oetemelk bijt op kracht van zich stuk Hinault Argentinië sluit voetbalgrenzen Kernploeg eindelijk aan de slag ^fransman lijkt opvolger >an Eddie Merckx OUR IN tlJFERS ^VANDAAG MORGEN Zuid-Afrika niet naar WK-turnen Op verzoek van bondscoach Menotti Jacopucci overleden Van Helden niet geselecteerd door schaatscoach Van 't Oever Piet van den Berg terug bij Haarlem Ribli loopt in op Jan Timman Dubbel verlies van softbalteam STERDAG 22 JULI 1978 SPORT TROUW/KWARTET P 23 - RHS 25 ANCY Jacques Anquetil, „monsieur Chrono", won de w jnde van Frankrijk vijf keer. Bernard Hinault staat op het a£ int zijn eerste tourzege te behalen. Hij is beter dan Anquetil. I|k™ issen Metz en Nancy is gisteren een van de allergrootsten uit >adi i wielersport definitief opgestaan. nederlaag van Joop Zoetemelk daarom geen schande. In de cara- van de dopingcontrole zaten ze ast elkaar. Zoetemelk en Hinault, ;bei in de gele trui. Een aandoen- tafereel. Zoetemelk feliciteerde Franse kampioen en voegde hem woorden toe: „Tegen jou was ge- jon niet te rijden.' letemelk had er moeite mee. maar ooo in z'ch ten slotte bij zijn nederlaag 03 erleggen. De macht van het geel invloed op zijn prestatie. Drie in in de trui gaven hem dat ge- fcel. „Je tast dieper in je reserves, Ui( idat je de mooiste trui die er be- rr onder geen beding wilt verlie- me ii," verklaarde hij aan de voor de, ond van de beslissende tijdrit. Zoe- nelk greep inderdaad dieper in zijn )l. b serves, dan hij de zuinige coureur normaal zou doen. Dat deed hij op mm t eerste deel van het 72 kilometer ben QBe traject tussen Metz en Nancy. 581 jn plan was niet zo snel te starten in het tweede part alles te geven. Mit alles in de veronderstelling dat 'Upnault zich in het begin net als in vergelijkbare tijdrit tussen Saint- nilion en Sainte-Foy-la-Grande FE iets zou inhouden. •ille Guimard, de ploegleider van 2 GÏnault, echter had zijn sluwe geest 2 er laten werken en verstrekte zijn .49! ipman de opdracht zo hard hij kon vertrekken om Zoetemelk direct 1-m et een achterstand te confronteren, d hui 424 km per uur). 2. Joseph Bruyere (Bel- n rekx) op 1.01. 3. Gerrie Knetemann (Ned-Post) 1.58. 4. Paul Wellens (Bel-Post) op 2.37. 5. «quim Agostinho (Por-De Bruyne) op 2.51. 6. ire de Meyer (Bel-De Bruynei op 3.36. 7. Jean 'enbroucke (Bel-De Muer) op 3.46. 8. Galdos (Spa-BamiUat op 3.54, 9. Joop letemelk (Ned-Caput) op 4.10.10. Wtlfried Wese- -64 ael (Bei-Post) op 4.14.11Van Impe (Bel-Merckx) i 4.19, 12. Lubberding (Ned-Post) op 4.29. 13. eznec (Fra-Caput) op 4.39, 14. Van den Hoek led-Post) op 4.46.15. Menendez (Spa-Gan Emete- 01 lo) op 5.39, 16. Martens (Bel-Merckx) op 5.45, 17. Maertens (Bel-De Bruyne) op 5.48, 18. Janssens lel-Merckx) op 5.50, 19. Martinez (Fra-Faubert) b«B> 5 51- 20 Laurent (Fra-De Muer) op 5.52, 21. .jjAlrllnck (Bel-Guimard) op 6.17, 22. Nllsson (Zwe- i_ ut) op 6.28. 23. Rouxel (Fra-Caput) op 6.39, 24. irdebo (Spa-San Emeterrio) op 6.50, 25. Berlin i-Guimard) op 6.53, 36. Thaler (Wdl-Post) op i, 41. Den Hertog (Ned-Anglade) op 8.22, 46. is (Ned-Post) op 8.44. 49. De Cauwcr (Bei-Post) 9.27, 78. en laatste Tlnazzi (Fra-De Bruyne op Igemeen klassement. 1. Bernard Hinault (Fra- jlmard) 97.55.08. 2, Joop Zoetemelk (Ned-Caput) 3.56, 3. Joaquim Agostinho (Por-De Bruyne) op 04. 4. Joseph BruyCre (Bel-Merckx) op 9.04, 5. irlstian Seznec (Fra-Caput) op 12.50, 6 Paul Hens (Bei-Post) op 14.38. 7. Francisco Galdos i-Barrutla) op 17.08, 8. Henk Lubberding (Ned- 1) op 18.38.9. Lucten van Impe (Bel-Merckx) op 1. 