Hollandse wafels in Canada 9e tekening van een lezer 'rouw Commentaar de kou Eddie Noordergraaf bakte ze bruin in Toronto overvallen op postagentschappen jtwikkelingsgeld leprabestrijding De boter bepaalt de kwaliteit JAS 0P. HET WEER door Hans de Jong Weerrapporten Iets warmer Strandweer waar lijkt die helm op? stuur 'n. brief zand er over willeke honkvaster beschonken oneerbaar 1 -RDAG 22 JULI 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 iziet er naar uit, dat vice- jiier Wiegel donderdagavond l woordvoerder van de minister- V een veel te hard en persoon- 7 geïnterpreteerd verslag heeft ven van wat de ministers eer- I die dag besproken hadden over Nederlandse houding ten op- y te van Rusland. Zelfs moet de onder ogen worden gezien of fel met zijn presentatie de Hjzelf (en dat is, van alle bij- 5 stigheden ontdaan, de wijze i op het Verdrag van Helsinki -\1t worden geïnterpreteerd en N leefd) geen schade heeft toe lacht en de Russische macht- ers in de kaart heeft gespeeld. om: dat de minister heeft ge- S- Jerd. {el gebruikte het woord „be- ^en" om de aard van onze - omstige verhoudingen met cou aan te duiden en hij bleek bij vooral aan de culturele icten te denken waarschijn- *bmdat hij er van uitgaat dat de Ie uit het verminderen van ïlijke contacten minder ge- —^celijk gemeten kan worden vj-tde schade als gevolg van het inderen van de handel. Vergeet daarbij dan wel hoe- IT^bij het tot stand komen van /erdrag van Helsinki de Rus- uist op het punt van die cultu rele contacten hebben dwarsgele- gen; hoeveel Moskou er aan gele gen was om tot een zo mager mogelijke formulering te komen van de paragrafen over een vrije uitwisseling van personen en ideeën tussen de verdrag sluitende landen. Door nu een zo benepen interpretatie van deze paragrafen onder ogen te zien, reikt Wiegel de Russen bij voorbaat al een argu ment aan om zich in de toekomst achter te verschuilen als zij zelf behoefte hebben die contacten naar welgevallen te reguleren. Het is best mogelijk, dat de dissi denten zelf uit de mededelingen van Wiegel (als die hun al berei ken) morele moed zullen putten, maar in de praktijk zou een door voering van Wiegels opvattingen over hen wel eens een averechts effect kunnen hebben. Het is juist de aanwezigheid in Moskou van Westerse kunstenaars en weten schappelijke onderzoekers, die meer nog dan de handelsvertegen woordigingen voor de dissiden ten één van de belangrijkste moge lijkheden vormt om het hun toeko mende recht: de uitwisseling van ideeën en opvattingen te beleven. Wiegel moet eens nagaan wie er in de kou komt te staan als hij de zaken naar zijn eigen opvattingen gaat bevriezen. door Jan Roelfs ;R8UM/EINDHOVEN (ANP) et een pistool gewapende man gisteren bij een overval op een sigarenwinkel gevestigd post- v(6chap in Hilversum ruim 13.000 Zelf buitgemaakt. Na de overval t eifeen hij op een zware motor. De meldde dat de man „be- ellejfd Nederlands" sprak. De dader zich door verbreking toegang it pand verschaft en dwong de ;rko ït lU beheerder (die elders woont) de kluissleutel af te geven toen hij gis termorgen in het kantoortje aankwam. Twee mannen hebben gisteren bij een overval op een postagentschap in Eindhoven ongeveer vijduizend gul den buitgemaakt. Ze droegen helmen en waren beiden gewapend met vuist vuurwapenen. Ze verdwenen op een bromfiets. HAAG (ANP) Minister De (ontwikkelingssamenwer- heeft de Nederlandse stichting leprabestrijding, onder vooreit- p van W. Thomassen (oud- meester van Rotterdam), voor- 4 1 een jaarlijkse bijdrage toege- .ensvan vw jniijoen gulden. Het geld Btemd voor door de overheid '^Bekeurde projecten. ns de leprastichting zal de over- °tn -p heidsbijdrage per project worden vastgesteld en zal de bijdrage ten hoogste gelijk zijn aan de door