Pieken in het buitenland Evenementen in eigen land De tekening van een lezer Stremmingen het relaas van een huishouder Trouw Commentaar 2 Sen slap handje Nieuwe Sloebrug voor Vlissingen Bumper-aan- bumper naar vakantieland? HET WEER door Hans da Jong Het zwarte gat Frankrijk zet nog geen handtekening onder zoutverdrag wmm liever t.v. vierling computer won vluchteling geraniumboom fRIJDAG 30 JUNI 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 «reept »JX'04i ECN ÏB6N0 4-» Praagse Christelijke Vredes- önferentie is opnieuw gehouden. )e betrekkelijke vrijheid waarmee c organisatoren in Tsjechoslowa- ije hun gang konden gaan, pleit oor de bedoeling van de staat de ierk haar gang te laten gaan zo- tng zij zich althans niet bemoeit t de heersende orde. tfijdens de conferentie heeft een :p predikanten uit de kerk van Boheemse broeders een brief ezonden aan de deelnemers om en op te roepen tot een voorbede r enkele mensen, die op dit tment ten onrechte gevangen tten. De Christelijke Vredescon- irentie heeft deze brief zonder n woord naast zich neer gelegd, de moed van de staat de conferentie te laten door tan, steekt de schuchterheid van tar organisatoren schril af. Maar f k de deelnemers hebben het nnelijk beter geoordeeld slechts ver solidariteit te spreken en de trste de beste kans om die te etrachten onbenut te laten. 'at zijn woorden, zoals solidari- tit, vrede, gerechtigheid en be- 'Jrijding nog waard, vraagt men ch dan af. Moeten personen en rganisaties die een rechtvaardige rijd in deze wereld voeren blij ijn met de steun die Praag hun !gt aan te bieden? De Praagse redesconferentie biedt hun een ap handje en voor het overige echts woorden. a op h de ol chter nieui i me rloren r geëi rder tuurl sns :et ha ïldzaa n niei iem t waar p, mi (oi zien dan niet ng vi de slotdocumenten staan erg iel behartigenswaardige dingen, ennelijk hebben de conferentie- angers hun ogen in de wereld oed de kost gegeven. Er is bijna een misstand op onze aardbol of v raag heeft er een woordje aan ^ewijd. De bezetting van Namibië J!? oor Zuid-Afrika wordt terecht veroordeeld. En er wordt steun toegezegd (hoe?) aan de Chileense kerkleiders, die met naam en toe naam worden genoemd. Maar wat gezegd over de bezetting van Tsjechoslowakije en over de positie van veel kerkleiders in dat land? Natuurlijk moet ieder pro testeren wanneer Europese landen in Afrika politieagent spelen en willekeurig volken naar het leven staan. En dat dit in Praag luidkeels gebeurt, is juist en verblijdend. Maar waarom voorbij gegaan aan pure machtspolitiek waar de Sow- jet-Unie zich schuldig maakt in de Hoorn van hetzelfde Afrika, waar zij een regime in stand houdt dat zo bloeddorstig is dat Zaires presi dent Moboetoe daarbij vergeleken een padvinder lijkt? Deze eenzijdigheid is Praags kracht. Daardoor komen talrijke heldere uitspraken uit de bus. Maar deze eenzijdigheid is tevens Praags grote zwakte. De organisa toren voelen dat goed aan. Ze zijn soms dankbaar wanneer een wes terse deelnemer in een concreet geval een tegenwerping maakt. Maar de westerse deelnemers munten niet uit in eigenzinnigheid. Zo lang de samenstelling van de Praagse vredesconferentie blijft zoals ze nu is met officiële kerkelij ke delegaties uit het oosten en privé-personen uit het westen is die eenzijdigheid niet te overwin nen. De westerse kerken zouden moeten overwegen eens serieus met de Praagse vredesconferentie te praten over haar officiële deel neming. Want het is moeilijk te verkopen dat zij wèl officieel wil len samen werken in het kader van de Wereldraad van Kerken, maar dat weigeren wanneer het gaat over een vredesconferentie. Hoewel het aantal vertrekpieken in Nederland dit jaar door een betere vakantiespreiding kleiner is dan vorige jaren (de belangrijkste vallen in de weekeinden van 1,8 en 15 juli) zal de buitenlandganger