10. Mariano Martinez (Fra-Faubert) op J. 11. Nllsson (Zwe-Caput) op 23.00, 12. Martin ra-Caput) op 33.08, 13. Maertens (Bel-De Bruy- 'op 34.26, 14. Laurent (Fra-De Muer) op 40.00. Romero (Fra-Faubert) op 49.28, 16. Hezard i-De Muer) op 52.00, 17. Menendez (Spa-San eterio) op 53.27,18. Blttlnger (Fra- De Bruyne) 53.47. 19. De Schoenmaeker (Bel-Merckx) op 14. 20. Bazzo (Fra-Anglade) op 55.45. 21. Jans- - (Bel-Merckx) op 56.19. 22. Martins (Por-San iterio) op 57.07,23. Le Lay (Fra-Gemlnianl) op 40. 24 Raas (Ncd-Postl op 58 57. 25. Den Hertog M-Anglade) op 1.02.47, 35 Thaler (Wdl-Post) op 22. 43. Knetemann (Ned-Post) op 1 31 19. 47. emael (Bel-Post) op 1.36.02, 55 De Cauwer Post) op 1 50 12. 57. Van den Hoek (Ned-Post) I 1.52.08, 78 en laatste Tesnlere (Fra-Geminiani) 1.52.54. ntenklassement 1 Maertens 188 punten. 2 dassan 138 punten. 3. Hinault 121. 4 Bruyere mC t5 *aar *genklassement Caput 510 11.32. 2 Post 510.31.17. 3 Merckx #59.56, 4 De Bruyne 511.27,17. 5. Guimard .59.18. 6. De Muer-514.37.08. Raas 81. 6 Thaler 80. 8. Zoetemelk 71. JbJ 237.1978 22eRIT 4sp.-o" 162 km PARIJS ST.-GERMAIN <ChamPs E*-UYE~ Elysées) J r ovwwi Jouy en Josas r g&SSTH IV "ambouillet"^^' mnsnts i Guimard hoopte dat Zoetemelk zich op de achterstanden zou gaan stuk bijten. Dat gebeurde ook. Zoetemelk werd nerveus van de via zijn ploeglei der Louis Caput doorkomende tus sentijden. Iedere keer forceerde hij zich meer om te proberen het gat te dichten: Eerst 9 seconden (6 km), voorts 18 seconden (14 km), 32 secon den (22 km) en 34 seconden (30 km). Zoetemelk, die de belangrijkste tij drit uit zijn loopbaan reed. joeg op Hinault. Hij hield het lang vol. De kaars bleef branden, maar was plot seling uit. Na 40 kilometer waren de reserves op. Doordat het verschil nooit minder wilde worden en telkens een paar tellen groter werd. kwam plotseling het besef van de dreigende nederlaag boven. De opwelling van die gedachte deed Zoetemelk in el kaar storten. De balans op de super- lichte fiets was weg, het ritme ver dween, het moreel was geknakt. Wat bleef was de wetenschap van de ne derlaag. Vier minuten en tien secon den scheidden de glorieuze winnaar Bernard Hinault en de gele truidra ger. Zoetemelk verborg zijn gezicht een moment. Het was een mooie illu sie geweest. Zoetemelk zal Parijs bin nenrijden in zijn gewone tenue. In zijn achtste Tour de Francs was hij voor het eerst dicht bij de eindzege geweest. Het mocht niet zo zijn, omdat het verschil in klasse tussen hem en de nieuwe superkampioen eenvoudig- qeg te groot was. In theorie had Joop Zoetemelk de Tour overigens al in de bergen zijn terrein verloren. Op de flanken van de Pyreneeën— en Alpenreuzen had hij gevochten voor wat hij waard was. Deze Tour. die zijn vierde tweede plaats zou opleveren, kon hem niet zijn oude fout van te afwachtend rijden, verweten worden. Zoetemelk heeft aangevallen, maar merkte tot zijn spijt dat Hinault slechts boog maar nimmer barstte. Op de eindstrepen in de ijle lucht- zone was Hinault telkens weer voor aan. Dat was klasse. In de bergen kon Zoetemelk Hinault niet van zich afschudden. De specifie ke klimmer kon het hele peloton op minuten zetten, maar Hinault bleef in de schaduw. Niettemin mocht hij hoop koesteren voor de tijdrit. Nie mand wist in hoeverre het krachten- reservoir van de tijdritspecialist was aangetast door het moeizame tempo rijden in de cols. Hinault fietste daar zoals Thevenet vorig jaar met een grote versnelling één constant tempo. Hij reageerde tijdens de lange be klimmingen op geen enkele demarra ge. Hij liet iedereen maar gaan en bemoeide zich alleen met zijn eigen strakke tempo. Dat Hinault daar niet aan kapot ging en zelfs een topvorm kon voorleggen op het moment