Financieele Dagblad mogelijk naar Sijthoff Genève en Zürich duurste zakensteden van Europa School hield symposium over oorlog en vrede Miljoenen voor betaald voetbal alleen als wordt voldaan aan voorwaarden Veto van bisschoppen benoeming Houtepen Amsterdam in de middenmoot Luns en Kamerleden niet aanwezig Personeel geschokt over schending afspraken Respijt voor journalisten in Moskou Commissie Kobben vraagt minister om ontbinding Automobilist komt om het leven Kamer akkoord met motie-De Boer Tarieven van overheid gaan minder omhoog Engelse Riviera Ontdekking: Belegging Bel of schrijf nu: Readylodge Ltd Zwitserland Sunline Holiday System Oberwailis Duitsland Eurinvest Woonschepen PS 17 - RH 19 GENEVE De Zwitserse steden Genève en Zürich zijn Stockholm en Oslo „voorbijgestreefd" als de duurste zakensteden van West-Europa. De Japanse hoofdstad Tokio blijft in dit opzicht de duurste stad ter wereld. Dit meldt de in Genève gevestigde particuliere organisatie Business International. Volgens het jaarlijks overzicht van deze onderzoeksorga nisatie staan Amsterdam en Den Haag in de middenmoot van de ranglijst van Europese steden. In het overzicht, dat de kosten van levensonderhoud aangeeft in 59 ste den, zijn niet opgenomen de kosten van wonen, onderwijs en (zakelijk) vermaak. Met het overzicht wil Bu siness International de internatio nale bedrijven helpen de toelagen vast te stellen voor medewerkers in het buitenland. Tokio blijkt volgens deze cijfers 56,6 procent duurder te zijn dan New York. De goedkoopste steden zijn Buenos Aires (nauwelijks half zo duur als New York). Montevideo en Bangkok. Uitgaande van een in dexcijfer van 100 voor New York zijn de goedkoopste zakensteden van Europa Lissabon (68,5) en Bar celona (79,8). Amsterdam komt 2.9 procent duurder dan New York uit de bus. Volgens Business International toont het overzicht aan. dat de in flatie de goedkope steden het hardst treft. Stockholm en Oslo stonden bijna traditioneel boven aan de ranglijst van Europa. De stijgende waarde van de Zwitserse frank tegenover andere munteenhe den heeft Zürich en Genève echter naar de topposities gebracht. De lijst van enkele Westeuropese steden ziet er als volgt uit (New York 100): Zürich 139.0. Genève 139,1, Stockholm 121,9, Oslo 121.S. Frankfort 113,9, Parijs 110,8. Brus sel 110.3. Den Haag 105,0, Amster dam 102.9. Londen 92,4, Rome 87.2. Athene 86.0, Madrid 80.6. Lissabon 68.5. Voor enkele Aziatische en Australi sche steden is het beeld: Tokio 156.6. Jakarta 95,4. Hongkong 95.2. Sydney 88,9. Singapore 85.8. Bang kok 63,1. Verder worden nog ge noemd Lagos 118.0, Dubai 103.8, Cario 90.5, Toronto 85.6, Caracas 83,1, Moskou 82.2. Teheran 78,3, Mexico-Stad 71.5. Rio de Janeiro 69.3, Johannesburg 64.9 en Buenos Aires 46,6. Van onze onderwijsredactie HAAKSBERGEN Secretaris-generaal Luns van de NAVO was verhinderd en ook de uitgenodigde Kamerleden kwamen niet opdagen als gevolg van het uitlopen van de debatten. Maar verder waren ze allemaal aanwezig op het symposium, dat leerlingen van de Haaksbergse scholengemeenschap gis teren hielden ter afsluiting van hun project over oorlogen vrede. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Opnieuw is het personeel van Het Financi eele Dagblad in hoge mate geschokt. Ditmaal is de reden, dat de uitgevers van Het Financieele Dagblad (Hendrik Sijthoff's Financieele Bladen) in Amsterdam en Sijthoff Pers in Den Haag bezig zijn de mogelijkheid van een nauwe samenwer king te onderzoeken. Deze samenwerking zou gebaseerd zijn op overname van de aandelen van Hendrik Sijthoff's Financieele Bladen, waarvan de heer Hendrik A. H. Sijthoff, algemeen directeur en enig aandeelhouder is, door de Sijt hoff Pers (uitgeefster van de Haag- sche Courant en het