IR-heffing bedreigt werkgelegenheid Veluwe Lrme landen kochten deTijd iiurdere kunstmest' deze week: deTijd Slavenburg doet bod op Randstad Bank gestand FNV en middenstand zeer boos op Albeda Dollar weer lager Koel bier uit bollen Weekblad amers van Koophandel'Gelderland: nisters in antwoord op kamervragen: odelcontract lor huur en rhuur kamers Uitvoer bijna gelijk aan invoer Rijkspostspaarbank verhoogt rente Bavaria neemt proef in Helmond Hypotheekrente per 18 juli Valutahandel niet onder indruk van 'Bonn' Vakbonden: „kabinet eenzijdig vrijgevig" iERDAG 20 JULI 1978 FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET P 15 - RS 17 - H 19 IHEM De Stichting Samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken in Ierland, vreest dat de SIR-heffing op de Veluwe op langere termijn de normale uitbreiding nodernisering van de gevestigde industrieën en de daaraan verbonden werkgelegenheid in lar zal brengen. fafde geldt, volgens de Kamers Koophandel, op korte terijn te n voor de bedrijfstakken waar- je concurrentiepositie in de afge- i jaren sterk is verzwakt. Dit in een brief, die de Kamers van thandel van Gelderland hebben |reven aan minister Van Aarden- .m economische zaken. »ns de Wet Selectieve Investe- fegeling (SIR) moeten bedrijven Randstad en op de Veluwe 15 int heffing betalen over hun in- ringen in gebouwen en 8 procent investeringen in vaste installa- ln de open lucht. Volgens de ers van Koophandel komen door (R-heffing vooral de papier- en jvezelindustrie in de knel. Deze Itrieën zijn reeds lang op de Ve- •anden gevestigd, vanwege het de produktie benodigde kwalita- teer geschikte grondwater, dat overvloedig aanwezig is. hans ingestelde SIR-heffing zal iormaie uitbreiding en moderni- van de gevestigde industrieën daaraan verbonden werkgele ed op langere termijn in gevaar en brengen, zo menen de Ka- Op kortere termijn echter valt t vrezen voor de bedrijfstakken van de concurrentiepositie in de ppen jaren, mede als gevolg van nationale ooreaken, sterk is ver- !t en door een niet-winstgevende ciële positie de SIR-heffing niet lebaar zal zijn. tuurschoon blijven van mening dat op de Veluwe geen sprake is van voortgaan de en ongewenste concentratie van activiteiten, zoals in het westen van het land. Het behoud van de unieke eigenschappen van het Veluwse na tuur- en landschapsschoon stelt wel zijn grenzen aan bepaalde ontwikke lingen. maar dient langs planologi sche en milieuhygiënische weg ge handhaafd te worden," aldus de Ka mers van Koophandel in hun brief aan de minister. De briefschrijvers menen ook, dat de overheid in zijn streven het Veluwe- massief te beschermen, met de SIR naar een oneigenlijk middel heeft ge grepen. Bovendien menen zij, dat er onderscheid moet worden gemaakt tussen het Veluwe-massief en de ran den daarvan, zoals de Gelderse Val lei, de Arnhemse agglomeratie, de westelijke IJsselvlakte en de IJssel- meerkust. Juist in deze laatste gebieden zitten volgens de Kamers van Koophandel veel jonge bedrijven die vervangende werkgelegenheid bieden aan „afge vloeide" werknemers uit landbouw en visserij. De oudere bedrijven, met name de baksteen- en betonindustrie,. de rubberindustrie, metaalindustrie en voedingsmiddelenindustrie heb ben hier-veel problemen met her structureringen en modernisering. De manier waarop de „SIR-grens" getrokken is komt bij de brief schrijver „merkwaardig" over. Arnhem name lijk wordt door die grens in twee delen gesneden, waardoor er in één plaats met twee maten in investe ringsfaciliteiten moet worden gemeten. Apeldoorn Ook de positie van Apeldoorn noe men de Kamers merkwaardig. Deze gemeente moet volgens een struc tuurplan in 1991 naast bestaande werkgelegenheid ongeveer 4.500 nieu we arbeidsplaatsen hebben gescha pen. Apeldoorn stuurde onlangs een telegram naar Den Haag, waarin mi nister Van Aardenne werd beschul- digd van een bureaucratische bena- dering. In die plaats, waar een hoge werk loosheid is, heeft de minister een be drijf dat werk biedt aan 150 man onderworpen aan een vergunningen procedure. Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt de vestiging hierdoor minstens een jaar vertraagd, en dat terwijl, zo stelt de gemeente, van de zijde van economische zaken steeds is gesteld, dat de SIR voor Apeldoorn soepeler zou worden toe gepast. De Samenwerkende Kamers van Koophandel in Gelderland doen een dringend beroep op de bewindsman de problematiek op de Vvluwe in ai zijn nuances te bezien. „Na een aan tal jaren van onzekerheid hopen en verwachten wij dat de motie-Ter- windt (die op 4 juli in de Eerste Ka mer werd aangenomen en de regering uitnodigt nader te bezien, welke de len van de Veluwe van de SIR-heffing kunnen worden uitgezonderd) voor u aanleiding zal zijn tot een dergelijke aanpak te komen," aldus de brief. Zaterdag 22 juli zal bij Verolme Dok- en Scheepsbouwmaatschappij in Rozenburg het rij-op/rij-af schip „Nedlloyd Rotterdam" te water worden gelaten. De doop wordt verricht door mevrouw H. W. Tuijnman-Tichelman, echtgenote van de minister van verkeer en waterstaat. Het geavanceerde schip is in aanbouw voor Nedlloyd Lijnen. Via een oprijklep, die met een gewicht van 375 ton tot de grootste en zwaarste ter wereld behoort, kan het rijdend en rollend materieel het schip binnen en in de haven van aankomst afgevoerd worden. De breedte van de klep is te vergelijken met die van de Van Brienenoordbrug. Met behulp van twee bokken zal de klep zondag worden aangebracht Deze dag is gekozen, omdat het aanbrengen van de klep precisiewerk is. Voorko men moet worden, dat het schip door het water in beweging komt De scheepvaart op de Nieuwe Waterweg is zondag beperkt. ADVERTENTIE een onzer verslaggevers -ff HAAG Kunstmestfabrikanten hebben in het kader - de kunstmesthulp aan India, Bangladesh en Tanzania ere prijzen gekregen dan normaal in het binnenland Jen. antwoorden de ministers Van lenne (economische zaken) en De jig (van ontwikkelingssamen- dng) in antwoord op vragen van amerleden Van der Hek en Lan- k-De Jong (beiden PvdA). De idslieden tekenen bij hun ant- 1 aan, dat het prijsverschil ech- uim de helft lager dan in het >rt „De West-Europese Kunst- ndustrie" van de heren Vinger en Groosman (Economische school te Tilburg) wordt gesug- rd. Naar aanleiding van dit on- ek hebben de Kamerleden de n gesteld. ewindslieden: „Een eenvoudige lijking van de in het rapport elde prijzen vormt een onvol- de beoordelingsmaatstaf. Het elde binnenlandse prijsniveau ft namelijk contractprijzen voor ïeel seizoen. Deze worden vast- ld met inachtneming van het aide in prijzenbeschikkingen en ffen leveringen, die lange tijd en worden overeengekomen." ïinisters kunnen de vraag of er aken bestaan over markt- en >eleid tussen de Westeuropese tmestfabrikanten niet bevesti- >f ontkennen. Wel geven ze toe, 'k 132het genoemde rapport enige ver lens doet rijzen. Het verrichten onderzoek naar en het nemen naatregelen tegen gebleken kar- rming tussen kunstmestfabri- in West-Europa is, aldus de ters, onmogelijk, omdat het gaat om buitenlandse onderne en, terwijl de positie van Neder- M. 