De tekening van een lezer Bellen naar huis in de vakantie van zaaghel en zondenspiegel Trouw Commentaar Vlootschouw, ringrijden, wedstrijden en muziek Kuiltje-knikkeren [aar Moskou? (1) ïaar Moskou (2) Treintje door de duinen Rivièra mudvol Tiener- kaarten langer geldig Girokaart in Joegoslavië gasfles aansluiten Q\ /0IhwTMI \E+ HET WEER door Hans de Jong Weerrapporten Zomer geen eendagsvlieg Strandweer C I 1 li bel eens op stuur 'n brief ballonvaart hoorspel IUDAG 28 JULI 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET «j ie een betoog opbouwt over A ize cultuitele betrekkingen als in- Hrument van buitenlands beleid, tals wij' dat woensdag deden in rubriek, zal ook de sportieve trekkingen aan de orde dienen stellen. Wat de verhouding tot island betreft zal dus concreet de 5 aag onder ogen moeten worden zien hoe onze houding moet zijn mm 1 opzichte van de Olympische jelen, die in 1980 in Moskou irden gehouden. onze opvatting dient ook hier de langrijkste overweging te zijn, it het praktisch resultaat zal zijn .or het lot van de Russische dissi- """Cjnten. Anders gezegd: bewijzen j hun een dienst door te gaan of or weg te blijven? ij zijn van mening, dat het een aarschijnlijk erg grote) morele .f. mulans voor de dissidenten bete- y nt als een land als Nederland voorbeeld zou besluiten niet te maar dat het wegblijven van reeks of groep landen ook aktische resultaten zou kunnen hebben. Als alleen Nederland op dit punt. een besluit neemt, dan is het nog maar de vraag of de autori teiten in het Kremlin daar wakker van zouden liggen. Zoveel cracks zullen wij in 1980 toch niet kunnen opbrengen dat hun aan- of afwe zigheid het beeld van de spelen blijvend beïnvloedt. Bovendien kunnen diezelfde machthebbers de berichtgeving manipuleren en dus is er alle kans, dat een besluit in deze geest van Nederland het in de media niet verder zal brengen dan een luste loos berichtje, ergens op een bin- nenpagina als het al zover komt. Als echter een grote groep landen (en wij denken nu heel bepaald aan de landen van de Europese Gemeenschap) een dergelijk be sluit neemt, dan is het effect veel groter. Dan moeten de Sowjet- autoriteiten wel voor de eigen be volking met verklaringen komen over het hoe-en-waarom van zulke opvallende gaten in de deelne merslijst. ij zijn, als wij dit opschrijven, cw)s er van bewust dat hier om een ZZ erst moeilijk proces van besluit vorming gaat. Het zal op zichzelf al leilijk zijn de negen landen van j n Europese Gemeenschp op één md t te krijgen, maar dan volgt nog zwaarste klus: de discussie met na ionale olympische comi ng s, die ongetwijfeld allemaal stuk dei w stuk op hun ponteneur zullen defcan en hun souvereiniteit willen ^Trdedigen. rt" X die voorzitters van al die lande- ke comité's; als je je ogen dicht t>et, zie je de baasjes voor je en je ont je voorstellen dat het met hen jet makkelijk kersen eten zal zijn temeer nog daar zij stellig alle- laa\ zullen schermen met de uit- taken van president Carter van ifie week, dat hij wel degelijk hoopt op deelneming van Ameri kaanse atleten in 1980. Maar wij hebben nog twee jaar de tijd om er met elkaar over te praten en te discussiëren. In elk geval mogen de regeringen het niet aan de kleine souvereinen van de nationale olympische comité's overlaten, want dan weet je nu al zeker wat er gaat gebeuren. Dc regeringen zijn partij in deze dis cussie. Strikter gezegd nog: zij zul len deze discussie móeten begin nen en het zal Nederland niet mis staan als het in deze fase reeds het initiatief nam. Dat lijkt ons een beter besluit dan wat vice-premier Wiegel vorige week naar buiten bracht. Laat vaker wat van je horen, is niet alleen de reclametekst van de PTT. Ook de ANWB drukt in het buitenland vakan tievierende Nederlanders steeds opnieuw op het hart: neem zo nu en dan eens