Vitesse stuit op amateurs Honkbal niet alles voor Nol Beenders Nieuwe regeling UE F A-Cupstri jd Jeugd handhaaft zich in tennistitelstrijd =snk Wullems en Gert Bals gaan niet in op concurrentieslag ■5V verliest in RWDM 1 )4f Eredivisie 1978-1979 'mie Kuiper snel |üg op de fiets 3iten kosten terpoloteam _{ist op Spanje Albert en Van Veggel in kwartfinales Kinheim-werper wel op honkbalweek, niet naar wereldkampioenschap Nederlaag honkbalteam Platini geveld door beenbreuk Schmidt werpt wereldrecord UDERD IDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 SPORT TROUW/KWARTET P 11 RHS 13 ir Johan Woldendorp jlHEM De tijd, dat betaalde clubs probleemloos veelbe- Tide voetballertjes warm konden maken voor het C-elftal, lang vervlogen. Niet zelden overtreffen de financiële liedingen van amateurclubs de bedragen, die op de jeugd- acten van (semi-)proforganisaties prijken. Het is de lursectie van de KNVB nog steeds niet gegeven om orde lie ontstellende chaos te scheppen. Met oogkleppen op Jt er geredeneerd, dat er in feite niets aan de hand is. Dat It in die zin, dat er in de boekhoudingen van de iteurverenigingen meestal niets onregelmatigs valt te ont ken. De spelerssalarissen worden betaald door zakenmen- of stammen uit oncontroleerbare kantineopbrengsten. endien staat de machtsstrijd tussen de amateurs en de s in de voetbalbond een adequate en snelle oplossing van probleem in de weg. 6SEL - RWD/Molenbeek is er avond in geslaagd landskam- i PSV de eerste nederlaag van eizoen toe te dienen. Voor 8000 houwers wonnen de Belgen met Bij de rust was deze score al kt door doelpunten van Jan Bos- I* en Karei Bonsink. 'leen doelpunt van Stanley Bish. Ird in de slotfase van de wed- l heeft FC Utrecht gisteren met in de eerste divisieclub Wage- in verloren. Vijftienhonderd toe- iwers zagen twee ploegen die g tegen elkaar waren opgewas- h de 85ste minuut was een door- t van de Wageningse plnchhitter ende om de Bergbewoners aan flle winst te helpen. )en Haag boekte ln zijn oefen- egne een zege tegen de Haar- l hoofdklasser EDO. De Haagse inten kwamen op naam van van Leeuwen en Roger Albert- ■eo van der Lubbe scoorde het doelpunt voor EDO. Er waren s 950 toeschouwers, die door patige FC Den Haag niet geim- trd konden raken, heeft Zandvoortmeeuwen gis- ond terug gewezen met 0-8. Bij fst was de helft van deze score ;t. Meyer, Clarke, Amesen en nata waren verantwoordelijk Ie treffers. Na de hervatting leek ïstrijd een beetje dood te bloel- r een kwartier voor tijd veer- weer op en schoorde nog vier middels Clarke (3x) en Meyer, tren 3500 toeschouwers in Zand- n vriendschappelijke wedstrijd LT. Haarlem de tweedeklasama- iub TSC met 4-0 verslagen. De doelpunten werden gescoord ileek (2), De Kip en Van de Berg. Jsterhout waren 1600 bezoekers. In veel gevallen ls het amateurvoet bal dus niet langer de kweekvijver voor het naar jeugdig talent smach tende spel om de knikkers. Voor tal van slachtoffers kan daardoor een complexe situatie ontstaan. Steeds meer betaalde clubs veranderen Im mers in stichtingen zonder amateur staart en zijn daardoor volledig aan gewezen op aanvulling van buitenaf. Vitesse-trainer Henk Wullems: „Voor ons is het erg moeilijk om spelers aan te trekken. Wij hadden vijf veelbelo vende jongens van 16, 17 Jaar op het oog, maar die zijn door de besturen van hun clubs bewerkt om te blijven. Er wordt bij de amateurs met midde len gewerkt, die