Uit brieven van lezers ALS DE NEVELS WIJKEN TV COMMENTAAR i Radio en televisieprogramma's Filosoferen bij een oeroude weg Roman van Mulisch wordt verfilmd Oppositie Bolivia weigert samenwerking Maladiven gaan president kiezen Tien auto's Twee jaar voor doden van man gestolen Willem van Zwol Even puzzelei^ DINSDAG 25 JULI 1976 RADIO EN TELEVISIE TROUW/KWARTET Z'-ZZ', 1SI Het zijn veelal geen daverende televi sieprogramma's die in een verregen de zomer op de buis komen. Tot de uitzonderingen die ook deze regel be vestigen. reken ik een paar Engelse tv-spelen. zoals Mijn vriend, de vij and en de nog lopende BBC reeks Een lied In de schemering, dus uitzen dingen over de recente geschiedenis en vroege beschavingen. Misschien hebt u andere voorkeuren, maar ik vind dat wij op dit punt niet mogen mopperen. Series als Graven in Bijbelse bodem. De Perzische Ko ningsweg en Mens in wording, stimu leren naspeuringen In eigen boekerij of in openbare leeszalen - Vergelijken van gevonden teksten met hetgeen men van zulke uitzen- door Ton Hydra dingen heeft opgestoken, is een inte ressante bezigheid. Er zins teleurstellende kant aan. want r zit een enigs hoe verder je komt. des te duidelijker wordt het dat je eigenlijk nog zo weinig weet Wie echter zich daardoor zich niet laat ontmoedigen, kan een fascinerende hobby uitbouwen. Je rolt namelijk van het ene onderwerp in het andere. Neem bijvoorbeeld Victor von Ha- gens speurtocht naar de Perzische Koningsweg, waarvan de EO van avond de derde aflevering uitzendt. In de film wordt verteld dat de zieke Griekse geschiedschrijver Herodotus de veroorzaker is van de modeme expeditie Wie de gegevens eens rus tig zou willen nalezen, is niet uitslui tend aangewezen op oorspronkelijke tekst. Er bestaat een voortreffelijke Nederlandse vertaling, door dr. Onno Damsté geschreven na vijftig jaar regelmatig contact met Herodotus en zijn Historiën. Het was ook deze Griek die als eerste vermeldde dat de op last van Darius de Grote aangelegde weg de reeds in het Oude Testament genoemde rivier de Eufraat kruiste. Aan het begin van de documentaire zien we de expedi tieleden zoeken naar het Juiste punt. omdat er drie traditionele oversteek plaatsen bekend zijn. Volgens Von Hagen heeft de oude weg de Eufraat gekruist bij Tomfsa in Turkije. Na de Perzen gebruikten ook de Romeinen deze oversteekplaats. Restanten van hun bruggen zien wij als stille getui gen in het landschap. Men komt onder de indruk van de prestaties van de antieke wegenbou wers die 2500 Jaar geleden met primi tieve middelen gigantische proble men te lijf moesten gaan. Hun weg. tussen Sardis in Klein-Azië en Susa in het huidige Iran. werd de levensa der van het machtige Perzische rijk. De vorsten beheersten een gebied dat thans over meer dan twaalf naties is verdeeld. Bij Egil aan de Tigris, de achtste halteplaats langs de weg. belicht de camera een door de tijd uitgesleten beeld van een vorst die vóór de Per zen over een geducht volk regeerde. Hier worden we in aanraking ge bracht met de al uit de bijbel ver trouwde Assyriërs. Het zal u dus ook bekend zijn dat zij wreed waren. Ten zuiden van Egil ligt een grottencom- plex. De Assyriërs vereerden er de Tigris omdat zij meenden dat de ri