\)Dr. De Jong laakt justitie kabinet verbaasd J)ver uitval PvdA Schaapskudde financieel aan de grond 'Wet beschermt huurder slecht' Gehandicapten denken aan acties Nagaan wat nu nog gedaan kan worden' Asprientje krijgt vaak geen kans 3 Prins Bernhard in Saoedi-Arabië Adviseur ministerie in Vakbondskrant: eactie op uitstel debat 'overtrokken' Konijn ontweken, auto vernield FNV heeft weinig vertrouwen in omscholingsplicht 'Alleen opgelost innemen' Twee mensen dood in flat aangetroffen Staatsbosbeheer neemt dieren wellicht over Ministerie tegen bezoek Rhodesische tabaksdeskundige NS: Vervoer met. fiets en trein goed mogelijk IIJDAG 28 JULI 1978 BINNCNLAND TROUW/KWARTET Oor Huib Goudriaan iMSTERDAM Dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinsti- it voor Oorlogsdocumentatie vindt dat het ministerie van jstitie actiever moet optreden bij het opsporen van oorlogs- sdadigers. „Op het departement moet worden nagegaan :lke maatregelen op het ogenblik nog zinvol zijn om oorlogs- Eeiisdadigers op te sporen," aldus dr. De Jong, die de vraag elt of al in een eerder stadium geen „apart bureautje" voor t doel had kunnen worden opgericht. IV., i t afgelopen weken zijn in West- oitsland drie Nederlandse oorlogs- sdadigers gevonden, waarbij in drie gevallen journalisten de ifdrol speelden en niet de justitie, vestigt de indruk dat de Neder- dse justitie een nogal laks opspo- jsbeleid voert. Dr. De Jong kwali- jieert het als „beschamend" voor de 0 erheid, dat journalisten slaagden tar de justitie faalde. „Ik ben niet in bijzonder op de hoogte van wat departement heeft gedaan, maar beschouw het als geen gezonde estand dat mensen, die in het op- oringsregister staan, door de pers lott 1)61611 wor<*en opgespoord teil eno anttekening De Jong maakt hier overigens wel kanttekening bij dat redacties van aden in de grensstreek natuurlijk r allerlei contacten beschikken, de officier van justitie in Assen heeft en ook vrijelijk in het bui- land kunnen opereren, wat Neder- idse opsporingsambtenaren niet linnen. De Nederlandse justitie kan ^ftuurlijk wèl de justitie van een Ier land om opsporing en aanhou- verzoeken. Dr. de Jong: „Ik im aan dat als er tips waren (over .jrtvluchtige oorlogsmisdadigers 1.) aan Duitse instanties is ge laagd betrokkenen op te sporen; en it êlIs onze justitie over aanwijzin- n beschikte, er ook stappen zijn nomen. Ik kan me moeilijk voor- rlan ellen dat onze justitie concrete tips eft verwaarloosd." met *e het land bestaat niettemin de in- uk, dat er een zekere passiviteit bij de justitie heerst als het erom gaat oorlogsmisdadigers op te sporen. Óp de vraag hoe deze passiviteit moet worden verklaard, antwoordt dr. De Jong: „Ik zou het eerst willen onder strepen dat het aantal van 350 oor logsmisdadigers dat nog in het op sporingsregister staat, voor een groot deel personen betreft, die niet meer ten laste kan worden gelegd dan hoewel dat strafbaar is in dienst te hebben gestaan van de vijand en deze mensen zijn dus niet zomaar oorlogs misdadigers. Onder deze 350 perso nen die zich aan berechting hebben onttrokken of later na berechting ontsnapt zijn, bevinden zich slechts enkele tientallen die tot de doodstraf of levenslang zijn veroordeeld. Bo vendien zijn er een aantal van hen inmiddels overleden." (Volgens het ministerie van justitie zijn er van de 350 vijftien bij verstek tot de dood straf en dertien tot levenslang veroor deeld; de andere opgelegde straffen variëren van een tot twintig jaar; red. Verder gaan 't:ZJ „Op het departement zou men na tuurlijk verder kunnen gaan dan het doorgeven verzoeken tot opsporing of aanhouding aan de justitie over de grens, door enkele mensen opdracht te geven de betrokkenen op te spo ren, maar er zijn geen mensen, die voor deze taak zijn vrijgesteld. Op het ministerie wordt men overspoeld door de actuele gebeurtenissen en dit