Economisch Dagblad). Volgens de personeelscom missie van Het Financieele Dagblad zouden de plannen in strijd zijn met eerder door de heer H. A. H. Sijthoff tot stand kan komen zonder instem ming van het personeel. Volgens de door de personeelscom missie uitgegeven verklaring toont het thans bekend geworden voorne men van de heer H. A. H. Sijthoff duidelijk aan, dat deze geen verdere actieve rol wil spelen in de voortzet ting van een zelfstandig bedrijf. De personeelscommissie ziet dit als een breken van de heer Sijthoff met het het bedrijf zelfstandig en onafhanke- g het ^rtrouwen m de elgenaar umg iö ucb vei nuuwen ui uc eigeuacu ^g'^pr^de'Trson^o™: Acteur van het bedrijf missie van een „schending" van geda- v ne toezeggingen. Deze zouden thans door de voorgenomen verkoop van Het Financieele Dagblad aan de Sijtr hoff Pers volledig van de tafel zijn geveegd. heer Sijthoff vernemen wij nog. dat deze vermoedelijk mede zijn ingege ven door het feit, dat zijn bevoegdhe den in het kader van een nieuwe opzet van de structuur van Hendrik Sijthoff's Financieele Bladen zoals deze de „aspirant-commissarissen" voor ogen stond, aanzienlijk minder zouden worden dan tot nog toe. Deze vermindering van zeggenschap zou bij de heer H. A. H. Sijthoff kennelijk zwaar zijn gevallen. Daarnaast zou ook het eerderge noemde conflict over de benoeming van de heer H. ten Brink en de daar door toch al vertroebelde verhoudin gen bij Het Financieele Dagblad bij de heer Sijthoff het besluit hebben doen post vatten, dat het maar beter was om Het Financieele Dagblad af te stoten. Met het geld. dat hij hier voor zou krijgen, zou hij dan tevens de schadevergoeding, die de heer Ten Brink claimt voor het niet doorgaan van zijn benoeming, kunnen betalen. Conflict De twee Amerikaanse journalisten die door de Sowjet-Unie worden beschuldigd van laster hebben enkele dagen respijt gekregen om hun verweer te formuleren. Voor de rechtbank in Moskou hebben Harold Piper (links) en Craig Whitney gezegd dat ze „binnen het kader van hun verantwoordelijkheden juist hadden gehandeld". Volgende week vrij dag begint het proces tegen de twee journalisten, naar aanleiding van artikelen waarin ze hadden gemeld dat de bekentenis voor de Russi sche televisie van de dissident Gamsachierdia een „vervalsing" was. Iets, dat overigens al voor de tweede maal binnen ruim één jaar gebeurt. Vers in het geheugen ligt ongetwij- Ppns feld nog het conflict tussen het perso- I-iCIIS neel van het Financieele Dagblad en In het communiqué dat ls uitgegeven ^««nMn-iUecteur H. A. H. Sijthoff door de belde gesprekspartners «er de benoeming van de heer H. ten wordt opgemerkt, dat men het Inmld- uitgeversbedrijf Bonaventura (Else- nr.™, vier) tot mede-directeur van Hendrik 'dat het Sijthoff's Financieele Bladen, de uifc- technisch bedrijf van Hendrik Sijt- g?'st*rJJi^ancieele Dag- hoff's Financieele Bladen nog gedu- blad. Een conflict, dat ermee eindig- dels eens is over enkele uitgangspun ten. Zo heeft Sijthoff Pers zich bereid verklaard te garanderen, rende 36 maanden in Amsterdam ge vestigd zal blijven. Verder wordt overwogen een stich ting op te richten om het behoud te waarborgen van het redactioneel ei gen karakter van Het Financieele Dagblad. Deze zal, zo is de bedoeling, tezamen met de directie van de Sijt hoff Pers het benoemingsrecht heb ben van de hoofdredacteur. De huidi ge hoofdredacteur, de heer C. Berend- sen, zal als zodanig worden gehand haafd. Voor het overige menen beide partijen, dat overeenstemming niet AALTEN (ANP) - De 22-jarige Astrid Massop uit Dinxperloo is gis teren in Aalten om het leven geko men. Bij een inhaalmanoeuvre slipte haar auto en botste tegen een links van de weg staande boom. de dat de benoeming van de heer Ten