Israël Troi Troü FAMILIEBERICHTEN bejaardenverzorgster: Lange wachttijd voor buitenlands pleegkind blijft Minister heeft geen bezwaren tegen medische BV Kamervragen oyer vertrek dr. Kolff Geen inkrimping personeel van bibliotheken Carter boekt Senaat succes WOENSDAG 19 JULI 1978 TROUW/KWARt kunnen van maandag lot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Goede morgen opa en oma van harte gefeliciteerd met uw 45-jarig huwe lijksfeest. Hilde en Arjan Annemieke en Gertjan Cora en André Annet en Berto Asker. Imke en Eltjo Goeiemorgen Pa en Ma van harte namens alle 11 11 16. Lieve Oma hartelijk gelukgewenst met uw verjaardag Francjan. Mirjam en Kimmi Koole 19 juli 1923 19 juli 1978 Vrede zij U en Uwen huize zij vrede, en alles wat Gij hebt zij vrede. I Sam. 25:6 vader en moeder Polet Hartelijk gefeliciteerd met Uw 55-jarig huwelijks feest Annie. Wim. Jan. Jannie, Gerrit, Miep, Alie, Rinie, Evert, Martha. Joop. Frans, Sjaan. Ton, Riekie, Hans, Wim. Corrie, Ineke. Nico. Klein- en achterkleinkin deren. Graaf-Florisweg 120, Gouda. In vol vertrouwen op Gods genade In Jezus Christus is heden rustig ontslapen onze gelief de zuster, schoonzuster en tante Johanna Jacoba Ames op de leeftijd van 74 jaar. Uit aller naam: J. Ames Haarlem. 18 juli 1978 Einsteinstraat 26 II Correspondentie-adres: Duitslandlaan 78 - Haarlem. Geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot afscheid nemen is er in de rouwkamer Parklaan 36 te Haarlem donder dag 20 juli a.s. 's middags van 3-4 uur en 's avonds van 7-7.30 uur. De Dienst van Woord en Gebed zal D.V. wor den gehouden vrijdag 21 juli a.s. om 14.00 uur in de Pelgrimkerk aan de Stephesonstraat hoek Pijlslaan te Haarlem, waarna de begrafe nis zal plaatshebben, vanuit de kerk, op de begraafplaats „Westerveld" te Driehuis-Velsen omstreeks 15.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in één der ontvangstzalen van de begraafplaats „Westerveld". In de hoop óp het eeuwige leven is van ons heengegaan onze lieve man. vader en groot vader Jan Baklcer op de leeftijd van 70 jaar. Sassenheim: R. Bakker-Heij nes Sassenheim: R Bakker M. LT Bakker-Laurila Lauri-Jan 's-Gravenhage: R. Eggens-Bakker J. Eggens Sassenheim: R. J Bakker Sassenheim. 18 juli 1978 Hoofdstraat 137. De rouwdienst is bepaald D.V. op vrijdag 21 juli 1978, 2 uur namiddag in de Nederlands Hervormde Kerk te Sassenheim, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de be graafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond a.s. van 7.30-8.30 uur in het rouwcentrum ..Vliem", Jacoba van Beierenlaan 4, Sassen heim. alwaar de overledene is opgebaard. De Heer nam tot Zich n& een moedig dragen van zijn ziekte onze lieve broer Jannes van de Belt Hij is verlost. God heeft hem welgedaan. De Krim: K. van de Belt-Vos A. ter Horst-van de Belt H. ter Horst G. van de Belt Tj. van de Belt-Bleker De Bilt: J. van de Belt I. van de Belt-Groeneveld De Krim: J. H. van de Belt A. van de Belt-ter Horst J. W. Bosman-van de Belt W. F. Bosman G. Bosman-van de Belt H. Bosman Zwolle: J. van de Belt De Krim: H. van de Belt J. van de Belt-Tieman W. Mulder-van de Belt R. Mulder De Krim. 18 juli 1978. ,Jk heb de goede strijd gestreden, ik heb mijn loop ten einde gebracht, ik heb het geloof behouden." 