eru gewillig lachtoffer: 6-0 Het Amro Eigen Huis Spaarplan. 2/0 De Amro Bank is er vooralle spaarders. Bert van der Helm naar Duitsland goes latin! Argentinië haalt doelsaldo ruim I? blemen rond telling scheidsrechter Het gerucht Geen record aantal bezoekers Verrassende tafeltennismutatie Belg Wellens leidt in Zwitserse ronde Italiaanse pers looft elftal ale wordt der geval ■gespeeld r "fr H. (RIJDAG 23 JUNI 1978 SPORT OSARIO Als een wals U Argentinië de finale van het wereldtoernooi tegen Nederland tanengedrongen. In de laatste wedstrijd van de finalegroep werd het door eerdere uitschake- ng uitgebluste Peru onder de voet gelopen: 6-0. Het gastland vervulde de laatste formaliteit iet veel allure. Na de winst met 3-1 van Brazilië op Polen was een overwinning met vier oelpunten verschil op Peru noodzakelijk. Argentinië liet het niet op een randgeval aankomen 1 jf 5 op basis van een enorme conditie de vermoeide Peruvianen genadeloos af. Het erd 6-0, maar het had ook 10-0 kunnen zijn. ADVERTENTIE tegenstander van Oranje zondag- fond nam een optie op de wereldti- Zo leek het, gezien het giganti- he overwicht op Peru, dat ondanks 0-0 ln de eerste ronde tegen Neder- nd, geen enkele maatstaf meer was »or de krachtsverhoudingen in de lale. Het offensief van de ontketen- Argentijnen was Indrukwekkend, aar er was geen tegenstand van tekenis. Het enige dat de Peruvia- nog konden doen om een totale ;ang af te wenden, was veel over- dingen maken. Dat deden ze dan met een totaal van bijna veertig. bedrieglijk het wedstrijdbeeld woensdagavond was, zal zondag s kunnen blijken. Waarschijnlijk is Argentinië voorzichtiger zal star tegen Nederland, dat door coach notti beslist hoger aangeslagen zal rden. Zeker is dat de Argentijnen h niet zo'n slordige start mogen miteren tegen Oranje als tegen tu. De Argentijnen waren zo beze- van hun grootse offensief, dat de dedigende taak schromelijk werd waarloosd. De eerste Argentijnse ivallen waren slecht van opzet, zo de Peruvianen simpel konden on- scheppen en de eerste twee kan van de wedstrijd naar zich toe tden trekken. Het waren kansen, eigenlijk niet gemist hadden mo- worden. Ie elfde minuut bereikte Cubillas inelle rechterspits Munante. Deze deed zich van Tarantini en ver- alkte in dezelfde seconde doelman ol met een schijnbeweging. Het ot op doel was eveneens fraai, ir belandde tegen de verste paal. minuten later kon Oblitas op s doorbreken en op het gemak hieten. Oblitas deed het wild, zo de bal voorlangs vloog. Geluk Argentinië, dat nog niet gevaar- was geweest en daarom met vlie- le scharen de benen van de even snel geïrriteerde Peruvianen it om de wedstrijd naar zich toe te ken. rammen hoefde niet lang te du- Speltechnisch was Argentinië er in. In de twintigste minuut :e een uitstekende combinatie de van begin af uitblinkende ipits Ortiz en Passarella bij ss. De in Valencia spelende lep handig door en tikte met de zoet zuiver langs doelman Qui- in de hoek, 1-0. Rosario begon te vieren, de 40.000 supporters linistra idjunct Gallego (6) en Olguin dansen na Argentinië's dubieuze tref fer die door Luque werd gemaakt. op de tribunes, die kennelijk allemaal een blauw-witte vlag bij zich hadden, zweepten de thuisploeg op tot een offensief dat niet zou luwen voor het laatste fluitsignaal van de bedrijvige Franse scheidsrechter Robert Wurtz. ÏOS AIRES De FIFA scheids- :ommissie is er gisteren niet igd een arbiter aan te wijzen finale van het toernooi om de dtitel voetbal. Na