vier hier ontsprong. Zij dreven er dui zenden krijgsgevangenen een reu sachtige grot binnen. De ongelukki- gen stierven de hongersdood, want de toegang werd op last van de koning dicht gemetseld De Assyriërs waren zoals in onze tijd de beulen fier op hun wanda den. die zij vast legden in inscripties. Op een muur van de grot is deze gevonden: „Ik moordde, ik verbrand de. ik doodde, ik verwoestte. Hun hoofden en ledematen heb ik afge hakt. Hun jonge mannen en vrouwen heb ik in het vuur verbrand. Hun steden heb ik met de grond gelijk gemaakt en de bewoners doorspiest. Ik heb gemoord, verbrand, gedood, verwoest". Tussen al die verschrikkelijke bedrij ven door ontstonden beschavingen en godsdiensten. Het gebied waar door Von Hagens expeditie trok. is wat dat betreft een enorme smelt kroes. Je ontkomt niet aan het filoso feren over de vraag of we nog iets van het beste deel van de inhoud bezitten of dat wij het veelal moeten stellen met hetgeen is komen bovendrijven. ASTERIX EN DE OLYMPISCHE SPELEN AMSTERDAM (ANP) - Harry Mu lisch' Jongste roman „Twee Vrou wen" wordt verfilmd Gisteren zijn in Amsterdam de opnamen begonnen voor een op dit boek gebaseerde in ternationale produktie. waarin de hoofdrollen worden gespeeld door Anthony Perkins en Bibi Andersson. Regisseur is de Nederlander George Sluizer. die eerder de aandacht trok met de film „Joao en het mes". De première wordt omstreeks november verwacht. De film gaat waarschijnlijk onder de titel ..Sweet mistake" de bioscoop in. De roman gaat over een oudere ge trouwde vrouw (Laura), die gefasci neerd raakt door een jong meisje iSylvla) Er ontstaat een driehoeks verhouding die uiteindelijk leidt tot de dood van de inmiddels zwange re Sylvia Laura wordt gespeeld door Bibi Andersson. haar man Al fred door Anthony Perkins, de Neder landse Sandra Dumas maakt als Syl via haar filmdebuut Overige medewerkers zijn Matt van Hensbergen (fotografie). Piotr van Dijk (geluid). Kitty Courbots. Tilly Perin-Bouwmeester, Jules Hamel, De hoofdrolspelers in een nieuwe film naar de roman van Harry Mulisch „Twee Vrouwen": Sandra Dumas (links) en Bibi Andersson (rechts). Chris Lomrae. Joop Admiraal en Siem Vroom. De film. die circa 1,5 miljoen gulden gaat kosten, wordt zowel in het Ne derlands als in het Engels uitge bracht. De opnamen worden groten deels in Amsterdam, en voor een klein deel in Frankrijk gemaakt. Vol gens regisseur Sluizer hebben ver schillende buitenlandse maatschap pijen al belangstelling voor het werk getoond. Kaaspekel Deze rubnek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich hei rechi van bekorting voor. Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859, Amsterdam Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Celibaat (9) Geachte heer Verbeek, uw artikel is illustratief voor het zaad dat op de steengrond viel waar het niet veel aarde had; wel opkwam doch spoedig verdorde, daar het geen wortel kon schieten. Herroep nu het nog niet te laat is uw artikel, wat een profanatie is en in de door u bedoelde zin onzin is. Het sacrament van het priester schap laat zich ook niet secularise ren. Toch is „celibaat niet onge trouwd". want het is een door uitver kiezing God-gebonden levenshou ding van het ambt dat