contact op met huis, zeker als men daar niet weet waar u bent. Wanneer meer vakantiegangers dit deden, zou de alarmcentrale van de bond een hoop werk uit handen worden genomen en ook veel meer familieleden tijdig op de hoogte zijn als er thuis iets zou misgaan. Dat bellen uit het buitenland hoeft niet duur te zijn. als men het ge sprek maar kort houdt. En moeilijk is het ook niet. Alleen een kwestie van nummers weten. Zó gaat dat in zijn werk: u draait eerst het internationale toegangs nummer, daarna wacht u op de kiestoon, vervolgens draait u het nummer 31 (het landennummer van Nederland),'dan het kengetal maar dan zonder nul (dus voor Den Haag niet 070 maar 70) en tenslotte het abonneenummer. De internationale toegangsnum mers zijn: 00 vanuit België. Luxem burg. West-Duitsland, Griekenland. Oostenrijk en Zwitserland; 009 van uit Denemarken en Zweden; 19 van uit Frankrijk; 010 vanuit Groot- Brittannië en Noord-Ierland; 095 vanuit Noorwegen en 07 vanuit Spanje. Bij het draaien van die nummers hoeft u maar één keer te wachten: op de kiestoon na het in ternationale toegangsnummer (en dus niet na het draaien van het kengetal). (Talloos zijn echter de klachten van vakantiegangers die het op deze manier geprobeerd hebben. Neem nou Frankrijk: overal staan tegen woordig telefooncellen voor inter nationale gesprekken, de appara tuur is prima, de aanwijzingen dui delijk. Nu alleen nog een lijn te pakken zien te krijgen en dat is een kwestie van groot geduld en veel geluk). Er rijdt weer een stoomtrein door Katwijk aan Zee en YVas'senaar. Op het twaalf kilometer lange en slechts 700 mm brede smalspoor heeft de Nederlandse Smalspoorweg Stichting vijf oude locs met aanhang ingezet op de zaterdagen 29 juli en 5 en 19 augustus. De route gaat dwars door de duinen, voor een deel ook door het beschermde drinkwaterwingebied van Leiden. De treinen vertrekken op genoemde data tussen 10 en 17 uur, elk uur van de Friese Weide in Katwijk (bereikbaar door vanaf de zuidboulevard in Katwijk de verwijsborden te volgen de zuidboulevard is weer te bereiken per NZH-bus no. 90 vanuit Den Haag en no. 41 vanuit Leiden). Nieuws van het spoor: tot 13 augus tus is de geldigheid van de Tiener Toerkaarten verlengd. Met de vier daagse TT-kaart (30 gulden), mag vijf dagen worden gereisd en met de tweemaal vierdaagse TT-kaart (42 gulden) tien dagen in plaats van acht. Op de interlokale busdiensten wordt op vertoon van de kaart vijf tig procent korting gegeven. Wie met de fiets op de trein wil heeft veel aan het op alle stations gratis verkrijgbare foldertje „Fiets en spoor". Daarin is onder meer een lijst opgenomen van de 115 stati ons. waar de fiets met de reizigers trein mee kan en 60 stations, waar NS ook brommers aanneemt (maar in dit geval alleen tot 31 augustus). Voor de fiets betaalt men op trajec ten tot 50 kilometer 5.25 (brom mer ƒ9.-). tot 150 kilometer ƒ8,- (brommer 11,25). boven 150 kilo meter ƒ9,50 (brommer 15.50). Voor verzekering komt daar ƒ1,50 resp. ƒ3,- bij. Een paar ideeën om dit weekend „ergens heen te gaan": In het Zeeuwse Bruinisse begint morgen middag half twee een vlootschouw van vissersschepen (men kan gratis meevaren). In Goes is morgen de laatste dag van de „Goese kadefees ten". Om half elf jeu-de-boules toer nooi Zeeland-België, elf uur visaf- slag oude stijl, drie uur Belgische volkskunstgroep, zeven uur jazz concert. negen uur: bal. In Vlissin- gen morgen van half negen tot vijf uur traditioneel ringrijden; ook op de boulevard in Katwijk (half drie tot half vijf) en in het Friese Lem mer (van 's avonds zeven uur af) ringrijden. Ringrijden pe fiets in het Noordhollandse Warmenhuizen (20- 23 uur). In Bergen op Zoom morgen van elf uur tot tien uur 's avonds een bourgondisch feest: rommel markt. antiek- en curiosamarkt, standwerkersconcours en dergelij