in het betaalde voet bal thuis horen." Kortom, geld houdt de verkering met de lievelingsclub in stand. Wullems: „Het is onze gewoonte om de clubs van onze belangstelling op de hoogte te stellen. Dat lijkt ons ook een nor male zaak. Tal van talentjes hebben bij Vitesse proefwedstrijden ge speeld, maar toen wij enkele van hen een contract aanboden, werd dat ge weigerd. Voor mij is dat het bewijs, dat de ouders van zo'n jongen be werkt zijn door de voorzitter en de secretaris. Iemand komt immers geen wedstrijd op het Vitesse-terrein spe len, wanneer hij niet voor ons wil voetballen. Daarom zeg ik, dat er in veel gevallen met geld wordt gewerkt. Wanneer jongens van 16 of 17 jaar eerst het grote geld in handen moeten krijgen, voordat ze prestaties leveren, zijn ze mentaal op de verkeerde weg. Wanneer ze rijp worden geacht voor het betaalde voetbal, krijgen ze het BERN De toewijzing van het aantal plaatsen van elk land in het UEFA-Cuptoernooi wordt afhankelijk van de sportieve prestaties van de clubs van dat land verricht in de drie toernooien om de Europese voetbalbekers De nieuwe regeling gaat in het seizoen 1980-'81 in Rekening zal worden gehouden met de verrichtingen van de clubs van elk land ln de laatste vijf jaar. Nieuw is ook dat de winnaar van de UEFA-Cup het volgend seizoen zeker is van Europa-Cupvoetbal. Indien die club zich namelijk niet zou plaatsen voor het toernooi van de landskampioenen of dat van de bekerhouders heeft het team het recht deel te nemen aan de strijd om de UEFA-beker De 64 plaatsen in het toernooi zullen als volgt worden verdeeld: drie nationale bonden mogen vier clubs inschrijven, vijf krijgen drie plaat sen. dertien landen zijn door twee teams vertegenwoordigd en elf door één. Voor elke overwinning die een club heeft behaald in een van de Europese toernooien wordt twee winstpunten gegeven, voor elk gelijk spel één. Een bonuspunt wordt voorts toegekend voor elk team dat zich heeft geplaatst voor respectievelijk de kwart finales, halve finales en de eindstrijd. Per land worden de punten opgeteld en vervolgens gedeeld door het aantal clubs dat in die periode aan de toernooien heeft deelgenomen. De nationale bonden worden vervolgens gerangschikt aan de hand van het verkregen quotiënt. De drie met het hoogste getal mogen vier clubs afvaardigen, de vijf die daarop volgen drie. de volgende dertien twee en de overige één. Voor de indeling van het seizoen 1980/81 zijn de verrichtingen van 1974/ 75. 1975 76, 1976/77.1977 78 en 1978/79 bepalend. Voor het seizoen 1981/82 valt 1974-75 af en wordt 1979/80 toegevoegd en zo vervolgend. De cijfers voor Nederland van de afgelopen vtjf seizoenen zijn resp.. 7.5. 11,2. 8.0. 4,25, 12.5. Henk Wullems (rechts) en Gert Bals, de technische leiding achter Vitesse. standaard Jeugdcontract (de verdien sten zijn dan enkele duizenden gul dens per jaar - red.)." De concurrentieslag woedt ook op een hoger niveau. Met name de eerste divisie is een willig jachtterrein voor hoog gekwalificeerde amateursclubs. Waarschijnlijk terecht trok FC Den Bosch de goede bedoelingen van RKC (een hoofdklasser uit Waalwijk) in twijfel, toen haar doelman Ton Verkerk plotseling een innige gene genheid jegens die club koesterde. De Bosschenaren kunnen geen transfer som claimen, tenzij Verkerk binnen vijf jaar terugkeert naar het semi- profwereldje. Wullems: „Het is inder daad zo, dat amateurverenigingen contractspelers