er rekening mee moeten houden, dat eenmaal over de grens ook daar en soms veel grotere pieken zullen voorkomen. LI3SENGEN (ANP) Minister Uljnman zal maandag ln Vlissingen nieuwe Sloebrug over het kanaal •ritoor Walcheren openen. Tegelijk "itopent de minister nog een kleine, c ngeveer een kilometer lang wegge- v eelte van rijksweg 58. dat aansluit de nieuwe brug. Hiermee is de A route, de verbinding tussen Eind- Hij la or he listnl ctó-n eU- hoven-Tilburg-Breda-Vlissingen. vol tooid als autosnelweg. De bouw van de brug met op- en afritten heeft ruim twintig miljoen gulden gekost. De aansluiting van rijksweg 58 op de brug vergde nog eens bijna drie miljoen gulden. Op de volgende data wort op de Fran se wegen zeer grote drukte ver wacht: zaterdag 1 juli (de eerste dag van de schoolvakanties), vrijdag 14 juli (de nationale feestdag, die doordat deze ditmaal op vrijdag valt veel Fransen voor een lang weekeinde er op uit zal doen trekken) zaterdag 29 juli en dinsdag 1 augus tus (de drukste periode van het jaar zal op 29 juli beginnen. In zes dagen vertrekken zes miljoen Fransen en komen er vier miljoen thuis. Dat betekent dat in dit weekeinde een op de vijf Fransen zich op de weg bevinden). Op deze dagen moet rijden op de doorgaande wegen in Frankrijk ont raden worden vooral op de volgende trajecten: Metz-Dyon-Autoroute du Soleil, de Autoroute du Nord (Lille- Parijs) en de Autoroute l'Aquitaine (Parijs-Orleans-Tours) en verder Bor deaux-Spaanse grens. In plöats daarvan kan men beter de alternatieve routes nemen. Deze zgn. Bis-wegen (in het Frans: Itinéraires bis of ook wel Emiraudes) zijn beweg- wijzerd met groene pijlen (een dichte pijl in zuidelijke richting, een open in noordelijke). Op nieuwe ANWB-rou- tekaarten zijn deze groene routes aangegeven. Aanbevolen reisdagen in Frankrijk zijn de woensdagen. In Duitsland liggen de pieken in de weekeinden van 1, 8. 15, 22 en 29 juli. In Alle weekeinden zal met extra veel vrachtverkeer rekening moeten wor den gehouden in de nachten van vrijdg op zaterdag, de zondag op maandag en de maandagmorgen. Dit houdt verband met het weekeind-rij verbod voor deze categorie wegge bruikers. Op de volgende trajecten zal het ver keer hinder ondervinden van weg werkzaamheden: A7 Kassei-Frankfort (tussen AB- Dreieck Hattenbach-Kirchheimer Dreieck-Bad Hersfeld en Hom burg), A5Frankfort-Bazel (tussen Wall- dorfer Kreuz en het einde van de autosnelweg bij Rastatt Weil am Rhein), A81 Stuttgart-Heilbronn (tussen AB- Dreieck Stuttgart en Heilbronn), A8 Karlsruhe-München (tussen AB- Dreieck Stuttgart en Aichelberg), A3/A9 Frankfurt-Neurenberg-Mün- chen (bij AB-Dreieck Biebelried, in de omgeving van Neurenberg tus sen Dreieck Holledau en München), A8 München-Salzburg (tussen Holz- kirchen en Inntaldreieck). A7 Ulm-Kempten (aan het einde van de autosnelweg bij Nesselwang en in Pfronten). Wie het altijd drukke Frankfurter Kreuz wil vermijden kan dit jaar voor het eerst gebruik maken van het nieuwe traject Giessen-Aschaffen- burg (93 km), dat aansluit op de Sau- erlandautobahn (A45). door Dick Ringlever Over enkele dagen is het zo ver. De eersten van de ongeveer 7,5 miljoen vakantiegangers zullen er weer op uit trekken. Nog wel niet het drukste weekeinde van deze maanden, maar toch: in binnen- en buitenland zal de uittocht duidelijk te merken zijn. In verband met deze massale uit tocht, die rich zo'n zes weken zal herhalen een periode waarin ruim drie miljoen naar een binnenlandse bestemming zullen trekken en ruim vier miljoen de sprong over de grens maken zal Trouw de komende vrijdagen aandacht besteden aan de grote trek, met een rubriek waarin praktische tips voor de reis worden gegeven, plus informatie over bin nenlandse evenementen. Het oudheidkundig- en visserijmu seum in Scheveningen is zaterdag het middelpunt van een manifestatie die ln het