2 Timotheus 4 7 Na een veelbewogen leven van ziekte en lijden heeft de Here tot Zich genomen onze lieve, dappere moeder en oma Jannetje Keijzer-van de Rovaart sinds 1944 weduwe van Comelis Keijzer in de ouderdom van 86 jaar. Wij zijn dankbaar dat we haar nog zo lang bij ons mochten hebben. Barendrecht: H. C. Kema-Keijzer H. Kema Cor en Elly Barendrecht: C. J. Spuijbroek-Keijzer J. Spuijbroek Dordrecht: C. A. Wijnhorst-Keijzer P. H. Wijnhorst Janneke Barendrecht, 17 juli 1978 Donge 25 Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond 21 juli in de aula van de begraafplaats te Baren drecht, Scheldestraat, van 20.00-21.00 uur. De dienst van Woord en Gebed zal D.V. wor den gehouden zaterdag 22 juli om 11.00 uur in voornoemde aula, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 11.45 uur. Wie in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten vernacht in de schaduw des Almachtigen. God nam, geheel onverwacht uit ons midden weg, onze geliefde broer, zwager en oom Hindert Mast in de ouderdom van 78 jaar. Wirdum (Fr.): A. P. Wijnia-Mast Canada: P. Veenstra-Mast J. Veenstra Drachten: G. Lijzinga-Mast S. Lijzinga Heerenveen: P. Mast A. Mast-de Groot 's-Gravenhage, 17 juli 1978 Vaalrivierstraat 103 De overledene is opgebaard in een der rouwka mers van het ziekenhuis Leyenburg, Leyweg 275 te 's-Gravenhage. Bezoek van 17-18.45 uur. De crematie zal plaatsvinden in het cremato rium Eikelenburg aan de Eikelenburglaan 7 te Rijswijk op donderdag 20 juli a.s. om 15 uur. Vertrek vanaf de rouwkamer om 14.30 uur. Onze hulp is in de naam des Heren die hemel en aarde gemaakt heeft. Op Zijn tijd nam de Here tot Zich onze lieve zorgzame vrouw en moeder Irma Knoop-Haasbroek op de leeftijd van 46 jaar. Veendam. 17 juli 1978 Straat Formosa 34 N. Knoop Ria Hetty en Jan Wilma Nicoliene Liever geen bloerhen. Mijn vrouw en onze moeder is opgebaard in de aula Langeleegte 54 te Veendam. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden donderdag 20 juli om 13.15 uur in de Geref. Kerk. Dr. A. Kuyperstraat te Veendam, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Alg. Begraafplaats „Buitenwoelhof". Na de begrafenis is er in de zaal bij de kerk gelegenheid om de familie te condoleren. De leden van de Gereformeerde Kantorij van Veendam namen met droefheid kennis van het overlijden van Irma Knoop-Haasbroek Zij was de echtgenote van de dirigent van de kantorij en tevens zelf enthousiast lid. In haar verloren wij een vriendin. Vaak zongen wij gezang 385 waarvan in het 4e vers staat: „Blijf Jezus Gij, het licht voor mij, nu het donker wordt op aarde" Dit bidden wij Nico Knoop en zijn kinderen toe. V Veendam, 18 juli 1978 Heden bereikte ons het droevig bericht, dat de Heere tot Zich heeft genomen S. Kuipers te Dronten. Trooste de Heere zijn vrouw en kinderen. Het bestuur N.C.B.O. Afd. O.-Flevoland 18 juli 1978 Geheel onverwacht is van ons heengegaan onze lieve broer, zwager en oom Jacob Huijssoon God schonk hem het leven ruim 66 jaar. Dankbaar en bedroefd denken wij aan het woord: De gedachtenis der oprechten zal tot zegen zijn. 17 juli 1978 Prinsenbeek: D. Huijssoon E. Huijssoon-Los Voorburg: I. W. Los-Huijssoon D. Los Jordanië: C. J. Huijssoon D. Huijssoon-Rijngoud Canada: M. de Groot-Huijssoon A. de Groot Rotterdam: B. Huijssoon De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 20 juli a.s., circa 10.15 uur. Begraafplaats Bene den Rijweg. IJsselmonde-Rotterdam. Gelegenheid tot condoleren in de aula aldaar. Heden bereikte ons het droevig bericht, dat de Heere tot Zich heeft genomen J. H. Hindriks te Dronten. Trooste de Heere zijn vrouw en kirtderen. Het bestuur N.C.B.O. Afd. O.