Nationale steun voor visserij Overlevingskans KSH-research Van der Stee belooft maatregelen -Oude stenen van- kasteel te koop FAMILIEBERICHTEN VRIJDAG 23 JUNI 1978 TROUW/KWARTET Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Van der Stee van landbouw en Visserij wil de visserij, die te lijden heeft onder de vangstbe perkende maatregelen met een bedrag van ongeveer zeven tien miljoen gulden tegemoet komen. Hij kondigde In de Kamercommissie voor de visserij gisterochtend een aantal nationale maatregelen aan, nu in Luxemburg is gebleken dat door het dwarsliggen van het Britse koninkrijk opnieuw niet mogelijk blijkt om een gezamenlijk beleid te voeren met de andere lidstaten. Voor de 331 kotters, die de „kleine i visserij'' in ons land uitmaken, is een J bedrag van tien miljoen gulden gere serveerd. Men denkt aan een gedeel telijke vergoeding van de vaste kos ten voor een stilligperiode van gemid deld Uen weken. Dat zou een bijdrage van ongeveer 3000 gulden In de week betekenen. Verder wordt vier miljoen uitgetrokken voor de sanering van de dertien oudste schepen van de „grote zeevisserij", de hektrawlers. Een be drag, dat Is gebaseerd op 1000 gulden per zogeheten BRT. (bruto register ton). Schepen met een diepvriesin stallatie kunnen daar nog een extra bedrag bovenop krijgen. Maar de mi nister verwacht dat van deze dertien schepen slechts zes gebruik zullen maken van de regeling, terwijl de zeven andere van de stilligregeling van de „grote zeevisserij" zullen pro fiteren. Voor die visserij Is drie mil joen uitgetrokken. Het betreft 42 schepen die gemiddeld 8000 gulden per week zullen krijgen, bij een stillig- duur van tien weken. In de maatregelen zijn ook bijdragen opgenomen voor de bemanningsle den van maatschappen. Voor hen wordt geen premie betaald en zij heb ben dus geen recht op sociale voorzie ningen. Weinig optimisme Het Tweede Kamerlid Hartmeijer (PvdA) uitte zijn bezorgdheid voor deze groep in een motie. Hij verzocht de regering te bekijken of deze men sen kunnen worden ondergebracht in een werknemers- of volksverzekering. De minister zei daarover contact te zullen opnemen met zijn ambtgenoot van sociale zaken, maar veel ver wachting had hij er niet van. Wat betreft de handel en de industrie vertelde de minister dat de problema tiek bij deze sectoren geheel anders ligt. In het buitenlud kan immers vis worden gekocht. Gevezen werd in dit verband ep Denemarken, dat gouden tijden beleeft in de verkoop van haring. De minister verwachtte overigens dat de situatie met de haring volgend jaar niet veel beta zal zijn. Deze vissoort herstelt zich weliswaar rede lijk, maar het zal niet zo goed gaan als met tong en scho..Naar schatting is er op dit ogenblik 80 ton haring meer in de Noordzee dan vorig Jaar. Dat is nog steeds te veinig. Vroeger werd er zo'n 600.000 Un per jaar ge vangen in de Noordzet. Toen was er ongeveer 800.000 ton iazee, tegen nog geen 300.000 ton nu. De minister zei verder dat naar zijn verwachting de vissen. wel altijd met vangstbeperkingen te maken zal heb ben: „De vrije zee kont nooit meer terug," aldus Van der 8tee. UTRECHT (ANP) De funda menten van het zestiende- eeuwse kasteel „Vredenburg" in Utrecht worden nu bij stuk jes en beetjes verkocht om geld bijeen te krijgen voor een orgel in het gloednieuwe muziekcen trum in Utrecht. De fundamenten van het kas teel* (uit 1529) moesten vorig jaar plaats maken voor de nieuwbouw van het muziek centrum. De duizenden tufste nen staan nu. netjes