teken staat van het noodlijden de hospitaal-kerkschip „De Hoop". In het museum is een tentoonstelling over dit schip ingericht, er voor en er achter vinden demonstraties van oude ambachten plaats. Groepen uit dertien landen nemen tot en met maandag 3 juli deel aan een internationaal folkloristisch fes tival in De Steeg bij Arnhem. Er zijn 's middags en 's avonds uitvoeringen in een grote tent bij het kasteel Mid- dachten. Op het erf van het folkloristische museum „Erve Kots" in Lievelde (de Achterhoekse gemeente Lichtenvoor de) kan men zaterdag 1 en zondag 2 Juli zien hoe handwerklieden vroeger hun brood verdienden. De demon straties van oude ambachten hebben plaats tussen 14 en 18 uur. Klootschietwedstrijden en -de monstraties zijn zaterdag 1 en zondag 2 juli te zien in het Twentse dorp Denekamp (beide dagen 's middags twee uur). Ter gelegenheid van het dertigja rig regeringsjubileum van Koningin Juliana is in cultureel centrum „Ami- citia" in 8neek een tentoonstelling ingericht van ruim 120 geschenken die de Koninklijke familie de afgelo pen drie decennia tijdens buitenland se reizen heeft ontvangen. De ten toonstelling is tot en met 13 Juli van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur toeganke lijk. In het centrum van Den Helder wordt zaterdag 1 juli tussen 10 en 16 uur een kunst- en antiekmarkt ge houden. Tevens zijn er demonstraties van oude ambachten. Een niet ongebruikelijk beeld op zomerse zonda gen en andere drukke momenten. Zal het ook deze zomer weer zo toegaan? Overzicht van de werkzaamheden op de Nederlandse auto snelwegen en autowegen van 1 juli tot en met 7 Juli 1978. Breda-Gorinchem (bij de brug Keizersveer). Bred a-Rotterdam (tussen Zevenbergen en Ridderkerk). Arnhem-Nijmegen (een rijsTrook afgesloten). TilbUrg-Eindhoven (bij Best). Utrecht-Arnhem-Zevenaar (tussen IJsselbrug bij Arnhem en Zevenaar). Zwolle-Amersfoort (tussen Harderwijk en Nunspeet). Zwolle-Apeldoorn (tussen Hattem en Heerde). Vc Tekeningen, bif voorkeur in liggend formaat, sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boek en bon. Het blijkt een gemene, hardnek kige griep te zijn die de zomer vorige week heeft opgelopen. Aanwijzingen dat er op korte ter mijn een einde komt aan de lij densweg, zijn er niet. Ook het komende weekeinde blijft het nu en dan huilen, figuurlijk en let terlijk: er komen zaterdag en zondag zeker weer buien in het stuk voor en ook regenzones we ten nu het paadje naar de Noord zee en de Lage Landen wel dege lijk te vinden. Geen uitzicht dus op temperaturen boven twintig graden, het blijft bij een tussen zuidwest en noordwest pende lende wind met zestien a acht tien graden een bekeken zaak. Het zijn weerkaarten voor de wat verdere toekomst die mij genoodzaakt hebben tot deze al lerminst zonnige aanloop. We ken en eigenlijk maanden achtereen is er sprake geweest van een blokkering van de oce aandepressies. maar deze functi oneert niet meer zo goed. De ene na de andere depressie, ook wel loslopende fronten, kruipen in het.zwarte gat" van West-Euro pa, tussen het Azoren-hogedruk- gebied en een maximum boven Scandinavië. Op dit ogenblik toert een mini mum van de Faröer vrolijk over de Noordzee in de richting van noordwest-Duitsland of de Oost zee. op de hielen gezeten door een sprinter richting Schotland enhet zal heus het laatste systeem niet zijn. Het vibreert daar op de route Canada-Zuid- Groenland momenteel van de depressies. Het Azoren-hoge- drukgebied op zichzelf sterk genoeg verzuimt in noordelij ke richting een vuist te ballen, die de depressies misschien een toontje lager zouden kunnen doen zingen, maar beperkt zich tot „vingeren" in de richting van Noordwest-Spanje, Zuidoost- Frankrijk en Italië. Dat levert die landen flink wat zonneschijn en pure zomerse temperaturen op. In het Spaanse binnenland gaat het binnenkort heet toe: 33 