de stichting zelf in Nederland bijeenge brachte gelden. De heer Thomassen toonde zich verheugd over de beslis sing van de bewindsman. De stich ting vertegenwoordigt Nederland in c'.e H.EP, de internationale federatie van leprabestrijdingsorganisaties. TORONTO „Al vroeg kon ik aardig met de pan over weg," zegt wafelbakker, Ed die Noordergraaf (53) uit Al phen aan den Rijn, die met zijn zoete handwerk van zes tien Nederlandse dagmarkten thuis is. Hij leidt een smake lijk miljoenenbedrijf, dat in ternationaal niet onbekend is. Eddie en zijn staf familiele den en medewerkenden, in to taal acht personen trekken ook bakkend door West-Euro pa, fleuren Nederlandse ex porttentoonstellingen op met het vaderlandse baksel: de si roopwafel (Noordergraaf spreekt liever niet van stroop wafel.) Deze zomer is hij voor het eerst de Atlantische Oceaan overgetrokken. Hij heeft een week lang in Canada, in Toronto staan bakken. In deze inter nationale stad, met een levendige Ne derlandse gemeenschap, ontmoette ik hem in het Amsterdam-Paviljoen, aan de Queensstraat, waar hij het middelpunt was van een complete keukenstand. Oud-Amsterdam Iedere zomer zijn er in Toronto inter nationale weken, dat wil zeggen, dat vele „kolonies" er in de vorm van een spectaculaire week folklore, eten en drinken, muziek en dans breed uithalen. De Nederlandse „Toronto- nions" beschikten er evenals vorig jaar over gevelwandjes, die destijds deel hebben uitgemaakt van het sfeerstadje „Amsterdam in de RAI", ter gelegenheid van het zevenhon derdjarig bestaan van de hoofdstad, in 1975. Een deel van deze creatie verhuisde naar Toronto. Hoewel dit Amsterdam in Canada de allure mist van „Amsterdam in de RAI" (het spaanplaten en bordkartonnen stad je is er kleiner: omvang één hal van de RAI) is het toch een brok Amster dam, waar alweer vergeten Mokumse deunen klinken, maar waar telkens wat Amsterdamse sfeer tot stand komt. Het is allemaal eigen werk van de geëmigreerde Nederlanders: voor de overgestoken Amsterdammers is het gewoon heel erg leuk, een soort reünie. De Duitsers, de Italianen, zelfs de Armeniërs presenteren in de internationale week. verspreid over de city, hun paviljoen. In dit Amster damse paviljoen bakte Eddie drie honderd wafels in een uur, telkens vier wafels in het ijzer. Eddie Noordergraaf „Ik heb gebakken in tal van Europese steden, daartoe gevraagd door de de partementale instantie, die exportbe vordering nastreeft. De wafels zijn in vrijwel alle landen een succes, alleen in Oostenrijk kon ik ze aan de straat stenen niet kwijt. De Oostenrijkers vonden ons baksel niet vet genoeg. Maar in de andere landen kon ik er met voorbakken niet tegenop," merkt Noordergraaf op. Hij vertelt ook hoe hij aan zijn internationale arbeidsveld is gekomen. „We staan wekelijks op ruim vijftien Nederland se dagmarkten. en daartoe behoorde ook de markt van Wassenaar. De vrouw van een hoge ambtenaar kwam bij onze kraam wafels kopen. Nou, die vielen zo in de smaak, dat haar man contact met mij zocht. Het. gevolg was, dat ik daarna op heel wat Nederlandse exposities in het buiten land een plaats kreeg. Boeiend, soms avontuurlijk werk." Noordergraaf is als bakkersknechtje begonnen, natuurlijk in Gouda, dat kon niet missen. Hij werkte als jonge tje bij bakker Wever, aan de Kleiweg, voor de oorlog, voor 2,50 per week. Hij heeft nu in ons land drie verkoop- auto's rijdende bakkerijen en leidt zijn familiebedrijf met zijn zoons en zijn vrouw Jeanne, wanneer het ministerie van Landbouw hem niet naar Zwitserland of Engeland dirigeert, Hoe hij nu in Canada terecht is gekomen? Sinds 1974 is er een Amsterdam-To- ronto-comité, ontstaan na het officië le bezoek van de toenmalige burge meester Samkalden, aan het hoofd van een delegatie aan Toronto. De stad wilde