Subsidies lossen jeugd werkloosheid niet op Personalia I Onderzoek Winterswijkse meisjes van vormingscentrum: Ongelukken door voorrangsfouten Bulgaar wordt land uitgezet DUBROVNIK CORSICA 523 MALTA va 554 ISRAËL va 1795 FINLAND LONDEN va 320 JERSEY GUERNSEY WIGHT BATH FAMILIEBERICHTEN WOENSDAG 21 JUNI 1978 TROUW/KWARTET .Van onze onderwijsredactie WINTERSWIJK ..De subsidieregelingen voor werkende jongeren zijn een druppel op een gloeiende plaat. Ze lossen de jeugdwerkloosheid niet op. Te weinig werkgevers maken gebruik van de regelingen." •Dat is de conclusie van een onder hoek dat dertien meisjes van het vor mingscentrum m Winterswijk in hun woonplaats hebben gehouden Ze hebben daarvoor gesproken met mensen van het arbeidsbureau en met achte grote bedrijven in Winters wijk. «Vandaag bieden ze het rapport aan de PvdA-fractie van de commissie voor Sociale Zaken van de Tweede Kamer aan Het rapport zal na het zomerreces in de hele commissie wor den besproken De dertien meisjes hebben voor dit onderzoek gekozen omdat ze zelf veel met de problematiek te maken heb ben Als partieel-leerplichtlge-zes- tienjarigen moeten zij twee dagen in de week naar een vormingscentrum of naar een vakopleiding worden ze J>iJna dagelijks geconfronteerd met de jeugdwerkloosheid. Van de 32 jon geren die het centrum bezoeken heb ben er minstens tien geen werk kun nen vinden. Van alle Jongens tussen de 17 en de 25 jaar is 44% werkloos. Bij de meisjes ligt het percentage nog hoger, namelijk op 73%. De cijfers dateren uit 1975. maar volgens de onderzoeksters is de situaUe alleen maar verergerd Nadelen De premieregeling voor partieel-leer- plichtlgen, waarbij de overheid vijftig gulden per week bijdraagt in de loon kosten. vindt in Winterswijk slechts geringe aftrek. Van de acht bedrijven, die met elkaar garant staan voor 1132 arbeidsplaatsen, is slechts door twee de premie aangevraagd En dan nog voor één partieel-leerpllchtlge. Zes bedrijven wilden helemaal niets met partieel-leerplichtigen te maken heb ben. Ada Schonewille, een van de dort ion ..Ze vinden dat partieel-leer plichtigen niet passen in het arbeids proces. De premie -in de overheid weegt niet op tegen de nadelen. Ze willen geen mensen die maar drie dagen in de week werken." De loonkostenregeling wordt al even slecht gewaardeerd, aldus de samen stelsters. De overheid betaalt aan elk bedrijf dat een jongere in dienst neemt, die al meer dan zes maanden werkloos is. een maandelijkse tege moetkoming van 650 guldem. Zes be drijven waren van mening dat de subsidie in het geheel van de loonkos ten niet veel voorstelde. Twee bedrij ven hadden op basis van deze loon kostenregeling drie jongeren in dienst genomen. Ada Schonewille: ..Een druppel op een gloeiende plaat. Vakopleiding ERMELO (ANP) - De 26-jarige heer H Tas uit Ermelo en de 29-jarige mevrouw E. Feyen uit Eindhoven, die in Ermelo verbleef, zijn gisternacht omgekomen toen de auto waarin zij reden tegen een vrachtwagen botste. De bestuurder van de personenauto heeft volgens de pollUe geen voor rang verleend STEENWIJK - De 21-Jarige Hilbert Barelds uit Rulnerwold is gisteren met zijn auto over de kop geslageif en omgekomen. Een passagier kwam met de schrik vrij. De oorzaak was een voorrangsfout van een andere automobilist MAARSSEN De zeventienjarige Gerrit Pers uit De Bilt is toen hij met zijn bromfiets reed door een autobus je geschept en overleden BENNEKOM - De achttienjarige J. W Hulstein uit Wageningen is omge