'j - landse ondernemingen, in geval maatregelen worden getroffen, een zijdig wordt aangetast. Meer heil ver wachten de bewindslieden van een onderzoek door de Europese Com missie, het dagelijks bestuur van de Europese Gemeenschap. Niet schadeloos De ministers wijzen erop, dat de Eu ropese Commissie een procedure heeft ingeleid naar de door Centraal Stikstofverkoopkantoor (waarin de Nederlandse kunstmestfabrikanten samenwerken) getroffen mededin gingsregeling. Ze verwachten dat deze procedure binnen afzienbare tijd zal worden afgesloten. Intussen overwegen de ministers niet India, Bangladesh en Tanzania schadeloos te stellen voor het betalen van hogere kunstmestprijzen dan In Nederland gelden. DEN HAAG De uitvoer in de maand mei heeft de invoer voor 96 procent gedekt. Dat heeft het Cen traal Bureau voor de Statistiek be kendgemaakt. De invoer bedroeg in mei 9.554 miljoen gulden, de uitvoer 9.137 miljoen. Vorig jaar mei dekte de uitvoer de invoer voor 95 procent. Toen importeerde Nederland voor 9.059 miljoen en exporteerde voor 8.606 miljoen gulden. Ten opzichte van de eerste vijf maan den van 1977 is de invoer in de over eenkomstige periode van dit jaar ge stegen met zeven procent, de uitvoer met vier. Daarbij zijn wel buiten be schouwing gelaten de in- en uitvoer van aardolie en aardolieprodukten,' schepen en vliegtuigen, omdat die aan sterke fluctuaties onderhevig zijn. In totaal is de eerste vijf maan den van 1978 voor 47 miljard gulden ingevoerd en voor 45,5 miljard uitge voerd. Als een spin in het web zit minister van justitie Jacob de Ruiter op zijn post. Hij schrok toen hij voor het kabinet-Van Agt werd gepolst maar de politieke nieuweling heeft zich het afgelopen half jaar opvallend ontwikkeld. Wordt hij de verrassing van dit kabinet? Een portret door Jet Kunkeler. Winst-werk: de echte cijfers verzameld en ontleed door Joan Smithuis. Groeit met de winst het werk inderdaad? Ot toch met? Wat is het verband? De bedrijfsresultaten van 34 Nederlandse concerns over de jaren 1975-'77 vergeleken. Verder: I HAAG De Consumenten- I heeft in overleg met de landellj- rganisatie belangengroepen huis ing en met de landelijke vereni- ;van maatschappelijke advies- en fmatiecentra een model-kamer- [contract opgesteld. Hiermee wil [onsumentenbond de positie van lamerhuurder versterken. Jens de Consumentenbond is het tner dat kamers bijna nooit op k van een schriftelijk contract flen verhuurd. „Onenigheid is dan [geboren: over servicekosten, het fangen van bezoek, geluidsover- laat thuiskomen, huisdieren I' aldus de Consumentenbond. iet model-kamerhuurcontract is «antal afspraken vastgelegd, die [de meest gangbare kameriver)- bituaties redelijke regels geven. Noorbeeld over logés, afsluiten de kamer, het vermijden van last door zowel huurder ais ver ader en de huurprijs met wat daar Inbegrepen kan zijn. Volgens de pimentenbond kan onderteke- [van een dergelijk contract door Wer en verhuurder problemen en Wige ruzies voorkomen. AMSTERDAM De Rijkspostspaar bank heeft, gezien de recente ontwik kelingen op de geld- en kapitaal markt, nu ook besloten een aantal rentetarieven te verhogen. De verho ging, die een kwart procent bedraagt, heeft betrekking op nieuwe beleg- gingsbewijzen en spaardeposito s. De rente op de andere spaarvormen bij de RPS blijft onveranderd. Met ingang van vandaag gelden de volgende tarieven: Beleggingsbewij- zen: looptijd 3 jaar 7 (6looptijd 4 jaar 77, (7en looptijd 5 jaar 77, (77,)%. 8paardeposito's: looptijd 1 Jaar rente op aanvraag, looptijd 2 jaar 67, (67,)%. looptijd 3 jaar 7 (0V.)