lesprek China-Japan 'ier vredesverdrag VS protesteren tegen incident jritse regering wil geen pottekijkers in de keuken i Commando zou zwarte leiders Rhodesië moeten vermoorden Relaties met VS verstoord Paraguay houdt politicus aan trea alleen lirect op JE-agenda Moskou zal dissident vrijlaten Chaos in Amerikaanse steden Rode Kruishulp voor Afghanistan Dode bij botsing VS verkochten luchtfoto's van Sowjet-Unie Zuid-Afrika schorst drie politiemannen Bonn overweegt verhoging BTW istreden wet op de staatsgeheimen blijft gehandhaafd j lG 21 JULI 1978 BUfTENLAND TROUW/KWARTET piio (Reuter, UPI, AP) In de Chinese hoofdstad Peking beginnen vandaag besprekingen i.h China en Japan om tot een vredes- en vriendschapsverdrag te komen. Waarschijnlijk lelbpan voor zich te winnen heeft China zich in het Japans-Russische conflict over de llenellanden achter Japan opgesteld. BUENOS AIRES (UPI) De Paragu- ayaanse politicus Domingo Laino meende de periode waarin de aan dacht van de wereld gericht was op de situatie van de mensenrechten in de Sowjet-Unie te moeten gebruiken om ook eens op de situatie in zijn eigen land te wijzen. Hij reisde naar de Verenigde Staten, waar hij ferme kritiek leverde op de Paraguayaanse dictator Alfred Stroessner en rucht baarheid gaf aan de schending van de mensenrechten in zijn land. Een dag na zijn terugkeer in de Paraguayaan se hoofdstad Asunción werd hij door de militairen opgepakt. De familie van Laino stelde onmid dellijk de Amerikaanse ambassadeur in Asunción, Robert White van de arrestatie in kennis. Deze kreeg van de regering Stroessner te horen dat Laino was gearresteerd in overeen stemming met de wet „ter verdedi ging van de democratie en de openba re orde". Deze wet wordt gebruikt om alle Paraguayanen, die kritiek leve ren op het bewind, de mond te snoeren. Volgens waarnemers is door tussen komst van de Amerikaanse ambassa de in Asunción ervoor gezorgd dat Laino niet het slachtoffer is geworden van „meer drastische maatregelen'. zoals dat in Paraguay gebruikelijk ls bij tegenstanders van het regime. De beschuldigingen tegen Laino zijn aan de zeer vage kant. De minister van binnenlandse zaken 8abino Mon- tanaro zei dat de gevangene heeft samengewerkt met „extreem-linkse •krachten in de Verenigde Staten, Eu ropa, de 8owjet-Unie en China". Op een persconferentie liet de Ameri kaanse ambassadeur White weten dat de Colorado-partij van Stroess ner de betrekkingen met de V8 door de arrestatie van Laino ernstig heeft verstoord. e regeringsfunctionarissen 1 Z&kteren te hopen dat een ver- &s$ssen Tokio en Peking binnen erirweken rond en ondertekend 'een. De onderhandelingen over >erfeag werden drie jaar geleden ,00|ken vanwege verschillen van etj over een zogenaamde anti- iej%nle-clausule, die China in het H) opgenomen wil zien. Deze Pfe is duidelijk gericht tegen de lUnle, waarmee Japan ook al cotfezig is een vredesverdrag rond pefRTOEM Meer dan honderd uizend Ethiopische soldaten n van de zogenaamde volksmi- iZ4)n betrokken bij een groot- i offensief in Eritrea. Een Ethi- lecl woordvoerder verklaarde op 'de rikaanse topconferentie in ïel'lem dat Ethiopië vastbesloten fryjd in de noordelijke provincie voort te zetten. Volgens de sche woordvoerder heeft de tot dusver het leven gekost Jgekrtlenduizend militairen, dri- v_t igduizend burgers en vlucht- :er dan driehonderdduizend tn het land uit. meer tegelijkertijd met de 31 nse topconferentie in Khar- tegjielen de Ethiopiërs vanuit het Eritrea aan. iferentie van de Organisatie rikaanse Eenheid zal zich, zij n indirecte manier, ook bui de Eritrese kwestie. rikaanse staatslieden zullen i over het conflict tussen Soe- P Ethiopië: een conflict dat ont- poor de Soedanese steun aan ese vluchtelingen. Deze steun I kwartmiljoen Eritrese vluch- ji wordt er overigens niet beter Soedanese president Noemei- komend Jaar voorzitter van de Isatie voor Afrikaanse Een- s er alles aan