ourrenners 'n Heel procent meer rente van uw spaargeld. En er toch vrij over beschikken. Wij helpen. ABN Bank Nereus I-duo stelt medaillekandidatuur Mühren erliest :ort eding "5 ET? U Tijgers valt af in strijd honkbaltitel ^istand na 'onmenselijke behandeling' - finish wandelend gepasseerd Dierdorp/Abma machtig tijdens NK DUR IN IJFERS ANDAAG Met de ABN Girospaarrekening. Los Angeles dreigt opnieuw Discuswerper Sutherland geschorst Recordaantal landen op WK zwemmen ARTrr iERDAG 13 JULI 1978 SPORT TROUW/KWARTET 13 t M OVl en, 'ord de ijfe 183! vta AN 0 001 UTRECHT Arnold Mühren heeft niet via een kort geding kunnen bewerkstelligen dat hij van FC Twente naar Ajax overgaat zonder dat FC Twente de gevraagde ver goedingssom laat zakken. In zijn overweging bij de afwijzing van de vordering van Mühren stelde de president van de rechtbank in Utrecht, prof. mr. Van Dijk gisteren onder meer dat de door FC Twente gevraagde overgangsvergoeding in beginsel niet in strijd is met de contracteervrijheid'van een speler. In artikel 33 van het reglement be taald voetbal staat dat de arbeidso vereenkomst geheel losgekoppeld is van de overgangsvergoeding. Mr. Van Dijk stelde dat FC Twente daarom geen blaam treft, maar veeleer Ajax, dat een contract met Mühren laat afhangen van de hoog te van de vergoeding, die FC Twen te vraagt. Daarnaast stelde de president van de rechtbank in Utrecht ten aanzien van de principiële kant van de zaak dat verandering van het transfer- stelsel niet in kort geding kan wor den bereikt, omdat de gevolgen op zon manier niet voldoende zijn te overzien. Bovendien zijn de rege ring en Tweede Kamer bezig met een plan voor het betaalde voetbal waarin een geleidelijke afschaffing van het transferstelsel is opge nomen. Ten aanzien van de belofte, die FC Twente aan Mühren zoq hebben ge daan hem bij een financieel gunsti ge toestand van de club voor een bedrag van 400.000 gulden te laten gaan. vond de president dat dit niet voldoende aannemelijk was gemaakt. De voorzitter van de vereniging van contract spelers (WCS), Karei Jan sen, toonde zich zeer teleurgesteld over de uitspraak, evenals de vader van Arnold Mühren. De speler zelf is met vakantie. Mr. Kernkamp van de KNVB was tevreden. Hij zei te verwachten dat de overgang van Mühren nu wel via de geëigende weg de arbitragecommissie van de KNVB zou verlopen. Rijsbergen ROTTERDAM - Wim Rijsbergen zal volgende week woensdag zijn debuut als laatste verdediger bij Bastia maken in de competitiewed strijd tegen St. Etienne. De Feije- noorder tekende een contract voor drie jaar bij de club waarvoor John nie Rep uitkomt. Met de transfer was een bedrag van circa zes ton gemoeid. Protest ROTTERDAM Negen eerste divi sieclubs hebben op initiatief van het bestuur van SW protest aange tekend bij de KNVB tegen het com petitieprogramma voor het komend seizoen. De negen clubs moeten de eerste twee woensdagavonden een uitwedstrijd spelen terwijl in het verleden eenmaal uit en eenmaal thuis werd aangehouden. De be trokken clubs zullen bij competitie leider Jan Huybregts op een ander wedstrijdschema aandringen. AZ'67 DEN HAAG ..Dit wordt een hele moeilijke wedstrijd. Nee, ik kan niet zeggen dat ik bijster gelukkig ben met Ipswich Town. Als ik zo het lijstje van tegenstanders bekijk had ik liever een ander gehad." Een reactie van Kees Kist die met deze woorden vrijwel de mening van AZ vertolkte. Ook Hugo