weg kopen. Kijk naar Herman Veenendaal. Om zakelijke redenen stopte hij bij Vitesse, maar hij kreeg wel een slok geld, toen hij naar DOVO verhuisde. Ik zal je het nog sterker vertellen. Onlangs werd ik opgebeld door ie mand van RKC. Hij vroeg me wat de am heeft geen sterke indruk gelaten op de amateurclub uit Durgerdam. Door een doel- van Kees Guyt werd slechts met iwonnen. Iklasse-amateur De Treffers uit (beek versloeg verrassend FC foor 1500 toeschouwers dooreen unt van Kersten dat gescoord uit een strafschop. Uitslagen ndere oefenwedstrijden: Zwolse 6C Amersfoort 1-7, Valther- rVeendam 0-4, Harlingen-Cam- 0-2, Excelsior-HION 5-1, Alma- Drtuna SC 2-3. De Graafschap- B 1-0. NEC-Fortuna Dusseldorf aJC Amsterdam-Leicester City 1- ^'arta-FC Luik 1-1, Telstar-De ietkan 4-2. Sparta '25-Beek en hq3~3> Eindhoven-Waalwijk 7-1. EN Na een medische Ingreep vast komen te staan dat Hennie ir maandag reeds weer op de =aal klimmen en aan de start lijnt van de Profronde van Ne- ~^d. Zoals bekend brak de oud- Jkampioen tijdens een berge- in de Tour de France zijn sleu- in. De breuk werd toen verijdeld het aanbrengen van een ijzeren Ie. Dit kleinood bezorgde hem fitste tijd nog veel last en leek eg£n spoedig herstel in de weg Xe ■^n tip stelde hij zich onder be ding bij de Belgische sportarts —duwe die hem de verzekering Bt er slechts een kleine ingreep "Zakelijk was om een lange na- te voorkomen. iie Kuiper besloot in te gaan op inbod van Deweduwe omdat hij nder op gebrand is op 27 au- in West-Duitsland deel te ne- aan de wereldkampioenschap- -Jhelrennen op de weg. BROVNIK (ANP) - Het Neder e heren waterpoloteam beeft in bvnlk zijn derde wedstrijd in het ndentoemooi tegen Spanje met (rloren. De periodestanden wa •3, 2-2. 2-3. 1-0. Nederland speel- nvallend goed. maar maakte in rdediging grove blunders Dit «ram zowel de spelers als doel- Ruud Misdorp. die na twee doel- tn die direct het gevolg warer Ijn fouten, gewisseld werd voor Jste doelman Alex Boegschoten. IwaS aan de kant gebleven van ten lichte blessure. Voor Neder- coorden Wim Keeman (12). Eric egraaf (3). en Ed van Es (2) 1 Joegoslavië 3 wedstrijden 6 2. Spanje 4-4. 3 West-Duits- 3-3. 4. Nederland 3-2, 5. 6ovjet- Dick Beukhof. Hans Bleyenberg, Pe ter Boeve, Henk Bosveld, Bosko Bur- sac, Hannie Das, Herman Gerdsen, Joop Heezen, Terry Hendriks, Bennie Hofs, Theo Husers, Ad Mellaard, Wim Meyers, Henk Mulderij, Ben Nijhuis, Wim Veenstra, Roel Zaayer, Erik Jan van Harteveld. NIEUW Erik Jan van Harteveld (Blauw Geel Ede), Theo Husers (Lokeren België) VERTROKKEN Wim Peelen (Rheden), Ruud Wierts (De Graafschap). TRAINER Henk Wullems. spelers van Willem II verdienen. „Dan weten we tenminste, wat we één van hen kunnen bieden." zei hij. Het ging. let wel, om een eerste elftalspe ler. Ik heb gezegd, dat ik niets van Willem II af wist, dus ook niet van de hoogte van de salarissen." „Het is natuurlijk geen zaak van Vi tesse alleen. Het gaat het hele betaal de voetbal aan. Er wordt door ama teurs vaak afgegeven op de beroeps sporters, maar het is beter, dat ze de hand in eigen boezem steken. Door de werkwijze van veel clubs bereiken ze, dat we in het vervolg rechtstreeks naar het betreffende Jongetje toe stappen. Dan maken we hem en zijn ouders van de andere kant wel gek." Voorlopig probeert Vitesse het pleit op een fatsoenlijke manier te winnen. Sinds 1 april dit jaar is Gert Bals bij de Arnhemse club