een zusterrelatie met Am sterdam in de trant van: wat heeft een oude culturele stad in Westeuro pa Canada te bieden en wat kan Amsterdam leren van de betrekkelijk nieuwe ontwikkelingen van een me tropool als Toronto. Gerard de Klerk, voorzitter van de inmiddels tot stich ting verheven Amsterdam Toron- to-organisatie, die onder meer uitwis seling van kunstenaars heeft bewerk stelligd. heeft voor Noordergraaf de mogelijkheid geschapen om op de Amsterdam-week in Toronto te ope reren via zijn keukenraam: „In de zoete inval" KLM-vracht Noordergraaf wilde alleen in Ontario gaan bakken als hij zijn voornaamste ingrediënten uit Nederland met de KLM kon laten overvliegen. Dat ge beurde: een halve baal bloem, tien kilo suiker, twintig kilo stroop en dertig kilo roomboter. „Geloof me. boter bepaalt de kwali teit van een wafel. Huisvrouwen die zelf wafels bakken, zijn soms te zui nig met boter." Destijds heeft een fabriek op zijn aanwijzing voor hem stroopwafelij zers geconstrueerd. Een soort patent- Noordergraaf. Hij bakt zowel op gas als op electriciteit. „Je komt in accommodaties waar de veiligheidsvoorschriften van de brandweer het niet toelaten op gas te werken. Dan moet je wel naar elektri citeit uitwijken. Op de markten bak ken we bij voorkeur op gas. altijd beter Ik had het net over de boter, maar het is ook van belang de goede kwaliteit bloem in te kopen. Ook wa fels om mee te nemen, de mensen eten ze vooral bij de koffie." De huidi ge stroop-siroopwafel is nog niet zo oud. stamt volgens Noordergraaf uit de vorige eeuw. Hij noemt ene Simon Kieliger als de „vader" van dit genre wafel. In het bedrijf in Alphen aan de Rijn beschikken de Noorder graven over de modernste gasmachi- ne. 2400 wafels per uur. veertig per minuut. Ook kok Tijdens de weekeinden is Eddie vaak de huiskok. „Ik kan alles koken en bakken en ik heb er nog plezier in ook." HIJ moet nu zijn stem verheffen want uit de luidsprekers schalt: Geef mij maar Amsterdam. „Dit soort deunen hoor je de hele avond, ook soms lied jes. die twintig jaar geleden in Am sterdam populair waren." Is hij nooit belaagd door actiegroe pen. bijvoorbeeld mondhygiënisten? „Jawel, er zijn wel eens mensen die we daarover komen aanspreken. Na tuurlijk. je produceert zoetigheid, maar ik zeg dan ook wel eens: al die zoete frisdranken moet je ook. als gebitsaantasters, niet uitvlakken Zelf neem ik af en toe een wafel bij een leutje koffie. Een koekje van ei gen deeg is er echt wel bij." Hij heeft het reuze druk gehad in dat mini-Amsterdam-stadje. temidden van de wolkenkrabbers, de boeren- dansgroep. de onvermijdelijke Volen ti a mse kledij en „De Tulpen uit Am sterdam". Bakken in de warme pan. bakken in een koude pan is waardeloos. Deze bakkerswijsheid spuit Eddie Noor dergraaf nog. als hij weer nodig zijn elektrische verwarmde hakijzers als een jongleur gaat bespelen. Hij was weer eens ver weg van het Hollandse Midden, ook van Gouda, waar hij als begeleider van de voet balvereniging „Gouda", eerste klas amateurs, regelmatig komt. In het seizoen trekt hij iedere zondag met het elftal op. „Je moet af en toe uit de baklucht en uit de baksfeer, ik ben geen tee-vee-kijker. ik hou ervan met mensen om te gaan." aldus deze in ternationale wafelbakker, die best volgend jaar wéér naar Toronto wil reizen. iet Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan Trouw, jury politieke prent,-postbus 859, d tj Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een j jol|boekenbon. delf Na een voor juli extreem koud tijdvak. 