Mi chael Croucher. van „The Jugoslav Way" niet de bedoeling geweest toe ristische mooie plaatjes te schieten; al kun Je er In zo n omgeving nauwe lijks aan ontkomen. Karakteristieke volksaard en landschap zijn nu een maal met de dagelijkse gang van za ken verweven. Die dagelijkse gang wordt dan weer mede bepaald door de eigenzinnige communistische lijn van Tl to. de groeiende industrie met houtfabrteken. ijzerertswinning, en het boven de grond brengen van an dere bodemschatten. Hoe volk. land en industrie met el kaar te maken hebben ln de deelstaat Slowenlë. die zoveel van Oostenrijk wegheeft, blijkt al in de aflevering ..Dubbelleven" van zaterdagavond Zagar. opzichter van een krachtin stallatie. forenst de 45 km naar zijn huis per trein, bus en te voet. Zijn huls is een boerderij. In een land dat net als alle communistische landen geen effectenbeurs kent. is bezit van een boerderij of tweede huisje wel toegestaan Zagars werkdag loopt van zes tot twee uur. De werktijden in zijn land zijn gunstig geregeld zodat er nog genoeg zonnige uren als vrije tijd overblijven. Hij en zijn ouders en voorouders zijn boeren. Maar de boer derij is te klein om genoeg op te brengen om van te leven. Zagar is een van de velen die naast het werk op de fabriek een eigen bedrijfje runt. Verademing Van cultuur en rijke historie getuigen veel overblijfselen in Split in Joegoslavië zoals de zuilen van het paleis dat de Romeinse keizer Diocletianus in de derde eeuw>na Chr. liet bouwen. Het moet ook wel een verademing zijn om nadat de fabrieksfluit is ge gaan terug te keren in het schilder achtige bergdorp met de houten hui zen met stapels brandhout. Monu mentenzorg is er vóór dat de hulzen in oude staat worden gehouden. Toch is er nog maar één traditionele zwarte keuken in het hele dorp te vinden; een grote open oven met zwartgebla kerde zoldering. Er staat wel een elek trisch fornuis naast, schuin onder de gerookte hammen, maar daarop is nog nooit gekookt. De „Vereniging tot behoud van zwarte keukens" heeft het fornuis er ooit eens neer gezet Zagar heeft geluk gehad, want niet iedere Joegoslaaf heeft werk in de omgeving gevonden. Achthonderd duizend van zijn landgenoten zijn als gastarbeider de grens overgegaan. De dorpen in de binnenlanden die ze verlieten zijn vaak armoedig en ach tergebleven. Voeg daar nog bij de zeshonderdduizend werklozen die in het land bleven, op een totale bevol king van 22 miljoen en een somber beeld wordt vertoond. Maar in een uitgestrekt land zijn er ook veel tegenstellingen. Ondanks de werkloosheidscijfers is er gemiddeld genomen een stijgende lijn te zien in de verzameling deelstaten, waarvan er verschillende na de oorlog de titel ontwikkelingsland droegen. Dat is voorbij. Er is een beperkte vorm van welvaart. Voor velen is dat net ge noeg om plezierig en tevreden te le ven en te laten leven, want veel Joe- goslaven zijn naar Balkan-gewoonte gul en gastvrij. Over Slovenië gaat de eerste afleve ring en de familie Usenicknek staat op een andere manier model voor „Dubbelleven". Mevrouw Usenick nek bleef twintig jaar geleden als weduwe met vier zoons en een doch ter achter. Ze slaagde erin de boerde rij draaiende te houden, maar in plaats van haar zoons bij zich te houden stuurde ze hen naar de uni versiteit. De Jongste zoon bleef op de boerderij. Gemeenschapszin Om te voorkomen dat hij geïsoleerd zou raken in het stille plattelands dorp besloten de broers in de weeken den de 75 km naar het dorp af te leggen