Hoven- kamp was nogal somber gestemd. „Niet dat ik zo'n hoge hoed op heb van het Engelse voetbal, maar met die Engelsen weet je het nooit. Als het bij ze loopt kunnen ze je plat walsen." Voorzitter Arie Ligthart die in Zü- rich bij de loting aanwezig was liet toch een ander geluid horen. ..Ik vermoed dat het een wedstrijd, ,wat zeg ik twee wedstrijden zullen wor den. waar het publiek op af zal komen. Commercieel gezien een aardige tegenstander. De reis is niet zo ver naar Ipswich en echt wel te betalen. Daarom hoop ik dat vele supporters ons in Engeland zullen steunen. Ach, het is weer iets anders hè. Vorig jaar begonnen we tegen een uitermate zwakke tegenstan der. Want Red Boys uit Luxemburg betekende niet zoveel. Nu weten we na de eerste ronde meteen waar we aan toe zijn." Overigens kan AZ al eerder kennis makeri met Ipswich. Want de ko- mendie tegenstander voor de Euro pa Cup zal ook deelnemen aan het toernooi van Club Brugge dat van 4 tot 6 augustus in Brugge wordt ge speeld. ..Een probleem apart." zo meende Ligthart. „ik denk niet dat we dan al op een ontmoeting zitten te wachten." Argentijnen BUENOS AIRES Sovaldo Ardi- les en Ricarco Villa hebben in Bue nos Aires beiden een contract gete kend. dat hen voor drie jaar aan Tottenham Hotspur verbindt. Voor elk bedroeg de transfersom 370.000 dollar, rond de 800.000 gulden. Ardi- les en Villa behoorden beiden tot de Argentijnse WK-selectie. Eerdere onderhandelingen over een mogelijke transfer van Villa naar Manchester City en Ardiles naar Sheffield United sprongen op het laatste moment af. waarna Totten- ham Hotspur beide spelers contrac teerde. DEN HAAG - De strijd om de honk baltitel van Nederland is nog een onderonsje tussen Oiants en Kin heim. De beide titelkandidaten slo ten hun doordeweekse inhaalwed strijden in de kampioenspoule met een overwinning af. Giants versloeg HCAW met 6-5 en Amstel Tijgers werd door Klnheim met 4-1 ver slagen. Kampioenspoule- Degraduttrpouir l UW 23-28, 2 Sparta 13 25 1 3 H,coK 2 k.niuim 23-30. Quick 23 19 3 HCAW 22-24, 6 TDO 2J-I2 4 Amatei TU«tr» 22 28 J. Iuro sUrs 4 HILVERSUM - De NOS zal vandaaf en morgen weer rechtstreek, televisiereportage, verrorgrn van de Ronde van Frankrijk. V»n<1a»g zullen va a 16.00 uur lot 16.43 uur op Nederland 1 recht streekse beelden te tien zijn van de dertiende etappe over 221 kilometer van Figeac naar Su- perbease. Morgen 14 juli komt van 15.45 uur tol 16.45 uur op dezelfde tender een verslag van de 14e etappr. de individuele tijdrit over 50 kilome ter die eindigt op de top van de Pa; de Dome. evolutie ENCE D'AGEN Bernard Hinault heeft gisteren lopend :tappe in de Ronde van Frankrijk gewonnen. In plaats iloemen kreeg hij een slag in het gezicht. De Tour heeft zo jijzondere gebeurtenissen. De staking op weg naar Valen- Agen was uniek in de geschiedenis van de wielersport. De etappe werd geannuleerd. Gerben Karstens rolden de in over de wangen van gelukzaligheid. ivergebleven coureurs in de 65e van Frankrijk grepen gisteren sté deel van de twaalfde etap- 148 kilometer tussen Tarbes en :e d'Agen in het dal van de eën aan om te protesteren de organisatie. Felix Levitan. mciële baas. had voor 150.000 m van de gemeente Valence d'A- le etappe naar Toulouse zonder de ogen te knipperen in twee l gesneden. In de ogen van de frs was dat een asociale overwe- e zware bergrit werden de ren- de Pla d'Adet ongewassen in en bussen gepropt