afgebikt en opgestapeld, op een terrein- tje van de dienst openbare wer ken van de gemeente Utrecht. De stichting orgelcomité Mu ziekcentrum Utrecht (OCMU) mag ze van de gemeente verko pen om aan geld te komen voor het orgel. Volgens het OGMU ontbraken daarvoor de gelden in de miljoenenbegroting (bij na 35 miljoen) voor het muziek centrum. Voor een tientje kun nen belangstellenden „hun steentje bijdragen" aan de aan koop van het kostbare orgel. Bij openbare werken „vliegen ze de deur uit, soms wel met tien tegelijk", aldus een mede werker van de dienst. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Vier Kamerleden hebben gisteren gi gekregen, dat de regering toch nog enige overleving biedt aan de researchafdeling van Koninklijke Scholte nig. Minister Van der Stee (Landbouw) zal nog geen zetten achter het onderzoek naar de toekomstmogelijk) van een zelfstandig KSH-research, Aan de vakbonden had Van der Stee De kamerleden hopen, dat ul al laten weten dat het bedrijlsleven een „Innovatie-instituut" ont geen behoefte heeft aan nieuwe rese- een Instelling die bedrijven t areh-activiteiten in het noordens des zaam is bij de opzet nieuwe p and*- 0v'er kamerleden: Beumer tiemethoden en het maken va <CDAL SpeUeer (PvdA), Scherpenhui- we produkten. Minister Peljni 7Pn (Wni on motrmiini T.omhorc J zen (WD) en mevrouw Lambers (D'66) hebben die mededeling giste ren in een „stevige discussie" met de bewindsman aangevochten. De be- ï°f'ie'tSePeUd °P !enJmoment fat betalen"aan zt'n'lmtituüt" het bedrijfsleven met wist, op welke research ze een beroep zou kunnen doen, was het verwijt van de Kamer leden. Er is namelijk nog geen zelf standig onderzoeksinstituut, in welke vorm dan ook, uit de KSH-afdeling voortgekomen. (Wetenschapsbeleid) heeft daai gesprek met de vier parlemen niet afwijzend op gereageer heeft echter geen geld om i Van Aardenne (Economische is echter wel bereid te kijkei zo'n instituut in het noordei komen, al dan niet los van research. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur. goede morgen opa Blom hartelijk gefeliciteerd met uw 72e verjaardag. Steven Sandra Antoinette Danny Anthony OMA vandaag kijken u en ik met dankbaarheid naar het verleden en de toekomst. ANN ET Met dank aan God, hopen wij op D.V. 23 juni a.s. de 40ste trouwdag te gedenken, van onze ouders en opa en oma H. A. van Vuuren W. H. van Vuuren-Pruyssers Zij betekenen veel voor ons allen. Wij hopen dat zij nog lang gespaard mogen blijven. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Sprang-Capelle, 23 juni 1978 Loonsestraat 21 Zaterdag 24 juni is het 40 jaar geleden dat Piet Hammingh en Tine Hammingh-Pietersma getrouwd zijn. Wij zijn dankbaar en blij dat we deze dag samen mogen vieren.. Rijssen: Ad en Gerda Vlijmen. Peter en Coby Geldermalsen: Cor en Hanny Coevorden: Bert en Saskia Londen: Ed en Lydie en de 12 kleinkinderen Waddinxveen, juni 1978 Groensvoorde 62. Moe gestreden werd door de Heer thuisge haald onze lieve zuster, schoonzuster en tante Margaretha Langeveld op de leeftijd van 76 jadr In het huis mijns Vaders zijn vele woningen Hilversum: N. Langeveld-van Wieringen Goes: C. Langeveld S. W. Langeveld-de Groot Hilversum: J. Langeveld A. G. J. Langeveld-Drok Hilversum: J. C. Langeveld neven en nichten. Hilversum, 22 juni 1978 Elzenlaan 57. De overledene is thuis opgebaard. De begrafenis zal plaatshebben maandag 26 juni a.s. tegen 14.00 uur op de Noorderbegraaf plaats te Hilversum. Gelegenheid tot condoleren direct na de begra fenis in de aula van bovengenoemde begraaf plaats. Ik leef en gij zult leven. Joh. 14:19 Heden nam de Heer onze God tot Zich in zijn heerlijkheid onze zeer geliefde man en vader Hylke Thomas Boersma, arts, in de leeftijd van 76 jaar. 