gelegen, het con- aet de Ethiopische buur bij te L Noemeiri kan zich het, als bstig bemiddelaar van vele Af- se conflicten, niet veroorloven thuisfront veel moeilijkheden ben. vankelijk liberale houding van idanese regering ten opzichte Eritrese vluchtelingen, veran- lel. De twee Eritrese bevrij- wegingen, het ELF en het hadden in Khartoem hun kan- n zij beschikten over zendtijd Soedanese radio. Echter, de terentie van de OAE, dezer da- khartoen plaatsvindend, heeft randering in gebracht. Meer Intigduizend Eritrese vluchte- die ondergebracht waren in em, zijn de stad uitgestuurd, wagens van het Soedanese le ien de Eritreërs van de straat ransporteerden hen naar het derd kilometer verderop gele- daref. itandigheden in Gedaref zijn ht. De Soedanese autoriteiten er niet voor oedsel, noch voor ik. En op het ogenblik is het ntijd in Gedaref. "itrese vluchtelingen probeer- lend of liftend naar Khartoen keren. Maar het is praktisch ilijk Khartoem binnen te ko- e stad is volledig afgesloten t leger en als het een Eritreër ocht gelukken, Khartoem bin sluipen, dan moet hij zich pen. Dit laatste verdrag wordt weer opge houden door het conflict over de Koe- rilleneilanden, die de Sowjet-Unie aan het eind van de Tweede Wereld oorlog bezette. Moskou weigert om ook maar over teruggave van de ei landen te praten en zegt dat er „geen ongeregelde territoriale kwesties meer bestaan" tussen beide landen. Japan denkt daar duidelijk anders over. In Japan is het conflict over de eilanden verheven tot een nationale kwestie waar regeringspartijen en op positie vrijwel gelijk over denken. „Gerechtvaardigd" In ieder geval heeft China zich nu ondubbelzinnig opgesteld achter Ja pan. Ter ondersteuning van de Ja panse aanspraken werd woensdag in Tsinan, in de noordoostelijke provin cie Sjantoeng, een massale bijeen komst gehouden, waarop leden van een Japans comité dat ijvert voor teruggave van de eilanden, aanwezig waren. Volgens het Chinese persbu reau Nieuw China hield een Chinese spreker een rede waarin hij zei dat „de strijd van het Japanse volk om onmiddellijke, volledige en onvoor waardelijke teruggave van de vier noordelijke eilanden door de Sowjet- Unie volledig gerechtvaardigd is". Japanse functionarissen zeiden giste ren zeer te hechten aan een vriend schapsverdrag met China. Waar schijnlijk doen de £azen van de grote Japanse ondernemingen 's nachts geen oog dicht als ze bedenken wat voor een enorme markt de Chinese miljoenen kunnen opleveren voor Ja panse produkten. Hideo Kagami, woordvoerder van de regering, zei: „Wij menen dat dit verdrag van be lang is voor het handhaven en de ontwikkeling van de vriendschappe lijke betrekkingen tussen Japan en China. Een overweging is ook dat het verdrag, wanneer het eenmaal be klonken is, zal bijdragen tot de vrede en stabiliteit in het Aziatische ge bied". Nog steeds hebben de Chinezen hun eis wat betreft de anti-hegemonie clausule (die een overheersing door welk land dan ook van het Aziatische gebied afwijst) niet laten vallen. Ver wacht wordt dat Japan de komende dagen alles zal proberen om duidelijk te maken dat zo'n clausule niet speci aal tegen de Sowjet-Unie is gericht. China-Vietnam Chinese grenswachten hebben hon derden Chinezen uit Vietnam, die de grens wilden oversteken, terugge stuurd, zo werd gisteren door het Vietnamese persbureau VNA bekend gemaakt. China heeft Vietnam er her haaldelijk van beschuldigd de Chine se minderheid in het land te vervol gen en te discrimineren. Volgens Pe king zijn ongeveer 160.000 Chinezen Vietnam al ontvlucht en wachten nog duizenden op vertrek. Eerder deze week heeft Peking besprekingen op hoog niveau voorgesteld die in Pe king of Hanoi gehouden zouden moe ten worden, maar Vietnam heeft daar nog niet op gereageerd. Onderhande lingen over de evacuatie per schip van Chinezen uit Vietnam zijn in een impasse geraakt. MOSKOU (UPI, Reuter) De ambassade van de Verenigde Staten in