%, loop tijd 4 jaar 77, (7)%, looptijd 5 jaar 77, (77,)% en looptijd 6 jaar 77, (77,)%. De hypotheekrente is eveneens aan gepast. Voor gewone hypotheken be draagt de rente thans 8 (7V«)% en voor tophypotbeken 87, (8)%. Arie Kuiper: Pleidooi voor Andrew Young Surinaamse evangelisatie: Henk Hongerbron in de Kolenkit Venetiaanse kater: het fiasco van de Biennale Northsea Jazz Festival: het Congresgebouw bleef overeind De Gemeenschap: Albert Helman over een brave dissertatie Bon voor proefabonnement 6 weken de Tijd voor 6 gulden Naam Adres Plaats Tei TP-29 Zonder postzegel zenden aan de Tijd Antwoordnummer 6. Amsterdam Betaling na ontvangst van acceptgiro Overal te koop: I 2.50 Abonnementen, lel. 020 - 23 39 84 LIESHOUT De Bavaria-brouwerij in Lieshout onderzoekt momenteel of het mogelijk is de fusten bier bij caféhouders te vervangen door grote kunststofbollen met een Inhoud van 1000 liter. Bij een Helmonds café zijn enige weken geleden twee van die bollen geplaatst. Het experiment zal volgens de brouwerij zeker één tot twee jaar duren. Met de kunststofbol als opslagplaats voor bier wordt al enige tijd geëxperimenteerd in West-Duitsland. Ook in Engeland neemt men er proeven mee. Het experiment van de Bavaria-brouwerij is met name bedoeld om na te gaan hoe het bier zich houdt als het wat langer in de bollen opgeslagen blijft Vooral voor de café-exploitant heeft de opslag van bier in bollen voordelen. Twee bollen nemen minder ruimte in dan veertig fusten van 50 liter. Er hoeft ook niet langer met fusten gesjouwd te worden, terwijl de café-exploitant veel langer kan doortappen voordat hij een nieuwe bol moet aanslaan. Bovendien ls het niet nodig dat de bollen worden neergezet in de kelder, omdat een Ingebouwd koelsysteem ervoor zorgt, dat de inhoud ervan voortdurend op een temperatuur van vijf graden celsius blijft. Dat betekent, dat de bollen ook kunnen worden neergezet bij voorbeeld op de binnenplaats van een café. Naam Rente vast Afsluitprov. Rentepercentage bank gedurende: (procenten) met zonder gemeentegarantie ABN 5 jaar 1 jaar 1.5 1.5 8,25 8.0 8.25 8.0 AMRO-Bank 5 Jaar variabel 1.5/2.- 1.5/2.- 8,25 8.0 8,25 8.0 Bouwfonds 30 jaar 5 jaar 2 jaar 1.5 1.5 1.5 8.9 8.3 8.1 8.9 8.3 8.1 Centr. Beheer hypotheken 5 jaar - 7.9 '7.9 Ennia 10 jaar - 7.9 7.9 Nat. Nederl. 10 jaar - 7.9 7.9 Rabobank (adviesrente) Rabo-Hyp. Bank variabel 5 jaar 1.25 1.5 8,25 8.25 8.25 8.25 RPS 5 jaar 1- 8.0 8.0 Spaarbank R'dam 5/3 jaar 1 jaar l.. 2- 7.75 6.75 7.75 6.75 Stad A'dam 5 jaar 7.75 7.75 Westland/Utrecht standaard no risk budget 5/10 jaar 5 jaar variabel 2- 2.- 2.- 8.1 8.5 7.8 8.3 8.7 7.8 Geldt voor alle levensverzekeringmaatschappijen die lid zijn van de NVBL De hypotheekrente is bij de meeste banken verhoogd met gemiddeld 0,25%. De banken die nog geen verhogingen hebben doorgevoerd, zullen ongetwijfeld op korte termijn volgen. (Publikatie samengesteld door de Vereniging Eigen Huls Amersfoort) AMSTERDAM De internationale valutahandel blijkt niet ondersteboven te zijn van de resultaten, die zondag en maan dag zijn bereikt tijdens het topberaad van zeven belangrijke industrielanden in Bonn. De besluiten, die de staatshoolden en regeringsleiders daar hebben genomen, hebben althans niet tot een duidelijke opleving van de vraag naar dollars geleid. Integendeel, de Amerikaanse munt heeft eergisteren en gisteren vrijwel overal terrein moeten prijsgeven. Dat kwam in eerste instantie door teleur stelling in kringen van de valutahan del over de uitkomsten van de top conferentie. Ook speelde echter een ROTTERDAM Nagenoeg alle aandeelhouders van Randstad Bank in Zeist hebben gebruik gemaakt van het aanbod tot overneming door Slavenburg's Bank. Het bod wordt derhalve gestand gedaan. Het bod bedroeg 150 pet per aandeel van 1000, aldus desgevraagd een woordvoerder van Slavenburg's Bank. Het uitstaande kapitaal van de Randstad Bank bedraagt 1 miljoen. FOKKER-VFW heeft een Fokker F27 Friendship verkocht aan Air Ni ger, de nationale luchtvaartmaat schappij van de Afrikaanse republiek Niger. Hiermee is het totale aantal