Sluit óók het lovenraampje Personalia van agt? ha, dan ben ik wiegel vakantie '78 Marktdag, ringrijden, zeskamp en wild-kijken VARA-man Eerenberg overleden Vóór u uw huis verlaat Exposities iie Aantal geboorten neemt niet verder af ET WEER door Mans de Jong Zendapparatuur in beslag genomen Weerrapporten ieuw dieptepunt Strandweer Lelystad zal uitgroeien tot 120.000 festival dubbel concert kater goed raak mes IIJDAG 21 JULI 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5. |,Wij zijn tot dan en dan met vakan- e": het staat nog steeds, ondanks 01e waarschuwingen, op vele huis deuren geschreven. Vriendelijk be doeld natuurlijk, maar 't is wèl vra gen om ongenode gasten. politie ervaart elk jaar opnieuw, {lat het aantal inbraken juist in de lomermaanden een piek te zien >eft. En in de meeste gevallen tref fen die inbraken mensen, die vaak selfs niet de meest eenvoudige be veiligingsmaatregelen hebben ge- offen. Voor de politie in sommige iteden is dat aanleiding huis aan puis folders te verspreiden met tips, Waarmee men althans de gelegen- jieidsdief buiten de deur houdt. i de eerste plaats zullen alle deu ren en ramen grondig moeten wor- jien afgesloten, 't Hoeft nauwelijks jezegd, maar er zijn er nog steeds die daaraan niet denken: dus óók «at bovenraampje boven de deur. Blijft dét open, dan wordt het de dief wel heel erg gemakkelijk ge- jnaatk. Binnen een halve minuut etaat hij bij u binnen. Aanbevolen lean ook worden eveneens de bin nendeuren op slot- te doen en de hleutels daarvan goed te verbergen |pf bij buren af te geven. Weliswaar lijn de sloten van die deuren ge makkelijk te forceren, maar het maakt het de inbreker wel moei lijker. wat de achterdeur betreft: die kan {iet best beveiligd worden met een dievenklauw, die in elke ijzerwinkel foor een paar gulden te koop is en tenvoudig is aan te brengen. Daar- jnee voorkomt u, dat de deur uit de eicharnieren wordt gelicht: voor een geroutineerde inbreker een karwei tje van luttele seconden. Daarbij moet er natuurlijk wel gelijk op worden gelet, dat de sleutel uit het flot is gehaald, want anders heeft o'n dievenklauw geen enkele zin. toet een glassnijder is in een wip een lat in de ruit bij het slot gesneden, ÏWaarna de dief alleen nog maar de lleutel hoeft om te draaien om bin den te komen. heeft u kostbaarheden (antiek, .schilderijen enz.) in huis, dan kan men die het best bij kennissen ach terlaten of in een kluisje bij de bank deponeren. Lukt dit niet, dan raadt de politie aan er in ieder geval foto's van te maken en speciale kenmer ken te registreren. Mochten ze wor den gestolen, dan heeft nien althans enige kans, dat ze nog boven water worden gehaald (die foto's en aante keningen natuurlijk niet op tafel laten liggen dat geldt trouwens ook voor bank- en andere cheques). Nóg wat: doe nooit voor vertrek alle gordijnen dicht. De dief wordt er dan wél heel gauw op attent ge maakt, dat het huis leeg staat. Ook: zorg ervoor, dat uw brievenbus niet uitpuilt. Ontvangt u veel post en kan niemand de bus regelmatig ko men legen, maak dan gebruik van de gratis PTT-service. Even naar het buurtpostkantoor, een formu liertje invullen en al het u toegezon dene wordt op het kantoor bewaard tot u terugkomt. Weliswaar heeft men met deze voor- Va- 'JUL. MET ■S v p L'OOp T OV£R Briefje op de deur: vragen om inbraak. zorgen nog geen honderd procent zekerheid, dat niet zal worden inge broken (zelfs de beste elektronische alarminstallatie biedt die niet), maar men houdt er wel de amateur diefjes mee op een afstand. En de praktijk heeft geleerd, dat het gros van de diefstallen in deze tijd door gelegenheidsinbrekers wordt ge pleegd. Voor wie er morgen op uit wil gaan de volgende tips: In Belledoorn morgenmiddag van twee tot vijf uur een paardenshow (met koetsen, oude rijtuigen en ook pony's). In het oude vestingstadje Bredevoort morgen van tien tot tien uur een „oud-Achterhoekse marktdag" (oude ambachten en