de Russische hoofdstad Moskou zal een fel protest indienen bi] de Russische autoriteiten wegens de behandeling van een van haar diplomaten. NEW YORK (Reuter, AFP) De straatvegers van New Orleans en Philadelphia, de brandweer van Louisville en Memphis, de politie van New York, de buschauffeurs van Boston en de brievenbestellers van Washington, hebben door hun stakingsacties voor de nodige chaos in deze steden gezorgd. Zij verzetten zich tegen de jongste cao- voorstellen van de overheid, die ze veel te laag vinden. De gemeentebesturen klagen dat ze te weinig geld hebben om de eindjes aan elkaar te knopen. In Philadelphia ligt het vuil al een week in grote hopen op straat (zie foto), hoewel dat snel tot het verleden gaat behoren, aangezien men hier een vergelijk tussen de prartijen zeer dicht genaderd is. SALISBURY (Reuter, UPI, AP) In de Rhodesische hoofdstad Salisbury zou momenteel een commando van zes man verblijven dat opdracht heeft de zwarte leden van de overgangsrege ring in Rhodesië te vermoorden, zo zei althans een gevangen genomen zwarte guerrilla, die gisteren door de autoriteiten aan de pers getoond werd. Volgens de Amerikaanse ambassade In Moskou werd gisteren een Ameri kaanse diplomaat binnen het gebied van de ambassade zodanig door een Russische politieagent vastgepakt dat zijn jas scheurde toen hij zich wilde losrukken. De tweede secretaris van de politieke afdeling van de am bassade, Raymond F. Smith, had net het terrein van de ambassade betre den toen de agent hem tegenhield. Het terrein van de ambassade is niet toegankelijk voor de Russische poli tieagenten. Smith was de Amerikaan se diplomaat die vorige week het pro ces van de Joodse dissident Anatoli Sjtsjaranski moest bijwonen. Voor het eerst Het is de eerste keer dat een dergelijk incident zich op het terrein van de Amerikaanse ambassade heeft voor gedaan. Wel hebben Russische politieagenten de laatste tijd Sowjet- Durgers belet om de vertegenwoordi ging van de VS binnen te gaan. Naar verluidt in kringen van Russi sche dissidenten in Moskou hebben de Russische autoriteiten gisteren het beroep van Wladimir Slepak ver worpen. Slepak werd tot vijf jaar bal lingschap in de Sowjet-Unie veroor deeld wegens „kwaadwillige straat schenderij". Slepaks vrouw zou te horen hebben gekregen dat haar man, die al in 1970 om toestemming vroeg naar Israël te mogen emigre ren, binnen drie tot vijf dagen naar een onbekende plaats van balling schap zal worden overgebracht. 'Veroordeling' DEN HAAG (ANP) Het Nederland- 'se Rode Kruis heeft 10.000 gulden ter beschikking gesteld voor hulpverle ning aan slachtoffers van overstro mingen in Afghanistan. Hevige re gens hebben zowel de centrale en oostelijke provincies van het land als de omgeving van de hoofdstad Kabul M.06ZOr6W& geteisterd. In totaal hebben 150 men sen het leven verloren, zijn vele hon derden gewond en zijn meer dan 51.000 personen dakloos geworden. De man, een zekere Ruben Donga, vertelde dat hij tot Nkomo's vleugel van het Patriottisch Front behoorde dat fel tegen de huidige overgangsre geling gekant is. Hij zou in Angola door Russsische en Cubaanse advi seurs zijn opgeleid en in juni vanuit Zambia Rhodesië zijn binnengeko men. Hij had aan verschillende ge vechten deelgenomen en ook ver schillende mensen om het leven ge bracht. „Ik ben samen met elf man Rhodesië binnen gekomen. We hadde nop- dracht bisschop Moezorewa, dominee Sithole en het stamhoofd Chirau, de zwarte collega's van premier Ian Smith in de huidige Rhodesische re gering, plus Moezorewa's assistent Chikerema te vermoorden. Ik geloof dat zes man inmiddels in Salisbury zijn aangekomen". Donga verklaarde met nadruk dat hij en zijn vrienden geen opdracht had den zendelingen, missionarissen of Smith zelf te vermoorden. Bisschop Abel Moezorewa heeft in tussen laten weten dat steeds meer zwarte guerilla's de wapens neer leg gen en hun steun geven aan de inter ne