'ii b Albeda tikt directeur arbeidsbureau op vingers Midden-Oosten FAMILIEBERICHTEN ir! Eigen visie op 'passende arbeid' Gebruik spaanplaat alleen bij laag gehalte aan gas Vier bewoners^ tijdig weg bijj^ VRIJDAG 21 JULI 1978 TROUW/KWAR' kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Goedemorgen Tentjes Ventje •f vrouwtje Van harte gefeliciteerd Wim, Sjanet, Wiets- ke, Sipko, Hilje, Wytze Jouko, Loe- kie en Leen. Lieve oma van den Berg hartelijk gefeliciteerd met uw 93ste verjaardag. De klein en achterklein kinderen. Goedemorgen opa en oma Van Zanten nog van harte gefelici teerd met uw 40-jarig huwelijksfeest Eddy, Petra, Sandra en Rudy De Heere is voor allen goed, en Zijn barmhartigheid is over al Zijn werken. Psalm 145 9 Vol vreugde en erg dankbaar vieren wij vandaag dat onze ouders Marten Stel en Grietje Renske de Graaf 25 jaar geleden getrouwd zijn. Deze dag vieren wij met het gezin. Margriet en Matthijs Rinze Paterswolde. 21 juli 1978 Duinkampen 10 Wie in de schuilplaats des Aller- hoogsten is gezeten, vernacht in de schaduw des Almachtigen Psalm 91 1 In de verwachting van het Eeuwige Leven is van ons heengegaan onze geliefde moeder en grootmoeder Lijkeltje van der Valk sedert 1958 weduwe van Bouwe Hogeboom, op de leeftijd van 77 jaar Sprang Capelle: S. Hogeboom F. Hogeboom-Boing Heemskerk: B. J. Hogeboom W. Hogeboom-v. d. Wal Haren (Gr): J. Hogeboom A. Hogeboom-Visser Nieuw Beijerland: M. Hogeboom R. Hogeboom-Bosman kleinkinderen Sneek. 19 juli 1978 It Skülplak De rouwdienst zal worden gehouden op maan dag 24 juli a.s. 's middags om 14.00 uur in de Oosterkerk aan de Leeuwarderkade te Sneek, waarna de begrafenis op de begraafplaats te Uitwellingerga zal plaatsvinden. Gelegenheid te condoleren een half uur voor de aanvang van de rouwdienst in de kerk. Correspondentiead res Oranjestraat 8, 5181 XE Sprang Capelle. Hoe oneindige rijkdom, o Heer. hebt Gij weggelegd voor wie U vrezen, bereid voor wie bij U schuilen. Psalm 31 20 Voor onze lieve broer en zwager Paulus Hörchner werd het aardse leven in dienst van de Heer afgesloten. Hilversum. 20 juli 1978 Staringlaan 22 Amsterdam: M. C. H. de Vries-Horchner W. de Vries Amstelveen. G. Zondervan-Hörchner A. Zondervan Ede: G. Hörchner-De Wilde S. Hörchner En zie, Jezus kwam haar tege moet en zeide: Wees gegroet. Matth. 28:9 Bedroefd doch dankbaar voor alles wat zij in haar leven voor ons heeft betekend nam God op Zijn tijd tot Zich mijn innig geliefde vrouw en zeer zorgzame moeder Maria Margrietha Pranger op de leeftijd van 42 jaar. Hui bert van Bekkum Paula Joke Annemarie EUen Katwijk (ZH). 20 juli 1978 Nassaudreef 5 Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren op zaterdag 22 juli a.s. des nam. van 3 tot 5 uur in de rouwkamer, Zuidstraat 103 te Katwijk aan Zee. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op maandag 24 juli a.s. des nam. om 2.00 uur in de Triumfatorkerk, Piet Heinlaan 7 te Katwijk, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de algemene begraafplaats „Duin- rust" aan de Parklaan. Ik moest zo dikwijls met U strijden, voordat ik U begrijpen kon. maar nu kan ik gerust ter slapen gaan daar alle heem'len voor mij open staan. Zeer bedroefd, doch dankbaar met haar getui gen, geven wij u kennis dat uit onze familie is weggenomen onze geliefde schoondochter, schoonzuster en tante Riet van Bekkum geb. Pranger in de leeftijd van 42 jaar, wonende te Katwijk aan Zee. Rotterdam, 20 juli 1978 Rotterdam: J. van Bekkum A. van Bekkum-den Drijver Drachten: J. van Bekkum D. van Bekkum-Sluijter Rotterdam: W. van Bekkum A. van Bekkum-Sluijter Hoogvliet: S. Korthals-van Bekkum H. Korthals Waddinxveen: H. v.d. Sterre-van Bekkum M. v.d. Sterre Maassluis: D. van Bekkum N. van Bekkum-Timmermans Spijkenisse: A. Verwoerd-van Bekkum C. Verwoerd Nieuwerkerk a.d. IJssel: P. van Bekkum C. van Bekkum- van Croonenborgh Kortenhoef: C. van Croonenborgh- van Bekkum R. van Croonenborgh nichten en neven. Wij treuren. Heer, nu zij is heengegaan, maar wij zullen alles hopen, alles wat ook zij gehoopt heeft: dat het weer goed wordt voor iedereen. (vrij naar het gedicht van Geert Boogaard) Christien is onverwacht heengegaan. N. J. Geleijnse E.A. Geleijnse-den Hollander. Marlies Bartel Liesbeth Alphen aan den Rijn, 19 juli 1978 Groenoord 114 Geen bezoek Geen bloemen De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden maandag 24 juli om 14 uur in de aula van de Oosterbegraafplaats te Alphen aan den Rijn. waarna de begrafenis zal plaatshebben. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren. Heden is onverwacht van ons heengegaan mijn lieve man, onze fijne vader en opa Gerrit Pieter Eerenberg op de leeftijd van 59 jaar. S. M. L. Eerenberg-Koppe Ronald en Ada Rob, Iris en Marije Hilversum, 19 juli 1978 Trompenbergerweg 8 De overleden^ is overgebracht naar het alge meen uitvaartcentrum Huize „Den Huil". Utrechtseweg 11 te Hilversum. Thuis geen bezoek De teraardebestelling zal plaatsvinden maan dag 24 juli om 14.30 uur op de Noorderbegraaf plaats te Hilversum. Deze advertentie kaarten. komt in de plaats van Met grote verslagenheid delen wij u mede dat Gerrit Pieter Eerenberg woensdagavond 19 juli j.l. in het Antoni van Leeuwenhoekhuis in Amsterdam is overleden. Zijn verscheiden laat een grote leegte achter. Gerrit was in alle opzichten een echte VARA- kollega, aktief voor radio, televisie en in zijn eigenlijke werk bij de gids. Hij was lid van de Ondernemingsraad, maar had daarnaast met praktisch iedereen in ons bedrijf warme persoonlijke banden. Zijn opgewekt karakter, grote hulpvaardig heid, de bereidheid overal in te springen waar dat nodig was, maakten hem tot een onvervangbare vriend. Ons medeleven gaat ook uit naar zijn vrouw en zijn kinderen. Gerrit zou volgende maand 60 jaar geworden zijn. Als de termen „te vroeg" en „te snel" ooit gegolden hebben, dan is het in dit geval, bij het overlijden van ons aller Gerrit. Bestuur en Ondernemingsraad van de Omroepvereniging VARA En ik hoorde een stem uit dèn hemel zeggen: Schrijf, zalig zijn de doden, die in den Here sterven, van nu aan. Ja, zegt de Geest, dat zij rusten van hun moeiten, want hun werken volgen hen na. Openb. 14 vers 13 Voor ons nog onverwacht is door God vanuit ons midden weggenomen onze lieve man en vader Mr. Willem Brak ridder in de orde van Oranje-Nassau op de leeftijd van 81 jaar. S. M. Brak-Semeijn Jan en Cobie Brak-van Walsum Wim en Rina van Smeerdijk-Arensman Rotterdam, 19 juli 1978 Cleyburchstraat lb Aan huis geen bezoek Geen bloemen - Geen toespraken. De uitvaartdienst wordt gehouden maandag 24 juli om 11.30 uur in de Statensingelkerk aan de Statensingel 105, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats „Crooswijk" omstreeks 12.