komen toen hij bij het afslaan met zijn bromfiets geen vrije doorgang aan een auto verleende en aangere den werd DEN HELDER - De 76-jarige Teu- nus de Weerdt uit Den Helder is om gekomen toen hij met zijn personen auto geen voorrang verleende en bij een botsing betrokken werd. ARtHEM (ANP) - De Bulgaar Toni Michez Tonev zal ons land woden uitgewezen. Hij verloor gisteren een kort geding dat zijn advocaat mr. Van Engelen had aangespannen te gen de Staat der Nederlanden De advocaat vroeg in het geding herzie ning van het besluit van staatssecre taris Haars van justitie die de Bul gaar geen verblijfsvergunning wil ge ven. De advocaat vroeg uitwijzing te verbieden, voordat over het herzie ningsverzoek was beslist De staatssecretaris heeft besloten dat Tonev niet kan worden gezien als politieke vluchteling en daarom niet voor een verblijfsvergunning in aan merking komt Namens de Staat der Nederlanden betoogde mr H. Bouma tijdens het geding dat Tonev het voor een groot deel aan zichzelf heeft te danken dat hij Bulgarije niet meer in kan zonder daar gearresteerd te wor den wegens dienstweigering Ook zou Tonev in Nederland al enkele keren ..onvrijwillig" in contact zijn geko men met de politie. De derde regeling, die de meisjes heb ben onderzocht is die ter stimulering van de vakopleiding. De overheid subsidieert de bedrijven, de jongeren in dienst nemen, die twee dagen per week een vakopleiding volgen, tot een totaal van 650 gulden in de maand Van de acht bedrijven heb ben er zes niemand volgens deze rege ling in dienst Eén bedrijf had er vier aan het werk en een ander bedrijf zeven De bedrijven noemden het een voordeel dat ze op deze manier beter geschoold personeel in dienst kregen. Maar volgens de meerderheid waren de loonkosten ondanks de subsidie nog te hoog Wat extra steekt is het onderscheid wat door de overheid wordt gemaakt tussen de jongeren die twee dagen in de week naar het vormingscentrum gaan en zij die een vakopleiding vol gen. Voor de eerste groep draagt de overheid vijftig gulden per week bij in de loonkosten, de tweede groep krijgt 130 gulden per week subsidie. Ada Schonewille: „Er zijn werkgevers die van de partieel-leerplichten eisen dat ze een vakopleiding gaan volgen. Dan krijgen ze 650 gulden in plaats van 250 gulden. Maar zo is er geen sprake van een vrije keuze tussen een beroepsopleiding of het vormingscen trum." Politiek Hoewel de acht bedrijven niet alle arbeidsplaatsen in Winterswijk in handen hebben, in het totaal zijn er 6079 arbeidsplaatsen, durven de meisjes toch conclusies uit het onder zoek te trekken. En die is niet floris sant. De regelingen, hoe goed bedoeld ook. lossen de jeugdwerkloosheid niet op. Ze creëren geen nieuwe ar beidsplaatsen. want zodra de regeling ophoud» staat de jongere weer op straat. Wat moet er dan gebeuren0 Ada Schonewille: ..De enige oplossing is dat het werk beter onder de mensen wordt verdeeld Meer part-time werk en eerder met pensioen. Daarom bie den we ons rapport ook aan de Twee de Kamer aan Het arbeidsbureau kan niets aan de situatie veranderen. Er zal voor een politieke oplossing gezorgd moeten worden ALKMAAR De rechtbank in Alk maar heeft de 35-jarige Amsterdam mer H gisteren conform de eis ver oordeeld tol vijftien maanden gevan genisstraf me» aftrek H had op 25 augustus met een rubber boot 2520 kilo hasj onder Egmond Binnen aan land gebracht De partij had hij bin nen de territoriale wateren overgeno men van het motorschip Ana