Brink uiteindelijk niet doorging. De personeelscommissie is van oor deel, dat thans onverwijld stappen moeten worden genomen die leiden tot een voortzetting van de zelfstan digheid en onafhankelijkheid van Het Financieele Dagblad. Dat bete kent, dat nieuwe kapitaalverschaf fers zullen moeten worden aange zocht, eventueel de Sijthoff Pers. De personeelscommissie zegt verder, dat het personeel zijn vertrouwen had uitgesproken in de door de heer Sijthoff voorgestelde commissaris sen, drs P. L. Justman Jacob en P. J. S. de Jong. Tezamen met deze „aspi rant-commissarissen" werd de laat ste maanden gewerkt aan een moder ne structuur voor de onderneming, waarbij de beoogde zelfstandigheid en onafhankelijkheid op korte en lan gere termijn veraekerd zou zijn. Motieven Omtrent de verkoopmotieven van de Van onze parlementsredactie DEN HAAG Een bedrag van 13,1 miljoen gulden voor het weer gezondmaken van het betaald voetbal mag volgens de Tweede Kamer door CRM alleen beschikbaar worden gesteld als aan zes voorwaarden wordt voldaan. De Kamer ging gisterochtend na het Urenco-debat akkoord met de motie van Kamerlid Hans de Boer (CDA). Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Nederlands-Mo lukse overlegcommissie Köbben- Mantouw heeft minister Wiegel van binnenlandse zaken per brief ge vraagd de commissie te ontbinden. De brief is gevoegd bij een rapport over de politieke stemming op het gebied van de Zuid-Molukken. De commissie acht haar werk met het uitbrengen van dit rapport goeddeels voltooid. Aanvankelijk was het de bedoeling nog enige aanvullende rap porten op te stellen, maar na het uittreden van vier leden, ziet men hier van af. Aanleiding van het uittre den van de vier was de reactie van minister Wiegel op de kritiek van de commissie op de regeringsnota over het Molukse vraagstuk. Ook de overi ge commissieleden zijn hierover te leurgesteld. De teleurstelling geldt met name de houding van de regering tegenover de politieke aspiraties van de Moluk- kers, de ordediensten en het plan van de regering voor instelling van een commissie van overleg en advies. De commissie hekelt met name de formele houding van minister Wiegel jegens het streven van de Molukkers naar zelfbeschikkingsrecht. De be windsman zou te veel nadruk leggen op juridische kanten. Maar, zegt de commissie, meer dan de formele kan ten van de historie van de RMS beho ren emotionele ervaringen tot de his torische last van de Molukkers in Nederland. Als voorbeeld geeft de commissie de achtergronden van drie bij acties betrokken Molukkers. Hun grootvader en vader, die Oranjege zind waren, werden door Japanners respectievelijk onthoofd en met een bajonet in de buik gestoken. De commissie is het er volledig mee eens, dat ordediensten die als weer korpsen optreden of politietaken aan zich trekken, niet kunnen worden niet kunnen worden toegestaan. „Aan de andere kant kunnen er ook niet-milltaire ordediensten bestaan die wel degelijk nut hebben, bij voor beeld het onderhouden van contact tussen de Molukse gemeenschap en Van onze soc.-econ. redactie DEN HAAG De tarieven van de overheid zullen komend jaar met maximaal 3,5 procent mogen worden verhoogd. Dit plafond geldt niet voor het openbaar vervoer. Er volgt nog nader beraad over de tarieven hier voor. Minister Van Aardenne (economische zaken) deelt dit mee in een brief aan de Tweede Kamer over het prijsbe leid. Voor het lopende jaar mochten de overheidsinstellingen hun tarie ven met maximaal vijf procent verho gen. Maar gezien de gedaalde inflatie heeft de minister dit cijfer nu ver laagd. Voor de bedrijven verandert er de rest van het jaar niets wat betreft de prijsregels. Met name voor de indu strie wijzen de cijfers eigenlijk In de richting van enige verruiming