boerenkapel). In het Friese IJssel- meerdorp Makkum morgenmiddag om één uur kaatswedstrijden waar aan ieder mag meedoen. Ook mor gen om één uur kan men kijken naar kaatsen in het Friese Warga. In het Friese Oppenhuizen morgen middag half twee wedstrijden „fierl jeppen" (polsstokspringen), dat overigens ook steeds meer buiten Friesland beoefend wordt: morgen om twee uur bij voorbeeld in de Zuidhollandse buurtschap Meije (onder Bodegraven). Morgen van twee uur af is voor de kust van het IJsselmeerstadje Staveren het skütsjesilen goed te zien. Scheeps modellen zijn tot 30 september te zien in het veertig jaar bestaande Friese scheepvaartmuseum te Sneek. De modellen zijn van Mar- chienus de Jonge (door de week 10- 12 en 13.30-17 uur) In Geertruidenberg is er morgen DE BESTE WEGEN OVER DE ALPEN EN DE SNELWEGEN IN NOORD ITALIË- Zeker voor de nog niet 11 te ervaren caravanner vormen de bergen barricades, waar met enige vrees tegenaan wordt gekeken. En niet ten onrechte. Wie met een caravan op stap gaat, dient van tevoren wel met zeer veel zorg zijn route uit te stippelen om niet ineens voor een helling te komen staan, die pas halverwege onneembaar blijkt. Deze kaart geeft aan, welke de beste routes voor caravanners door de Alpen zijn. Wil men toch alternatieve routes, dan doet men er het beste aan bij de ANWB het lijstje te halen (voor leden gratis), waarop precies staat aangegeven welke hellingen niet en welke wel met uw combinatie genomen kunnen worden. van elf uur tot negen uur 's avonds een braderie; 's avonds oude am bachten en muziek. In het Zeeuwse Zoutelande en het Friese Workum worden er mogen ringrijderijen ge houden (in Workum alleen 's avonds). In het Zeeuwse Bruinis- se nemen groepen uit zes plaatsen deel aan een zeskamp op het terrein „Recradelta". In het eveneens Zeeuwse IJzendijke morgen een folkloristische dag: half tien 's mor gens een optocht, daarna en ook 's middags ringrijderijen. 's mor gens en ook 's middags een dorps- omroepersconcours, een kleder drachtenshow en volksdansen (het laatste om half zeven 's avonds). In het Overijsselse Holten morgemid- dag om twee uur wedstrijden kongschieten. Van het VW-kantoor in Apeldoorn vertrekken elke weekdag bussen voor een avondlijke „wildspeur- tocht" door het Veluwse Kroondo mein. Tot een uur voor het begin (half zeven) kan men zich opgeven (WV tel. 055-210421). In het jacht- museum in kasteel „De Doorwerth" in Doorwerth voorbeelden van de duidelijke functie die kleuren heb ben voor dieren (open dinsdag-za terdag 10-17 zondag 13-17). In het Westbroekpark in Den Haag staan 23.000 rozen van ruim 300 variëtei ten in volle bloei (8-20 uur). Op het Marktplein in IJmuiden morgen van één tot vijf uur openluchtuit voeringen van het Westfries Toneel. In de Helmondse muziekhal van twee tot zes uur een draaiorgelcon cours. Orgelconcerten morgen in de Amsterdamse Oude Kerk (20.15 uur) en in de Engelse kerk op het Amsterdamse Begijnhof (vier uur 's middags). Morgen en overmogen kan men van tien tot zes uur een kijkje nemen in kasteel Eijsden in het gelijknamige Limburgse Maas dorp. Een paar ideeën voor tentoonstel- lings-bezoek: In kasteel Hoens- broek (Limburg) zijn (van tien tot half zes, tot 27 juli) etsen van Mari- us Bauer (1867-1932) te zien. In het burgerweeshuis te Zierikzee vier honderd bronsplastieken van Ne derlandse kunstenaars (tot 29 juli, 10-17). In het stedelijke museum te Zutphen vijftig originele tekenin gen van Jo Spier (disndag-vrijdag 10-12.30, en 14-17 uur, zaterdag 10- 12.30 en zondag 15-17 uur). In 't Achterhoes in het Drentse Roden tot en met 30 juli de tentoonstelling World Press Photo (10-12 en 14-21, zondag 14-21). In het Waagmuseum te Enkhuizen tot 2 oktober „Alles wat er in de kraam te pas komt": een kraamkamer uit 1780 (dinsdag zaterdag 10-12 en 14-17, zondag 14- 17). In het Goltziushuis in Venlo tot eind augustus een tentoonstelling over de Maas (maandag-vrijdag 10- 12 