79H model Bewoners van ,De Haak' in Noorden willen betrokken worden bij beheer Plannen Seinpostduin nu goed ontvangen In Haagse raadscommissie Opknapbeurt van het Congresgebouw kost 5 miljoen gulden Bouw ministerie van onderwijs begint rond jaarwisseling Wedstrijd Brandstichters in Schilderswijk opgepakt NABEZORGING VAN DE KRANT KORT KORT NIEUW! DONOERDAG 6 JULI 1978 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET DEN HAAO Met het door inspraak van de bewoners sterk gewijzigde ontwerp-bestemmlngsplan Seinpostduin had de Haagse raadscommissie voor stadsontwikkeling gisteravond eigenlijk weinig moeite meer. Men had er al zo vaak over gediscussieerd en de verschillende standpunten die nu nog naar voren werden gebracht, waren de bekende, door wethou der Hardon veelal afgedaan als „beslissingen voor de raad". Het meest werd nog gesproken over eventuele bebouwing van de grond rond en het voortbestaan van het aloude Paviljoen Von Wied. Het be stuur van de Witte Sociëteit. eigena resse van het Paviljoen, heeft geop perd om met een bebouwing ter weerszijde het herstel en de verdere exploitatie van het Paviljoen moge lijk te maken. In het bestemmings plan is echter geen bebouwing opge nomen. omdat men geen garanties ziet dat dit inderdaad soelaas zou bieden. WD-fractievoorzltter Ressenaar zag de logica hier niet van in: „Het plan voorziet niet in bebouwing omdat het niet zeker is dat de opbrengsten naar het Paviljoen Von Wied gaan. maar als we niet bebouwen, zijn er hele maal geen inkomsten." Restauratie is volgens Ressenaar alleen mogelijk bij randbebouwing. De gemeentelijke begroting laat volgens hem niet toe, dat het Paviljoen door de gemeente wordt overgenomen om behoud te garanderen. Mevrouw Otter-Te Kolsté (CDA) ging met dit standpunt mee. ZIJ benadruk te dat afgelopen maandag tijdens de Interpellatie van de raad over de on leefbaarheid in stadsvernleuwingsge- (ADVERTENTIE) perzische tapijten en handwerken Onderzoek naar toeristenstroom in Scheveningen DEN HAAO B. en w. van Den Haag zullen dit jaar een onderzoek laten houden naar het toerisme in 8chevenlngen. Doel ervan is Informatie te krij gen over onder meer de her komst van de bezoekers, het bestedingspatroon, de waarde ring van de badplaats en de waardering van diverse ele menten en attracties. Deze in formatie is eveneens te gebrui ken als vergelijkingsmateriaal bij latere onderzoekingen naar de herkomst van bezoekers. Er wordt met name gedacht aan een onderzoek wanneer de her ontwikkeling van de badplaats verder gevorderd is. De kosten van het onderzoek zijn bere kend op iets meer dan 60 000.-. (ADVERTENTIE) -i Troostprijs 6 5 voor deze zomer. 3 ben luchtige popiin rvgtfnm«nt*l waarin u - droog d«r troosteloze CC dajon van deze zomer UJ doorkomt U kiest uit de Q kleuren army en biscuit. In de maten 3b t, m 46 Meer dan 40 vestigingen ^3 door heel Nederland Oen Haag Schoolstraat H ig 954. W»»*el. U LeidMnhage CQ I 0 (donderdag- mj 0) Le«den Haanemmeretreat r\ id t«3a (donderdag-koop- bicden wel duidelijk is geworden, waar het geld beter aan besteed kah worden. Bovendien vond zij een leeg terrein rond het Paviljoen en geplan de hoogbouw In de omgeving geen mooie .sky-line" zou opleveren. Bebouwing Talud In het bestemmingsplan gaat men ondanks tegenwerpingen van de be wonersgroeperingen nog steeds uit van een bebouwing van het talud langs de Strandweg. Ter verlevendi ging van dit kale dijklichaam moet de parkeergelegenheid beperkt wor den overbouwd met toeristische voor zieningen. De PPR en de WD keer den zich hiertegen. Volgens PPR- woordvoerder Verduyn Lunel wordt er te weinig gelet op de karakteristiek van de bestaande omgeving. Wethou der Hardon merkte in dit verband op, dat het nu eenmaal onmogelijk is om rond de badplaats Scheveningen een groot hek te plaatsen. Door het toe ristisch gebeuren ln Scheveningen wordt het omliggende natuurgebied nu eenmaal altijd beïnvloed." DEN HAAG De opknapbeurt van het