Maria. Burgemeester Drie niet onbekende plaatsen in Drente en Overijssel krij gen deze zomer een nieuwe burge meester. Per 16 juli is in Kampen benoemd de heer H. C. Kieemans (41). die sinds 1971 burgemeester is van het Friese Wins urn De heer Kiee mans is gereformeerd en lid van het CDA. Hij volgt in Kampen drs. S. van Tuinen op. die onlangs afscheid nam Eveneens per 16 juli krijgt het in Zuid-Drente gelegen Zuidwolde een nieuwe burgemeester. Het is de heer W J. Vuursteen, die nu burgemeester is van het Drentse Oosterhesselen. Hij is vijftig jaar. lid van de WD en sinds 1970 burgemeester van Ooster hesselen. Hij volgt in Zuidwolde mr. N. Wessels Boer op. Tenslotte: in Smilde komt per 16 augustus de heer J. J. L Pastoor (43) als burgemeester. De heer Pastoor is hervormd en lid van het CDA. Sinds 1970 is hij burge meester van Workum. Hij volgt in Smilde de heer P. de Noord op. SER - Mr B N. J. Pompen (46). plaatsvervangend hoofddirecteur post bij de PTT. is per 1 maart vol gend jaar benoemd tot algemeen se cretaris van de Sociaal Economische Raad. Hij wordt de opvolger van drs. E. A. V. Vermaas, die met pensieon zal gaan en reeds eerder zijn werk zaamheden om gezondheidsredenen moest neerleggen De heer Pompen, die onder meer ook docent aan een sociale academie en buitenuniversi tair lid van de universiteitsraad van de universiteit van Amsterdam ge weest is. zal als hij per 1 oktober in dienst van de SER treedt ai belast worden met de uitoefening van de functie van algemeene secretaris. Universiteit Prof. dr D Kuenen is herbenoemd tot rector-magnificus van de rijksuniversiteit in Leiden. De nieuwe benoeming geldt tot septem ber 19 KENNISGEVING Het Hoofd van het gemeente bestuur van Amsterdam; Ge kt op het bepaalde in art. 19 van de Wel op de Ruimtelijke Ordening: Brengt ter algeme ne kennis: dat Burgemeester en Wethouders van Amster dam het voornemen hebben opdracht te verknen tot het uitvoeren van werken ten be hoeve van de aanleg van het sportpark Kadoelen. welk park ongeveer gekgen is ten eesten van de Banne Buik sloot-Noord. ten zuiden van de geplande toekomstige Ringweg i Rijksweg 10) en ten tosten van de Kadoeknweg. dal hel betreffende terrein gelegen is in het Ier plaatst en kracht zijnde uitbrei dingsplan in hoofdzaak van de gemeente Landsmeer ige- anneat-erd gebied i is vast ge steid bij besluit van dc Raad der gemeente Landsmeer van 28 november 1963 en goedge keurd bij besluit van Gedepu teerde Staten van Noord-Hol- lund van 15 september 1964 no 349. waarin deze grond is aungewe/en voor agrarische doekinden dat de Raad der gemeente Amsterdam bij zijn la-sluit van 18 januari 1978 ito .14 heeft verklaard dat ren bestemmingsplan wordt \oorbrrcid vuur het gebied Kadurk-n tin welk gebied met is opgenomen het reeds door de Kroon goedgekeurde ge deelte van het bestemmings plan Kadoekni. dat in dit in voorbereiding zijnde plan re kening /al worden gehouden met de realisering van voren genoemd spurtpark. dat Bur gt-meester en Wet «houders* mitsdien bevoegd zijn. onder gia-dkruring van Gedepu tta-rdr Staten van Noord-Hol land vrijstelling te verknen van de voorschriften van het geldende bestemmingsplan, dat in verband hiermede de tekeningen vanaf 22 juni 1978 lot en met 5 juli 1978 voor een ieder ter inzage zullen liggen ten Stadhuizc. kamer 142. da gelijks van 9 00 uur tot 16 30 uur. dut gedurende deze ter mijn eventuele bezwaren S< hntelijk kunnen worden in gediend bij het gemeentebe stuur Amsterdam. 