meer dan drie g, be- raten kwam de commissie niet tot P Lei- 'eerderheid voor een van de twee idaten, de Uruguayaan Ramon Ito of de Italiaan Sergio Gonella. ekondigd werd dat Artemio Fran- voorzitter van de Europese voet- nd en onder meer ook voorzitter de scheidsrechterscommissie, sa- met het dagelijks bestuur van de nu een besluit zal nemen, lemming Baretto-Gonella staakte tegen 4, terwijl Franchi zich van ling onthield. Voor Gonella wa- e vier Europese leden van de issic, voor Baretto waren de le- - it Afrika, Azië, Midden Amerika adml lid-Amerika. en be temmen tegen Baretto werden ard uit het feit dat hij al in eal de Olympische finale heeft en en dat het beter is als geen merikaan een finale met een liploml ""'kaa,lse p'™* lcid>' fns het persbureau UPI wisten ngelichte waarnemers te melden inella en Baretto overbleven na- eerst vijf kandidaten waren steld. De andere drie zouden eweest: Abraham Klein (Israël), Linemayr (Oostenrijk) en- harles Corver (Nederland). Dat 's een onmogelijkheid met Ne- 3leidin( i a|s finalist. ROME (Reuter) In de Itali aanse hoofdstad Rome deed gis teren het harnekkige gerucht de ronde dat Nederlandse spelers na afloop van de wedstrijd tegen Italië betrapt waren op het ge bruik van stimulerende midde len. Voor de dopingcontrole moesten zich na loting Piet Schrijvers en zijn vervanger Jan Jongbloed melden. Plaatselijke kranten en interna tionale persbureau's werden overstelpt met vragen om meer nieuws over de dopingaffaire die Italië mogelijk toch een kans op een finaleplaats bood. De ge ruchten deden de ronde op de beurs van Rome maar ook in kantoren en in café's en bleken in de loop van de dag ook in andere steden verspreid te worden. Zowel de Italiaanse radio als de televisie ontkende het dopingge- rucht in de wereld gebracht te hebben en zeiden ook niet over informatie te beschikken die in de richting van een doping- schandaal wees. De openingstreffer van Kempes had inderdaad de uitwerking van een startschot. Het doel van Quiroga, de voormalige Argentijn, nota bene uit Rosario, werd zonder ophouden on der vuur genomen. In de 25e minuut raakte Luque de paal en in de 27e Ortiz de lat. Peru kon niets anders doen dan overtredingen maken, Ar gentinië had het niet meer zo nodig. Quesada kreeg de gele kaart, maar dat was geen waarschuwing. Peru bleef op de man spelen en deson danks Argentinië kansen krijgen. In de 37e minuut schoot Luque voor een leeg doel voorlangs en twee minuten later miste hij nog een kans door naast te schieten. Argentinië bleef daardoor nog drie doelpunten van de finale verwijderd, maar het was ieder duidelijk. Onder de druk zouden ze er wel komen. Het tweede doelpunt viel nog voor de rust. Bertoni nam een hoekschop en de opgerukte linkervleugelverdediger Tarantini kopte in. Hij kon dat rustig doen, omdat hij niet gedekt werd. De beslissing over de nog openstaande finaleplaats viel binnen zes minuten na de rust. Nadat Wurtz eerst nog Velasquez de gele kaart had laten zien, gebruikte Kempes zijn fameuze techniek met het linkerbeen in een scrimmage om er 3-0 van te maken en een minuut later deed Wurtz de Ar gentijnen de bevrijdende vierde tref fer cadeau. Luque kopte een halve meter voor doel een voorzet met het hoofd van Larossa in duidelijke bui tenspelpositie in het doel en was zelf verrast over de geldigheid. Het was de tweede keer dat Argenti nië in dit toernooi scheidsrechterlijke zege kreeg. Eerder kon door een on- terchte strafschop van Frankrijk