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de dienst in de kerk en na de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. Het hoofdbestuur van de Industriebond CNV deelt mede dat op 19 juli is overleden de heer W. Brak die gedurende 29 jaar als bestuurder en laat stelijk in de functie van penningmeester werk zaam is geweest bij de Christelijke Bedrijfs groepen Centrale in Nederland. Met dankbaarheid wordt gedacht aan de acti viteiten die hij in zijn functies binnen de Chris telijke vakbeweging heeft verricht. C. van Dijk, voorzitter C. Harmsen, alg. secretaris Utrecht. 20 juli 1978 Zo ik niet had geloofd, dat in dit leven mijn ziel Gods gunst en hulp ge nieten zou, Mijn God, waar was mijn hoop, mijn moed, gebleven? Ik was vergaan in al mijn smart en rouw. Wacht op den Heer, Godvruchte schaar houdt moed! Hij is getrouw de bron van alle goed. Zo daalt Zijn kracht op U in zwakheid neer. Wacht dan, ja wacht, verlaat u op den Heer! Psalm 27:7 In Jezus ontslapen mijn lieve man, onze lieve vader, schoonvader en opa Pieter Cornells Beukenkamp op de leeftijd van 68 jaar. Sleeuwijk: H. C. Beukenkamp-de Jong W. Beukenkamp Herwijnen: C. P. Beukenkamp A. Beukenkamp-van Willigen Willem Peter Sleeuwijk, 20 juli 1978 Rijksstraatweg 70 Liever geen bezoek aan huis De rouwdienst zal D.V. dinsdag 25 juli om 14.00 uur gehouden worden in de aula van de alge mene begraafplaats, Kerkeinde te Sleeuwijk, waarna de teraardebestelling aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de teraarde bestelling in de aula. In Jezus ontslapen onze lieve broer, zwager en oom Pieter Cornelis Beukenkamp Lemelerveld (Ov.): Willem en Goverdien Beukenkamp-Middelkoop Sleeuwijk (N.B.): Cor en Else Beukenkamp-Madsen Amsterdam: Jan en Tijs Beukenkamp- Woudstra Den Ham (Ov.): Hendrieks en Greeth Bramer-Beukenkamp Sleeuwijk (N.B.): Trudes en Jikke van Reenen-Beukenkamp Bad Godesberg (Did.): Henk en Ulla Beukenkamp- Vogel Sleeuwijk (N.B.): Geert Beukenkamp neven en nichten - Sleeuwijk, 20 juli 1978 De Kerkeraad van de Geref. Kerk van Rotter- dam-Hillegersberg-Schiebroek heeft met droefheid kennis genomen van het overlijden van Ds D. J. Couvée Met dankbaarheid denken wij terug aan de jaren van 1927 tot 1949 toen hij onze gemeente als predikant diende. Wij wensen zijn vrouw en kinderen Gods troos tende nabijheid toe. Namens de Kerkeraad Ds. J. v.d. Wal, praeses C. Okkema-Slot, scriba. Na een moedig gedragen lijden is uit ons midden weggenomen mijn innig geliefde vrouw, onze lieve moeder en schoonmoeder Irene Edith Paludanus echtgenote van Johann Carlo Celeste Lanza J. C. C. Lanza Edie Hans en Angèle Peter tante Ellie 's-Gravenhage, 20 juli 1978 Wormerveer straat 10 Geen bezoek aan huis. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 24 juli a.s. te 11.15 uur op de begraaf plaats „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoelie- straat 2A. Vertrek van het woonhuis te 11 uur. Op woensdag 19 juli 1978 is onze md grootmoeder, overgrootmoeder, zw^ schoonzuster en tante Magdalena Anna de Graaff-Zeelenberg m weduwe van Andries de Graaff in de leeftijd van 91 jaar door haar uitgenodigd om voor eeuwig bij Hem te wonen. Zij heeft die uitnodiging in vol wen aanvaard en is met haar Verlosser m{ gaan. Wij zijn niet bedroefd, maar dankbaai alles wat zij voor ons heeft gedaan ej zullen trachten om de weg met Jezus die altijd heeft gewezen, te volgen. Middelburg: G. J. de Graaff J. de Graaff-van Waarde p— 's-Gravenhage: J. Kuiper-de Graaff r P. Kuiper 's-Gravenhage: B. de Graaff fE J. de Graaff-Grootveld Kleinkinderen, achterkleinkinderen en verdere familie 's-Gravenhage, Huize „Campduinen" Albardastraat 5 Correspondentie-adres: Okkernootstraat 188 lui lei (C( 101 eg Ie VI Gelegenheid tot afscheidnemen in de roifai mer van Huize „Campduinen" op zaterdLa juli a.s. van 7-8 uur. De dienst van Woord en Gebed zal geho.0 worden in de aula van de begraafplaats IS duin", Ockenburghstraat 27 te 's-Graverfai Loosduinen op maandag 24 juli a.s. om uur, waarna de begrafenis zal plaatsvin, jfc Na de begrafenis gelegenheid tot condoleM» de ontvangkamer van de begraafplaats tet Op 19 juli jl. overleed in „Huize Deo Gra- tias" te Schevenin- gen, vrij onverwacht onze lieve tante Catharina Johanna van Fürth- de Munnik geboren 15 septem ber 1889. E. Bakker-Mok Th. Bakker juli Scheveningen, 1978. Corr. adres: Gele Brem 8 3068 TK Rotterdam De overledene is op gebaard in het uit vaartcentrum van de Coöp. Uitvaartver zorging, Bautersepi- straat 3 te Den haag. Bezoek vrijdag van 5 uur tot 7 uur n.m.; za terdag en zondag van 10 uur tot 11 uur v.m. De crematie is be paald op maandag 24 juli omstreeks 8.45 uur in het crematori um „Ockenburgh" aan de Ockenburgh straat te Den Haag (Loosduinen). Vol vertrouw» rtj haar Heer en Hl 0) heden vaif w heengegaan on)au zuster, beflei zuster en tante te P* Cornelif1 Hanse weduwe vj R. Eijkelboi d. -11 op de leeftijd jaar r V 1 £fll Ermelo: W. Hans&hj tte Dordrecht: Bk J. H. J. Hf01 A. Heurt Capelle a.d. IJfi J. Hanse Dordrec# J. M. WeJ L. Weirr J. C. Hal N. P. Hé dep Herten (L.): C. P. Ha! M. G. Ha Dalte nichten re neven Zwijndrecht, 1978 Bejaardencent „De Lichtkrini Pa is Correspondent3' dres: J. C. Hanse, straat 32, Dor#1 ld De overledene gebaard in hetjOf centrum, Kon. minastraat 48 drecht. Gelegenheid zoek en con aldaar zaterd io van 19.30 toftai uur. De begrafen^ni plaatsvinden dag 24 juli oiint uur vanuit de de algemene t*n| plaats aan de leid weg te Dordre g Vertrek vanahe rouwcentrum bo 13.30 uur. JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19 Tel. 023-320481 Haarlem (bij de Ridderstraat) ti 1 Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAO Minister Albeda (Sociale Zaken) heeft de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Ede duidelijk gemaakt dat deze niet op eigen houtje het begrip „passende arbeid" ruimer moet gaan interpreteren. De minister heeft zijn ambtenaar gewezen op de landelijk geldende richtlijnen en voorschriften over wat „passende arbeid" is voor een werkloze. Albeda antwoordt dit op schriftelijke vragen van het PSP-Kamerlid Van der 8pek. Die had gehoord dat in Ede mensen die langer dan een half jaar werkloos zijn, door het