ke. In Garderen (Veluwe) morgen een zeskamp, 's morgens kinderen, 's middags ouderen. In Blokzijl wordt morgenavond om acht uur „miss toerlste NW-Overijssel" geko zen; dat gebeuren wordt met mu ziek opgevrolijkt. In Raalte (Noord oost van Deventer) wordt morgen van negen uur 's morgens tot twee uur 's middags getoond hoe boer en boerin vroeger rogge maaiden en bonden. Dit gebeuren wordt om ringd door een klederdrachtenshow en folkloristische dansen, 's Avonds een „oogstmaaiersbal". waar de Sallandse oogstprinsessen 1978 worden gekozen. In het Friese Bui tenpost morgen om half twee en in Nieuwegein (bij Utrecht) om twee uur polsstokverspringen. In het Drentse Exloo morgen tussen 10 en 17 uur een festival oude ambachten. In Wapse (bij Diever) zondag om half twee wedstrijden touwtrekken, in Holten zaterdag om half twee het plaatselijk kampioenschap touw trekken. In Steenwijk morgen om drie en acht uur wedstrijden boeg sprietlopen. In Noordwijk van mor gen af vijf dagen lang (14-18. 19-21 uur) een gladiolententoonstelllng in de hervormde kapel. In Hoorn mor gen om twee uur de voorronde in de Noordhollandse kelnerraces. In Scheveningen morgen en overmor gen (14-16 uur) openluchtconcerten en straatparades door twaalf orkes ten. In Sittard in het kader van de „proms zomerfeesten" morgen avond de James Mill Band; over morgen diverse concerten. De tui nen van kasteel „De Wiersse" In Vorden (Achterhoek) zijn zondag en maandag (10-17 uur) voor het publiek opengesteld. Op de Flevo- hóf (Biddinghuizen) zijn duizenden lelies verwerkt in arrangementen en bloemstukken tot en met 8 augus tus dagelijks. 8.30-18 uur). In het Limburgse Gulpen zondagmiddag van twee uur af bij kasteel Neu- bourg een schuttersfeest. Als u van plan mocht zijn nog wat zon te gaan inhalen aan de Franse Cóte d'Azur en u hebt niet gereser veerd. dan kunt u dat beter verge ten. Met een record-aantal van acht miljoen toeristen zit de kust. zowel in appartementen en hotels als op de campings. mud--en-mudvol. Oor zaak: de regen in de rest van Europa én het afzien van velen van de Bre tonse kust (vanwege de olie op de stranden). Voor velen een brokje nostalgie. Weet u het nog. dat losgewrikte steentje uit de straat en die zak knikkers? Welnu, op 4 augustus kunt u nóg eens door de knieëen voor het nationale kampioenschap kuiltje-knikkeren in Noordeloos bij Gorkum. Vorig jaar werd dat feest voor het eerst gehouden en trok meteen honderden deelnemers en toeschouwers. Er wordt gespeeld in een afvalsys- teem. Iedereen krijgt twee knikkers, die na het opgooien schoksgewijs met de wijsvinger in het kuiltje gerold moeten worden. De winnaar krijgt een wisseltrofee. Nationaal kampioen Wim van Oenderen uit Noordeloos zal zijn titel verdedigen. Met ingang van 1 augustus kunnen rekeninghouders van de postgiro hun girobetaalkaarten ook verzil veren op alle 3400 postkantoren van Joegoslavië. Per kaart kan maximaal 1500 dinar worden opge nomen. Er zijn nu 34 landen (26 binnen en 8 buiten Europa), waar de girokaart kan worden verzil verd. bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een Op (jocike Van de twee - moet iW nou dc vodk< Het blijft „good-looking" met het weer. Als het winter was. zouden we zeggen, het ijs zit er stevig in. Thialf speelt op doorgaan. Dezelf de natuur hamert nu ook voortdu rend op hetzelfde aambeeld, maar in dit geval van zomerse allures. Er zijn uitgebreide luchtdrukstij gingen in onze omgeving en het continent, wat uitloopt op een zo- mer-zacht weekeinde met middag- temperaturen in de richting van dertig graden: zegge en schrijve! Het Azoren-hogedrukgebied doet handjeklap met een maximum van het continent tot Finland en dat is onder meer duidelijk waar te nemen op de computer-kaart uit Washington, geldig voor dins dagmiddag aanstaande. Veel wijst er dan ook op dat er