en na hun gewone werk op de boerderij te helpen. De jongste broer heeft dan vrij. Een staaltje gemeen schapszin in en familie. Dat Joegoslavië geen staatsonderne mingen kent. zoals ln communisti sche landen gebruikelijk is. maar dat de grote bedrijven collectief bezit zijn van de werknemers komt aan de orde ln de derde aflevering. Deze is opge nomen in en rond de stad Jajce in Bosnië. Een prachtige plaats, goed voor contrasterende beelden van een bergstad. waar de ruige en flink be snorde bergboeren in hun kleder drachten naar de markt komen, maar waar aan de overkant de rook spu wende fabriek voor zoveel welvaart zorgt dat een moderne woonwijk is ontstaan. Morgenavond wordt de eerste afleve ring uitgezonden. Volgende week donderdag volgt de tweede, als het over het eiland Mljet gaat. waar Pau- lus schipbreuk leed. Donderdag 24 augustus is er deel drie over Jajce in Bosnië. Vrijdag 25 augustus volgt deel vier over Servië en de historische koningsstad die daar ligt. Donderdag 31 augustus volgt deel vijf over de provincie Vojvodina. Donderdag 7 september volgt deel zes, over Mace donië met de hoofdstad Skopje. Don derdag 12 oktober is de zevende afle vering, die gaat over de zwarte bergen van de Montenegro, waar de partiza nenstrijd begon. De meeste uitzen dingen zijn om 19.25 u. behalve die op 12 oktober. Dan is het begin om 21.05 uur. 12 De oude man knikte. „Geen kanarie dus. Ook geen hond? Geen kat?" „Wat moet ik daarmee?" „Net wat ik dacht. Zo een ben jij er dus. Geen dieren. Wat moet je met dieren; dat zeg je zelf. Ik denk dat jij een egoïst bent. Een gewone egoïst. Met jou hoef ik geen medelijden te hebben. Wat deed je vroeger?" „Bij 't spoor." „Als wat?" „Ladingmeester." „Waarom zit je dan hier in de Achter hoek? Je komt uit het westen. Dat hoor ik aan je uitspraak." „M'n vrouw had last van asthma." „En nou is ze toch dood. Zo zie je maar." „Wat Je hebben moet kun je krijgen." „Mooi; dat heb ik daarnet ook al bedacht. Maar die paar centen van je heb ik niet nodig. Ik heb heel wat anders van je nodig." „Wat dan?" „Je hulp, oude knaap. Je moest me maar eens een beetje helpen, had ik zo gedacht. Je moet er maar eens voor zorgen dat ik een paar dagen goed te eten krijg. En verder moet je een paar boodschappen voor me doen. Daar moet ik nog eens even over denken. Maar je moet het wel allemaal goed doen. Want anders zul len we er voor zorgen Hij brak af, opzettelijk, tot de oude man hem aankeek en tenslotte vroeg: „Wie wij?" „Mijn kameraden en ik. Als Je niet et 1 Speciaal vandaag Koos Postema leidt zijn Ne derlands Elftal. Ned. 2/20.27 Van de serie Wereld in oor log zendt de KRO de laatste aflevering uit. Hoofdonder werp: „De twee doodsoorza ken van Hitier". Ned. 1/21.55 VARA-Visie besteedt aan dacht aan het ontduiken van de olieboycot voor Rhodesië, naar aanleiding van een boek waarin Shell en BO als aan stichters aangewezen worden. Ook aandacht voor de wad denfietstocht. De ombudsman: over ouders die extra bijstand krijgen om kinderen naar va kantiekolonies te sturen maar die over dat geld wel belasting moeten betalen. Ned. 2/21.22 De door Philip Engelen ge maakte IKON-film. Een ge sprek op de grens is een ont moeting met de journalist Louis Sinner, die het verloop van zijn ziekte (keelkanker) beschrijft. Ned. 1/22.50 Piet van der Steen bespeelt het orgel in de Amsterdamse St. Augustinuskerk. Hilv. 4/14.20 De NOS verzorgt een recht streekse uitzending van het In ternationaal Jazzfestival La ren vanuit