21 juni 1978 liet hoofd van het gemeente bestuur van Amsterdam. W. Polak MEDEDELING VOOR DE SCHEEPVAART Namens de Plaatselijke Com missie voor de Ruilverkave ling Oukoop-Kortrijk te Wil ms (U) wordt het volgende bekend gemaakt. In verband met het aanbren gen van een dubbele onderlei der op de kruising van de Heinoomsvaart en de Veld- wetering onder dc gemeente Wilnis. zal de scheepvaart op de Heinoomsvaart van 19 juni tot en met 26 juni 1978 wor den gestremd. De stremming zal middels waarschuwingsborden wor den vermeld. Goedkeuring voor deze stremming is verleend door Gedeputeerde Staten van Utrecht. 'n Greep uil ons zomer- programma '78: 8-daagse vliegreis v a 625 8 dagen va. 8 dagen 15 dagen 16 dagen va 1114 3 dagen 8 dagen va 556 8 dagen v a 596 8 dagen va 255 8 dagen v a. 336 Informatie/ boeking frerscombinatie Tel. 020-913456 Wibautstraat 131 Amsterdam kunnen van maandag lol en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur. Wij danken God dat ons een vierde kind werd toe vertrouwd Maria Carolina is geboren op 20 juni 1978 om 02.00 uur. Wij noemen haar Marlijn. P. van der Vloed H. E. van der Vloed- Mulder Regentesselaan 14, Zeist. En wij zijn blij met ons zusje Frederieke Gert Jacobine Tijdelijk verblijven moe der en dochter in het Dr. Mullerpaviljoen van het Diakonessenhuis, Focke- ma Andreaelaan 8. Utrecht. Hartelijk dank voor alle gelukwensen, bloe men en cadeau's die wij ontvingen bij ons 40- jarig huwelijksfeest. M. Klaver A. C. Klaver-Gutter Lelystad, juni 1978 Delta 123. Want ik ben er zeker van, dat het lijden van den tegenwoordigen tijd niet opweegt tegen de heer lijkheid, die over ons geopen baard zal worden. Rom. 8:18 Op Zijn tijd nam God tot Zich Zijn kind, mijn geliefde man en onze fijne vader, groot- en overgrootvader Gerrit Rietveld Bzn. op de leeftijd van 79 jaar. Waddinxveen: M. Rietveld-van Heezik Utrecht: S. W. Zomer-Rietveld. W. Zomer Benthuizen: H. J. Selie-Rietveld Driel: B. M. Huisman-Rietveld K. Huisman Bergeijk: A de Wolf-Rietveld M. F. de Wolf Wierden: M. A. Verschuur-Rietveld M. Verschuur Hellevoetsluis: B. Rietveld B. M. M. Rietveld-Kousbroek Klein- en achterkleinkinderen Waddinxveen, 19 juni 1978 Passage 2 Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren des avonds tussen 7 en 9 uur, Passage 2. D.V. donderdag 22 juni a.s. zal er des middags om 2 uur in de Geref. Kruiskerk aan de Passa ge een dienst van Woord en Gebed gehouden worden, waarna de begrafenis zal plaats vin den op de algemene begraafplaats, Alberdingk Thijmlaan 2. aankomst plm. 2.45 uur. Tot onze diepe droefheid ging van ons heen mijn geliefde vrouw en onze lieve en zorgzame moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Jansje Lokhorst-Dorrepaal in de leeftijd van 85 jaar. Eist (O.B.): Joh. Lokhorst Deil: W. J. Lokhorst Y. W. Lokhorst-van Sijll Lelystad: J. D. Lokhorst G. Lokhorst-Spies Wolferen: E. J. Lokhorst-van Ommeren Geldermalsen: G. N. Lokhorst J. A. E. Lokhorst-Veldkamp kleinkinderen en achterkleinkinderen Eist (O.B.). 