in dienst als assis tent-trainer en scout. Henk Wullems: „Gert heeft zijn eigen inbreng in het systeem. Hij kent het grote voordeel, dat zijn naam iedereen aanspreekt. Als sportman heeft hij het een en ander gepresteerd. Hij was onder meer aanvoerder van het grote Ajax. Van die bekendheid hopen wij te pro fiteren." Maar ook Gert Bals liep de afgelopen maanden te pletter op een muur van onwil en huichelachtige praktijken. „Ik werd dus geconfron teerd met voetballertjes, die na een geslaagde proef wedstrijd het aange boden contract weigerden. Die Jon gens beseften niet. dat ze zichzelf in de weg staan. Wanneer ze echt door breken, kunnen ze veel hoger op de salarisladder klimmen. Ik kan me voorstellen, dat amateurclubs probe ren om een goede kracht vast te hou den. Ze vergeten echter, dat dat on mogelijk lukt. wanneer ze ver boven de rest uitsteken. Ik speel fair play tegenover de clubs. Wanneer ik als laatste man een talentje kom bekij ken. is iedereen er van op de hoogte. Het vreemde is, zoals Wullems ook al opmerkte, dat ze daarna wel degelijk naar Arnhem komen om een proef- wedstrijd te spelen. Ik vind het hele maal niet erg, dat amateurs een paar centen krijgen. Maar het gaat te ver, wanneer wij met onze contracten niet tegen hen kunnen concurreren." „Sterker, die jongens zouden hele maal nog niet aan geld moeten den ken," vult Henk Wullems aan. „Ik kan Je een verschrikkelijk goed voor beeld noemen. Peter Boeve. Als ama teur is hij hier gekomen, daarna ga ven we hem een minimum-jeugdcon- tract en in korte tijd is hij doorgebro ken. Nu kan hij zijn eisen stellen. Een normale zaak." Gert Bals wil vooral de contacten met trainers uit de omgeving van Arnhem intensiveren. „In het verle den werd hier en daar gekeken of er nog iets bruikbaars rondliep. Zo wil lekeurig werden er wat wedstrijden in de derde en vierde klasse bezocht. In de meeste gevallen is dat verloren tijd geweest. Je moet een net van tipgevers om Je heen zien te bouwen en aan de hand van hun gegevens gericht te werk gaan. Te vaak is het voorgekomen, dat FC Utrecht op die manier talentjes uit de buurt van Arnhem naar zich toe trok. Probeer je spelerspotentieel voor de betaalde jeugdselectie op een andere manier aan te vullen, dan loop je gegaran deerd als een dolle hond rond." SCHEVENINGEN Op de Mets-banen van 8cheveningen heeft Marc Albert uit Eysden tijdens de nationale titelstrijd voor een verrassing gezorgd. De 18-jarige Nederlandse jeugd kampioen schakelde in de tweede ronde van het herenenkel spel Marian Laudin uit in vier sets: 6-3, 6-0- 4-6 en 6-3. In de kwartfinales komt Albert nu uit tegen Wouter Fok. Ook Theo Gorter plaatste zich bij de laatste acht. Hij versloeg in drie sets Niek Fleury, die verleden Jaar nog doordrong tot de halve eindstrijd. De setstanden waren: 6-3, 6-4, 6-2. Bij de dames bereikte Tine Zwaan als eerste de halve finales. Met opvallend gemak versloeg zij Jeske van Erven in twee sets: 6-1, 6-0. De wedstrijdleiding had het verdere verloop uitstekend gepland. De inte ressantste partijen van de achtste finales bij de herenenkelspelen wer den naast elkaar gespeeld. Als Klaas Visscher en Frits Don voor het wisse len van de helft even gingen rusten, had het publiek de kans om naar de ministens zo boeiende ontmoeting tussen Benno van Veggel en Huub van Boeckel te kijken. Beide partijen duurden bijna vier uur. Benno van Veggel, een 19-jarige gym nasiast