ge wonnen worden. Op de stand van 4-0 nam Argentinië gas terug, maar kreeg nog fraaie kansen omdat Peru intussen helemaal was uitgeblust en er totaal geen zin meer in had. Er was nog voldoende ruimte voor de Argen tijnen om de score hoog op te voeren. Houseman, een halve minuut invaller voor Bertoni, scoorde 5-0 en Luque maakte er op aangeven van Larossa 6-0. Unieke Amro spaarvorm fin om zo snel mogelijk aan /|j(/ geld voor een eigen huis te komen. Geeft momenteel een hoge rente van 6'/2%, zonder vastzettea Stok achter de deur: bij opname voor 'n andere gelegenheid dan de koop van 'n eigen huis betaalt men 2% opnamekosten Dat geldt ook voor alle opnamen binnen 1 jaarna opening van de rekening. Extra voordeel: Eigen Huis Spaarplan-spaarders betalen een '/2 minder afsluitprovisie, wanneer een Amro Woninghypotheek wordt afgesloten (maximaal gelijk aan het totaal van de bijge schreven rente).# BUENOS AIRES Ondanks het voetbalenthousiasme van het Argentijnse volk zal het record aan bezoekers, dat in 1974 tijdens het wereldkampi oenschap in West-Duitsland werd gevestigd, in Argentinië niet worden gebroken. Woens dag zagen 192.000 toeschou wers de wedstrijden in Buenos Aires, Cordoba, Mendoza en Rosario. Samen met de 154.000 plaatsen, die bij de finale en de strijd om de derde plaats bezet zullen zijn, komt het totale aantal toeschouwers op 1,747 miljoen. In West-Duitsland be zochten 1,77 miljoen mensen het wereldkampioenschap. De belangrijkste reden was on getwijfeld dat gastland Argen tinië niet alle wedstrijden in het River Platestadion heeft af kunnen werken. Dat stadion bevat ongeveer 80.000 plaat sen. Na het bezetten van de tweede plaats in groep I in de eerste ronde moest Argentinië uitwijken naar het stadion van Rosario, waar slechts 41.000 mensen een plaats kunnen vin den. De wedstrijden in groep A, waarin ook Nederland speelde, werden gespeeld in het River Platestadion. Geen van de ont moetingen was uitverkocht. Argentinlê-Peni 6-0 (2-0) 20: Kempes 1-0, 43: Tarantini 2-0, 50: Kempes 3-0. 51: Luque 4-0, 67: Houseman 5-0, 73: Luque 6-0. Scheidsrechter: Wurtz (Fra). Toeschouwers: 40.000 Oele kaarten voor Quesada en Velasquez (belden Peru). Argentinië: Flllol; Olguin, Luis Qalvan, Passarel la, Tarantini; Gallego (Ovledo), Kempes, Larrosa; Bertoni (Houseman), Luque, Ortiz. Peru: Quiroga, Duarte, Manzo. Chumpltaz, Velas quez (Gorrltl); Cueto, Quesada, Cubillas; Munan te. Rojas, Oblitas. Groep B Brazilië-Polen 3-1 Argentinië-Peru 6-0 Argentinië 3 2 1 0 5 8-0 Brazilië 3 2 1 0 5 6-1 Polen 3 1 0 2 2 2-3 Peru 3 0 0 3 0 0-10 GLARUS De Italiaan Giovanni Battaglin heeft voor de derde achte reenvolgende maal een etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. Hij zegevierde ditmaal in de negende rit, die over 218,5 kilometer van Luga no naar Glarus leidde. Battaglin maakte een tijd van 6 uur, 30 minuten en 3 seconden. Tweede, op 2 secon den, werd de Zwitser Josef Fuchs en derde de Spanjaard Vicente Lopez- Garril. De Belg Paul Wellens, die deel uit maakt van de ploeg van Peter Post, en als vierde binnenkwam, nam de leiding in het algemeen klassement over van de Zwitser Ueli Sutter. Hen- nie Kuiper, die vijfde werd, is vierde in de rangschikking. 1. Giovanni Battaglin (Ita) de 18,5 kilometer in 6 uur. 30 minuten en 3 seconden, 2. Josef Fuchs (Zwl) op 2 seconden, 3. Vicente Lopez-Carril (8pa) z.t., 4. Paul Wellens (Bel) z.t., 5. Hennle Kuiper (Ned) z.t, 6. Michel Le Denmat (Fra) op 7 secon den, 7. Godt Schmutz (Zwl) op 1.56, 8. Marlono Martinez (Fra) z.t., 9. Erwln Lienhard (Zwl) z.t.. 10. Francisco Galdos (Spa) z.t.. 20. Johan van de Velde (Ned) op 6.35. 