's-Gravenhage: Gr. Boersma-Hoving Leiden: H. A. Boersma 's-Gravenhage, 21 juni 1978 Cees Laseurlaan 165. Thuis liever geen bezoek Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van de Verpleeginrichting Mariahoeve, Honga- renburg 240; bezoek van 3-5 uur en van 7-8 uur. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 26 juni om 1 uur in de Ned. Hervormde Kerk (Dorpskerk), Plein te Wassenaar, waarna de begrafenis aldaar zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de kerk „Ik ben verstomd, ik doe mijn mond niet open, want Gij zelf hebt gedaan". Psalm 39 vers 10 In Zijn ondoorgrondelijke wijsheid heeft God Zijn geliefd kind plotseling van ons weggeno men, onze zeer geliefde, zeer zorgzame man en vader Jan Staat op de leeftijd van 64 jaar Barendrecht: E. H. Staat-van Houten Leerdam: W. A. Staat 3arendrecht, 22 juni 1978 le Barendrechtseweg 157. Aan huis liever geen bezoek Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond van 19.30-20.30 uur in de aula van de begraaf plaats te Barendrecht, Scheldestraat. De dienst van Woord en Gebed zal D.V. wor den gehouden maandag 26 juni om 14.25 uur in de „Bethelkerk", Schaatsbaan 1 waarna de begrafenis zal plaatsvinden 15.30 uur. Verslagen melden wij dat God plotseling uit zijn gezin en zijn werk heeft weggenomen onze beminde broer, zwager en oom Jan Staat hij werd 64 jaar. Middelburg: P. Staat-Melis Amsterdam: A. Staat M. M. Staat-de Koning Barendrecht: Jac. Staat jr. T. Staat-de Waard Bodegraven: P. van Sevenhoven-Staat K. van Sevenhoven Dordrecht: Joh. Staat B. Staat-Krauff Rijsoord: G. van Nes-Staat G. van Nes Appingedam: A. Oosterhof-Staat F. Oosterhof Barendrecht: H. Staat M. Staat-Oskam Neven en nichten Barendrecht, 22 juni 1978 Nog onverwacht nam de Here tot Zich onze gelief de zwager en oom Jan Staat echtgenoot van E. H. van Houten, op de leeftijd van 64 jaar. W. W. van Klaveren-van Houten W. van Klaveren-Van Houten Neven en nichten Rijnsburg, 22 juni 1978 Met grote droefheid geven wij u kennis dat de Heere na een geduldig gedragen lijden van ons heeft weggenomen onze geliefde en zo zorgza me vrouw, moeder, schoonmoeder en oma Christina Adriana Korevaar echtgenote van Willem Bieshaar in de ouderdom van 70 jaar. Groot-Ammers: W. Bieshaar Bilthoven: J. van Leeuwen-Bieshaar W. van Leeuwen Nieuwpoort: P. Ooms-Bieshaar A. Ooms Groot-Ammers: E. Bieshaar T. P. M. Bieshaar-Bakker en kleinkinderen Groot-Ammers, 22 juni 1978 Marijkestraat 37 Gelegenheid tot condoleren zaterdag 24 juni van 19.30-21.00 uur en na de begrafenis in het Ned. Herv. Jeugdgebouw, Wilhelminastraat 6a. De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V. maandag 26 juni tussen 12 en 13 uur op de algemene begraafplaats te Groot-Ammers vanuit bovengenoemd gebouw. Vertrek Jeugdgebouw 12.00 uur. Liever geen bezoek aan huis. Vrees niet, wat) Ik heb u verlost, Ik heb u bij uw uam geroepen, gij zijt van Mij" Steunend op de beloften Gods, die in Jezus Christus ja en amen zijn, is heden van ons heengegaan onze lieve moeder en oma Kornelia Bosman op de leeftijd van 75 jaar; sind; 22 maart 1969 weduwe van Pieter Klont Ten Boer, 20 juni 1978 „Bloemhof" Ten Boer: J. Prins-Klont L. Prins Bedum: V. Klont E. Klont-Sterenberi Gar reis weer: J. Klont