-Flevoland 18 juli 1978. Heden nam de Here uit onze familiekring tot Zich onze geliefde schoonzuster en tante Johanna Elisabeth Doorn-van Leeuwen op de leeftijd van 65 jaar. Apeldoorn: W. Doorn M. M. Doorn-van den Boom J. R. Tiemens-Doorn Amsterdam: W. G. Doorn-Pleiter Apeldoorn: G. Doorn Velp: C. Weijland-Doorn W. P. Weijland Aalten: E. van Essen-Doorn W. van Essen Nichten en neven. Overleden op 16 juli 1978 te Alkmaar. Heden overleed in volle overgave des geloofs, onze lieve schoonzuster, tante, nicht en vriendin Johanna Jansen van Galen geb. Steffers op de leeftijd van 75 jaar. en mij, hiertoe door U bereid opnemen in Uw heerlijkheid". (Psalm 73 vers 12, oude berijming) Namens familie en vrienden: L. Burger-Jansen van Galen Ommen, 17 juli 1978 Oldenhaghen J-56 De begrafenis zal plaatshebben vrijdag 21 juli a.s. op de begraafplaats „Laarmanshoek" te Ommen. De rouwdienst zal worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Ommen; aanvang 12 uur. Vertrek naar de begraafplaats om 12.30 uur. Voor de dienst gelegenheid tot condoleren. Geen bloemen - Geen toespraken In Jezus ontslapen mijn geliefde zuster Roelina Dieuwerdina Pieternella Niks op de leeftijd van 65 jaar. Openbaring 14 vers 13 Doorwerth: J. Niks Rolandseck 28 Zuidwolde (Dr.), 18 juli 1978 Zantingehof 13 De begrafenis is bepaald op vrijdag 21 juli vanuit de Gereformeerde kerk, Zuiderweg te Zuidwolde. Zij die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden verzocht om 13.15 uur aan wezig té zijn. Rouwdienst 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren voor de rouw dienst. Geen bezoek - Geen bloemen Na een verkeersongeval is op 18 juli 1978 overleden, onze lieve vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader Ds. Johannes Marinus Simon Baljon weduwnaar van M. C. L. Ossewaarde op de leeftijd van 87 jaar Leiden: J. M. S. Baljon K. P. Baljon-van den Ende Nijkerk: J. L. Baljon Aerdenhout: Th. Baljon klein- en achterkleinkinderen Amersfoort, 1978 Correspondentie-adres: Pentislaan 8, Aerdenhout. De begrafenis zal in stilte plaatshebben. Prot. Chr. Stichting Bejaardentehuic 1, „Souburgh" te Waddinxveen J Voor ons tehuis vragen wij vc spoeaig mogelijk een in volledig dienstverband 3L M b Salaris volgens de CAO vooi ,je jaaruentehuizen. lid Sollicitaties te richten aan de directrice?1 Bernhardlaan 2. Postbus 119 te Wadr^ ;ali ■Htu veen. Tel. 01B2S-4366. Gemeente Westerbork De burgemeester van Wes terbork maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat ter gemeen tesecretarie. afdeling Alge mene Zaken, voor een ieder ter inzage is gelegd: I. het besluit van de raad der gemeente Westerbork van 6 juli 1978, no. 4b, waarbij is verklaard dat voor de op bij genoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte kaart in geel en groene kleur aangegeven gebie den een bestemmings plan wordt voorbereid. Hierbij is tevens bepaald, dat het verboden is bin nen deze gebieden zon der of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wet houders (aanlegvergun- ning) bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamhedc-n uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van nor male onderhoudswerk zaamheden. Deze gebie den betreffende de in de gemeente Westerbork ge legen natuurschoon- en cultuurschoongebieden. II. het besluit van de raad der gemeente Westerbork van 6 juli 1978 no. 4a. waarbij is verklaard, dat voor de op bij genoemd besluit beho rende en als zodanig ge waarmerkte kaarten in rode kleur aangegeven gebieden een bestem mingsplan wordt voorbe reid. Deze gebieden be treffen de percelen: Meeuwenweg 28 te Nieuw-Balinge; Mej. A. Talmaweg 2 te Wit- teveen: Schiphorsten 2 te Balinge. Westerbork. 18 juli 1978 De burgemeester voornoemd. I_ T. Lieve met z'/&-i 355. (WJ intensiev lezers e^y lezeress&l EEN 0NMISBA ADVERTENT MEDIUfl ïii ELKE OCHTE e I Zondag jl. heeft onze broer en hebbe kinderen en kleinkinderen aan haar Heei _a ten afstaan zijn vrouw en hun moeder ei wij met hen onze zeer gewaard) schoonzuster en tante Jurrina Cornelia Bokma-Kreiter Voorthuizen, 16 juli 1978 Culemborg: A. Kolsters-Bokma J. Kolsters H. Bokma Wagenborgen: J. Bokma F. Bokma-de Vries neven en nichten. tar eni !W< tw at: d dre kin toe h Van onze parlementsredactie DEN HAAG Buitenlandse pleeg kinderen kunnen niet eerder worden opgenomen door verkorting van de wachttijd voor gezinsonderzoeken. Tussen de wachttijd, die gemiddeld twee Jaar bedraagt, en de verhouding tussen vraag en aanbod bestaat geen verband. Dit antwoordt minister De Ruiter van Justitie op vragen van het CDA-Kamerlid mevrouw Cornells- sen. ZIJ had over de lange wachttijd geklaagd. Hot aantal verzoeken om een buiten lands pleegkind is de algelopen Jaren met sprongen gestegen Het aantal kinderen dat voor adoptie beschik baar Is. Is daarentegen vrij klein. Vol gens minister De Ruiter hebben vele aspirant-pleegouders begrip voor deze situatie. Op 1 Januari van dit Jaar lagen 3671 verzoeken op afdoe ning te wachten. Een aantal hiervan was opgeschort op verzoek van de pleegouders zelf. Volgens de minister ts h-t begrijpelijk dat de lange wacht tijd als onaangenaam wordt ervaren. HIJ wijst er echter op. dat het voor komt dat aspirant-pleegouders na enige tijd van hun verzoek afzien. Van de verzoeken die nog niet zijn afgedaan, dateren er 13 uit 1972. 30 uit 1973. 79 uit 1974. 370 uit 1975. 1060 uit 1976 en 2119 uit 1977. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister De Ruiter van Justitie zal artsen die hun prak tijk omzetten in een besloten ven nootschap geen strobreed in de weg leggen In antwoord op vragen van het PvdA-Kamerlid De Graal zegt hij geen bezwaren van Juridische, ethi sche en maatschappelijke aard te hebben tegen deze medische BV's. Bovendien wijst de minster erop. dat er ln het vennootschapsrecht geen gronden zijn te vinden om de oprich ting van praktijkvennootschappen door beoefenaars van vrije beroepen zoals artsen, advocaten en Ingeni eurs. tegen te gaan. Vooral onder artsen is de vlucht in de BV de laatste Jaren populair gewor- den. Op deze manier kan een belas tingvoordeel worden behaald. Dit geldt met name voor artsen met hoge Inkomens. Een ander voordeel is dat de arts. doordat hij werknemer bij zijn eigen BV wordt, onder de be scherming van de sociale verzekerin gen valt. Ten slotte zou hij bij faillis sement niet persoonlijk aansprake lijk zijn. Voigens