22. Freddy Maertens (Bel) op 8.25. 32. Oerrle Knetemann (Ned) op 11.31, 36. Fedor den Hertog (Ned) op 14.30. 42. Plet van Katwijk (Ned) opl7.57, 58. Bert Pronk (Ned) op 22.53. Opgegeven hebben onder meer: Jan Raas (Ned.), Ad Prinsen (Ned.) en Bert Scheuneman (Ned Henk 'Lubberdlng besloot wegens een blessure aan een hand niet te starten. Er zijn nog 67 renners ln de strijd. Algemeen klassement: 1. Wellens 36 UUT, 57 minu ten en 26 seconden. 2. Sutter op 1,12, 3. Fuchs op 1,38, 4. Kuiper op 2,13, 5. Schmutz op 3,09, 6. O aid os op 3.42. 7. Martinez op 3,43, 8. Lienhard op 4.18. 9. PollenUer op 5,32, 10. Zweifel no on CARCASSONNE De Italiaan Franceso Moser heeft met grote over macht de Ronde van de Aude voor beroepswielrenners op zijn naam ge bracht. Nadat Moser eerder de pro loog en de eerste etappe had gewon nen zegevierde hij donderdag ook in de derde en laatste etappe. AMSTELVEEN Bert van der Helm speelt het komende tafeltennissei- zoen voor ,de Westduitse Bundesliga- vereniging Altena. De elfvoudige Ne derlandse kampioen tekende gisteren een éénjarig contract. Overigens blijft Van der Helm lid van TT, waar door hij in staat zal zijn deel te nemen aan het wintercircuit van de NTTB en de nationale titelstrijd. Aan de verrassende overgang van Van der Helm naar de hoogste klasse in de Westduitse tafeltenniscompeti- tie zijn voor zijn club geen nadelige gevolgen verbonden. De Amsterdam se landskampioen had zich al eerder tegen een mogelijk verlies een van zijn topspelers ingedekt door Han Gootzen van Ravesteyn (Maastricht) over te nemen. De 18-Jarige talentvol le Gootzen zal nu met nationaal kam pioen Nico van Slobbe en Rene Hijne in het eerste team van de Amster damse vereniging uitkomen. Van der Helm zelf ziet in zijn over stap naar Altena een sportieve verbe tering. „Financieel ga ik er nauwe lijks op vooruit. Misschien zelfs wat op achteruit gezien het aantal kilome ters wat ik moet maken voor de acht tien Duitse competitiewedstrijden. Maar in sportief opzicht is het een verbetering. Ik heb de toezegging dat ik met Wilfried Lieck in het eerste paar van Altena wordt opgesteld, zo dat ik tegen alle „groten" zoals Des- mond Douglas en Dragutin Surbek zal spelen. Dat is na veertien jaar Nederlandse ereklasse een pure uit daging, waarvoor ik graag wat reis tijd over heb." ROME De Italiaanse kranten rea geerden donderdagochtend op de ne derlaag van het Italiaanse alftal te gen Nederland met een mengsel van teleurstelling over het niet bereiken van de finale en lof omdat het team zover is gekomen. „Toch bedankt." was de boodschap aan de spelers in de kop van Italiës belangrijkste sportblad La Gazetta delle Sport. „Een helft kampioen," schreef de Romeinse krant 11 Messag- gero. „We kregen de rekening van zes zware wedstrijden gepresenteerd ln de tweede helft en daardoor verloren we." De meeste kranten herinneren aan de woorden die coach Enzo Bearzot her haaldelijk had gebezigd, dat zijn elf tal niet naar Argentinië ging als titel kandidaat, en zeiden dat het optre den van de AZzurri indrukwekkend was geweest, om trots op te zijn. Hoewel de droom om de finale te bereiken in rook opging heeft Italië een zeer positieve rol gespeeld in Ar gentinië, zegt de communistische l'U- nita. „Er is geen enkele reden voor verwijten of kritiek." 