C. J. Klont-Dijkema Ten Post: K. Klompien-Klont G. Klompien A. Klont C. Klont-Wieringa A. Klompien-Klont K. Klompien Den Haag: S. Klont E. Klont-Van Yperen Grootegast: K. M. Klont G. Klont-Zijlema Den Haag: M. F. Klont A. Klont-van Yperen Zuidlaren: F. K. Bolt-Klont H. W. Bolt Ten Post: P. C. Klont Klein- en achterkleinkindeien Condoleantiebezoek: vrijdagavond va; 8.00- 9.00 uur in „Bloemhof" Zij, die de over.edene de laatste eer wensen te bewijzen, \orden verzocht op zaterdag 24 juni a.s. om 13.45 uur' aanwézig te zijn in de Geref. Kerk, Oldahuis- straat te Ten Post. Correspondentieadres: P. C. Klont, Rijfiweg 14, Ten Post. Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft be tekend, hebben wij afscheid genomen van onze lieve moe der, schoonmoeder en oma Dirkje Hendrika Pol van der Struif weduwe van Ds H. J. Pol. Groningen: C. M. Hoedemaker- Pol L. A. Hoedemaker Marika Arnd Jakob Tiel: D. M. Pol Nijeveen: 21 juni 1978 Rembrandtstraat 17 Correspondentie adres: Wadenoyenlaan 601 4006 AN Tiel. Liever geen bezoek Geen Bloemen Geen toespraken De rouwdienst zal worden gehouden in de Ned. Hervormde kerk te Nijeveen op maandag 26 juni om 13.30 uur, waarna de begrafenis op de be graafplaats aldaar zal plaatsvinden. Na afloop van de begra fenis is er gelegen heid tot condoleren in het ontmoetingscen trum van de Ned. Hervormde Kerk. „Troost, troost mijn volk" Verdrietig om zijn sterven, maar dankbaar voor zijn leven, gebed en werk, geven wij kennis van het overlijden van onze broeder Ab van der Woude penningmeester van de stuurgroep van de Charismatische Levensscholen. De menselijkheid waarmee hij de zakelijke belangen van de scholen behartigde, was door Gods Geest geïnspireerd. Moge de Heer de Trooster zijn voor zijn vrouw en kinderen. Stuurgroep van de Charismatische Levensscholen „Nochtans zal ik juichen in de Here, jubelen in de God van mijn heil". Habakuk 3 18 Want „de genade die God schenkt, is het eeu wige leven in Christus Jezus, onze Here" Rom. 6 23 b Na een zeer moedig gedragen lijden, is in vol vertrouwen op zijn Heer, van ons heengegaan mijn onvergetelijke man, onze lieve zorgzame vader en grootvader, broer en zwager Pieter Albert Hartkamp op de leeftijd van 64 jaar Vaassen: J. G. Hartkamp-Hulshof Oostvoorne: R. H. Hartkamp J. C. Hartkamp-Boone Jacoline, Martine, Marieke Nootdorp: G. M. Keukelaar-Hartkamp M. A. Keukelaar Keke, Marijn Ridderkerk: J. P. Hartkamp M. Hartkamp-de Lange 's Gravenzande: M. J. Leerdam-Hartkamp H. Leerdam Brielle: J. M. Huysman-Hartkamp J. Huysman Overschie: M. H. Lantzendorffer-Hartkamp W. Lantzendorffer Vaassen, 21 juni 1978 Beukenoord 7. Geen bezoek aan huis - geen bloemen De rouwdienst zal worden gehouden zaterdag 24 juni a.s. om 14.00 uur in de Tabernakelkerk, Prins Hendrikweg 6 te Vaassen waarna om 15.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats „Wenum", Ramsbrug- weg, Apeldoorn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in bovengenoemde kerk. Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. Jesaja 43 vers 1. Na een liefdevolle verpleging in huize „Mariën- have" te Warmond heeft de Heere heden tot Zich genomen onze lieve moeder, zuster, schoonzuster en tante Adriana Elisabeth Jongejan-Heij sinds 1 januari 1956 weduwe van Cornelis Jongejan op de leeftijd van 87 jaar. Hoewel haar geest de laatste tijd omsluierd was, wist zij zich met zekerheid een kind van God. 