en via diver ss naar het tachtig kilometer rop gelegen Tarbes vervoerd, gegeten hadden en gemasseerd was het tegen middernacht, en werd verwacht dat ze om vijf i de volgende ochtend al weer hun bed zouden staan voor naar Valence d'Agen en Tou- over een totaal aantal kilome- 'an 244. Een lange dag om te en waarna opnieuw weinig rust. vanochtend om 07.00 uur zou- e in de trein naar Figeac. de vanochtend van de dertiende moeten zitten om daar te star- >or een rit van 221 km naar Jesse met aankomst bergop, enselijk", meenden de renners tn in alle vroegte op de Quai de ir te Tarbes. Bij de start was het gevloek en getier al niet van de lucht. Direct nadat Levitan zijn startvlag had gestreken staken de bevelhebbers in het pelo ton de koppen bij elkaar voor een samenzwering. De beslissing was unaniem: er zou gestaakt worden. De Spanjaard Oliva. die er kennelijk niets van begrepen had. wilde toch koersen. Hij demarreerde weg, maar hij kwam niet ver. Oliva werd onder bedreiging van een pak rammel ge dwongen zich aan te passen aan het zeer gezapige tempo van het peloton. Gerben Karstens en Jean-Jacques Fussien gingen de koersdirecteuren Felix Levitan en Jacques Goddet op originele wijze kond doen van de re volutie in het peloton. Het tweetal demarreerde uit de groep, nam een voorsprong van een paar honderd meter, stapte af en ging tenslotte midden op straat luidruchtig liggen slapen. Levitan was woedend, vooral omdat het alweer die Karstens was die actie voerde. Hij dreigde geen enkele prijs uit te betalen. Dat had hij al eerder gedaan, maar alle voorgaande keren dat er onvrede was bij de renners, werd er in de finale toch hard ge koerst en vond hij het allang weer best. Dit keer was het anders. De renners door Erik Oudshoorn V AMSTERDAM Het nationale damesroeien ls in de breedte zwakker, maar in de top sterker dan het herenroeien. Dat werd het afgelopen weekeinde tijdens de Rotseeregatta in Luzern nog eens onderstreept door Joke Dierdorp en Karin Abma (dames, twee zonder). Met een derde plaats schaarden ze zich net achter de Oostduitsers en de Bulgaren. Het zilveren duo van de wereldkampioenschappen in 1977, stelden daarmee tevens hun kandidatuur voor een nieuwe medaille op de WK in Nieuw-Zeeland. Gisteren, tijdens de Nederlandse kampioenschappen roeien, op de fraaie Bosbaan, werd de opgaande prestatiecurve opnieuw voortgezet. In de finale was hun voorsprong op de Nereus HI bij de finish in lengten noch te berekenen noch te schatten.- Het leek wel een comedy caper de renners ervaarden het echter niet zo. Met een doodernstig gezicht gaat Bernard Hinault als eerste lopend over de finishlijn. Schoorvoe tend volgden op de achtergrond Kuiper (links). Raas (rechts) en Karstens (midden), die later in tranen zou uitbarsten. trokken zich niets van de bevelen van de kleine dictator aan. Het dreige ment maakte hen alleen nog bozer. Gepland was dat de renners op zijn laatst rond de klok van twaalven in Valence d'Agen zouden finishen en om half drie weer zouden afreizen richting Toulouse. Ze arriveerden ruim anderhalf uur later. Na het ge snurk van Karstens en Fussien fiet ste het peloton in ware slakkengang. TOULOUSE De Fransman Jacques Esclassan heeft gisteren ln een eindsprint de twaalfde etap pe van de Tour de France op zijn naam gebracht. De Nederlander Jan Raas werd tweede, de Belg Freddy Maertens derde. De 96 kilometer van Valence d'Agen naar