3 AIRES Nederland en Ar- I zullen op dinsdag 22 mei n erewedstrijd spelen in Zü- llt ter gelegenheid van het 75- Tstaan van de FIFA od 21 mei dvoetbalfederatie was te vo- engekomen met de zestien nde landen aan het eind- li dat zij zich, Indien de finale freikt, voor een dergelijke ont- K beschikbaar zou stellen. Als Ptand zondag in Buenos Aires ln een gelijkspel wordt de Ung met twee maal vijftien I verlengd. Is dan nog geen >g bereikt dan wordt dinsdag lovergespeeld. De aanvang is ff 15.00 uur (Argentijnse tijd). Jgelijkspel volgt opnieuw een 1 van twee maal een kwar- winnaar dan nog niet be vuilen strafschoppen de be teten bengen. SJERP Achteraf vond ik het toch jammer dat ik woensdagavond om kwart over tien niet met een oranje sjerp om m'n buik over het Rembrandts- plein liep. Studio Sport had een reportageploeg uitgestuurd om vast te leggen hoe enthousiaste drom men mensen in een kloppend hart van onze natie door de straten zou den trekken vanwege een overwin ning van een voetbalelftal. Normaal wordt de ziel van de ge middelde Nederlander door de NOS op de Albert Cuyp of bij een taxi standplaats gepeild, maar deze keer was een wat feestelijker omgeving uitgekozen waar voetbal of niet, al tijd wel mensen over straat tip pelen. Dat viel goed tegen. Een meneer die niet gehaast op weg bleek naar een grootse viering maar een pakje sigaretten ging trekken vormde zo'n beetje de enige vangst. Voor de rest deed iedereen alsof het woens dagavond was. Morgen is het weer vroeg dag. Hoe zou dat toch komen, vroeg Stekelenburg zich herhaaldelijk af. En daar was ik dan aan komen stappen met die oranje sjerp. „Wat doet u hier', had Stekelen burg ongetwijfeld gevraagd zonder duidelijk te maken wat hij en z'n maat hier deden. U bedoelt voetbal, zou ik hebben geantwoord. Hij weer: „Inderdaad, hoe zou het toch komen dat er zo weinig men sen op straat komen om de overwin ning te vieren." Dat ligt hieraan. Wij gaan niet zo makkelijk de straat op. De ambte naren even uitgezonderd, maar dat zou ik liever gewoon massaal luch ten willen noemen. Dat kan heil zaam werken. Wij gaan dus niet zo makkelijk de straat op. Dat komt door vier jaar geleden. Toen dreigde Nederland wereld kampioen voetbal te worden. Beter gezegd, Nederland wés al wereld kampioen voor de finale was ge speeld. Ons land één juichkreet. Voor 25 gulden kon je in het hoog- 4, ■ft L(i vA' v jj. seizoen met de bus naar zuid-Duits- land terwijl je normaal dat bedrag al kwijt bent aan administratiekos ten. Op zaterdag voor de finale wa ren in alle winkels het bier, de jene ver, de bitterballen, de chips en de zoutjes uitverkocht. Het zou im mers feest worden. Op zondagmiddag blijkt dan ineens dat we ons vergist hebben. Geen wereldkampioen dus. En iedereen blijft thuis. Met een ijskast vol drank en een berg hartige hapjes. Nou. dat is toch ook zonde, menen wij samen en besluiten er op dins dag alsnog een groot feest van te maken. Met huldigingen, lintjes en polonaise. Een buitenkansje om van de lading WK-versnaperingen af te komen. Maar we stonden natuurlijk wel voor aap. Op straat met z'n allen om niets. Reken maar dat die Duitsers hebben gelachen. Wel, om dat te voorkomen blijft iedereen nu thuis. We zijn hier niet in Zuid-Amerika. 