20 juni 1978 Bachstraat 19 De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 23 juni 1978 om 13 uur in het crematorium te Dieren, aula 1. Gelegenheid tot condoleren na de cre matie in de aula van het crematorium. Liever geen bezoek aan huis en geen bloemen Psalm 73:12 'k Zal dan gedurig bij U zijn," Met grote droefheid geven wij U kennis dat. ten huize van haar zuster, onverwacht van ons is heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Alida Koster weduwe van Kornelis de Ruiter in de ouderdom van bijna 84 jaar. Namens de familie- E. Groenenboom-Koster Rhoon, 19 juni 1978 Ghijseland 285 Corr.adres: Frans Bekkerstraat 99 c. Rotterdam Gelegenheid tot rouwbezoek donderdagavond van 7 tot 7.30 uur in de rouwkamer aan de Goereesestraat 10 te Rotterdam. De bijzetting in het familiegraf op de Algeme ne Begraafplaats te 's-Gravenzande zal plaats hebben vrijdag 23 juni om 2.45 uur. Vertrek vanaf de rouwkamer omstreeks 1.45 Want Ik teef.cn gij zult leven Joh 14 19 Geheel onverwacht nam de Heer onze God tot Zich in Zijn heerlijkheid mijn geliefde man en onze lieve vader Albert Jacob van der Woude in de leeftijd van 60 jaar M. A. van der Woude-Pereboom Willem Jan en Ayalah Charlotte en Pieter Maryse Dick Reinier Uithoorn. 19 juni 1978 Zijdelveld 46 Gelegenheid tot afscheidnemen en condoleren - donderdagavond van 8-9 uur in het Uitvaart centrum Bouwens, Startbaan 7 hoek Van der Hooplaan. Amstelveen-zuid. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 23 juni te 12.30 uur in de Thamerkerk. Amsteldijk Noord 3 te Uithoorn, waarna de begrafenis te 14 uur zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats aan de Noorddammerweg te Uit hoorn. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Liever geen bezoek aan huis. De Here nam tot Zich in Zijn Heerlijkheid onze lieve zorgzame moeder en oma Pleuntje Hordijk-Visser weduwe van Arie Marius Hordijk op de leeftijd van 84 jaar. Barendrecht: A. Meijers-Hordijk J. A. C. Meijers Ridderkerk: W. Hordijk Hierden: K. A. Hordijk N. Hordijk-Gulden Barendrecht: T. Hordijk A. Hordijk-Kooyman klein- en achterkleinkinderen Barendrecht, 19 juni 1978 le Barendrechtseweg 171 Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 19.30-20.30 uur in de aula van de begraaf plaats te Barendrecht, Scheldestraat. De Dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden donderdag 22 juni om 14.25 uur in voornoemde aula, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de nieuwe begraafplaats „Vredehof" te Ridderkerk plm. 15.30. In Zijn ontfermende liefde heeft onze Hemelse Vader tot Zich genomen onze schoondochter, schoonzuster en tante Klazina Jongenotter-Stolk echtgenote van J. Jongenotter Mevr. L. Jongenotter-de Haan en kinderen Rotterdam, 19 juni 1978 Heden nam God tot Zich mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zuster Antje Bunte-de Jong op de leeftijd van 82 jaar, na een zeer gelukkige echtvereniging van bijna 60 jaar. Wolvega, 19 juni 1978 Lenna 438 Wolvega; G. Th. Bunte Amsterdam: M. Bunte Wolvega: P. de Jong Ureterp: N. Feenstra-de Jong Beetsterzwaag: J. F. de Jong R. C. de Jong-Spaanderman Geen bloemen. De rouwdienst zal worden gehouden op vrij dag 23 juni om 13.30 uur in de aula van het verpleeghuis „Nieuw-Lindenoord" te Wolvega. De teraardebestelling zal daarna plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Wolvega. Gelegenheid tot condoleren in voornoemde aula na afloop van de begrafenis. Bezwijkt mijn vlees en mijn hart, zo is God de rotssteen mijns harten en mijn erfdeel in eeuwigheid. Ps. 73:26 Onverwachts werd door de Heere üit de fami liekring weggenomen onze geliefde broer, zwa ger en oom Jacob Bosma echtgenoot van Elisabeth Kooistra. op de leeftijd van 63 jaar Middelstum: H. Koning Kiel-Windeweer: S. Goelema-Bosma P. G. Goelema Andijk: T. van Dam-Bosma Grijpskerk: H. Bosma Elburg: J. Kuipers-Bosma Lutjegast: E. Martini-Bosma B. Martini Zuidhorn: H. Bosma