uit Nijmegen, was bijzonder verheugd na zijn overwinning. „Ik ben blij met dit resultaat. Ik heb dit seizoen vier keer meegedraaid in toer nooien van het Satellite-circuit. Iede re keer verloor ik al ln de voorronden. Alleen in de competitie bij Nijmegen Quick heb ik redelijke resultaten ge boekt", aldus de Nijmegenaar. Over Naast Van Veggel. die in twee dagen twee vijfsetters speelde, vertegen woordigt Marc Albert de jeugd bij de laatste acht. De nationale jeugdkam pioen tot 18 jaar gaf Marian Laudin geen schijn van kans. Albert is aan een goed seizoen bezig. In de strijd om de Oaleabeker. de Daviscup voor de jeugd, won hij drie van de vijf enkelspelen. Ook ln de diverse toer nooien versloeg de speler uit het Lim burgse Eysden gerenommeerde te genstanders. In Noordwijk schakelde Albert de op de „nationale" niet aan wezige Paul van Min uit. Een knappe prestatie gezien de vorm waarin Van Min dit seizoen verkeert. Over zijn kansen tegen Wouter Fok in de kwartfinales kon Albvert geen zinnig woord zeggen. Albert: „Als Fok in vorm is heb ik nauwelijks iets in te brengen, maar als hij fouten gaat zijn kansen in de kwartfinales, waar- maken kan ik een heel eind komen." in hij tegen Rolf Thung zal aantre den, was Van Veggel niet optimis tisch. „Rolf speelt erg sterk op dit moment. Vorige week won hij op Leeuwenbergh slechts één set van Louk Sanders. Dat zegt genoeg. Hij heeft betere kansen om de halve fina les te bereiken dan ik, maar hij zal het ln geen geval cadeau krijgen." door Co Matoc HAARLEM Zeg niet tegen Kinheim-werper Nol Beenders dat het kampioenschap van zijn ploeg dit afgelopen honkbal seizoen een triomf van de middelmaat was, waarbij de factor geluk ook nog een grote rol speelde. „Ik kan me daar erg kwaad over maken," zegt Nol Beenders, een kladblok van zijn bureau grissend om de resultaten van dit seizoen in de kampioenspoule nog eens op een rijtje te zetten. „Kijk, we hebben van alle ploegen in de kampioenspoule meer keren gewonnen dan verloren. Dat we een middelmatige ploeg zouden zijn die de titel eigenlijk niet verdient is de grootste kolder." Mag de uiteindelijke winnaar van de hoofdklasse honkbal het meeste recht op die titel doen gelden, een outsider was de kampioen 1978 in ieder geval wel. Nol Beenders: „Voor mezelf is het kampioenschap ook als een verrassing gekomen. Aan het be gin van het seizoen dacht Ik nou, als we bij de bovenste vier komen is dat niet slecht. Maar toen het bereiken van die kampioenspoule eenmaal een feit was, ging het steeds beter." Een juiste analyse van de 28-jarige Haarlemmer. Met het geringe spelers arsenaal zag coach Karei Crouwel de prestatiecurve van zijn ploeg lopende het seizoen immer stijgen. Grote overwinningen waren bij de geslaag de wedloop om het kampioenschap niet voor Kinheim weggelegd. Nol Beenders: „We hadden een verdedi gende ploeg dit jaar met twee goede werpers Aanvallend hadden we wei nig uitschieters met uitzondering misschien van onze derde honkman Frank Breek. Maar het was wel een ploeg, die de werpers van de tegen partij constant onder druk kon hou den en op de juiste momenten kon toeslaan." Alle veldposities waren bij Kinheim dit jaar inderdaad goed bezet. Maar veel uitwijkmogelijkheden waren er voor coach Crouwel niet. Met moeite kon de Kinhelm-coach in de laatste wedstrijden van de competitie zelfs maar een ploeg van tien man op de been brengen. De exponenten van die