'Een andere vraag tot slot dan', zegt Stekelenburg en pijnigt zijn herse nen, „wat doet u hier'? Ik? Ik dacht, Studio Sport zal hier ook wel zijn. ,En die oranje sjerp". Zo weinig mensen als er op straat zijn, ik dacht tóch, stel dat Studio Sport daar staat en ik doe die sjerp niet om, dan zakt m'n broek af. VREUGDE „NEDERLAND WERELDKAMPI OEN" had het Algemeen Dagblad gisteren op de voorpagina kunnen zetten. Want het is al met al „zeer waarschijnlijk" dat Nederland we reldkampioen wordt. In werkelijkheid daverde het nu echter met de watersnood-letter over de volle breedte van de voorpa gina: „ORANJE NAAR SOEST- DIJK". ROTTERDAM-De Nederlandse voetballers, die door een overwin ning op Italië (2-1) de finale bereik ten van het wereldkampioenschap in Argentinië, zullen na hun terug keer zeer waarschijnlijk door de ko ningin op Soestdijk worden ont vangen." Bedenken, opkloppen en afdruk ken, heet dat. Zeer waarschijnlijk. VLIEGEN Er zijn vele ooreaken aan te wijzen voor de belabberde toestand waar het Nederlandse betaald voetbal in verkeert. Ze mogen dan misschien wereldkampioen kunnen worden in het toernooi van de middelmaat (ai, als dat maar geen abonnees kost) thuis mogen ze over twee maanden blij zijn met anderhalve man en een paardekop op de tribune. Dat komt, zo hebben onderzoekers vastgesteld, omdat er zo slecht ge speeld wordt, omdat er met verkeer de tactieken wordt gewerkt en om dat je te weinig waar voor je dure geld krijgt. Maar ook een winnend team schijnt niet altijd even goed te trekken, want op altijd winnen ben Je ook gauw uitgekeken. Vergeet het allemaal maar en op stellen in rijen van drie nu de we reldtitel in zicht komt. Op de valreep heeft de KLM name lijk een extra vlucht ingelast op het traject Amsterdam-Buenos Aires voor voetballiefhebbers die on danks het vertoonde spel, ondanks de staanplaatsen en ondanks het winnende team toch nog willen gaan aanmoedigen. Het vertrek is gepland op vanavond acht uur en het gezelschap keert dinsdagmorgen om half negen te rug. Kosten: 2780 gulden. Geen geld toch voor een vierdaags juichtripje naar Zuid-Amerika? HAND Zondag staat het dus allemaal in Buenos Aires te gebeuren. Vast staat in ieder geval dat Nederland op het ereterras zal verschijnen want ook de nummer twee van een wereldkampioenschap krijgt daar de herinneringsmedailles uitge reikt. De grote vraag daarbij is wat de rol zal zijn van de Argentijnse junta-leider generaal Videla die zich ongetwijfeld weer als burgerman zal vermommen. Reikt Videla de beker uit of doet Havelange. de voorzitter van de FIFA dat? De afgelopen week is daarover druk gespeculeerd. In veel publiciteitsorganen werd daarbij gezegd dat Nederland zich geen zor gen behoeven te maken. Vier jaar geleden bij het wereldkampioen schap in West-Duitsland werd de beker immers „uitgereikt door sir Stanley Rous, de.toenmalige (maar wel scheidende) FIFA-president. Dus zou nu Havelange de beker uitreiken. Een kort ogenblik zoeken leert ech ter dat vier jaar geleden de beker niet werd uitgereikt door sir Stan ley Rous maar door Walter Scheel, der Président der Bundesrepublik Deutschland. En dus moet niemand verbaasd staan te kijken als Videla zondag het FIFA-pronkstuk in de hand neemt en na een welgemeende handdruk in de armen duwt van de aanvoerder van de winnaar; vijftig procent kans dat dat Ruud Krol Is. Kort voor het wereldkampioen schap. toen duidelijk werd dat er geen sprake zou zijn van een boy cot, stelde de Duitse ex-internatio nal Paul Breitner (volgende week onthult bondscoach Helmut Schön in het rioolblad Bild waarom hij Breitner niet mee wenste te nemen: gisteren al veelbetekenend aange kondigd met de woorden: „Waarom ik mezelf feliciteer dat ik Breitner niet meegenomen