in het doorberekenen van gestegen loon kosten. Maar drs Van Aardenne vindt het verantwoord dat het prijsbeleid het komende halfjaar nog enige extra druk uitoefent op de bedrijfswinsten, gezien het gunstige effect daarvan op de langere termijn. Bedrijven in de dienstensector mo gen deze maand hun tarieven met 2,5 procent verhogen. Dit was al in de- de plaatselijke autoriteiten." Volgens de commissie hadden op dit punt goede en duidelijke afspraken moe ten worden gemaakt. Twee Nederlandse deskundigen op het terrein van de buitenlandse poli tiek, een Amerikaanse diplomaat, en zelfs een echte hoogleraar uit Moskou waren naar de school in Haaksbergen afgereisd. De Russische professor Daniel Proec- tor kwam vertellen dat Rusland niets liever, wilde dan vreedzaam naar el kaar leven. Maar de ervaringen in de tweede wereldoorlog hadden Rus land geleerd dat het land zonder een goede defensie niet veilig was. Dat betekent overigens niet dat de Rus sen geen vermindering van de bewa pening willen. Bij de internationale bespreking hierover hebben zij ver schillende malen concessies gedaan om van hun goede wil te getuigen. Eén van de voornaamste problemen is echter volgens prof. Proector, dat het Westen de Russische toezeggin gen zo vaak wantrouwt. Ook de heer H. V. Simon, secretaris van de Amerikaanse ambassade in Den Haag getuigde dat zijn regering vol goede wil was. Hij erkende wel dat de wapenindustrie een belangrijke motor was achter de bewapenings wedloop. Maar de werkelijke oorzaak van de beweging is toch het wantrou wen tussen de landen, zei hij. Tegenstellingen Veel groter dan de meningsverschil len, tussen de Russen en de Amerika nen leken gisteren de tegenstellingen tussen de aanwezige Nederlandse deskundigen. De heer H. J. Neuman. directeur van het Nederlands Instituut voor Vre desvraagstukken. waarschuwde de leerlingen voor te veel optimisme. „Jullie generatie zal het wel niet meer meemaken, dat er een echte door braak komt in de ontwapening." De bewapening is volgens Neuman een gevolg van zeer ingewikkelde interna tionale verhoudingen. Alleen stapje voor stapje kun je' daar iets aan ver beteren. De Nijmeegse politicoloog L. Wecke ging daar lijnrecht tegen in. Mensen als Neuman praten, in het voetspoor van de grote mogendheden, over wa penbeheersing, maar ze weten heel Soed dat ondertussen de bewapening oorgaat. Er worden pas afspraken gemaakt over beperking van bepaal de wapens, als er weer uitzicht is op kwalitatieve verbetering van andere wapens. Via microfoons in de zaal konden de leerlingen gisteren vragen stellen aan de deskundigen achter de tafel. Waar om hebben de Russen hun vloot zo versterkt? Waarom begonnen de Amerikanen met ondergrondse kern proeven, toen de bovengrondse ver boden waren? Is Carters campagne voor de mensenrechten geen gevaar voor de ontspanning? Uit de gestelde vragen bleek wel dat de leerlingen zich goed hadden voor bereid. Ook de werkstukken die ze het afgelopen jaar hadden gemaakt voor geschiedenis en maatschappij leer getuigden daarvan en het is ook best aardig als je het voor elkaar krijgt als school zo'n symposium in de aula te organiseren. Maar een nadeel van zo'n grote mani festatie is wel, dat de onderlinge dis cussie er wat bekaaid af komt. Soms is het net of je kleine polemoloogjes bezig ziet. Je vraagt je dan af waar de kritische geluiden van de scholieren zelf blijvéh. No leek het een beetje of de heer Wecke was ingehuurd om nog eens een knuppel in het hoenderhok te gooien. En als een plaatselijke vre desgroep geen stencils had verspreid over de militaire leveranties van de vlak bij Haaksbergen gelegen fabriek van Signaal Hengelo, dan had het helemaal geleken alsof over oorlog en vrede alleen in Washington en Mos kou. en niet in