uitstekende verdediging werden ge- te maar steeds beter gooiende Ameri kaan Bob Cox en Nol Beenders zelf. Het beste werpersduo in deze honk balcompetitie. En aangezien een wer per ruim 80 procent van de verdedi ging voor zijn rekening neemt mag die inbreng niet worden onderschat. Tot vreugde van de Kinhelm-aan- hang kwamen beide werpers dit sei zoen vrij ongeschonden door Een doorslaggevende factor voor het kampioenschap, want als een langdu rige blessure van één van beiden zich had voorgedaan, had Kinheim nu met lege handen gestaan Een hinder lijke dijblessure van Nol Beenders deed het daar overigens even naar uitzien. Nol Beenders: „Ik kreeg steeds meer last van die blessure. Normaal had ik twee weken rust moe ten houden om het goed te laten genezen, maar door mijn fanatisme ben ik door blijven spelen. Misschien heb ik de zaak wel een beetje gefor ceerd Maar ja. op een gegeven mo ment stonden we er zo goed voor en dan is het kinderachtig om af te ha ken. Maar de laatste paar wedstrij den heb ik op 80 procent uitgegooid, terwijl ik nauwelijks nog trainde En dankzij die nieuwe regel van de aan gewezen slagman hoefde ik zelf niet meer te slaan, want ook dat kon ik door die blessure niet meer." Been ders doet wat bescheiden over zijn aandeel in het eerste landskampioen schap van Kinheim in het ruim 40- jarig bestaan van de Haarlemse vere niging. „Als het team goed draait is het voor een werper ook een stuk Nol Beenders Voor een klein incident zorgde Nol Beenders in de eerste wedstrijd tegen Amstel Tijgers, bovendien de eerste mogelijkheid voor de Haarlemmers om de titel veilig te stellen Beenders was niet van de partij voor de teamfo to, die na afloop van die met 7-2 verloren wedstrijd moest worden ge maakt. Beenders „Ik vind het wat voorbarig om al teamfoto's te maken als Je nog geen kampioen bent. Ik vind. dat je dat pas moet doen als het zover is." verklaart Beenders zijn wat was meer dat de boosheid van de Kinheim-steunpilaar had opgewekt „Ik speel nu vijf jaar bij Kinheim Drie jaar lang hebben we steeds de boot gemist in de race om het kam- ioenschap. Nu hadden we een reële kans om kampioen te worden en toen was Bob Crox de startende werper. Dat vond ik niet terecht Cox komt volgend jaar misschien niet meer te- lug Om daar even later aan toe te voegen: „Ach, ln ieder geval lukte het pas de volgende dag. Toen stond ik te Als werper verloor Nol Beenders dit seizoen slechts twee wedstrijden Een prestatie van formaat. De rol van Kinheim-achtervanger en routinier Hans Augustinus mag daarbij niet worden vergeten. „Hij heeft me ont zettend veel rust gegeven." zegt Beenders. „Ik heb vaak moeten gooi en met achtervangers die niet in mijn lijn dachten en dan is het werpen een stuk moeilijker. Maar met Augusti nus kon ik me helemaal op bet gooien concentreren. Een geweldige karak terjongen." Dat Beenders niet voor het Neder lands team uitkomt, dat met nade rende wereldkampioenschap voor een ware krachttoer staat, mag dan ook worden betreurd Beenders is slechts van de partij op de zondag beginnende tiende Haarlemse honk balweek, die dit jaar moet dienen als voorbereiding voor Nederland op dat wereld toernooi in Italië Beenders: „Ik ben zo'n 13 jaar actief als honk baller Ik heb geen zin meer in het Nederlands team. Bovendien laat mijn werk het niet toe Ik ben wel van de partij op de Haarlemse honkbal- week. maar alleen omdat dat toer nooi aansluit