minister De Ruiter hebben de opvattingen over beroepsethiek ook bij artsen een wijziging onder gaan. waardoor het gebruik van de BV-vorm niet langer als ongeoorloofd wordt beschouwd. Tot voor een aan tal jaren maakte de belastingdienst nog bezwaren. Thans gebeurt dat niet meer. Minister De Ruiter: „Het is niet in te zien waarom het maatschappe lijk ontoelaatbaar zou zijn dat artsen of andere vrije beroepsbeoefenaren gebruik maken van de rechtsvorm der BV. De persoonlijke verantwoor delijkheid van de betrokkenen voor hun beroepsmatig handelen en nala ten wordt daardoor niet aangetast." De oprichting van BV's is sinds'enige jaren vergemakkelijkt, mede door aanpassing van de Nederlandse wet geving aan EG-BEPALINGEN. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het vertrek van hart chirurg dr. Jack Kolff uit het Acade-, mlsch Ziekenhuis ln Leiden naar de Verenigde Staten, omdat hij hier niet „automatisch" hoogleraar kan wor den. heeft geleid tot Kamervragen aan minister Pais van onderwijs en wetenschappen. Het Tweede Kamerlid Verkerk-Terp stra (WD) wil van de bewindsman onder meer weten of deze geen be middelende rol had kunnen spelen. Ook vraagt zij of het Juist Is dat door het vertrek van deze Amerikaanse chirurg het streefgetal van vierhon derd open hartoperaties per Jaar ln Leiden beslist niet zal worden gehaald. Het Kamerlid wil verder weten of de terugkeer van Kolff naar Amerika een klap voor de hartchlrurgie in Ne derland betekent en welke maatrege len de bewindsman denkt te nemen om dit streefgetal alsnog te realise ren. Ten slotte vraagt zij welke vorde ringen de begeleidingscommissie hartchlrurgie academische zieken huizen heeft gemaakt en of de minis ter bereid is het eerste interimrapport van deze commissie te publiceren. MIDDELBURG (ANP) Oedepu- teerde staten van Zeeland hebben minister Tuynman van verkeer en waterstaat dringend verzocht al be gin 1979 te mogen beginnen met de aanleg van de vaste oeververbinding Westerschelde tussen Kruiningen en Perkpolder ln plaats van in 1981. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Staatssecretaris me vrouw Kraaijeveld-Wouters van CRM wil niet beknibbelen op het personeel van de openbare bibliotheken. In ant woord op vragen van PvdA-Kamerle- den zegt ze ernaar te streven de voor ziene uitbreiding van dit personeels bestand zoveel mogelijk te verwezen lijken. Noodzakelijke beperkingen in het kader van de bezuinigingsopera tie van de regering zullen bij voor keur bij andere onderdelen van het bibliotheekwerk worden gezocht. De bewindsvrouw geeft niet aan waar precies. Vervolg van pagina 1 Met name de pogingen van de Egypti sche' president om premier Mena- chem Begin niet alleen internatio naal te isoleren maar binnenlands in het nauw te brengen zijn in Jeruza lem in slechte aarde gevallen. Of schoon men de minister van defensie Ezer Weizman niet verwijt dat hij het officiële standpunt van de regering heeft verlaten, gelooft men in Israëli sche regeringskringen dat hij door Sadat in Salzburg verleden week te ontmoeten in de Egyptische val is gelopen. Weizmans voortdurend betreden van het terrein van de buitenlandse poli tiek is Dajan een doorn in het oog. Met handen en voeten verzet hij zich tegen Weizmans besprekingen in Oostenrijk maar ook tegen de ont moeting tussen Sadat en de Israëli