Haaksbergen wordt nagedacht. toegestaan. „Aan de andere kant cember vorig jaar in het vooruitzicht kunnen er ook niet-militaire orde diensten die als weerkorpsen optre den of politietaken aan zich trekken, gesteld, een nog grotere verhoging acht de minister, gezien de cijfers, geenszins nodig. Die zes voorwaarden houden in. dat er volledig inzicht moet worden gege ven in de boekhouding van alle clubs die betaald voetbal spelen. Voor 1 januari '79 moet er voor alle werkne mers in het betaald voetbal een basis- CAO komen. De Kamer wil zo spoe dig mogelijk een plan zien over een systeem om van transfers af te komen. Er moet zo snel mogelijk een voorstel komen voor de maatschappelijke be geleiding van alle betrokkenen. Er mag geen wijziging komen in de hui dige samenstelling van het budget bewakings-instituut (BBI) en er moet tijdig worden overlegd met kleinhan del en horeca over de consequenties van het al dan niet spelen op za terdag. I Een motie van de PvdA. die verlang de dat naast die CAO vóór 1 januari, ook onmiddellijk een begin moet wor den gemaakt met de afschaffing van het transfersysteem, werd door de [j Kamer verworpen. In deze motie '1 werd de staatssecretaris gevraagd op korte termijn een standpuntsbepa ling aan de Kamer voor te leggen. Intussen zou hij geen toezeggingen mogen doen die tot financiële ver- plichtingen zouden leiden. Zinvoller Het Kamerlid De Boer had eerder op de dag overigens verklaard dat hij I wel zinvoller bestedingen kon beden- ken van rijksgelden. „De voorstellen om het betaald voetbal weer gezond te maken zijn er op gericht dat het betaald voetbal zich binnen acht tot negen jaar weer kan bedruipen. Wie men ook spreekt in de wereld van het beroepsvoetbal, niemand geloofd dat het daar ooit nog van zal komen. Het is dan ook de vraag of je een groep beroepsvoetballers nu moet gaan steunen om ze over negen jaar weer los te laten, als de sanering mislukt." En verder: „Vooral die honderden spelers die wat hun inkomen betreft niet in bedragen van vele cijfers kun nen rekenen zullen die CAO met vreugde begroeten. Voor de Cruyff's en Rensenbrink's is die niet nodig. De welgestelden hebben trouwens nooit de wet als beschermer van hun rech ten nodig, die redden zich wel, die zijn altijd tegen bevoogding en bepleiten vrijheid en loon naar prestatie," al dus De Boer. Moeite Mevrouw Langedijk-De Jong (PvdA) had evenzeer moeite met de dertien miljoen: „Mijn fractie heeft het be paald geen gemakkelijke beslissing gevonden om nu geld voor het be taald voetbal beschikbaar te stellen. Maar de beslissing is genomen en daar staat ze voor." Ook de PvdA hechtte grote waarde aan de voor waarden die moeten worden gesteld. „Die voorwaarden hebben alles te maken met de mogelijkheden voor goede arbeidsverhoudingen, en ze hebben alles te maken met het be trachten van menselijkheid." aldus mevrouw Langedijk. Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Zoals te ver wachten was, hebben de bis schoppen hun goedkeuring geweigerd aan de benoeming van de gehuwde priester dr. A. Houtepen tot lector dog matiek aan de theologische faculteit van de katholieke universiteit te Nijmegen. De Gastcolleges faculteitsraad heeft nu beslo ten, dat de funcite vacant zal blijven. pelijke betekenis van de faculteit op- het spel staan. Maar zij achten zich gebonden aan de richtlijnen uit Rome voor het kerkelijk functione ren van gehuwde priesters. Wel zijn de bisschoppen bereid, het algemeen probleem van het „vruchtbaar voort bestaan" van de Nijmeegse theologi sche faculteit nader met het bestuur van de universiteit te bespreken. Dr. Houtepen is stafmedewerker voor oecumene bij het pastoraal centrum van het bisdon Breda en lid van het hoofdbestuur van de Sint Willibrord- vereniging. De