Singer. Hilv. 2/20.05 „Een gesprek op de grens" van de IKON-televisie gaat over de schrijver-journalist Louis Sinner. Nederland 1, 22.50 uur door B. NIJENHUIS J. H. Kok NV Kampen precies doet wat ik zeg, of als je de politie waarschuwt dan zullen we er voor zorgen dat het niet goed afloopt met je. En ook niet met hen daar." Op de beide laatste woorden had hij de nadruk gelegd en de oude man keek opnieuw op. Toen vroeg hij: „Met wie?" „Met Beverwijk." De oude man krampte zijn ineenge strengelde vingers vaster om elkaar zodat de knokkels wit werden. Toen zei hij hees, boven de wanhoop in zijn ziel: „Allemaal bluf. Ze weten niet eens dat je hier bent." „In Beverwijk niet. Maar mijn kame raden wel. Hoe denk je anders dat ik juist jou uitgezocht had?" Hij stak zijn revolver in de zak en boog zich dreigend voorover. „Zeg niet nog es dat ik bluf, oude knaap. Denk niet dat ik toevallig door die schutting- deur ben binnengekomen. En vergis je niet omdat ik je een paar vragen gesteld heb. Ik wilde alleen eens we ten hoe goed jij kunt liegen. En dat kun je bar slecht, daar keek ik zo doorheen. Je hebt maar een keer de waarheid gesproken van de schrik toen je zei dat Je dochter dit week end niet kwam. Daar waren wij al mee op de hoogte voor ze die brief schreef. Omdat je schoonzoon het aan een van onze contacten verteld heeft. Zonder dat hij er erg in had aan wie hij het vertelde. Zo werken wij, oude baas. We hadden jou net nodig omdat je hier zo rustig op je eentje zit." Geen woord van wat hij zei was waar. maar in de gedachten van de oude man was een vage, angstige verwon dering dat dit allemaal zomaar opeens kon gebeuren van het ene ogenblik op het andere. En dan was er ook nog, naast de dreiging van de woorden en het beklemmende ge zicht van de bandiet, de geur die hij had meegebracht; een mengeling van parfum en oud zweet. De oude man ervoer het als een stank die zijn hele huis vervulde, die in de gordijnen en in de stoelen trok; en door dachten als een schrikwekke vel. Hij dacht niet, die stank o ,eP uit zijn neus weg te zullen kjom HOOFDSTUK III Raynoldi liep sloffend en met|| den in zijn broekzakken door) kere vervallen buurt waarva zen nog net geen krotwon ren. Het regende nog steeds n als de panden van zijn open" jas langs zijn polsen schuu den ze klam en koud aan. [J lampen van de straatlantaa den zich nevelachtige cirtf vormd in de waterdamp. Van de meeste huizen waren| dijnen gesloten maar door en op de kozijnen zag Ray: zwakke onregelmatig verspl schijnsel van de televisietor Bij één huis was dit niet het hij bleef plotseling staan toea al gepasseerd was. Daarop (J terug en belde aan. Dit had maken met zijn onderzoek. I de een impuls. Een vrouw opende de deur r lang had moeten wachten enC haar zag in het slechte gtker glimlachte hij tegen haar. He ^,st( glimlach waarom mevrouw )ek€ hem zo'n aardige man vonf was hij thuis voor de gangspil" achter gekomen. „Er is niets aan de hand,"»— „echt niets. Ik kwam allee even kijken." Een paar maal was er wel wal hand geweest; fraude-delicl I haar man, kleine weliswaar, i had het niet kunnen laten p De man was net weer wat gareel gekomen toen hij dt I week werd doodgereden dj dronken automobilist. Zijn glimlach stuitte af op hal bluste ogen en toen ze zei: ,J verder", kon hij het nauwelj staan. Hij wachtte af of ze missch gaan praten. Zelf wist hij niet zeggen moest. Hij keek voijj om zich heen, onwillekeurigf oplettendheid die zijn vak 1 bijgebracht en die hij soms te. Hij zag er er overal stof eerste waar hij tij bepaaldt zoeken op lette. Wordt vé Radio vandaag HILVERSUM I (2M m en FM k.n.Irn» KRO 00 Nieuws 7 02 Het levende woord. 