1 tot en met de 20ste gemiddelde etmaaltemepera- tuur in Marken 14 graden, Mil- dam in Friesland 13,5 graden met ontstellend weinig dagen van 20 graden of warmer (Mar ken nog geen één) en zo'n 16 nachten van 10 graden of kou der: in het Zweedse Hagshult en Torup zelfs -1 graad C op de 18de juli, durf ik nu eindelijk weer eens de. term „warmer" in de mond te nemen. In de komende dagen, zondag, maandag en den kelijk ook nog wel daarna kan er hier en daar 20 graden op de buis komen, plaatselijk in het Zuiden en Oosten mogelijk 21 22 gra den, België voorspelt vandaag al lokaal 23 graden. Dat is dan de verdienste, ja u leest het goed. van een depressie met hoofd kwartier boven of bij Schotland. Die depressie, welke daar vol gens de Amerikaanse kaarten ook woensdagmiddag nog zal bi vakkeren Tnet dan ten westen van Ierland een nieuw, iets die per centrum, voert met zuidwes telijke winden gematigde warme lucht aan. Hierin zal in Nederland een soort tussenbeide-weertype voorko men met afwisselend zonnige pe rioden en nu en dan een handje vol buien of een regenlijntje. De wind zal in de eerste helft van volgende week waarschijnlijk minder lui zijn dan maandag en dinsdag van deze week en er periodiek een vijf of een zes uit persen. Pas als één of andere randstoring zich verstout de weerman op zijn vingers te tik ken en uitdiepend naar de Noordzee te komen, kan er mis schien nog wel eens een zeventje uitkomen. Voor de rest maar afwachten en bedenken dat het in Oostenrijk niet alles meteogoud is wat er blinkt. Vrijdag was er ten minste nog aanhoudend regen in de zui delijke gebieden soms met mid- dagtemperaturen van maar 12 graden C onder andere in Salzburg en Klagenfurt. Daaren tegen werd het wel 20 graden plaatselijk in Zweden en 18 19 graden in Zuid-Engeland. In het maandblad Zenith, mei '77 uitgave Stichting De Koepel, Utrecht, vestigt de heer S. Stel de aandacht op de zogenaamde hoogzomerindex van ene Duit ser M. Teich. Hierin zijn voor juli en augustus verwerkt: de gemid delde maandtemperaturen van De Bilt. Berlijn en Wenen en de neerslag in die maanden van een veertiental stations in West- Duitsland. Alle karaktergetallen sedert 1851 werden berekend en gerangschikt in series van twaalf jaar, omstreeks de bekende zon- nevlekkenperiode. Daaruit blijkt, dat om de twaalf (soms ook zes) jaar veel goede zomers voor komen. Een voorbeeld: 1911. 1923, 1935, 1947, 1959 en 1971. Als wij er vanuit gaan, dat de tabellen voorspellende waar den hebben, kan met de nodige voorzichtigheid worden aange kondigd, dat er in 1983 opnieuw kans is op een goede tot zeer goede zomer. Volgens tabel num mer 8. waarin dit jaar valt. was er voor 1978 alleen maar een slech te zomer beschikbaar. Dat klopt dan geweldig. Er wordt vaak ge zegd. dat zonnedeeltjes invloed hebben op het aardse weer. Van recente datum is de ontdekking, dat ongeveer eens per dertien maanden deeltjes met hoge energie worden waargenomen door satellieten. Ze schijnen afkomstig te zijn van Jupiter. Als het werkelijk zo is en deze planeet ook wat in de melk te brokkelen heeft, dan moet worden verwacht dat de periode I voor de mooie zomers en VIII voor de slechte in mid den-Europa niet blijvend zal zijn, maar er op wat langere ter mijn een faseverschuiving plaats vindt. Lezer Karton in Castri- cum( wordt bedankt voor zijn ge heugensteuntje. Vandaag eindelijk beter weer. Droog met zonnige perioden en een meest matige wind uit west tot zuidwest bij luchttempera tuur van 17 tot 19 graden. Zeewa ter 15 d 16 graden. Verdere voor uitzichten: Eerst wat regen, daarna opnieuw opklaringen. Amsterdam licht bew 15 De Bilt half bew 17 Deelen half bew 16 Eelde regenbui 13 Eindhoven zwaar bew 15 Den Helder regenbui 15 Rotterdam licht bew 16 Twente zwaar bew 15 Vllsslngen zwaar bew 16 Zd. Limburg geheel bew. 14 Aberdeen zwaar bew 13- Athene onbew 32 Barcelona Berlijn half bew 16 Bordeaux half bew 21 Brussel zwaar bew 17 Frankfort regenbui 16 Oenève zwaar bew. 18 Helsinki regen bul 18 Innsbruck regenbui regen 14 Klagenfurt 12 Kopenhagen half bew 17 Lissabon onbew 25 Locarno licht bew 27 Londen hall bew 20 Luxemburg zwaar bew 16 Madrid Malaga onbew 25 Mailorca licht bew 26 MQnchen zwaar bew 12 Nice onbew 24 Oslo Ucht bew 21 Parijs zwaar bew 19 Rome Ucht bew 25 Spilt onbew 28 Stockholm half bew lê Wenen regen IS Zürtch zwaar bew 16 Casablanca onbew 26 Istanbul onbew 26 Tunis onbew. 