sche oppositieleider Sjimon Peres. De verwarring in Israël lijkt dermate groot te zijn dat Dajan de besprekin gen met Kamel en Vance moest in gaan zonder dat het Israëlische kabi net zich heeft uitgesproken over de jongste Egyptische voorstellen. Deze niet officieel bevestigde voorstellen behelzen een grote stap van de kant van Egypte in de richting van Israël. Volgens berichten in het Egyptische weekblad Oktober, dat doorgaans als spreekbuis van de Egyptische presi dent wordt gezien, zou Sadat bereid zijn het Palestijnse recht op zelfbe schikking te beperken tot de bevol king van de door Israël bezette gebie den en hierbij de Palestijnse bevrij dingsbeweging PLO uit te sluiten. Volgens Hamdi Foead, diplomatiek correspondent van het vooraanstaan de Egyptische dagblad Al Achram heeft de hoofdredacteur van Oktober een vertrouweling van Sadat, Anis Mansoer, de Egyptische president fout begrepen. Sadat zou bereid zijn om het door Israël voorgestelde be perkte zelfbestuur voor de Palestij- nen op de westelijke Jordaanoever en in de Gazastrook voor een periode van vijf jaar te aanvaarden. Daarna zouden Palestijnen die weliswaar de PLO steunen maar dit niet openlijk te kennen geven het recht moeten krijgen om naar de Jordaanoever en Gaza terug te keren. „Namen zijn niet belangrijk", aldus Foead. „Waarom zouden wij Israël in het harnas jagen alleen vanwege het etiket PLO? Wat betekent PLO? PLO betekent het streven om terug te ke ren. Bovendien zal een Palestijnse staat de armste staat ter wereld zijn. Het zal bevolkt worden door arme en niet opgeleide Palestijnen. Opgeleide Palestijnen keren niet terug naar Pa lestina". Verbod? Premier Begin neemt de isolatiepo gingen van Sadat hoog op. Zo zal hij daarom Dajan nadrukkelijk hebben verboden om over de nieuwste Egyp tische voorstellen die verleden week aan Weizman werden overhandigd te bespreken. 8 adats verdeel- en heers tactiek lijkt tot verwarring ln Jeruza lem te hebben geleid. Het uiteindelij ke resultaat van deze taktiek valt niet te voorspellen. Maar sommige Egyptenaren onderkennen dat pogin gen om de positie van Sadat te ver zwakken een averechts effect kunnen hebben. H. imi WASHINGTON (Reuter, j gei Amerikaanse Senaat heef are zijn goedkeuring gehecht ati ai ste gedeelte van preside Carters energieprogrammat ik deelte van het vijf puntelb I programma wordt voorzit t vermindering van de hoeve ee: en aardgas die door kracl ki en particuliere bedrijven- ie bruikt. ul ten Het was de eerste positie lai van het Congres sinds ma atom wetsvoorstellen die Cartefllde vorig jaar had ingediend pe: ding van de energiecrisis, menverhouding in de Sen ort voor en 6 tegen, waarmee h misvoorstel nu wordt do44, l naar het Huis van Afgev in§ l oi Regeringskringen In Wash!. P ten gisteren te melden daig5, Carter hoogstwaarschijnli de port quota zal Instellen oit-bl en het verbruik van buitel tei aan banden te leggen. Del, len passen in het kader v«(an voornemens die de topled tussen westerse Indus tri khi Japan in Bonn heeft opi I7x de verschillende landen da zich momenteel het ho<*6. vraag hoe al die, inderda t n vende, voornemens nu ocfrall omgezet kunnen worden, lom Japanse premier Takeo F<t i loofd dat zijn land iets J het enorme overschot op balans te verkleinen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8