niet van deze wereld is. Het ambt dat uitsluitend en alleen van de door Jezus Christus gestichte R. K. Kerk is. Oeachte heer Verbeek, het celibaat Is naar mijn inzicht niet de werkelijke vraag die ter discussie moet staan. De kern vraag is volgens mij ..Is ieder die oppositie voert tegen de R. K. Kerk wel werkelijk Rooms Katholiek en/of christen"? Een eeuwen-oude vraag die nog steeds op antwoord wacht, zolang de tegenstrevers zich nog RK en/of christen noemen door die arme christenen collabora teurs genoemd. De christenen, dissi denten veelal gevonden In de basis groepen, die daar wel tegen in gaan worden eerder, door de behoudende christenen, marxist dan christen ge noemd, omdat ze door hun acties, de macht van het Westen ondergraven, maar tevens de verworvenheden van dat behoudende deel. Een politieke preek werkt voor hen als een rode lap op een stier, vandaar hun afkeer. Het pseudo-evangelie, de ..zorg" voor el- gen zieleheil, legt een rookgordijn voor de werkelijkheid, het vertroetelt zo heerlijk en sust het geweten. De mededeling dat de Nierstichting drie miljoen beschikbaar heeft ge steld voor wetenschappelijk onder zoek, geeft mij te denken. Door zes tigjarige ondervinding is mij bewe zen, dat runderen die reeds bloed wateren vanwege hun zieke nieren, en door de dierenarts ongeneeslijk wer den verklaard, na het ingeven van een liter kaaspekel, met voldoende water om te drinken, na een twee uur volkomen genezen waren. Keu kenzoutoplossing bracht geerr gene zing. De kaaspekel bevat een oplos sing uit de kaas. die daar meest twee dagen Indrijft. Ik heb dit enige jaren geleden aan de Nierstichting gemeld met het verzoek, te onderzoeken of dit middel ook bruikbaar kan worden voor de nierzieke mensen, maar het bestuur liet het na enige correspon dentie afweten. Waarom? Van de drie miljoen kan dit toch wel! Leiderdorp M. Bos LA PAZ (AFP) Verscheidene, oppo sitieleiders zijn niet ingegaan op een verzoek van de nieuwe Boliviaanse president om een regering van „natio nale eenheid" samen te stellen: De oppositieleiders riepen eenstemmig op tot een democratisering en nieuwe verkiezingen. Generaal Pereda^ de nieuwe leider, wil daar echter niets van weten. Als de oppositieleiders in het kabinet zitting zouden nemen, kon Pereda vertellen dat de regering het volk vertegenwoordigde. Nu zal het een militaire dlktatuur worden, die wei nig banden met de bevolking heeft. De assemblee van de rechten van de mens heeft gisteren bekendgemaakt dat een zeventigtal personen sinds de staatsgreep zijn opgepakt in de mijn- stad Oruro. Ook elders in het land zijn mensen om politieke redenen ge arresteerd. MALEV (DPA) De bewoners van de in de Indische Oceaan gelegen eilan dengroep Maladiven zullen vrijdag in een referendum een nieuwe president kiezen. De enige kandidaat is de 40- Jarige minister van verkeer, Mau- moom Badoel Gayoom. De verkie zing is nodig omdat de sinds 1968 regerende eerste president Amir Ibra him Nasur zijn ambt wegens ziekte heeft neergelegd. Gayoom studeerde af aan de Al Azhar-universitett in Caïro. In 1977 volgde hij de toenmali ge minister van verkeer Hassan Za- reer qp. De Mhladlven waren sinds 1887 een Brits protectoraat tot zij in 1965 de onafhankelijkheid