en 14-17, weekends 14-17). n m ïns 'erg hiel t t dl h ei ir D all el •tte iet ben 1 won een «el?: Van onze parlements- redactie DEN HAAG De da lende lijn van het aan tal geboorten in Ne derland van de afgelo pen jaren lijkt iets te gaan stagneren. Die voorzichtige con clusie trekt de Rijks planologische dienst in haar jaarverslag over 1977 uit het feit dat de daling van bet geboortcijfer toen iets minder groot was dan in voorgaande jaren. Vorig jaar waren er 12,5 geboorten per dui zend inwoners, in het jaar daarvoor waren dat 12,9 geboorten. De daling in de afgelo pen jaren is een gevolg van een sterke afname van de gezinsomvang (ofwel een sterke da ling van de huwelijks vruchtbaarheid, zoals de Rijksplanologische dienst dat exact for muleert). Als bij voor- beeld de huwelijks vruchtbaarheid in het vorig jaar even groot was geweest als in 1960, dan zou het ge boortecijfer twee keer zo hoog zijn geweest. De dienst houdt voor dat de daling in Neder land niet uniek is. Overal in Europa vindt men dezelfde tendens, ook in landen met andere politieke systemen. Overal neemt de gezinsgroot te af, en uit enquêtes blijkt dat de meerder heid van jonggehuwde vrouwen niet meer dan één of twee kinde ren verwachten te krijgen. Ook het sterftecijfer in Nederland daalde in het vorige jaar. Per duizend inwoners overleden er 7,9; in 1966 waren dat er 8.3. Door dit alles is het geboorteoverschot (het verschil tussen het geboorte- en sterf tecijfer) voor het eerst sinds tijden gelijk ge bleven. De totale emigratie van Nederlanders sinds de tweede wereldoorlog steeg in 1977 boven het half miljoen mensen, immigratiesaldo droeg in 1977 23.0C kwamen 10.000 granten uit het gebied rondom de Middel landse Zee. De Nederlandse bevol king steeg in 1977 met 81.000 mensen tot 13.897.000. Het be- 0. Er mi- HILVERSUM (ANP) Op 59-jarige leeftijd is in het Anthonie van Leeu wenhoek-ziekenhuis in Amsterdam overleden Gerrit Eerenberg. als re dacteur verbonden aan de VARA- gids, maar vooral bekend geworden door zijn optreden als „Gerrit de weerman" in het programma „Weer of geen weer". Van het begin af heeft Gerrit Eerenberg meegewerkt aan „Weer of geen weer", altijd kans ziend een opgewekt weerpraatje te houden. Hij was voorts bekend als mede-pre sentator van het televisie-consumen tenprogramma „Koning Klant". Zijn eigenlijke werk was echter de journalistiek. Van 1936 af werkte hij voor de Gooi en Eemlander. die hij na de Duitse bezetting in 1940 verliet. In 1945 werd hij redacteur van het dag blad „Gooise Klanken", dat na een kortstondig bestaan in 1949 ter ziele ging. Eerenberg werkte toen al regel matig voor de VARA en Het Parool, later voor Het Vriie Volk, en vanaf AALTEN (ANP) De opsporings dienst van de PTT heeft in Aalten een grote hoeveelheid clandestiene zend apparatuur in beslag genomen bij de 46-jarige handelaar W. B. en zijn 22- jarige zoon. In totaal werden 74 dozen apparatuur in beslag genomen met een gezamenlijke waarde van dertig mille. De handelaar was al eens ge waarschuwd omdat hij openlijk voor niet-goedgekeurde apparatuur adver teerde. is net of het zo wezen moest: na serie dagen met weinig of geen in, striemde de neerslag uitgere id op de 20ste juli weer tegen de ten, en hoe. Het waren buien die publiek door af en toe zware slag- ;ns snel onder luifels van winkels vluchten. Ook de Nijmeegse rdaagselopers hebben ervan ge- t..Niet zo mooi getroffen dus die in en een teken aan de wand voor mensen die een onwankelbaar ge- f hebben in de Margrietregel ve»ei ;ent hem nog? „Regen op Sint rgriet, zes weken een natte tied", behoef je niet tot de Margriet-fans j behoren om toch weinig vertrou- meer te hebben in de zomer van Het lijkt erop alsof het seizoen de schema's is vastgeroest en dat ook vo9r augustus de grootste eite zal kosten daar doorheen te ken. ïalve door nattigheid werd het beeld gisteren ook gekenmerkt een nu en dan harde noord tot noordwesten wind, die soms