graden, dat is altijd nog" minder dan in Israël, te weten 42 graden. Door al dat depressie-gedram in onze omgeving neemt de stabili teit van de atmosfeer voortdu rend verder af. Het is weer het bekende liedje van kou in de bovenlucht, resulterend ln buien. U zult al wel hebben be grepen, dat een en ander zeer verstorend werkt op de totstand koming van een wat forsere ho- gedruknevel op de oceaan tot IJsland: er was gisteravond nau welijks meer iets van terug te vinden. De stromingslijnen lo pen juist meer west-oost dan daarvóór. Om de stemming erin te houden, hier een greep in de ouwe doos: „Juli heet en droog, dan houdt de winter kwaad betoog." En: actueler nog „Is d' eerste juli regenachtig, gans de maand is twijfelachtig." Wat dit betreft een aansluiting met de Ameri kaanse weerkundigen, die giste ren hun voorspelling voor de maand juli wereldkundig maak ten. Als het allemaal uitkomt staat de Westeuropeanen heel wat te wachten. Volgens „Wash ington" zal de juli-maand gemid deld onder-normale temperatu ren opleveren en bovendien dui delijk te nat weer. Dat te koude weer strekt zich ook uit over het oostelijk deel van de oceaan, in tegenstelling tot het westelijk deel en de omgeving van Florida, waar gemiddeld boven-normale temperaturen zijn te verwach ten. Ik hoop dat u na het lezen van dit laatste niet in tranen bent uitgebarsten. Jan Visser uit Marken gaf nog iets minder actueel nieuws uit de Verenigde Staten, met name over de koude week (12 tot 18 juni), toen het in de White Face- bergen ten noordoosten van New York maar liefst minus 3.3 graad Celsius werd. Op 15 juni viel er in Crawfortsville. Florida, in min der dan twaalf uur: 279.4 milli meter regen en om het vrolijk te houden, twee dagen later steeg de temperatuur in Wichita, Kan sas, tot 38 graden Celsius. Tot en met 1 september bestaat de gelegenheid het Koninklijk paleis op de Amsterdamse Dam van binnen te bezichtigen. In het zeventiende-eeuw- se gebouw wordt ook een tentoonstel ling van mechanische muziekinstru menten. „van speelklok tot piere ment" gehouden <op werkdagen van tien tot twaalf en dertien tot zestien uur). Vele van de landschappen op de prentjes in de Verkade-albums be staan niet meer of zijn ernstig ver minkt. Tot die conclusie komt men bij een bezoek aan het Hilversumse centrum „De Vaart", waar men deze plaatjes vergelijkt met recente aqua rellen van de punten die in de oude Verkade-boeken zo'n charmante aan blik boden. De tentoonstelling duurt tot en met 23 Juli. Openingsuren: op werkdagen van 10 tot 12 en 14 tot 17 en in de weekends van 12 tot 17. De strohoed van Lou Bandy, een verenkapje van Josephine Baker, de steek van een westerse hoogwaardig heidsbekleder en de hoofdtooi van een stamhoofd uit Polineslë ze zijn allemaal van 2 Juli tot en met 27 augustus te zien op de tentoonstel ling „Goed Gemutst" in de Grote Kerk te Westzaan. Men kan er .'s woensdags tot en met zondags van 14 tot 17 uur terecht. Er bestaan grote verschillen in de slaapomstandigheden vroeger en nu. van arm en rijk en van ingezetenen van Europa en van de derde wereld. Dat wordt duidelijk op de tentoon stelling „Naar bed. zei duimelot", die nog tot en met zondag 9 Juli te bezich tigen is in het museum Catharina Gasthuis in Oouda. Men is daar door de week van 10 tot 17 uur en zondags van 12 tot 17 uur welkom. ROTTERDAM (ANP) - Tot grote teleurstelling van de Nederlandse re gering heeft Frankrijk de onderteke ning van het in december '76 door de Rijnoeverstatcn gesloten zoutak- koord opnieuw uitgesteld. Het Fran se parlement zou de bekrachtiging van het verdrag ter bestrijding van de zoutbelasting van de Rijn vandaag behandelen. In mei stond het wetsontwerp voor het eerst op de agenda. Onder druk van de plaatselijke bevolking van de Elzas, die van de opslag van het afval zout uit de kalimijnen in Mulhouse in de