verwierven. Drie jaar later werd de republiek uitgeroe pen. De ongeveer 125.000 bewoners van de eilandengroep zijn van Arabi sche, Maleisische of Singalese oor sprong. De archipel omvat circa 1.100 eilandjes. Zaandam Klaas Beernink Vrijgemaakt Rotterdai A. H. Hui jak es Politieke preek De politieke preek, genoemd in „Van daag" van 18 juli, is onmisbaar voor christenen. Tussen Oost en West be staat een ijzeren gordijn, tussen West en de rest niet. Door zijn economi sche macht heeft dat Westen een ster ke greep op die rest Machthebbers in Zuld-Amerika worden daardoor in het zadel gehouden, de overige armen hebben de grootste moeite om onder die economische druk vandaan te ko men De christenen van het Westen zijn met deze machten vergroeid en zijn nog niet van plan daarmee te breken, terecht worden ze dan ook Blijkens een bericht In Trouw van 20 Juli heeft ds. P. van Gurp als tweede scriba van de synode van de gerefor meerde kerken (vrijgemaakt) een spontane solidariteitsverklaring naar de vrije gereformeerde kerken in Zuld-Afrika gestuurd: „Wij staan achter u in uw strijd." In dezelfde krant staat een Reuter-bericht uit Pretoria over een advertentie waarin om tweehonderd paar voetboeien wordt gevraagd. De bestaande voor raad zit al haast helemaal om zwarte enkels. Laatst had de Zuldafrikaanse politie al een oproep gedaan om hon den voor grensbewaking. Leuk voor dominee Van Gurp om zo een bijdra ge voor de strijd te kunnen leveren. Vliegtuigen, pantservoertuigen, ra ketten. helikopters en dergelijke zijn er ondanks de boycot nog voorlopig voldoende en boeien en honden zijn minder kostbaar. Kleine geschenken onderhouden de vriendschap. Het is maar een tip. Amsterdam ARNHEM (ANP) De 25-jarige Turkse vrouw Z. D. uit Nijmegen is door het gerechtshof te Arnhem ver oordeeld tot twee jaar met aftrek voor doodslag op haar man Faroek. Het hof achtte moord niet Dewezen. wel doodslag. D. schoot op 15 decem ber vorig jaar twaalf kogels uit een pistool in het lichaam van de man met wie ze slechts een paar maanden was getrouwd. Dat gebeurde in een drukke winkelstraat te Nijmegen ten aanschouwen van honderden winke lende mensen. De man zou op slag zijn gedood door een van de kogels. De vrouw had verschrikkelijke erva ringen met deze man opgedaan tij dens een zeer korte huwelijksperiode. De rechtbank had een straf van twee jaar opgelegd; de procureur-generaal bij het hof had drie en een half jaar geëist. ROELAND KONING De over zichtstentoonstelling van de schilder Roeland Koning ter gelegenheid van diens tachtigste verjaardag wordt ko mende zaterdagmiddag (29 juli) om drie uur geopend in Pulchri Studio, Lange Voorhout 15 in Den Haag. Door een vergissing is in onze krant van zaterdag jl. meegedeeld dat de Dirk Veenstra opening op die dag zou plaatsvinden. ROTTERDAM Uit een garage van het autoverhuurbedrijf Autolease Holland BV aan de Coolhaven in Rot terdam zijn tien personenauto's ge stolen. De politie kwam achter de diefstal doordat ze op de Van der Duyn van Maasdamweg een bescha digde auto onbeheerd aantrof. De overige auto's zijn nog niet gevonden. Er is sneeuw gevallen die nacht en dat betekent voor het weg verkeer nogal wat stagnatie. Ze ko men ongedeerd in Leeuwarden. Bert bedankt