's Gravenhage. T. Jongejan Arnhem: J. K. Jongejan E. Sybesma Boskoop: T. Boer-Heij D. Boer P. J. Jongejan-van Hooidonk J. J. Jongejan M. Jongejan-Boer neven en nichten Warmond, 20 juni 1978 Mgr. Aengenentlaan 1 Correspondentieadres: Mozartlaan 145, 's Gravenhage Vrijdagavond is van 19.30 tot 20.30 uur, in het rouwcentrum. Gouwestraat 18 te Boskoop, ge legenheid tot condoleancebezoek. De begrafe nis is bepaald op zaterdag 24 juni en zal. plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Roemer te Boskoop. Mijn genade is u genoeg. Na veel lijden ging blijmoedig naar haar Hei land onze zus Lies Roodenburg echtgenote van Kees Krabbe. Geboren: Leiden 17 mei 1921. Overleden: Calgary (Canada) 22 juni 1978. Wij zijn bedroefd, maar dankbaar voor wat ze voor ons en anderen heeft betekend Hazerswoude: F. Drexhage-Roodenburg Geleen: C. M. Roodenburg A. Roodenburg-Risselada Doorwerth: L. N. Vreeken-Roodenburg D. Vreeken Abbenes: M. Roodenburg M. Roodenburg-Stegeman familie Krabbe. God nam uit ons midden weg onze lieve mi der en oma Maria Somsen-van Hooidonk weduwe van Derk Jan Somsen op de leeftijd van bijna 78 jaar. Ps. 89 vers 7 (berijij Enschede: D. J. Somsen D. Somsen-Lenselink Bilthoven: M. P. Somsen M. M. Somsen-Tol Lelystad: J. M. Florijn-Somsen W. Florijn en kleinkinderen Doetinchem, 22 juni 1978 Verpleegtehuis „Den Ooiman" Corresp. adres: Noord 'oostpolderstraat 14, Enschede. Moeder is opgebaard in de aula van het roi centrum „Den Hoogenkamp"van de Moni stichting Keppelseweg 40 te Doetinchem. Gelegenheid tot bezoek en condoleren aid maandag 26 juni van 19.00 tot 19.30 uur. De dienst van woord en gebed zal D.V. gel worden door de weleerwaarde heer ds. J. Bloemkolk van Doetinchem in de Geref meerde Kerk, Weverstraat 12 te Zelhem dinsdag 27 juni a.s. om 13.00 uur waarna haar ter aarde bestellen op de algemene graafplaats te Zelhem. Gelegenheid tot condoleren na de begrafi in zaal Dennenlust. Geen bloemen „De Heer is mijn Herder" Heden heeft de Here tot zich genomen, kind, mijn innig geliefde man, onze zorgzi vader en opa Jacob Johannes Schneider op de leeftijd van 84 jaar. Rotterdam: J. Schneider-van Tienhoven Rotterdam: Riek en Kees Eenhoorn-Schnei Alice Erik Den Helder: Arie en Agatha Schneider- Kramer Jack Marijke en Gerard Monique Vlaardingen: Joke en Harry van den B Schm Janneke en Rien Ada 3067 EJ Rotterdam, 21 juni 1978 Dr J. 'J. P. Oudsingel 122 Gelegenheid tot condoleren zaterdagmid 9 van 4 tot 4.30 uur in de rouwkamer van Burcht", Van Moorselplaats 2 en na afloop de dienst in de kerk. De dienst van Woord en Gebed zal gehot worden D.V. maandag 26 juni om 2 uur it Verrijzeniskerk aan de Springerstraat, waarna de begrafenis zal plaatsvinden o begraafplaats „Oud-Kralingen" aan de ■lingseweg 334 omstreeks 3 uur. Voor uw blijken van medeleven, ondervon dens haar ziekte en na het overlijden van oi moeder en oma Janna Hoopman-Heusinkveld zeggen wij u hartelijk dank. Fam. Hoopman Aalten, juni 1978. Dankbetuiging Door de zeer vele blijken van belangstelli betoond na het heengaan van mijn geliefde Pieter Nicolaas van Velden is het mij onmogelijk u allen hiervoor pel dank te zeggen. Het medeleven, door uw bezoek, schriftelijk vorm van bloemen tot uitdrukking gebracht, de mij en schonk mij troost bij dit afsch altijd. B. van Velden-van den Maasdijk, juni 1978 De Ruyterstraat 67 Hartelijk danken wij u voor alle blijken van ven na het zo plotseling overlijden van onz /«Min en broer Albert Dirk Rang Tom en Jetty| Suzan Guus Arnhem, juni 1978 Winschotenstraat 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8