dat de definitieve beslissing viel, bracht vrij grote ze kerheid over de toekomst van deze nog pas 23-jarige Breton. Op zijn ta lent won hij zijn eerste Tour. Straks als hij ervaren en volgroeid is zal hij waarschijnlijk meer Ronden van Frankrijk winnen dan Anquetil en Merckx, die met elk vijf overwinnin gen recordhouder zijn. STRAATSBURG De Franse gymnastiekbond heeft van de Zuidafrikaanse turnfederatie bericht ontvangen dat Zuid- Afrika niet zal deelnemen aan de negentiende wereldkampi oenschappen, die van 15 tot 22 oktober in Straatsburg zullen plaatsvinden. Tijdens de strijd om de wereldkampioenschap pen zal te Straatsburg ook de vergadering van de internatio nale turnfederatie worden ge houden. Daar zal de toelating van China tot de internationa le organisatie worden behan deld. De kwalificatiewedstrijden voor de Olympische Spelen, zowel bij de dames als bij de heren worden twaalf ploegen toegelaten, zullen van 2 tot 9 december in Dallas (Verenig de Staten) worden gehouden. Boycot Bernard Hinault, karakteristiek met de omgekeerde pet, op weg naar zijn eerste Tour de France-zege. Bernard Hinault distancieerde zich van zijn enige overgebleven concur rent Joop Zoetemelk met vier minu ten en tien seconden. Zoetemelk had gevochten en verloren, maar zeker niet gefaald. Hinault was verrast over zijn enorme voorsprong. „Ik had ge dacht dat het een minuutje zou zijn. Zoals in Saintë-Foy-la Grande", zei hij nadat hij met een brok in de keel zijn eerste gele trui had aangetrok ken. „Daar was ik ook tevreden mee geweest". Het verschil zou nooit zo hoog zijn opgelopen als Zoetemelk zichzelf was gebleven. Hij had de tijdrit moeten rijden, zoals hij gewend was. Zelf de krachten verdelen en niet inhaken op de tussentijden van de concurrentie. Het forse verlies van Zoetemelk was vooral een tactische overwinning van het duo Guimard-Hinault, Zoetemelk was nimmer een tijdritspeciallst zo als Hinault wel is zonder de druk van het moeten winnen eindigde Zoete melk in een vlakke tijdrit zoals deze movit op de negende plaats. „Ik heb gedaan wat ik kon. Ik heb zo hard mogelijk gereden", mompelde hij in Nancy. Dat was ook zo. Compli menten daarvoor. Joop had zich al leen niet gek moeten laten maken door zijn ploegleider Louis Caput, die het sympathiekst kan worden om schreven als „een domme man". Zoe temelks kwaliteiten en talenten had den hem met een slimmerik als Gui mard achter zich in 1976 de Tourzege opgeleverd en was hij dit jaar op zijn minst veel dichter dan drie minuten en 56 seconden van de gele trui geble ven. Gisteren had Zoetemelk moeten zeggen: „Ik hoef geen tussentijden". Met Bernard Hinault in de gele trui kwam in Nancy het einde van de 65e Ronde van Frankrijk. De laatste twee dagen tot de finish morgen op de Champs Elysees in Parijs zijn er al leen nog om het applaus aan te horen. Verder zijn er nog een paar dagprij zen voor de formaliteit. Te hopen dat er geen dom ongeluk gebeurt. Ber nard Hinault, 23 Jaar. eerlijk, be trouwbaar. sterk en talentrijk. De Tour de France dankt aan hem als winnaar de zekerheid nog enige toe komst te bezitten. ALGIERS Het dagelijks be stuur van de hoge raad voor de Afrikaanse sport heeft tijdens een buitengewone vergade ring in Algiers formeel toe stemming gegeven, voor de deelname van Afrikaanse lan den aan de Gemenebest-Spe len, die in augustus in de Cana dese stad Edmonton zullen worden gehouden. Met dit besluit is een einde gekomen aan de Afrikaanse boycot van sportieve betrek kingen met landen die sportie ve banden met Zuid-Afrika onderhouden. Deze boycot leidde in 1976 tot de terugtrek king van