ondergrond nadelige gevolgen voor het grondwater vreest, werd de behandeling tot vandaag uitgesteld. De commissie van handel en produk- tie zou de zaak intussen in onderzoek nemen. Als reden voor dit tweede uitstel geeft de Franse regering, dat zij een optimale kans wil geven voor de aan vaarding te zijner tijd van de desbe treffende wet. De Nederlandse regering ervaart dit uitstel als een grote teleurstelling, aldus een woordvoerder van het mi nisterie van buitenlandse zaken. Zij wijst daarbij op de mening van het publiek, waar de zaak sterk leeft. De regering beraadt zich nu op te nemen stappen in het kader van de internati onale Rijncommissie. ïzod tot ord x ;aan< :sde lette min ïn, 5. o| ,g- - et. I en. 2 gle ast. om, el. 1 I. lafl st.Hl Ontelbaren is het met de paple pel Ingegoten: een vrouw hoort thuis ln het gezin, een man brengt het geld in. Als vrouwen dan toch zo nodig buitenshuis moeten werken, hebben ze „dus" meestal een dienende functie (zelfs de onmisbare secretaresse die zich de rechterhand van de baas mag noemen, is gewoon een dienende dame». De meeste vrou wen voelen zich daar best bij. Ze hebben nooit beter geweten dan dat het zo hoort en geen meisje dat als Jongste bediende ergens begint, zal de gedachte koesteren het ooit nog eens tot directeur te brengen: ze weet bij voorbaat dat zo'n positie niet voor haar is weg gelegd. maar dat het hoogst be reikbare voor haar misschien se cretaresse van de directeur is. Oeen wonder dat de meeste vrou wen zich waarschijnlijk niet eens behaaglijk zouden voelen op zo'n hoge post; assisteren kunnen ze. zelfstandig een zaak of afdeling lelden zou de meesten aanvanke lijk een uiterst onzeker gevoel geven Beslissingen nemen en or ders geven is nog Iets heel anders dan orders uitvoeren, al zijn die nog zo belangrijk en moeilijk. Wat nog helemaal niet wil zeggen dat ze niet geschikt zouden zijn om de lakens uit te delen, maar het zal moeilijk wennen zijn als Je Je leven lang is bijgebracht dat zoiets echt mannenwerk is. Oelukklg is niet alles even onrechtvaardig verdeeld ln deze wereld: ook mannen blijken last te hebben van datzelfde ver schijnsel. een onzeker gevoel waar het werk betreft dat „ty pisch vrouwelijk" is, zoals hun ouders hun tenminste hebben voorgehouden. Luister naar het relaas van een „huishouder" ln MVM-Nleuws, het blad van de actiegroep Man-Vrouw-Maat schappij. Jarenlang deelde hij huis en leven met een vrouw. Heel eerlijk, allebei een halve baan en een half huishouden. Olng prima, zegt hl). Hij was han dig ln huls, kon eigenlijk alles wel aan. Hij dweilde, kookte, deed de was en de boodschappen en maakte de bedden op. Tot de twee uit elkaar gingen. Sinds een Jaar staat hij alleen voor zijn huishouden. Maakt dat dan zo veel verschil? Dat doet het inder daad: „Ik moest nu tot mijn schrik voor het eerst echt huis houden", waarmee hij bedoelt dat hij nu alles zelfstandig moet doen. „Ik kan niet meer vragen: zeg. hoe lang kookt andijvie? Kunnen gekleurde lakens ge woon in de bonte was?" De mees te technieken, zegt hij. zitten hem al lang in de vingers, maar desondanks is hij verschrikkelijk onzeker. Tot voor kort bleef zijn bijdrage beperkt tot meehelpen in het huishouden, zoals hij als klein jongetje zijn moeder al hielp. Hij vindt zich thuishoren in de mannenwereld, de baan, en in die andere („vrouwen"-)wereld zal hij zich nooit zo zeker kunnen voelen als op zijn werk. Die huis houdelijke technieken mag hij dan onder de knie hebben, „ik krijg nooit het gevoel dat ze bij mij horen". Wel heeft hij nog al tijd „een hang naar moeders goedkeuring", zoals vroeger. En net als die vrouw in haar baan kan hij wel assisteren, maar durft hij de zelfstandigheid niet aan. Een overblijfsel uit zijn jeugd, meent hij. In elk geval voor ou ders een aansporing te meer om hun kinderen niets „vrouwelijks" of „mannelijks" aan