heb") om in ieder geval in Argentinië geen hand te geven aan generaal Videla. Direct daarop werd ook bij de spe lers van het Nederlands elftal aan gedrongen op zo'n houding, het kleinst mogelijke gebaar van pro test tegen de wandaden van Vide la's junta. Op dat moment was FC Den Haag-spits Henk van Leeuwen nog kandidaat voor het Nederlands elftal. In het programma „In de Roole Haan" van de Vara, wilde hij na enig aandringen toezeggen een anti-hand actie onder de Neder landse voetballers te zullen starten. Maar van Leeuwen ging niet mee en het handenschudden kwam nog slechts sporadisch in de publiciteit. Uiteraard niet in het minst door de Nederlandse ambassadeur in Ar gentinië, Jonkheer Donore van de Brandeler die het liefst hand in hand met .de Argentijnse machts hebbers zou opereren. Hoe moet, zo vroeg de voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, mr Jacques Hogewoning, zich kort na de victorie tegen Italië af', Nederland zich bij de huldiging gaan gedragen. HIJ waagde er enig contact met het ministerie van Bui tenlandse zaken in Den Haag aan. Misschien zou men daar een advies kunnen geven. Men heeft zich ln Den Haag gerui me tijd over die zaak gebogen. Uit eindelijk heeft Buitenlandse Zaken aan Hogewoning geadviseerd om zich niet aan de protocolaire toe voegingen van zo'n wereldkampi oenschap te onttrekken. Dat is, zo zei een woordvoerder van BZ, een normale gang van zaken. Maar daarnaast gaat het natuurlijk ook om de eigen verantwoordelijk heid van de KNVB die uiteindelijk zelf maar moet beslissen hoe er ge handeld dient te worden. Wat dat betreft ligh de zaak simpel, want de KNVB scheidt sport en politiek als het te pas komt maar al te graag. Wèl naar het erepodium dus en yèl een hand van Videla want zelfs als hij de beker niet zelf zou uitreiken dan staat hij ongetwijfeld op zijn vaste stek naast Havelange en dus binnen handbereik van de spelers. De verwachting is dat geen enkele speler zich aan het handenschud den zal onttrekken. SCHEERMES JIJ nog iets Brak? Onze J. C. Brak: Ja hoor, de vlaggen wapperen hier ln de wind en de lucht is blauw en Oranje is er. we zijn er. we hebben de finale bereikt. Ongelooflijk toch. Is dat een beetje goed overgekomen ln de krant? Nou we vonden wel dat het Wèt hard ging tegen de Italianen. Onze J. C. Brak: Hard? Kom nou toch. Hoe wil Je anders wereldkam pioen worden? Reken maar dat die Italianen erin gaan. Zo een Benetli, dat is een scheermes hoor. Brandts heeft anders gezegd dat Juist Nederland er stevig tegen aan moest omdat er anders niets van terecht kwatn. Onze J. C. Brak: Dat kwam omdat die Italianen zo tekeer waren ge gaan. Die gasten zijn gemeen en geniepig, daar heb Je werkelijk geen idee van. Maar Nederland maakte toch veel meer overtredingen? Onze J. C. Brak: Ja, maar dat waren eerlijke overtredingen. Kijk als Je een speler een goeie ram tegen z'n schenen geeft dan ziet ledereen dat, dat is eerlijk. Zo zijn wij Nederlan ders nou eenmaal. Maar die Italia nen die zijn geniepig gewoon, die schoppen niet maar die tikken en knijpen en spuwen. Nou geef mij dan maar een eerlijk recht op en neer tegen Je enkels. Dat is pas sportlef. Nou ja, we zitten in de finale. Onze J. C. Brak: We worden wereld kampioen, dat ik dit nog mag bele ven. En de lucht is blauw en de vlaggen wapperen en we zitten in de finale, Ja hoor, het kan niet meer stuk. Weet Je dat ik soms best voor de radio zou willen werken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 17