regeling met premier Smith. De overgang naar het andere kamp ging in het begin langzaam, maar had vol gens de bisschop nu een sneeuwbalef fect gekregen. Moezorewa reageert hiermee op het verwijt van Smith, die eerder deze week zei dat zijn zwarte collega's gefaald hadden in het ver minderen van de burgeroorlog in het land. Moezorewa, die in Washington pleit voor aanneming door de Ameri kaanse Senaat van een amendement dat de handelsboycott van de Vere nigde Staten tegen Rhodesië opheft, zei dat de guerrillastrijders van het Patriottisch Front meer en meer gaan inzien dat Smith en zijn gema tigde zwarte bondgenoten, oprecht zijn wanneer zij zeggen te streven naar een zwart meerderheidsbewind voor het einde van het jaar. Smith Intussen krijgt de blanke premier Smith het steeds moeilijker bij zijn eigen blanke achterban. Op een bij eenkomst voor tussentijdse verkie zingen in Salisbury werd de premier door zijn blanke gehoor stevig uitge jouwd. Smith probeerde daar zijn in terne regeling te verkopen, hetgeen hem maar matig lukte. De blanke bevolking maakt zich in toenemende mate ongerust over haar eigen lot na de overdracht van de macht aan een zwart meerderheidsregiem. Op de bijeenkomst bleken veel blan ken van mening te zijn dat ze veel beter hadden kunnen doorvechten dan toe te geven aan een interne regeling. Smith zei daarop dat ook hij de oorlog wilde winnen, maar ook de vrede. Hij keek volgens de overleve ring erg zuur, toen een legerofficier in burger hem vroeg hoe hij dacht de oorlog te winnen als 25 procent van de blanke bevolking, waar het leger het van moet hebben, binnen de ko mende zes tot acht maanden Rhode sië verlaat. KESSEL (ANP) Bij een verkeers ongeval in de Limburgse gemeente Kessel is de 31-jarige Th. Spoelstra uit Baarlo omgekomen. Hij raakte met zijn auto op een andere auto, die op de weg stilstond omdat de be stuurder een stuk metaal dat op de weg lag wilde verwijderen. Dagbladen in Israël wisten gisteren te melden dat de Joodse dissident WASHINGTON (AFP) De Verenig de Staten hebben 2800 luchtfoto's van de Sowjet-Unie verkocht aan Chinezen in Hongkong, zo is gisteren van gezaghebbende zijde in Washing ton vernomen. De foto's kosten ruim 100.000 dollar en geven „niet-militaire" informatie. Zij zijn genomen door satellieten van het type „Landsat" waarvan er twee bestaan. Zij opereren voor rekening van de Nasa, het Amerikaanse bu reau voor de ruimtevaart. Zij bestrij ken de hele aardbol met uitzondering van delen van de Poolgebieden. Op de foto's zijn zelfs voetbalvelden en autowegen te herkennen. In Washington werd gisteren nog ver klaard dat verkoop van luchtfoto's „normaal" is. Er is geen vergunning nodig van het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken, noch van de Amerikaanse nationale veilig heidsraad. Eduard Koeznetsow die tot vijftien jaar werkkamp werd veroordeeld in 1970 wegens een poging tot kaping van een vliegtuig binnenkort zal wor den vrijgelaten. Hem zal toestem ming worden gegeven om naar Israël uit te reizen. De Israëlische dagbla den baseren hun berichten op een telefoongesprek van het Israëlische parlementslid Samuel Flatto-8Jaron met Moskou. Koeznetsow's vrouw, Silvia Zalmanson, kreeg toestem ming om de Sowjet-Unie te verlaten in 1971. Sindsdien woont zij in Israël. Inmiddels heeft de officiële Joodse gemeenschap in Moskou ontkend dat het aftreden van haar voorzitter, So lomon Klelnman verband houdt met het recente proces tegen Anatoli Sjtsjaranski. Volgens het officiële Russische persbureau Tass zou Klelnman zijn afgetreden omdat hij zijn funtie niet kon verenigen met zijn werkzaamheden als voorzanger. Joodse dissidenten hadden verleden week verklaard dat Klelnman was ontslagen, maar dat hun niet bekend was waarom. PIETERMARITZBURO (Reuter) Drie Zuldafrikaanse politiemannen zijn gisteren geschorst in verband met het onderzoek naar de dood van een 22-jarige zwarte gedetineerde. De zwarte