stormal- lures kreeg, vooral 's middags toen de hogere luchtlagen gingen meespre ken tijdens zonnige perioden. De wind was Skütsjeschippers op de Langweerder Wielen te veel. Ook vandaag houdt een depressie kern van 996 millibaar boven Zweden ons in z'n greep met af en toe buien en aanvankelijk nog veel wind, vooral in het noorden. Het gaat veel te ver om op dit moment van dragelijk strand weer te spreken maar wat kan bij zonnige opflikkeringen een lekkere uitwaai-strandwandeling weldadig aandoen. In Midden-Europa en ook in Frank rijk heeft de koele lucht de laatste dagen vrij veel terrein heroverd. Ho gere middagtemperaturen dan 15 tot 20 graden komen daardoor in de meeste gebieden niet voor. In Oosten rijk is de verdrijving van de zomer lucht ten koste gegaan van zware buien met onweer, soms 60 millime ter. Medewerker Will Goos uit Rozen burg meldde dat het weer in Luxem burg na een slecht begin belangrijk verbeterd is en dat hij op zeven mooie dagen temperaturen van 20 tot 24 graden had gemeten. De planken voor de modder waren rondom z'n tent verwijderd, maar of dat defini tief zal zijn? Ten westen van Schotland is een nieuwe oceaandepressie verschenen, die tijdens het weekeinde en ook mo gelijk daarna een verzachting van het weertype zal kunnen bewerkstelligen. De bestendigheid blijft echter nog wel een vraagteken en een doorbraak van de zomer in de richting van een betere, stabielere lijn zie ik er direct nog niet van komen. Je krijgt vooral uit berichten uit an dere oorden (Granada 50 graden, een record-hittegolf in Texas en een onge woon lange hittegolf in China) de indruk, dat de sterk vergrote zonne- activiteit niet zonder gevolgen op het noordelijk halfrond blijft. Maar wij zitten daarbij in een gebied waar juist de klappen vallen. Bijzonder lage temperaturen worden gemeten over een langer tijdsverloop, zoals in de huidige julimaand. Dat is natuurlijk wel in overeenstemming met het al gemene beeld: een verscherping van wisselvallig de uitersten, tot uiting komend in of abnormale warmte of abnormale kou. Is het al eerder gebeurd dat de wind in een zomer zolang verliefd bleef op de noordwesthoek? Antwoord: Uit de jaren vijftig herinner ik mij ook enke le seizoenen waarin de zomers zo'n wanprestatie leverden op basis van een ongeveer gelijke luchtdrukverde ling. Vandaag slecht of matig strandweer. Plaatselijk nog enkele buien, ook op klaringen. Veel wind in het noorden uit west tot noordwest, in het zuid westen iets afnemend, in de betere perioden een gunstig weertype voor een wandeling. Maar dan wel voor de liefhebbers. Amsterdam De BUt Deelen Eeldc Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vüsslngen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genfcve Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca MUnchen Nice Oslo Parijs Home Spilt half bew. zwaar bew. regenbul regenbul regenbul zwaar bew. regenbul zwaar bew .geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. onbew, hall bew. regenbul zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. half bew. hall bew. licht bew. regenbui onbew. licht bew. geheel bew. zwaar bew onbew onbew. onbew. zwaar bew. onbew regenbul zwaar bew. licht bew. onbew 1950 bij de VARA. Op 1 januari 1964 trad hij in vaste dienst van de VARA. waar hij ook meewerkte aan „Het hangt aan de muur en het tikt", en „In de groene kalabas" (beide radio). Bij de tv werkte hij ook mee aan programma's als „Uitgerekend", „Fanklyp" en „Zo maar een zomer avond". Prijs Prof. dr. ir. H. A. C. Thijssen is de onderscheiding voor bijzondere prestaties toegekend van de afdeling voor voedingsmiddelen-, pharmaceu tische en biotechnologie van het Amerikaanse instituut van scheikun dige ingenieurs. Hij krijgt de prijs voor zijn bijdragen voor de ontwikke ling van de technologie van de pro- duktie van voedingsmiddelen Prof. Thijssen is buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool in Eindhoven en algemeen directeur voor technologie en techniek bij Dou- we Egberts. Per 1 oktobél- wordt hij voorzitter van de Europese werk groep voedingsmiddelen die door meer internationale samenwerking de proces- en produktkunde van voe dingsmiddelen wil stimuleren. 