verkochte Friendships gestegen tot 675. AKZO zal op 15 augustus na beurs de resultaten over het eerste half jaar van 1978 publiceren. NATIONALE INVESTERINGS BANK heeft besloten over te gaan tot de uitgifte van een 7,5 pet tienjari ge obligatielening 1978 van 100 min (tweede lening), waarvan de uitgifte- koers op 21 juli voor beurs zal worden bekendgemaakt. De lening, waarop op 25 juli kan worden ingeschreven, zal worden afgelost in tien nagenoeg gelijke jaarlijkse termijnen op 15 au gustus van de Jaren 1979 tot en met 1988. Vervroegde algehele of gedeel telijke aflossing is niet toegestaan. Binnen de HOLLANDSCHE BE TON GROEP (HBO) is een nieuwe dochtermaatschappij van de werk maatschappijen HBM en Intervam opgericht onder de naam Schakel en Schrale, waarin alle ervaring op het gebied van de restauratie is gebun deld, aldus de HBS-bedrijfskrant Specie. De HOLLANDSE KOOPMANS- BANK heeft zich tot nu toe in 1978 bevredigend ontwikkeld, waarbij de winst verder is gestegen. Gezien de vele onzekere factoren is het nog te vroeg om een prognose voor het gehe le Jaar te geven, aldus het Jaarverslag. Voor de bank was 1977 een bevredi gend jaar. Weliswaar was de stijging van de balanstelling van bijna 142 min tot 144,6 min vergeleken met die van vorige jaren geringer, de ver betering van de resultaten zette zich voort. De winst steeg met ca 25 pro cent van 903.724 tot 1,13 miljoen. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 8 procent PHILIPS GLOEILAMPENFA BRIEKEN zal op 16 augustus haar resultaten over het tweede kwartaal van 1978 bekendmaken. belangrijke rol dat het overschot op de Japanse handelsbalans één van de oorzaken voor de zwakke positie van de dollar de vorige maand bijna verviervoudigd is tot 2,38 mil jard dollar. De dollar moest het dan ook met name In Tokio ontgelden. Daar werd gisteren geopend op 201,50 yen, waar na het slot op 201.95 yen kwam. Dins dag bedroeg de slotnotering nog 202,20 yen. Handelstekort Op de valutamarkt In Frankfort is de verwachting uitgesproken, dat de dollar zich de komende weken tussen de 2,03 en 2,08 mark zal bewegen. Men rekent pas op een duidelijke verbete ring als ln de VS drastische maatrege len worden genomen om het enorme tekort op de handelsbalans te verklei nen, dat vooral een gevolg is van de buitensporige importen van olie. President Carter, zo zegt men. heeft nu wel beloofd dat hij daartegen iets zal ondernemen, maar zo lang hij het Congres niet mee krijgt zal hem dat niet meevallen. De dollar noteerde gsteren ln Frankfort DM 2,0595. insdag bedroeg het slot 2,0660. In Amsterdam deed de dollar ƒ2,2265, na dinsdag op ƒ2,2315 te zijn ge sloten. Sla spijkers met koppen, v»ord lid van het CNV' Samen sta je sterk! Bel 0TAQ4IO41 C hmlrliA S<in.,nijl N jkwrK.fKl litre, hl. h j«clU«n I. Potlbut Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De vakcentrales FNV en de middenstandsorganisatie KNOV zijn boos op minister Albeda (sociale zaken). Aanleiding vormt het besluit van het kabinet om de kinderbijslagpremie voor werkgevers en zelfstandigen te verlagen met een half procent. De kosten van deze lastenverlichting, 350 miljoen gulden, komen uit de pot van 2,5 miljard gulden ter stimulering van de economie, die het vorige kabinet een jaar geleden op het vuur had gezet. De FNV heeft de minister een boze brief geschreven over dit besluit. De FNV vindt dat de ondernemers die premieverlaging op dit moment hele maal niet nodig hebben, en dat het geld beter had kunnen worden be waard om volgend jaar niet de belas tingen te hoeven verhogen, zoals het kabinet waarschijnlijk nu wel zal moeten doen. KNOV Het KNOV ls boos omdat een spedia- le lastenverlichting voor kleine