roept natuurlijk de vraag op of al dan niet in een eerder stadium extra krachten met deze taak hadden moe ten worden belast. We hebben des tijds een Landelijk Bureau Opspo- Dr. L. de Jong: .ongezonde toestand. ring Oorlogsmisdadigers gehad, maar dat is na zo'n drie jaar opgeheven. Er zijn nu dus geen mensen die zich op deze zaak kunnen concentreren om dingen onder de aandacht van de minister te brengen." „Zouden maatregelen worden geno men om betrokkenen alsnog op te sporen dan zit hieraan wel de nare kant dat nu gewaarschuwd zijn, en -moeten we ons er niet over verbazan dat die nieuwe activiteiten weinig re sultaten zullen opleveren. Maar dit mag geen reden zijn niet na te gaan of die nieuwe activiteiten zinvol kunnen worden ontplooid", aldus dr. De Jong. Het is in een rechtsstaat volstrekt intolerabel deze mensen die zich door onderduiken aan hun berechting heb ben onttrokken, niet te vervolgen. Hoewel hierover verschillend wordt gedacht en ik niet deskundig ben op dit terrein, meen ik dat berechting niets te maken heeft met bevrediging van wraakgevoelens, maar dat het voor herstel van het evenwicht in de samenleving objectief noodzakelijk is." Dr. De Jong maakt zich niet te veel zorgen over het verjaren van oorlogs misdaden in West-Duitsland op 31 december 1979. Er blijven namelijk uitzonderingen hierop mogelijk. De Duitse rechter kan de verjaringster mijn na 1 januari 1980 onderbreken voor zware oorlogsmisdadigers, die zich aan een proces hebben weten te onttrekken. „Maar oorlogsmisdadi gers in de categorie van bijvoorbeeld Wagner hebben wij niet, dus het blijft denkbaar dat de Duitse justitie onze gevallen dan te licht vindt om tot uitlevering over te gaan." Niet mogelijk Geen wraak De laatste tijd wordt wel gezegd dat het te lang geleden is om nog tot een actief vervolgingsbeleid over te gaan en er ook iets van wraakoefening in zit. Dr. De Jong: „Mensen voelen zich gekwetst in hun rechtsgevoel wan neer geen berechting plaatsvindt. Justitie-voorlichter mevrouw Toos Faber voert tegen het verwijt dat de justitie laks zou handelen bij het op sporen van oorlogsmisdadigers aan, dat Nederlandse instanties geen be voegdheid hebben over de grens te gaan zoeken. „In die zin kunnen wij geen actief beleid voeren en we kun nen ook niet zeggen dat de Duitse instanties passief zijn, want het is behalve wanneer er tips komen niet bekend of betrokkenen nog in leven zijn en Qf ze nog in de Bondsre publiek wonen. Als justitie tips krijgt over gezochte personen worden, zoals de afgelopen dagen trouwens het ge val is geweest, maatregelen genomen en bekeken of om aanhouding kan worden verzocht." Op de vraag of de suggestie van dr. De Jong om nieuwe activiteiten voor opsporing te. ontwikkelen voor uit voering vatbaar is. zegt mevrouw Fa ber: „Daarop zou de minister, die met vakantie is, moeten antwoorden, want dit valt onder het uitstippelen van een algemeen beleid." Prins Bernhard in een onderonsje met de Nederlandse duikers die op ongeveer drie kilometer voor de kust op een diepte van veertien meter springladingen in de rotsbodem aanbrengen om zo een diepe vaargeul voor de toekomstige handelshaven Jabail in Saoedi-Arabië te creëren. Het springponton Oeomaris is eigendom van de bouw en baggermaatschappij Adriaan Volker die belast is met het maken van de haven: een klus van bijna 3.5 miljard gulden De Prins heeft een bezoek van drie dagen gebracht aan het project. UTRECHT (ANP) „De Nederlandse huurder is vergeleken bij de bezitter van een eigen huis niet alleen in het nadeel door het subsidiebeleid, maar hij geniet wettelijk ook een slechte bescherming". Dit zegt adviseur dr. F. L. G. Slooft van het ministerie van volkshuisvesting in de Vakbondskrant, het blad van de Federatie Nederlandse Vakbeweging. In bepaalde gebieden in ons land kan de huiseigenaar binnen een half jaar een huurder uit zijn