landarbeider Paulos Cane overleed vorige week in een zieken huis nadat hij daar naar toe gebracht was vanuit het politiebureau van Em- pangeni, in de buurt van Pieterma- ritzburg. Cane had in het ziekenhuis tegen zijn moeder en drie artsen ge zegd dat hij op het bureau door poli tiemannen was aangevallen. Van de geschroste politiemannen zijn er twee blank en een zwart. BONN (ANP) De Westduitse rege ring overweegt een verhoging van de BTW voor te stellen voor het financie ren van de extra uitgaven die zij heeft toegezegd ter bevordering van de eco nomische groei in de Bondsrepubliek, zo is in regeringskringen vernomen. Bonn heeft tijdens de topconferentie van afgelopen zondag en maandag beloofd ongeveer dertien miljard gul den in de Westduitse economie te steken. Dat geld zou onder meer door een herziening van de inkomstenbe lasting op tafel moeten worden ge bracht. Een BTW verhoging van een procent zou volgens deskundigen al zes tot zeven miljard gulden meer in het laatje brengen en dat zou het weer heel wat gemakkelijker maken de inkomsten belastingen te verla gen. ^Bert van Panhuis tltse regering voelt heel weinig voor meer openbaarheid van ir. En van een bi] de wet vastgelegd recht op informatie, zoals Irbeeld de Verenigde Staten en Zweden die kennen kan al helemaal 'jprake zijn. Whitehall, waar de ambtelijke koks de gerechten voor irlement bereiden, is dicht en zal het ook blijven, zo heeft minister i Rees van binnenlandse zaken deze week laten weten. littannlë kent één van de meest ten ambtelijke structuren in de wes- jereld. De grondslag daarvan ligt in meten wet op de staatsgeheimen van ën van de merkwaardigste wetten, i Britten hebben. Groot-Brittannië I zo'n zeventig Jaar geleden met uit je spionage voor trawanten van de Tkeizer en dit verklaart het eerste Ji de wet. Sectie 1 is helemaal gewijd Jonage en de bestraffing daarvan. de deel van de wet is echter veel inder. Het stelt dat alle inlichtingen, ambtenaar bij het uitoefenen van krijgt vertrouwelijk zijn. Aard, t en bron doen daarbij niet ter zake. 1 die deze informatie prijsgeeft en die er daarna over beschikt of «baar maakt kan voor de rechter I gedaagd. En de straffen zijn niet iln enkele gevallen kan zelfs enkele fingenlsstraf worden gegeven. Pas verantwoordelijke minister en >mt de premier er zelf aan te pas zijn goedkeuring geeft is informatie uit Whi tehall vrij voor publicatie. Zaak-Crossman In de loop der Jaren zijn er verscheidene media geweest, die de wet aan hun laars lapten en in de meeste gevallen kwam het tot een rechtszaak. Maar gezien de zeer brede omschrijving werd de wet ook toege past in kwesties, die er wat minder geëgend voor waren. Het beroemdste geval van de afgelopen jaren is de zaak-Crossman ge weest. Dick Crossman had als minister on der sir Harold Wilson gedurende zijn hele loopbaan een dagboek bijgehouden. Als oud-journalist had hij een goed gevoel voor wat omstreden was en wat niet. Toen Crossman een Jaar of vier geleden overleed had hij het manuscript klaar voor een in drie dikke delen uit te geven dag boek. In het boekwerk klapte de oud-minis ter natuurlijk danig uit de school over de gang van zaken in het heilige Whitehall, over de inhoud van interne stukken en het gedrag van hoge ambtenaren. Sam Silkin, de in het kernkabinet zittende procureur- generaal, trachtte via een lang proces voor publicatie uit het dagboek tegen te houden maar uiteindelijk is hem dat niet gelukt. Kolonel B Ronduit dwaas was de kwestie, die enkele maanden geleden de gemoederen in bewe ging heeft gehouden, de kwestie-Kolonel B. Kolonel B was een officier uit het Britse leger, die betrokken was bij de inlichtingen diensten, met name die in Noord-Ierland werkten. Op zeker ogenblik publiceerden enkele Journalisten in een marginaal links blad gegevens over die inlichtingendien sten. Publicatie van staatsgeheimen dus en er volgde een proces. Kolonel B., die ge- wwon