te praten. Een koeien-vierling schijnt maar heel zelden voor te komen; als er zo'n vierling geboren wordt, zijn de kalfjes vaak zo zwak dat ze niet allemaal in le ven blijven. Begrijpelijk dus dat mevrouw Vitlock en haar kinde ren die op een boerderij in de buurt van Stockholm wonen zo trots zijn op hun koe Dolly en haar vier kerngezonde kalfjes, waarmee ze hier poseren. Als ze moeten kiezen, is 44 pro cent van de Amerikaanse kleu ters van vier tot zes jaar liever papa kwijt dan de televisie. Dat is het resultaat van een onder zoek dat een bureau voor consu mentenbescherming in de buurt van Hollywood onder kleuters heeft uitgevoerd. Van de tijd die overblijft na aftrek van de slaap- uren, zitten de Amerikaanse kin dertjes van die leeftijd zeker een derde voor het t.v.-toestel. Het bureau heeft berekend dat de kinderen tegen de tijd dat ze van de middelbare school komen, meer tijd voor de beeldbuis heb ben doorgebracht dan in de klas. Het nieuwe, milieubewuste tijd schrift Onkruid zou, net zo recht door zee als zijn naam. een ko- persbewuste prijs krijgen. Niet het gebruikelijke, maar zeer be drieglijke prijsje met 90 cent ach ter de komma een artikel lijkt op die manier een stuk goedko per dan wanneer het op een dub beltje naar boven wordt afgerond maar gewoon een eerlijke prijs van 25 per Jaar voor zes num mers. Zo hebben ze het dus ook op de titelpagina gezel. Maar ze hadden iets vergeten, lezen we in VNU-kroniek. het hulsorgaan van het gelijknamige tijdschrif tenconcern: „voor de administra tie en verzending moet elke abon- netmentsprijs deelbaar zijn door het aantal nummers dat geleverd moet worden." Het is duidelijk: de computer die 25 door 6 kan delen, moet nog worden uitge vonden. De uitkomst is 4.1 met een oneindig aantal zessen; het sommetje komt nooit uit, de computer zou dus tot in het on eindige moeten doorgaan met zessen, en geen abonnee zou ooit een rekening krijgen. En zo moes ten de milieu- en prijsbewuste Onkruid-makers toch toegeven aan de 90 cent achter de komma, want ƒ24,90 komt wèl uit, op 4,15. Het verfoeide bedrag staat nu dus wel op de rekeningen en accept-girokaarten, maar op het titelblad prijkt de eerlijke prijs van 25. De militaire regering van Bangla- desj wil de tweehonderdduizend Burmaanse vluchtelingen naar hun land terugsturen. Deze vluchtelingen leven ook ln het gastland praktisch in de open lucht en lijden honger. In eigen land bezitten ze helemaal niets meer; als ze teruggaan, zullen ze dus ook daar weer in kampen opgevangen moeien wórden. De stichting „Mensen in nood" in Den Bosch maakt zich ernstige zorgen over deze grote groep Bur- manen. Ze vraagt zich af hoe de vluchtelingen in eigen land ont vangen zullen worden ('men vlucht toch niet voor niets') en hoe ze daar verder moeten De stichting wil iets voor de vluchte lingen doen en vraagt daarvoor financiële hulp. Giften kunnen gestort worden op postgiro 1111222 ten name van Stichting 'Mensen ln nood', Den Bosch. Geraniums kunnen hoog worden en soms wel tot bijna-bomen uit groeien, maar zo hoog als de gera niumboom bij de hoofdingang van Ouwehands dierenpark zal er toch niet een zijn. Veel bezoekers hebben er ai met open mond naar staan kijken, en pas dichtbij de boom ontdekten ze dat het nep was. De tuindienst van het park heeft een grap uitgehaald met een afgestorven acacia. Over de dode takken zijn acht manden geraniums verdeeld, zodat het net lijkt of de bloemen bij de boom horen. Zolang het nat weer is, staat de dode acacia schitte rend in „bloei", maar in het park houden ze hun hart vast voor de uitvinding als het weer naar zon nig en droog omslaat. Dan zit er voor de tuinlieden niets anders op om elke dag over een ladder naar boven te klimmen en de geraniums te begieten, anders gaan ze onherroepelijk dood.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5