de chauffeur en geeft hem een doos sigaren voor de moeite. Nu met de trein naar Appingedam en dan maar hopen dat er een bus rijdt. Het duurt nog minstens anderhalf uur. In een café bestelt Bert iets te eten. Vlak bij het raam is een tafeltje vrij en daar laat hij zich zakken. De erwtensoep gaat er smakelijk in. Er ligt een krant maar dat is al oud nieuws. Bert bepaalt zich bij het ver keek, daar is zo wel het een en ander te zien. Spattende auto's die sneeuw fel opwippen, de wandelaars woe dend aan de kant laten springen. Kin deren die uit school komen en elkaar met keiharde' ballen bekogelen. In eens veert hij op. Dat lijkt Doeke wel in die auto? O, ja, hij is vertegenwoor diger, herinnert hij zich. Er zit ie mand naast hem, een jonge vrouw. Berts eerste gedachte is: Els. Hij kijkt nog eens goed als de wagen stil staat. Het is Doeke, geen twijfel mogelijk en dat moet beslist Els zijn. Hij wordt prikkelbaar: kunnen ze hem dan ner gens met rust laten? En nu buigt Doeke zich nog over haar heen ook, kust haar lang en blijkbaar innig. Kwam die rotbus nu maar. Bert is er compleet beroerd van. Hoe is het mo gelijk! Bus of geen bus, hij gaat hier weg. Hij rekent af, knoopt de jas dicht en gaat naar buiten maar kan het niet laten nog even te kijken. Het jonge stel loopt snel weg, Doeke de arm verliefd om haar heen geslagen. Als aan de grond genageld blijft Bert ineens staan. Els draait zich plotse ling om en knoopt haar sjaal beter vast. Het is Els niet; een vreemde loopt naast Doeke. Maar is het Doeke dan wel? Zou hij zich vergist hebben? Nee hoor, geen twijfel mogelijk, het is Doeke. Bert weet niet wat dit moet betekenen; allerlei gedachten dwar relen door hem heen. Zou de verke ring met Els uit zijn? Maar dan had den ze dat bij hem thuis wel geweten, Speciaal vandaag In Tros-Aktua wordt aan dacht besteed aan de gevaren die bij het barbecuen kunnen optreden. Voorts bijdragen over de problemen rond grondaankopen in Frankrijk door Nederlanders, de slechte kwaliteit van verpakte saté en de huifkartocht van Ard Hor vers en familie door Neder land. Ned. 2/2,1.30 Marcus Scholz maakte een fllmportret van de in Parijs wo nende Jiddische zanger en vertel ler Ben Zimet. Duitsl. 1/00.00 De EO brengt een Amerikaans programma over Billy Graham en zijn evangelisatiecampagne in Hongkong. Ned. 1/19.50' Baptizing is een Canadese film over een meisje dat een moeilijke fase in haar leven doormaakt. België 1/21.15 De Beierse Omroep stelde een opname beschikbaar van Jules Massenets lyrisch drama Werther naar de roman van Goethe. Placi- do Domingo zingt de titelrol. Hilv. 2/20.15 Liggend op de rechten staan is (uiteraard) een programma over de behartiging van belangen van zieken. Hilv. 1/21.10 "Westfrieslaiid' - Hoorn Albert zou het zeker aan vader heb ben gezegd. Het stel stapt lachend door de draaideur van een hotel bin nen; Doeke neemt met een elegant gebaar de mantel af en dat is het laatste wat Bert ziet. Hij kan het nog niet geloven. Misschien een zakenre latie? Dan is het wel een goeie, denkt hij smalend; als Je iemand op die manier moet strikken. Een andere gedachte wint terrein: Doeke bedu velt Els. Een vlammend protest welt in hem op. Wat een rotjongen dat hij haar dit aan kan