Nederlands Congresgebouw in Den Haag heeft ln totaal ongeveer vijf miljoen gulden gekost. De reno vatie, die inmiddels is beëindigd, werd uitgevoerd nadat een NIPO-on- derzoek aangaf dat het grootste deel van de bezoekers, organisatoren van en deelnemers aan congressen het gebouw „ongezellig" noemde. De di rectie heeft na die kritiek het interi eur. de verlichting en de kleur verf laten veranderen. Uit het jaarverslag van vorig jaar bleek dat het aantal bezoekers ln 1977 met ruim 28 pro cent steeg ten opzichte van 1976: van 521.245 tot 668.342. Ook het aantal evenementen nam in vergelijking met 1976 toe: van 2177 naar 2409. De totale opbrengsten stegen met bijna 13 procent (van 7,6 tot 8,5 miljoen gulden). Het exploitatietekort groei de van 6,5 naar 6,7 miljoen gulden, hoofdzakelijk als gevolg van de geste gen kosten, zo blijkt uit het jaar verslag. ZOETERMEER De bouw van het ministerie van onderwijs en weten schappen ln Zoetermeer kan rond de Jaarwisseling beginnen. De plannen waaraan al drie Jaar wordt gewerkt zijn thans gereed om te worden aan besteed. Er zal vijf Jaar worden ge bouwd aan het complex, waar in be ginsel 2500 ambtenaren moeten gaan werken. De bouwkosten gaan onge veer 150 miljoen gulden bedragen. Het plan is deze week ter Inzage ge legd voor de bevolking van Zoeter meer. Volgens de architecten ir. A. Masten broek uit Den Haag en Ph. Rosdorff uit Rijswijk ls het bijzondere dat het paviljoenachtige gebouw is geïnte greerd in de woningbouw. Alleen het hoofdgebouw wordt zeven verdiepin gen hoog. Vandaar zijn vla doorlopen een negental L-vormige gebouwen bereikbaar, die vier tot vijf bouwla gen zullen krijgen. Het totale vloerop pervlak bedraagt 70.000 vlerkante meter. Het gebouw wordt werkruimte voor de ambtenaren van onderwijs en we tenschappen die thans ln het gebouw aan de Nieuwe Uitleg en in meer dan twintig andere panden in Den Haag werkzaam zijn. Schilderijendiefstal in Den Haag opgelost DEN HAAG De Haagse politie heeft drie mannen aangehouden, die betrokken zijn geweest bij een schil derijendiefstal, gepleegd in de nacht H Mt i ui laag. Jarige werkloze Hagenaar vond de van 19 op 20 Juni ln de Welmarstraat ln Den Haag. In de auto van een 22-; politie acht schilderijen, waaronder een Van Schelfhout, ter waarde van drie ton. De man heeft bekend. Ook een 33-jarige kelner, die de lijsten van zeven schilderijen ln zijn bedrijfs ruimte aan het Groenewegje verbor gen hield, werd aangehouden. Ten slotte werd een 23-Jarige Hagenaar, zonder beroep, opgepakt. De politie kon de diefstal oplossen, doordat de mannen in café en koffiehuizen over. de inbraak hadden verteld. De schil derijen verkeren in goede staat. „De Haak": uniek gebied Ambtelijke diensten werken langs elkaar heen bij aanwijzing tot natuurmonument door Marcel ten Hooven MEUWKOOP In het laagveengebied rond Nieuwkoop ligt even buiten Noorden één van de fraaiste natuurgebie den van Zuid-Holiand: de negentig hectare metende polder „De Haak". Een groot gedeelte van de bewoners van het gebied leelt nog van wat de natuur hun schenkt: de rietcul tuur en de beroepsvisserij voorzien in de middelen van bestaan. De gebruikers en eigenaren van het gebied houden van hun omgeving, die zij door verstandig beheer in stand pogen te houden. Het ministerie van CRM is zich be wust van de grote natuurlijke waar de van „De Haak" en heeft een gedeelte ervan dan ook aangewezen als beschermd natuurmonument. In de toelichting op dit aanwijzings besluit spreekt het ministerie van het belang de grote verscheiden heid aan natuurlijke vegetatievor- men te behouden. In het gebied, dat na een ruilverkaveling in 1965 een zelfstandige waterhuishouding kent, groeien zeldzame kranswieren en groenwieren en komt de zoetwa terspons voor. Verschillende vogel soorten vinden er hun broedplaats: naast kapmeeuwen onder meer het woudaapje, de roerdomp en de sprinkhaanrietzanger. Visotters hebben er hun leger ingericht. De bezoeker kan