na het week einde nog mooi vakantieweer zal zijn met een duidelijke uitloop in de eerste fase van augustus. De warme draai die het weer zou gaan nemen, kwam donderdag morgen vroeg tot uiting, toen een tijdelijk tot 982 millibar uitgediep te depressie ten westen van Ier land zijn baan van noordoost meer in noordelijke richting ver legde en volgens de laatste gege vens in noordwestelijke richting verder zou gaan. Het bijbehorende regengebied kon daardoor het zuidoosten van Engeland niet meer bereiken en liet ook Neder land ongemoeid. Dit verschaft de zuidelijke, later zuidoostelijke windstromingen ongedachte mo gelijkheden de atmosfeer in de Lage Landen verder op te war men. vooral ook omdat het bijbe horende koufront sterk ver traagde. Het was dus zaak voor ons alle maal luchtiger gekleed te gaan en ongetwijfeld zijn er ook betere tij den voor de strandstoelverkopers en de ijsmannen aangebroken. Ook de strandpolitie in Scheve ningen „daar kun je braaien in het zand, met een ijsco in je hand" zal het wel drukker krijgen: Flip Dirkzwager zal daarover later on getwijfeld rapporteren. De zomervlag blijft in vrijwel heel Europa in top. Op het continent zal het zonneklaar zijn. alleen bo ven de Noorse kust hangen wol ken en de Britse eilanden krijgen van tijd tot tijd ook een onbesten dige uitloper over zich heen. De vakantietoerist moet in dit warme gebied van Europa wel bedacht zijn op een namiddag-onweer. Dat zal zo zijn in zuid-Duitsland. het noorden van Oostenrijk en Zwit serland. Spanje. Noord-Afrika en de onweerskans in Frankrijk wordt eveneens groter Verwachte temperaturen in de ko mende twee tot drie dagen: Enge land en Scandinavië maximaal twintig tot tweeëntwintig, graden. Duitsland eenentwintig tot vij fentwintig. Zwitserland. Oosten rijk en Frankrijk vijfentwintig tot dertig. Italië circa dertig, en de Bjlakan vijfentwintig tot dertig graden. De zeewater-temperatuur: van het oostelijk deel van de Middelland se Zee is nu vijfentwintig tot acht entwintig graden, van de Noord zee dertien tot zestien en de Oost zee vijftien tot zeventien graden. In de rubriek van gisteren is de vraag van een lezer in Groningen niet helemaal uit de verf gekomen. Hij vroeg: „Is de kans voor een mens in huis door de bliksem ge troffen te worden, groot?" Antwoord: „Neen. Ga liever niet te dicht bij de ramen staan. Het vei ligst is plat op de grond te gaan liggen, wat ouderen, met name in het oosten van het land. bij zwaar weer dan ook nog wel plegen te doen." Vandaag mooi strandweer met zon. Ook aan zee warmer bij zuide lijke wind: eenentwintig tot vijf entwintig graden Celsius. Kans op grote blauwe kwallen neemt toe. Verdere vooruitzichten: een zo mers weekend. YVeerrapporten van gisteravond 17 uur Amsterdam licht bew 21 Dr Bilt halt bp wol kt 20 Deelrn licht bew 20 Lelde licht bew 23 Eindhoven licht bew 22 Den Helder onbewolkt 1» Rotterdam licht bew 21 Twente half bewolkt 22 VJssingcn licht bew 22 Zd Limburg licht bew 22 Aberdeen regen 15 Athene onbewolkt 30 Barcelona licht bew 26 Berlijn licht bew 27 Bordeaux onbewolkt 29 Brussel hall bewolkt 12 frankfort half bewolkt 35 Oeneve licht bew 25 Helsinki licht bew 23 Innabruck zwaar bew 21 Klagenfurt licht bew 25 Kopenhagen zwaar bew 22 Lissabon onbewolkt 28 Locarno half bewolkt 27 Londen onbewolkt 24 Luxemburg licht bew 23 Mudrld onbewolkt 36 Malaga onbewolkt 27 Mallorca opnbewolkt 30 München zwaar bpw 22 Nice licht bew 23 Oslo geheel bew 16 Parijs licht bew 25 Rome half bewolkt 27 Spilt onbewolkt 32 Stockholm onbewolkt 23 Zunch Ucht bew 25 Casablanca half bewolkt 23 Istanbul licht bew 25 Tunis zwaar bew 31 HOOOWATER. zaterdag. 