doen, dan zit het niet erg diep bij hem. Bert propt de handen plotseling woest in de zak ken: wat gaat het mij verder aan, het is hun zaak. Toch kan hij het moeilijk verwerken, misschien slaapt Doeke wel bij dat vreemde mokkel. Maar is het dan niet zijn plicht dit te vertel len? Daar is Els toch te goed voor om zich zo te laten beduvelen. Nee, niet mee bemoeien, laat ze het zelf maar uitzoeken. Het zou net zijn of ik praatjes rond wil strooien om in een goed blaadje te komen; en dat wil ik beslist niet, in ieder geval niet door roddel te verspreiden en wil ik Els nog wel zo graag? Het is net of de afstand die tussen hen ligt groter wordt, alsof het nooit iets voor hem betekend heeft. Het beeld wil niet uit zijn gedachten, ook de volgende da gen niet. Het voorjaar breekt aan met overal nieuw leven. Voor Bert betekent dit dag en nacht werken; hij is verant woordelijk voor al dat Jonge vee. Me nige nacht slaapt hij in het stro, vlak bij het moederdier: klaar om bij het grote gebeuren assistentie te verle nen. De weken draaien verder en ook het beeld van Doeke en dat vreemde meisje raken op de achtergrond. Van thuis heeft hij ook niets gehoord over Els. En hij weet zeker dat wanneer Doeke de verkering verbroken had ze het hem direct wel geschreven had den. Maar nooit laat het hem hele maal los. nog is Els een te grote factor in zijn gedachtenwereld. Een factor waar hij nu onherroepelijk van los zal moeten komen wil zijn leven niet verzanden. Kon hij nu maar iets be denken wat hem daarbij hielp. In maart vertelt Alberda stralend dat Marijke weer bij hen komt wonen. Ze begint zich te vervelen in Onderden- dam en wil graag iets om h hebben. Bert vindt'het een i ner bericht, hij gunt het de ménsen en.allicht dat hij dan wat. at" met haar kan praten. B^gin ap men ze over. 's Avonds helpt >1 mee wat zware spullen nVar^ brengen. Alberda heeft de ver in eigen hand gehouden; met ker en twee aanhangwagens da ter heeft hij alles opgehaald prachtige mahoniehouten kast in de kamer te staan. Zodra hebben neergezet bergt ze ee van haar servies daarin op. Lat Bert boven op de kast een porti een jongeman staan. Dat moet zijn, denkt hij. Grote, levendig|n e en kort achterover gekamd ha )E vlotte, vrolijke man zo te zier Marijke ziet zijn blik naar het gaan en ongemerkt bestudeertL, gezicht. Er verschijnt een r a. glans in haar ogen. Ze moet de' heel sterk aan Herre denker^ ook onwillekeurig een verge Die twee zo enorm verschillenc hun karakters een evenbeeld en betrouwbaar. Ze vraagt zicVv ze, al die tijd dat ze Bert nur Herre in hem heeft gezien. Hiei ze lang over nadenken. Dat z zlJr moeten zijn: Herre en Bert, uiKe 1 zo verschillend, maar innerlijk m lijk. Heeft ze daarom zo'n sym ing voor Bert omdat hij zo op Hern ksc Ze komt er niet uit, zet het da >lioi luut van zich af. Met elkaar d idhi ze nog een kop koffie en dair vo ieder zijns weegs. Bert zoekt z n in mertje op en in de hoeve duiïi b ook niet lang of de rust daalt ider Het kon niet uitblijven dat Le n in braken zag dat Bert en Marijl ;ev< gesprekken voerden. Voor Lerfe d dit aanleiding om die knul ian lelijk daglicht te zetten. Ze s, maar al te graag verslag aap.