Afrikaanse deelne mers aan de Olympische Spe len van Montreal. DDR OOST-BERLIJN Het offi ciële orgaan van de Oostdnitse communistische partij, Neues Deutschland, heeft scherpe kritiek uitgeoefend op de hou ding van Los Angeles zich te rug te trekken als organisator van de Olympische Zomerspe len van 1984. Het blad zegt in een speciaal aan dit onderwerp gewijd arti kel, dat de totale kosten om de Olympische Spelen te huisves ten nauwelijks driekwart pro cent is van het bedrag, dat de Amerikaanse begroting ver meldt voor het militaire bud get. „De fondsen, die besteed worden aan research en con structie van de neutronenbom, zouden voldoende zijn voor twee Olympische Spelen, al zou men die midden in een woestijn willen organiseren." Het blad vervolgt met Los An geles dubbelzinnigheid te ver wijten. „Onder de tegenstan ders van de Olympische Spe len, een aantal dat groeit naar mate de socialistische landen meer en meer succes behalen, is het een populaire sport ge worden alle bouwkosten op re kening van de Olympische Spelen te schuiven. Maar argu menten, die Los Angeles nu hanteert, zijn onhoudbaar, om dat gebouwen en stadions, die speciaal voor de spelen opge trokken worden na afloop hiervan ook nog gebruikt worden. Het artikel eindigt met de uit spraak, dat de Olympische Spelen van 1984, ondanks een eventuele terugtrekking van Los Angeles als organisator, in ieder geval gehouden moeten worden. BUENOS AIRES Na het vertrek van vijf spelers naar het buitenland heeft de Argentijnse voetbalbond de grenzen voor voetballers die na 31 juli 1959 geboren zijn. met onmiddellijke ingang gesloten. De officiële verklaring luidde, dat deze stap een gevolg is van de wens van trainer Luis Menotti, die de opbouw van een nieuw team niet wil laten verstoren. Tegelijkertijd publiceerde de bond een lijst met 48 namen van spelers die niet naar het buitenland mogen ver trekken. Om de drie maanden wordt deze lijst aangevuld en/of vernieuwd. Na het behalen van de wereldtitel werd deze door Ardiles en Villa in klinkende munt omgezet door in dienst te tred°n bij de Engelse vereni ging Tottenham Hotspur. De Lon- dense club, die het afgelopen seizoen naar de hoogste afdeling promoveer de, was zijn concurrenten Sheffield United en Manchester City een stap voor. BertonI en Tarantini, die ook deel uitmaakten van het elftal dat wereld kampioen werd, volgen het tweetal naar Europa. Bertoni speelt het ko mende seizoen voor Sevilla. De trans fersom bedroeg 712.000 dollar, waar van de vleugelspeler vijftien procent in de zak steekt. Bertoni bezit een driejarige verbintenis met de Spaan se club. Linkervleugelverdediger Ta rantini heeft contacten met Barcelo na. De Catalaanse vereniging bezit reeds het maximale aantal buitenlan ders in Neeskens en Krankl. Daar- Italië desondanks geen kwaad doen. De Italiaanse voetbalbond heeft het contract met Bearzot in ieder geval tot 1980 verlengd en hem benoemd tot „supervisor" van de voetbalbond. In het WK-jaar moet Italië nog vier landenwedstrijden spelen. Op 20 sep tember is Italië gastheer van Bulga rije in Turijn, op 23 september wordt in Florence tegen Turkije gespeeld, 8 oktober ontmoet Tsjechoslowakije de Italianen in Bratislava en op 20 december ontvangt de „Squardra" Spanje in Napels of Rome. Voor 1979 staat reeds een wedstrijd op de agen da: op 24 februari in Amsterdam te gen Nederland. BOLOGNA Angelo Jacopucci is gisteravond in het ziekenhuis van Bo logna overleden. De Italiaanse bokser - die na zijn gevecht tegen de Brit Alan naast heeft de club nu al voor het. Minter het bewustzijn had verloren volgend seizoen een optie op de