2® Juli Vllaalngen 10 34- 23 04. Hanngvllelalulzen 10 38-23 04 Rotterdam 12 37. Scheveningen 11.31 IJmuiden 12 17. Den Helder 2 49-15 36. Hartlngen 5 28 1808. Dellzijl 8 04-20 23 I 4) „In het begin der tijden bestond de aarde met zijn bergen, zeeën en rivieren nog niet. Er was ook geen uitspansel, waaraan over dag de zon straalde en 's nachts de maan blonk en de sterren schitterden. Zonder vaste vor men zweefde de oerstof door een reusachtige bol, de chaos. Toen deze bol openbrak, kwam P an Koe eruit tevoorschijn. Hij scheidde de zwaardere delen van de bol van de lichtere. Zo ont stonden aarde en hemel. Maar de aarde was nog woest en verla ten. Moe Koea, die een drakenli- chaam had met een menselijk hoofd, wilde de aarde bewoond zien door levende wezens. Met haar klauwen vormde zij mensen uit gele aarde. In plaats van een drakenlijf gaf zij hun een mense lijk lichaam met handen en voe ten. Alleen het hoofd vormde zij als dat van haarzelf. De eerste mensen die zij zorgvuldig ge vormd had. waren volmaakt. Het werden edelen en rijken. Maar toen zij vermoeid van het werk raakte, doopte zij een touw in de klei en Het er stukken van afdrui pen. Dat werden kreupelen en armen, zieken en gebrekkigen. Toen Moe Koea merkte dat een eindeloos werk zou zijn om steeds nieuwe mensen te vormen, bracht zij een man en een vrouw tezamen en leerde hun' zich te vermenigvuldigen". Een stukje schepping zoals de (heel) oude Chinezen het in hun mythen en sagen weergaven. Hun wereld werd toen bevolkt door goden, tovenaars, draken, vossewezens en vogelmannen, die op elk moment In het dage- üjks leven konden ingrijpen. M. A. Prick van Wely heeft getracht een indruk te geven van de we reld van dat oude China de oudste geschriften gaan terug tot elf eeuwen voor het jaar nul door de bundel „Chinese sagen en verhalen" samen te stellen. Allemaal verhalen waarin won- deriijke en meestal gevaarUjke wezens de hoofdrol spelen. De verhalen worden zo aanschouwe- lijk verteld, dat je ze haast ziet gebeuren. Zo wordt bijvoorbeeld de hel beschreven, waar een af- zichteUjke duivel een slechte mi nister heen sleept. Er zijn ver schillende heUen voor kleine en grotere zonden: de Vlakte van de Heimwee, waar duizenden man nen en vrouwen bittere tranen plengen; de roodgekleurde Helle- rivier. waar kermende ongelukki ge zielen proberen uit te klim men. en er steeds weer met riek of zweep in terug worden gemept; een vlakte waar kwaadsprekers door ^wilde honden ongeveer in stukken worden gescheurd; het Opperste Gerechtshof van de Onderwereld, waar een van osse- kop voorziene duivel de minister aan een lans spietst, hem in ko kende olie braadt en hem geheel verbrand voor de „zondenspie gel" zet. Vervolgens passeert de gebraden minister een met mes sen beplante Ijsberg,, waar een monster de ganse dag zijn slacht offers op gooit; de zaaghel. waar mensen die van twee walletjes hebben gegeten, doormidden worden gezaagd; de afdeUng voor zondaars van wie de tong wordt uitgerukt, omdat ze twist en tweedracht hebben gezaaid; een hel waar zielen van hen die hun eigen bloedverwanten tegen el kaar hebben opgezet, in molens en vijzels worden gemalen en fijngestampt, waarna bloedhon den zich met de brokken verma ken; een hel waarin alle mogelij ke dieren zich mogen uitleven op zielen die vroeger dieren hebben mishandeld, en één waarin de on- gelukkigen gloeiend koper in maag en darmen krijgen, „een goede straf voor hen die het volk hebben uitgezogen en zich met andermans goederen verrijkt". Zesenveertig gelukkig niet al lemaal even bloederige verha len staan in deze „Chinese sagen en verhalen", een boek dat bij Fibula-Van Dlshoeck is uitgege ven „Daphne, bel alsjeblieft naar huis!" In opperste wanhoop hing een New Yorkse moeder deze noodkreet in elektronisch ver lichte 'reuzeletters hoog tegen een flatgebouw op het drukke Times Square. De 16-jarige Daphne Lacey dje met haar moe der in Manhattan woont, is al een paar weken zoek; ze ging naar schooi, maar kwam niet meer thuis. De