arbeidsbureau een baan in een fabriek krijgen aan bevolen die ze moeilijk zouden kun nen weigeren zonder hun uitkering te verliezen. De minister deelt voorts mee. dat hij activiteiten van arbeidsbureaus om langdurig werklozen weer aan de slag te helpen toejuicht. Maar een en an der moet dan wel binnen de geldende regels gebeuren. De minister wijst er hierbij op dat niet het arbeidsbureau beslist of ie mand zijn uitkering houdt, maar de instanties die de uitkeringswetten uitvoeren (bedrijfsverenigingen en gemeentelijke sociale diensten). Het advies van het arbeidsbureau over een bepaalde werkloze speelt wel een rol bij de beslissing van die instan ties, aldus de minister. Minder kieskeurig Een werkloze hoeft geen baan te ne men die niet past bij zijn opleiding, ervaring en vroegere beloning. Hij houdt dan gewoon zijn uitkering. Bij de toepassing van deze regels is het dus erg belangrijk wanneer een be paalde baan nog „passend" wordt geoordeeld voor een bepaalde werklo ze. en wanneer niet meer. Hoe ruimer het begrip „passende arbeid" wordt Van onze parlementsredactie DEN HAAG Op het departement van volksgezondheid en milieuhygië ne wordt een „spaanplaatbesluit" voorbereid, dat inhoudt dat voortaan alleen nog maar spaanplaat kan wor den gebruikt met een laag gehalte aan formadehydegas, het gas dat in hoge concentraties de gezondheid in gevaar brengt. Minister Ginjaar en staatssecretaris Brokx van volkshuisvesting hebben aangekondigd dat zij een concentra tie van 120 microgram spaanplaatgas per kubieke meter aanvaardbaar vin den. Zij volgen daarmee het advies van een commissie van deskundigen. Staatssecretaris Brokx zal op korte termijn het gebruik van uitsluitend goedgekeurde spaanplaten voor de bouw verplicht voorschrijven. uitgelegd, des te minder kieskeurig zal de werkloze kunnen zijn. Met name vanuit organisaties van werkgevers wordt al jarenlang aange drongen op een ruimere uitleg van het begrip passende arbeid. Het kabi net heeft nu in de ombuigingsnota „Bestek *81" aangekondigd deze kwestie nader te zullen bekijken. Vervolg van pagina 1 De jongste opmerkingen van Kamel zijn in tegenspraak met een eerdere verklaring die aan hem werd toege schreven, en die in de eerste edities van Egyptische dagblad Al Achram stond afgedrukt. Kamel zou hebben gezegd dat Egypte instemde met deelname aan verdere besprekingen nadat Israël had beloofd de jongste Egyptische vredesvoorstellen te bes tuderen, die eerder door Jeruzalem waren verworpen. Maar Al Achram trok het verhaal in de laatste edities in. De jongste opmerkingen van Kamel lijken ook in tegenspraak met de aan kondiging van zijn Amerikaanse col lega Vance dat hij binnen twee weken naar het Midden-Oosten gaat en dat hij een nieuw Egyptisch-Israëlische ontmoeting voorziet. Egyptenaren dergelijke besprekin gen afwijzen, dan komt er natuurlijk geen tweede ontmoeting". Op de vraag wat hij dacht van de opmerkin gen van Kamel, zei de bewindsman deze opmerkingen niet te kennen. „Ik kan alleen zeggen dat ik werkelijk niet verwacht dat de Israëlische rege ring enigerlei voorwaarden zal aan vaarden," aldus Dajan. Begin bekend is geworden is het voorstel van een Israëlische terugtrekking uit de stad El Arisch in de Sinai-woestijn