26 HOOGWATER. 23 juli. VliMingen 5.93-17.19, Ha ringvlieUluisen 5.14-17.44. Rotterdam 7.16-19.24. Scheventngea 6.03-18.34. IJmuider 640-19.11. Deo Helder 11.20-23.21. Harlinfen 1.05-13.27, Delf- aijl 3 10-15.24 HOOGWATER. 24 Juli: VlUstngm 5.47-17.59. Ha ringvlieltlulni 6.02-18.31. Rotterdam 8 06-20.lt, Scbevenincen 6.47-19.17. IJmuiden 7.27-19.57. Oen Helder 11.59-23.55. Harlincen 1.48-14.10. Delf zijl 3.56 16.06. Het id n ngtl |in?J j; mllDüil! De helm nu de helm toen. 16 Juli 1978: bondskanselier Hel mut 8chmldt verwelkomt in Bonn breed lachend zijn gasten op de tweedaagse economische topconferentie. Achter hem een soldaat van de Bundeswehr: cor rect gekleed, geen kreukeltje in het uniform en een keurige helm op Het andere plaatje stamt uit de tweede wereldoorlog. Een sol daat van Hitiers Wehrmacht de monstreert de „pantserschrik" (die gebruikt werd bij de bestrij ding van vijandelijke tanks): ook hij Is tamelijk netjes In het pak en heeft hetzelfde model helm op zij het dat de ..oorlogshelm" versierd is met een adelaar. President Carter en de zes andere staatshoofden die in de avond van die 16de Juli de erewacht voor slot Oymnlch passeerden waar een banket gegeven werd moeten het ook gezien hebben: de militairen die daar het geweer voor de hoge gasten presenteer den. droegen eveneens het Wehr- macht-echtige hoofddeksel. Natuurlijk wordt de helm nu niet zo genoemd en de Westduitse ambassade ontkent ook ten stel ligste dat het hier om modellen uit het Derde Rijk gaat. De ere wacht voor de zeven staatshoof den. aldus de woordvoerder van de ambassade, was samengesteld uit een normale afdeling van de Bundeswehr; de helmen die de soldaten droegen, zijn volgens hem dan ook de gangbare Bun- deswehr-helmen Maar de treffende overeenkomst is daarmee nog niet uit de wereld. Maher al-Khayyat, 29 jaar. verte genwoordiger in farmaceutische artikelen uit Nabloes (westelijke Jordaanoever) werd in 1968 voor het eerst gearresteerd. Hij werd er van verdacht studenten tot protestacties te hebben aange zet. maar na ondervraging werd hij vrijgelaten. Vier jaar woonde hij daarna in Jordanië, maar bij zijn terugkeer in bezet gebied werd hij opnieuw gearresteerd. Ditmaal werd hij twee weken lang ondervraagd voor men hem vrij liet. Op 16 juni vorig jaar is hij weer opgepakt en voorgeleid voor de militaire gouverneur van Nabloes. Hij werd er van beschul digd studenten aangezet te heb ben tot demonstraties tegen de militaire bezetting. Er kwamen twee anonieme brieven op tafel waarin stond dat hij een vooraan staand lid van de Palestijnse Al- Fatach-beweging was en betrok ken was bij opruiende activitei ten onder studenten. Op 5 juli vorig jaar verlengde een militair gerechtshof in Nabloes zijn hech tenis met zestig dagen. Hoewel Maher al-Khayyat de beschuldi gingen herhaaldelijk ontkende, werd het verzoek tot zijn vrijla ting op borgtocht geweigerd; op 2 september kreeg hij officieel voorlopige hechtenis. De zaak van zo'n gevangene wordt elke zes maanden opnieuw bekeken door een raad die alleen maar een adviserende functie heeft; de uit eindelijke beslissing blijft zo in handen van de militaire bevel hebber. Op 1 december moest al- Khayyat weer voor die raad van heraiening verschijnen, waar hij zijn zaak moest bepleiten zonder van te voren op de hoogte te zijn gesteld van de aanklacht. Zeven tien dagen later besloot de raad de hechtenis opnieuw te ver