er orchideeën, ver schillende varens en mossen en al lerlei boomsoorten tegenkomen. De bewoners zijn het volledig met de overheid eens. dat dit unieke laagveengebledje beschermd moet worden tegen ongewenste ontwik kelingen. Zij zien echter niet in hoe het behoud van „De Haak" gediend kan zijn met het opleggen van aller lei beperkingen ten aanzien van het beheer, die de aanwijzing tot be schermd natuurgebied tot gevolg heeft. De ongeveer twintig gezin nen. die in „De Haak" wonen, ma ken bezwaar tegen het uitblijven van enig overleg over de manier waarop de aanwijzing tot natuur monument gestalte moet krijgen. Geen rel Woordvoerster van de inmiddels op gerichte „Vereniging tot behoud en beheer van De Haak is mevrouw Pols-Joustra. Zij zegt over de hele gang van zaken: „Het gaat er niet om een rel te maken, maar om be trokken te zijn bij het overleg over het gebied. De aanwijzing tot be schermd natuurmonument vloeit voort uit de natuurbeschermings wet, waarmee een goede bescher ming gegarandeerd kan zijn. CRM heeft echter weinig ervaring met deze wet en de bewoners van „De Haak" hebben de indruk, dat dit relatief kleine gebied is uitgekozen als proefkonijn. Wij krijgen geen uitleg over de bedoeling. Hierdoor worden wij ongerust. De waslijsten met beperkingen, die in de aanwij zingsbesluiten zijn opgenomen, zor gen ervoor dat het beheer niet naar behoren geschiedt, waardoor het gebied kapot zal gaan." De bewoners en eigenaren van „De Haak" voelen zich een beetje in het nauw gedreven door de stortvloed van ambtelijke plannen ln nota's over het gebied. De beperkingen, die in de aanwijzingsbesluiten ver meld staan, worden aangevuld door bepalingen in het bestemmingsplan „Landelijk gebied" van de gemeen te Nieuwkoop, het sectorplan na- tuurgebieden-plassengebied en het streekplan Zuid-Holland Oost van de provincie. De verboden, die de status van beschermd natuurmonu ment de bewoners oplegt, worden het meest bezwaarlijk gevonden, te meer daar ze direct op het moment dat de minister in overweging nam „De Haak" te beschermen (in een brief van 24 maart 1976) in werking traden. De brief uit 1976 noemt een achttiental handelingen, waarvoor in het gebied een vergunning moet worden aangevraagd. Vele van deze beperkingen worden door de bewo ners als zinnig ervaren, andere ech ter zijn volgens hen een bedreiging van het natuurschoon van de pol der. Bestrijdingsmiddelen „In de brief wordt het ons verboden het houtgewas te rooien. Dat ls ech ter een noodzakelijke onderhouds- handeling", aldus mevrouw Pols- Joustra. „Te hoge bomen slaan de dijk lek. Houtopslag moeten we ver wijderen om het riet te sparen. Ook vormt het uitzaaien van een oude berk een bedreiging van dit riet; zo'n tien Jaar oude berk is wel mooi, maar de rietcultuur moet ook be schermd worden. Het verbod van het gebruik van bestrijdingsmidde len is ook ondoordacht. Deze mid delen worden hier al twintig jaar gebruikt om houtige gewassen en hagewinden onder de knie te hou den. Vanzelfsprekend gaan we niet met een brandweerauto vol het land in om de boel plat te spuiten. Met een tienliterbus op de rug trekken we erop uit om schadelijke gewas sen te bespuiten op het moment dat andere soorten nog niet opgekomen zijn (orchideeën en kruidachtige ge wassen komen na de hagewinden allerlei houtige opslag op). Een des kundig, matig gebruik van bestrij dingsmiddelen doet „De Haak" geen kwaad, het maakt alleen het NIEUWKOOP De „Vereniging tot behoud en beheer van „De Haak" heeft ingeschreven voor een wedstrijd van de Heidemij, die dit jaar negentig jaar bestaat. Deze „leefbaarheidswedstrijd" is geor ganiseerd om het publiek meer be kend te maken met verschillende initiatieven op het gebied van na tuurbehoud. De vereniging van be woners van „De Haak" heeft haar idee van de locale beheersraad aan de Heidemij bekend gemaakt en hoopt hiermee deze raad eerder van de grond te kunnen krijgen. onderhoud goedkoper. De proefter- reinen, waarop