( nee pelingen van wat er zich afspe rps. smoest in de kruidenierswink^ dat dat jonge weduwvrouwtj?1"1 dan normale aandacht heeft vi e is Hollander. Of ér'öp het dor m t genoeg boerenzoons zijn die v kansje zoudèn willen maker j z[ zaad van de roddel is gezaaid dl zijn weg wel vinden naar de qrefl dorpsgenoten. (Wordt vet irij ge: Radio vandaag HILVERSUM II (491 m en FM-kauieo). KRO 7 00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnas tiek 7 20 Hel levende woord 7 25 Badtne- rte Klassieke munek 7.54 Overweging 8 00 Nieuws 8 11 Echo 830 Aubade. Klas sieke kamermuziek. 9 00 De letter M. Infor matief magazine voor de vrouw <9.30 Scheepspraat 9.30-9.40 Waterstanden) 10 30 Cabaretvariaties. <11.00-11.02 Nieuws.) 11.30 Ouder worden we allemaal. 12 00 Op visite in „De Merwelanden". Amusementsprogramma OVERHEIDS'- VOORLICHTING 12 49 Uitzending voor de I indbouw NOS 13 00 Nieuws KRO 13 11 Echo-magazine. 13.20 Amusement smuziek. 13 40 Boekenwijsheid 14.00 Dins dagmiddagtheater: De interlandwedstrijd, hoorspel. 15.00 In de wachtkamer. Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16 03 Spreekuur. NOS 17.00 Koffiedik. Meningen over de toekomst van ons land. 17.20 (S) Eurolight. 17.40 Knollen voor citroenen. Consumente ninformatie. 17.50 Gedicht 17.55 Medede lingen. 18.00 Nieuws. KRO: 18.11 Echo 18.30 (S) Op vleugels. Improvisaties. 19 50 Verkenning. Informatief programma. 19.00 Soms heeft het licht een andere kleur. Religieus programma. 19.30 (S) Zin in muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Overwe ging 20.15 (S) Werther. opera van Masse net. 22.30 (S) Klassieke muziek voor strijk kwartet NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (445 m en FM-kanalen). VARA (Van 7.00-8.00 Actualiteiten via Dingen van de Dag.) 7.02 (S) Gesodemeur- ders. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van 12.03 (S) VARA's Zoekplaatje. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) Elpee top dertig. 17.03 Alfred Lagarde. NOS: 18.03 De vacaturebank. 1810 (S) Avondspits. VARA 19.02 (S) Poprecon structie. 20.02 /S) Nashville. 21.02 (S) Pop- donder -. 22.55 Mededelingen. SOS- en politieberichten. 23.02 <S) Echt vrouwen werk. 0.02 (S) Nacht drie-draai. 2.02 (S) Peter Holland. 5.02-7.00 (S) Truck. HILVERSUM IV (FM-kanalen). TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio klassieke kamer- en orkestmuziek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Als reizigers onderweg. 9.30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf. 12.00 (S) Intermezzo. 13.00 (S) De meest verkochte „klassieke tien", 13.30 (S) Koren-korpsen. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Om de kunst. 14.30 (S) Guitariteiten. 15.00-17.00 (S) Belcantorium. TV vandaag NEOCRLANOt 144» EO: an Coby. lunöarp'ogram 14.50 Ais een owg zo hoog lunderfwr 15-35 Voor u gezien. tHoefntazlng 18.50 NOS: Oe Fel 18 5» €0: De Waltons. tv-sene 19.50 BWyOrahem«hel Verre Ooeien 20.30 Oe Perzwche koningsweg 21.17 Parschauer-Tno en Worid o» LHe -kwartet 21.37 NOS: Journaal 22.50 NOS: Journaal NEDERLAMOa 18 55 NOS: Journaal 18.59 TROS: De Tros Top 50 20.00 NOS: Journaal 20.27 TROS: Derrick. tv-#ene 21.30 AktuaTV 22.15 fc. Claudius, tv-sene 23 15 NOS: .toumaai DUITSLAND I. II 00 (K) Journaal 1105- (K) Actualiteiten. 