lengen. Maher al-Khayyat zit vast in de gevangenis van Nabloes. Wie hem wil helpen eruit te komen, kan in een beleefde brief (in het Engels) om zijn onmiddellij ke vrijheid vragen aan: Generaal Ezer Weizman. Minister of Defen se Jerusalem. Israël; en aan Prof. Aharon Barak, Attorney General Jerusalem, Israël Zolang er honden zijn zal er ook wel over gepraat worden waar ze met hun vuil heen moeten, meent een lezer uit Hattem (over de vervuiling van en door mensen is trouwens ook het laatste woord nog lang niet gezegd, denkt hij). Hier en daar worden er peperdure methoden voor het te lijf gaan van hondenvuil uitgedacht een tijdje geleden toonden we een plaatje van een Amerikaan die een honden-w.c. mét doortrek- systeem voor zija huisdeur had geconstrueerd maar het kan allemaal veel goedkoper, vindt de lezer. Zo bij voorbeeld: „Men neme een flinke steen, wat plat. Men doet die in een plastic zakje in de jaszak, als men met de hond uitgaat. Doet het hondje „dat" in een perk, dan krabt men met de steen een gat en ploempt „dat" in het gat. Zand er over en wég is „dat". Doet het vierpotig liever dje het op straat, dan gebruikt men de steen om „dat" in de goot of naar een andere geschikte plaats te schuiven. Als men deze kleine moeite neemt, loopt uw medemens er niet meer in en nie mand kan zich ërgeren over „dat" op een verkeerde plaats. Deze beproefde methode wordt beleefd aanbevolen en gratis aan geboden aan alle hondenliefheb bers en -hebsters". Een variaties dus op het plastic schepje waarover al zoveel gedis cussieerd is. maar nog goedko per. Een goede raad: vergeet niet de steen na gebruik eerst in het plastic zakje te doen alvorens hem weer in de jaszak te stoppen Volgens Televizier duurt het niet lang meer. of er verschijnt een boek van de hand van Willeke van Ammelrooy. Een autobiogra fie, waarin Willeke de waarheid en niets dan de waarheid over haarzelf en aanverwante perso nen vertelt. Want in de stapels interviews die ze intussen heeft verzameld zitten nogal wat on juistheden, zegt ze. en die moeten nodig rechtgezet worden. Namen zal ze in haar boek overigens niet noemen. Als het werkje eenmaal verschenen zal zijn. wil ze met een nieuw project op de proppen komen: een zelf te maken speel film. maar voorlopig is die nog niet verder dan haar achter hoofd. Amerikanen lijken honkvaster te worden. Tot nog toe placht een Amerikaans gezin gemiddeld eens in de vijf zes jaar van woning te veranderen, en veel gezinnen komen dus ver boven dat gemiddelde Maar sinds 1970. weet het tijdschrift De Bejaar den. is althans het aantal dat elk jaar verhuist, gedaald van 19.1 tot 17.7 procent Toch nog altijd bepaald niet weinig; blijkbaar is de keus in huizen daar nog heel wat groter dan bij ons Kort geleden zijn in de Zweedse stad Malmö honderden pestvo gels slachtoffer geworden van het verkeer Dat kwam. meldt het tljdschritt „Artis", doordat de dieren zw&ar beschonken waren ze bleken teveel gistende bessen te hebben gegeten Het blad weet ook wat er op het menu van een restaurant in het Duitse Karlsru he staat: gebraden pantervlees. panterstaartsoep en pantergoe- lasj a l'Africaine „Heia Safari" heet dit menu. ..En nou moet je echt een hapje gaan eten zei de 26-jarige Fran cesco Curti in de Italiaanse stad Ferrara tegen zijn verloofde, leg de een arm om haar heen en gaf haar een speels tikje op haar ach terwerk. Een politieman zag het gebeuren en maakte onmiddel lijk proces-verbaal op. want zo'n gebaar geldt in Italië officieel nog als schennis van de eerbaarheid in het openbaar. Cuti moest naar de politierechter, maar die vond het gebeurde niet zo wereld schokkend als de agent Sterker nog; hij heeft nog niet besloten wat er met de „misdadiger" ge beuren moet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5