we niet hebben ge spoten zijn verloren: die moeten we ontgronden, daar leven de ratten." Aanwijzingen In maart vorig jaar werd het eerste voorlopige aanwijzingsbesluit van .1976 ingetrokken op grond van het feit, dat niet iedereen in „De Haak" een aangetekende brief hierover had gekregen. Het formeel-juridi sche bezwaar, dat de betrokkenen uit het gebied in een bezwaarschrift hadden aangetekend, werd hiermee gehonoreerd. In dit bezwaarschrift werd ook geprotesteerd tegen de verboden op het beheers- en onder- houdsgebied: de goede staat waarin „De Haak" verkeert is het gevolg van het beheersbeleid van de bewo ners, zo verduidelijkt een brief van de mensen in het gebied. In dezelfde brief waarin het eerste aanwijzingsbesluit werd ingetrok ken, kondigde CRM echter het tweede voorlopige aanwijzingsbes luit aan. Mevrouw Pols-Joustra: „Dit tweede besluit was niet wettig, want de Natuurbeschermingswet eist van de minister dat hij al, na één jaar (dus in '77) een definitief besluit neemt. Ons werd toen duide lijk. dat inspraak niet mogelijk was, maar Gedeputeerde Staten schre ven deze keer wel op ons verzoek een hoorzitting uit". Locale beheersraad Op deze hoorzitting deed de inmid dels door de bewoners ingeschakel de advocaat mr G. J. Remmelink het voorstel een locale beheersraad in te stellen. Gedeputeerde Staten (in de persoon van gedeputeerde drs J. Borgman) namen dit voorstel over met het advies aan CRM van de aanwijzing tot beschermd na tuurgebied af te zien. In de raad moeten eigenaren en gebruikers van de polder worden opgenomen, omdat zij het meest bij het beheer betrokken zouden zijn. Ook zouden afgevaardigden van CRM, de gemeente Nieuwkoop, na tuurbeschermingsorganisaties, de provinciale overheid en verschillen de ambtelijke diensten in de lokale beheersraad zitting moeten nemen. Negatieve reactie In een brief van 10 april reageerde CRM negatief op de idee van de raad. Hoe verschillende ambtelijke diensten in deze zaak langs elkaar werken blijkt overduidelijk uit deze brief. Het ministerie spreekt hierin over het „verstoorde evenwicht" in het gebied, terwijl de voorlopige aanwijzing en de toelichting hierop het hebben over de „nauwelijks ge stoorde laagveenafzettingen" en „ongestoorde onderwatergemeen schappen". In het besluit en de toe lichting is sprake van de eigen wa terhuishouding, die „gevrijwaard is gebleven van waterverontreini ging"; de brief van 10 april zegt, dat het „verontreinigde water een be langrijke oorzaak van het verstoor de evenwicht is". Jongstleden maart heeft minister Gardeniers-Berendsen van CRM „De Haak" toch aangewezen als be schermd natuurmonument. De be woners hebben tot dusverrre de hieraan verbonden rechtsgevolgen genegeerd en hopen alsnog op een betere regeling. Concept-beheersplan Uit contacten met Staatsbosbeheer over het hoognodige baggeren in het gebied, was het de bewoners al duidelijk geworden dat zonder enig overleg de ambtenaren bij deze dienst bezig waren met het opstel len van een conceptbeheersplan. Na protesten legde Staatsbosbe heer dit concept aan de bwoners voor. Mevrouw Pols-Joustra: „Het was een ondeugdelijk plan. Binnen drie weken dienden wij een alterna tief beheersplan in met het verzoek dit in een definitief plan te verwer ken. Na drie maanden kwam dit plan uit en weer bleek dat de ont werper niet in staat was een goed plan op te stellen: ,het „definitieve" plan was hetzelfde als het oude, behoudens enkele minieme veran deringen." De strijd van de mensen in „De Haak" gaat door. Vorige maand is beroep tegen de aanwijzing aange tekend bij de Raad van State, weer op grond van formeel-juridische en materiële bezwaren en weer met een protest tegen het ontbreken van een goede overlegsituatie. „On danks ons beroep bij de Kroon hou den wij de mogelijkheid tot aanwij zing tot beschermd natuurgebied open. maar dan wel in overleg met ons ep dan wel met ook wij als beheerders. Wij zijn het namelijk nog steeds eens met