faculteitsraad had hem voorgedragen in de vacature, die twee jaar geleden ontstond toen prof. dr. P. J. A. M. Schoonenberg met emeritaat ging. Het college van be- .stuur en het stichtingsbestuur van de universiteit hadden de voordrecht van dr. Houtepen overgenomen. In de brief aan de universiteit, waarin hij het afwijzend besluit van de bis schoppen meedeelt, schrijft kardi naal Willebrands, dat de bisschoppen zich bewust zijn van de ernstige situ atie. die ontstaan is door de moeilijk heid om geschikte docenten te vin den voor de faculteit der godgeleerd heid. De bisschoppen beseffen, dat het voortbestaan en de wetenschap- Op een gisteren gehouden persconfe rentie verklaarde de faculteitsraad, dat er genoeg geprobeerd is om de vacature-Schoonenberg op gepaste wijze te vervullen. Om de studenten niet in de kou te laten staan, zal de faculteit een beroep doen op docen ten van andere r.k. instellingen voor theologisch onderwijs om door mid del van gastcolleges het onderwijs in de dogmatiek te vereorgen. In het verleden hebben de hogeschool voor theologie en pastoraat ln Heerlen en de katholieke hogeschool van Tilburg de Nijmeegse theologische faculteit op die manier al meer geholpen. De kwestie van benoeming van ge huwde priesters of hun handhaving na huwelijk speelt aan praktisch alle theologische faculteiten. De katholie ke theologische hogeschool te Am sterdam heeft er pas enkele dagen van een demonstratieve bezetting om die reden op zitten. Andere theologi sche faculteiten werden een dag uit solidariteit bezet. Buitenland Luxueuze vakantiebungalows op EIGEN GROND aan de Europa ontdekt de Engelse Rivièra met z'n zandstranden, z'r subtropische klimaat en prachtige natuurschoon. Maar an ders. Engelse gastvrijheid, gemoedelijk en voorkomend Paardrijden, maar ook in 't wild levende pony's in he* Dartmoor National Park. Daaraan grenzend en toch maar op een kwartiertje var Plymouth, op de grens van Devon en Cornwall, ligt het Nottei Mill-bungalowpark. Er worden 23 super de luxe bungalows gebouwd, vrijstaand, op o.a 500 mJ grond. De rivier de lynhet stroomt er langs door een lieflijk, intiem dal. Er wordt gevist op forel. Paardrijden en jagen in de buurt. 'n bungalow al vanaf 21.000 v.o.n. U koopt daar voor 86.000 een vrijstaande bungalow van 77 m-\ royale woonkamer van 28 m-' met open haard moderne keuken met eetbar; r.v.s.-aanrecht met dubbele spoelbak, elektrisch fornui9 en ijskast 2 ruime slaapkamers (12 m:) met ingebouwde kasten badkamer met ligbad; gekleurd sanitair; apart toilet groot terras op het zuiden met barbecue hoogwaardig geïsoleerd met o.a. dubbele beglazing centrale verwarming, centr. ant.-systeem, telefoonaanslui ting HET PARK BIEDT U DAARNAAST NOG EEN VERWARMD ZWEMBAD, TENNISBAAN. SHOP MET WASSERETTE. KINDERSPEELWEIDE. RECREATIERUIMTE. SAUNA. PAARDEBOXEN Het gebied is als vakantie-gebied zeer populair. Dus uitste kende verhuurmogelijkheden, waarvoor u van onze verhuur- organisatie gebruik kunt maken. Ook de financiering kan voor u geregeld worden via een Nederlandse bank. Bovendien kunnen wij u een belastingadvies geven. Bezichtiging Regelmatig organiseren wij bezichtigingsvluchten. Bij aan koop van een bungalow worden u de 350 reiskosten vergoed. voor Nederland Tel. 02908-4139 Stoutenburg 20, Landsmeer Riva San Vitale AAN HET MEER VAN LUGANO te koop luxe appartementen in KLEIN GEBOUW DIRECT AAN HET MEER Het gebouw heeft een eigen zwembad, sauna, dakterras en strand aan het meer. De appartementen zijn luxe afgewerkt met o.a. comp. onger keuken, luxe badkamer, rolluiken en zonneschermen Prijs 2-k flat woonbpp 63,5 m' plus tuin van 63 m- ZW FRS 125500 HOGE HYPOTHEEK MOGELIJK v. d. Vliet - Finadvisa Bankrashof 132. 