27 HOOGWATER 22 Juli - VIlMinten 4.18-16.4, HarlnKvlietslulzeo 4.27-16.57, Rotterdam 6.29-18.38, Schevenlncen 5.18-17.51. IJmuiden 5.52-18.25, Den Helder 10.35-22.42, Harllnfen 0.39- Delfzijl 2.20-14.33. DEN HAAG (ANP) - Lelystad zal uiteindelijk 120.000 inwo ners krijgen, tenminste Indien het nu verschenen structuur plan Lelystad 1975-2000 zal worden uitgevoerd Het structuurplan (van de rijksdienst voor de IJsselmeer- polders) noemt voor Lelystad ongeveer 100.000 Inwoners voor het jaar 2000 en ongeveer 80.000 Inwoners voor 1990. Het structuurplan verschijnt nu de ontwikkeling van Lelystad op het gewenste tempo van ten minste 1.500 woningen per jaar ligt. Dit tempo moet nog min stens tien jaar voortduren. „Met Sintnicolaas" „Ach Sin terklaas, als u toch in de buurt komt.'. „Met Van Agt". „Jaja, als u Van Agt bent, zal ik Wiegel wel wezen!" Dit soort telefoongesprekjes is niet verzonnen. Mensen die de zelfde naam hebben als een be kend persoon weten er alles van. Van Slnt-en, Sintnicolaas-en en J?iet-en gelooft bijna niemand rondom het sinterklaasfeest dat ze echt zo heten, en ook anderen die net zo heten als bekende figu ren lopen het risico hartelijk uit gelachen te worden als ze hun naam noemen. Zelfs in een enorm gebie'd als de Verenigde Staten, waar je tussen zoveel miljoenen nog veel eerder de kans hebt Iemand met dezelf de naam tegen te komen, willen de mensen er vaak niet aan dat die mogelijkheid bestaat. Zo heeft Jimmy Carter uit Arlington er veel weet van gehad dat zijn grote naamgenoot president van de V.S. werd. „Vooral de eerste maanden werden we over stroomd met telefoontjes", zegt Carters vrouw Bonnie. „De men sen vroegen heel beleefd of hun kinderen alsjeblieft met Amy mochten spelen". Nu heeft tim merman Carter geen dochtertje Amy, dus dat kon niet. „Ze dach ten zeker dat de president zo gek zou zijn om zijn nummer gewoon in het telefoonboek te laten zet ten. Hoe halen ze het in hun her sens". Er zijn wel meer van dit soort persoonsverwisselingen in de V.S. In Washington heb je niet alleen de bekende rechter John Sirica, maar ook een kunstenaar met dezelfde naam, die zich soms ook al geen raad weet van alle onbekende opbellers. „Toen de rechter onlangs aankodigde met pensioen te gaan werd het hele maal een toestand: ik werd ge beld vanuit Californië, New York, overal vandaan. Ik heb mijn be roemde naamgenoot eens opge beld om te vertellen dat hij furore maakt als artiest. Want ook als ik in Washington exposeer, denkt het publiek vaak dat het om werk van de rechter gaat". En dan hebben we het nog niet eens gehad over luchtmacht sergeant Helms (naamgenoot van de voormalige CIA-directeur Richard Helms) die al jaren twee- a driemaal per week voor hem bestemde telefoontjes krijgt tot uit Iran aan toe, of over Elizabeth r Taylor uit Washington die on danks haar 71 jaar regelmatig voor de grillige filmster wordt aangezien, of over de naamge noot van- miljardair Howard Hughes. Deze iets eenvoudiger Hughes zegt: „Ik had gehoopt dat het na zijn dood wel zou ophouden, maar toen ik laatst een nachtvlucht naar Chicago maakte begon het weer. Raad es wie we aan boord hebben jon gens! riep de gezagvoerder, Ho ward Hughes himself! De beman ning had er zo'n lol om dat ik de hele vlucht geen oog dicht heb kunnen doen". Met zulke grollen en grappen steeds dezelfde overigens krij gen de naamgenoten van be roemde Amerikanen veel te ma ken. De Carters moeten altijd weer opmerkingen aanhoren over „hun" pindabedrijf. of iets als dit: „Aha, u bent Jimmy Carter. Prettig kennis te maken. Ik ben Jozef Stalin, ha ha!" Van ellende en ergernis hebben veel Ameri kaanse slachtoffers hun naam al laten veranderen of