huis zetten, ter- de Van onze parlementsredactie 'ÏÏEN HAAG Het kabinet-Van Agt is zeer verbaasd over de et ïherpe uitlatingen van de grootste oppositiepartij PvdA over iaa«t uitstel van het Kamerdebat over de ombuigingsnota estek '81. VOO 'P at was de conclusie die vice-premier iaaTlegel- Fsteren trok na afloop van et kabinetsberaad waar de scherpe en2|vdA-reactie onderwerp van gesprek eweest was. EPvdA liet deze week weten van ■lening te zijn dat het kabinet het lement minacht, omdat het niet bijna 350 Kamervragen over Be- tek !81 beantwoordt voor de laatste eek van augustus, de week waarin anvankelijk de Tweede Kamer het mbuigingsplan had willen be preken. el noemde de PvdA-reactie gis- i „nogal overtrokken", en wees dat oppositieleider Den Uyl eind i in de Tweede Kamer zelf al had jmjlezegd dat een bespreking van de ota eind augustus niet meer zou unnen zijn dan een „beperkte ont- loeting", een debat dat slechts de na Prinsjesdag zou kunnen worden behandeld. ENSCHEDE (ANP) Een ruk aan het stuur om een konijn te ontwijken is een automobilist duur komen te staan. Door de manoeuvre, die werd uitge voerd op een overweg in de spoorlijn Enschede-Hengelo, kwam de auto vast te zitten tussen de rails. De bestuurder slaagde er niet in hem weer „op het goede spoor" te zetten en moest toezien hoe zijn voer tuig door een trein werd ver pletterd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De FNV praat met een aantal organisaties van gehandicapten over mogelijke acties tegen de bezuinigings plannen van het kabinet Van Agt. Volgens een woordvoerder van de FNV zijn er nog geen vastomlijnde plannen. wijl in andere gebieden, waaronder de Randstad, uitzetting kan geschie den binnen drie jaar. „Maar weg moet een gezin als de eigenaar dat wil en de rechter zijn aanspraken zwaarder laat wegen dan die van de huurder", zegt dr. Slooff. Er bestaat wel een woonruimtewet. maar de juridische basis waarop een gemeente een nieuwe eigenaar een woonvergunning kan weigeren blijft wankel. Ook het thans bij de Tweede Kamer liggende wetsontwerp, om de huurbescherming te herzien, be schermt volgens dr. Slooff de huurder onvoldoende. De vooruitgang is dat de belangen van de huurder en ver huurder meer gelijkgesteld worden, maar uiteindelijk beslist de rechter zo zei hij. De gedachten gaan uit naar „een de monstratieve bijeenkomst". Een be- geleverd slissing over eventuele acties zal pas over een paar weken vallen. er onevenredig veel moet worden „in- Chant<lg6 nd. eK oofdpunten zou aanraken. Wiegel lscl rceB a* het *n het licht van „opmerking gezien noodzakelijk is dat Wiegel had tegen een behandeling na Prinsjesdag overigens ook geen be zwaar. Hij zou dan het liefst de be handeling willen zien gecombineerd met de algemene beschouwingen over de op Prinsjesdag ingediende begroting voor het volgend jaar: dan kunnen de financiën voor het volgend jaar tegelijk met die voor de jaren daarna tot aan 1981 besproken worden. Onderscheiding De Indonesische ambassadeur, Sutopo Yuwono. is het grootkruis in de orde van Oranje Nas sau verleend, als erkenning van zijn verdiensten voor het verder verstevi gen van de Nederlands-Indonesische betrekkingen. De versierselen werden hem uitgereikt door koningin Julia na. toen zij hem in afscheidsaudiëntie ontving. Sutopo Yuwono keert vol gende maand naar Djakarta terug, na een verblijf van ruim vier jaar in Nederland. Op verzoek van de organisaties van gehandicapten bekijkt de FNV mo menteel hoe de bezuinigingsplannen uitpakken voor met name mensen met een uitkering. „Wij hebben nog geen kijk op de exacte gevolgen. Het is ook niet zo, dat we op voorhand nee zeggen tegen welk bezuinigingsplan dan ook. Naar onze mening mag het echter niet zo zijn. dat mensen met een uitkering onevenredig veel moe ten bijdragen aan de bezuinigingso peraties." aldus een woordvoerder van de