Hohnstone heette, moest getuigen maar eiste wel dat zijn naam niet bekend zou worden. Goed, zei de rechter, uzult naar buiten als kolonel B. bekend staan en nie mand mag de naam Johnstone noemen. Vier parlementsleden van de linkervleugel van Labour vonden de gang van zaken zo absurd dat ze de vice-premier er vragen over stelden. In die vragen lieten ze zonder schroom de naam Johnstone vallen. Schan de, minachting van de rechterlijke macht, riepen leden van de Conservatieve opposi tie. 8ara Silkin en de directeur-generaal van het ministerie van Justitie trokken all RE GISTERS OPEN. Er ging een telegram naar alle media, waarin er nadrukkelijk op werd gewezen dat publicatie van de echte naam van kolonel B. nog steeds taboe was Merlyn Rees ook al kende het hele parlementsgebouw hem nu. De Britse hoofdredacteuren vonden het zo buiten proporties wat zou Justitie hebben gedaan als de vragen waren gesteld in het rechtstreeks op de radio uitgezonden vrage nuurtje bijvoorbeeld dat ze zich op een enkele uitzondering na niets aantrokken van de dreigementen en in hun parlements- verslag in de belangrijke Britse kranten een bijna letterlijke weergave van het ge sprokene vrolijk de naam Johnstone noemden. Na veel wikken en wegen ls het openbaar ministerie niet tot vervolging overgegaan. Andere wet Dit soort, zaken is voorstanders van een meer open bestuur een gruwel en ze doen dan ook al jaren hun best verandering in de wetgeving te brengen. Labour heeft voor de algemene verkiezingen van oktober 1974 wijziging van de wet zelfs in het verkiezlngs- Srogramma vastgelegd. Enige tijd geleden eeft premier Callaghan een door hem zelf gepresideerde ministeriële werkgroep ge vormd, die een discussienota moest opstel len. Uit de samenstelling van het team viel af te leiden dat er geen wonderen moesten worden verwacht. Het waren allemaal figu ren, die zeer sceptisch stonden tegenover een Ingrijpende wijziging van de situatie. Twee bekende voorstanders van een open bestuur Tony Benn (energie) en Roy Hat- tersley (consumentenzaken) ontbraken. Minister Rees heeft nu voorgesteld om sec tie 1 over de spionage te handhaven en sectie 2 aan te passen. In de discussienota wordt de suggestie gedaan om openbaar making van informatie met betrekking tot de defensie en de buitenlandse politiek lich ter te straffen en om op economisch materi aal geen sancties te leggen. Van meer infor matle naar buiten ls nauwelijks sprake. Als ae voorstellen wet worden, en dat li gezien de op handen zijnde verkiezlnger nog helemaal niet zeker, dan blijft het aar de verantwoordelijke minister om te beslis sen of er inlichtingen kunnen worden ver schaft. De praktijk van de afgelopen Jarer heeft uitgewezen dat slechts enkele minis ters daartoe bereid zijn en dan nog mond jesmaat. Van meer open bestuur met tei inzage liggende stukken en de mogelljkhek voor media om al in een tamelijk vroej stadium informatie te geven over te ver wachten wetsvoorstellen is geen sprake. Teleurgesteld Een deel van het parlement en enkele pres siegroepen zijn bitter teleurgesteld over de ideeën van de regering en verklaarden dal er beter geen discussiestuk had kunner komen dan wat er nu ligt. Eén van de Jongt parlementariërs, die enkele maanden gele den de kwestie rond kolonel B. aan hel rollen brachten. Robert Kllroy-811k stak zijn ergernis eergisteren niet onder stoeler of banken en diende een motie in, waarin de handelwijze van het kabinet werd afge keurd en Rees en zijn collega's werden beschuldigd van kiezersbedrog. De enige cynische reactie van Rees was: „Denkt de geachte afgevaardigde voor Ormskirk nu echt dat er meer dan twee of drie kiezers in zijn district zijn, die zich om deze kwestie bekommen?" Het levert geen stemmen op en het leeft niet. En als het aan Callaghan ligt mag het nog lang zo blijven. Geen pottekijkers in de keuken van de regering! r

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7