K. Bosma-de Haan Nagele: J. Dekeers-Bosma Rutten: E. Bosma J. Bosma-Tillema Bedum: A. Bosma J. Bosma-Muller neven en nichten Zuidwolde, 18 juni 1978 In volledig vertrouwen op zijn Heer en Heiland is uit ons midden weggenomen onze geliefd» man en fijne vader Hindert Beerda op de leeftijd van 55 jaar. Wij zijn bedroefd maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend W. Beerda-Douma Evert en Elly Jan Okke Wilma Alkmaar, 19 juni 1978 Lorreinenlaan 14 Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen.j Geen toespraken De overledene ligt opgebaard in de aula van de: Associatie aan de Westerweg 320 te Alkmaar,! alwaar op woensdag 21 juni van 19.00-19.30 uur: felegenheid is tot condoleren, en dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op donderdag 22 juni 1978 om 13.00 uur in de Vrijheidskerk aan de Hobbemalaan2 te Alkmaar, waarna om ongeveer 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene; Begraafplaats te Alkmaar. Jesaja 43 I: Ik heb u bij uwe naam peroepe* gij zijt Mijne. De Heere heeft uit ons midden weggenomety na een geduldig gedragen lijden, onze lieve zuster, schoonzuster, tante en huisgenote Gesiena Vree in de ouderdom van 74 jaar. Ede (Gld P. C. Vree R. Vree-Franken Haarlem: J. Vree T. Vree-Van Essenveld Baarn: R. Vree A. Vree-van Ommen Zwijndrecht: A. Vree T. Vree-Tuninga Den Haag: J. Vree-Koekoek Baarn: Gr. de Ruiter Baarn, 18 juni 1978 Van Wassenaerlaan 17 "j Corr.adres: Doornplein 6c, Zwijndrecht. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats hebben donderdag juni a.s. om 13 uur op de Nieuwe Algemene] begraafplaats aan de Wijkamplaan te Baarn. Na de begrafenis is er gelegenheid de familiete' condoleren in de aula van de begraafplaats. Tot onze diepe droefheid geven wij kennis van het nog onverwachte overlijden van onze advi seur de heer J. Hardam, op de leeftijd van 60 jaar. Door de jaren heen heeft hij ons met raad en daad terzijde gestaan. Het bestuur van het woongebouw j voor bejaarden „Helga". 18 juni 1978 Hendrick Staetsweg 15 3067 VM Rotterdam Na een moedig gedragen ernstig lijden en een moeitevol leven, is van ons heengegaan onzen lieve zuster, schoonzuster en tante Johanna Agatha - 1 Elisabeth IJkel geboren 31 augustus 1909 Den Dolder: J. A. IJkel S. IJkel-van der Kwast Katwijk aan Zee: A. IJkel-van Vliet Beverwijk: F. W. IJkel E. A. G. IJkel-Koeman neven en nichten Groesbeek, 19 juni 1978. De Ruyterstraat 38. i Correspondentieadres: Beverwijk, Vondellaan 79. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum Rustoord. Postweg 60 te Nijmegen. I Gelegenheid tot bezoek aldaar donderdag a.s van 16.30-17.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de Ned Hervormde kerk te Groesbeek vrijdag 23 juni te 11.00 uur, waarna de teraardebestelling op de begraafplaats aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in genoemde kerk. Voor de vele blijken van medeleven na het heeng* van onze lieve moeder en oma Maria Koets-Meinen betuigen wij u onze hartelijke dank. Familie Ko* Groningen, juni 1978. Voor de vele blijken van medeleven na het heengijj van onze lieve zuster, schoonzuster, tante en ow tante Maria Koets-Meinen betuigen wij u onze hartelijke dank. Familie MeW Haarlem, juni 1978. Wij willen u hartelijk danken voor uw meeleven» het overlijden van onze vader Riemer Roukema Het deed ons goed te merken dat hij niet alleen ons, maar ook voor u veel heeft betekend juni 1978

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8