moeder hoopt op deze buitenissige manier de aan dacht van haar vermoedelijk weggelopen dochter te trekken. Het is niet bekend of de bood schap Daphne bereikt heeft. Dr. Nicolae Ighisan. een 66-jarige arts. zit niet voor het eerst in Roemenië een lange gevangenis straf uit. Verscheidene keren is hij om politieke redenen gevan gen genomen. De eerste keer kreeg hij. in 1941, acht jaar we gens verzet tegen het fascistisceh regime van generaal Antonescu. Hij was toen lid van de Roemeen se boerenpartij, waar men geen voorstander van geweld was. Na- het verdwijnen van de regering- Antonescu (1944t kwam hij vrij. In 1953 werd hij veroordeeld tot vijftien jaar,gevangenisstraf op beschuldiging van het lidmaat schap van de fascistische IJzeren Garde (van dezelfde generaal An tonescu notabene en bovendien een partij die al in 1944 was ont bonden); in feite had dr. Ighisan pamfletten gemaakt, waarin de communistische partij beschul digd werd van beperking van de politieke vrijheid. Hij kreeg vier jaar „cadeau": na elf jaar werd hij bij een algemene amnestie, waarvan 12.000 politieke gevan genen profiteerden, vrijgelaten. Het was toen 1964; zijn gezond heid was slecht en hij leed aan een ernstige leverkwaal Toen hij aan net eind van de jaren zestig een verzoek indiende om Roeme nië te mogen verlaten (als rede nen gaf hij op de voortdurende last van de veiUgheidspolitle en discriminatie in zijn werk) werd hem de toestemming geweigerd. Nauwelijks een jaar later werd hij zelfs opnieuw gearresteerd. Ditmaal luidden de beschuldigin gen „propaganda tegen de staat" (wegens dr. Ighisans kritiek op het optreden van de Roemeense veiligheidspoUtie) en „illegaal be zit van vreemd geld"; de politie had in zijn flat namelijk 25 dollar en drie gouden munten gevon den. In een besloten zitting werd hij tot vijftien jaar gevangenis straf veroordeeld. Waar hij ge vangen gehouden wordt is niet zeker, maar wel dat hij vorig Jaar in het gevangenisziekenhuis ge weest is en dat hij tijdelijk geen werk heeft mogen doen door de ernst van zijn leverkwaal. In beleefde termen gestelde ver zoeken om vrijlating van dr. Ni colae Ighisan kunnen ln het Frans of Duits gestuurd wor den naar: Z E. Nicolae Ceaucescu Presedlntele Republicii Socia- Ustei Romania Palatul Repu- bUcll Bucuresti. Romania. ben velen voor hen ook al gepro beerd. maar niemand heeft het gehaald, sommigen moesten hun poging zelfs met de dood beko pen Don en Christopher hebben wel op moeilijkheden gerekend: mochten ook zij ln de oceaan belanden, dan kan hun gondel daar wel tegen. De gondel ls in de vorm van een boot gebouwd en is weliswaar niet zo groot, maar heeft al bewezen zeewaardig te zijn. Het vaartuigje zit vol elek tronische apparatuur en genoeg voedsel om het twintig dagen uit te kunnen houden. Waar ze in Europa aankomen, hebben de Britten niet kunnen berekenen; vandaar dat nergens een officieel ontvangstcomité klaar zal staan. Wel is vastgesteld, dat de over tocht ln vier a vijf dagen vol bracht kan worden, onvoorziene omstandigheden daargelaten Als alles goed gaat. kunnen Don Cameron en Christopher Davey. twee Britten, dit weekend al er gens tussen Noord-Afrika en De nemarken landen Met hun reus achtige heteluchtballon zijn ze deze week in 8aint John s, Cana da. opgestegen in de hoop als eersten in de geschiedenis op deze manier de Atlantische oceaan over te komen. Dat heb- Komt het hoorspel luisterspel heet dat tegenwoordig trouwens er hier weer een beetje ln, bij de Westduitse omroep zijn ze er werkelijk verzot op. Hun luiste raars blijken ook. anders zouden ze niet praktisch elke dag op de vrijdag na zo'n spel willen aanhoren. Alleen al in de laatste helft van dit Jaar. weet de NCRV- gids. staan de Duitse radioluiste raars 130 hoorspelen te wachten

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5