rech- en btnnen 24 uur tweemaal is geope- terspits van Borussia Mönchenglad bach, de Deen Simonssen. Daarom wil Barcelona Tarantini alleen con tracteren ais de Argentijn bereid is zich een dubbele nationaliteit aan te schaffen. De vijfde Argentijn die het land verliet om zijn geluk in de voet ballerij in Europa te beproeven, is de 23-jarige middenvelder Alejandro Sa- beüa van River Plate. Hij tekende voor drie jaar bij Sheffield United, dat eerder belangstelling had voor Ardiles doch niet alert genoeg tot zaken kwam. De transfersom bedroeg 150.000 dollar. Mario Kempes De Argentijn Mario Kempes. de top scorer van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal, zal nog vijf jaar voor de Spaanse club Valen cia uitkomen en volgende maand een verzoek voor naturalisatie tot Spaans staatsburger indienen. Bij zijn aankomst op het vliegveld van Madrid verklaarde Kempes dat hij een nieuw contract voor vier jaar zal tekenen bij Valencia. „Met het jaar dat ik nog moet uitdienen van mijn oude contract, betekent dat dus dat ik nog zeker vijf jaar voor Valen cia speel," aldus de Argentijnse ve dette. „En ik teken voor het bedrag dat we hebben afgesproken voor mijn vertrek naar Argentinië om deel te nemen aan het toernooi om het we reldkampioenschap." Gevraagd naar zijn mening over de andere vedette van Valencia, de Westduitser Rainer Bonhoff, die on langs werd aangetrokken, zei Kem pes: „Hij noch ik zijn vedettes. Wij maken gewoon deel uit van een elftal dat iedere zondag moet strijden voor de punten en moet proberen de titel te veroveren." Enzo Bearzot Enzo Bearzot, de trainer van het Itali aanse elftal, dat tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in Ar gentinië als vierde eindigde, kan in door Erik Oudshoorn AMSTERDAM Er is wat tijd en discussiestof aan vooraf gegaan, maar uiteindelijk heeft de Koninklijke Nederlandse Schaatsridders Bond dan toch het startsein gegeven voor de voorbereidingen op het seizoen '78/'79. Hoewel twee maanden later dan gebruikelijk, is Egbert van 't Oever aan de slag gegaan met de kernploeg van de heren-allrounders. Deze opnieuw gevormde groep bestaat uit zeven man, te weten: Piet Kleine, Yep Kramer, Hilbert van der Duim, Klaas Vriend, First Schalij, Teun Busser en junior Wim Pol. De eindverant woordelijkheid ligt geheel in handen van Egbert van 't Oever, aangezien Tjaart Kloosterboer de oorspronkelijke supervi sor ook het komende seizoen niet veel tijd vrij kan maken vanwege zijn baan bij het CIOS in Heerenveen. Kloosterboer zal overigens nog wel de conditietraining blijven verzorgen. Het komende seizoen is voor de KNSB aanzienlijk belangrijker dan het vorige. Op het programma staat onder meer: verder verval van het topschaatsen in Nederland tegen gaan en werken aan de limieten voor de Olympische Spelen in Lake Placid (1980). Niettemin wist men het in be stuurlijke kringen toch te presteren om de aanloop met zoveel mogelijk trammelant te nemen. Zoals bekend waren op een gegeven moment de gewestelijke technische commissies niet meer bereid om de bondscoaches te steunen en kondigden zij zelfs eni ge tegenwerking aan. Als reactie daarop staken trainers en rijders in Lelystad de koppen bij elkaar. Na ampele overwegingen rolde er zelfs een ultimatum uit de bus. waar in werd gesteld dat de KNSB vóór 18 juni het vertrouwen van de geweste lijke te's diende te herwinnen. Het dagelijks bestuur van de schaats bond is daarin niet geslaagd. Sprint- coach Henk Gemser trok zijn conclu sies en schreef kort voordat hij op vakantie ging een ontslagbrief. Egbert van 't Oever, Tjaart Klooster boer en Ab Krook (dames, overigens