11.25 (K) Talk-show. 12.25 (K) Dierenprogramma. 13.10 (K) In formatieve serie 13.25 <K) Umschau. 13.55 (Ki Persoverzicht. 14.00-14.10 iK) Journaal. 17.10 (K) Journaal. 17.15 (Ki Filmreporta- gc 1800 (K) Kinderprogramma 18 50-19.00 (K) Journaal (Regionaal pro gramma NDR: 19.00 (K) Nt-u im Einsatz. tv-sene. 19 30 (K) Actualiteiten 19 45 (K) Kleuterprogramma 19 55 (K) Neu im Ein satz. tv-serie 20.25 (Kl Regionaal magazi ne 20.59 (K) Programmaoverzicht. WDR 1900 (K) Programma-informatie. Aansl iK) Bombastus Ballman, tv-serie. 19.15 (K) Der Unsichtbare. tv-serie. 20.15 (K) Actua- liteitc-nmagazine. 20.45 (K) Informatieve serie). 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Amuse mentsprogramma. 22.00 (K) Informatief programma 22.45 (K) Einsatz in Manhat tan. tv-sene. 23.30 (K) Actualiteiten. 24.00 (K) Filmreportage 0.45-0.50 (K) Journaal DUITSLAND II. 17.30 (K) Magazine voor ouderen. 18.00 <K) Journaal. 18.10 (K) Spuk im Haus. tv-serie. 18.35 (K) Actualiteiten en muziek. 19.20 (K) Tekenfilm. 19 35 <K> Te kenfilmserie. 20.00 (K) Journaal. 20.30 (z/w) Euer Sohn und Bruder (Wasch syn i brati. speelfilm. 22.00 (Kl Actualiteiten. 22.20 (K) Tv-reportage. 23.00 (K) Discussie. 23.45 (K) Vier tv-spelen. 1.00 <K) Journaal. NDR III WDR III. WDR III 19.30 (K) Kleuterprogramma. 20.00 (K) Journaal 3. 20.15 (K) Documentaire. Gezamenlijk pro gramma vanaf 21 00 uur 21 00 (K) Jour naal. 21.15 (K) Documentaire serie. 22.00 (K) Washington - hinter verschlossenen Turen, tv-serie. 22.45 (K) Reportage. 23-30- 0.15 (K) Documentaire film. BELGIS (NEDERLANDS). NET I. 18.50 (K) Kleuterprogramma. 18.55 (K) Jeugd programma 19.35 (K) Mededelingen; Mor gen. 19 45 (K) Journaal. 20.10 (K) Onder één dak. tv-serie. 2035 (K) Documentaire serie. 2125 (K) Initiatie. Canadese füm 22.15 (K) Gastprogramma 22 45-23.00 (K) Journaal NET II. Van 18.50 lot 20.10 Zie net I. 20.10-22.35 (K) Documentaire BELGIS (FRANS). 17.55 fK) Kleuterpro gramma 18.00 (K) Kinderprogramma. 18 30 (K) Les enfants des autres. tv-serie 18 45 (K) Serie over muziek 19.15 (K) Regi onaal journaal. 19.28 (K) Weerbericht. 19.30 (K) Journaal. 19.55 (K) Les sentiers du Monde, tv-serie. 21.00 (K) Commissariat spécial K I. politieserie. 22.00 (K) Journaal. 22.15 (K) Documentaire. 23.00 (K) Jour naal. Horizontaal. 2. geurigheid. 6. i Italië, 8. waterstand, 10. gesloi voor. 12. teken in de dierenrif eerloos, 16. rijsbrandewijn. 17. f 18. lokspijs, 19. durf. 21. tweel loflied, 25. uitgebraden stukje I wending. 27. lef. 29. opstootje, 31. grond die bij een hoeve t 33. pers voornaamw. 34. stap (afk.i, 35. tent. Verticaal. 1. gereed. 3. Rijkst* 4. vrouwelijk schaap, 5. plal Frankrijk. 6. trots, 7. familiJ vreemde munt. 11. zeker kaa 13. in massa, 15. sprookjesfigJ wijze. 20. tijdverlies. 22. herdi 24. gekneed meel. 25. metaleif 27. zangstem, 28. tijdperk. 32. i noot Oplossing vorige puzzel Hor 1. alt. 4. intiem. 9. mare. l| 12 kantoor. 16. Lia. 17. O T 18, 21. Ida, 22. ene, 23. Loenen, 25l eed. 28. drassig, 31. Naab. 32. t kartel, 35 net. "ert. 1. A. M 2. lak. 3 tralie. 5| trom. 7. lier. 8. en. 10. enig. 13.J stand, 15. kreet. 17. ode, 19. J roes. 21. indien. 24. eest. 26. dar. 29. Abe, 30. Oré, 31. na,

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4