Nederlandse federatie van or ganisaties van gehandicapten. Bij die organisaties leeft sterk de vrees, dat Voor de FNV is het onduldbaar, dat uitkeringen zouden achter blijven bij de loonontwikkeling, omdat er de af gelopen jaren eigenlijk „te veel" aan uitkeringen is betaald. Zowel bij de FNV als bij de organisaties van ge handicapten bestaan ook grote be zwaren tegen bezuinigingen in de ge zondheidszorg. De eigen bijdrage van patiënten in de ziektekosten, zoals het kabinet voor ogen heeft, is een drempel op weg naar medische hulp, vinden de organisaties. Als gesprekpartners van de vakcen trale treden onder meer de Algemene Nederlandse invalidenbond (circa 34.000 leden) en de Nederlandse vere niging voor revalidatie op. vele schriftelijke Kamervragen bij et debat al beantwoord zouden zijn. ij gaf daarbij wel toe dat enkele van ?ka e vragen „zeer diep op de materie ;n Braven." legel suggereerde, zonder als be- a ndsman in de vaststelling van de ,t imeragenda te willen treden, dat t Kamerdebat over de ombuigings- ita ook in de eerste week van sep- mber zal kunnen worden gehouden, nog ruim voor Prinsjesdag (de Ie dinsdag van september, de dag rop de regering de begroting voor i volgend jaar aan het parlement nbiedt). De top van de betrokken imercommissie had reeds vastge- IE da het debat door het door de Tgering aangekondigde uitstel pas Onze adressen: AMSTERDAM: Postbus 859 Wibautstraat 131 Tel. 020-913456 Telex 13006 ROTTERDAM/ anJ DORDRECHT: go Postbus 948 pijf Westblaak 4, Rotterdam Tel. 010-115588 (Red.) Schiedamsevest 52 Tel. 010-115700 (adv.) DEN HAAG/LEIDEN: Postbus 101 Jj Parkstraat 22, Den Haag 3JI Tel. 070-469445 ZWOLLE/GRONINGEN: !JJ Postbus 3 Melkmarkt 56. Zwolle Tel 05200-17030. ft iap dan J Van onze Haagse redactie UTRECHT De FNV staat zeer hui verig tegenover een „omscholings plicht" voor werklozen. Ideeën van minister Albeda van sociale zaken daarover hebben volgens de FNV het gevaar in zich, dat er „heen en weer geschoven wordt" met mensen. Als er een omscholingsplicht komt voor werklozen, die in hun oorspronkelijke vak niet meer aan de slag komen, moeten deze mensen de garantie heb ben dat ze naar omscholing in hun nieuwe vak wel werk hebben, aldus de FNV. De vakcentrale vraagt zich af of zekerheid wel te geven is. Eerst is meer inzicht nodig in de werkelijk bestaande vraag naar personeel. Pas dan is het volgens de FNV denkbaar, dat overheid en werkgevers in de een of andere vorm een garantie bieden, waardoor werklozen behoedt worden voor een „sprong in het duister". Van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM De vele aspirine bevattende preparaten die in dit land vrij verocht worden, zouden eens moeten worden bekeken op hun werkzaamheid, vindt prof. dr D. D. Breimer. Voor de bestrijding van alledaagse huis-tuin-en-keukenpijnen is de werkzame stof. acetylsaliscylzuur, „ongetwijfeld een goede pijnstiller," schrijft hij in het Chemisch Weekblad Magazine. Maar een voorwaarde is daarbij vaak wel dat die stof ook in behoorlijk tempo het pijngebied bereikt, dus dat de tablet vlot oplost. En daar is Brei mer kennelijk minder van overtuigd. Voor de eenvoudige consument is de zaak lastig na te gaan: de bedoelde pijnen gaan meestal toch vanzelf over en of het geslikte tabletje daar aan veel bijdroeg blijft de vraag. Breimer is trouwens tegen het slik ken van die tabletjes met het spreek woordelijke slokjes water na: éérst oplossen in een heleboel water en dan innemen op de nuchtere maag is the oretisch de manier om het snelste effect te bereiken. Pas in de darm wordt de werkzame stof opgenomen en verder door het bloed getranspor teerd. Aanwezigheid van voedsel in de maag vertraagt de passage naar de darm. En dat voedsel helpt volgens Breimer ook niet tegen de bekende bijwerking, irritatie van de maag wand. Dat is „een wijd verbreid mis verstand". Haast bij het