een geheim telefoonnumer aangevraagd. Sintnicolaas raag dan een aparte naam zijn. je kunt maar beter Flip Jansen heten. Het concert dat Jazzpianist Count Basie zaterdag geeft, kun je geen dubbelconcert noemen, maar wel een dubbel concert. De wereldberoemde musicus zal zich dan achter de piano Zetten op een brug op de grens van Frankrijk en Italië. De ene helft van de piano staat in Frankrijk, de andere in Italië. De rechter hand van de meester speelt in Italië, de linker in Frankrijk. Ook het publiek komt uit de twee landen: aan heide kanten van de brug wordt plaats ge maakt voor 2500 toehoorders. „Kamperland" is in kringen van Youth for Christ een bekende kreet. Die heeft te maken met de Zeeuwse plaats Kamperland én met muziek. Niet zomaar muziek, maar met het allereerste christe lijke muziekfestival dat in Neder land georganiseerd wordt. Op dat festival, dat van 17 tot en met 20 augustus duurt, treden Neder landse en Engelse popgroepen en -zangers op als Fish Co., The Lighters, John Pantrjr, Adrian Snell en Faith* die volgens de organisatoren moderne christe lijke muziek brengen. Er komen trouwens nog meer groepen en solisten, die overdag in grote ten ten concerten zullen geven en 's avonds nog eens non-stop in de openlucht optreden. Muziek ls ui teraard een belangrijk ingrediënt van „Kamperland", maar er is meer: niet alleen worden er 's avonds na afloop van de muziek films vertoond, er zijn ook spre- kershoeken. Ongeyeer tien spre kers zullen daar onderwerpen aansnijden als politiek, sekten, seksualiteit, milieu en vrijheid, en verder ls er een markt met kraampjes waar van alles te koop is en te vragen valt. Op zondag ochtend 20 augustus wordt er een heuse „hagepreek" gehou den en voor de liefhebbers zijn er volksdansen en middeleeuwse volksspelen. Bovendien ligt het terrein aan de oever van het Veer- se Meer en ongeveer een kilome ter van het Noordzeestrand, zo dat er volop gezwommen, gezeild, gezond en gewandeld kan wor den. Voor meer Inlichtingen over dit lange, muzikale weekend: Youth for Christ Nederland, Postbus 73, Driebergen, tel.' 03438-5744 Morris was een gouden, maar te gelijk ook oude kater en dat laat ste was er de ooreaak van dat hij nu verleden tijd is. Heel Amerika mist de oranjekleurige Morris, wiens dood op geen enkel groot t.v.-station en In geen enkele zichzelf respecterende krant on vermeld is gebleven, deelt De Limburger op gezag van zijn Amerikaanse correspondent mee. De kater was dan ook zeer beroemd. HIJ speelde onder meer in een film naast Burt Reynolds, was te zien in honderden recla mefilmpjes en ettelijke t.v.-se- ries. Morris, die een Jaar of zeven tien geleden door kattenmlnnaar Bob Martwick uit het asiel ge haald werd, reisde in luxe auto's en logeerde in dure hotels, maar is volgens zijn baas desondanks altijd eenvoudig gebleven. Maar „als Morris besloot dat er gerust moest worden, dan wérd er ge rust. De hele filmploeg was dan verplicht rust te nemen". Post- huum wordt Morris nog met bloe men en cadeaus overladen, die zijn baasje goedgunstig in ont vangst neemt. Vauka, een 24 jaar oude olifant uit de dierentuin van Kronberg in West-Duitsland, ls afgemaakt. Niet omdat hij ziek was, maar omdat het in de buurt van zijn verblijf steeds onveiliger werd voor bezoekers, lezen we in het tijdschrift Artis. Vauka had een grote behendigheid ontwikkeld in het met kracht werpen van stenen naar zijn publiek. HIJ mik te zo goed raak, dat de directie van de tuin het niet langer ver antwoord vond om de olifant ln de collectie te handhaven. Mis schien hadden ze maar om dat te kunnen beoordelen moet Je natuurlijk de situatie ter plaatse kennen veel eenvoudiger de stenen uit het hok kunnen weg gooien in plaats van de hele olifant. Bestek '81 Wat een belache lijke dikdoenerij om iets een be stek te noemen, terwijl het alleen maar een mes is!" (Alexander Pola in de Vara-gids).

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5