7 08 (S) Lichte muziek en actualiteiten (7.30 Nieuws. 7.41 Echo) 8 30 Nieuw» 8 36 Gymnastiek vóór de huisvrouw 8 45 <S) Gevarieerd programma (10 30 Nieuws) 1100 (S> Uit het operette en musical- album. 12.00 (S) K R O. in de STAD. geva rieerd programma (12 26 Mededelingen 12.30 Nieuw». 12.41 Echo) 14.00 (S) Gevari eerd programma (15 30 Nieuws) 16.00 (S) Spreekuur. 17.00 (S) Metropole Orkest. 17.30 Nieuws. 17.32 Echo magazine 1800 Niet alles staat in de folders 18 19 (S) Pierement (VI). 18 30 Nieuws. 18.41 Markt berichten 18 44 (S> Filmklapper. 19.30 (S) Edwin, praten en zingen. 20 00 tSi In ant woord op uw schrijven. 22.25 Overweging. 22 30 Nieuws 22 40 iS) Zomergoal. muziek en sport 23.55-24 00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-Kaaalen) NCRV: 07 00 Nieuws. 07.11 Ochtendgym nastiek. 07.20 Te Deum Laudamus, gewij de muziek 07.54 Op de man af. 08.00 Nieuws 08 11 Hier en nu. 08 25 Van daag vrijdag, gevarieerd programma. 0900 Politiek en samenleving, gesprek. NOS: 09.10 Spiegel van Belgiè, informatief programma. 09.35 Waterstanden 09.40 Oud en wijs genoegInformatief pro- Iramma. 10.00 De Taaishow. 10.30 NOS- azz port ret 11.00 Nieuw». 11.03 Meer over minder 12 30 Koffiedik. 12.49 OVER HEIDSVOORLICHTING Uitzending voor de landbouw. 13.00 Nieuws. NCRV: 13.11 Hier en nu. NOS: 13.30 Vonken onder de as. 13.45 Onder de groene linde. 14.00 Aspecten van de kamermuziek. 15.00 Ver haal. 15.30 Zoeklicht op Nederland, regio naal programma (16.00 Nieuws) VPRO: 17.00 (S) Welingelichte kringen, discussie. 17 45 SYMBIOSE 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18 11 Embargo 18.45 God'* Eigen Radioprogramma, cultureel pro gramma NOS: 19.50 Lichte Grammfoon- muziek. 20.00 Nieuws 20.05 00.55 (S) Internationaal Jazz Festival. Laren 1978. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) EO: (S) Tijdsein, muziek en informatie. Nachtje AVRO. 9.03 (S) De muzikale fruitmand, verzoek platen van en voor zieken. 10.03 (S) Te elfder ure. nonstop muziekprogramma TROS: 11.03 (S) Polderpopparade. 12.03 (S) Nederlandstalige Top-10 en Kwiswijs. NCRV: 13.03 (S) Pop-contact 15.03 (S) El pee-Pop. NOS: 16.03 (S) Nationale Hitpara de. 18.03 De Vacaturebank. 18.10 (S) Avondspits. VOO. 19.02 (S) De Nederland se top-40. VPRO: 20.02 (S) Vpro-op-vrijdag. 23.02 (S) Amigos de Musica. (22.55 Medede lingen NOS) AVRO: (S) Radio Pandora. 2.02 (S) Gewoon 2 uur Radio. 4.02-7.00 (S) 'n HILVERSUM IV (FM-kanalen) NOS: 7.00 Nieuws. 7 02 (S) Vroeg klassiek 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Stof van eeuwen. 10.00 (S) Vrijdagmorgenconcert: London Philhar monic Orchestra met solist: Klassieke mu ziek. 12.00 (S) Van het Nederlands concert podium: Het Bartokkwartet: Strijkkwar tetten. EO: 13.00 (S) Klankspiegel. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Op de vleugelen van het lied. 14.20 (S) Orgelbespeling. 14.45 (S) Snaar en spel. VPRO: 15.00-17.00 (S) Mu- ziek-op-vier: jazz. TV vandaag 1 50 NOS FabWtjesfcram 18.55 Journaal 18.59KRO: Tomen Jony tekenfilm 19.05 De kangefoea een wonderdier netuurikm 19.48 Gouden zeexwakrw iena on Broadway 20.15 Santorden zoon tvaene 20.40 Voor een fcne*aan op de eerste reng 21J7 NOS. Journaal 21.55 KRO: Wereld m oorlog documentaire si 22.45 Algemeen «oter-i Nededand 22.55 IKON: Een geeprek op de grens 23.40 Journaal NEDERLAND II 15.55 NOS: Journaal 15.59 VARA. Space 1999 Scwnce fictnn sen 20.00 NOS: JOumeei 20.27 VARA: Nederland» eifta' 20.57AT»fair comedyserie 21.22 VARA we 22.02 Theater thut» Mirage tv film 22.59 NOS: Journaal DUITSLAND I. 11.00 (K) Journaal. 