transport van acetylsa- licyzuur is ook geboden omdat het, eenmaal opgelost, vrij snel wordt ont leed tot salicylzuur. dat als directe pijnstiller minder goed werkt (maar bij de behandeling van reumatiek wel een belangrijke plaats heeft), aldus Breimer Na twintig minutenis de helft van de dosis al omgezet Overleden: Prof. dr J J. Zaalberg van Zeist, gewoon hoogleraar elektronica aan de T H. Eindhoven, is overleden. Hij werd 66 jaar. Prof Zaalberg van Zeist was tot 1964 werkzaam op het natuurkundig laboratorium van Phi lips In 1958 werd hij bijzonder, in 1964 gewoon hoogleraar Ook vinden er momenteel volgens dr. Slooff allerlei chantagepraktijken plaats door opkopers van bewoonde huizen. Huurders worden onder druk gezet om zelf het huis te kopen of om maar te vertrekken. „Daarmede wordt gespeculeerd op de onbekend heid met de bescherming die de huur der geniet, maar die dreigementen hebben toch vaak succes. Er worden Van onze correspondent GRONINGEN Twee jonge mensen zijn gisterochtend dood aangetroffen in een flatwoning aan de Planeten- laan in Groningen. Beiden zijn door messteken om het leven gebracht. Een bewoner van de flat trof de ne gentienjarige Alexander Manuhuwa dood aan in het liftportaal op de vierde etage en waarschuwde de poli tie. In de woonkamer van Manuhua trof de politie het stoffelijk overschot aan van de vijftienjarige Jacoba Ver- wer uit Ooststellingerwerf. met wie de jongen sinds kort samenwoonde Het moordwapen werd ook gevonden, een ongeveer 20 centimeter lang keukenmes, waar mee het meisje eenmaal en de jonge man tweemaal in de hartstreek waren gestoken. In de woning en in het portaal werden betrekkelijk weinig bloedsporen aangetroffen. In de wo ning duidde niets op een vechtpartij. Ook lijkt er niets ontvreemd te zijn Het is de politie nog volstrekt ondui delijk hoe de toedracht van deze dub bele moordzaak is geweest Wel is komen vast te staan dat de dodelijke steekpartij tussen middernacht en gistermorgen zes uur heeft plaatsge vonden. Van een onzer verslaggevers APELDOORN/Hoog Buurlo De schaapskudde van Hoog Buurlo (gemeente Apeldoorn), die geweid wordt door de journalist-columnist Eelke de Jong, zit financieel aan de grond. Het is mogelijk dat Staatsbosbeheer op wiens terrein de kudde loopt, de schapen overneemt. Het bod dat de Stichting Schaapskud de Hoog Buurlo verwacht, is volgens VVV-directeur B.J. Wensing „wel redelijk". De mogelijkheid blijft echter bestaan dat de kudde naar een ander terrein wordt overgebracht; Stroe (Veluwe) of misschien zelfs Hellendoorn (Overijssel) zijn kandidaten. langere termijn goed te kun nen doen, zou er niet één her der nodig zijn, maar anderhal! en mogelijk zelïs twee. Tekort Nadat Koos Vos. de eerste Ne derlandse vrouwelijke herder, een aantal jaren geleden haar schaapskudde door omstan digheden moest verkopen, is in Hoog Buurlo met zorg. ge duld en veel persoonlijke opoffering een nieuwe kudde gefokt, die nu uit 162 mooie Veluwse schapen bestaat Eelke de Jong was een gewe tensvol herder, bij wie roman tiek. idealisme en gezond ver stand in redelijk 'evenwicht liggen. Zodiende ging hem 24- uur per dag werken en dat zeven dagen per week op het laatst toch net iets te ver. Hij kondigde zijn vertrek aan Er waren wel „gekken" die zijn taak wilden overnemen maar daaraan heeft men op den duur niets. Om het werk op Dat zou op jaarbasis neerko men op een tekort van zo'n zestigduizend gulden. De ge meente Apeldoorn zelf wilde haar bescheiden subsidie van enige duizenden guldens niet verhogen. De provincie Gel derland voerde haar eveneens kleine subsidie lichtelijk op. CRM kwam met een subsidie van 10.000 gulden voor de dag. Alles bijeen onvoldoende om een goede basis te krijgen Een uit nood geboren „kring van pioniers" die voor wat ex tra middelen zouden zorgen, leverde ook maar weinig op. De burgerij deed in het alge meen