Toulouse werd afgelegd In een tijd van twee uur 19 minuten en 12 seconden. De gemiddelde snelheid bedroeg am per 20 kilometer per uur. In plaats van in de slotkilometers hard te koer sen. werd de snelheid steeds meer gedrukt. Normaal een langgerekt lint was de groep nu een breed uitge smeerd front, dat heel langzaam de eindstreep naderde en vijf meter voor de streep tot stilstand kwam. Vuisten gingen de lucht in richting Levitan. er werd gescholden en het was maar goed dat blikken niet konden doden. Zo bleven de coureurs minutenlang staan. Gerben Karsten begon te hui len. „Hier heb ik in elf Rondert van Frankrijk voor geijverd", snikte hij. „Geweldig wat hier gebeurt. Dit is mijn mooiste overwinning. De ren ners hebben nu eindelijk massaal durven aantonen dat ze mensen zijn en geen robotten". Bernard Hinault maakte een einde aan de indrukwekkende en unieke demonstratie. Met vuurspuwende ogen stapte hij pas voor pas met de fiets aan zijn hand voorwaarts en overschreed de eindstreep. Dat initia tief deed de Franse wielerfans langs de kant ln de veronderstelling verke ren dat de jeugdige vedette de aan stichter was van de revolutie. De reactie was furieus. Burgemeester Baylet van Valence d'Agen verklaar de zich bekocht en bedrogen te voe len. Het vele geld dat zijn stad "had opgebracht om de Tour binnen de poorten te halen zou hij terugeisen. Desnoods via de wielerbond en de rechter. Het volk had geen wielren nen gezien. Bij de start van het twee de gedeelte van de twaalfde etappe waarin normaal gekoerst zou worden klonk een luid fluitconcert en boe geroep. Hinault was het mikpunt. De Breton maakte de „fout" langs de kant te starten. Na tien meter trof hem een vuist in het gezicht. Hinault draaide zich om en diende het publiek van repliek. Gesteund door zijn ploegge- noren uiteraard. Gele truidrager Jo seph Bruyere sprintte uit het peloton naar voren om de slagwisseling aan Levitan te melden. Buiten Valence d'Agen keerde de rust weer. de Tour- renners hervatten hun loodzware rou te in de hoop volgende jaren socialer behandeld te worden. ADVERTENTIE Jedeelte van de twaalfde etappe: 1. Jac- assan (Fra) 96 km In 2.19.12, 2. Jan Raas ist). 3. Freddy Maertens (Bel De Bruyne). I Delepine (Fra-De Muer), 5 Oerben Kar- Ned-Postt. 6. Jean-Louls Oauthler (Fra- Ö.3. Willy Teirllnck (Bel-Guimardi. 8. Guy (Fra-De Muer). 9 Yvon Bertin iFra-Oui- 10. Jean-Jacqucs Fussien (Fra-Oemlnlanl). *n klassement: 1. Joseph Bruyere (Bel- 58 38.42. 2 Bernard Hinault (Fra-Gui- op 1.05. 3 Joop Zoetemelk iNed-Caputi op Michel Pollentler (Bel-De Bruyne) op 2.47. He Kuiper iNed-Post) op 4.08. 6 Joaqulm iho (Por-De Bruyne) op 548. 7. Freddy ns (Bel-De Bruyne) op 6.25. 8. Mariano ez (Fra-Faubert) op 6.34, 9. Michel Laurent Mueri op 7.15. 10 Francisco Oaldos (Spa- ai op 7.39. 11. 8eznec (Fra-Caput) op 8 51. ik Lubberdlng (Ned-Post) op 9.00. 13 Wel- ed-Post) op 9.03. 14 Vlllemiane (Fra-Gui- 9 10. 15 Bemaudeau (Fra-Ouimard) op Martin iFra-Caputi op 10.15. 17 Nilsson laputi op 10.30.18 Hezard iFra-De Muer) op 19 van Impe (Bcl-Merckxi op 12.40. 20. ns (Bel-Merckxi op 12.49. 21. Nazabal (Spa- la i op 13 20. 22 Ovton (Fra-De Muer) op 23. De Schoenmaecker (Bel-MerckX) op 2t Bourreau (Fra-De Muer) op 15.55. 25 den Hertog (Ned Angladel op 16.19. 41. Jan Ned Post) op 21 48. 43. Thaler (WDld-Post) 08, 56. Gerrle Knetemann (Ned-PosU op II De Cauwcr (Bei-Post) op 32.34. 71. Ger- irstens (Ned-Post) op 38.09. 