zelf standigen ten bedrage van 50 miljoen gulden nu niet door blijkt te gaan. Het geld hiervoor had moeten komen uit diezelfde 350 miljoen. De kleine zelfstandigen profiteren nu wel mee van de verlaging van de kinderbijslagpremie, maar veel min der dan wanneer er 50 miljoen gulden uitsluitend voor hen zou zijn besteed aan bij voorbeeld verlaging van zie kenfondspremie voor de kleine zelf standigen die vrijwillig ln een zieken fonds zitten. Zo'n verlaging van zie kenfondspremie had het KNOV graag gewild. Naar verluidt had het kabinet hiertoe al in principe beslo ten, maar kwam men daar later op terug, omdat zo'n premieverlaging na afloop van 1978 onmogelijk geheel terug te draaien zou zijn. De lasten verlichting van 350 miljoen gulden is echter nadrukkelijk als tijdelijk be doeld. Daardoor moest de verlaging van fondsprmie als bestedingsvorm afvallen, waarna het kabinet besloot het bedrag maar geheel te gebruiken voor verlaging van kinderbijslag- premie. Voorkeur Intussen had minister Wiegel, optre dend als vice-premier bij afwezigheid van premier Van Agt, op de wekelijk se persconferentie na afloop van de kabinetsvergadering meegedeeld, dat 50 miljoen gulden speciaal voor kleine zelfstandigen in het vat zat. Het NCOV (christelijke midden stand) liet toen al meteen weten voor keur te hebben voor verruiming van de zelfstandigenaftrek bij de inkom stenbelasting, een maatregel waar van zelfstandigen met inkomens be neden 60.000 gulden per Jaar zouden- profiteren. De mededeling van Wiegel op de pers conferentie schijnt overigens niet ge heel de bedoeling vn bet kabinet te zijn geweest. Minister Albeda had de kwesUe graag eerst nog besproken met de organisaties van ondernemers en vakbeweging, alvorens kabinets besluiten zouden worden bekendge maakt. Drie dagen na de persconfe rentie deelde dr. Albeda de organisa ties per brief de verdeling van de bedragen mee. In deze brief kwam echter de 50 miljoen voor de kleine zelfstandigen, waarover Wiegel had gesproken, al niet meer voor. De FNV is ook kwaad op Albeda, omdat hij niet eerst met de vakbewe ging heeft overlegd voordat het kabi net zijn besluit nam. De FNV vindt het besluit vooral onbevredigend om dat de regering zelf steeds hamert op de noodzaak om de overheidsuitga ven te verminderen, maar met de andere hand onnodige lastenverlich tingen uitdeelt aan de bedrijven. Reservepot De reservepot zou. zo was de afgelo pen winter al aangekondigd, in de loop van 1978 worden gebruikt voor de koopkracht van de werknemers dan wel voor lastenverlichting voor de bedrijven, al naar gelang wie dat het hardste nodig zou hebben. Minis ter Albeda heeft nu gezegd ter toe- Minister Albeda lichting van zijn besluit dat de koop kracht van de werknemers zich gun stiger ontwikkelde dan eerst werd verwacht Daarom wordt het geld nu gebruikt voor lastenverlichting voor bedrijven. Maar de FNV schrijft nu de minister „met de nodige verba zing" kennis te hebben genomen van deze motivering. De ontwikkeling van de loonkosten van de bedrijven geven namelijk, volgens het FNV, ook helemaal geen aanleiding het geld daarvoor te besteden. De FNV vindt dat dit kabinet wel altijd erg vlot is met steun voor de ondernemers, terwijl het kabinet ui terst zuinig doet wanneer de werkne mers verlangens op tafel leggen (zoals dit voorjaar toen werd gevraagd om overheidssteun voor arbeidsplaatsen- overeenkomsten). Het kabinet is „op vallend eenzijdig vrijgevig", vindt het FNV. De bewering van het kabinet, dat het een open oog zou hebben voor de verlangens van de werknemers, „wordt langzamerhand wel erg onge loofwaardig." aldus een FNV-mede- werker.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 19