CRM, dat „De Haak" een gebied is om te be schermen." Na eerste aanhouding geen branden meer in de buurt Van een onzer verslaggevers DEN HAAO De Haagse po litie heeft in de periode van begin Juni tot gisteren tien personen opgepakt die ervan worden verdacht in de maan den april en mei ettelijke branden te hebben gesticht ln slooppanden in de Schilders wijk. Vanal het begin van het Jaar tot en met mei moest de brandweer honderd maal uit rukken voor branden in deze buurt. Direct na de eerste aanhouding heelt zich ln de Schilderswijk geen brand meer voorgedaan, aldus de politie. De 36-jarige chauffeur H. J. L. G. en de 30-jarige betonwerker M. L. W. J., beiden Hagenaar, zouden de rest van het groepje, acht jongens van 14 tot 18 jaar. hebben aangezet tot brand stichting. Van één geval is bekend, dat zij een jongen een blik benzine hebben meegegeven De zaak kwam uit. toen een Jongen bij een poging tot diefstal van een auto werd gepakt en bij het verhoor op het politiebureau ook brandstichting bekende. De arrestaties van de politie zijn de directe aanleiding geweest voor de verschillende overleggroepen in de Schilderswijk om het overleg met de gemeente over een structuurplan voor de wijk stop te zetten. De Schil- derswijkers, die afgelopen maandag in de gemeenteraad massaal hebben geprotesteerd tegen de onleefbaar heid in hun buurt, zijn van mening dat de slooppanden waarin brand wordt gesticht eerder afgebroken moeten worden. De politie is er snel bij om de brandstichters te pakken, maar de gemeente zelf heeft de agres sie uitgelokt door de huizen niet af te breken, zeggen de bewoners. De oor zaak wordt niet bestreden, alleen de gevolgen. Bij het onderzoek van de politie is ook aan het licht gekomen dat een tienjarig jongetje, dat altijd bij de Uw krant onverhoopt niet ont vangen? Als u voor 12 uur belt wordt de krant zo vlug mogelijk, maar in leder geval dezelfde dag nog, bij u nabezorgd. In DEN HAAG, VOORBURG en RIJSWIJK kunt u bellen num mer 070-469445 In DELFT nummer 015-132519, b.g.g. 070-469445 Voor LEIDEN nummer 070-489445. Buiten deze plaatsen kunt u zich in verbinding stellen met de agent. Endegeest LEIDEN Het Tweede-Kame Van der Spek (PSP) heeft staat cretaris Veder-Smit van volksgezt heid gevraagd met de haar ten d ste staande middelen in te grijpe de situatie rond de psychiatria inrichting Endegeest. Het Kame uit, in een serie schriftelijke vra heftige kritiek op het beleid dat •laatste jaren in de inrichting is voerd. Van der Spek wijst daarb) het vernietigend oordeel van commissie van raadsleden en am naren over de gebouwen van de richting, het personeelsbeleid en opvang van de patiënten. Ook Kamerleden Brinkhorst en mevri Wessel-Tuinstra (D'66) hebben gen gesteld over de toestand in En geest. Ze hebben minister De Ru (Justitie) gevraagd of het juist is de politie in Leiden vijf actievoerei personeelsleden van de inricht urenlang heeft vastgehouden. De merleden vragen de minister een spraak over het politieoptreden Endegeest. Transvaalkwartier DEN HAAG B. en W. van li Haag zullen de gemeenteraad nenkort op de hoogte stellen vani te verwachten kredietoverschrijd» voor de verbouwing en inrichting* het wijk- en dienstencentrum Tral vaalkwartier. De inrichtingskost zullen ƒ84.000,- hoger zijn dan berekend, omdat nu is gebleken t de geplande uitbreiding van de ta fooncentrale niet mogelijk is. De M schaf van een tweede installatie is] noodzakelijk. Omdat bij de eert verbouwingswerkzaamheden is men vast te staan, dat het centq verschillende bouwkundige gebreï vertoont, is daarnaast een oversea ding van het verbouwingskrediet i 350.000,- noodzakelijk. Morgenstond DEN HAAG Het wijkberaad >1 genstond heeft per brief B. en W. Den Haag gevraagd haar een cli toe te kennen op het gebouw Raa straat 4. Momenteel is de gemeei lijke dienst School- en kindertuil nog gehuisvest in het gebouw, m deze dienst verhuist binnen afzienl re tijd naar de Marlotschool aan Leidsestraatweg. Het