72. Aad van den Ned-Post) op 38 34. 78 Willrled Wesemael sti op 43.06. 99 en laatste Herve Inaudi luberti op 1 16 32 BESSE- EN-CHAMDESSE ST-AMASTA/S [RjMauriac 2a' jlaroquebfou^ Mceyacd 13 7 1978 srarf 13* RIT 221,5 km De naam zegt het al. Met deze spaarvorm van de ABN kan alles Storten en opnemen kan gewoon met behulp van uw eigen rekening. Voor het opnemen krijgt u speciale formuliertjes thuis, waarmee u het geld dat u wilt opnemen kunt laten overboeken naar uw gewone rekening. Tot f 5.000,- per maand is uw saldo direct beschikbaar, daarboven geldt een opzegtermijn van 1 maand. De ABN Girospaarrekening is dè manier om geen 4, maar 5% rente te maken zonder dat uw geld vaststaat, zonder opnamekosten. Bovendien regelt u alles vanuit uw gemakkelijke stoel. U bent natuurlijk ook vrij om per kas in te leggen, als het maar gaat om een bedrag van ten minste f 1.000,-. De eerste inleg door overboeking is minimaal f 250,-. Waarom zou u niet vandaag al gaan profiteren van 1% meer rente? U kunt mij helpen door meer informatie te sturen over de ABN GirospaarTekening. DhryMevr: Adres: Woonplaats: Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ia, bij ABN-kantoor. .TeL In ongcfrankcerde envelop zenden aan: ABN Bank, Afd. I 1) 50, Antwoordnummer 1555,1000 PA Amsterdam. Wederom een succes voor coach Wil lem Boeschoten. die vorig jaar ook al de stuwende kracht bleek achter het Nereus I duo. Het coachingschap van Abmadierdorp is overigens een ver haal op zich. Hoewel Willem Boescho ten vorig jaar dik tevreden kon zijn over de resultaten van ..zijn pupillen" besloot hij als begeleider er toch een punt achter te zetten. De reden: Boe- schoten hunkerde weer naar de rie men en stapte met Jan van der Horst in de twee zonder. Het trainerschap werd voorlopig waargenomen door Myriam Steen man en Hans van de Pol, ook geen onbekenden in de roeiwereld. Voor- lopgi inderdaad, want halverwege dit seizoen vüe het duo Van der Horst/ Boeschoten weer uit elkaar, (Boe- schoten: „We hadden gedacht een kasn te maken tegen HorstinkBos- man. dat bleek niet zo. zodat onze kansen voor uitzending naar de WK ook onwaarschijnlijk werd) en waar door hy zich opnieuw kon ontfermen over het duo Abma/dierdorp). Myriam Steenman bleek bovendien niet in staat om de twee roeisters tot op de WK in Nieuw-Zeeland te bege leiden. Ze vertelt daarover: ..Dat kwam door een combinatie van facto ren. Laat ik zeggen dat privéredenen en het karakter van mijn baan (on derwijzeres) de belangrijkste zijn." Het toeval wil dat de combinatie Ab- ma/Dierdorp pas opvallend sterk ging peddelen toen Boeschoten zijn come-back maakte als coach. Of geen toeval? Boeschoten: „Joke en Karin komen nu pas goed op gang doordat ze langer dan anders bezig zijn ge weest met krachttraining. Ze hebben er dit jaar wat dat betreft gewoon nog een schepje bovenop gegooid. Het uiteindelijke effect daarvan ga je waarschijnlijk pas goed merken over drie maanden. Komt prima uit. want dan zijn we net beland bij de wereld kampioenschappen. Een andere oor zaak van hun lichte terugval is mis- schen het feit dat iedereen na zilver LOS ANGELES Het ge meentebestuur van Los Ange les heeft opnieuw gedreigd zijn aanbod om de Olympisch- je Spelen van 1984 te organise ren terug te nemen wanneer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) weigert de finan ciële verantwoordelijk over te laten aan een