ook nog met vakantie) tilden aan de mislukte pogingen van het DB min der zwaar. Hoewel dit trio ook het ultimatum had ondertekend toonde het zich niettemin bereid om door te gaan. Egbert van 't Oever verklaart: „Volgens bondsvoorzitter Herman van Laer zijn de besturen van de gewesten, dus niet de technische commissies, bereid om ons te steu nen. Dat zegt mij genoeg. Laten de gewestelijke besturen en de te's het nu maar verder met elkaar uitvech ten. Daar kun je natuurlijk wel op gaan wachten, maar dan zijn we mis schien al halverwege het schaatssei zoen. Mocht het niet tot een vergelijk komen dan hebben we in ieder geval nog de beschikking over de banen in Amsterdam, Utrecht en Heerenveen. De KNSB heeft bij deze banen al trainingsuren ingehuurd." In de selectie van Van 't Oever ont- Hans van Helden: „Schaatsen is m'n leven, dus ga Ik door." breken heel opmerkelijk de namen van Carl Draayer en Hans van Hel den. Draayer ontving geen invitatie vanwege zijn zwakke korte afstan den. Het feit dat de rijder uit Nijemir- dum door zijn stayerskwalltelten vo rig seizoen een vijfde plaats op het Nederlands kampioenschap wist te bewerkstelligen, was voor Van 't Oe ver niet steekhoudend. Wel zal ge tracht worden Draayer in te schrijven voor de Olympische Winterspelen. Het Nederlands Olympisch Comité zal echter eerst over de brug moeten komen met extra geld. Hans van Helden wist nog van niets. Toen het bericht hem bereikte dat hij voor het komende seizoen opnieuw buitenspel werd gezet, reageerde hij enigszins verbouwereerd: „Ik begrijp er niks van. Van Laer heeft me in maart beloofd dat hij me nog eens uit zou nodigen voor een gesprek. We zouden dan ook doorpraten of ik het volgend seizoen wel of niet In de kernploeg kon komen. Ik heb sinds dien niets meer van hem gehoord. De schaatsbond noemt zich 'koninklijk', nou. je kan die K voor de NSB beter weglaten, want zo hoffelijk zijn ze niet. Ze hebben mij altijd buiten de ploeg gelaten omdat ik de sfeer zou verpesten. De laatste maanden heeft de KNSB ook zonder mij voortdu rend overgelopen van de ruzies en interne strubbelingen." Van Helden leek vorig seizoen van het schaatsfirmament definitief te verdwijnen toen hij tijdens de Neder landse kampioenschappen in een ge slagen positie stilletjes door een ach terdeur de benen narn. Hij verloor daarmee het laatste greintje sympa thie. De Heerenvener daarop terug kijkend: „Ik heb toen voor de tien kilometer aan de scheidsrechter op gegeven dat ik er mee ophield. Mijn rug deed te veel zeer. Sles Uilkema. die met dezelfde blessure kampt als ik, heeft zijn laatste rit eveneens niet gereden. Maar ook Oudshoorn en Voorneveld hebben de strijd toen voortijdig gestaakt. Over hen werd alleen niet zoveel heisa gemaakt. Dat niemand van let? wist. kwam omdat de scheidsrechter verzuimd had mijn afmelding door te geven." Waarschijnlijk daardoor heeft de KNSB het geval snel vergeten. Het is ook niet aan de orde geweest toen een eventuele terugkeer van Van Helden in de kernploeg ter sprake kwam. Van 't Oever licht toe: „We weten van Hans dat hij geen krachttraining wil doen. Unaniem hebben we dan ook besloten om hem bulten de ploeg te laten. We willen geen enkele conces sie doen naar de rijders. Voor Hans niet. en voor niemand niet. Dat zou de sfeer alleen maar kunnen verslech teren. Ergens vind ik het Jammer natuurlijk, dat een talent als Van Helden zo dwars ligt. Ik hoop dan ook. dat we hem volgend seizoen weer terug zien. Maar als ik hoor dat hij nu nog aan de zomertraining moet be ginnen ben ik bang dat-ie er niet meer aan te pas komt." En Van Helden (30) reageert daarop ten slotte: „De laatste weken is er weinig tijd overgebleven om te trai nen. Ik moest wat klusjes doen om straks in de winter weer volop te kunnen gaan schaatsen. Ik pieker er niet over om te stoppen. 