wijkberi heeft al eerder een claim aan vraagd voor de voormalige HUS briek aan de Ootmarsumstraat v< de vestiging van een wijk- en di stencentrum. Het wijkberaad schri in.de brief „het pand Raaltestrwf| eveneens geschikt te achten orew wijk- en dienstencentrum te it tigen". Willibrord WASSENAAR Nog voor het elia van dit jaar wordt op de hoek vant Poortlaan en de Ridderlaan de eeri paal geslagen voor een vier verdiepl gen hoog gebouw voor het bejaardj tehuis Willibrord. De nieuwbouw vt rijst naast het huidige bejaarden! huls van de stichting Huize Wi brord en moet plaats gaan bieden 144 bejaarden. De kosten van nieuwe gebouw, dat over ruim tx jaar klaar moet ziin, bedragen twaalf miljoen gulden. Huize w. brord heeft bovendien de oude pa% rie aan de Kerkstraat aangekoi Voor een bedrag van zeven ton woj dit verbouwd tot een voor de stl| ting bruikbare ruimte. Zwartboek PPR DEN HAAG De Haagse afdel van de PPR vraagt per brief aan gemeenteraad of het niet te veel vraagd is om na anderhalf jaar stu op haar zwartboek over het Centr Station antwoord op haar suggest te krijgen. De PPR deed in hetzwi boek suggesties tot verbetering v de busplateau en het trampem Daarnaast kwam men met aanwljz gen voor de bewegwijzering, de fi senstalling en de verbindingen, zijn tot nu toe slechts enkele incid tele verbeteringen aangebracht, dus de PPR, nog veel verbeterinj zijn mogelijk èn noodzakelijk. Woningbouw DEN HAAG De heer Chris Buit dijk. voorzitter van het Gevi 's-Gravenhage, reikt volgende w dinsdag de sleutel uit van de zev duizendste woning van de Woni bouwvereniging 's-Gravenhage. woning maakt deel uit van het c< plex aan de Haringkade in Sche ningen, dat in totaal 134 wonini omvat. De Woningbouwverenig 's-Gravenhage werd in 1915 opgeri en leverde haar eerste complex ningen in 1919 op. Naast het comp aan de Haringkade wordt moment gebouwd in Neuw Waldeck en zijl plannen in voorbereiding voor zelfde wijk en Houtwijk. Subsidie LEIDSCHENDAM De Sticht Kindercentra in Leidschendam kri tienduizend gulden extra subsidie een exploitatietekort te dekken, is ontstaan doordat de persone kosten hoger zijn dan was begr< Dit komt, omdat de salarissen v het personeel van de stichting aangepast aan de normen, die Werkgemeenschap Kindercentra derland aanlegt. De salarissen k men vroeger niet ver boven het ml mumloon uit, maar sinds in IA schendam een verordening kracht is die hogere eisen stelt het personeel in de kindercentra, I de personeelskosten aanzienlijk stegen. branden stond te kijken, met een vriendje talrijke diefstallen heeft ge pleegd, o.a. in woonboten. TOERISTENMARKT Op de Prlncestraat, gelegen tussen de Voor straat en het Andi^asplein in Kat wijk aan Zee ls vandaag weer de wekelijkse toeristenmarkt. Ditmaal staat de markt in het teken van de Volksdans. ATELIERS Drie Haagse kunste naars, Johan van den Berg, Alfred Eikelenboom en Auke de Vries, zullen van 8 juli tot en met 20 augustus exposeren in het Haags Gemeente museum. Het motto van de gezamen lijke tentoonstelling is „Haagse Ate liers", onder welke titel ook in voor gaande jaren werk van Hagenaars werd geëxposeerd. Johan van den Berg laat zijn jongste schilderijen zien. van Alfred Eikelenboom is er een utopisch model en Auke de Vries komt met een aantal etsen. Ziekenfonds LEIDEN - Het Ziekenfonds Lek en omstrerken is sinds het begin deze maand gevestigd in het pi Witte de Withlaan 1 in Voorschot Het ziekenfonds ZLO was tot kort gevestigd aan de Zoeterwou< singel en het Plantsoen in Lek Het ziekenfonds is naar VoorschO verhuisd in afwachting van het rt taat van de fusiebesprekingen tul het ZLO en een aantal ziekenfond uit de regio. De kans is groot dat t de omgeving van Leiden in de komst één groot ziekenfonds get tigd zal zijn. In afwachting daar wacht het ZLO nog met haar planr voor nieuwbouw van een pand op stuk grond bij het St. Elisabeth kenhuis in Leiderdorp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 6