privé-organisa- tie. Tom Sullivan, een woordvoer der voor Tom Bradley, de bur gemeester van Los Angeles deed die uitspraak drie weken voordat op 31 juli de termijn afloopt waarin Los Angeles het definitieve contract moet tekenen. De burgemeester van Los Angeles wil dat het con tract met het IOC wordt aan gegaan door een privé-organi- satie, die het Los Angeles Olympisch organisatie comité heet. Wanneer het IOC daar mee accoord gaat behoeft Los Angeles niet de verantwoor ding voor een eventueel ver lies dat de spelen opleveren te dragen. Volgens de woordvoerder van Bradley is het aanbod dat Los Angeles heeft gedaan het beste dat het IOC in verband met de Spelen van 1984 kan krijgen. gelijk goud verwacht, het heeft Karin en Joke in het begin van dit seizoen ieüwat onzeker gemaakt." v Wat Boeschoten reeds aanstipte klapt inderdaad, de verwachtingen voor het Nereus-duo zijn ondanks het late tijdstip van de WK hoog gespan nen. Als enige roelformalie uit Neder land hebben Abma/Dierdorp medail lekansen. al moet Je dan niet gelijk op goud rekenen. Myriam Steenman stelt: „Ik reken erop dat ze in ieder geval achter de Bulgaren blijven. Een kennis van me heeft me onlangs in het oor gefluisterd dat ze hun sterk ste twee bij de dames in ieder geval thuis laten. Een van de meisjes is namelijk in verwachting. Niettemin zullen we ze zeker tegen komen in Moskou, maar dan zijn we al weer twee Jaar verder." LONDEN De Engelse atletiek bond heeft de Schotse discuswerper Colin Sutherland voor alle nationale en Internationale wedstrijden ge schorst. De bond nam die maatregel omdat Sutherland vorige maand bij de open Engelse kampioenschappen in Londen weigerde een controle op het gebruik van stimulerende midde len te ondergaan. BERLIJN Aan het toernooi om de wereldtitels zwemmen, waterpolo schoonspringeu en kiutstzwemmer. neemt een recordaantal landen deel In totaal hebben 56 landen hun verte genwoordigende pfoegen gemeld Dat is een record BIJ de premiere, in 1973 in Belgrado waren er 18 landen, in 1975 in Cali slechts 39 Door de FIN A zijn al de Inschrijvingen voor het toernooi, dan van 18 tot 28 augustus in West-Berlijn wordt gehouden, ge accepteerd. De grootste afvaardigingen zullen ko men uit Canada 124 inschrijvingen) de Verenigde Staten <106i. West Duitsland (105) en de SovjeVUnie (98) Oost-Duitsland stuurt 74 deelne mers Volgens de organisatoren heeft de voorverkoop al zo n 250 000 mark op geleverd en rekent men op een recet te van 1.2 miljoen mark De contrac ten voor tclevisieuitzendlngen met de Eurovisie en Intervisie <Oost-Europa) kunnen ieder moment worden gele kend en brengen 305 000 mark op I Bovendien wordt er nog onderhan deld met de Amerikaanse televisie maatschappij ABC De totale inkom sten van het zwemfestijn worden ge schat op 3.5 miljoen mark Veertien van de zestien deelnemers aan de strijd om de wereldtitel water polo zijn bekend. Het zijn Hongarije. Italië, Nederland, Joegoslavië. Sc/uet- Unie, Roemenië. Spanje West-Duits- land. Cuba. Canada. Mexico. Grie kenland. Israël en Egypte Voor de resterende twee plaatsen kwalifice ren zich de winnaars van de ontmoe tingen Verenigde Staten Brazilië en Australië Nieuw Zeeland De loting voor het wereldtoernooi vindt plaats tijdens het achtlanden-watcr- polotoernooi in het Westduitse Hei- denheim. dat van 13 tot en met 16 juli op het programma staal j

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13