8chaatsen is m'n leven en al die tegenwerking neem ik op de koop toe." reerd. is overleden aan een hersen bloeding. Jacopucci is 29 jaar geworden. Hij startte zijn carrière als beroepsbok ser in 1973 en leed in 37 gevechten als prof slechts drie nederlagen. Op 4 juni 1976 versloeg hij de Brit Bunny Sterling op punten in een gevecht om de Europese titel in het middenge wicht. Vier maanden later werd hij echter alweer onttroond door zijn landgenoot Germano Valsecchi. Jacopucci is de tweede bokser die binnen 24 uur die overleden is aan verwondingen opgelopen bij een ge vecht. Donderdag overleed in Valen cia de 19-jarige Spanjaard Salvador Pons. HAARLEM Piet van den Berg is weer terug bij Haarlem. Voor het be gin van het vorige voetbalseizoen had de nu 32-jarige spelbepalende mid denvelder Barry Hughes laten weten aan zijn laatste Jaar als profvoetbal ler te beginnen. Aanvankelijk leek het erop dat Van den Berg woord zou houden. Hij bedankte en Haarlem trok Vlaardingen-speler Dick Beek aan als vervanger. Reden van het stoppen van Plet van den Berg waren te drukke werkzaam heden als eigenaar van een zaak in luxe geschenk-artikelen, waarvoor hij vorig jaar al verhuisde van Oost- zaan naar het Betuwse dorp Deil. Piet van den Berg: „Ik stond twee maanden geleden helemaal achter mijn besluit te stoppen. De laatste weken zijn er echter dingen met be trekking tot mijn zaak gebeurd, die mij een heel andere kijk op het ge beuren hebben gegeven. Zonder in details te treden kan ik wel zeggen dat ik mij volledig uit de zaak heb teruggetrokken, waardoor ik nu weer meer tijd heb om te trainen en te spelen." Piet van den Berg tekende voor twee seizoenen bij. Nogal verrassend, om dat dichter bij zijn woonplaats spe lende clubs als Wageningen, NEC en Vitesse zeer in hem waren geïnteres seerd. AMSTERDAM Jan Timman heeft in de zevende ronde van het schaak toernooi in Amsterdam een half punt van zijn voorsprong in de grootmees- tergroep A moeten prijsgeven aan de Hongaar Ribli. Timman speelde met wit remise tegen de Tsjechoslowaak Hort en Ribli versloeg met zwart na 46 zetten de Israëliër. Dzindzindasjvi- 11. Timman heeft nu nog een half punt voorsprong op Ribli. Hort is derde met 4 punten, twee minder dan Timman. Zevende ronde: groolmeestergroep A: Timman (Ncdl-Hort (TsJ) remise, Ljubojevlc (Jsll-Adorjan (Hon) afg, Langeweg (Nedi-NIkolae Mal» 1-0, Dzlndzlndusjvili (Isri-Rlbll (Hon) 0 1. Miles (Enid- Browne (VSi afgebroken. Romanlsjln (Sovi-Pfle- ger (W-Dld) afgebroken. Ree (Nedi-Andersson (Zwei remise Stand: I. Timman 6 punten. 2. Ribli 5.5.3. Hort 4. 4 Adorjan 3.5 en 1 afg.. 5 Langeweg. Dzindzln- dasjvlli en Andcrsson 3.5. 8 Romanlsjln en Pfle- ger 3 en I afg10 Miles en L]ubo)evlc 2.5 en 1 afg.. 12. Ree 2,5. 13. NUcolac 14. Browne 1 en 1 afg. BU88UM Het Nederlandse dames- softbaJteam heeft in Bussum ook de laatste twee wedstrijden tegen de Raystos Brlkettes uit de Verenigde Staten verloren. Het eerste duel ein digde in 0-8 en het tweede in 19 f Hen- uit Kenia heeft op de Afrikaanse Spelen in Algiers de tien kilometer gewonnen In 27 58.8 minuten Hij bleef daarmee ren halve minuut boven zijn eigen werelr lijd VOETBAL Feyenoord heeft In het KNVB- sportcentrum in Zeist met 7-0 gewonnen van de amateurverentgtng Scherpen?cel De doel punten kwamen op naam van Melis (3). Slaf- Van der Lem en Van Delruen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 25