als een teken van goede wil. El Arisch wordt genoemd als mogelij ke ontmoetingsplaats wanneer de Egyptische en Israëlische ministers van buitenlandse zaken weer bijeen zouden komen. Aangenomen wordt dat Begin niet negatief staat tegeno ver een terugtrekking uit El Arisch. Dat zou in zijn ogen een voorbeeld kunnen worden voor een situatie waarin een Arabisch burgerlijk be stuur optreedt onder Israëlische mili taire controle. dt Dajan De Israëlische minister van buiten landse zaken Dajan. de derde deelne mer aan het gesprek op het kasteel Leeds, blijft voortzetting van de be sprekingen met Egypte voorstaan, maar uitsluitend als Cairo geen voor waarden vooraf stelt. „Ik ben voor voortzetting van de besprekingen, maar ik weet niet of ze zullen worden hervat", zei Dajan kort voor zijn te rugkeer naar Israël. „Maar als de Israels premier Menachem Begin lijkt ondertussen onder toenemende Ontm06tin£ binnenlandse druk te komen te staan om zijn vredesvoorstellen te versoe pelen. Terwijl eerder deze week Israë lische industriëlen zich in adverten ties in de kranten uitspraken voor een wat flexiebeler Israëlisch beleid, lieten de Israëlische kranten zich gis teren uiterst kritisch uit. Volgens het dagblad Ma'ariev zijn de besprekin gen tussen Sadat en Weizman en de ontmoeting tussen de Egyptische president en de Israëlische oppositie leider Peres voldoende aanleiding om de Israëlische vredesvoorstellen te herzien. Begin heeft vorige week een voorge nomen ontmoeting tussen Peres en koning Hoessein van Jordanië ver hinderd, aldus de Israëlische radio en televisiemaatschappij. Begin heeft tegen een groep parle mentsleden gezegd dat Peres hem had meegedeeld dat de Jordaanse koning bereid was hem ts ontmoeten, maar dat hij zijn goedkeuring niet aan de ontmoeting wilde hechten. positieleider vorige week iiÉR met Sadat had. Het kabinfrec later dat alleen daartoe gea ni ministers kunnen onderhaiier: landen die met Israël op oorlog verkeren. s eet Peres heeft overigens in eei vraaggesprek gezegd dat hfroc gingen voor nog meer onthd) met de Egyptische presidelov» nemen. Zijn standpunt is d oo onderhandelingen voert m*02 van gedachten wisselt. d it-i 'nd MARRUM (ANP) Ve door hooibroei is in de Frr Marrum een boerderij in" opgegaan. De schade bed schatting eeif half miljoen deden zich geen persoonlL_ lukken voor. aangezien de 7m ners zich tijdig in veilighe stellen. Zij werden gew door personeel van een dat de brand ontdekte. „Na deze besprekingen hebben beide partijen het moment van de waarheid bereikt en hebben zij niet meer veel tijd of ruimte voor tactische manoue- vres" Sadat heeft in zijn besprekin gen met Weizman en Peres nieuwe ideeën gelanceerd. De enige idee die De radio- en televisiemaatschappij berichtte ook dat Begin heeft gezegd dat hij geen verders ontmoetingen van Peres met president Sadat zal toestaan. Veel leden van de Israëlische minis terraad zijn erg boos geweest over de ontmoeting die de socialistische op WESTERLEE In de plaats Westerlee, nabij is een boerderij gedeell brand. Het woongedeelte spaard: de landbouwschut en landbouwmachines gin Ook hier geen persoonlij! ken; de schade werd gesc de tonnen"

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8