te weinig. Stichting en Staatsbosbeheer bejegenden elkander niet erg vriendelijk. Staatsbosbeheer vindt dat het met het beschik baar stellen van een dienstwo ning en een kooi. waaraan het een ton voor een opknapbeurt besteedde, plus nog eens 14 000 gulden subsidie zich be hoorlijk heeft gedragen De stichting denkt daar anders over en stuurde een ulti matum. Intussen is er mondeling over leg geweest. De Stichting wordt per 1 september aan staande/ ontbonden en dan gaat Eelke de Jong ook weg De stichting wil de kudde wel aan staatsbosbeheer verko pen, maar dan moet er een fatsoenlijk bod komen, liefst met de garantie dat de scha pen in Hoog Buurlo blijven. Eventueel wordt wat de taxa tie betreft een arbiter inge schakeld. Er zouden nog enke le gegadigden zijn. variërend van de veehandel tot natuur monumenten. De 8tichting zou het liefst zien dat de schaapskudde voor Apel doorn behouden kan blijven zelfs knokploegen ingeschakeld", al dus dr. Slooff Als enige mogelijkheid ziet hij een wet, waarbij verhuurders onder geeVi enkel beding huurders die al hun ver plichtingen nakomen, uit hun wonin gen kunnen zetten, noch voor eigen gebruik, noch voor dat van derden. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het ministerie van buitenlandse zaken hééft de Land bouwhogeschool in Wageningen vor- zocht het bezoek van de Rhodesische tabaksdeskundige dr M. W. Deal af te zeggen. De Rhodesiër zou begin au gustus twee instituten in Wageningen bezoeken in verband met de bestrij ding van schimmelziekten bij tabaks planten. Het ministerie acht de komst van Deal in strijd met de VN- acties tegen Rhodesië Het ministerie handelt hiermee in overeenstemming met het verlangen van het Komitee Zuidelijk Afrika, dat meent dat het bezoek van Deal mede ten doel zou hebben de tabak- sproduktie in Rhodesië te bevorde ren. en daardoor de economie zou versterken. Volgens de directeur van een van de betrokken instituten. tT. G. S. Roosje, wordt over de toelating van Deal in Wageningen nofe overleg gepleegd tussen de ministeries van buitenland se zaken en van landbouw. Roosje zei te verwachten dat dit overleg ertoe zal leiden dat het bezoek niet door gaat. Het ministerie van landbouw is in deze zaak gemengd, omdat Deal de toegang tot ons land niet geweigerd kan worden als hij een Engels pas poort heeft. Het ministerie van btjj tenlandse zaken vermoedt dat dit bat geval is, omdat Deal. die al onderweg naar Nederland schijnt te zijn. geen visum heeft aangevraagd Bij het overleg met het ministerie van landbouw wordt gesproken over de vraag wat de Landbouwhogeschool te doen staat, als Deal in Wageningen opduikt Als Deal slechts over een Rhodesisch paspoort zou beschik ken. zou hem een visum geweigerd kunnen worden UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen zijn er niet op uit om de fiets uit de trein te weren. De moge lijkheid om de fiets ergens vooraf heen te sturen en de uitgebreide faci liteiten om een fiets te huren bij een stationsstalling stellen de reiziger ruimschoots in staat om met trein en fiets zijn bestemming te bereiken. Vouwfietsen mogen bovendien als handbagage worden meegenomen. Dit is de reactie van de Nederlandse Spoorwegen naar aanleiding van de vragen die het CDA-Kamerlid P A. M Cornelissen aan minister Tuyn- man stelde over de mogelijkheden van het vervoer van fietsen per trein. Er zijn volgens de NS meer dan hon derd fietsenstallingen in Nederland waar men op vertoon van een NS fietsverhuurkaartje voor 3.25 gulden per dag een fiets kan huren. De bagageruimten in de zogeheten „boemeltreinen". waarin tot voor kort ook fietsen vervoerd konden worden, zullen worden omgebouwd tot passagiersruimten Omdat deze bagageruimten slechts matig wordqp gebruikt geeft de NS er de voorkeur aan meer ruimte voor de passagiers te creëren

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 3