op de competitie en er altijd een heel fijne sfeer hangt. Ik zet me wel voor 100 procent in voor honk bal. In november begin ik bij voor beeld al met seizoenvoorbereidingen Maar ik heb geen zin meer om het hele Jaar met honkbal bezig te zijn. Misschien ben ik wel een beetje ver zadigd. Ook bij Kinheim heb ik dit jaar bewust een stapje terug gedaan Ik wilde maar één wedstrijd per weekeind spelen. Ik honkbal tenslot te al sinds mijn achtste Jaar Hoelang Beenders nog met honkbal doorgaat kan hij dan ook niet zeggen ..Ik bekijk het steeds van jaar tot jaar." stelt hij Bij Kinhelm heeft hij het. na bij Schoten. ABC en Nicols gespeeld te hebben best naar zijn zin. Honkbal gaat bij Beenders echter niet voor alles. „Ik heb er nooit over gedacht om naar Amerika te gaan zoals Wim Remmerswaal Ik bouw liever hier wat op Ik vind een goede baan veel belangrijker. Want over vijf Jaar wordt er geroepen: Nol Beender*. H«rrn«nkel*prl l wrede ronde Man; Albert Man an Laudin 6-3. 6-0. 6-3. Roll Thung-Htns Adema van Scheltema 6-3. 6-4, 6-2, Theo Oorter-Nlek Fleury 6 3. 6-4. 6-3. Wouter Fok-MIchel Schapers 7 5. 5 7. 6-2. 6 3. Fred Hemmes-Rob Mentlnk 6-1.6-3. 2-6. 7 3, Louk 8anders Outdo Hornman 6-3. 6-4. 6- 3. Frits Don Klaas Vtascher 6 1.5-7.7-6. 6-4, Benno van Veggcl-Huub van Boeckel 2-6. 7-6, 2-6. 6 2.6-4 Dames enkelapel eerste ronde: Elly VessievKann Moos 6-4.6-3. Inge Korsten Marcella Mesker 7-6.6- 1. Anneloes Schothorst Ingnd de Jonge 3-7. 6-2. 6- I Nora Blom Nanette Schutte 6-1. 6-1. Ttne Zwaan-8askia Krena 6-2. 3-6. 6-3. Jeske van Erven- Manetle Pakker 7-6. 6 1, Mananne van der Torre- Anneloes Schothorst-Nora Blom 7-6. 6-1. Manjke Heren dubbelspel - eerste ronde: FokSanders Pufkus Lind 6-0. 6-4. Don/Laudln-8chmltz.Vaar- Uea 6-3. 6-2. Albert/Van Veggel-La Pre/8chaper: 7- 5 63 Appelboom Van Oeuns-BrakeVMadsen 7-5. 7-6. Gorter Heffels HommanVan den Wildenberg 6-2, 6-2 HemmeaKoek-Menunk/Panman 6-3. 6-2 Adams van Schel tem a/WelsehenVan Boeckel Jamnen 6-3. 6-6. 6-7 Heren dubbelapel-twrede ronde: Fred HemmesMarUn Koek Hans Adema van JJcheltema/Nlco Welachen 6-3. 6-1 Wouter FokLouk Sanders Paul van Oeuna-Oerbrand Ap pelboom 6-1. 3-7. 6-2. Nlek Fleury Maarten Keu nen-Rene Heffels/Theo Oorter 6-3. 6-4 Damesdubbe Is pel-eerste roode: Tlne ZwaanElly Veaaies-JudJth Salome Anne loei Schothorst 64 Joake van Erven/Saakla Krens Mlcky AlbersMar cells Mesker 6-4. 62 EU VeentjerTrudy Walhof Annette Bouwer/Bemartline Sluyter 62. 6-2 - HAARLEM - Het Nederlands honk balteam heeft gisteren in een oefen wedstrijd voor de Haarlemse honk balweek en de wereldkampioen schappen ln Italië met 2-5 verloren van het Amerikaanse universiteits team Wisconsin Zondag speelt het nationale team haar laatste oefen wedstrijd in Den Haag op het terrein van Storks. ST. ETIENNE De Franse internati onal Michel Platini. die in de compe titiewedstrijd Saint Etienne-Nancy werd geblesseerd, blijkt een drievou dige beenbreuk te hebben opgelopen. De sterspeler van Nancy is voor ten minste drie maanden uitgeschakeld. Platini, die ten val kwam brak zijn enkel op twee plaatsen, alsmede zijn kuitbeen OOST-BERLIJN - De Oostduits< atleet Wolfgang Schmidt heeft tij dens wedstrijden In Oost-Berlljn hel wereldrecord discuswerpen verbe terd. Drie weken voor het begin van de Europese atletiekkamploenschap pen in Praag wierp 8chmidt ln zijn «•(innilr*r r*I--

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13