11.05 (K) Actualiteiten. 11.25 (K) Gevarieerd pro gramma 12.55 (K) Tekenfilm. 13.10 (K) Informatief programma. 13.55 (K) Perso verzicht 14.00-14.10 (K) Journaal. 17.10 (K) Journaal 17.15 (Kt Reportage. 18.00 (K) Kinderserie: Der Indianer»ender auf dem Regenbogen. 18.45 (K) Der 7. Sinn. 18.50- 19 00 (K) Journaal (Regionaal program ma NDR 19 00 (K) Sport 19.30 (K) Actua liteiten. 19.45 (K) Zandmannetje 19.55 (K) Ach. du lieber Himmel. tv-serie. 20.25 (K) Regionaal magazine 20 59 (K) Program ma-overzicht. WDR: 19.00 (K) Programma- informatie Aansl. (K) Strichweise heiter. tv-sene 19.10 (K) Unter etnem Dach. tv- serie 19.35 (K) Jens Claassens iranische Abenteuer. tv-serie. 20.15 (K) Actualiteiten. 20.45 (K) Filmreportage.) 21.00 (K) Jour naal. 21.15 (z/w) Die Waise von Lowood (Jane Eyre), speelfilm 22.50 (K) Econo misch magazine, 23.30 (K) Actualiteiten en politiek overzicht 24.00 (K) Der 7. Sinn. 0.05 (K) Sport. 0.30 (K) Documentaire film. 1.35-1.40 (k) Journaal Duitsland U. 17.00 (K) Sport en milieube scherming. 17.45 (K) Journaal. 17.55 (Kt Ein Affe im Haus. tv-serie 18 10 <X> Catwe- azle. tv-serie voor de jeugd 18.35 (K) Actu aliteiten en muziek. 19.20 (z/w) Western von gestern. tv-serie. 20.00 (K) Journaal. 20.30 (K) Reportages uit het buitenland. 21.15 (K) Der Alte. misdaadserie. 22.15 (K)Telefoon- kwis. 23.00 (K) Actualiteiten. 23.20 (K) Cul tureel magazine. 0.05 (z/w) Weisser Olean der (Dragonwyck). speelfilm. 1.45 (K) Jour naal. Duitsland III. (NDR WDR). WDR III: 19.30 (K) Kleuterprogramma. 20.00 (K) Journaal 3. 20.15 (K) Das Herz der Welt, filmdocumentaire. Vanaf 21.00 Gezamen lijk programma: 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Muziekprogramma. 22.00 (K) Kunst programma. 22.45-0.20 (K) Das Hörrohr, comedie. BELGIC NEDERLANDS NET I. 18.50 (K) Kleuterprogramma. 19.05 (K) Jeugdserie. 19 30 (K) Korte tekenfilm. 19.35 (K) Mede delingen en Morgen. 19.45 (K) Journaal. 20.10 (K) Weerbericht 20.15 (K) De wilde wereld van de dieren, documentaire serie. 20.40 (K) De witte, de gele en de zwarte (II Bianco, il Gallo, il Nero). Western. 22.30- 22-45 (K) Journaal. Net II. 18.50-20.15 Zie NET I 20.15 (K) Showprogramma. 21.05 (K) Documentaire film. 21.55-22.10 (K) Zomeragenda BELGIC FRANS. 18.00 (K) Kleuterpro gramma. 18.05 (K) Kinderprogramma. 18.30 Les enfants des autres, tv-serie. 18.45 (K) Artistieke actualiteiten. 19.15 (K) Regi onaal magazine. 19.28 (K) Weerbericht. 19.30 (K) Journaal. 19.55 (K) Le Prisonnier, tv-serie. 20.40 (K) Informatief programma 21.40 (K) Journaal. 21.55 (z'w) Les hauts de Hurlevent (Wuthering Heights), speelfilm. 23.40 (K) Journaal Horizontaal. 1. lokspijs. 4. gel. 7. toespraak. 8 waters! bloedlQis. 13. voorzetsel, voornaamw., 16. bloeiwijze, 1 19. stok. 20. bevel, 21. afnemq 22. zwakke. 24. landbouw 26. hoepel. 27. bid (Lat), kracht. Verticaal. 2. vlaktemaat. 3. muzieknoot. 5. bergplaats, gel. 9. gelijkenis. 11. dona dof. 15. wig. 17. water doorla bosgod. 21. voorvoegsel. 23. I Gelderland, 25. japans spel. 'hout. Oplossing vorige puzzel I 1. vals, 2. Idee, 3. naar, 4 gaan 6 raar. 7. hees. 8. omen. 9.1 dras. 11. ster. 12. keer 13. rietl 15. leme, 16. dans. V VINGERHOEDSKRUID

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4