1183 NW Amstelveen Tel 020-452104 Het gebeurt niet elke dag dat wij een advertentie als deze kunnen plaatsen Sterker, dit zal waarschijnlijk voor dit project de eerste en de laatste zijn. Maandenlange besprekingen en onderhandelingen zijn nodig geweest om u dit unieke project te kunnen aanbieden, maar nu is het dan zover: wij laten op dit moment enige zeer luxe recreatiebungalows bouwen op het landgoed van GLYNDLEY MANOR HANKHAM, Oost Sussex (Engeland), op slechts 7 km afstand van de mondaine badplaats EASTBOURNE. Op het landgoed staat NU een compleet gerestaureerd 15e- EEUWS KASTEEL met daarin o.a. een bar, een internationaal georiënteerd 5-sterren restaurant en een prachtige salon, het spreekt vanzelf dat in elke ruimte enorme open haarden branden. Het 17 acres grote landgoed wordt nog voorzien van een overdekt zwembad met sauna (geheel gebouwd overeenkom stig de contouren vari het kasteel). 4 privé tennisbanen, een paarden/ponystal en aan het vismeer wordt het boothuis opgeknapt. Onze bungalows worden gebouwd in overeenstemming met de zware eisen die de Engelse Counsel stelt t.a.v. de historische omgeving. Eeuwenoude bomen en prachtig aan gelegde parken complementeren het geheel. Tot zover het landgoed. Eastbourne biedt u: golfcourses, cricket, tennis, 'n uitgaansle ven zoals dat een grote stad betaamt en, last but not least, het strand met een ouderwetse pier aan de boulevard. Rest ons nog te vertellen dat een bungalow 73.000.- vrij op naam kost en over plm. 2 maanden geheel behangen, betegeld en tapijtklaar wordt opgeleverd. Wij zijn er trots Op dat wij als eersten erin geslaagd zijn via een Nederlandse bank een hypotheek te kunnen verstrekken voor uw bungalow in Engeland. Wij zijn vandaag van 10 00 uur tot 16.00 uur bereikbaar onder telefoonnummer 020-362881 en tijdens kantooruren even eens onder het nummer" 020-364391, Meeuwenlaan 70 - 1021 JK Amsterdam Hoog boven LAX kunnen nog 5 CHALETS gebouwd worden met een riant vrij uizicht over het Rhónedai en de Alpen. Bereikbaar binnen 1 dag per auto, trein en vliegtuig. Met 3 kamers Zw.Frs. 197.000, 4 kamers Zw.Frs. 263.000. HYPOTHEEK TOT 70%: 5.25% RENTE (20 jaar). Inl.: RITINA. Aragohof 8. Amsterdam. Telefoon 020-947465 Blokhuizen met boven- en benedenwoning in vakantieparken in THALFANG en HAIBÜHL op eigen grond. Hoge hypotheek a 5'/i% beschikbaar. Hoog rendement door gegarandeerde huuropbrengst. PRIJZEN VANAF DM 48 000- UITGEBREIDE INFORMATIE EN DOKUMENTATIE: Rechtestr. 81, de Rijp. 02997-1813. Spanje COSTA BRAVA bouwgrond t.k. van part. aan part. 1 km van Eftartit en jachthaven, 3 min. van strand. 10 min. van hot stadscentrum en winkelcentrum, ca 4900 m2, water, boom- en ptanten- begroeiing (cypressen, pal men en treurwilgen etc.). Zeer rustig gelegen. Geïnteres seerden schrijven naar prol. Radu, Maconlaan 26. Maas tricht. Tel. 043-75463 Prijs per m2 DM 40. Fr.fr. 85. NOORD-APENNIJNEN boe renhuizen f 28 000 lot 150.000 v.o.n. Tel. 070-831568. Reflectanten op advertenties onder nummer gelieven er voor te zorgen dat hot num mer op de enveloppe staat vermeld. Dit voorkomt vertraging in de behandeling. Te koop met SPOED woon schip. 34x5 m. Teief. 020- 110711. Te koop ZEILTJALK met mo tor zeilklaar 20 m. lang 5 m. breed van alle gemakken voorzien douche, gas en licht, ijskast, fornuis, kachels Luxe betimmerd, veel licht Heeft havenbnef Vraagprijs 110 000 Westerdok Grote Bickersstraat t o 17 Adam Tel 020-367067 ti|dens kan- t.uren. Te koop EX-MARINEVAAR- TUIG. hout. 35x5x1.20 m. 440 pk Diesel. Moet opgeknapt worden. Bod boven 40.000 Tel 02997-3490 van 10-20 uur Te koop mooie 7-jarige SCHIMMELRUIN, 162 m. M Dressuur en B Springen, Looienhcek 1 Riel. Tel 04248-306 Kroon GEVELREINIGING Gratis proefstuk 020-923087

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 19